Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Biblioteka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/ http://www.morsmordre.net/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Biblioteka   05.02.18 16:52

Biblioteka

Zapełniona bogatymi zbiorami Ollivanderów, stanowi największe pomieszczenie w całym zamku. Skrupulatnie podzielona na odpowiednie działy, nie brakuje w niej odpowiedzi na pytania dociekliwych. Najstarsze źródła wiedzy trzymane są pod kluczem, dostęp do nich uzyskać można tylko uzasadniając swoją prośbę u nesotra. Pomieszczenie traktowane przez ród ze śmiertelną powagą - w końcu to tu zabezpieczają wiedzę, gromadzoną od pokoleń.
Stare rzeźby strzegą ksiąg, bacznie obserwując każdy regał, niekiedy głośno komentując zachowanie mieszkańców. Uwielbiają plotki, czasem ich szept niesie się po całej bibliotece niewyraźnym szumem, lecz mają na tyle ogłady, by zrozumieć sugestywne spojrzenia i nie trzeba grozić im młotkiem.


Powrót do góry Go down
Ulysses Ollivander
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander http://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 http://www.morsmordre.net/t4213-ufo-z-lasu http://www.morsmordre.net/f207-lancashire-silverdale-posiadlosc-ollivanderow http://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
wytwórca i znawca różdżek
32
Szlachetna
Kawaler


when under ether
the mind comes alive


14
15
0
0
0
2
5
10
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Biblioteka   05.02.18 22:12

22. czerwca, poranek
Mijał kolejne rzeźby, których szept stopniowo cichł, gdy tylko znalazł się w zasięgu rażenia. Wodził po nich obojętnym wzrokiem, zainteresowany tylko i wyłącznie zawartością regałów, uginających się od ksiąg. Było wcześnie, większość mieszkańców zapewne leżała jeszcze w miękkich pościelach, rozkoszując się ostatnimi chwilami snu - nie każdemu był pisany tak spokojny odpoczynek. Błękit tęczówek zdawał się jeszcze jaśniejszy, gdy akcentowały go subtelne cienie pod oczami, stanowiące jedyną oznakę zmęczenia. Lord Ollivander, poza tym drobnym mankamentem, prezentował się nienagannie. Odziany w prosty, ciemny, dosyć luźny i wygodny strój, przełamany bielą koszuli, wybrał miejsce oddalone od wejścia i powoli zapełniał stół pozycjami z półek. Wybierał te, co do których był pewien oraz te, które planował dopiero sprawdzić pod kątem przydatności w temacie, jaki zamierzali dzisiaj podjąć. Czekało ich, w rzeczy samej, sporo pracy. Nie miał jeszcze okazji sprawdzić, jak Titus sprawuje się w wiedzy czysto teoretycznej i kojarzeniu faktów, dziś szykowało się ku temu wiele sposobności.
Problem anomalii ciągnął się za nimi od początku maja i zamiast kurczyć się powoli, z zapowiedzią zniknięcia lub rozwiązania, skutecznie narastał. Każda nowa niespodzianka potrafiła stanowić zagadkowy element całej siatki i o ile Ulysses preferował eksperymentowanie we własnym zakresie, w dużej mierze opierające się na instynkcie i wyczuciu - których mu przecież nie brakowało, o czym świadczyły kolejne sukcesy - o tyle bardziej doświadczeni, to znaczy starsi przynajmniej o połowę, skłaniali się ku przekopywaniu literatury w poszukiwaniu wskazówek. Wszędzie - w historii, zanotowanych przypadkach, w korzeniach różdżkarstwa. Niechętnie zgodził się na ich sposoby, w dodatku przyjmując pod skrzydła młodego Ollivandera, niemniej jednak, miał dostęp do ksiąg, które osiągalne były tylko w skrajnych przypadkach. Z kolekcji spod klucza nestora do przestudiowania mieli trzy tomy. Do ich dyspozycji był też tłumacz, kręcący się gdzieś w odmętach drewnianego labiryntu słów, ułożonych w równe rządki.
Stłumione myśli siedziały grzecznie z dala od umysłu, pozwalając różdżkarzowi na pełną koncentrację. Przeglądał księgi, które uznał za przydatne, szukając w nich czegoś pomocnego, czekając na kuzyna. Nie miał siły na złość poświęcaną ewentualnym spóźnieniom, zwyczajnie oddał się pracy, leniwie opierając łokieć na stole.
a może ja jestem opowieść zmęczonych ust? nie ma już nic po tamtej stronie. nie ma już nicza ścianą powiek
Powrót do góry Go down
Titus F. Ollivander
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t3427-tytus-flawiusz-w-budowie#59470 http://www.morsmordre.net/t3451-poczta-titusa#59932 http://www.morsmordre.net/t3450-tytus-flawiusz#59928 http://www.morsmordre.net/f240-lancashire-holcot-dworek-ollivanderow http://www.morsmordre.net/t3485-t-f-ollivander#60769
uczy się różdżkarstwa
19
Szlachetna
Kawaler
be sure to wear some flowers in your hair
11
15
3
0
7
0
3
1
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Biblioteka   10.03.18 17:09

To nie było tak, że robił to specjalnie - po prostu spóźnianie miał we krwi. Zawsze przychodził kilka minut po czasie, bo zawsze coś go zatrzymywało - a to pogawędka z którymś z przodków uwiecznionych na gładkiej powierzchni płótna, a to przekomarzanie z siostrą, gnającą po korytarzach Lancaster, układających się w labirynty, a to z kolei włóczył się po ukrytych komnatach odnajdując kolejne tajemne przejścia rodzinnej posiadłości. Albo, tak jak dzisiejszego poranka, odsypiał wczorajszy Sabat. W bibliotece pojawił się więc kwadrans po umówionej godzinie, z hukiem zatrzaskując za sobą wrota i stukając drewnianymi obcasami, obwieszczając wszystkim (żywym i marmurowym) swoje przybycie. Po kilku krótkich chwilach, gdzieś pomiędzy stosami ksiąg, udało mu się odnaleźć kuzyna Ulyssesa. Powitał go skinieniem głowy.
- Przepraszam za spóźnienie, kuzynie. - kiwnął czerepem, w międzyczasie zdejmując z ramienia szmacianą torbę, którą przewiesił przez oparcie jednego z krzeseł. To z kolei podsunął sobie uprzednio nogą i opadł nań z cichym westchnięciem.
- Byłem wczoraj na Sabacie. Nie wiem czy już słyszałeś, kuzynie, ale wraz z debiutujacą lady Lestrange zajęliśmy drugie miejsce w konkursie tańca na łyżwach! - pochwalił się tak głośno by słyszały go wszystkie uszy zgromadzone w bibliotece! Wiedział, że niektóre posągi z posiadłości uwielbiają wręcz świeże plotki i ploteczki, a ta wieść zdecydowanie winna rozejść się po Lancaster i trafić w końcu do uszu nestora rodu. Titus czuł, że po takim występnie Waylon wreszcie spojrzy na niego odrobinę łaskawszym okiem. Albo przynajmniej miał taką nadzieję!
- Wyglądasz na zmęczonego, kuzynie. Co właściwie będziemy dzisiaj robić? - zapytał, przekrzywiając głowę na jedną stronę. Ostatnio, jeszcze przed jego wyjazdem do słonecznej Prowansji, dyskutowali nad powstającą różdżką... Ta aktualnie znajdowała się gdzieś w odmętach zaczarowanej torby młodego Ollivandera, skończona i gotowa do odnalezienia swojego czarodzieja, ale Titus postanowił nie mówić o niej dopóki Ulysses nie zapyta. Może przez ten czas zapomniał? Przesunął spojrzeniem po wieżach z książek - zapowiadało się mnóstwo czytania.
Every great wizard in history has started out as nothing more than what we are now, students.
If they can do it,

why not us?

Powrót do góry Go down
Ulysses Ollivander
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander http://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 http://www.morsmordre.net/t4213-ufo-z-lasu http://www.morsmordre.net/f207-lancashire-silverdale-posiadlosc-ollivanderow http://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
wytwórca i znawca różdżek
32
Szlachetna
Kawaler


when under ether
the mind comes alive


14
15
0
0
0
2
5
10
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Biblioteka   15.03.18 20:35

Zerknął na zegar, przyjmując powiększające się spóźnienie bez najmniejszego zaskoczenia. Nie pierwszy raz, nie ostatni. Przerzucił kartkę, jak gdyby nigdy nic, pragnąc mieć już tę robotę za sobą - wiedział, że w końcu padnie również na niego, że zlecą mu swoje sposoby, i choć przekopywanie się przez księgi w poszukiwaniu drobnych nawiązań stanowiło dla niego element zupełnie oczywisty i naturalny w procesach różnej maści, w tym konkretnym przypadku wolał skupić się na problemie w sposób bardziej praktyczny. Od pewnego czasu - kiedy w sklepie zrobiło się nieco luźniej - jedna osoba była wysyłana na podobne poszukiwania w godzinach pracy lokalu na Pokątnej. Miał ogromną nadzieję na wyszukanie czegoś satysfakcjonującego do wieczora, z pomocą Titusa, czy bez. Największym problemem była bariera językowa, lecz z tego, co się orientował, młody Ollivander uparcie pracował nad podszkoleniem się w tym zakresie. Słowniki i pomoce także znalazły miejsce wśród tłumu tomiszczy, zgromadzonych na stole.
Hałaśliwe wejście zmusiło Ulyssesa do uniesienia wzroku znad księgi. Dźwięki docierały do niego, zanim miał szansę dostrzec kuzyna, oswoił się więc z nimi i niewzruszony wertował dalej strony, zatrzymując pióro nad pergaminem, gdy Titus pojawił się obok. Kiwnął głową na przywitanie, krótko, w milczeniu, puszczając przeprosiny mimo uszu. Czujne spojrzenie błysnęło spod szkieł okularów, noszonych wyjątkowo rzadko, na wzmiankę o Sabacie. Jakimś cudem udało mu się uniknąć uczestnictwa w tym wydarzeniu, zapewne prowokując niezadowolenie kilku osób, które takie szczegóły dostrzegały. Nie spotkali się jednak, by dyskutować o tańcu na lodzie. Mężczyzna przebiegł krótkim spojrzeniem po rzeźbach, domyślając się, dlaczego wzmianka miała miejsce, ale darował sobie komentarz na ten temat. - Czas na pierwsze miejsce w wertowaniu literatury - odpowiedział jedynie, skinieniem głowy wskazując na księgi.
Pamiętał o różdżce - teraz nie zaprzątała jego myśli, uznawał, iż można było odłożyć ją na później, a obecnie skupić się na tym, co mieli przed sobą. Teoretyczne zmęczenie uznał za nieważne, Titus nie był osobą, z którą dyskutowałby o swoich przejściach na przełomie dwóch ostatnich miesięcy.
- Poszukujemy wskazówek i informacji, wszystko, co mogłoby pomóc w sprawie oddziaływania anomalii na różdżki - odparł krótko. - Tłumacz kręci się między regałami, w razie potrzeby, ale do dyspozycji mamy materiały, które ułatwią nam przekład niektórych fragmentów na angielski - wskazał stosik, zaraz przenosząc dłoń w innym kierunku. - Te księgi są z zamkniętych zbiorów, uszkodzenie ich to najprostsza droga do ekspresowego wydziedziczenia - przestrzegł ze śmiertelnie poważnym spojrzeniem. - Jeśli się przydasz, wedle wskazówek wuja, będziesz mógł uczestniczyć w praktycznych badaniach.
a może ja jestem opowieść zmęczonych ust? nie ma już nic po tamtej stronie. nie ma już nicza ścianą powiek
Powrót do góry Go down
Titus F. Ollivander
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t3427-tytus-flawiusz-w-budowie#59470 http://www.morsmordre.net/t3451-poczta-titusa#59932 http://www.morsmordre.net/t3450-tytus-flawiusz#59928 http://www.morsmordre.net/f240-lancashire-holcot-dworek-ollivanderow http://www.morsmordre.net/t3485-t-f-ollivander#60769
uczy się różdżkarstwa
19
Szlachetna
Kawaler
be sure to wear some flowers in your hair
11
15
3
0
7
0
3
1
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Biblioteka   16.03.18 0:55

Ogólnie lubił książki - zaczytywał się w księgach naukowych i tomikach poezji, płynął na fali literatury pięknej i tej brzydszej. Zachwycał się długimi, barwnymi opisami i gnał wraz z wartką akcją. Czytał klasyki, najnowsze pozycje i wciąż łaknął więcej i więcej, ale... tym razem przeciągle jęknął, przesuwając spojrzeniem po wieżowcach ustawionych z ksiąg - niektóre pisma zapewne pamiętały jeszcze czasy sprzed naszej ery i te w aktualnej chwili interesowały Titusa najbardziej. Już za granicą zaczął zgłębiać łacinę oraz grekę, tutaj, w Lancaster, miał do tego jeszcze więcej sposobności i przede wszystkim zdecydowanie więcej materiałów, którymi mógł się posiłkować. Wbił spojrzenie w kuzyna, marszcząc przy tym brwi i skinął głową na znak, że rozumie.
- To ciekawa sprawa z tymi anomaliami, jak myślisz, co właściwie jest przyczyną takiego szaleństwa? - przekrzywił głowę na jedną stronę, już za moment wyciągając rękę w kierunku najstarszych zbiorów. One kusiły najbardziej, bo i pierwszy raz miał z nimi do czynienia, a jak każdy Ollivander doceniał wiedzę oraz odkrycia przodków. Zawahał się - od zawsze miał dziurawe łapy i zaczynał się chyba bać, że te wszystkie cenne skarbnice wiedzy zamienią się w pył jak tylko jego palce musną pożółkłe do granic możliwości karty. Ale do odważnych świat należy, a czego jak czego tchórzostwa nie można mu było zarzucić... Lekkomyślność, brawura, niestosowne zachowanie - te wszystkie określenia natomiast idealnie opisywały to dziwaczne, chaotyczne skupisko jakim był Titus Flavius Ollivander.
- Będę uważał. - obiecał, kiwnąwszy przy tym głową, po czym schwycił delikatnie jeden z opasłych tomów w języku łacińskim i jakiś słownik na wszelki wypadek, bo chociaż liznął już trochę owego zapomnianego języka, to wciąż były to ledwie podstawy podstaw.
- W praktycznych badaniach? - aż mu oczy zaświeciły na samą myśl! Miał tylko nadzieję, że jego udział nie będzie ograniczał się do podaj to, wynieś tamto, przytrzymaj tutaj - takiej pomocy miał już dość. Przesunął spojrzeniem po spisie rzeczy zawartych, jak to ktoś ładnie nazwał i przerzucił kilka kolejnych kartek, tym razem przysuwając bliżej również słownik.
- Mamy już coś? To znaczy, czy udało ci się już coś na ten temat znaleźć? - zapytał, bo był zwyczajnie ciekaw na czym stoją. Wiele z anomalii i to całe zamieszanie trochę go ominęło, bo w czasie kiedy inni Ollivanderowie urabiali się po same łokcie, on wygrzewał twarz w południowym słońcu lawendowej Prowansji.
Every great wizard in history has started out as nothing more than what we are now, students.
If they can do it,

why not us?

Powrót do góry Go down
Ulysses Ollivander
avatar

Neutralni
Neutralni
http://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander http://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 http://www.morsmordre.net/t4213-ufo-z-lasu http://www.morsmordre.net/f207-lancashire-silverdale-posiadlosc-ollivanderow http://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
wytwórca i znawca różdżek
32
Szlachetna
Kawaler


when under ether
the mind comes alive


14
15
0
0
0
2
5
10
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Biblioteka   16.03.18 23:16

Zjawiska targające magią były nietypowe, nienaturalne, ciężko było jakkolwiek na nie wpłynąć lub okiełznać - o ile zgadzał się w samej idei podjęcia takich prób oraz finalnie w ich wyniku zadziałania na nieprawidłowości, naprawdę skłaniał się ku obserwacji oraz wyciąganiu wniosków, łączeniu faktów. Wiedział też, że na owym polu będzie bardziej przydatny; chcąc czy nie, starsi, oddani tradycji Ollivanderowie musieli przyznać mu rację - był w tym dobry. Nieco odmienne podejście, spojrzenie pod innym kątem, w ten sposób przywracał różdżki do porządku w ostatnich dniach, nawet gdy wydawało się, że muszą przeczekać burzliwy okres. Notował każdy przypadek, szukając zależności między drewnem, rdzeniem, a piętrzącymi się problemami. Grab, przykładowo, często miewał powikłania na tle magii związanej z wodą.
- Szaleństwo - odpowiedział krótko, unosząc spojrzenie do oczu kuzyna. Najprostsza odpowiedź, jak echo pytania, padła nie jako komentarz odnośnie wydarzeń, ale jako przyczyna tychże. Mieli do czynienia z czymś nad wyraz potężnym, nieprzyjemnym, zaś historia lubiła się powtarzać. Tuż obok katastrof prowadzonych ręką nieposkromionej Matki Natury, to ludzie plasowali się najwyżej w hierarchii tragedii. Jego zdaniem ktoś musiał wpłynąć na magię, by zmusić ją do takich zachowań - kto? dlaczego? nie miał pojęcia.
Przedłużył spojrzenie, ostrzegawczo przypominając, że Titus nie ma innego wyjścia niż uważać. Strony były kruche, momentami skrajnie przetarte, jeden mocniejszy ruch i rzeźby podniosą paniczny alarm, zapominając o dokonaniach na Sabacie. Entuzjazm został konsekwentnie zignorowany, przypuszczalny udział miał mieć miejsce dopiero, gdy poradzą sobie ze zleconym zadaniem. Tak czy siak, cała odpowiedzialność spoczywała na barkach Ulyssesa, jednak gdy było trzeba, potrafił przekazać dobre słowo. Gorzej, że na takie dosyć ciężko było zapracować. Podsunął chłopakowi cały stosik notatek, informacji wypisanych przez Ollivanderów wcześniej mierzących się z tym zadaniem. Zdążył przejrzeć je dwukrotnie - niestety żadna z informacji nie powiedziała wystarczająco wiele. Przeważały fakty historyczne i pojedyncze przypadki nieprawidłowości oraz zaburzeń magii na niewielkich terenach. Wiedział, że kolejnym planem były wyprawy w miejsca oznaczone na mapce.
- Głównie wskazówki historyczne, kilka dat, miejsc, powiązań, ostatecznie nic, co ułożyłoby się w spójną całość - skomentował, podsuwając też swoje notatki, niewiele różniące się od reszty. - Dobrze byłoby znaleźć coś charakterystycznego, krzyżyków na mapie przybywa, lecz jeszcze nic z owych poszukiwań nie wynika. Pomyślałem więc, że przyda się zajrzeć do korzeni - wskazał lekkim ruchem dłoni trzy stare księgi. Nie musieli zamykać się w angielskich terenach. - Szukamy szczególnie sposobów, z mojego polecenia. Z polecenia ogólnego wypisujemy charakterystyczne momenty.
a może ja jestem opowieść zmęczonych ust? nie ma już nic po tamtej stronie. nie ma już nicza ścianą powiek
Powrót do góry Go down
 

Biblioteka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Kawiarnio-biblioteka "Bookszpan"
» Biblioteka
» Biblioteka w zamku Bestii
» Wielka Biblioteka
» Wielka biblioteka

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Mieszkania :: Pozostałe miejsca :: Lancashire, Lancaster Castle-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18