Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Zwierciadło przyszłości

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Ramsey Mulciber
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
http://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber http://www.morsmordre.net/t2290-greyjoy-aka-fetor#34823 http://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry#34612 http://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 http://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Niewymowny
30
Czysta
Kawaler
When I hear that trumpet sound I'm gonna rise right
out of the ground.
There ain't no grave can hold my body down.
20
20
0
0
0
43
5
3
Jasnowidz

PisanieTemat: Zwierciadło przyszłości   28.05.16 17:06


Zwierciadło przyszłości

Czas. On jeden jest przeszkodą dla każdego. Obawa o nadchodzące wydarzenia potrafi paraliżować, a czasem skłania do niewłaściwych decyzji.
Astrologia to wiedza o gwiazdach i nauka ich czytania. Na ich podstawie można określić nadchodzące wydarzenia i dzieje, a przynajmniej nakreślić ich prawdopodobieństwo. Wróżbiarstwo to umiejętność, która pozwala opisać przyszłość na podstawie znaków i symboli, na podstawie kart, fusów, obrazów z czarodziejskich kól. Jasnowidzenie to dar, który uaktywnia się niespodziewanie, pokazując krótki wycinek czegoś, co jeszcze nie miało miejsca. Pozostaje najbardziej niezdefiniowanym i określonym, ale jednocześnie najbardziej dokładną i prawdziwą ze wszystkich form prekognicji.

Badania mają na celu połączenie wiedzy ze wszystkich dziedzin, głównych i uzupełniających. Mają na celu stworzenie realnego narzędzia, które umożliwi stały, bezpośredni kontakt jasnowidza ze swoim wewnętrznym okiem, nawet jeśli pozostaje poza jego kontrolą. Badania to próba połączenia daru z przedmiotem odbijającym rzeczywistość, tak aby zamiast niej pokazywało przyszłość w dowolnie wybranym przez jasnowidza momencie bez czekania na ten moment.

Poszukiwani

-

Badacze

Magrid Lupin - specjalistka od tworzenia luster
Ramsey Mulciber – jasnowidz/teoretyk (bonus z numerologii +20)
Darcy Rosier - hipnotyzerka (bonus z magii umysłu +20)
Constance Lestrange - specjalista od zaklęć (bonus z numerologii +15)
Victoria Parkinson - alchemik, początkująca w tworzeniu luster (bonus z wytwórstwa luster +5)


Etap I

200 /200
Hipoteza: Obrazy pochodzące z innego wymiaru, zwane wizjami, są zjawiskami unikatowymi i niepowtarzalnymi.
• Analiza wizji pod kątem samego zjawiska.
• Próba uzyskania odpowiedzi na pytania: czy obrazy pojawiają się niespodziewanie, czy pojawia się prawidłowość i regularność. Jeśli tak — co wpływa na powstawanie wizji, jakie czynniki, czy można je sztucznie stymulować i prowokować wizje do pojawiania się.
• Rozszerzenie wiedzy o nauki astronomiczne i wróżbiarstwo, a także analizę transformacji czasu jako wymiaru.

Ten etap ma charakter głównie metodologiczny i wprowadzający w głąb teorii zagadnienia.

Etap II

500/ 500
Teza: Wizje jako zjawiska są czynnikiem endogennym, dzięki czemu można je wydobyć i zmodyfikować.
• Rozszerzanie wiedzy teoretycznej.
• Praktyczne wykorzystanie zdobytej wcześniej wiedzy teoretycznej.
• Próba stymulacji mózgu czarodzieja i wymuszenie na nim powstania wizji.


Etap III

672 /500
Część właściwa badań.
• Wpędzenie obiektu badanego (doświadczalnego) w stan hipnozy i wydobycie z niego części składowych wspomnień wizji, które posłużą do twórczej części badań.
• Opracowanie eliksiru umożliwiającego reagowanie wybranego przedmiotu na dar.
• Połączenie wybranego przedmiotu — zwierciadła nasyconego eliksirem z wewnętrznym okiem za pomocą zaklęć.
• Zastosowanie na przedmiocie zaklęcia, które pozwoli wywoływać wizję z określonego okresu czasu w przyszłości.

Etap IV

98 /50
Etap końcowy — po zakończeniu badań.
Etap polegający na serii testów, mających potwierdzić skuteczność stworzonego przedmiotu i efektywność przeprowadzonych badań.Badacze widzą możliwość rozwijania w przyszłości badań, polegających na sprecyzowaniu jednostki czasu i wyborze chwil na osi czasu.
Raporty


1471 / 1250

6 grudnia 1955
Zbiory londyńskiej biblioteki niewiele poszerzyły mulciberową wiedzę. Ale rozwijając temat jasnowidzenia wpadł na kilka innych pozycji, które mogłyby pozwolić mu zrozumienie istoty daru (29 + 20 = 49)

26 grudnia
Wizyta w Bibliotece Londyńskiej ma na celu zapoznanie się Darcy z wiedzą z zakresu jasnowidzenia. Rosier napotyka na problem w znalezieniu ksiąg odpowiednich do przygotowania jej z tego zagadnienia. Próbuje zgromadzić i uporządkować materiały do nauki. Wstępnie zapoznaje się z wybranymi zbiorami, wyklucza tytuły zbędne – zbyt skomplikowane, bądź zawierające fałszywe informacje. (37 + 20 = 57)

28 grudnia
Kolejne poszukiwanie niezbędnych materiałów w Bibliotece Londyńskiej. Nieskuteczna próba przygotowania materiałów z hipnozy pod kątem łączenia jej z innymi dziedzinami magii. Poszukiwanie przykładów badaczy łączących ze sobą w korelacje poszczególne przestrzenie naukowe z różnych sfer badawczych. Znalezienie szczątkowych informacji o takich badaniach oraz poszerzenie swojej wiedzy w tym zakresie. (41 + 20 = 61)

29 grudnia
Pierwsze próby studiowania zgromadzonych materiałów z hipnozy i jasnowidzenia w bibliotece w rodzinnym domu Rosierów. Zapoznawanie się z podstawami jasnowidzenia i zgłębianie natury tego daru, jak i poszerzenie swojej wiedzy o rozwinięcie tej kwestii. Pierwsze próby spisania metodologii zastosowania hipnozy w jasnowidzeniu i jej wpływu na jasnowidzenie. Spisanie pierwszych szkiców działania i próba przewidzenia ich skutków. (12 + 20 = 32)

4 stycznia
Analiza prób zaklęcia przedmiotów magicznych w taki sposób aby wydobyte w procesie hipnozy wizje było można zawrzeć w przedmiocie magicznym. Odrzucenie tego zagadnienia na rzecz skupienia się na samym wydobywaniu wizji z jasnowidza hipnozą. Napotkane pierwsze poważne problemy i wątpliwości w ramach możliwości wdrożenia zaplanowanej metodologii działań w prace badawcze. Przespanie się z tą kwestią w sypialni Darcy i chęć rozwiązania zauważonych przeszkód w dalszym przebiegu działań. (83 + 20 = 103)

6 stycznia 1956
W komnacie z mapą nieba Mulciber i lady Lestrange rozszerzają swoją wzajemną wiedzę.  ((90 + 15) + (79 + 20) = 204)

16 stycznia 1956
W salonie luster odbyło się pierwsze spotkanie badawcze grupy. Badacze rozdzielali między sobą zadania praktyczne, ustalali harmonogram i rozwiewali swoje wątpliwości. Postanowiono, że należy stworzyć mniejsze lustro niezbędne do testu, a w trakcie najbliższej pełni odbędzie się próba rzucenia na niego zaklęcia. ((66 +15) + (20+20) + (49+20)=190)

20 stycznia 1956
W dziale ksiąg zakazanych Constance szukała sposobu na stworzenie połączenia przedmiotu z czymś niematerialnym, wizją, myślą, wspomnieniem, dzięki czemu będzie mogła rozpisać numerologicznie zaklęcie, dzięki któremu jasnowidz będzie mógł patrzeć w przyszłość.(76 +15= 91)

24 stycznia 1956
Podczas pobytu w Św. Mungu Constance wstępnie rozpisuje numerologicznie zaklęcie, wykorzystując wolną chwilę. Zapiski na pergaminie są dość chaotycznie, jednak rozważa kilka wariantów, które pozwolą jej ruszyć na przód (61 + 15 = 76  )

28 stycznia 1956
Constance poprawia błędy w rozpiskach numerologicznych zaklęcia (38 +15 => 53)

27 lutego 1956
27 lutego w rodzinnej bibliotece Victoria szuka informacji na temat powiększenia zwierciadła, aby miało odpowiednią wielkość podczas pierwszych testów (18 + 5 = 23)

29 lutego 1956
W archiwum Londyńskiej Biblioteki Victoria szuka informacji na temat przygotowania zwierciadła do nadania mu magicznych właściwości  (11 + 5 = 16)

6 marca 1956
W mieszkaniu Mulcibera odbyło się drugie spotkanie grupy badawczej. Lady Rosier wpędziła Mulcibera (jako obiekt badany) w stan hipnozy, przywołując z zakamarków jego umysłu wspomnienia wizji doświadczonych w trakcie pełni. Ramsey zebrał je do fiolki i przekazał Constance do analizy, która przeanalizowała je w myślodsiewni i wykorzystała do stworzenia zaklęcia, które zostanie rzucone na zwierciadło. [(15+20) +  (49 + 20) + (34 + 15) = 153]

marzec 1956
W Dziale Ksiąg Zakazanych Constance rozpisuje zaklęcie, dzięki któremu połączy zwierciadło z darem jasnowidzenia (58 + 15 = 73)

24 marca 1956
W biurze Mulcibera w trakcie pełni księżyca badacze spotkali się po raz ostatni. Victoria Parkinson dostarczyła stworzone zwierciadło, a następnie nasączyła je specjalnym eliksirem o magicznych właściwościach, powstałym na bazie esencji z wizji. Constance rzuciła na nie stworzone przez siebie zaklęcie, które ostatecznie uczyni lustro magicznym i pozwoli jasnowidzowi na spoglądanie w przyszłość. Po wszystkim nadszedł końcowy etap. Ramsey spojrzał w lustro i zamiast swojego odbicia dostrzegł rozchodzących się w swoje strony członków grupy badawczej, co miało dopiero nastąpić. (67 + 10E) +(92 + 23Z) + 21 = 213

29 marca 1956
Mulciber zabrał zwierciadło do domu, gdzie ostatecznie postanowił je przetestować — w całkowitej ciszy i samotności. i gdy spojrzał w srebrzystą taflę ujrzał przyszłość. Zobaczył siebie kroczącego ulicami Londynu. Zobaczył obcą staruszkę, a później siebie wpadającego w trans. I był pewien, że to dopiero nadejdzie. (77)

Badania zakończyły się sukcesem.


Not a spell gonna be broken with a potion or a priest. When you're cursed, you're always hoping that a prophet would be grieved. When the fires, when the fires have surrounded you. With the hounds of hell coming after you. I've got blood. I've got blood on my nameOstatnio zmieniony przez Ramsey Mulciber dnia 29.12.16 14:35, w całości zmieniany 17 razy
Powrót do góry Go down
Victoria Parkinson
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t3354-victoria-parkinson http://www.morsmordre.net/t3379-harkan#57453 http://www.morsmordre.net/t3381-lady-parkinson#57459 http://www.morsmordre.net/f110-gloucestershire-cotswolds-hills-posiadlosc-parkinsonow http://www.morsmordre.net/t3380-victoria-parkinson#57455
Dama, twórczyni perfum, alchemiczka
20
Szlachetna
Zaręczona
Bo nie miłość jest najważniejsza, a spełnienie obowiązku wobec rodu i męża.
10
10
21
0
0
0
6
0
Czarownica

PisanieTemat: Re: Zwierciadło przyszłości   22.08.16 19:43

Zgłaszam się na miejsce alchemika Smile

Czas płynieAle wspomnienia pozostają na zawsze

Powrót do góry Go down
Constance Lestrange
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
http://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 http://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 http://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 http://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance http://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
badacz zaklęć
24
Szlachetna
Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
10
23
0
0
0
0
0
0
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Zwierciadło przyszłości   24.08.16 11:18

20 stycznia 1956 w Dziale Ksiąg Zakazanych Constance szuka odpowiedzi na pytania jak połączyć przedmiot z czymś, co jest niematerialne. => 76
lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Powrót do góry Go down
Constance Lestrange
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
http://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 http://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 http://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 http://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance http://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
badacz zaklęć
24
Szlachetna
Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
10
23
0
0
0
0
0
0
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Zwierciadło przyszłości   02.09.16 9:45

24 stycznia 1956 Constance wstępnie rozpisuje numerologicznie zaklęcie, wykorzystując wolną chwilę. Zapiski na pergaminie są dość chaotycznie, jednak rozważa kilka wariantów, które pozwolą jej ruszyć na przód => 61 + 15 (numerologia IV) => 76
lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Powrót do góry Go down
Victoria Parkinson
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t3354-victoria-parkinson http://www.morsmordre.net/t3379-harkan#57453 http://www.morsmordre.net/t3381-lady-parkinson#57459 http://www.morsmordre.net/f110-gloucestershire-cotswolds-hills-posiadlosc-parkinsonow http://www.morsmordre.net/t3380-victoria-parkinson#57455
Dama, twórczyni perfum, alchemiczka
20
Szlachetna
Zaręczona
Bo nie miłość jest najważniejsza, a spełnienie obowiązku wobec rodu i męża.
10
10
21
0
0
0
6
0
Czarownica

PisanieTemat: Re: Zwierciadło przyszłości   02.09.16 20:06

27 lutego w rodzinnej bibliotece Victoria szuka informacji na temat powiększenia zwierciadła, aby miało odpowiednią wielkość podczas pierwszych testów -> 18 Sad

Czas płynieAle wspomnienia pozostają na zawsze

Powrót do góry Go down
Constance Lestrange
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
http://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 http://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 http://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 http://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance http://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
badacz zaklęć
24
Szlachetna
Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
10
23
0
0
0
0
0
0
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Zwierciadło przyszłości   03.09.16 9:46

28 stycznia Constance poprawia błędy w rozpiskach numerologicznych zaklęcia (38 +15 => 53)
lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Powrót do góry Go down
Victoria Parkinson
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t3354-victoria-parkinson http://www.morsmordre.net/t3379-harkan#57453 http://www.morsmordre.net/t3381-lady-parkinson#57459 http://www.morsmordre.net/f110-gloucestershire-cotswolds-hills-posiadlosc-parkinsonow http://www.morsmordre.net/t3380-victoria-parkinson#57455
Dama, twórczyni perfum, alchemiczka
20
Szlachetna
Zaręczona
Bo nie miłość jest najważniejsza, a spełnienie obowiązku wobec rodu i męża.
10
10
21
0
0
0
6
0
Czarownica

PisanieTemat: Re: Zwierciadło przyszłości   11.09.16 16:01

29 lutego w archiwum Londyńskiej Biblioteki Victoria szuka informacji na temat przygotowania zwierciadła do nadania mu magicznych właściwości -> 11 Sad

Czas płynieAle wspomnienia pozostają na zawsze

Powrót do góry Go down
Constance Lestrange
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
http://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 http://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 http://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 http://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance http://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
badacz zaklęć
24
Szlachetna
Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
10
23
0
0
0
0
0
0
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Zwierciadło przyszłości   06.12.16 12:58

Rodzi się zaklęcie (58 +15=>73
lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Powrót do góry Go down
 

Zwierciadło przyszłości

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Sala Przyszłości

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Biuro informacji :: Wydarzenia :: Zakończone wydarzenia-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18