Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Park Exmoor, Somerset

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Park Exmoor, Somerset   17.07.17 1:40

Park Exmoor

Utworzony niedawno, bo zaledwie w 1954 roku Park Narodowy Exmoor rozciąga się w głównej mierze na terenach Somerset, zaś jego najbardziej wysunięta na zachód część położona jest w Devon. Park słynie z najwyższych w Anglii klifów, Hangman oraz Cubonehill, wysokich na ponad trzysta metrów - w niezbyt wietrzne dni stają się one jednymi z ulubionych miejsc piknikowych zarówno mugoli jak i czarodziejów, kusząc zapierającymi dech w piersi widokami oraz niezwykłymi okazami miejscowej fauny i flory.
Niektóre strefy parku zostały wydzielone tylko dla społeczności magicznej. Somerset jest bowiem siedzibą Abbottów, którzy roztaczają honorową opiekę nad rzadkim gatunkiem dzikiego kuca aetonana; małymi skrzydlatymi konikami żyjącymi wyłącznie na terenach Parku Exmoor. Zwierzęta są z reguły łagodne, tylko młodociane okazy wykazują niezwykłą energię brykając radośnie na polanach. Na dorosłych kucach mogą jeździć dzieci oraz lekkie, drobne osoby dorosłe.


Powrót do góry Go down
Matthew Bott
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t3558-matt-w-budowie#62851 http://www.morsmordre.net/t3632-klopot http://www.morsmordre.net/f136-smiertelny-nokturn-36-5 http://www.morsmordre.net/t3713-matthew-bott
Wolny strzelec
26
Półkrwi
Kawaler
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
15
5
0
0
0
1
10/26
22/38
Wilkołak

PisanieTemat: Re: Park Exmoor, Somerset   31.01.18 14:23

|13 V?

Trzynaście razy przemyślałem sprawę ostatecznie decydując się jednak podjąć się tego, co chodziło mi w zamiarze przez ostatnich kilka dni. Tak sobie bowiem myślałem, że anomalie dotykały swym zasięgiem również mugolski świat. Przebłyski niekontrolowanej magii przenikały przez zwyczajność codzienności mugoli siejąc w co niektórych przestrach i powody do opuszczenia Londynu, a momentami nawet kraju. Było mi to w pewien sposób na rękę. Tak się bowiem składało, że potrzebowałem pieniędzy. Każdej ich ilości. Potrzeba ta zaprowadziła mnie w progi kamienicy Siergieja. Potem poszło już z górki. Spodziewałem się, że dla Dolohova czas tego chaosu był również czasem żniw porównywalny do okresu wakacyjnego kiedy to ludzie pozostawiali swoje domy. Również postanowiłem poszukiwać w tej materii okazyjnego zarobku. Szybko zawiązaliśmy więc współpracę celem obrabowania jednego z bardziej wystawnych mugolskich domów znajdujących się w Somerset. Przypuszczenia o rzekomej majętności gościa potwierdził nasz człowiek chociaż w sumie sam nie potrzebowałem tego zapewnienia - wystarczyły mi relacje Siergieja na temat wyglądu domu by wiedzieć, że mi się to opłaci. Zresztą nie oszukujmy się, nos chytrego Rosjanina był nieraz lepszy niż niejednego niuchacza.
O ustalonym czasie znalazłem się pod domem Dolohova i stamtąd udaliśmy się na miotłach nad tereny zamieszkałe przez ofiarę. Nie potrzebowałem wytężać wzroku by dostrzec nasz cel. Oświetlona licznymi ogrodowymi lampionami i latarniami świeciła się jak psu jajca. W ich świetle można było dostrzec przepych z jakim wzniesiono dom i bogactwo rozlewające się na przyległe mu ogrody w których znajdowały się wystrzyżone z krzewów fantazyjne kształty oraz oczywiście - fontanna.
- Jebany... - mruknąłem gwiżdżąc jednocześnie pod nosem z pewnym podziwem. Przez chwilę zacząłem się zastanawiać na czym się gość dorobił, lecz dobiłem tą myśl nim zdążyła się rozpędzić. Im mniej wiedziałem tym było lepiej. W kocu nie potrzebowałem wybudzać swojego sumienia. Potrzebowałem pieniędzy.
Zgodnie z planem wylądowaliśmy na dachu.
- Mam nadzieję, że nie ma cholernych psów... - jęknąłem podpierając miotłę o komin - szukamy tego okna z poddasza czy opuszczamy się na balkon, próbując przy tym zachować równowagę na oszronionych dachówkach
Do you wanna stick around to see

How bad can I be?

Powrót do góry Go down
Siergiej Dolohov
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4641-siergiej-dolohov-budowa#99812 http://www.morsmordre.net/t4729-iwan#101309 http://www.morsmordre.net/t4728-ruska-mafia#101308 http://www.morsmordre.net/f320-smiertelny-nokturn-27 http://www.morsmordre.net/t4783-siergiej-dolohov#102284
Przemytnik, rozbójnik i awanturnik
32
Półkrwi
Żonaty
I didn't do it,
but if I did,
I was drunk
5
12
0
0
0
11
5
10
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Park Exmoor, Somerset   04.02.18 19:04

Co to się odjebało ze światem, to Siergiej nawet nie.
Noc pierwszego maja spokojnie we własnym łóżku, chyba nawet był trochę wypity, dlatego nie zauważył, kiedy spod ciepłej pierzyny zniknęła Masza. Przekręcił się na drugi bok i chrapał dalej, nieświadom, że jego ślubną porwały ciemne moce i wylądowała gdzieś-nie-wiadomo-gdzie. A potem było już tylko gorzej. Nawet taki niezbyt bystry cymbał jak on wiedział od samego początku, że coś jest tu bardzo nie tak. Rano, kiedy wstał i chciał sobie kawę zrobić, to kiedy rzucił zaklęcie, by w czajniku zagotowała się woda, krew mu z nosa poszła tak obficie, jakby co najmniej w ryj od Ogdena dostał. Każdy następny dzień i czar był nową niespodzianką: niektóre czary przyprawiały go o ból głowy, inne o krwotoki, a znowuż inne działały inaczej, niż powinny i nigdy nie był w stanie stwierdzić dlaczego rzucił akurat ten czar. To nie było na jego głowę, zbyt skomplikowane. Obiło mu się o uszy, że to wina magicznego wybuchu, coś o anomaliach magicznym, lecz Siergiej jak to Siergiej - jednym uchem to wpuszczał, drugim wypuszczał.
Cwany Rusek zawsze zwęszy okazję.
Magia kaprysiła, zaklęcia nie działały jak powinny, świat pogrążył się w chaosie - czyż nie była to idealna okazja do zarobku dla takiego oszusta jak on? Już trzeciego dnia po wybuchu zaczął handlować amuletami, które rzekomo miały sprawiać, że w okręgu o średnicy trzech metrów magia będzie ustabilizowana. Sprzedawał je przestraszonym i niepewnym swego losu czarodziejom i czarownicom, przekonując ich, że to po prostu DZIAŁA i dzięki temu znów będą mogli normalnie czarować.
W rzeczywistości w środku tych amuletów było sproszkowane gówno bahanki. Ale o tym nie musieli przecież wiedzieć prawda? Wiara czyni przecież cuda. Musieli po prosu bardzo mocno wierzyć w to, że uda się im rzucić zaklęcie nieobciążone anomalią i tyle. Siergiej jedynie im w tym pomagał.
Nie tylko fałszywe amulety miał wzięcie. Siergiej niczym niuchacz wszędzie węszył złota, a włamania wszelkiej maści były zawsze nader owocne. Najchętniej włamywał się do domów mugoli, bo nie były obciążone zaklęciami ochronnymi, a złoto mógł wymienić w Banku Gringota. Robił to partiami, małe sumy, czasami wysyłał też Maszę, aby nie było to zbyt podejrzane. Co prawda gobliny krzywo na nich patrzyły, ale i tak wymieniały mugolskie pieniądze na galeony, sykle i knuty - żaden pieniądz wsza nie śmierdział. Inne błyskotki można było opchnąć, wystarczyło rzucić na nie kilka zaklęć, by migotały, lśniły, zmieniały kolor - nic skomplikowanego, a tyle zysku!
Matt spadł mu jak... No spadł mu po prostu jak z nieba, bo miał w planach jeden dom do obrobienia, a jego najmłodszy brat od kilku dni nie pokazywał się w domu. Pewnie zapił, albo zaćpał. Zniknął na kilka dni jak to miał w zwyczaju. Siergiej miał jedynie nadzieję, że nie obudzi się w innym kraju i nie będą musieli z Valerijem po niego tam zapierdalać.
Wyjaśnił Bottowi co i jak, nie trzeba było go długo namawiać; przygotowali miotły i o odpowiedniej godzinie wzbili się w powietrze, pędząc ku Somerset. Podróż była długa i od tego lotu Dolohova bolała już dupa, jednakże w chwilach zagrożenia miotła była bezpieczniejszą formą ucieczki. Kiedyś się rozczepił podczas teleportacji i szczerze nie miał ochoty tego powtarzać.
Wylądowali na dachu, a jeszcze w locie Siergiej zauważył, że dom wygląda na opustoszały - żadne okno nie jaśniało od blasku wewnątrz pomieszczenia, co pozwoliło im przypuszczać, że właściciel wyjechał, zgodnie z informacji, jakie Siergiej posiadał. Miotłę oparł o komin, tuż obok miotły Matta i wytarł dłonie o spodnie, by je osuszyć. Miał zamiar opuścić się na balkon i kulturalnie wejść do środka drzwiami. Niczym dżentelmen.
-Albo kotów, kurwa - szepnął w odpowiedzi, opuszczając się po daszku i ostrożnie zsuwając się z niego, by położyć jedną stopę na balustradzie balkonu. Po chwili stał już na nim i pomachał Mattowi, że może zleźć również -Ostatnio jeden skoczył mi na twarz i prawie żem stracił oko, kumasz - i wtedy świat stracił jednego, słodkiego, puchatego kotka.
Dolohov uniósł różdżkę, skierował jej kraniec na miejsce, gdzie winna znajdować się po wewnętrznej stronie drzwi klamka i szepnął: -Alohomora.
I'm here to tell ya honey
That I'm bad to the bone

Powrót do góry Go down
Morsmordre
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Mistrz gry
n/d
n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Park Exmoor, Somerset   04.02.18 19:04

The member 'Siergiej Dolohov' has done the following action : Rzut kością


'Anomalie - CZ' :


Powrót do góry Go down
Morsmordre
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Mistrz gry
n/d
n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Park Exmoor, Somerset   04.02.18 19:12

The member 'Siergiej Dolohov' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 4


Powrót do góry Go down
 

Park Exmoor, Somerset

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Miejski park
» Park Promnitz
» Planten un Blomen
» Bryant Park
» Park Tiergarten

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Reszta świata :: Inne miejsca :: Anglia i Walia-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18