Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Sala motyli

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Sala motyli   17.07.17 2:07

Sala motyli

Znajduje się w przeszklonej części ogrodu i jest położona na uboczu, przez co jest uczęszczana mniej niż główne atrakcje. Nie można odmówić temu miejscu pewnego uroku, tym bardziej, że obok egzotycznych roślin jego główną atrakcją są motyle. Żyje tutaj naprawdę dużo gatunków tych stworzeń, z których część na wolności jest wielką rzadkością lub wręcz są już niespotykane w pewnych obszarach. Tu wciąż można zobaczyć je żywe, a niektórzy badacze zainteresowani tymi owadami podejmują próby zrekonstruowania ich w miejscach, które kiedyś były ich naturalnym siedliskiem. Niektóre okazy są wyraźnie magiczne – większe i jaskrawiej ubarwione od swoich niemagicznych odpowiedników. Część z nich może mieć wykorzystywanie w alchemii. Pracownicy rezerwatu pilnują jednak, żeby nie krzywdzono i nie niepokojono motyli, dbają też o to, by wewnątrz nie przebywało zbyt wielu zwiedzających naraz. Jeśli usiądzie się spokojnie na jednej z niewielkich ławeczek, można doczekać się kilku kolorowych towarzyszy.


Powrót do góry Go down
Jayden Vane
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t4372-molto-bene-workout-budowa#93818 http://www.morsmordre.net/t4452-poczta-jaydena#95108 http://www.morsmordre.net/t4451-jayden-vane#95083 http://www.morsmordre.net/f324-hogsmeade-mieszkanie-nr-17 http://www.morsmordre.net/t4453-jayden-vane#121095
astronom, profesor w Hogwarcie (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧
30
Czysta
Kawaler
Gwiazdy są piękne, ale nie mogą w niczym uczestniczyć. Wiecznie muszą się tylko przyglądać. To jest kara nałożona na nie za coś, co zrobiły tak dawno temu, że żadna gwiazda nie wie już, co to było.
18
18
3
0
0
0
1
8
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Sala motyli   26.01.18 22:04

13 czerwca

Trzynaście motyli siedziało sobie wygodnie na astronomie i nie zamierzało w żaden sposób zlecieć z profesora. Nawet gdy się poruszał, nic sobie z tego nie robiły, zupełnie jakby fioletowy garnitur niezwykle przypadł im do gustu i oceniały jakość materiału, z którego był zrobiony. A może podobały im się perfumy, których używał? No, bo chyba nie przypominał rośliny, prawda? Przynajmniej tak mu się wydawało, chociaż gdy tyle stworzeń się na nim mościło, mógł wyglądać jak prawdziwe dzieło sztuki. Brakowało jedynie by obsiadły mu też twarz i całkowicie stopiłby się z kolorowym otoczeniem skrzącym się w każdym kolorze tęczy. I nie tylko. Dzień nie był specjalnie wyjątkowy, lecz dla niego wszystko było warte zapamiętania. Szczególnie gdy spędzało się czas z bliską osobą i to w takim miejscu jak to! Niesamowite. Wspaniałe! Zabierające dech w piersiach! I... I! Zabrakło mu słów, by oddać piękno i unikatowość.
- No, więc... Pfff! No, więc poprosiłem o dotacje na badania, jednak jak na razie dyrektor nie chce... Pfff! Nie chce się zgodzić, a ja nie wiem czemu - starał się jakoś przegonić wielkiego motyla, który bez ustanku latał blisko twarzy Vane'a i chyba przymierzał się do wylądowania dokładnie na jego nosie. Oczywiście dość ciężko było się odwrócić w takim stanie, a co dopiero odgonić stworzenie. Więc chuchał i dmuchał, chociaż nic to nie dawało. Jedynie grzywka na chwilę wznosiła się i opadała znów na czoło mężczyzny. Jakiś mały chłopiec przebiegł obok, spojrzał na JJa i zaśmiał się, machając do profesora. Ten jedynie poruszył śmiesznie brwiami i przykucnął, uważając na motyle oczywiście, by znaleźć się na tym samym poziomie. - Ten się nazywa Rogers, a ten Peggy i są nierozłączni - powiedział spokojnie, po czym przekazał chłopcu dwa piękne motyle, które usiadły dziecku na pulchnej dłoni. Ten się aż zapowietrzył i zaraz uciekł do rodziców pochwalić się zdobyczą i zapewne imionami stworzeń. Jayden w tym czasie przeniósł uwagę na Evey i kontynuował urwany temat:
- O czym to ja mówiłem? Ah, no tak! Dyrektor Dippet i brak funduszy! Czuję się dogłębnie dotknięty. Przecież taką postawą Atylla na pewno nie stworzył swojego imperium. Nauka mnie potrzebuje! Wiem to! - rzucił, kręcąc głową tak długo, aż wszystkie owady nie odleciały na innych ludzi lub porozstawiane rośliny. Nie zauważył jednak że kilka drobnych pozostało mu na zaroście przez co wyglądał jakby przewiązał sobie tam szalik. Zaraz gdy motyle odleciały, wodził za nimi spojrzeniem i jego myśli odsunęły się od Hogwartu i badań. - Wiesz co się dowiedziałem? Z pozoru jedyną ‘bronią’ motyli jest ich kamuflaż, który opanowały do mistrzostwa na wszystkich etapach rozwoju. Są jednak gatunki motyli, które są trujące dla owadożerców. Trujące substancje przyswajają sobie już jako gąsienice ze zjadanych trujących roślin i przechowują te substancje w organizmach przez całe życie. Spodnia strona skrzydeł niektórych z nich posiada specyficzne ‘oczy’, które mają za zadanie odstraszać drapieżniki – motyle te odpoczywają ze złożonymi skrzydłami tak, że jest widoczna właśnie spodnia strona skrzydeł. I to wszystko czytając jedynie tabliczki przy wejściu! - zakomunikował dumnie wypinając pierś. - A ty jak spędzałaś ostatnio czas? - spytał jak gdyby nigdy nic, siadając koło Evey na większym głazie uformowanym na podobieństwo ławki i oparł łokieć na podwyższeniu, by z łatwością podeprzeć głowę na dłoni. Wpatrywał się z w błogim uśmiechem w przyjaciółkę, czekając na jakieś informacje z jej strony. Chyba za bardzo się rozgadał.
The world is a dangerous place to live; not because of the people who are evil, but because of the people

who don't do anything about it

Powrót do góry Go down
Evey Howell
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4730-cecylia-evey-howell http://www.morsmordre.net/t4800-poczta-evey http://www.morsmordre.net/t4799-agentka-howell http://www.morsmordre.net/t4805-cecylia-evey-howell
auror
30
Mugolska
Panna
Promise me you’ll always remember: You’re braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
14
14
0
0
4
0
4
4
Metamorfomag

PisanieTemat: Re: Sala motyli   27.01.18 16:17

Jej świat stawał się coraz bardziej ponury, mroczny. Z dnia na dzień było to coraz bardziej wyczuwalne. Nad Wielką Brytanią rozpościerał się cień, który stawał się niemalże namacalny niczym groźba niechybnej katastrofy. Chciała z tym walczyć, pragnąć przywrócić świat, jaki znała. Odkąd więc wróciła do pracy po przerwie, rzuciła się w wir pracy, podejmując się coraz to kolejnych zadań. Miała przez to mniej czasu dla siebie, ale nie czuła z tego powodu żalu. Od zawsze pozwalała się pochłaniać stawianym sobie zadaniom, zapominając o wszystkim dookoła. A jednak nawet pomimo ogromnej miłości w stosunku do własnego zawodu, potrzebowała dni odpoczynku, chwili zapomnienia. List, który niedawno otrzymała, niósł nadzieję odpoczynku, swoistego zetknięcia się z dzieciństwem, po którym spodziewała się dostać ogromnego zastrzyku energii. Z niecierpliwością więc odliczała dni i godziny do spotkania, a gdy nareszcie nadszedł czas, zostawiła za sobą świat aurorów. Wystarczył pierwszy rzut oka na przyjaciela, by na jej twarzy pojawił się pogodny uśmiech, który nie znikał ani przez chwilę.
Stała w sali już jakiś czas, wpatrując się z fascynacją w drobne istoty, które usadowiły się na jej dłoni. Czuła, że gdyby spojrzała w lustro, spostrzegłaby jeszcze kilka na swojej głowie czy ramionach. Najbardziej dziwne było zaś to, iż istot ciągle przybywało - jakby z sekundy na sekundę rozmnażały się. chcąc zakryć ich w całości. Po chwili jednak Evey postanowiła usiąść na jednym z głazów, pełniących rolę ławki, w skutek czego kilka motyli odleciało. To pozwoliło jej jednak skupić się na postaci przyjaciela, na którym od razu dostrzegła kolorowe stworzonka. Zaśmiała się cicho, dostrzegając jego starania, by motyl nie wylądował na jego twarzy. Przez skupienie na tym, dopiero po chwili dotarł do niej sens jego wypowiedzi. Kiwnęła głową, na chwilę jednak zwracając uwagę na małego chłopca, któremu przyjaciel wręczył dwa motyle o przezabawnych imionach. Nie mogła się powstrzymać od przewrócenia oczami, którego jednak przyjaciel nie zauważył, a przynajmniej tak jej się wydawało.
Póki co nie musiała się zbytnio odzywać, nie przeszkadzało jej to jednak. Lubiła słuchać tego radośnie beztroskiego głosu, informującego o tysiącach różnych spraw, które często nie miały ze sobą nic wspólnego. Przyzwyczaiła się jednak do tych nagłych zmian tematów i, o dziwo, umiała się w nich połapać.
Nagle cały świat zasłoniła jej tajemnicza, czerwona plamka. Próbowała odciągnąć od niej twarz, lecz ta uparcie przybliżała się. Idąc za przykładem przyjaciela zaczęła dmuchać, usiłując pozbyć się motyla z twarzy. Wiedziała, dlaczego tak bardzo usiłował usiąść na jej ustach - wszak pomalowała je dzisiaj na czerwono, a tak mocny kolor jedynie zachęcał do siedzenia. Na szczęście w końcu udało jej się przegonić stworzenie, po czym odkryła, iż przyjaciel siedzi obok niej. Na szczęście słuchała jego słów, toteż nie miała problemu z zareagowaniem.
- Cóż, moją bronią tez może być kamuflaż - odpowiedziała, mrugając do niego okiem, które na chwilę zmieniło swoja barwę z ciemnego brązu na błękit. Wierzyła, iż jedynie jej przyjaciel dostrzegł to niepozorne użycie jej umiejętności. O wiele bardziej lubiła przybierać na chwilę wąsy, ale teraz nie mogła sobie na to pozwolić.
- Myślę, że domyślasz się jak ostatnio spędziłam czas - odpowiedziała, wzruszając lekko ramionami. - Zajmowałam się pracą, ale nie wyrażam przez to ani krztyny żalu - lubię moją pracę i olejne zadania, którym muszę codziennie podołać. Ale ciesze się, że postanowiłeś na chwilę oderwać moje myśli od kolejnych zadań. Mama twierdzi, że za dużo pracuję, więc spodziewaj się od niej listu z gorącymi podziękowaniami.
I know my value.Anyone else's opinion doesn't really matter.
Powrót do góry Go down
Jayden Vane
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t4372-molto-bene-workout-budowa#93818 http://www.morsmordre.net/t4452-poczta-jaydena#95108 http://www.morsmordre.net/t4451-jayden-vane#95083 http://www.morsmordre.net/f324-hogsmeade-mieszkanie-nr-17 http://www.morsmordre.net/t4453-jayden-vane#121095
astronom, profesor w Hogwarcie (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧
30
Czysta
Kawaler
Gwiazdy są piękne, ale nie mogą w niczym uczestniczyć. Wiecznie muszą się tylko przyglądać. To jest kara nałożona na nie za coś, co zrobiły tak dawno temu, że żadna gwiazda nie wie już, co to było.
18
18
3
0
0
0
1
8
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Sala motyli   27.01.18 18:41

Kamuflaż. Tego nie można było odmówić jego przyjaciółce, gdy tak swobodnie mogła zmieniać postać według własnej woli. Czasem go martwiło to, że mogli ją przez to za bardzo w pracy wykorzystywać, jednak znał Evey na tyle, by wiedzieć, że jeśli zwęszyłaby chociaż odrobinę niecnych planów, od razu by się im przeciwstawiła. Ba! Pewnie poszłaby i do samego Ministra Magii, jeśli tego by wymagała sytuacja. Jego nieposkromiona przyjaciółka była wszak nie do zdarcia i gdyby była mężczyzną, kto wie. Być może byłaby nawet najsłynniejszym aurorem w całej Wielkiej Brytanii. Jay nigdy nie postrzegał kobiet jako słabszych, a na pewno  nie bardziej bezbronnych. Obracał się przecież w dzielnym towarzystwie, które nie pozwalało mu nawet myśleć w ten sposób. Celie była aurorem z krwi i kości, Mia się na niego szkoliła i biła klaunów nie zważając na konsekwencje swoich czynów, Pandora zajmowała się amuletami, reszta kobiet, które znał była w dużej grupie w Zakonie Feniksa i przeciwstawiały się władzy, by walczyć o swoje. Nie. Ten kraj na pewno nie wybrzmiewał słabością damskiej płci. Nawet przecież jego uczennice chciały zgłębiać wiedzę, której nie dostarczyła im szkoła. Marine wspaniale poradziła sobie z zaklęciem patronusa i zaskoczyła go swoją determinacją i zdolnościami. Jeśli w czymś mieli pokładać swoją przyszłość i rozsądek to właśnie w nich - w kobietach. Przysiadając koło Evey, czuł się zarówno wybitnie dobrze, ale również i bezpiecznie. Wiedział, że nikomu nie dałaby go skrzywdzić i chociaż uznawała go za roztrzepańca, on również oddałby wszystko, by trzymała się z daleka od kłopotów. Jednak on wpadał w nie nieumyślnie, a ona miała taką pracę.
- Ano, więc właśnie... - zaczął, wzdychając na chwilę i przejeżdżając dłonią przez włosy. Nie chciał rozmawiać o Pandorze z tego względu, że jego kuzynka szybko musiała opuścić jego mieszkanie. Jej ojciec chyba nie darzył go specjalnym zaufaniem w tej kwestii. Oboje jednak wiedzieli, że była to jedynie tymczasowa sytuacja. Szkoda, bo Jayden strasznie szybko się przywiązywał. Na szczęście jednak wciąż miał Heweliusza, który ciągle mówił, że dobrze, że znów ten dom należy do mężczyzn. To wspomnienie nieco rozbawiło Vane'a, powodując na jego twarzy lekki uśmiech. - Napisałaś w liście, że niedobrze, że jestem sam. Myślę jednak, że oboje czulibyśmy się lepiej, jeśli przyszłoby nam wiedzieć, co się dzieje. Z nami. Martwię się o ciebie, nie tylko dlatego że się przepracowujesz, co i tak wzbudza mój niepokój. Zresztą przywykłem już do mieszkania z kimś. I... - urwał, gdy przelatujący motyl zamachnął się skrzydełkami nieco mocniej, a nadmiar pyłku z jego delikatnego ciałka podrażniło nos profesora. Ten jedynie urwał, czując swędzenie i zaraz kichnął potężnie w rękaw, chowając twarz w zgiętej dłoni na wysokości łokcia. Wszystkie motyle odfrunęły od niego, uwalniając go ze swojej obecności. - Co za łobuz - rzucił, krztusząc się przez moment. Chciał ponownie zabrać głos, ale czknął niespodziewanie, a jakaś magiczna siła poderwała go w górę i profesor podskoczył na jakieś dwadzieścia centymetrów, by opaść z powrotem na kamienną ławkę. Jayden spojrzał szerokimi, zdziwionymi oczami na Evey, nie mając pojęcia, co też się wydarzyło. - Też to widziałaś? - spytał z niedowierzaniem, podnosząc głowę w górę jakby tam miała znajdować się odpowiedź na jego pytanie. - Myślę, że trzeba wyjść na dwór. Może następnym razem dolecę do księżyca - rzucił, chociaż w jego głosie można było odnaleźć chęć spełnienia tego szalonego pomysłu.
The world is a dangerous place to live; not because of the people who are evil, but because of the people

who don't do anything about it

Powrót do góry Go down
Evey Howell
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4730-cecylia-evey-howell http://www.morsmordre.net/t4800-poczta-evey http://www.morsmordre.net/t4799-agentka-howell http://www.morsmordre.net/t4805-cecylia-evey-howell
auror
30
Mugolska
Panna
Promise me you’ll always remember: You’re braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
14
14
0
0
4
0
4
4
Metamorfomag

PisanieTemat: Re: Sala motyli   02.02.18 20:08

W swoim życiu wielokrotnie zetknęła się z gorszym traktowaniem ze względu na jej (ponoć) słabszą płeć. Nigdy jednak znacznie się tym nie przejmowała, bowiem według niej podobne zachowania źle świadczyły jedynie o osobie, która się ich dopuszczała. Mężczyzn, którzy maniakalnie podkreślali różnicę płci, zawsze uważała za dupków o zbyt wielkim ego, zakochanych w czubkach własnych nosów (ewentualnie wypastowanych na błysk butów). Powodów takiego podejścia szukała zaś w braku większych osiągnięć, którymi mogliby się pochwalić bądź strachu, iż ktoś może być od nich lepszy. Jakkolwiek miała się jednak rzeczywistość, nie potrafiła odnaleźć w sobie ani odrobiny szacunku dla takich person ani wystarczająco czasu na zawracanie sobie nimi głowy. Nic więc dziwnego, iż pierwsze co przyciągnęło ją do Jaydena to brak jakichkolwiek oznak wywyższania się i ogromna równość, z jaką traktował wszystkich wokół siebie. Ponadto miał w sobie coś, co nie pozwalało przejść obok niego obojętnie - przyciągał innych, szybko zyskując ich sympatię. Zawsze myślała o nim jak o ogromnym szczęściu, które otrzymała. Był jak gwiazda, która spadła z nieba i przybrała postać człowieka o ogromnym sercu.
W chwili, gdy przyjaciel zaczął mówić, postanowiła usiąść w nieco innej pozycji. Przekręciła się nieco w bok w taki sposób, by móc bez problemu patrzeć się na niego. Początek jego wypowiedzi wskazywał, iż powinna się na niego patrzeć, bowiem wyczuwała instynktownie, iż za tym wszystkim kryje się coś więcej. Słuchała zatem uważnie, cierpliwie oczekując na dojście do sedna sprawy. Każde kolejne słowo przynosiła jednak dreszcz podniecenia, bowiem powoli domyślała się, jakie mogą być intencje przyjaciela i miała szczerą nadzieję, iż jej interpretacja była właściwa. To wywołało na jej twarzy jeszcze bardziej pogodny uśmiech, którzy szybko zmienił się jednak w wyraz szczerego zaskoczenia, gdy rozległo się kichnięcie Jaydena. Poczuła, iż kilka motyli, które wcześniej wygodnie trwały na jej ramieniu, odleciały spłoszone, mieszając się z tłumem innych owadów, które uciekły od Vane'a. O ile jednak wówczas była przygotowana na podobną reakcję, o tyle słysząc nagłe czknięcie, sama podskoczyła w miejscu. Poczuła nagle bolesne uderzenie serca, które mocno łopotało w jej piersi.
- Widziałam - odpowiedziała, szeroko otwartymi oczami wpatrując się w przyjaciela. - I może lepiej nie wychodźmy, bo w kosmosie nie będę mogła cię znaleźć.
Choć wiedziała, iż podobne pomysły to jedynie żarty ze strony JJ-a, to zawsze wzbudzały w niej dziwny niepokój, jakby to była tylko zapowiedź przyszłości. A póki co nie wyobrażała sobie swojego świata bez niego i nie oczekiwała, by kiedykolwiek miało się to zmienić.
- Ale nie skończyłeś mówić... - powiedziała po chwili mając nadzieję, iż to było tylko pojedyncze czknięcie. - Wspominałeś coś o mieszkaniu i przywyknięciu do mieszkania z kimś. - podsunęła, nie chcąc wychodzić na przód ze zbyt pochopnymi wnioskami. Jeśli jej interpretacja była błędna, to mogłaby wprowadzić przyjaciela w zakłopotanie, a tego nie lubiła.
I know my value.Anyone else's opinion doesn't really matter.
Powrót do góry Go down
Jayden Vane
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t4372-molto-bene-workout-budowa#93818 http://www.morsmordre.net/t4452-poczta-jaydena#95108 http://www.morsmordre.net/t4451-jayden-vane#95083 http://www.morsmordre.net/f324-hogsmeade-mieszkanie-nr-17 http://www.morsmordre.net/t4453-jayden-vane#121095
astronom, profesor w Hogwarcie (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧
30
Czysta
Kawaler
Gwiazdy są piękne, ale nie mogą w niczym uczestniczyć. Wiecznie muszą się tylko przyglądać. To jest kara nałożona na nie za coś, co zrobiły tak dawno temu, że żadna gwiazda nie wie już, co to było.
18
18
3
0
0
0
1
8
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Sala motyli   07.02.18 14:42

♫♪♬

Nieświadomy nadchodzącej katastrofy, która już za kilka dni miała zburzyć jego przejawiający się ponownie optymizm po tragediach z początku miesiąca, dał się porwać miłym dniom. Dlatego też z taką błogością przyjął do wiadomości, że jednak Celie ma chwilę czasu i nie odmówiła mu kategorycznie spotkania. Tęsknił za jej towarzystwem niesamowicie i czasami wręcz czuł się jak małe dziecko, szukające jedynie przytulenia. Co prawda to ona była od niego niższa i drobniejsza, ale potrafiła sprawić, że czuł się bezpiecznie. Wspólne przejście przez Hogwart dało mu szeroką perspektywę na niektóre sprawy, a stanowczy charakter Howell potrafił ściągać go na ziemię, gdy oddawał się dalekim kontemplacjom. Pomimo tego, że byli tak od siebie różni, stanowili wspólnie całość nie do pokonania. Niekiedy można było ich mylnie brać za rodzeństwo - szczególnie w szkole często padało to pytanie. W końcu wszędzie chodzili razem, siedzieli w jednej ławce przy łączonych zajęciach, na upartego mogli być też lekko podobni z wyglądu. Co było naprawdę zabawne w pewnych momentach.
Wspomnienia były integralną częścią osobowości każdego, chociaż Jayden często do nich wracał i cieszył z tych miłych obrazów przeszłości. Zdarzały się też te brutalne, szczególnie niedawno, lecz nie mógł się zmienić diametralnie, wiedząc, że tyle piękna znajdowało się dokoła niego. Tym bardziej pragnął je ochronić przed zepsuciem, a ludzi przed upadkiem. Wiedział, że siedząca przed nim kobieta również czynnie brała w tym udział i zawsze był z niej niesamowicie dumny z tego powodu. Miał tyle szczęścia, że każda kobieta w jego otoczeniu była niesamowicie silna i pewna siebie. Niedaleko szukać to nie tylko Evey. W końcu Mia również potrafiła postawić na swoim i czasem o wiele agresywniejszą drogą niż Celie. Myśl o szalonej kuzynce, wywołała delikatny uśmiech na twarzy profesora i nawet nie przeszkodził mu motyl na chwilę osiadający na jego nieogolonym policzku. Jednak potężne czknięcie nawet i ów motylka zdołało przegonić, a na twarzy aurorki wywołać poważną konsternację. Jej mina była tak zaskakująca, że JD zaśmiał się, ale zaraz znów porwało go czknięcie.
- No, właśnie - podjął przerwany wcześniej temat, schodząc na ziemię nie tylko po zabawnym czknięciu, ale również i myślami, które kazała obrać mu Celie. - Mam dość spore mieszkanie do tego cały strych. To znaczy strych na jakieś rzeczy! Nie na pokój dla kogoś! Nie, nie. Tam jest za mało miejsca - zaczął się tłumaczyć dość ożywczo, nie chcąc, by przyjaciółka pomyślała o tym, że profesor wyrzuca potencjalnych współlokatorów do zakurzonego pomieszczenia zaraz pod dachem. - Po prostu pomyślałem, że... Hm... Może chciałabyś ze mną zamieszkać?
W tym też momencie Jayden poczuł się uważnie obserwowany, a gdy przekręcił głowę, okazało się, że zaraz przed ławką stała mała staruszka, która trzymała zaciśnięte dłonie na torebce i wpatrywała się we dwójkę świecącymi oczami. Nie wiadomo od jakiego czasu już tam stała i podsłuchiwała, ale chyba wyglądała na dość podnieconą. - Zgódź się! - rzuciła do Evey, a JJowi zajęło chwilę zanim zrozumiał o co pani chodziło. Zaraz cały poczerwieniał i jakby zmalał, marząc, żeby schować się w kołnierzu płaszcza.
The world is a dangerous place to live; not because of the people who are evil, but because of the people

who don't do anything about it

Powrót do góry Go down
Evey Howell
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4730-cecylia-evey-howell http://www.morsmordre.net/t4800-poczta-evey http://www.morsmordre.net/t4799-agentka-howell http://www.morsmordre.net/t4805-cecylia-evey-howell
auror
30
Mugolska
Panna
Promise me you’ll always remember: You’re braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
14
14
0
0
4
0
4
4
Metamorfomag

PisanieTemat: Re: Sala motyli   16.03.18 22:21

Domyślała się dokąd zmierza ta rozmowa, czego próbowała nie dać po sobie poznać. Cierpliwie wpatrywała się w przyjaciela, oczekując tych konkretnych słów które miały paść. Przy tym starała się ukryć rozbawienie z powodu dość uroczej nieporadności Jayden'a, co wychodziło jej z dość średnim skutkiem. Jej usta, ściśnięte nieco, wygięły się w podkówkę, co było skutkiem nieudolnego hamowania szerokiego uśmiechu, który sam wprost cisnął się na usta kobiety. Skupiła się na jego słowach tak bardzo, że zaczęła ignorować przylatujące motyle czy innych zwiedzających ogród, którzy rzucali w ich stronę ukradkowe spojrzenia. Z pewnością z boku musieli wyglądać dość interesująco i niejednoznacznie. Evey jednak nigdy nie próbowała (w podobnych okolicznościach) wczuć się w perspektywę zwykłego obserwatora, by poznać potencjalne myśli na jej temat. Wyczulona przez starszego brata starała się nie interesować opinią obcych ludzi, bowiem nigdy dla nikogo nie będzie idealna. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał problem z jej osobą bądź sytuacjami z jej udziałem. Najważniejsze było to, że sama była pewna swoich działań i własnej wartości. Naturalnie wprowadzanie podobnego sposobu myślenia nie było łatwe, a zwłaszcza na samym początku - nowe środowisku Hogwartu i uczniów wydawało się z początku na tyle przytłaczające, że musiało minąć kilka długich dni by przywyknęła do wszystkich nowości. Teraz jednak, będąc doświadczoną przez minione lata, nie miała podobnych problemów i potrafiła skutecznie wprowadzać swoje poglądy do codzienności.
Może chciałabyś ze mną zamieszkać?
Wreszcie padły tak wyczekiwane przez nią słowa, po których pozwoliła sobie w końcu na szeroki uśmiech. Nie miała wątpliwości co do odpowiedzi, którą miała zamiar dać. Otworzyła usta z zamiarem wyrażenia swojego nastawienia na podsunięty pomysł, by już po chwili miał wydobyć się z nich rozbawiony śmiech. Ona również wcześniej nie spostrzegła wpatrującej się w nich staruszki, której wyraz twarzy jednoznacznie wskazywał na jej perspektywę widzenia. Dodatkowa rada nie pozostawała żadnych wątpliwości. Przeniosła wzrok na przyjaciela, już po chwili zduszając w sobie śmiech. Widok jego twarzy przybierającej barwę piwonii wywołał współczucie, a wyraźne na jego twarzy zakłopotanie wymusiło uratowanie z niezręcznej sytuacji.
- Oczywiście, że się zgadzam - odpowiedziała, patrząc na twarz Jaydena ze szczerą radością. - Przecież nie mogłabym odmówić mojemu kochanemu bratu!
Na jej twarzy szczęście zmieszało się z rozbawieniem, gdy wyobraziła sobie reakcję starszej kobiety. Z początku jednak nie spojrzała na nią, dopiero po chwili pozwalając sobie na ukradkowe spojrzenie. Twarz kobiety wyrażała wyraźne rozczarowanie, a poliki pokryły się lekkim szkarłatem znacznie jednak słabszym niż ten, który wcześniej oblał twarz jej przyjaciela. Staruszka wolnym krokiem zaczęła się od nich oddalać, najwyraźniej nie potrafiąc nic więcej od siebie dodać. To zapewniło im odzyskanie swobody i prywatności. Evey przeniosła w powrotem wzrok na przyjaciela, z politowaniem kręcąc głową.
- A myślałam że po tylu latach znajomości nic nie będzie dla ciebie niezręczne w mojej obecności - powiedziała, wpatrując się w niego wymownie.

I know my value.Anyone else's opinion doesn't really matter.
Powrót do góry Go down
Jayden Vane
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
http://www.morsmordre.net/t4372-molto-bene-workout-budowa#93818 http://www.morsmordre.net/t4452-poczta-jaydena#95108 http://www.morsmordre.net/t4451-jayden-vane#95083 http://www.morsmordre.net/f324-hogsmeade-mieszkanie-nr-17 http://www.morsmordre.net/t4453-jayden-vane#121095
astronom, profesor w Hogwarcie (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧
30
Czysta
Kawaler
Gwiazdy są piękne, ale nie mogą w niczym uczestniczyć. Wiecznie muszą się tylko przyglądać. To jest kara nałożona na nie za coś, co zrobiły tak dawno temu, że żadna gwiazda nie wie już, co to było.
18
18
3
0
0
0
1
8
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Sala motyli   Yesterday at 21:48

Delikatny uśmiech wciąż tkwił na jego twarzy, gdy patrzył na znajomą twarz najlepszej przyjaciółki. Bo ona również mu się przyglądała, ale gdy uciekała spojrzeniem, Jayden mógł bez krępacji jej się przyglądać. Wciąż widział w niej tę jedenastolatkę, którą spotkał w drodze do Hogwartu, gdy niezwykle podniecony ściskał w dłoniach tom Pana Astronoma i jego Księżyc, który dostał z okazji wybierania się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Od razu zwróciła jego uwagę, gdy takim pewnym siebie spojrzeniem i osobowością przechodziła miedzy przedziałami, by w końcu cofnąć się do tego, w którym siedział on i jeszcze parę uczniów. Vane słyszał jej głosik Wolne? jakby było to zaledwie wczoraj. Nie spodziewałby się, że ten jeden moment tak silnie zaważy na ich przyszłej znajomości, która była bardziej intensywna jak i mniej - szczególnie, gdy Evey straciła starszego brata. To było potworne i Jay chciał robić wszystko, co w jego mocy, by dziewczynka nie straciła wiary i nie zanurzała się w przeszłości. Rozgoryczenie i popadnięcie w dziwny stan marazmu był sporym zagrożeniem dla każdego, kto przeżywał żałobę. On jeszcze nie stracił nikogo bliskiego, lecz wkrótce miało się to tak okrutnie zmienić - tak okrutnie odebrać mu dwie bliskie osoby za jednym zamachem, jednego dnia. Póki co już wstrząsnęła nim śmierć i krzywda dzieci podczas akcji ratowania mugolaków spod władzy Ministerstwa Magii. W końcu to było główną przyczyną jego bezsenności i ogólnego pogorszenia się stanu zdrowia. Co za koszmar... Czasem łapał się na tym, że wracał do tego myślami, a oczy same potrafiły się zaszklić, gardło ściskała niewidzialna dłoń... Profesor szybko próbował doprowadzić się do porządku i nie dać zwieść mrokom, które czaiły się na każdego. Nawet na niego, chociaż wydawać by się mogło, że było osobą, która się ich nie imała. Ale czy głównie najlepszych zło nie planowało, nie kusiło swoimi ścieżkami? JJ był nauczony dostrzegać te zagrożenia, a wrodzona chęć niesienia również pomocy w tym innym, wykuła mężczyznę, którego był współcześnie. I chociaż był bardzo roztrzepany, widział rzeczywistość w zupełnie innych barwach niż inni.
Śmieszna mina Evey wcale nie przykuła jego uwagi - nie, gdy następne słowa padające z jej ust sprawiły, że jego twarz wpierw przybrała wyraz zaskoczenia, szoku wręcz. Po chwili jednak szeroko otwarte oczy się lekko przymknęły, by na skroniach pojawiły się delikatne zmarszczki wywołane uśmiechem. Szerokim i błogim, którego nie mogłyby oddać słowa. Oczywiście, że się zgadzam. Czy mógł słyszeć coś wspanialszego? Na pewno nie w ostatnim czasie! Poczuł jak jego serce podskoczyło gwałtownie i zapomniał o starszej pani. A także o rumieńcu na policzkach, który wciąż tam tkwił lecz z każdą chwilą coraz bardziej bladł. Teraz raczej się mógł zaróżowieć jedynie od szczęścia. - Ja... - zaczął, ale znów czknął, a jakaś niewidzialna siła porwała go w górę. - Chyba nie pozbędę się tej czkawki - zaśmiał się, opadając znów na ziemię i stając przed Evey. - Obwiąż mnie sznurem czy coś, bo ci odlecę - dodał i nie czekając na odpowiedź ze strony towarzyszki, złapał jej twarz w dłonie i pocałował w czubek głowy. Jak mógł inaczej jej okazać swoje uczucie, które z czasem wcale nie malało, a wręcz wzrastało? Bo to że wielka część jego samego, by przepadła bez niej, było rzeczą jak najbardziej pewną i Jayden nie chciał się przekonywać jakby żyło mu się bez niej. - Jesteś najlepszą siostrą na świecie! - rzucił, przytulając swój pokryty zarostem policzek do jej.
The world is a dangerous place to live; not because of the people who are evil, but because of the people

who don't do anything about it

Powrót do góry Go down
 

Sala motyli

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Sala operacyjna
» Sala lekcyjna nr 2
» Sala segregacji
» Neuschwanstein - Sala Tronowa
» Sala przesłuchań

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Londyn :: Dalsze dzielnice :: London Borough of Enfield :: Ogród botaniczny im. Beaumonta Marjoribanksa-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18