Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Strych

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Strych   30.07.16 12:52

First topic message reminder :

Strych

Poddasze, na które prowadzą spróchniałe schody, zostało podzielone ścianką działową na dwie części. W jednej z nich znajduje się pokój gościnny, a w drugiej - zagracony strych, na którym można odnaleźć praktycznie wszystko. Pomieszczenie jest niewysokie, rozległe, lecz przy tym dość ciemne. Jedynym źródłem światła jest brudne okno i zaczarowana świeca lewitująca zawsze przy obecnym czarodzieju. Odnalezienie czegokolwiek wydaje się syzyfową pracą. Na pierwszy rzut oka na starych półkach zalega głównie kurz i pajęczyny, jednak pomiędzy nimi można natknąć się na przydatne rzeczy. Fałszoskopy, stare kociołki, składniki alchemiczne w szklanych fiolkach, manekiny do ćwiczenia zaklęć, księgi traktujące o obronie przed czarną magią - Zakonnicy znajdą tutaj wszystko to i jeszcze więcej. Wystarczy tylko odrobina chęci. Niestety, przedmioty zgromadzone na strychu są powiązane z kwaterą potężnym zaklęciem. Każda próba wyniesienia ich z chaty zakończy się fiaskiem.


Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Anthony Skamander
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5456-budowa#124328 http://www.morsmordre.net/t5494-hrabina#125516 http://www.morsmordre.net/t5473-thony#124691 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t5479-anthony-skamander#124933
Auror
29
Czysta
Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
10
20
1
0
1
1
5
9
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Strych   25.02.18 17:17

Naprawdę. Słyszał, że była pielęgniarką w Hogwardzie, w miejscu które bezpośrednio zostało zbrukane przez Grindewalda szaleństwem. Nie wyglądało jednak na to, by świadomość tego odcisnęła na niej bolesne piętno. Tak samo jak tamta noc, podczas której przeprowadzono akcję przedostania się do szkolnej placówki. Wyratowano z niej wiele dzieci w wieku szkolnym. Duża ich część potrzebowała medycznej pomocy. Jednej z takich właśnie grup nieletnich Poppy udzielała wsparcia. Jako szkolna pielęgniarka, prawdopodobnie nie miała za bardzo doświadczenia w takich akcjach, a jednak spisała się bez zarzutu. Zachowała zimną krew, kiedy było trzeba.
- Dlaczego akurat pielęgniarka? W Hogwarcie? Nie miałaś nigdy o tym, by zostać uzdrowicielką w Mungu? - zagaił nie rozumiejąc do końca powodów dla których pracowała jako pielęgniarka gdy stać ją było wyraźnie na więcej. Takie powołanie? Obawa przed większą odpowiedzialnością? Brak ambicji? Chciał wiedzieć.
No cóż. Trudno. Nikt nie powinien mieć więc pretensji do nich, jak zdarzy im się wyrzucić jakiś krzywy flakon lub czyjś ulubiony kubek. Tak to się bowiem kończy gdy pozwala się ludziom, którzy niewiele mieli wspólnego z danym miejscem zabierać się za jego porządkowanie. Tym bardziej mając w świadomości, że jedno i drugie wyznawało całkiem podobną filozofię klasyfikowania tego co można byłoby uznać nie za śmiecia.
- O, wyznajemy zatem całkiem podobną filozofię - im mniej tym lepiej. Uśmiechnął się chytrze zaraz przed tym, jak zrzucił na parter przez dziurę kolejną partię zawiniętych w wór śmieci. Te opadły z łoskotem. Jakby ktoś się pytał to co złego to nie oni.
To był dopiero początek dnia i pracy. Thony krzątając się po piętrze znajdował coraz to większą ilość szpargałów. Część była zasypana przez mniej lub bardziej spektakularne zwały gruzu, które rozgarniał w celu wydobycia ich z nich. Wszystko gromadził w jedno miejsce, dając pielęgniarce możliwość ich wyceny. Samemu zapuszczał się jednak w głąb zrujnowanych pomieszczeń. Podłoga złowrogo trzeszczała pod każdym jego krokiem. Niezrażony tym, stawiał je jednak po prostu ostrożniej wyczulając się na każdy możliwe nadprogramowe zachwianie się powierzchni po której stąpał. Tym sposobem znalazł się w pokoju którego dach już nie obejmował - rozsypany na części stał się gruzowiskiem, które zasypało całe wnętrze pomieszczenia, a które w tym momencie było przykrywane przez metodycznie sypiący się z nieba śnieg. Z gruzowiska wystawało dużo desek, które dawniej były częścią szkieletu dachu. Dużo z nich było połamanych na długości. Thony wygrzebał ich kilka. Były nieporęczne i ciężkie przez nasiąkniętą wilgoć. Wyglądał więc na całkiem zmachanego, gdy z ulgą oparł je o ścianę pomieszczenia w którym znajdowała się Poppy.
- Jest ich znacznie więcej. Nie wyglądają źle, myślę, że ktoś kto się zna na rzeczy mógłby z nich zrobić jeszcze użytek

What some folks call impossible, is just stuff they haven’t seen before.
I'll show them.
Powrót do góry Go down
Poppy Pomfrey
avatar

Jednostka badawcza (Zakon Feniksa)
Jednostka badawcza (Zakon Feniksa)
http://www.morsmordre.net/t4756-poppy-pomfrey#101735 http://www.morsmordre.net/t4768-listy-do-poppy#102037 http://www.morsmordre.net/t4767-siostra-poppy#101999 http://www.morsmordre.net/f322-woodbourne-avenue-13-7 http://www.morsmordre.net/t4784-poppy-pomfrey#102285
pielęgniarka w Hogwarcie
25 lat
Półkrwi
Panna
no matter how destroyed she was,
she still believed in
love
1
0
5
34
0
0
5
0
Czarownica
 Rozważna i romantyczna

PisanieTemat: Re: Strych   28.02.18 16:57

Zniszczone przedmioty, drobne kawałki gruzu i połamane deski grzecznie podrygiwały do góry i wskakiwały do grubych, materiałowych worków, które wcześniej wyczarowała panna Pomfrey; wszystko to trzeba było wynieść na zewnątrz i po prostu się tego pozbyć. Do niczego się to nie przyda, nawet jeśli próbowałaby ponaprawiać niektóre przedmioty zaklęciem Reparo. Większość była po prostu zagradzającymi przestrzeń gratami.
-Pracowałam jako uzdrowicielka w szpitalu św. Munga - odpowiedziała panna Pomfrey, zgodnie z prawdą. od razu po stażu została przyjęta do pracy; podczas kursu uzdrowicielskiego i późniejszej praktyki zawsze błyszczała, wykazując się dużym talentem do tej dziedziny magii, bystrym umysłem, dla którego ludzkie ciało nie miało tajemnic i odpowiednim podejściem do pacjenta. -Po prostu... kiedy dołączyłam do Zakonu Feniksa uznałam, że będzie lepiej, jeśli w Hogwarcie ktoś będzie miał oko na dzieci, kiedy wciąż tam jest... ten okropny człowiek. Grindewald. - wyjaśniła Poppy, choć przy ostatnim zdaniu zawahała się wyraźnie. Czarnoksiężnik ponoć zniknął, lecz czy na dobre? Trudno było jej w to uwierzyć. Gdzieś w głębi ducha obawiała się, że powróci. Wiedziała, że strach przed imieniem wzmaga strach przed tym, kto je nosi, lecz niepokój był po prostu mimowolny.
-Ale bardzo polubiłam tę pracę, ze względu na dzieci - dodała buntowniczo; nie lubiła, kiedy sugerowano jej, że jest mało ambitna. W Hogwarcie zajmowała się tym, czym zwykły uzdrowiciel, różnica tkwiła w nomenklaturze. Owszem, rzadziej zdarzały się naprawdę bardzo groźne wypadki, lecz przez Grindelwalda i jego naukę czarnej magii - rannych wcale nie brakowało, a dzieci potrzebowały specjalnej opieki.
Zamiast strzępić dalej język, wzięli się za konkretną pracę. Choć Stara Chata była w ruinach, podłoga miała pełno dziur, na które musiała uważać, by nie spaść na niższą kondygnację i cała się połamać, to pracy nie ubywało. Panna Pomfrey wytrwale jednak porządkowała wszystko, co znalazło się na jej drodze; wkrótce potem przez samym budynkiem wyrosła już całkiem spora górka z worków pełnych śmieci i gruzu.
-Zostawmy je pod drzewami, przykryjemy je materiałem, by nie przemokły dalej, ale też nie przeszkadzały nam w pracy - zaproponowała Poppy, kiedy znaleźli się znów w jednym pomieszczeniu.
Oh, see the darkness yielding
that tore the light apart!
Come healing of the body,

come healing of the mind

Powrót do góry Go down
Anthony Skamander
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t5456-budowa#124328 http://www.morsmordre.net/t5494-hrabina#125516 http://www.morsmordre.net/t5473-thony#124691 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t5479-anthony-skamander#124933
Auror
29
Czysta
Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
10
20
1
0
1
1
5
9
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Strych   03.03.18 12:19

W pewien sposób to co robił było relaksujące. Porządkowanie tego, co uporządkowane nie było. Wyrzucanie tego co stare by dać miejsca na nowe, lepsze. Nie miał wyrzutów sumienia, nie był też człowiekiem przesadnie sentymentalnym tym bardziej, że właściwie nic z tym miejscem go nie łączyło. Przynajmniej jeszcze. Może w przyszłości się to zmieni, lecz teraz bez krępacji znosił graty z kątów do Poppy, jak również zgarniał w jedno miejsce resztki gruzu, który również pakowało się do worów i zrzucało. Zdewastowane, dziurawe pomieszczenia zaczynały świecić zakurzoną, zwilgotniałą od pogody pustką - było to satysfakcjonujące.
A więc jednak pracowała jako uzdrowicielka w Mungu. Zdziwiłby się gdyby, jej życie z jej umiejętnościami nie posiadało takiego epizodu. Powody którymi się kierowała również były bardzo racjonalne, a skoro również odnajdywała w tym co robiła przyjemność to było dobrze, że w tym momencie robiła to co lubi zwłaszcza, że wciąż dobrze było mieć ludzi w magicznej szkole. Anthony nie wierzył, że Grindewalda już nie ma i nie wróci na swoje. W końcu nikt nie znalazł ciała. Auror nie zdziwiłby się więc gdyby ten zaszył się gdzieś w dobrze sobie znanych ścianach. Nie wyjawił jednak tej myśli na głos słysząc wahanie w głosie kobiety.
Przytaknął Poppy i zaraz znów zniknął w drzwiach, by pójść do odnalezionego składu drewnianych kawałków. Wygrzebanie każdego kolejnego było trudniejsze i wymagało więcej wysiłku. Po godzinie takiej pracy Anthony już nie tylko pociągał nosem, lecz również sapał. Cały również był resztkach tynku, który sypał się z sufitu, przy bardziej gwałtowniejszych wyczynach. Odzyskane deski nie były w idealnym stanie, lecz nie było co wybrzydzać. Nim opuścili je na ziemię przewiązali je sznurami tak, by jednym zaklęciem opuścić je delikatnie na parter i tam też je zabezpieczyli. Trzeba będzie dać znać komuś, kto znał się na obróbce drewna by wycenił czy coś z tego będzie bo jeżeli nie to nie było co zagracać przestrzeni i należałoby to wywalić lub też pociąć, osuszyć i dać komuś na opałkę do pieca.
- Zaraz zaczynam pracę wiec ja już będę uciekał. Nie przemęczaj się Poppy - zapowiedział, po tym, gdy skontrolował porę dnia wiedząc, że musi doprowadzić się jeszcze do jako-takiego porządku.

|zt
What some folks call impossible, is just stuff they haven’t seen before.
I'll show them.
Powrót do góry Go down
Poppy Pomfrey
avatar

Jednostka badawcza (Zakon Feniksa)
Jednostka badawcza (Zakon Feniksa)
http://www.morsmordre.net/t4756-poppy-pomfrey#101735 http://www.morsmordre.net/t4768-listy-do-poppy#102037 http://www.morsmordre.net/t4767-siostra-poppy#101999 http://www.morsmordre.net/f322-woodbourne-avenue-13-7 http://www.morsmordre.net/t4784-poppy-pomfrey#102285
pielęgniarka w Hogwarcie
25 lat
Półkrwi
Panna
no matter how destroyed she was,
she still believed in
love
1
0
5
34
0
0
5
0
Czarownica
 Rozważna i romantyczna

PisanieTemat: Re: Strych   11.03.18 23:55

Panna Pomfrey była zwyczajnie pedantyczna. Uwielbiała porządek i czystość; dbała, aby przestrzeń wokół niej nigdy nie była zagracona i brudna, zarówno w pracy, jak i we własnych czterech ścianach. W Skrzydle Szpitalnym było niemal sterylnie, lecz tego wszak wymagały okoliczności - w miejscu, gdzie miała do czynienia z ranami, a chorzy dochodzili do zdrowia musiały panować odpowiednie warunki. Bród sprzyja infekcjom i zakażeniom. We własnym mieszkaniu także trzymała pedantyczny porządek; trudno było znaleźć w nim choćby drobinkę kurzu. Nauczyła ją tego ciocia Diggory, wbijając do głowy jednocześnie przekonanie, że czyste firanki świadczą o jej wartości jako kobiety. Poppy sama przecież zwracała, czy ktoś ma w mieszkaniu wyprane firanki i pościerane kurze na szafkach. Jeszcze na mężczyzn przymykała oko, lecz źle to świadczyło o kobietach, jeśli pozwalały na nieporządek w swoich domach. Nawykła do pracy i wypełniania obowiązków Poppy nigdy nie marudziła i zawsze wszystko robiła bardzo sumiennie i dokładnie, tak też było tutaj, w Starej Chacie. Prawdę mówiąc: nawet dobrze się czuła, mając konkretne zajęcie, które pochłaniało jej uwagę. Nie miała czasu na rozpamiętywanie i roztrząsanie tego, co było. A ona w przeciwieństwie do Skamandera była bardzo sentymentalna. Miała duszę romantyczki, rozważnej, bo rozważnej, lecz wciąż miała skłonność do zamyślenia i nostalgii.
W Starej Chacie nie było jednak miejsca na zniszczone graty, które nigdy się im już nie przydadzą. Nie więziło ich już zaklęcie, zniszczone przez wybuch, mogli je więc czarami wynieść przed budynek.
Sama była zsapana tylko troszkę; pozornie miała w ramionach o wiele mniej siły, niż on, lecz te rączki nie jeden worek z ziemniakami w młodości już przeniosły, albo wiadra z wodą. Pomagała Anthonemu we wszystkim, co mogła. Wkrótce przed budynkiem znalazł się już pokaźny stos rzeczy niepotrzebnych, a przynajmniej tak się jej zdawało, który wkrótce w istcie znalazł się pod drzewami, okryty materiałem chroniącym przed deszczem i śniegiem.
-Oczywiście - przytaknęła. Nie miała zamiaru się przemęczać, ale to nie jej wina, jeśli tak się stanie, czyż nie? -Miłego... Spokojnego dnia. Uważaj na siebie - zawahała się w pewnym momencie: tchnęło ją, że walka z czarnoksiężnikami nie może być miła, pożyczyła mu więc po prostu spokoju.
Sama opuściła Starą Chatę dopiero wówczas, kiedy wysprzątała już wszystko, co zamierzała.

| zt
Oh, see the darkness yielding
that tore the light apart!
Come healing of the body,

come healing of the mind

Powrót do góry Go down
Bertie Bott
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t3352-bertie-bott http://www.morsmordre.net/t3460-jerry#60106 http://www.morsmordre.net/t3378-zapraszam-bardzo#57355 http://www.morsmordre.net/f304-west-country-dolina-godryka-24 http://www.morsmordre.net/t3389-bertie-bott
Cukiernik
21
Półkrwi
Kawaler
Po co komu rozum, kiedy można mieć szczęście?
20
30
0
0
0
0
5
5
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Strych   13.03.18 0:28

|24.06.1956r


Zaledwie dwa dni temu byli tu ostatnim razem. Zabrali się za tynkowanie, poszło im całkiem nieźle, zrobili w sumie większość dołu, nawet udało im się przy tym nie połamać mimo iż Bertie skakał na drabinie. Tak czy inaczej Bott był zadowolony, gdy umawiali się po raz kolejny - powoli coraz dalej, kolejny krok do przodu, Chata wyglądała coraz lepiej. Kiedy weszli do środka, tak samo jak poprzednio, Bertie znów paplał, tym razem o ostatnich badaniach nad słodyczami. Był zadowolony z tego jak idzie, pomadka z całuśnego lukru sprzedawała się świetnie, podobnie słodkie bańki i inne wynalazki. Każdy kolejny słodycz przyjmował się bez zastrzeżeń, a jego na widok kolejnych klientów pytających o dzieła jego i rodzeństwa Frotescue napawała duma. Był w czymś dobry - kto nie lubi tego uczucia?
- Dobrze nam idzie. Aż przyjemnie się siedzi w tej kuchni, nie żebym tego wcześniej nie lubił, ale jednak kiedy coś właściwie od razu przynosi efekty, chce się robić więcej. - przyznał z całym swoim entuzjazmem, kiedy dotarli w końcu do Chaty.
- Tak samo jak tutaj. - dodał po chwili, bo i było coraz lepiej. Ktoś skończył to co oni ostatnio zaczęli. Ruszył więc po pokojach, by ocenić co możnaby teraz robić, pracy nadal w gruncie rzeczy nie brakowało, choć i Chata wyglądała zdecydowanie coraz lepiej. - Widziałeś jak to wyglądało na początku? Sam gruz. - dodał, bo i nie widział tutaj Becketta przy początku prac, choć to nie musiało wcale o niczym świadczyć. Nie był tu codziennie, nawet kiedy chciał miał także swoje życie i swoją pracę, wszelkie inne zajęcia, mogli się zwyczajnie mijać. A i Beckett mógł... cóż, być bardziej zajęty. Mugolaki ostatecznie miały dość sporo przejść jeszcze nie tak dawno i choć Duncan się nie żalił, Bertie nie mógł nie podejrzewać, że działo się być może więcej niż on mówi.
- No... w każdym razie już blisko. - dodał, ruszając po schodach ku górze. Trzymały się całkiem nieźle, nie wiedział nadal kto ustawił ich konstrukcję, on z Asem je obijali i w sumie wyglądało to całkiem dobrze. - Na strychu chyba najwięcej zostało! - zawołał zaraz. Podłoga była zrobiona do pewnego momentu, być może jeszcze wczoraj ktoś się za nią zabrał, ale nie zdołał ubić całości. Z boku, pod ścianą na zrobionej już części czekał stos widocznie dociętych na odpowiednią szerokość desek, czekających na swoją kolej.
- Wiesz co i jak? - spytał żeby się upewnić. Sam wprawił się całkiem nieźle w Ruderze. Duncan na pewno miał okazję przybijać z nim jakieś deski, jednak Bertie nie był pewien czy akurat przy tym siedzieli razem i nie wiedział, czy kiedykolwiek wcześniej widział jak się to robi.

Po prostu nie pamiętać sytuacji w których kostka pęka, wiem
Nie wyrzucę ST,
Chociaż bardzo chcę,
Mam nadzieję, że to wie MG.
Powrót do góry Go down
Duncan Beckett
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t3098-duncan-beckett#50701 http://www.morsmordre.net/t3184-to-do-pana-panie-beckett#52861 http://www.morsmordre.net/t3139-duny#51645 http://www.morsmordre.net/f312-pokatna-8-5 http://www.morsmordre.net/t3185-duncan-beckett
pracownik Niewidzialnego Oddziału Zadaniowego
26 lat
Mugolska
Kawaler
spare me your judgements and spare me your dreams,
don't cover yourself with thistle and weeds
12
17
0
0
0
0
9
6
Czarodziej
 xxx

PisanieTemat: Re: Strych   15.03.18 20:15

Nie zdawał sobie sprawy z tego, jak za tym tęsknił, dopóki tego nie odzyskał; poczucie bycia potrzebnym. Ważnym. Świadomość, że zmieniał świat- nawet, jeśli zmianą tą miało być jedynie tynkowanie ścian lub cięcie desek. Ból mięśni po wysiłku fizycznym wbrew pozorom koił, skutecznie rozpraszając myśli i przeganiając z głowy te, które kładły się cieniem na ściągniętej w wyrazie niepokoju twarzy. W świecie rozszalałym na skutek anomalii to miejsce zdawało się stanowić jego najbezpieczniejszą przystań. Paradoksalnie; chata ucierpiała równie silnie lub nawet znaczniej niż reszta świata, i niewiele harmonii tkwiło we wciąż zalegających w kątach gruzach i pyle. W chaosie jednakże zawsze odnajdywał się przecież najlepiej, z radosną gracją pląsając w nieporządku, tak bliskim stanowi jego umysłu.
-Całuśny lukier?- Upewnił się z nutą niedowierzania w głosie, unosząc lekko jedną brew, po czym posyłał przyjacielowi niezwykle wymowne spojrzenie.- Jak to działa, na Merlina? Chociaż prawdziwie intrygujące mnie pytanie brzmi raczej- czy testowałeś to na sobie?
Wyszczerzył się w głupawym nieco uśmiechu, po czym posłusznie podążył za Bottem, wodząc po pomieszczeniach wzrokiem pełnym uznania.
-Z naszą pomocą, przyjacielu, to miejsce będzie wyglądać dużo lepiej niż przed rozpoczęciem tego całego szaleństwa- Uśmiechnął się pogodnie, chociaż nie żartował; jeśli miał już zmieniać świat na lepsze, zamierzał to robić z pełnym możliwym rozmachem. Stopnie dzielące go od strychu pokonał w radosnym pośpiechu, sadząc szerokie susy i z ciekawością rozglądając się po pomieszczeniu.
-Patrzysz na specjalistę- Odparł w odpowiedzi na jego słowa, szczerząc zęby w szerokim uśmiechu. Niedbale podwinął rękawy spranej, flanelowej koszuli, pamiętającej jeszcze zapewne czasy późnego średniowiecza, po czym ochoczo chwycił kilka leżących na górze sterty desek. Przeniósł je tuż obok miejsca, w którym kończyły się panele ułożone tam już i przybite przez kogoś innego. Kto, musiał zresztą przyznać, wykonał przy nich kawał całkiem niezłej roboty.
-Młotki? Gwoździe? Talerz ciasta ze Słodkiej Próżności na dodanie zapału do pracy?- Parsknął urywanym śmiechem; chociaż żartował, absolutnie nie miałby nic przeciwko zjedzeniu kolejnego z tych miniaturowych cudów, szerzej znanych pod nazwą wypieków Bertiego.
intertwined
I've pinned each and every hope on you
I hope that you don't bleed with mePowrót do góry Go down
Bertie Bott
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t3352-bertie-bott http://www.morsmordre.net/t3460-jerry#60106 http://www.morsmordre.net/t3378-zapraszam-bardzo#57355 http://www.morsmordre.net/f304-west-country-dolina-godryka-24 http://www.morsmordre.net/t3389-bertie-bott
Cukiernik
21
Półkrwi
Kawaler
Po co komu rozum, kiedy można mieć szczęście?
20
30
0
0
0
0
5
5
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Strych   16.03.18 12:28

- Amortencja. Znaczy niektóre składniki amortencji, za pierwszym razem użyłem samego eliksiru tylko w mikro ilości i to był zły wybór. Chodzi o to, żeby usta pachniały tak jak amortencja dla każdego kto się zbliży. - wyjaśnił zaraz tajniki nowego produktu Słodkiej Próżności, jednak na drugie pytanie wyraz jego twarzy trochę stężał do czegoś pomiędzy zażenowaniem, rozbawieniem i dziwnego rodzaju napięciem. Nawet jeśli na swój sposób było to zabawne, na pewno nie było przyjemne.
- To jedna z tych rzeczy i których NIE opowiem wnukom. - stwierdził jedynie, bo i na kim mógłby testować jeśli nie na siebie? Jasne, miał dwójkę kompanów, jednak nad tym akurat produktem pracował samodzielnie, cóż więc, pozostał mu i los królika doświadczalnego.
I cóż mógł zrobić, cieszył się że swoją jakże dramatyczną historią daje przyjacielowi radość!
- To na pewno. - Zakonnicy mieli mnóstwo zapału i... cóż, coś z tego zapału na pewno wyjdzie. Zobaczy się dokładnie co, jednak Bertie był przekonany, iż już wkrótce Chata będzie jak nowa i być może faktycznie - nawet lepsza. Na pewno bardziej ich. Nie będzie jakimś odnalezionym budynkiem, a czymś co sami zbudowali od podstaw.
- Wszystko już się szykuje. - stwierdził wesoło, zachodząc pod ścianę. Nie nosił kuferka ze sobą bez przerwy, nie miał też nic przeciwko temu że jego mugolskie narzędzia zostaną wykorzystane, zostawił je jednak z karteczką i prośbą, by wszystko wracało na swoje miejsce - i cóż, wracało. No, poza gwoździami i innymi zużywalnymi rzeczami, ale to raczej oczywiste.
Przyniósł zaraz czarną skrzynkę i siadł, łapiąc kolejną deską, układając ją uważnie na legarach.
- Nawet ciasteczka mam. Choć do budowy jakoś bardziej pasowałaby czysta. - stwierdził, choć raczej wolał się nadmiernie nie zamraczać w trakcie odbudowywania. Chciał to zrobić solidnie, porządnie i jak najsprawniej będzie się dało. Tak czy inaczej wyjął niewielki zapas ciasteczek czekoladowych. Zazwyczaj przy budowie miał coś ze sobą nie chcąc, by głód mógł stać się powodem do wcześniejszego zakończenia prac. Muszą mieć siłę!
Zaczął zaraz przybijać deskę.

Po prostu nie pamiętać sytuacji w których kostka pęka, wiem
Nie wyrzucę ST,
Chociaż bardzo chcę,
Mam nadzieję, że to wie MG.
Powrót do góry Go down
 

Strych

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Londyn :: Okolice :: Stara chata-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18