Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Łąka przy plaży

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Łąka przy plaży   30.10.15 14:26

First topic message reminder :

Łąka przy plaży

Kwiecista łąka nieopodal wybrzeża upstrzona jest wszelkiego rodzaju wielobarwną roślinnością; od polnych stokrotek oraz skromnych chabrów, przez dziką różę aż po bzy, latem to miejsce aż nadyma się od piękna natury. Między kwiatami lawirują pszczoły, trzmiele oraz motyle o wzorzystych skrzydłach. Trudno oprzeć się urokowi tego miejsca, dlatego też czarodzieje zatrzymali je dla siebie i obłożyli zaklęciem odstraszającym mugoli.  


Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Morsmordre
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Mistrz gry
n/d
n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   10.01.18 20:46

The member 'Fantine Rosier' has done the following action : Rzut kością


'k10' : 10


Powrót do góry Go down
Quentin Burke
avatar

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
http://www.morsmordre.net/t3067-quentin-burke#50373 http://www.morsmordre.net/t3092-skrzynka-quentina#50608 http://www.morsmordre.net/t3083-disco-inferius#50538 http://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle http://www.morsmordre.net/t3261-quentin-burke
alchemik, ale pomaga u Borgina & Burke'a
29
Szlachetna
Kawaler
Unikaj milczenia
z którego zbyt często korzystasz
ono może rozwiązać ci język.
0
5
20
0
0
10
0
4
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   15.01.18 9:36

Wolę nie myśleć o tym, że nie darzymy się wzajemną sympatią z władcami tych ziem, że lepiej byłoby zostać w domu. Aldora nie jest energicznym, pełnym emocji dzieckiem, być może nawet nie do końca cieszy się z tego całego kuligu; może rzeczywiście byłoby lepiej gdybyśmy nie przerywali codziennej rutyny rozrywką wątpliwej klasy. A jednak jesteśmy tutaj razem, wreszcie mając czas na wspólne spotkanie oraz spędzenie razem czasu. Niby mieszkamy w tym samym miejscu, ale zamek Durham jest tak ogromny, że z powodzeniem moglibyśmy się bawić w chowanego i nie znaleźć się przez tydzień. W dodatku każde z nas ma swoje obowiązki, Edgar posiada rodzinę, którą musi otoczyć opieką kiedy akurat nie oddaje się pracy – ja zaś całe dnie spędzam w alchemicznej pracowni. W tym wszystkim odnajduję również radość, że Wynonna jeszcze przez jakiś czas zostanie z nami w posiadłości. Nie rozumiem do końca postępowania Averych, ale wiem jedynie, że wycofanie się z zaręczyn, nawet jeśli przyniosło to naszą osobistą ulgę, jest potwarzą, której nie powinniśmy puścić płazem. O tym jednak zdecyduje sir Alaric, dlatego nie zastanawiam się nad tym dłużej niż powinienem. Po prostu cieszę się z obecności siostry - jak zwykle milczącej. Cała ta sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, pokazuje, że nie trzeba wcale rozmawiać tak, żeby opisać całe swoje życie. Wystarczy rozumieć się na płaszczyźnie milczenia, porozumiewać bez słów, żeby wiedzieć o wszystkim, co dzieje się w gronie najbliższych. I doceniać powoli umacniającą się więź.
Mimo dość dobrego humoru wycofuję się, nie chcąc spłoszyć koni stojących niedaleko. Dopiero potem pomagam damom wsiąść do saneczek, w których ostatecznie i ja się znajduję. Siadam obok Edgara, naprzeciwko Wynonny, tyłem do kierunku jazdy. Gęsi pierz jest naprawdę wygodny, muszę przyznać. Siedzi się na nim wyjątkowo miękko, dlatego wszystkie obawy związane z dyskomfortem mogą odlecieć w siną dal. Na chwilę nawet przymykam oczy i omija mnie moment ruszenia. Kiedy otwieram powieki, widzę z boku sunący już zimowy krajobraz. Wpatruję się w niego kilka sekund, do czasu, aż widzę ruch przed sobą. Obserwuję zatem wędrówkę pakunku trafiającego wprost do rąk bratanicy. Wszyscy na pewno domyślamy się, co jest w środku, a mimo to z nieskrywanym zainteresowaniem oczekuję na wyjęcie prezentu z pudełka.
Przynajmniej do momentu, w którym padają dwa pytania, na które nie do końca znam odpowiedź. To znaczy, na to pierwsze. Nie pamiętam po prostu żadnego kraju, w którym opady śniegu latem są na porządku dziennym. Aż na moim czole pojawiają się zmarszczki spowodowane intensywnym myśleniem.
- Wielka Brytania, w ogóle Europa, znajduje się na półkuli północnej ziemi. Na tej półkuli lato przypada na okres lipca oraz sierpnia, natomiast są kraje znajdujące się na półkuli południowej, które w tym czasie obchodzą zimę - zaczynam, trochę niezręcznie próbując wybrnąć z tematu. - Ale rzadko w tym czasie pada śnieg, to zazwyczaj są ciepłe, niekiedy wręcz tropikalne kraje. Za to na samym północnym oraz południowym szczycie ziemi są koła podbiegunowe oraz bieguny, tam zawsze jest zimno - dodaję. - Kojarzę, że w środkowej Grenlandii często pada śnieg w lipcu i sierpniu, podczas lata właśnie - stwierdzam na sam koniec. Obracam głowę w kierunku Edgara, żeby może pomógł mi z tego wybrnąć. - Nigdy tam nie byłem - rzucam na sam koniec, zwieńczając wypowiedź westchnięciem wyrażającym więcej niż tysiąc słów. I dokładnie w tym samym momencie obleka nas zadziwiająca kurtyna, rozbrzmiewa romantyczna muzyka i w ogóle robi się mocno niezręcznie. Chyba zaczynają mnie piec policzki.
Mil­cze­nie, cisza gro­bowa, a jakże wy­mow­na. Zdmuchnęła is­kry złudzeń. Zos­ta­wiła tło stra­conych nadziei.
I po­wiedziała więcej niż słowa.

Powrót do góry Go down
Flavien Lestrange
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t5559-flavien-lestrange#129850 http://www.morsmordre.net/t5572-jean-claude#130040 http://www.morsmordre.net/t5570-flavienowe#130037 http://www.morsmordre.net/f317-wyspa-wight-thorness-manor http://www.morsmordre.net/t5578-flavien-lestrange#130148
pomocnik dyrektora artystycznego rodowej opery
24
Szlachetna
Kawaler
De la musique avant toute chose,
Te pour cela préfère l’Impair.
15
10
0
0
0
10
10
5
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   16.01.18 10:38

Szal pachniał naprawdę pięknie. Przypominał mi odległe zakamarki Hampshire, gdzie łąki kwiatowe prezentowały swój niezwykły zapach kiedy galopowałem tam konno; brakowało tylko charakterystycznej nuty woni końskiej sierści, dopełniającej efekt bezgranicznej wolności. Ulotnego poczucia, które nigdy nie odnalazło odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale dostarczało cennej rozrywki oraz chwilowej ucieczki od nadmiaru obowiązków. Wymazanie pesymistycznych emocji i rozpoczęcie wszystkiego od nowa, z nową porcją energii za pazuchą. Miło było to poczuć po raz kolejny, tym bardziej, że znajdowaliśmy się w Weymouth, nie na terenach Lestrangów, które znałem od małego. Raz jeszcze podziękowałem za prezent, choć wiedziałem, że bardzo prawdopodobna jest wersja, że niestety szal choć naprawdę wspaniały, to będzie raczej zdobić wnętrze sypialnianej szuflady.
Zdziwiłem się słowami Solene. Nie pracować zbyt dużo? Gdyby chodziło o sprawy polityczne, gdyby była policjantką, opiekunką zwierząt lub kimś podobnej profesji, zrozumiałbym. Ale sztuka, kreatywność, to wszystko nie potrzebowało, wręcz nie powinno mieć przerwy. A już na pewno nie starać się mieć od tego przerwę. To zawsze szkodziło. Dlatego obdarowałem półwilę zaniepokojonym spojrzeniem; upiłem parę łyków rozgrzewającego napoju, wsłuchując się uważnie w jej słowa. Nic nowego, nic odkrywczego. Żadna to pożywka dla rozwijającego się artyzmu, żaden to zysk dla świata.
- A gdzie samorozwój, Solange? – spytałem wreszcie, nie mogąc się zwyczajnie powstrzymać przed poznaniem na to pytanie odpowiedzi. – Praca, jak sama nazwa wskazuje, to nie odpoczynek. Sztuka wymaga poświęceń – dodałem, być może brzmiąc zbyt stanowczo czy modelując ton na nieznoszący sprzeciwu, ale to nie tylko z troski o świat, w którym się obracaliśmy, a o samą czarownicę. Nie zamierzała przecież odpuszczać, prawda? Rzucić swojego zajęcia, stać się kimś mdłym i miałkim? Musiałem ją motywować, widocznie tego teraz potrzebowała. Solidnego przebudzenia ze snu, w którym nieszczęśliwie tkwiła. Gdzie się podziała jej ambicja? Nie przepadałem za osobami, które zbyt łatwo odpuszczają i które unikają zaangażowania.
- Zmieniasz profesję? – wypuściłem z ust kolejne pytanie. Tym razem pozbawione pretensji, może wręcz nasączone cichym uznaniem. Malarstwo było zdecydowanie bardziej w moim guście niż krawiectwo oraz projekty modowe, więc panna Baudelaire wzbudziła moje szczere zainteresowanie tematem. – Co namalowałaś? – drążyłem więc temat, nie potrafiąc przejść obok tego obojętnie. Musiałem być na bieżąco, ostatnio powiedziałem to do Cressidy i nic się nie zmieniło. I prawdopodobnie nie zmieni.
Wreszcie przeniosłem wzrok z blondynki na krajobraz, który mijaliśmy wolno sunąc po śniegu Weymouth. Podniosły za sprawą sztuki nastrój gdzieś wyparował kiedy mroźne powietrze wypełniło pytanie o Evandrę. Nie lubiła mówić nikomu o swojej chorobie, to raczej był sekret, dostępny jedynie nielicznym; nawet przegapiłem moment tak ogromnej zażyłości obu kobiet.
- W istocie, moja droga siostra nabiera sił. Obwieściła nawet, że weźmie udział w zbliżającym się sabacie, co bardzo mnie cieszy – odpowiedziałem, możliwie neutralnie. To nie był jednak temat, nad którym chciałem się rozwodzić. Oczywiście, że wieść o dobrym zdrowiu lady Lastrange była wieścią wspaniałą, ale niestety nie oznaczało to zaleczenia paskudnej serpentyny.
Nim zdołałem poprosić o zmianę tematu, z saniami zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Nęcący zapach róż, niewidzialna kurtyna okalająca sanie i…
- Sonata księżycowa, wspaniale. Pełna spokoju i lekkości rytmika, by na końcu zaskoczyć słuchacza. Chyba właśnie spełnia się koszmar każdej przyzwoitki – skomentowałem zarówno romantyczną muzykę jak i całą otoczkę, mającą wyraźnie prowadzić do jednego, mnie doprowadzając do cichego rozbawienia.
na brzeg
wpływają rozpienione treny
w morzu płaczą syreny,
bo morze jest gorzkie

Powrót do góry Go down
Solene Baudelaire
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4706-solene-baudelaire-budowa#100715 http://www.morsmordre.net/t4836-echo#103798 http://www.morsmordre.net/t4776-a-moze-nowa-szate http://www.morsmordre.net/f323-lavender-hill-100-domostwo-krewnych-baudelaire-ow http://www.morsmordre.net/t4775-solene-baudelaire
projektantka, malarka
25 lat
Czysta
Panna
She smelled like white roses and felt as fragile and satiny as her dress.
0
10
2
5
3
0
6
2
Półwila

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   21.01.18 14:27

Zaniepokojone spojrzenie Flaviena dało jej do zrozumienia, że argument nie przemawiał na korzyść, co potwierdziło się niewiele później. Sztuka wymaga poświęceń. Miała w tej kwestii odmienne zdanie i dość długo zastanawiała się, czy powinna je wygłosić. Wiedziała, że ród Lestrange, jako ten, związany ze sztuką, nie rozumiał pobudek, którymi kierowali się zwyczajni artyści, w gruncie rzeczy zarabiający sami na siebie i również sami dbający o swoje dobre imię oraz renomę wśród innych.  A ona, jako przykład takiego artysty, musiała odpocząć, zrobić sobie przerwę, by nie tworzyć takich samych dzieł. Próba porwania, a także ciąg innych, nieprzyjemnych zdarzeń, nie pomagał w owocnym tworzeniu.
- Nie sądzisz, że odpoczynek pozwala spojrzeć na dotychczasową pracę ze świeżej, wypoczętej perspektywy? – Odparła pytaniem na pytanie, niezbyt przejmując się tym, że było to niegrzeczne. Ich rozmowy przeważnie wyglądały w ten sposób, więc Flavien nie powinien meć jej tego za złe. - Każdy czasami musi odetchnąć, szczególnie artysta, który potrzebuje weny i natchnienia do tworzenia nowych, wspaniałych dzieł, Flavienie. W innym razie jego prace mogłyby być wymuszone, takie same, jak wcześniejsze. Czyli gorsze. A po co nam zła sztuka? Sztuka powinna zachwycać i pieścić oko. Zadowalać i cieszyć. – Nie potrzebowała motywowania z zewnątrz, od kilku lat motywując i wspierając się sama. Wiedziała, że wszystko co osiągnęła zawdzięczała w dużej mierze sobie, pamiętając oczywiście o życzliwych ludziach, dzięki którym jej kariera stanęła na nogi i stopniowo nabierała tempa. Nie zapominała o nich, tak jak o tym, że we wcześniejszych latach Flaviena po prostu obok nie było, gdy mierzyła się z kolejnymi problemami na drodze do kariery projektantki. Tym bardziej nie odbierała jego słów wsparcia jako szczerych. Zdołała nawet wyłapać subtelną zmianę w tonie głosu mężczyzny, gdy wspomniała o zmianie zawodu. To dało jej pewność, że wcześniejsze intencje były tymi zwyczajnie wyuczonymi, dobrymi manierami. Nie był w stanie jej oszukać.
- Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam, na razie sama muszę się do tego przekonać. – Skwitowała krótko zadane pytanie, skupiając się na udzieleniu jak najlepszej odpowiedzi na kolejne z nich. - Poproszono mnie o wstępny projekt witrażu, który ma pojawić się w pewnym, pięknym miejscu. Ze szczegółów mogę ci zdradzić, że ważną rolę odegrają motywy florystyczne nawiązujące do specyfiki obiektu. – Nie chciała mówić nic więcej, wciąż zastanawiając się nad tym, czy jej aktualny projekt będzie wyglądał równie dobrze po naniesieniu na duży format.
Nie kontynuowała tematu Evandry, kiwając głową na znak, że rozumie i uśmiechając się z ulgą. Cieszyła się, że jest lepiej, a droga przyjaciółka nabierała sił – nie życzyła jej źle, w zasadzie martwiła się o nią od dłuższego czasu, gdy nie dawała znaku życia. Pochłonięta w rozmyślaniach nie spostrzegła, gdy z saniami stało się coś absurdalnego.
- Gdybym wiedziała, że wybieramy się na romantyczne spotkanie, ubrałabym coś odpowiedniego do sytuacji. – Zażartowała, licząc na to, że Flavien zrozumie. Nie czuła się niezręcznie, a wręcz przeciwnie: cały epizod rozbawił ją, przywołując na twarz promienny wyraz, którego dotychczas brakowało.
and I can make you love me
Powrót do góry Go down
Flavien Lestrange
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t5559-flavien-lestrange#129850 http://www.morsmordre.net/t5572-jean-claude#130040 http://www.morsmordre.net/t5570-flavienowe#130037 http://www.morsmordre.net/f317-wyspa-wight-thorness-manor http://www.morsmordre.net/t5578-flavien-lestrange#130148
pomocnik dyrektora artystycznego rodowej opery
24
Szlachetna
Kawaler
De la musique avant toute chose,
Te pour cela préfère l’Impair.
15
10
0
0
0
10
10
5
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   25.01.18 12:19

Może faktycznie arystokraci mieli prościej, ale nie oznaczało to, że zadowalali się byle czym. Gdybyśmy przyjmowali do naszej opery byle kogo, prędko stracilibyśmy renomę i szacunek. Może dla świętego spokoju na wystąpienia przychodziłaby garstka szlachciców nie chcąc zepsuć sojuszu między rodami, ale nikt nie traktowałby nas poważnie. Dlatego nie zgodziłbym się z uwagą, że zwyczajni artyści, cokolwiek to znaczyło, mieli aż tak odmienne poglądy na sztukę jako taką. Wszystkim zależało na widzach, na zarobku i na rozwijaniu pasji. Wszystkie inne argumenty były po prostu wygodną wymówką, którą można było usprawiedliwić swoje lenistwo. Nie pochwalałem go, nie jeśli chodziło o artyzm. Był mi po prostu zbyt bliski.
- Owszem, jeśli jest to odpoczynek kreatywny, stymulujący umysł oraz uczucia. Jeśli jest to relaks polegający na zastaniu oraz obrośnięciu pajęczynami, to nie, tego nie można nazwać odpoczynkiem. To zbrodnia przeciwko talentowi – odparłem spokojnie, pozwalając sobie na głośną niezgodę. Byłem na tym punkcie szczególnie przeczulony; pozbawiony umiejętności nie potrafiłem pojąć jak ktoś mógłby zaprzepaścić własne zdolności bezczynnością. Wciąż szlifowałem pisanie poezji i nie wyobrażałem sobie przestania z tak błahych powodów jak chęć odpoczynku.
- Ależ oczywiście, że powinna. Tak jak powinna przepływać nieustannie, bez zbędnych, patetycznych słów. Gdzie rzeczony artysta miałby niby znaleźć natchnienie? W puddingu ciotki czy w dziurawym materacu łóżka? – stwierdziłem odrobinę kpiąco. Obżeranie się na urodzinach ciotki czy spanie do późna z pewnością pozwalają się zrelaksować, ale czy miało pozytywny wpływ na kreatywność? Szczerze wątpiłem. Jednak nie chciałem już dłużej kontynuować tego tematu, nie miało to sensu. Eliksir się już rozlał, stało się i się nie odstanie. Mogłem mieć tylko nadzieję, że Solene zamierzała tym razem przestać siedzieć bezczynnie, a działać i dokładać kolejną cegiełkę do chwały sztuki.
- Rozumiem, przemyśl to dobrze – powiedziałem poprawiając się na wygodnym siedzisku. Witraże, to było coś nowego, dlatego w moim spojrzeniu pojawiła się zachwycona nuta. – Brzmi naprawdę interesująco. Kiedy zechcesz zdradzić więcej szczegółów lub najlepiej pochwalić się swoim dziełem? – zadałem kolejne pytanie, autentycznie ciekaw rozwinięcia tej sytuacji. Jednocześnie w myślach pojawiły się setki budowli, do których próbowałem dopasować szczątki wskazówek, ale na darmo.
Zresztą zaraz moją uwagę przykuło zdarzenie bardzo romantyczne, choć uparcie pozostawało na swoim miejscu, wcale nie znikając. Zaśmiałem się słysząc uwagę.
- Może następnym razem – skwitowałem z rozbawieniem. – Ja się zastanawiam nad organizacją wielkiego, muzycznego wydarzenia. Mam nadzieję, że skompletuję odpowiednią oprawę dla Marine, także tą wokalną – zwierzyłem się nagle, podpierając głowę w zamyśleniu. Wciąż pozostawałem z niczym, co było dość przygnębiające.

[bylobrzydkobedzieladnie]
na brzeg
wpływają rozpienione treny
w morzu płaczą syreny,
bo morze jest gorzkieOstatnio zmieniony przez Flavien Lestrange dnia 25.01.18 12:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Morsmordre
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Mistrz gry
n/d
n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   25.01.18 12:19

The member 'Flavien Lestrange' has done the following action : Rzut kością


'k10' : 6


Powrót do góry Go down
Wynonna Burke
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t3517-wynonna-persephone-burke http://www.morsmordre.net/t3530-tryton#61808 http://www.morsmordre.net/t3529-lady-burke-na-salonach#61753 http://www.morsmordre.net/t3531-wynonna-burke#61812
Łowca rzadkich ingrediencj, ex alchemik
24
Szlachetna
Zaręczona
Im difficult, but I promise
I'm worth it.
7
7
10
0
2
1
4
8
Czarownica
Snow Queen

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   25.01.18 23:56

Wynonna ledwie pamiętała, kiedy ostatnio brała udział w kuligu. Musiała być niewiele starsza od Aldory, która teraz miała obok siebie i choć zdarzenie z początku zdawało się niebywale ekscytujące, szybko osiadło na jej ramionach rozczarowanie. Nie wydarzyło się nic szczególnego, po prostu jechali, wśród urokliwych widoków umiłowanej przy Wynonnę zimy.
W normalnych warunkach nie przystałaby na propozycję braci. W normalnych, znała powód dla którego po raz kolejny zdecydowała wsiąść się do sań, a mały powód o ciekawych i przenikliwych oczach siedział obok nich. Trudno jej było wyobrazić sobie siebie samą jako matkę, ale równie dobrze zdawała sobie sprawę, że bliźniaczki traktuje inaczej, przychylniej, pozwalając im podejść bliżej, a nawet przekroczyć obleczone murami rejony, które dostępny były dla niewielu, jeśli dla kogokolwiek.
Kiedy sanie szarpnęły lekko ruszająca nie potrafiła jednoznacznie zdefiniować tego, co czuła. Więc odłożyła ten moment na chwilę w której będzie mogła zbadać to dokładniej, dogłębniej, prawdopodobnie nadal nie potrafiąc dotrzeć do rozwiązania, którego poszukiwała od tak dawna.
Nie spodziewała się po Aldorze rozerwania pakunku natychmiast, zerwania niedbale papieru byle dostać się do środka. Nie, to nie akcentowało się w jej naturze, jednak ceniła ją za dociekliwość i pytania, których nie obawiała się zadawać.
Uchyliła lekko usta, jednak zanim dźwięk wydobył się spomiędzy różowych warg głos brata rozpostarł się na około nich. Przymknęła je ponownie, pozwalając by to on udzielił odpowiedzi bratanicy, sama zaś ze spokojem zwróciła na nią spojrzenie obserwując ze swojego pułapu moment w którym wyciąga prezent. Mogła mieć tylko nadzieję, że nie posiada już takiego w swojej kolekcji, która z każdym rokiem rosła coraz bardziej - trudno, żeby nie, jakby się nad tym zastanowić.
Zmarszczyła nos lekko czując zapach róż, a zdziwione spojrzenie skierowała najpierw ku Edwardowi, by zaraz spojrzeć na Quentina. Cicha, romantyczna muzyka z pewnością nie sprawiała iż atmosfera robiła się romantyczna. Romantyczność nie miała prawa bytu w składzie w którym wybrali się na tę przygodę. Do zmarszczonego nosa dołączyło zmarszczone czoło na widok lekkich wypieków na policzkach brata. I choć próbowała, nie była w stanie powstrzymać krótkiego śmiechu, lekkiego parsknięcia które siłą wydarło się z ust i duszy. Wzięła głęboko wdech, by zaraz poprawić się na miejscu.
- Wybaczcie. - powiedziała tylko, unosząc lekko brew, gdy spojrzenie znów zawędrowało na twarz brata. Od zawsze jego skóra potrafiła przybierać różany odcień i tego nie zauważyła, cz też była to cecha nowa, dopiero niedawno nabyta?
You say

"I can fix the broken in your heart You're worth saving darling".
But I don't know why you're shooting in the dark I got faith in nothing.


Powrót do góry Go down
Victoria Parkinson
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t3354-victoria-parkinson http://www.morsmordre.net/t3379-harkan#57453 http://www.morsmordre.net/t3381-lady-parkinson#57459 http://www.morsmordre.net/f110-gloucestershire-cotswolds-hills-posiadlosc-parkinsonow http://www.morsmordre.net/t3380-victoria-parkinson#57455
Dama, twórczyni perfum, alchemiczka
20
Szlachetna
Zaręczona
Bo nie miłość jest najważniejsza, a spełnienie obowiązku wobec rodu i męża.
10
10
21
0
0
0
6
0
Czarownica

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   26.01.18 21:35

Bardzo się ucieszyłam, gdy doszła do mnie informacja, że czerwiec miał być miesiącem tylko dla nas. To mógł być dobry okres na zacieśnienie więzi, poznanie się lepiej i nawet pogoda, która doszczętnie ześwirowała w tym miesiącu, nie mogła popsuć nam planów. Nawet ja nie zauważyłam kiedy minął aż miesiąc od naszych zaręczyn, przestałam się już dziwić pierścionkowi zaręczynowemu na palcu i oddałam się wirze swoich obowiązków i przyjemności, jak zwykle spędzałam czas w swojej pracowni i tylko listy od Lupusa oraz zbliżający się okres ślubów i sabatów sprawiało, że przypomniałam sobie o tym, że jestem już zaręczona. Nie wiedziałam czy takie podejście jest odpowiednie, ale chyba potrzebowałam czasu, aby to wszystko poukładało mi się w głowie. W momencie gdy zaczniemy się częściej wspólnie pokazywać, to ta wieść na pewno bardziej do mnie dotrze, a ja poczuje się pewniej w nowej dla mnie roli. To na pewno przychodzi z czasem, a najlepszym rozwiązaniem ku temu jest po prostu spędzać ze sobą czas, tak jak dzisiaj, gdy zostałam przez lorda zaproszona do wzięcia udziału w kuligu.
Śnieg w czerwcu był przedziwną sprawą więc przywdziewanie cieplejszej sukni, płaszcza i szalika oraz czapki z ciepłego prawdziwego futra przyprawiło mnie o pewnego rodzaju konsternację, ale ostatnie czego chciałam to się przeziębić, więc wkładałam na siebie te wszystkie ciepłe ubrania, które podawała mi służba. Na szczęście nie zgrzałam się za mocno, bo o umówionej godzinie Lupus był już po mnie i w jego asyście udałam się na miejsce gdzie miał odbyć się kulig. Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam okazję brać w nim udział, dlatego czułam ekscytację. Śnieg przyjemnie skrzypiał nam pod nosami, a moje policzki i czubek nosa już po chwili zrobiły się czerwone z zimna, to ja jednak tryskałam pozytywną energią i musiałam bardzo się postarać, aby nie tryskać nią aż za bardzo, ponieważ takie nadmierne okazywanie swoich emocji nie było dobrze odbierane. Nie chciałam wyjść na niewychowaną, w dodatku w towarzystwie gdzie otaczało nas grono innych lordów i lady, dużo starszych ode mnie i dużo bardziej doświadczonych. Na miejscu uprzejmie przywitaliśmy się z osobami, którymi należało się przywitać i z rozgrzewającym napojem w dłoni ruszyliśmy w stronę koni i powozów.
- Bardzo ci dziękuje, za dzisiejsze zaproszenie - powiedziałam. - Wiem ile masz ostatnio pracy i na pewno musiałeś zrezygnować z wielu ważnych obowiązków, aby spędzić chwilę czasu ze mną. Jestem ci bardzo wdzięczna.
Poczułam ogromną potrzebę, aby mu podziękować mimo że był to dopiero początek naszego spotkania. Wiedziałam jednak, że na pewno będzie udany i nie musiałam czekać do jego zakończenia, aby to stwierdzić.
- Pozwolę sobie wybrać sanie - odpowiedziałam radośnie.
Upijając łyk ciepłego napoju podeszłam bliżej sań i przyjrzałam im się uważnie. Wszystkie bardzo mi się podobały. Pierwsze miały piękne czarne kamienie, pod kolor rodowych czerni lorda Black; drugie natomiast miały gęsi pierz, satynowe wykończenie, a ozdobione były prawdziwym złotem; trzecie były najnowocześniejsze i było to po nich widać, fioletowy atłas wyglądał niezwykle interesująco. Przyznam szczerze, że nie mogłam się zdecydować. To jak z butami, albo nowymi sukienkami. Im ma się ich więcej tym trudniej zdecydować się na jedną konkretną, stąd pojawia się wrażenie, że nie ma się w co ubrać i zamawiało się kolejne piękne kiecki i obuwie. Gdy miałam do wyboru więcej niż jedną rzecz, to już się gubiłam. Ale cóż mogłam na to poradzić? No nic. Byłam po prostu kobietą.
- Wybieram te - powiedziałam w końcu mając nadzieję, że zaskoczę lorda Black swoją decyzją.
Zaraz ustawiłam się przy wejściu do sań czekając, aby podszedł do mnie i pomógł mi wejść do środka. W jego wnętrzu chciałam czekać na przypięcie koni.
- Wybierz nam proszę piękne konie - uśmiechnęłam się ciepło, wygodnie usadawiając w siedzeniu.

| Wybieram sanie, a Lupus wybierze konie

Czas płynieAle wspomnienia pozostają na zawsze

Powrót do góry Go down
Morsmordre
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Mistrz gry
n/d
n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   26.01.18 21:35

The member 'Victoria Parkinson' has done the following action : Rzut kością


'k3' : 3


Powrót do góry Go down
Solene Baudelaire
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4706-solene-baudelaire-budowa#100715 http://www.morsmordre.net/t4836-echo#103798 http://www.morsmordre.net/t4776-a-moze-nowa-szate http://www.morsmordre.net/f323-lavender-hill-100-domostwo-krewnych-baudelaire-ow http://www.morsmordre.net/t4775-solene-baudelaire
projektantka, malarka
25 lat
Czysta
Panna
She smelled like white roses and felt as fragile and satiny as her dress.
0
10
2
5
3
0
6
2
Półwila

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   02.02.18 0:45

Nie była leniwa i szczęściem w nieszczęściu był fakt, że Flavien nie zarzucił jej tego na głos. Najpewniej wtedy oburzyłaby się nie na żarty, szybko kończąc ich spotkanie, podczas którego w zasadzie miała odpocząć, oczyścić umysł z natrętnych myśli, niźli przekomarzać się z lordem Lestrange w czymś, w czym mieli nieco odmienne poglądy. Dziękowała też wszechświatowi, że szybko zakończyli ten temat, bo czuła powoli jak jej dłonie stają się ciepłe, co z kolei nie było dobrym znakiem. Nie przepadała za krytyką. Mogła mówić, że znosi krytykę z podniesionym czołem i grzecznym uśmiechem na ustach,  w rzeczywistości jej nienawidziła. Nie przepadała również za sytuacjami, w których ktoś miał odmienne od niej zdanie, dopuszczając do siebie ewentualnie konstruktywną krytykę - inną, zbędną i niepotrzebną w danym momencie pomijała milczeniem. Tak jak teraz. Nie odzywała się, próbując za pomocą głębszego oddechu nie powiedzieć niczego głupiego, jednak kpina w głosie mężczyzny zwróciła jej uwagę. Przypomniała jasnowłosej, dlaczego zawsze dawkowała sobie towarzystwo ów lorda, nie przebywając z nim dłużej niż powinna - wbrew pozorom byli do siebie bardzo podobni, a to oznaczało, że mogło dochodzić między nimi do spięć, niż szeroko pojętego porozumienia. Posłała mu pełne niezrozumienia spojrzenie, sugerujące, że przekroczył pewną granicę w tej dyskusji, zaś potem odwróciła wzrok, obserwując tereny poza saniami. Rozległe, białe pola koiły jej nerwy.
Również i rozmowa wróciła na normalne tory, gdy wreszcie odnaleźli coś, w czym się nie spierali.
- Mam przy sobie kilka szkiców. Później muszę przenieść to na większy format i towarzyszyć wykonawcy. Witraże to trudna sztuka i rola projektanta przy tworzeniu jest konieczna. W końcu kto, jak nie projektant, będzie wiedział, który detal jest źle wykonany psując całość, czy który kolor jest źle dobrany i nie odpowiada założeniom? - Wyjąwszy z torebki opasły notes pełen szkiców ubrań, wykonanych na szybko, bądź z chwilowego znudzenia, rysunków i również projektów najnowszego dzieła, oddała go w ręce Flaviena. Mało kto miał do niego dostęp, ale nie było też tak, że trzymała wszystko w tajemnicy, czego nie mogła powiedzieć o pisanych wierszach i tekstach, skrytych na dnie szuflady. Gdy towarzysz zaczął przeglądać oddane w jego ręce dzieła, starała się nie zwracać uwagi na serię dziwnych zdarzeń.
- Baśnie zawsze są piękną oprawą. - Odparła, spoglądając na stół z przekąskami. Tego się nie spodziewała. - Baśnie, mity i legendy to coś, co powinien znać każdy. Niedawno projektowałam kostiumy do sztuki teatralnej o nimfach, tajemnicza oprawa, przeplatana motywami flory składała się w piękną historię. W przypadku Marine widzę z kolei złoto i biele, laury i antyczną scenerię. - Nie sądziła, że jej wizja spotka się z uznaniem, mieszając ze sobą kilka rzeczy, ale uznała, że warto byłoby się nią podzielić.
and I can make you love me
Powrót do góry Go down
Lupus Black
avatar

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
http://www.morsmordre.net/t4105-lupus-black http://www.morsmordre.net/t4189-lupusowa http://www.morsmordre.net/t4188-lupus#84660 http://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 http://www.morsmordre.net/t4398-lupus-black#94303
Uzdrowiciel na oddziale urazów pozaklęciowych
25
Szlachetna
Zaręczony
Szedł podróżny w wilczurze, zaszedł mu wilk drogę.
"Znaj z odzieży - rzekł człowiek - co jestem, co mogę".
Wprzód się rozśmiał, rzekł potem człeku wilk ponury;
"Znam, żeś słaby, gdy cudzej potrzebujesz skóry".
5
11
0
27
0
0
0
7
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   02.02.18 12:33

Zwykle nie gustowałem w kuligach na ziemiach Prewettów, ale to była dobra okazja do pokazywania się wśród szlacheckiej socjety razem. Ojciec wyraźnie dał mi do zrozumienia, że powinienem dbać o narzeczoną oraz wizerunek Blacków, to był po prostu kolejny element politycznej gry, której nie zamierzałem się sprzeciwiać. Zresztą lubiłem towarzystwo Victorii; pomimo jej młodego wieku była osobą poukładaną, mającą konkretne priorytety, a jej osoba nie była w żadnym calu męcząca. Nie zasypywała mnie milionem pytań, godzinami rozwlekając się nad sprawami nieinteresującymi nikogo oprócz niej samej. Nie miałem więc żadnych obaw względem tego spotkania. Oczywiście, że mógłbym zająć się milionem innych, ciekawszych zajęć, ale przerwa mi nie zaszkodzi. Miałem dużo obowiązków, a te względem rodu także były ważne. Zresztą, pomysł z poznawaniem się i zacieśnianiem więzi nie był wcale taki zły. Dlatego miałem dobry humor kiedy wybierałem się z Grimmauld Place do Broadway Tower, a następnie do Weymouth. Liczyłem na przyjemne spędzenie czasu tylko we dwoje, choć uczestników przejażdżki pewnie miało być sporo. Ich status krwi był dodatkowym argumentem na to, by się tu zjawić. Choć nie spodziewałem się tego po Prewettach, raczej uważałem, że sympatyzując z Weasleyami zaproszą zaraz całą zgraję przybłęd i szlam, a tu takie przyjemna niespodzianka.
Zdecydowanie bardziej lubiłem zimę niż lato, dlatego pewnie byłem jednym z niewielu, którzy cieszyli się na czerwcowy śnieg. Wolałem już marznąć niż się topić, choć w Anglii nie groziły nam szczególne upały. Nie wiedziałem jeszcze, że pogoda tak zbzikuje, że może nawet dojść do znacznego ocieplenia. Na razie cieszyłem się białym krajobrazem dookoła oraz ludzką temperaturą powietrza, choć łyki rozgrzewającego napoju zostawiały we wnętrzu przyjemne ciepło, które mogło okazać się zbawienne podczas konnej przejażdżki w saniach. Skinięciami głowy witałem się ze znajomymi, ale nie bawiłem się już w przedstawianie lady Parkinson jako mojej narzeczonej. Wszyscy dociekliwi dowiedzą się o tym na najbliższym sabacie, a jeśli nie przyjdą, będą zmuszeni bazować na zasłyszanych plotkach. Dziś nie było czasu na takie uprzejmości.
Każdy chciał już wybrać sanie, konie oraz ruszyć w krajobrazową wycieczkę po Weymouth. Nie było mnie na zeszłorocznym festiwalu miłości, nie miałem okazji przyjrzeć się tym terenom dokładniej. Raczej unikałem przyjęć Prewettów pojawiając się solidarnie na tych, gdzie organizatorami byli Nottowie i teraz zapewne miało się to tym bardziej zaostrzyć. Granice polityczne były bardziej widoczne niż kiedykolwiek.
- Zależy mi na naszych dobrych relacjach. Uzdrowicielstwo nie jest moją jedyną powinnością. Nie zrozum mnie źle, to nie chodzi o ciebie, po prostu jestem chyba pracoholikiem i trudno jest mi się rozstawać z pracą – odpowiedziałem na jej podziękowania. – Ale chcę też, by między nami było dobrze. Spędzimy ze sobą resztę życia – dodałem, chyba po raz pierwszy uzewnętrzniając część moich myśli, które powinny zostać w mojej głowie, nie wypływać na światło dzienne. Ale jej mogłem zaufać. Mogłem, prawda?
Skinąłem głową, kiedy Victoria podjęła decyzję wyboru sań. Podszedłem do nich z nią, analizując, które ja sam bym ogłosił zwycięzcą mojego gustu. Ostatecznie moja narzeczona wybrała najnowocześniejszy egzemplarz i nie wiedziałem czy się tego spodziewałem. Z jednej strony nasze rodziny na pewno nastawione były na klasykę, z drugiej strony Parkinsonowie jako kreatorzy mody musieli być krok przed innymi, znajdując złoty środek między tradycją, a nowoczesnością. To sprawiło, że po prostu uśmiechnąłem się lekko i przystąpiłem kilka kroków w celu obejrzenia wszystkich koni. Wybrałem te, które najbardziej odpowiadały mojemu poczuciu smaku, niestety na wierzchowcach nie znałem się tak dobrze jakbym tego chciał. W tym samym czasie cały komplet podróżny był dla nas zestawiany. Kiedy podjechał, podałem mej towarzyszce dłoń, by sprawnie mogła wsiąść do wybranych przez siebie sań. Podążyłem za nią, siadając naprzeciwko.
- Bywałaś na przyjęciach w Weymouth? – spytałem jej, kiedy już ruszyliśmy. – Muszę przyznać, że to piękna okolica, a chyba nie miałem okazji się tutaj zjawić – dopowiedziałem, zerkając to na Victorię, to na przewijający się krajobraz.

/Victoria Parkinson i Lupus Black ruszyli!
It caress the serpentthat devours us, until it has eaten away our heart.
Powrót do góry Go down
Morsmordre
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Mistrz gry
n/d
n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   02.02.18 12:33

The member 'Lupus Black' has done the following action : Rzut kością


'k6' : 6


Powrót do góry Go down
Flavien Lestrange
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t5559-flavien-lestrange#129850 http://www.morsmordre.net/t5572-jean-claude#130040 http://www.morsmordre.net/t5570-flavienowe#130037 http://www.morsmordre.net/f317-wyspa-wight-thorness-manor http://www.morsmordre.net/t5578-flavien-lestrange#130148
pomocnik dyrektora artystycznego rodowej opery
24
Szlachetna
Kawaler
De la musique avant toute chose,
Te pour cela préfère l’Impair.
15
10
0
0
0
10
10
5
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   09.02.18 10:20

Nikt nie lubił krytyki. Tylko problemem było to, że wcale nie krytykowałem Solene. Starałem się ją przekonać, przemówić do rozsądku, może nawet natchnąć do działania? Wiedząc w jaki marazm popadła uważałem, że powinienem spróbować wyciągnąć ją z tego bagna, w którym świadomie lub nie tkwiła. Kierowała mną troska o jej dobro, a przy okazji także o dobro krawiecko-artystycznego światka. Półwila nie zrozumiała moich starań oraz tłumaczeń, teoretycznie nie powinienem jej za to winić. Nigdy nie twierdziłem, że mam pedagogiczny talent, choć wydawało mi się, że akurat do kobiet potrafiłem przemawiać. Może odzwyczaiłem ją od słów wyłącznie prawdziwych, wręcz surowych w swoim przesłaniu, skoro wiecznie prawiłem komplementy oraz słowa owijałem w gładki, lśniący materiał mający odwrócić uwagę od sedna sprawy? Kiedy kogoś lubiłem lub byłem z nim wystarczająco blisko, to zdarzało mi się nie bawić w piękne dekoracje myśli spływających w dźwięczne słowa; może to właśnie to było problemem? Zacząłem się nad tym zastanawiać, kiedy temat się zakończył i zapanowała chwilowa cisza, smagana jedynie cichym dźwiękiem ślizgających się po śniegu płóz. Nie spodziewałem się, że sztuka może boleć, a jednak. Baudelaire podchodziła do sprawy zbyt lekko, ja zbyt poważnie, co musiało spowodować starcie się dwóch silnych osobowości. Zamilkłem według uznania, także kierując wzrok na śnieżne krainy wokół nas. Przynajmniej do czasu wyczarowania romantycznej kurtyny.
Pokiwałem głową i odebrałem od niej pokaźny notes pełen rysunków i szkiców. Wertowałem go ostrożnie, w myślach sortując każdy projekt na udany bądź nieudany, ale nie mówiąc tego na głos. I tak tych pierwszych wydawało mi się więcej. Zresztą, nie znałem się na modzie aż tak dobrze, to nie była domena mężczyzn. Bardziej interesował mnie sam pomysł i przede wszystkim kreska; te niechlujne nie pozostawiały dobrego wrażenia, ale oszczędziłem nam kolejnego punktu zapalnego, zamiast tego poruszając głową z uznaniem.
- To musi być niezwykle trudne? Projektowanie witraży? Możesz na nieść zdaje się idealny kolor na pergamin, a na szkle okaże się, że wygląda to zupełnie inaczej – stwierdziłem głośno, pozostając jednak w pewnym zamyśleniu. Muzyka koiła nerwy, ale zapachy dość skutecznie odwracały moją uwagę, przez co często skupiałem spojrzenie na Solene.
- Bardzo mi się podobają niektóre dzieła. Nie chciałabyś to właśnie ty zaprojektować strojów na przyszły występ operowy? Pragnąłbym zapewnić Marine jak najlepszą oprawę graficzną, by mogła się choć odrobinę zbliżyć do doskonałości jej głosu – rzuciłem propozycją, choć nie wiedziałem jak na to zareaguje. Może powinienem zatrudnić do tego Parkinsonów, ale ufałem świeżemu spojrzeniu kogoś spoza arystokracji. O ile znów nie spocznie na laurach, grzebiąc się w kolejnym marazmie.
- Trochę mi to przypomina Abbottów, ale gdyby dodać do tego więcej soczystego niebieskiego, to myślę, że ten pomysł mógłby mieć szansę na realizację – potwierdziłem jej słowa, dodając jednak drobny element od siebie. Dopiero wtedy skusiłem się na kilka przystawek. Jechaliśmy już dość długo, a świeże powietrze wzmaga apetyt.
na brzeg
wpływają rozpienione treny
w morzu płaczą syreny,
bo morze jest gorzkie

Powrót do góry Go down
Louvel Rowle
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4459-louvel-rowle http://www.morsmordre.net/t4472-poczta-louvela#95528 http://www.morsmordre.net/t4471-lou#95512 http://www.morsmordre.net/f75-cheshire-beeston-castle http://www.morsmordre.net/t4474-louvel-rowle#95532
łącznik z duchami w MM
33
Szlachetna
Wdowiec
Death is not the end.
10
20
0
0
0
5
5
6
Zwierzęcousty

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   10.02.18 21:03

Zima w czerwcu. Wspaniale. Uwielbiał chłód. Przyzwyczajony do surowego, zimnego Beeston oraz Durmstrangu odnajdywał się w takiej temperaturze. Od lat przebywał również z duchami, które nie miały niczego wspólnego z letnim słońcem oraz skwarem. W takich warunkach pracowało mu się najlepiej, bez żadnego skrępowania czy rozkojarzenia. Właśnie - pracowało.
Nadszedł dzień, w którym poważnie zasłabł przez wiele czynników. Głównie przez pracę właśnie. Nie ustawał w pisaniu raportów, mediacji ze zjawami, brał na swoje barki coraz więcej zleceń, aż wreszcie choroba położyła go na kilka dni do łóżka. Zbiegło się to akurat z wieścią, że jego dni wdowca-kawalera zostały już policzone. Pod koniec czerwca miał się zaręczyć z lady Parkinson - podejrzewał, że do tego dojdzie, łudził się natomiast, że nie tak prędko. Ledwie miesiąc temu zorganizowano im kolację zapoznawczą w Broadway Tower, a już miano przypieczętować ich życie. Nic dziwnego - on pozostający w wieku trzydziestu trzech lat bez męskiego potomka, ona osiągająca wiek staropanieński nie mogła wybrzydzać jeśli nie chciała ryzykować wydziedziczenia. Niby logiczne, niby Rowle winien się przygotować na taki finał, a jednak do końca miał nadzieję. Nadzieję, że się rozmyślą, że postanowią szukać innej kandydatki - najprawdopodobniej lord Salazar miał już dosyć stanu wolnego swego krewnego i wziął sprawy w swoje ręce, nie czekając już więcej. Louvel nie dziwił się będąc jednocześnie zdenerwowanym - obawiał się zmian, nie przepadał za nimi. Nie wiedział co przyniesie los, lady Elisabeth była mu nieprzychylna i to nie wróżyło dobrze temu związkowi.
W przeciągu ostatnich dni krzątał się jedynie po swoich komnatach z zakazem dotykania pergaminów związanych z pracą. Zanudził się niemal na śmierć snując się po pomieszczeniu niczym duch. Dzięki temu nadrobił nieco relacji z Arleen, odpytując ją osobiście z przerabianego materiału. Pozwalał dziewczynce grać mu na skrzypcach do snu, dzięki czemu zasypiał nieco lepiej, śpiąc dłużej niż zwyczajnie. Organizm się wreszcie podreperował, jednakże uzdrowiciel surowo zakazał mu jeszcze powrotu do Ministerstwa. Lou skorzystał zatem z okazji do wzięcia udziału w kuligu na ziemiach Weymouth. Z córką. Obawiał się o jej wychowanie - nie powinna tak długo czasu spędzać z ojcem - jednakże nie chciał narażać żadną nadobną damę na przebywanie w towarzystwie podupadłego na zdrowiu lorda. Młoda gałąź rodu Rowle powinna lśnić przy każdej okazji, zatem pokazanie jej arystokratycznej socjecie przy kolejnej okazji, kiedy nie mogła jeszcze uczestniczyć w sabacie, wydało mu się dobrą opcją. Winna bowiem nabywać obycia w towarzystwie, nawet jeśli kulig nosił znamiona dość swobodnej rozrywki.
Szli obok siebie udając się na miejsce ze organizatorem kuligu. Upewniwszy się, że na srebrnej tacy nie lewitują żadne alkohole, wziął rozgrzewający napój dla Arleen i dla siebie. Upił z niego kilka łyków.
- Idź wybierz dla nas najlepsze konie. Znasz się na tym lepiej ode mnie - polecił córce, zachęcając ją skinięciem głowy do oddalenia się w stronę wierzchowców. On tymczasem niespiesznym krokiem podszedł do jednych z sań, które przykuły jego największą uwagę.
When you're standing on the crossroads that you cannot comprehend - just remember that death is not the end

Powrót do góry Go down
Morsmordre
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Mistrz gry
n/d
n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Łąka przy plaży   10.02.18 21:03

The member 'Louvel Rowle' has done the following action : Rzut kością


'k3' : 3


Powrót do góry Go down
 

Łąka przy plaży

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 8 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

 Similar topics

-
» Budka na plaży.
» Dzika plaża
» Płacząca wierzba przy stawie
» Stolik przy oknie
» Dzika plaża.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Reszta świata :: Inne miejsca :: Anglia i Walia :: Dorset, Weymouth-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18