Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Komnata z mapą nieba

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Komnata z mapą nieba   26.04.16 21:13

First topic message reminder :

Komnata z mapą nieba

Wzdłuż komnaty znajdują się liczne ławeczki, na których zwiedzający mogą spocząć i przyjrzeć się niezwykłej mapie malującej się na suficie, zaczarowanej, aktywnej mapie nieba, której układ zmienia się w zależności od aktualnego układu gwiazd. Wszystkie ciała niebieskie odmalowane są przepięknymi kształtami przez wyjątkowo uzdolnionych artystów.
Mapa pełni role zarówno wizualne, jak i edukacyjne, ale również praktyczne - kiedy chmury zasłaniają widoczność, astrologom zdarza się pracować pod sztucznym niebem.


Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Ain Eingarp
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f47-sowia-poczta http://www.morsmordre.net/f5-powiazania http://www.morsmordre.net/f55-mieszkania http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Wielość
nieskończoność
n/d
n/d
I show not your face but your heart's desire.
0
0
0
0
0
0
Metamorfomag

PisanieTemat: Re: Komnata z mapą nieba   19.10.17 13:44

Nie zwróciła uwagi na skrzywienie Helene, nie spytała, czy cokolwiek jej doskwiera, choć może powinna. Podczas lekcji nie było jednak miejsca na narzekanie, zwłaszcza przez tak błahy powód jak boląca dłoń. Powiedziała jej naprawdę niewiele. Zaledwie kilka informacji, bardzo podstawowych. Przed Helene czekały jeszcze całe zwoje i księgi wiedzy, którą winna była zanotować i zapamiętać. To bardzo dobra metoda nauki. Lady Daphne trwała w bezruchu, wyprostowana i dumna, niczym wyrzeźbiony w kamieniu posąg.
-Geometrycznie - to znaczy, że są oparte na pewnych kształtach stosowanych w geometrii. Najprościej mówiąc... to kształty, które składają się z pewnych linii. Wiesz, czym jest kwadrat? To pewna figura geometryczna - wyjaśniła spokojnie Daphne. Nie widziała powodu, aby złościć się na Helene, że nie wie takich rzeczy - była wszak niezwykle młoda, mała jeszcze wiele czasu na naukę, a młodym damom najczęściej udzielano inszych nauk. Sama pamiętała, iż w czasach dzieciństwa jej i Aury nie uczono numerologii, bądź starożytnych run, lecz tańca i etykiety, by godnie reprezentowały swój ród; najważniejsze było jednak to, iż Helene wykazywała zainteresowanie rzeczami zgoła bardziej ambitnymi. Niezwykle ją to cieszyło. Ojciec dziewczynki był niedouczonym głupcem, lecz ona mogła być inna. A Daphne zamierzała jej w tym pomóc. Na tyle, ile starczy jej cierpliwości - Helene wciąż pozostawała dzieckiem.
-Nie mam ulubionego gwiazdozbioru - przyznała lady Rowle -Wszystkie są do siebie niezwykle podobne. Różnią się ułożeniem, liczbą gwiazd, położeniem na niebie i czasem, w których można je zobaczyć. Chociaż przez wzgląd na nasz herb... darzę pewnym sentymentem gwiazdozbiór Wilka.
Nie była doświadczoną matką, nie miała podejścia do dzieci, nie wiedziała jak je do czegoś namówić, lecz liczyła, że przez wspomnienie Wilka - młoda lady Rowle poczuje większe zainteresowanie, może nawet poczyta o nim w wolnym czasie.
-Astronomia i eliksiry ściśle się ze sobą łączą - powiedziała Daphne nieco bardziej emocjonalnie, nagle poruszona -Ułożenie ciał niebieskich, pory roku, pora dnia - wszystko to ma niezwykły wpływ na proces warzenia eliksirów, moja droga. To jednak bardzo skomplikowane zależności i wiesz jeszcze za mało, by je pojąć, lecz nie martw się - bez tego również zdołasz uwarzyć najprostszą miksturę, nawet teraz.
Żyjemy tak jak śnimy – samotnie.
Powrót do góry Go down
Helene Rowle
avatar

Dzieci
Dzieci
http://www.morsmordre.net/t4460-helene-rowle http://www.morsmordre.net/t4580-poczta-helenki http://www.morsmordre.net/t4504-lady-rowle#95823 http://www.morsmordre.net/f310-cheshire-farndon-posiadlosc-rowle-ow http://www.morsmordre.net/t4766-helene-rowle
dama - a cóż innego?
10
Szlachetna
Panna
Powiem ci w słowach kilku,
Co myślę o tym wilku:
Gdyby nie był na obrazku,
Zaraz by cię zjadł, głuptasku.
0
0
0
0
0
0
16
0
Czarownica

PisanieTemat: Re: Komnata z mapą nieba   07.11.17 10:53

I tak bym nie grymasiła, nie powiedziała też co mi doskwiera - my przecież jesteśmy jak skała, nie mamy uczuć, a jeśli tak, to nie pokazujemy ich światu. Tylko słabe jednostki się skarżą, silne zaś dzielnie znoszą wszystkie ciosy od losu. I ja taka właśnie zamierzam być, już teraz szlifuję swoje umiejętności pod tym kątem. Dlatego oprócz krótkiego grymasu nie widać po mnie nic. Zaraz on znika, a ja z zapalczywością zapełniam pergamin kolejnymi literkami, zdaniami oraz akapitami. Najważniejsze słowa podkreślam grubą kreską, żeby wiedzieć na co przede wszystkim muszę zwrócić uwagę. Naturalnie, że wolałabym praktykę od teorii, ale wiem jednocześnie, że bez silnych podstaw teoretycznych nie można przystąpić do działania, bo można sobie tym bardziej zaszkodzić. Sobie oraz nauce. Wbrew pozorom jestem całkiem bystrą dziewczynką. Wiem więcej, niż może się wydawać, chociaż niekoniecznie musi to być wiedza czysto naukowa.
- Oczywiście - odpowiadam od razu na pytanie. No tak, przecież koło, trójkąt czy trapez to też są figury geometryczne, naturalnie, że tak. Kiwam głową, na marginesie rysując odpowiednie kształty, żeby lepiej później odtworzyć sobie przyswojoną wiedzę. Pani Cattermole zawsze mówi, że obrazy wspomagają proces nauki. Nie ma chyba powodu, żebym jej nie wierzyła?
- Gwiazdozbiór Wilka… koniecznie muszę o nim poczytać. To na pewno te gwiazdy, które sprzyjają naszemu rodowi, zwłaszcza w walce z mugolami i zdrajcami. - Decyduję się na odważne tezy, ale wiem jednocześnie, że ciocia Daphne mnie zrozumie. W końcu obie jesteśmy Rowle, nasze poglądy głosimy zaś z dumą, nie ze wstydem. To sprawia, że nie muszę się obawiać reakcji mojej krewnej na podobne rewelacje. Wręcz odnoszę wrażenie, że myśli podobnie! Gwiazdy jawią mi się jako tajemnicze, magiczne siły skoncentrowane w jedno - dlaczego zatem nie mogą sprzyjać prawowitym, nieskalanym czarodziejom? Wcale nie uważam tego za naiwne!
Obserwuję uważnie ciocię i zauważam jej poruszenie. Uśmiecham się lekko. Musi naprawdę kochać te eliksiry. Ciekawe czy ja również będę mieć do nich talent? Jeszcze żadnej mikstury nie udało mi się zrobić, ale to dlatego, że nie mam różdżki. Dopiero w szkole będę mogła się przekonać o moich słabych i silnych stronach.
- Nawet teraz? - dopytuję zszokowana. Otwieram szerzej oczęta i muszę bardzo ze sobą walczyć, żeby nie poddać się drżeniu z podekscytowania. - Uwarzmy coś, proszę! - mówię cicho, co by przypadkiem nie wejść głosem na wyższe tony.
Tak właśnie wiecznie młoda dusza ze swoim kwitnącym pięknem wychyla się zza starej maski baśni
Powrót do góry Go down
Ain Eingarp
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f47-sowia-poczta http://www.morsmordre.net/f5-powiazania http://www.morsmordre.net/f55-mieszkania http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Wielość
nieskończoność
n/d
n/d
I show not your face but your heart's desire.
0
0
0
0
0
0
Metamorfomag

PisanieTemat: Re: Komnata z mapą nieba   10.01.18 19:57

Jeśli tylko lady Rowle wiedziałaby jakie myśli krążą po głowie Helene, że decydowała się nie marudzić choćby nie wiadomo co, że pragnęła być silna i niezłomna jak skała - z pewnoscią poczułaby coś na kształt... Dumy? Głęboki niepokój Daphne, a także pozostałych członków ich rodziny, budziła czułość ojca Helene wobec niej i jej siostry; czułość Rowlom niewłaściwa, nieodpwiednia, niepożądana. Obawiała się, że dziewczynki mogą być przez to zbyt miękkie, zbyt słabe, zbyt delikatne. Nosily nazwisko Rowle, musiały być więc silne. Dobrze, że Helene to wiedziała; tym bardziej było to godne pochwały, bo wciąż przecież była tak młoda. Lady Daphne pamiętała, że sama, licząc sobie tyle zim na karku, była z pewnością dużo bardziej krnąbrna; lecz jednoczesnie zawsze uczyła się pilnie, czując ogromną ciekawość świata. Cieszyło ją, ze podobną ciekawość nosiła w sobie także Helene. Tym bardziej, że owa ciekawość była ukierunkowana na astronomię i alchemię, dziedziny najbliższe lodowatemu sercu Daphne; niedoceniane, a tak potężne.
Uniosła brodę wyżej, a na różanych ustach pojawił się cień uśmiechu, zadowolenia, ze swej małej uczennicy. Być może ten dzień nie był tak zmarnowany, jak na początku sądziła; nie wykluczała, że spotka się jeszcze z Helene (o ile jej ojciec nie wyrazi sprzeciwu, z nim Daphne kłócić się nie miała najmniejszej ochoty i zamiaru, nie dlatego, że się go obawiała, a dlatego, że zal było jej na to czasu, po prostu) i opowie jej ciałach niebieskich - sama dzieci mieć nigdy nie zamierzała, lecz byłaby rada, gdyby jakaś Rowlówna przejęła po niej spuściźnę. Z pewnością musiały mieć to w genach.
-Kiedy wrócimy do Beestom, dam Ci kilka książek, myślę, że mogą Cię zainteresować. Znajdziesz tam nie tylko informacje o gwiazdozbiorze Wilka, lecz także innych - odezwała się łagodnie Daphne, próbując odnaleźć w pamięci tytuły, które nie będą zbyt trudne dla dziesięciolatki.
-Nawet teraz - przytaknęła -Na pewno coś uwarzymy. Najpierw przeczytasz książki, które Ci podaruję, a później sprawdzisz sama jaką mamy fazę księżyca; wtedy powiem Ci jaki eliksir dobrze będzie uwarzyć - i zrobimy to. Dobrze, Helene?
Żyjemy tak jak śnimy – samotnie.
Powrót do góry Go down
 

Komnata z mapą nieba

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3

 Similar topics

-
» Komnata Tajemnic
» Zapomniana komnata
» Komnata Rozkosz (wieża)
» Komnata Wspomnień
» Wspólna Komnata

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Londyn :: Okolice :: Wieża astrologów-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18