Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Lasy Cairngorms

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Lasy Cairngorms   24.02.16 14:45

First topic message reminder :

Lasy Cairngorms

Cairngorms w Szkocji to jeden z największych i najbardziej rozległych parków narodowych Wielkiej Brytanii; obszerne wysokie lasy roztaczające się na zboczach delikatnych gór są schronieniem dla tuzinów różnego rodzaju zwierzyny i ptactwa łownych, przez co w trakcie sezonu łowieckiego przyciągają ku sobie myśliwych nie tylko ze wszystkich stron Królestwa, ale i z dalszych zakątków Europy.
Część lasu wyodrębniona przez czarodziejów i chroniona zaklęciami, które sprawiają, że mugole nie odczuwają ochoty wejścia na ich tereny, są również ulubionym rejonem czarodziejskich polowań.


Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Jackie Rineheart
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5414-jackie-rineheart#122455 http://www.morsmordre.net/t5418-kluska-jackie http://www.morsmordre.net/t5419-jackie-boy http://www.morsmordre.net/f101-hartlake-road-18-9 http://www.morsmordre.net/t5424-jackie-rineheart
auror
25
Półkrwi
Panna
to jest miecz
one nie mają być bezpieczne
co, jeśli się potnie?
to będzie dla niej ważna lekcja
21
10
0
0
0
2
5
3
Czarownica

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   29.12.17 23:46

W przeciwieństwie do nich, starała się nie obciążać swojej psychiki niepotrzebnymi, zupełnie pozbawionymi odpowiedzi pytaniami, które nie miały innej roli, jak tylko zirytować, uświadomić bezradność i bierność. Rozpamiętywała albo daleką przeszłość, na którą i tak nie mogła już nic poradzić, albo bliską przyszłość, która wciąż pozostawała pod jej palcami elastyczną masą, uległą i zdolną do zmian, które można jeszcze wymazać i wymienić na inne. W ten sposób, stojąc tuż przy Samie, czuła się dziwnie otulona wizjami szczęścia, jakie towarzyszyło im w czasie rodzinnych wypraw. Kiedy ojciec opowiadał im niestworzone historie i w końcu się uśmiechał; kiedy Vincent nie uciekał; kiedy pianki spadały w płomienie z cichym sykiem i niskim, roześmianym buczeniem zgromadzonych wokół nich osób. To szczęście było teraz oddalone od niej o niezliczoną ilość kilometrów i mil, ale na szczęście wspomnienia trzymała tuż pod swoją skórą, pod czerwonymi od mrozu uszami.
I z ulgą również przyznała, że auror podzielał jej samopoczucie - że byli tak samo zniszczeni przez ostatnie wydarzenia i nie tylko, chociaż Jackie niezaprzeczalnie przeżywała je zupełnie inaczej.
Billy – powtórzyła nieco zdziwiona, kolorując to jedno słowo charakterystyczną nutą irlandzkiego. Za chwilę właściciel tego imienia wylądował tuż przy nich i gdyby Jackie w porę nie uskoczyła, obryzgałby ją błotem. Spiorunowała go spojrzeniem ciemnych tęczówek. – Masz szczęście, bo się ssssspóźniłeś tylko trosssssszkę – przedrzeźniała go, uwielbiała to robić, chociaż zawsze na swój sposób. I jeśli ktokolwiek mógł to robić, to tylko ona. Nie przyjmowała do wiadomości, żeby ktoś inny znęcał się psychicznie nad Billy’m w jakikolwiek sposób, chociaż sama przeważnie była tą, która to robiła. Relacja między nimi wciąż pozostawała dla niej istną zagadką. Była w stanie wskoczyć za nim w ogień, chociaż zawsze denerwował ją najbardziej. Wzięła głęboki wdech i zrzuciła z ramienia torbę, od razu wyjmując z niej torbę z kanapami i termos z gorącą herbatą cytrynową. Kiedy razem z ojcem przygotowywali się do wypraw, to Jackie zawsze zajmowała się zapleczem gastronomicznym, chociaż nie była zbyt wprawnym kucharzem. – Możecie się częstować, jak się zmęczycie. Są dla was.
Wypowiedziawszy te słowa, obejrzała się na pnie, które teraz tworzyły osobliwy obraz. Jak kochankowie trwający w dramatycznej pozie, gdzie kobieta opiera się rozżalona o ramię swojego mężczyzny. Uniosła brwi na to barwne porównanie, które urosło w jej głowie do rozmiarów panoramicznego obrazu. Zamrugała. Romeo i Julia.
Tak. Zacznijcie, rozejrzę się, zabezpieczę terenalbo przynajmniej się postaram, dokończyła w myślach, wyjmując z kieszeni swoją krzywą różdżkę. Drewno było chłodne, jakby zaspane. Miała zamiar je rozgrzać. – Salvio hexia.
Potrzebowali czuć się bezpiecznie, kiedy będą ścinali te drzewa. Mugole zaciekawieni hałasem natychmiast uciekną, kiedy zobaczą, że tak naprawdę nikt nie stoi u jego źródła.
Pamiętaj, kiedy znów zdziczeję
odrzyj mnie z wichrów
i ugłaskaj
Powrót do góry Go down
Morsmordre
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Mistrz gry
n/d
n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   29.12.17 23:46

The member 'Jackie Rineheart' has done the following action : Rzut kością


#1 'k100' : 65

--------------------------------

#2 'Anomalie - CZ' :


Powrót do góry Go down
Billy Moore
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5432-william-moore http://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn http://www.morsmordre.net/t5433-b-b-b-billy http://www.morsmordre.net/f106-hartlake-road-18-2 http://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore
szukający Jastrzębi z Falmouth
27
Mugolska
Kawaler


I have no hope in solitude


20
8
0
0
0
0
17
10
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   12.01.18 1:51

Mimo wszystko starał się nie tracić pogody ducha, odnajdując radość w prostych, codziennych czynnościach. Zawsze tak robił, przekuwanie bólu i żalu w pracę sprawiało, że czuł się lepiej, wierząc głęboko, że nawet najgorsze i najpaskudniejsze uczucia dało się przelać w coś dobrego. Nauczył się tego od ojca, gdy przez niemal rok razem z nim wypruwał sobie żyły na rodzinnym folwarku, aż pewnego dnia obudził się bez metalowych obręczy rozpaczy, boleśnie ściskających jego klatkę piersiową. Gdzieś między jednym gwoździem, a drugim, cierpienie zniknęło, pozostawiając po sobie ciepłe wspomnienia i nowy płot wokół posiadłości, dębowy stół w jadalni i bujanego aetonana, którego podarował kuzynce na trzecie urodziny.
Tym razem z utraty miał narodzić się dom, stając dumnie w miejscu czegoś, co aktualnie było tylko smutnym pobojowiskiem. Ta świadomość wystarczała, żeby rozgrzać Billy’ego od środka i wywołać na jego ustach szczery uśmiech. Być może odrobinę nie na miejscu, może powinien zwiesić nos i przybrać ponury wyraz twarzy – ale wychodził z założenia, że strachy należało przeganiać szczęściem i odwagą, nawet jeżeli czasami musiał oszukiwać sam siebie, żeby odnaleźć jedno i drugie. – T-t-tak mam na imię – przytaknął Samuelowi i Jackie, posyłając im w powitaniu najszerszy uśmiech, na jaki był w stanie sobie pozwolić i wywracając oczami w reakcji na komentarz przyjaciółki. Gdyby usłyszał go od kogokolwiek innego, jego nastrój wywróciłby się o sto osiemdziesiąt stopni, a pewność siebie schowała gdzieś w rozmokniętej ziemi; tymczasem jego strefa komfortu nawet nie drgnęła, tak samo, jak nie zrobiłaby tego, gdyby dokuczaniem zajęło się którekolwiek z jego rodzeństwa. Istniały rzeczy, na które rodzinie zwyczajnie się pozwalało. – Gdyby twoje p-prze-prze-przedrzeźnianie brzmiało odrobinę mniej ż-ż-żałośnie – odpowiedział, unosząc wyżej jedną brew – m-może nawet poczułbym się uraż-ż-żony. – Szturchnął ją zaczepnie w ramię, nie robiąc sobie kompletnie nic z jej oburzenia i spojrzenia, które zapewne zamordowałoby go na miejscu, gdyby spojrzenia potrafiły to robić. Z drugiej strony, wtedy Jackie już dawno siedziałaby w Azkabanie za serię zabójstw, a on wysyłałby jej listy pełne prześmiewczych żarcików.
Aż palił się do pracy, bardzo szybko poszedł więc w ślady Samuela i zrzucił z ramion płaszcz, zostając w grubym swetrze w kolorze dojrzałej cytryny; całe szczęście, że ich etatowa aurorka zabrała się już za zabezpieczanie terenu, bo Moore świecił wśród ciemnych pni jak słoneczna latarnia, rozjaśniając się jeszcze bardziej, gdy Jackie wyciągnęła termos i kanapki. – M-m-mówiłem ci już, że jesteś n-n-najwspanialsza? – skomentował, biorąc do ręki jedną z wysłużonych siekier i przez chwilę ważąc ją w dłoni, jakby chciał odnaleźć miejsce, w którym najwygodniej byłoby mu złapać narzędzie. – Nie rób takiej ponurej m-m-miny Sam, zostawię coś dla ciebie – rzucił do Samuela, na myśli mając zarówno prowiant, jak i otaczające ich drzewa. Jego ton był lekki, słowa niosły jednak za sobą upchnięte między wierszami pytanie; czy wszystko w porządku?, zdawały się mówić, bo Billy nie potrafił nie zauważyć ciemnej chmury, unoszącej się fantomowo nad sylwetką Skamandera. Zanim na dobre zabrał się za rąbanie, zerknął na niego kontrolnie, próbując uchwycić spojrzenie mężczyzny ponad jedną z gałęzi, żeby wysłać mu ciepłe, dodające otuchy zapewnienie, że był tuż obok – i że w razie czego zmierzą się ze światem razem.
but I came and I was nothing
and time will give us nothing
so why did you choose to lean on
a man you knew was f a l l i n g ?
Powrót do góry Go down
Samuel Skamander
avatar

Gwardia Zakonu
Gwardia Zakonu
http://www.morsmordre.net/t1272-samuel-skamander http://www.morsmordre.net/t1372-filozof#10888 http://www.morsmordre.net/t1374p9-auror-na-motorze#11334 http://www.morsmordre.net/f186-harley-street-5-3 http://www.morsmordre.net/t1597-samuel-skamander#26793
starszy auror
28
Czysta
Kawaler
Kto sieje wiatr, zbiera burzę
42
20
1
0
0
1
5
15
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   17.01.18 20:16

Ziemniak. Naprawdę? Skamander kopnął owalny obiekt, który początkowo wziął za kamień, zbyt mocno przymarznięty do grudowej ziemi i powalonych korzeni drzewa, które sukcesywnie starał się oddzielić od pnia. Strugane drzazgi skrzyły się od mrozu, a grube płaty drewnianego wióru, powoli obsypywały zlepiony pod stopami śnieg. Ale, ziemniak? Wbił ostrze siekiery mocniej w pień i nachylił się, spoglądając z konsternacją na znalezisko. Może zbyt dobry w zielarstwo nie był, ale ziemniaczany krzew, który widocznie bardzo dziko wyrósł na zaznaczonej polanie, potrafił rozpoznać - Wiecie... - zdążył zadać połowicznie pytanie, ale urwał na słowa aurorki - Powinienem nauczyć się jednak bardziej nieczytelnie skreślać listy - mruknął bardziej do siebie, ale nie potrafił nie być wdzięczny za ten dar. Sam, co najwyżej mógł wziąć ćwiartkę chleba i kawałek wysuszonego sera, który zdaje się, pleśniowy być nie powinien.
Początkowo, na wymianę docinek planował się odezwać, ale znał wystarczająco dobrze dwójkę dzisiejszych towarzyszy, by wiedzieć, że na pierwszy rzut oka, nieprzyjemne naleciałości stanowiły formę ich przyjacielskiej gry - Wystarczy zabaw rodem z piaskownicy - skwitował tylko na koniec, spoglądając za odchodzącą kobietą. Wiedział, ze sobie poradzi z zaklęciami ochronnymi. Jak na tak młoda aurorkę, była piekielnie skuteczna we wszystkim, czego się chwytała. A jeśli coś nie wychodziło, echo niezadowolenia niosło się wystarczająco szeroko, by o tym wiedział. Cisza potwierdzała jej sukces.
Przesunął podeszwą przy skupisku wystających z ziemi liści i przy krótkim grzebaniu, rzeczywiście odsłoniło sie kilka bulw. Ciekawe, czy były jadalne? Odkopał kilka kolejnych owali, może w ognisku nadawały się do czegoś? Złapał w palce trzonek siekiery, ale nim zamachnął się w drewno i na nowo wtopił się w wyznaczony przez uderzenia rytm, spojrzał na stającego obok przyjaciela - Nie zmieściłbyś wszystkiego i tak - nie uśmiechnął się tym razem, ale pozwolił by spojrzenie Moore'a wyłapało drążący jego własne źrenice cień. To nie był dobry czas na rozmowy, nie takie, które kuły spustoszenie w umyśle. Praca miała pomóc, odciąć od bólu, który wcale nie musiał być widoczny. Dla wszystkich.
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystało w milczeniu się zbroić...

Czemu kilka słów zadygotało w głowie? I chociaż płynęła z nich smutna mądrość, to patrząc na Jackie, wielu mężów mogłoby się od niej uczyć... zbrojenia. Bo na pewno nie milczenia. Głębszy, mroźny oddech znowu oddalił płynące myśli i skupił na zadaniu. Uderzał metodycznie, coraz mocniej wgryzając się ostrzem w pień drzewa, aby finalnie oddzielić jedno od drugiego. odsunął się, gdy trzask łamanych gałęzi akompaniował upadkowi. Potrzebowali kłody, a potem desek. Mniej wyczerpująca, a bardziej żmudna praca, ale Skamander nie przeznaczył na dziś nic innego, poza wyznaczone zadanie. W końcu zrobiło się naprawdę gorąco. Pot zrosił skronie, a dłonie drętwiały od ilości uderzeń. Oczywistym było, ze większą, lwią część zadania była wspierana przez magię, ale trzy pracujące sylwetki nadrabiały precyzją i zapałem. W końcu wbił z zamachem siekierkę w większy fragment grubej, odłączonej od pnia gałęzi. Spojrzał w dół, na odtoczone bulwy - Kiedy ostatnio jedliście pieczone w ognisku ziemniaki? - kucnął przy znalezisku - Nie będzie dymiło, jest sucho - wzruszył spiętym ramieniem, rozciągając przy okazji nadwyrężony mięsień - a przy małym ognisku będzie łatwiej o cięcie bardziej precyzyjne, bez rękawic - te przydawały się do mało finezyjnego rąbania, ale równe deski wymagały prawdopodobnie większego zaangażowania. W tej materii liczył na podpowiedź Billy'ego.


Cause I walk through the valley of the shadow of death

And I fear no evil because
I'm blind.

Powrót do góry Go down
Jackie Rineheart
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5414-jackie-rineheart#122455 http://www.morsmordre.net/t5418-kluska-jackie http://www.morsmordre.net/t5419-jackie-boy http://www.morsmordre.net/f101-hartlake-road-18-9 http://www.morsmordre.net/t5424-jackie-rineheart
auror
25
Półkrwi
Panna
to jest miecz
one nie mają być bezpieczne
co, jeśli się potnie?
to będzie dla niej ważna lekcja
21
10
0
0
0
2
5
3
Czarownica

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   20.01.18 11:03

Miała zamiar do nich dołączyć w fizycznej pracy, chociaż zdawała sobie sprawę z tego, że jej tężyźnie daleko było do tej należącej do nich – typowo męskiej. Byli bardziej doświadczeni – Billy wyćwiczył się w przestworzach, Samuel wśród innych aurorów. Ćwiczyła, trenowała na tyle, na ile mogła, ale wciąż było jej daleko do męskiej sprawności i wytrzymałości. Ale sądziła tak samo jak oni – praca fizyczna była doskonałą odskocznią od problemów, uwalniała od emocjonalnego bagażu, całą złość i irytację przekuwając w najczystszą formę wolności. A praca wśród przyjaciół, których łączy jeszcze wspólna idea, była już tylko przyjemnością, choć wciąz pewnym obowiązkiem.
Oczywiście, że jestem najwspanialsza – powtórzyła po nim z udawaną dumą. W rzeczywistości Jackie była ostatnią osobą, którą można było posądzić o jakiekolwiek egoistyczne zapędy. Mnóstwo było w niej samokrytyki, a jeśli już mówiła o sobie w bardziej pozytywnym charakterze, robiła to raczej pod osłoną kpiny i żartu. – Przypomnę ci to, kiedy następnym razem powiesz mi, że żałośnie cię przedrzeźniam. – zawołała.
Na jej ustach zatańczył szelmowski, nieco mroczny uśmieszek, który znaczył tyle samo, co słowa „następnym razem dostaniesz w nos, jak Merlina kocham”. Zerknęła na Sama, gdy iście po ojcowsku ukrócił ich przekomarzanie. Chyba za dużo spędzał czasu ze starym Rineheartem.
Zaklęcie podziałało, ale kiedy z różdżki wydobył się jego jasny promień, Jackie poczuła, jak robi jej się słabo. Po omacku wyciągnęła rękę, żeby oprzeć się o drzewo. Dobrze, że było tuż obok, bo inaczej zaliczyłaby spektakularny upadek. Przeklęła pod nosem i uchyliła powieki, obserwując jak teren wycinki zakrywa mleczna, półprzezroczysta od wewnątrz kopuła, która miała za zadanie ich chronić. Wzięła kilka głębszych wdechów, żeby uspokoić kołaczące w piersi serce. Chwilowe osłabienie szybko mijało, mroczki przed oczami odpędzane były przez mrugające powieki. Wróciła do chłopaków, ale zanim dołączyła do pracy, wygrzebała z torby siekierę, którą znalazła w schowku na miotły. Była reliktem przeszłości, ale ostrze wciąż jeszcze stabilnie trzymało się trzonka. Wyważyła narzędzie w dłoniach i zamachnęła się po raz pierwszy, pomagając im w powaleniu drzewa na ziemię. Znacznie szybciej się męczyła, dlatego musiała brać kilkusekundowe przerwy co jakiś czas, żeby złapać oddech i nie zamachać się na śmierć. Głuchy huk rozbrzmiał w okolicy. Jeden cel padł.
Dosłownie.
Spojrzała na Sama, ściągając ze swoich ramion płaszcz. Została w grubszej, granatowej szacie i szaliku. Chciała zostawić rękawiczki, ale dłonie potrzebowały stabilnie trzymać siekierę, dlatego zrezygnowała z nich.
Z dziesięć lat temu? – słodkie czasy wyjazdów na łono natury nagle mocniej zapiekły ją w noc, uszczypnęły w łokieć, obudziły w nozdrzach zapach palonego na ognisku jodłowego drewna. Nie uśmiechnęła się, chociaż coś jej powiedziało, że powinna, bo to przecież ten dobry okres w jej życiu. Rodzinne wyprawy. – Będą w sam raz po pracy.
Pamiętaj, kiedy znów zdziczeję
odrzyj mnie z wichrów
i ugłaskaj
Powrót do góry Go down
Billy Moore
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5432-william-moore http://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn http://www.morsmordre.net/t5433-b-b-b-billy http://www.morsmordre.net/f106-hartlake-road-18-2 http://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore
szukający Jastrzębi z Falmouth
27
Mugolska
Kawaler


I have no hope in solitude


20
8
0
0
0
0
17
10
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   27.01.18 21:16

Trudno było mu nie myśleć o Hogwarcie, gdy widział ich znajome twarze tuż obok siebie, w otoczeniu oszronionych pni i powykręcanych gałęzi, które przy odrobinie wyobraźni mogłyby bez problemu zastąpić te z Zakazanego Lasu. Scena grzała go w serce, jednocześnie jakoś tak dziwnie je ściskając, gdy uświadamiał sobie – milcząco, jak zwykle, jego troski rzadko znajdowały ujście na zewnątrz, z reguły dzielił się ze światem tylko tymi dobrymi myślami – że teraźniejszość, pozornie tak bliska beztroskim wspomnieniom, w rzeczywistości nie mogłaby znajdować się od nich dalej. Niby wciąż byli tymi samymi ludźmi – ale tak naprawdę wcale nie; widział to, w tych nieczęstych momentach, w których chciał widzieć, dobrowolnie rezygnując z ignorowania stalowego smutku, jakim podszyły się przez lata bursztynowe tęczówki Jackie, i schowanych pod ubraniem blizn, jakie nosił Samuel. On również miał swoje, chociaż te nie miały fizycznego charakteru; zasłaniał je jaskrawymi ubraniami i wesołymi żartami, bo choć aktorem był marnym, to uwagę szukających drużyny przeciwnej odwracać potrafił jak nikt inny – sprawiając, że nie dostrzegali tego, czego nie chciał, żeby dostrzegli.
Wywrócił teatralnie oczami, słysząc ganiącą uwagę Sama, nie przerywając pracy ani na moment. Lekki ból w mięśniach, który powoli zaczynał się odzywać, już wciągał go w kojący rytm zamachnięć i uderzeń, a on sam przez moment wpatrywał się jak zahipnotyzowany w powiększające się z każdą chwilą nacięcie. Wyprostował się dopiero, gdy jedno z średniej wielkości drzewek runęło w dół, wzniecając w powietrze tabun drzazg, drobnych gałązek i pojedynczych liści. Wykorzystał tę krótką przerwę na odpoczynek, opierając się na trzonku opartej o pień siekiery. Drugą rękę – lewą – przytknął do mostka z udawanym oburzeniem. – T-t-tak bardzo we mnie n-n-nie wierzysz? – zapytał, całkiem pewny, że gdyby chciał, zjadłby nie tylko wszystko, co przyniosła ze sobą Jackie, ale i również spałaszowałby znalezione przez Samuela ziemniaki, co do jednego. Opowieści o tym, ile był w stanie pochłonąć w trakcie jednego posiedzenia, dorobiły się już prawie własnych anegdotek.
Wrócił do pracy, zabierając się za oddzielanie pojedynczych gałęzi od powalonego pnia, unosząc głowę dopiero, gdy wróciła do nich Jackie, najwidoczniej rzuciwszy już wszystkie ochronne zaklęcia. Słyszał dobiegające zza krawędzi pola widzenia pytanie Skamandera, ale na nie nie odpowiedział, milcząco śledząc nieco chwiejny marsz aurorki, która chyba próbowała udawać, że wszystko było w porządku, ale zdradzała ją niepewność ruchów i nienaturalnie blade policzki. Nie zapytał, czy nie potrzebowała pomocy – wiedział doskonale, jaką odpowiedź by otrzymał – ale obserwował ją przez chwilę uważnie, nic nie mówiąc, ale za to czyniąc mentalną notatkę dla samego siebie, żeby od tej pory odnajdywać spojrzeniem jej sylwetkę nieco częściej, niż (prawdopodobnie) było to konieczne. Spoglądał więc na nią kątem oka, gdy zabrała się za rąbanie, udając, że tak naprawdę niczego nie zauważył – choć podejrzewał, że jego twarz zdradzała więcej, niż powiedziałyby słowa.
Ogołociwszy pień ze wszystkich niepotrzebnych gałęzi (tych zbyt cienkich, by nadawały się na deski), zebrał je w jedno miejsce, zrzucając na całkiem pokaźny stosik na środku polany. – Masz swoje og-g-gnisko – rzucił do Samuela, po czym obrał sobie następny cel, którego co prawda nie potrafił nazwać (zielarstwo nie było nigdy jego mocną stroną), ale za to wiedział, że świetnie nadawał się na deski.
but I came and I was nothing
and time will give us nothing
so why did you choose to lean on
a man you knew was f a l l i n g ?
Powrót do góry Go down
Samuel Skamander
avatar

Gwardia Zakonu
Gwardia Zakonu
http://www.morsmordre.net/t1272-samuel-skamander http://www.morsmordre.net/t1372-filozof#10888 http://www.morsmordre.net/t1374p9-auror-na-motorze#11334 http://www.morsmordre.net/f186-harley-street-5-3 http://www.morsmordre.net/t1597-samuel-skamander#26793
starszy auror
28
Czysta
Kawaler
Kto sieje wiatr, zbiera burzę
42
20
1
0
0
1
5
15
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   03.02.18 22:04

Czas odmierzany był ilością uderzeń, spięciem mięśni i charakterystycznym echem, które niosło się przez las i niknęło między drzewami. Byli wystarczająco głęboko, by nie zakłócać swoją obecnością... niczyjej ciszy. Magia dodatkowo chroniła ich jestestwo przed nieproszonymi spojrzeniami. Nawet jeśli Skamander nie przewidywał dodatkowego towarzystwa, ostatnimi czasy rzeczywistość weryfikowała jego przewidywania niezbyt przychylnie. Szczególnie, gdy chodziło o niemal prozaiczną czynność, jak wycinka drzew.
Oddech już po jakimś czasie zmienił się w jasną mgiełkę, a na czarnych wąsach i brodzie osadził się skrzący się szron. Kilka razy przetarł twarz rękawem ciemnego swetra, przekładając siekierę do wolnej dłoni. Kątem oka obserwował towarzyszy i w duchu tliło się ciepło z ich obecności. Nie wiedział, czy każdy z gwardii, czy po pamiętnych odsieczach stoczył się w samotność podobną jemu, ale nie musiał mówić, że brakowało mu ich. Skamander podjął świadomą decyzję o odsunięciu tych najbliższych od siebie, zamknięciu myśli, bardziej gwałtownych uczuć, wpychając je gdzieś pod czaszką i lokując je daleko od mechanizmów działania. A jednak nie pozbył się całkowicie dawnych odruchów. Było jednak kilka sylwetek, które potrafiły posłać mu siarczysty kopniak, budzący go i stawiający na posterunku czuwania. Brendan miał rację, to nie był czas na upadek w bólu. Cokolwiek działo się z jego strzaskanym sercem, nie było ważne. Ile ciemności wdarło się kołując gdzieś za mostkiem, to wszystko było nieważne, dopóki walczył.
Zachowywał się ostatnimi czasy bardziej sztywno, ale tylko częściowo wynikało to z pulsującego w piersi bólu. Czuł w obowiązku chronić, nawet jeśli jego słowa mogły wydawać się z pozoru nieprzychylne. Jeśli będą bezpieczni przez jego surowe uwagi, mogli myśleć o nim cokolwiek. Zabawne, że jeszcze niedawno sam wytknąłby niektórym zbytnią sztywność, której maskę sam przywdziewał.
Bladość powracającej Jackie zwróciła uwagę, ale pytanie o samopoczucie było w ich przypadku nie na miejscu. Miała po ojcu nabytą siłą i dopóki nie słaniała się na nogach, jej chwilowa słabość nie wytrącała go z równowagi. Nie przeszkadzało mu to jednak rejestrować kobiecego zachowania.
Bliżej znajdował się Billy i to na niego od czasu do czasu zerkał, gdy sprawnie pozbywał się kolejnych gałęzi, czy równał pień z ziemią. Jak łatwo byłoby przykleić mu łatkę beztroskiego z uśmiechem, który tak często tkał nić na ustach, z ognikiem w źrenicach, które przeglądały się rozmówcom. A jednak było w tym coś więcej. Samuel nie wiedział skąd wynikała pewność, ale czasem dostrzegał pod uśmiechem coś ciemniejszego, ukrytego. Smutnego. Mógł się mylić, a może nawyki z pracy wysupływały głębsze plamy, które każdy starał się przed światem schować. Albo przed samymi sobą - Wierzę, aż za bardzo - odpowiedział cicho, pomiędzy kolejnymi uderzeniami, nim wysoki pień upadł na ziemię - Ja chyba jeszcze dawniej - szturchnął nogą ubłocony owal, dokopując go do niedużego stosiku ziemniaków. Działania Billego pozwoliły na utworzenia małego stosiku, a już po chwili kucnął przy nim i posłał ognik z dłoni, nie kłopocząc się wyciąganiem różdżki - Niestety moja sztuka gotowania ograniczy się do wrzucenia ich w ognisko - mruknął do aurorki i wskazał na odnalezione bulwy i dopiero potem ułożył je pod ogniskiem. Jackie miała rację. Po skończeniu (na dziś) pracy, powinny być idealne (jeśli ich nie spali). A czekało ich jeszcze sporo zajęcia. Słonie stało już wysoko, powoli przesuwając się w stronę horyzontu, a oni podejmowali się karkołomnego zadania, przetworzenia ściętych drzew na deski. Ale dłonie miał nawykłe do pracy. Do działania.


Cause I walk through the valley of the shadow of death

And I fear no evil because
I'm blind.

Powrót do góry Go down
Jackie Rineheart
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5414-jackie-rineheart#122455 http://www.morsmordre.net/t5418-kluska-jackie http://www.morsmordre.net/t5419-jackie-boy http://www.morsmordre.net/f101-hartlake-road-18-9 http://www.morsmordre.net/t5424-jackie-rineheart
auror
25
Półkrwi
Panna
to jest miecz
one nie mają być bezpieczne
co, jeśli się potnie?
to będzie dla niej ważna lekcja
21
10
0
0
0
2
5
3
Czarownica

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   12.02.18 20:17

Zauważyła ten wzrok Billy’ego. Spojrzenie jego oczu, których dokładnej barwy nigdy nie udało jej się ustalić, wbijające w jej sylwetkę kolejne ostrzegawcze flagi. To on był tym, który widział więcej niż ona. Dla niej rany zawsze były tylko draśnięciami, nieważne, że krwawiły uparcie i odbijały się szkarłatem na jasnej pościeli następnego dnia; siniaki, nieważne, jak wielkie, były tylko siniakami. Ukrywała pod celowym zapomnieniem, że tak naprawdę każda rana rwała okrutnie i że tak naprawdę każdy siniak przyprawiał ją o szczękościsk. Dzięki niemu odnajdowała swoje czucie, harmonię między tym, co bolało, a tym, co było tylko jej wyobraźnią. Jak zwykle nie reagowała, wodziła wzrokiem po drzewie, które za chwilę miało stać się jej celem, ale nie podniosła go na twarz Moore’a, chociaż wiedział, że tak samo, jak zawsze, obserwuje ją uważnie. Dostrzegła też profil Sama, który zerkał w jej kierunku. Nie robili tego nachalnie, poza tym znała ich, znała motywy, które nimi kierowały i dopóki miała to w pamięci, nie czuła się spętana przez ich uwagę. Ale nie lubiła też być traktowana jak dziecko. Ojciec nauczył ją samodzielności, a nie opierania się na cudzej łasce, trosce i wiecznym głaskaniu po główce. Radziła sobie świetnie sama, nawet jeśli niepokorna magia objęła swoim panowaniem jej ciało i przewróciła na chwilę orientację do góry nogami. Zdążyła się przyzwyczaić do tych nieprzyjemności związanych z niestandardowym przebiegiem maja. Taka była jej praca.
Męczyła się szybciej niż oni, ale traktowała to jak prowokację do działania. Fakt, że oni robili to znaczniej efektowniej, zmuszał ją do pokazania, że tak naprawdę płeć nie ma tu nic do rzeczy i brak siły potrafi uzupełnić nadmiarem uporu i wytrwałości. Szło jej gorzej niż im, ale nikt nie mógł powiedzieć, że nie przyłożyła do dzieła swojej cegiełki. Gdy drzewo zostało powalone i oczyszczone z gałęzi, wyprostowała się i otarła rękawem szaty pot z czoła. Mlecznobiała para wyleciała z jej ust po raz kolejny, szybko zniknęła. Opuściła siekierę na ziemię, spojrzała na dłonie. Zrobią się odciski.
Przydałaby się jakaś metalowa kratka – odparła, patrząc na Sama, który próbował nadać sobie tytuł ziemniaczanego mistrza kuchni. – Inaczej się spalą, a nie upieką. Albo rożen. Ale trudno, poradzimy sobie i bez tego. Chociaż ziemniaki bez pieczonej kiełbaski… – jej głos bardziej przypominał oskarżycielskie burczenie niż jej naturalny ton. – Możemy kontynuować? Do tego czasu zdążą się… zdążą się zrobić.
Zdążą się spalić na węgiel.
Kiedy Sam jako pierwszy wyszedł z inicjatywą, poszła w jego ślady. Sama nigdy nie miała do czynienia z przerabianiem całego drzewa na deski, ale nie miała nic przeciwko nauczeniu się czegoś nowego.
Pamiętaj, kiedy znów zdziczeję
odrzyj mnie z wichrów
i ugłaskaj
Powrót do góry Go down
Billy Moore
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5432-william-moore http://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn http://www.morsmordre.net/t5433-b-b-b-billy http://www.morsmordre.net/f106-hartlake-road-18-2 http://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore
szukający Jastrzębi z Falmouth
27
Mugolska
Kawaler


I have no hope in solitude


20
8
0
0
0
0
17
10
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   15.02.18 13:49

Chociaż płaszcz odrzucił już dawno, a aktualnej temperaturze daleko było do majowych upałów, dosyć szybko zrobiło mu się gorąco; trochę czasu minęło już, odkąd zdarzyło mu się pracować z ojcem przy utrzymaniu rodzinnego gospodarstwa i zapomniał, jak mozolne bywało odpowiednie przygotowanie drewna do dalszego użytku. Nawet z pomocą zaczarowanych narzędzi, które część pracy wykonywały za nich (co Billy w głębi ducha zawsze uważał za lekkie oszustwo – mugolska krew chyba krążyła w jego żyłach zbyt uparcie, żeby lata egzystowania w czarodziejskiej rzeczywistości mogły ją rozrzedzić), nie było łatwo; zanim wszystkie gałęzie zniknęły z powalonego przez niego pnia, mięśnie ramion dawały już o sobie znać przytłumionym pieczeniem.
Wyprostował się, dając sobie kilka minut na zaczerpnięcie oddechu i opierając się o trzonek siekiery. Miał ochotę pozbyć się również i kanarkowo-żółtego swetra, ale instynkt samozachowawczy przypominał mu, że pozostanie w wilgotnej koszuli na kilkustopniowym mrozie, nie byłoby zbyt mądrym posunięciem. Zadowolił się więc jedynie otarciem potu z czoła i zaczerwienionych policzków, uśmiechając się do siebie w reakcji na lekką wymianę zdań między Jackie, a Samuelem. – Jak i twoja, tak i m-m-moja – rzucił w kierunku aurora, wzruszając ramionami; jeżeli chodziło o przygotowanie jakiegokolwiek posiłku, to tutaj największe zaufanie pokładał jednak w kobiecych dłoniach, w pamięci mając te wszystkie kulinarne katastrofy, których stał się sprawcą, odkąd zamieszkał samotnie w Londynie. Nie to, żeby uważał, że tylko do tego się nadawała; doskonale wiedział, że dokładnie tymi samymi rękami byłaby w stanie powalić na ziemię czarnoksiężnika (przy pomocy tkwiącej w nich różdżki, ale wciąż).
Kiedy tylko jego oddech się wyrównał, kiwnął głową w odpowiedzi na pytanie Jackie, ponownie zabierając się do pracy. Przez moment mierzył pień spojrzeniem, jakby zastanawiając się, jak najskuteczniej rozbroić przeciwnika, a dopiero potem pochylił się, myślowo wyznaczając poziomą linię, biegnącą przez sam środek grubego drzewa. – N-n-najpierw musimy zrobić z nich p-po-połówki – powiedział, wskazując na pień. – Będzie nam łatwiej wyciąć d-d-deski – dodał, podnosząc z ziemi siekierę. Przez sekundę ważył ją w dłoni, po czym starannie wymierzonymi uderzeniami zaczął rozłupywać pień na dwoje. Nie było to podejście idealne – nie mieli nigdzie pod ręką tartaku, brakowało im też profesjonalnych narzędzi – ale Billy był pewien, że i tak sobie poradzą.
Nawet się nie zorientował, kiedy zaczął pogwizdywać sobie pod nosem, wypełniając powietrze swoją ulubioną przyśpiewką Jastrzębi. Kto równa się Jastrzębiom, co jak wiatr boiskiem mkną?
but I came and I was nothing
and time will give us nothing
so why did you choose to lean on
a man you knew was f a l l i n g ?
Powrót do góry Go down
Samuel Skamander
avatar

Gwardia Zakonu
Gwardia Zakonu
http://www.morsmordre.net/t1272-samuel-skamander http://www.morsmordre.net/t1372-filozof#10888 http://www.morsmordre.net/t1374p9-auror-na-motorze#11334 http://www.morsmordre.net/f186-harley-street-5-3 http://www.morsmordre.net/t1597-samuel-skamander#26793
starszy auror
28
Czysta
Kawaler
Kto sieje wiatr, zbiera burzę
42
20
1
0
0
1
5
15
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   16.02.18 22:42

Czarna koszula, kryjąca się pod swetrem w tej samej barwie, lepiła się do ciała od potu. Przyzwyczajony do wysiłku Skamander wiedział, że kolejne dni naznaczą się wyraźnymi zakwasami. Ciało potrafiło znieść wiele, ale serwowane w krótkim czasie zazwyczaj kończyły sie podobnie. Złapał za kołnierz koszuli, przeciągając materiał dalej od szyi, ale ciepło tylko lekko umykało w postaci białawej mgiełki, nie tylko kumulując się wokół ust. Przez sekundę nawet chciał przywołać wspomnienie jednego z duchów Hogwartu, który przeleciał przez alchemiczną pracownię, zbierając w sobie unosząca się parę. Później przypominał parującego na patelni bałwana. Auror wbił siekierę w odłupywany pieniek, ale słowa nie popłynęły, zawieszone w rzeczywistości, która wesołości zbyt wiele nie miała. Chociaż w towarzystwie, czasem dało sie o tym zapomnieć.
Powietrze przesiąknęło zapachem żywicy i świeżo ciętego drewna. Oddech pogłębił się, gdy palce zamarły w niedokończonym zamachu. Ściągnął rękawiczki z lekko zdrętwiałych dłoni, by początkowo wsunąć je do kieszeni spodnie, a ostatecznie rzucił na ociosany już pień powalonego drzewa. Wcześniejsze znalezisko znalazło się w ich prowizorycznym ognisku, a trzask płomieni dodawał krajobrazowi nieco bardziej dzikiego wyrazu - Podobno dwa minusy dają plus - nie bardzo znał się na numerologii i coś w próbie obliczeń raziło go w podobnej sekwencji. Co miało wyjść dobrego, gdy do gotowania dobierały się dwa antytalenty? Tam mogło dojść nawet do wybuchu i jak na komendę, żołądek czarnowłosego zacisnął się, przypominając o głodzie - Chyba polowanie na kiełbaski dziś nie wchodzi w grę - skwitował i kierowany wcześniejszą zachętą, chwycił jedną z przygotowanych kanapek, pochłaniając całość w kilku kęsach. Niewiele pomogło na wilczy apetyt ale zagłuszało rozpaczliwe burczenie, które zaczęło się odzywać.
Nie popił wodą, którą miał w bukłaku. Za to z rzuconego na miotłach płaszcza, wyciągnął niedużą piersiówkę. Odkręcił zaworek i upił niedużą część, czując na języku ostry posmak ognistej. Wyciągnął rękę w stronę Billy'ego - Na wzmocnienie. I podaj dalej - wskazał ruchem brody na Jackie, nie zastanawiając się nad ewentualnym sprzeciwem. Alkohol w małych ilościach działał zdecydowanie leczniczo - Racja - kiwnął głową drugiemu mężczyźnie i kierując się wskazówkami, zdecydowanie bardziej doświadczonego, najpierw rozdzielił wybrany pień na dwoje, potem z pomocą magii przyszło do cięcia bardziej precyzyjnego. Wióry sypały się coraz liczniej, zaścielając miejsce wycinki warstewką drewnianych piór, które chrzęściły pod butami, zmieszane ze śniegiem. A powoli docierający do nozdrzy zapach pieczonego (czy tez przypalonego) ziemniaka w końcu oderwał ich od stosu ciosanych fragmentów - Na dziś chyba wystarczy - odłożył narzędzia, dokładnie ogarniając miejsce pracy i dopiero, gdy towarzysze przerwali i usiedli przy pełgającym ogniu, dołączył do grona. Odpoczynek należał im się zdecydowanie - Kto ma ochotę ...na ziemniaczany węgielek?


Cause I walk through the valley of the shadow of death

And I fear no evil because
I'm blind.

Powrót do góry Go down
Jackie Rineheart
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5414-jackie-rineheart#122455 http://www.morsmordre.net/t5418-kluska-jackie http://www.morsmordre.net/t5419-jackie-boy http://www.morsmordre.net/f101-hartlake-road-18-9 http://www.morsmordre.net/t5424-jackie-rineheart
auror
25
Półkrwi
Panna
to jest miecz
one nie mają być bezpieczne
co, jeśli się potnie?
to będzie dla niej ważna lekcja
21
10
0
0
0
2
5
3
Czarownica

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   02.03.18 20:21

Z każdym wykonywanym zamachnięciem zdawało jej się, że coraz mniej jest w niej samozaparcia, a coraz więcej cierpienia związanego ze zmęczeniem mięśni. Mogła próbować wszystkim dookoła wmawiać, że jeśli chce, może dorównać mężczyznom w wielu aspektach, zwłaszcza siłowych, ale wiedziała, że to nie jest prawda, a kłamać nie bardzo potrafiła, chociaż zawsze starała się zgłębić tę mroczną wiedzę. Kobiety zawsze były mniejsze, węższe i lżejsze od mężczyzn. Przybierająca w ramionach i nogach tkanka mięśniowa wyglądała nienaturalnie, kiedy obfitowała w ciele kobiety. Jackie może i była odsłoną swojego charakteru bardziej podobna do upartych mężczyzn, ale jej ciało jeszcze nie nabrało kształtów dla nich adekwatnych. Dlatego teraz, kiedy starała się za nimi nadążyć, nie potrafiła, co w kontekście anatomicznym było jak najbardziej normalne. Nawet jej silna wola nie poradziła sobie z zaskarbieniem rytmu serca, pojemności płuc i wytrzymałości mięśni. Musiała odetchnąć na dłuższą chwilę, kiedy po kilkunastu uderzeniach poczuła, jak cierpną jej palce, a ramiona zaczynają drgać. Odetchnęła głęboko, rozglądając się po okolicy. Salvio Hexia delikatnie lśniła, rozmazywała wszystko, co było za nią, rozwarstwiała odrobinę kolory, sprawiając, że oglądany za nią obraz miał w sobie coś z baśni opowiadanych przy ognisku.
I nagle zdała sobie sprawę, że tak samo wyglądał świat, który widziała przed nimi, gdy razem w trójkę przesiadywali przy syczących płomieniach tańczących na drwach. Ojciec zawsze ochraniał ich obozowisko tym zaklęciem. Jak to było możliwe, że dopiero teraz to odkryła?
Zamrugała nagle, słysząc splecione ze sobą głośniejsze tony głosów Samuela i Billy’ego. Obróciła się do nich, po raz ostatni za chwilę zerkając w stronę linii drzew rozpływających się za barierą Salvio Hexia.
Tak, jasne – burknęła niewyraźnie, zupełnie nie wiedząc, o czym rozmawiali. Odleciała przez przypadek, bardzo rzadko jej się to zdarzało, a jeśli już, to faktycznie myśli krążyły wokół tych kilku szczęśliwych chwil, których doświadczyła w swoim życiu. Działały na nią jak wahadło hipnotyzera. Chwyciła za siekierę, z ulgą przyjmując uczucie pozornej lekkości w mięśniach. Odpoczęły, więc mogła wracać do pracy.
W czasie, gdy ziemniaki dojrzewały w ognisku, zdołali wykonać kawał porządnej roboty. Między jedną a drugą falą latających wiór przyjęła piersiówkę Sama i łyknęła z niej trochę. Znajome pieczenie wzmogło gorąc ciała, rozeszło się falą dreszczy po nagrzanej skórze. Skrzywiła się, wzdrygnęła. Różnica temperatur i zimny alkohol to była jednak odrobinę wybuchowa mieszanka. Odrzuciła siekierę na bok, oparła dłonie na talii i wygięła się do tyłu, pozwalając, by między drzewami odbiło się kilka strzyknięć w kręgosłupie. Od razu lepiej.
Może da się jeszcze coś nich odratować – odparła, uśmiechając się lekko, zaskakująco nie w swoim stylu. A jednak miało do czego. Chwyciła jakiś patyk leżący niedaleko i usiadła, obstukując go z liści. Nabiła na niego spalonego ziemniaka. – Mmmmm, zapach spaleznizny. Tego nam brakowało, co?
Pokręciła głową. Była zmęczona, a to w połączeniu z poczuciem bezpieczeństwa w obecności dobrych przyjaciół całkiem odpychało na bok jej chęć do bycia wredną i wrzeszczącą aurorką.
Pamiętaj, kiedy znów zdziczeję
odrzyj mnie z wichrów
i ugłaskaj
Powrót do góry Go down
Billy Moore
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5432-william-moore http://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn http://www.morsmordre.net/t5433-b-b-b-billy http://www.morsmordre.net/f106-hartlake-road-18-2 http://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore
szukający Jastrzębi z Falmouth
27
Mugolska
Kawaler


I have no hope in solitude


20
8
0
0
0
0
17
10
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Lasy Cairngorms   04.03.18 21:04

Tego właśnie potrzebował: lekkiego pieczenia zmęczonych mięśni, podnoszącego na duchu towarzystwa przyjaciół, realnego celu na horyzoncie, ostro-cierpkiego smaku ognistej na języku i wypełniającego powietrze zapachu pieczonych ziemniaków, przemieszanego z bardziej duszącą i suchą wonią drewnianych wiór. Wystarczyło kilka godzin, żeby jego głowa oczyściła się ze wszystkich niepotrzebnych, zapychających ją myśli, przekształcając kłębiące się tam chmury w przestrzeń jasną i przejrzystą. Nietrudno było mu się uśmiechać, gdy w perspektywie miał więcej takich dni, nawet jeżeli daleko im było do tego, co jeszcze kilka lat temu nazywał beztroską; tamte mrzonki należały do ciepłej, ale odległej przeszłości, wspominanej z dziwnym sentymentem, który kiedyś utożsamiał z zamglonym spojrzeniem starszych ludzi. Być może oni również (rzecz niemożliwa!) się starzeli, tym szybciej, im więcej los spychał na ich barki.
Dwa m-m-minusy może i tak – odpowiedział Samuelowi, prostując się i odgarniając kilka mokrych kosmyków, które przylepiły się do jego czoła – ale dwa w-wy-wykrzykniki, to wciąż dwa w-wy-wykrzykniki – dokończył, wzruszając ramionami; numerologia była co prawda dla niego tworem obcym i niezrozumiałym, ale lekcje matematyki w mugolskiej szkole utkwiły mu w pamięci wyjątkowo mocno – głównie ze względu na terror, jaki przeżywał przed każdą wycieczką pod tablicę. Nawet teraz wzdrygnął się nerwowo; przez moment był niemal pewien, że czuł unoszący się dookoła zapach kredowego pyłu.
Tak, jak się spodziewał, praca nad obrobieniem już ściętych pni, okazała się znacznie bardziej mozolna i zabrała im wilczą część chłodnego popołudnia; nie narzekał jednak, odnajdując jakieś niewyjaśnione ukojenie w ciszy, przerywanej od czasu do czasu wesołym przekomarzaniem albo dźwiękiem rozłupywanego drewna. Wkrótce na jego palcach pojawiły się dodatkowe odciski, dołączając do zgrubień, które gościły tam stale, jednak mimo zmęczenia, odrzucił na bok narzędzia dopiero, gdy ostatnia deska znalazła się na pokaźnym stosie. Wyprostował się, kątem oka przyglądając się Jackie. – Starość nie r-ra-radość, co? – rzucił żartobliwie, w reakcji na jej strzelające kości. – Ale nie m-m-martw się, jeżeli nie dasz r-r-rady, odstawię cię do domu na mojej m-mi-miotle – dodał, unosząc wyżej brwi i automatycznie przygotowując się do ewentualnego uniku, gdyby na przykład w jego stronę poleciał drewniany klocek. Albo jakieś wyjątkowo złośliwe zaklęcie.
Do zjedzenia kolacji w postaci dzikich ziemniaków z ogniska, nie trzeba było przekonywać go dwa razy; gdy tylko propozycja padła z ust Samuela, wepchnął się bezceremonialnie między dwójkę przyjaciół, nachylając się nad ogniskiem. Póki co, było mu gorąco, ale wiedział, że mróz za moment zrobi się nieznośny; całe szczęście, że mieli przy sobie ciepłe płaszcze, trzaskające płomienie, piersiówkę z ognistą i własne towarzystwo.

| zt x3
but I came and I was nothing
and time will give us nothing
so why did you choose to lean on
a man you knew was f a l l i n g ?
Powrót do góry Go down
 

Lasy Cairngorms

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 33 z 33Idź do strony : Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33

 Similar topics

-
» Lasy Cairngorms

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Reszta świata :: Inne miejsca :: Szkocja-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18