Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Maghnus Bulstrode
AutorWiadomość
Maghnus Bulstrode [odnośnik]09.06.21 13:15
1. Na start banalnie - jaki jest ulubiony kolor Twojej postaci?
Królewska puprura. Pełny głębi kolor od wieków przypisany jest rodowi Bulstrode, idealnie komponując się z czernią i złotem - te dwa kolory też zajmują wysokie miejsca w prywatnym rankingu Maghnusa i często łączy je ze sobą, tworząc z nich wizytówkę, by każdy wiedział, gdzie leży jego przynależność rodowa.

2. Wykonaj "w imieniu" swojej postaci test MBTI. Jaki otrzymałeś wynik? Czy się z nim zgadzasz? Dlaczego?
Dowódca, ENTJ-A / ENTJ-T
Ludzie o tym typie osobowości stanowią ucieleśnienie charyzmy i pewności siebie, promienieją autorytetem w sposób przyciągający tłumy we wspólnym celu. W przeciwieństwie jednak do swojego bardziej wrażliwego odpowiednika – Protagonisty, Dowódców charakteryzuje bezwzględny racjonalizm, który steruje ich energią, determinacją i bystrym umysłem w osiąganiu celów, które przed sobą stawiają.

Ciężko nie zgodzić się z tym opisem: Maghnus jest urodzonym aktorem w teatrze tysiąca ról, a by odgrywać je wiarygodnie musi emanować pewnością siebie i charyzmą, która sprawia, że otaczający go ludzie święcie wierzą w prawdziwość przybieranych przez niego masek. Jego pozorna, wystudiowana wrażliwość ma na celu zdobycie zaufania i pozyskiwanie informacji, lecz we wnętrzu skrywa chłodne kalkulacje, które nie pozostawiają miejsca na kierowanie się emocjami.

Dowódcy dominują, są nieustępliwi i nieugięci. Nie dlatego, aby byli z natury zimni czy bezwzględni – chodzi raczej o to, że szczerze lubią wyzwania, bitwy na spryt i cięte riposty, a jeśli druga strona nie może za nimi nadążyć, Dowódcy nie znajdują powodów, aby cofnąć się przed ostatecznym zwycięstwem, które przynosi im największą satysfakcję.

Tu troszeczkę nie pasuje ta nieustępliwość - Maghnus ma swoje wyjątkowo skostniałe przekonania, których trzyma się kurczowo, ale w razie potrzeby dopasowuje się do rozmówcy, kłamiąc jak z nut. Faktycznie napędzają go wyzwania, a spryt i logika to jedne z ważniejszych wartości w rodzie Bulstrode, więc naturalnie im hołduje. Odnoszenie sukcesów przynosi mu olbrzymią satysfakcję i - jeśli ktoś niewiele dla niego znaczy - nie zawaha się, by pójść po trupach do celu.

Wyrażanie swoich uczuć nie jest mocną stroną żadnego z typów analitycznych, lecz z uwagi na ich towarzyską naturę zdystansowanie się do swoich emocji jest w przypadku Dowódców szczególnie widoczne i bezpośrednio odczuwane przez duże grono ludzi. Zwłaszcza w pracy Dowódcy po prostu nie liczą się z wrażliwością osób, które postrzegają jako mało wydajne, niekompetentne czy leniwe.

Kolejne prawdziwe słowa: Maghnus tak opierał się przed wyrażaniem uczuć, że nigdy nie zdążył powiedzieć Callisto ile dla niego znaczyła. Synowi okazuje szczególne zainteresowanie i dba o to, by wyrastał na godnego i mądrego szlachcica, jednak w jego procesie wychowawczym nie ma zbyt wiele miejsca na czułości, jakby te po prostu nie przechodziły Maghnusowi przez gardło. Brak wrażliwości w stosunku do osób niekompetentnych i niespełniających jego oczekiwań widać wyraźnie w sposobie, w jakim rządzi w Piórku Feniksa - jest ciężką ręką, nie szczędzi brutalnie szczerych komentarzy i lekką ręką zwalnia pracowników, których uznaje za nieodpowiednich. Nie daje drugich szans.
Wśród znanych dowódców znajduje się m. in. Francis Underwood z House of Cards (i on zaczynał jako szara eminencja w świecie polityki, by ostatecznie sięgnąć po władzę niemalże absolutną), Miranda Priestly z Diabeł ubiera się u Prady (idealny wzór szefa-wizjonera) i Margaret Thatcher. Doborowe towarzystwo.


3. Jakie marzenie miała Twoja postać w dzieciństwie? Jak widziała swoją przyszłość?
Maghnus od zawsze marzył o tym, by prawdziwie się zasłużyć, by przynieść chwałę rodzinie i zapisać się na kartach historii jako ktoś, kto osiągnął wiele, kto posiadł moc napawającą innych przerażeniem. Akceptował bez zająknięcia wychowanie do roli cienia i nie myślał o roli pierwszoplanowej, zamiast tego pragnąc pociągać za sznurki wysoko u władzy. Nigdy nie porzucił tych marzeń, wciąż pracuje nad przekuwaniem ich w rzeczywistość i wciąż wierzy w to, że się spełnią. Jako dziecko wyobrażał sobie, że niegdyś zostanie nestorem, najważniejszą osobą w całym rodzie, jednak wraz z upływem lat uświadomił sobie, że sir Dagonet raczej nie zamierza opuścić tego świata i najpewniej przeżyje Maghnusa jak i wiele pokoleń Bulstrodów przed nim.

4. Jak wyglądało pierwsze zauroczenie Twojej postaci? Jeżeli jeszcze nie miało miejsca - jak myślisz, jak będzie wyglądać?
Panna Malfoy podbiła jego serce jeszcze w czasach szkolnych, zbliżali się do siebie przy okazji różnych wydarzeń towarzyskich i świątecznych sabatów. Nigdy nie przekroczyli granicy platoniczności, całkiem możliwe jest to, że Maghnus nigdy nie wyznał jej szczerze, że znaczyła dla niego więcej niż powinna. Gdy nestor wyjawił mu plany ożenku z Malfoyówną, odruchowo myślał właśnie o niej. Rozczarowanie było gorzkie, lecz nigdy nie powiedział nawet słowa na ten temat, dusząc w sobie wszystkie uczucia i przemyślenia. Od dnia ślubu starał się o niej nie myśleć, lecz czasem wciąż mimowolnie wraca do niej we wspomnieniach - i pewnie męczy go fakt, że zawsze zostanie to już w kategorii spraw niedokończonych.

5. Co o Twojej postaci mówi jej różdżka i w jaki sposób objawiają się u niej te cechy charakteru?
Różdżka: Zitan - Ciemna barwa chińskiego drzewa niemal wpada w fiolet, wybiera czarodziejów, którzy z łatwością wchodzą w inne role lub kryją mroczny sekret, potrafiących dostosować się do otoczenia, posiłkujących się sprytem i podstępem, ambitnych, o skłonnościach manipulacyjnych; dobrze koreluje z czarną magią. Łuska Kappy - Dla osób o zwodniczym charakterze, pozornie łagodnych, stawiających na swoim, pamiętliwych, czerpiących przyjemność w oglądaniu cierpienia innych.

Opis drewna i rdzenia różdżki Maghnusa stanowią właściwie idealny skrócony opis jego charakteru. Zmienia maski, odgrywa role, czerpiąc z tego własne korzyści. Ma wielkie plany i wcale nie mniejsze ambicje, które realizuje bezkompromisowo, czarna magia przyciąga go i kusi, a pod przyjazną powłoką kryje się wnętrze urodzonego manipulanta.


6. Czy Twoja postać wciąż posiada swoją pierwszą różdżkę? Jeżeli nie - w jakich okolicznościach ją straciła? Jeżeli tak - czy ma do niej sentyment?
Wciąż posiada różdżkę zakupioną przed rozpoczęciem edukacji w Hogwarcie, jednak nie odczuwa względem niej zbędnego sentymentu - to po prostu narzędzie, umożliwiające korzystanie z magii. Docenia możliwości, jakie mu daje, lecz w razie zniszczenia jej lub utraty bez większego żalu wymieniłby ją na nową.

7. Psidwak czy kuguchar?
Kuguchar - czujny, uważny, dostojny i dopasowujący się do okoliczności, trzeba zdobyć jego zaufanie, by cieszyć się jego przyjaźnią i nie da się go wytresować. Psidwaka wystarczy karmić, by zyskać jego lojalność, a konkretne zachowanie można wymóc siłowo.

8. Czy bogin Twojej postaci ulegał zmianom na przestrzeni lat? Jeżeli tak - dlaczego? Jakie wcześniej przyjmował formy?
Jako dziecko bał się wilkołaków, obrzydliwych stworzeń kryjących się wśród ludzi, stworzeń, które powinny być likwidowane, by nie psuć społeczeństwa. W późniejszych latach, przyszedł strach przed śmiercią ojca, będącego dla niego wzorem i ideałem - bogin przybierał postać martwego Harfanga Bulstrode. Wraz z upływem czasu Maghnus pojął, że taka jest naturalna kolej rzeczy, że wszyscy ostatecznie umrą, jednak od narodzin Laisreana prześladuje go myśl, że sam ściągnie na nich nieszczęście, że któregoś dnia jego eksperymenty z klątwami wymkną się spod kontroli i cenę za to zapłaci jego pierworodny.

9. W jaki sposób Twoja postać odreagowuje stres?
W pierwszej kolejności odcina się od wszystkiego i wszystkich, próbuje przetrawić emocje w samotności, która pozwala mu zrzucić wszystkie maski i przeżywać bez obawy, że ktoś będzie tego świadkiem. Maghnus ma dość zmienne nastroje, szybko przechodzi ze skrajności w skrajność i wieczne ukrywanie swoich prawdziwych uczuć spala go od środka - miewa przez to ataki furii, niczym niepohamowanej i spektakularnej, a jego wyciszony zaklęciami gabinet już niejednokrotnie został doszczętnie zdemolowany.

10. Twoja postać jest skowronkiem - lubi wcześnie wstawać i zasypiać, czy sową - późno chodzi spać i późno wstaje?
Właściwie jest mieszanką skowronka i sowy - ze względu na swoją działalność w Piórku Feniksa prowadzi intensywne nocne życie i po skończonym wieczorze lubi spacerować w ciemności, w absolutnej ciszy i spokoju, jednak szkoda mu czasu na spanie do południa, a jego doba wydaje się być zbyt krótka, by zdążył zrobić wszystko, co zaplanował. Dlatego też wstaje jak najwcześniej, by nie marnować ani chwili.

11. Jak Twoja postać reaguje na krytykę - zarówno ze strony nieznajomych, jak i bliskich osób?
Prawo do krytyki przysługuje wyjątkowo wąskiemu gronu najbliższych mu osób, z nestorem na czele. Wszelkie uwagi przyjmuje z pokorą, w absolutnym milczeniu, nie pozwalając sobie na żadne nieprzemyślane wtrącenia. Ewentualną krytykę traktuje jako monologi, przytakuje, przełykając gorzką pigułkę, a następnie spędza długie godziny na rozkładaniu każdego zasłyszanego słowa na czynniki pierwsze, by podobna sytuacja już nigdy się nie powtórzyła, by już nigdy więcej nie zawiódł. Uznaje również autorytet ojca i matki (w mniejszym stopniu), w przypadku młodszego rodzeństwa sprawa już się komplikuje, bo Maghnus nie uważa, by mieli prawo do oceniania jego zachowań. W dzieciństwie najbardziej bolała go krytyka Brutusa, który będąc zaledwie trzy lata starszy, był jego niedościgłym ideałem, a Maghnus jednocześnie podziwiał go i nienawidził za to. Krytyka ze strony nieznajomych spływa po nim jak po kaczce - nie znają go prawdziwie, nic nie wiedzą, nie mają nic do powiedzenia.

12. Jakie jest ulubione miejsce Twojej postaci i dlaczego?
Tereny zielone otaczające posiadłość w Gerrards Cross, zarówno zadbane ogrody z labiryntem, w którym potrafił się chować godzinami z zakazaną książką wykradzioną z rodowej biblioteki, jak i lasy, w których odbywał niezliczone ilości nauk jazdy konnej, a następnie przejażdżek rekreacyjnych i pierwszych poważnych polowań.

13. Czy Twoja postać ma jakieś rytuały - coś, co robi każdego dnia, np. przed wyjściem z domu lub pójściem spać? Jakie?
Nie ma żadnych konkretnych rytuałów, chociaż raczej nie zdarza mu się wyjść z domu o poranku bez wypicia aromatycznej herbaty. Przed pójściem spać relaksuje się w długiej kąpieli i czyta książkę, dopóki woda w wannie nie ostygnie.

14. Co przyczyniło się do tego, że Twoja postać posiada takie a nie inne poglądy polityczne?
Ogromną rolę zagrało tu przede wszystkim wychowanie w ściśle określonych przekonaniach, podzielanych przez cały ród Bulstrode i wpajane od dziecka zasady, które mówiły wyraźnie, że on i jemu podobni, szlachetnie urodzeni, są lepsi. Poglądy te ewoluowały z czasem, by ostatecznie skrajnie się zradykalizować, pod wpływem znajomości z ludźmi o identycznych przekonaniach.

15. Dlaczego amortencja Twojej postaci ma akurat taki zapach?
Kwiaty czarnego bzu - zapach ten kojarzy mu się z domem, w ciepłe, majowe dni okolice Gerrards Cross zawsze obrośnięte były gęsto kwitnącymi bzami, które zawsze uwielbiał, ciesząc się tymi krótkimi chwilami, gdy kwiaty były w pełnym rozkwicie. Ogród po deszczu - zapach świeży i wyrazisty, przywodzący na myśl beztroskie wspomnienia dzieciństwa, gdy wraz z rodzeństwem w tych nielicznych momentach wolnych od lekcji bawił się w ogrodzie, niezależnie od pogody. Ciepłe piaski pustyni - zapach przygód i odkryć z czasów dalekich podróży w poszukiwaniu wiedzy i chwały. Wzburzone morze - lekko słony zapach prawdziwej wolności, wspomnienie wspólnych wyjazdów z Callisto w czasach, gdy jeszcze wszystko było proste. Zakurzony pergamin pokryty starożytnymi runami - zapach tajemnic czekających na odkrycie i potęgi, jaką daje wiedza.

16. Czy Twoja postać dobrze wspomina szkołę? Dlaczego? Jeżeli była uczniem Hogwartu lub Beauxbatons - czy uważała, że pasuje do swojego domu?
Decyzja Tiary Przydziału o skierowaniu Maghnusa początkowo mogła być zaskoczeniem dla jego rodziców, których pierworodny trafił pod skrzydła Ravenclawu, jednak z czasem stało się jasne, że dla Maghnusa nie było lepszego miejsca niż Slytherin - pasował idealnie do młodych, bystrych umysłów wyznających te same zasady czystości krwi niczym mantrę, stawiających na korzystne znajomości, cechujące się sprytem i niebrzydzące się manipulacji. Czasy szkolne wspomina dobrze, ceniąc nawiązane w tamtym okresie przyjaźnie, które kultywuje do dziś, jednak nie wraca do nich z rozrzewnieniem, z nadzieją wyglądając w przyszłość.

17. Jak w mimice Twojej postaci odbija się jej zażenowanie?
Zwyczajowo nie odbija się wcale, doskonale skrywane pod wystudiowaną maską, jednak uważny obserwator, znający Maghnusa na wskroś, byłby w stanie dostrzec błysk rozczarowania w jego piwnych tęczówkach.

18. Czy Twoja postać ma zwierzęta? Czy miała je w przeszłości? Jeżeli tak - jakie? Jaki jest jej stosunek do zwierząt?
Nigdy nie uważał zwierząt za niezbędnych towarzyszy w swoim życiu i nigdy nie zabiegał o to, by jakiekolwiek zwierzę posiadać. Najbliższe relacje nawiązał ze zwierzyną łowną - ale poza polowaniami, w których okazjonalnie bierze udział, nie akceptuje bezsensownego zabijania ani dręczenia zwierząt, które ceni sobie wyżej niż szlamy. Korzysta chętnie z koni hodowanych w rodowej stajni, podziwiając ich piękno i doceniając przyjemność z przejażdżek.

19. Czy Twoja postać dba o swój wygląd? Jak najczęściej się prezentuje? Jaką ma postawę, fryzurę, ubiór? Czy przykłada do niego wagę?
Maghnus jest zadbanym mężczyzną, dbającym o prezencję adekwatną do jego stanu, ale nie pretenduje do miana lalusia skupionego na swoim wyglądzie. Falowane włosy są zawsze odpowiednio przystrzyżone i zaczesane, a ubiór elegancki i praktyczny. Na okazje spotkań towarzyskich pozwala sobie na odrobinę ekstrawagancji i bardziej strojny ubiór - ma w swojej garderobie znaczącą ilość szat codziennych i wyjściowych, z czego większość nawiązuje kolorystycznie do rodowych barw. Najczęściej pod szyją zawiązany ma jedwabny fular, przebity złotą broszą akcentującą jego pochodzenie.

20. Jakie złe wspomnienia wywołują spotkania z dementorami u Twojej postaci? Jeżeli nigdy nie miała z nimi do czynienia - jak myślisz, jakie by one były?
Spotkanie z dementorem przywołałoby z odmętów pamięci Maghnusa wspomnienie umierającej Callisto, ten dokładny moment, w którym jego idealnie ułożony domek z kart zachwiał się w posadach i runął, przekreślając bezlitośnie całą ich wspólną przeszłość, w którą wyglądali z nadzieją. Drugim wspomnieniem byłaby przedwczesna śmierć Brutusa, odciskająca piętno na całej familii, ale w teatrzyku tortur psychicznych z pewnością nie zabrakłoby również wspomnienia zatrzaskujących się za jego przyjaciółmi wrót grobowca, zabezpieczonych klątwami, których nie udało im się złamać i które kosztowały życie dwóch z jego wiernych kompanów.

21. O czym śni Twoja postać? Czy śpi spokojnie, może ma koszmary, a może nigdy nie potrafi zapamiętać swoich sennych wizji?
Większość nocy przesypia spokojnie, zbyt zmęczony, by śnić i zapamiętywać senne majaki jednak raz na jakiś czas dręczą go koszmary pokazujące jego życie w krzywym zwierciadle - widzi siebie, jako nieudacznika, który nigdy nic nie osiągnął, osamotnionego i skazanego na porażkę, a jego rodzina i przyjaciele nie poznają go, nazywają kłamcą i wypierają się łączących ich więzów. Budzi się wtedy w środku nocy, zlany zimnym potem i do świtu nie jest już w stanie zmrużyć oka.

22. Czy Twoja postać posiada jakieś charakterystyczne odruchy, mimowolne gesty, nerwowe tiki? Jeśli tak - jakie? W jakich sytuacjach się objawiają?
Za charakterystyczny można by uznać jego uśmiech, który sprawia, że w lewym policzku pojawia się dołeczek. Dość często sprawdza godzinę na złotym, kieszonkowym zegarku, pragnąc mieć pełną kontrolę nad upływem czasu. W sytuacjach nerwowych zazwyczaj przybiera nieprzeniknioną maskę, hamując ze wszystkich sił jakiekolwiek gesty, które mogłyby uzewnętrzniać jego myśli i uczucia.

23. Jak na przestrzeni lat zmieniała się relacja Twojej postaci z najbliższą rodziną? Co było tego powodem?
Od dziecka widział w swoim ojcu, Harfangu, prawdziwy wzór, do którego zamierzał dążyć i choć autorytet ojca nigdy nie osłabł w jego oczach, jednak będąc już na etapie dorosłego życia z niejakim zaskoczeniem dostrzegł, że praktycznie mu dorównał. Więcej w jego oczach straciła matka, która czasem zdawała się wracać do korzeni i być bardziej lady Flint i Bulstrode - mało tego, wpajała podobne nauki Vivienne, skrycie napełniając jej głowę niemalże feministycznymi wizjami, czego Maghnus nie potrafił zaakceptować. Miał burzliwe relacje z Brutusem, którego zawsze podziwiał, czasem zazdrościł, a czasem zapalczywie nienawidził za to, że był wszystkim tym, czym on sam być nie potrafił, wspomnienia te jednak zatarły się przez lata po śmierci brata, którego teraz wspominał już stosunkowo rzadko; dojrzał w końcu do tego, by wyjść z jego cienia.

24. Jaki alkohol najbardziej lubi Twoja postać i dlaczego? A może w ogóle nie lubi pić?
Najczęściej jest to czerwone, półwytrawne wino - elegancki trunek popijany z umiarem nie mąci zmysłów i pozwala zachować bystrość umysłu przy jednoczesnym wypełnianiu obowiązku towarzyszenia innym we wznoszeniu toastów. Nie lubi tracić kontroli, akty pijaństwa w jego wykonaniu są więc niezwykle rzadkie, a alkoholu używa jako eliksiru rozwiązującego języki innych i zachęcającego do bardziej otwartych rozmów.

25. Jaki jest stosunek Twojej postaci do innych klas społecznych oraz osób o innej czystości krwi?
Maghnus jest fanatykiem w kwestii wyraźnych podziałów społecznych i czystości krwi. Szlachtę uważa za niekwestionowane wyżyny, przed którymi wszyscy inni powinni klękać, ceni również czarodziejów czystokrwistych, często z nimi współpracuje i nawiązuje z nimi długotrwałe, znaczące kontakty. Schodki zaczynają się przy czarodziejach półkrwi, którzy w jego oczach są splugawieni mugolską krwią i chociaż nierzadko okazują się być zdolni, dla dobra wszystkich powinni zostać oddzieleni od reszty społeczeństwa - gdyby zależało to od Maghnusa, czarodzieje ze statusem krwi innym niż czysta i szlachetna nie powinni mieć prawa wstępu do wielu miejsc, a ich rola w społeczeństwie powinna zostać ograniczona do roli wyrobników, fabrykantów i rzemieślników, niemieszających się tam, gdzie nie ich miejsce. Getto byłoby dla nich odpowiednim miejscem.

26. Co czyta Twoja postać przed snem? A może wcale nie czyta, a robi coś innego?
Maghnus stara się czytać jak najwięcej, bo biblioteka w Gerrards Cross wciąż pełna jest książek, których nie miał czasu poznać, a przed snem, gdy w posiadłości panuje już cisza i spokój, ma ku temu najlepsze warunki. Najczęściej sięga po opasłe tomy zgłębiające tajniki starożytnych run czy historii magii, lecz nierzadko na jego szafce nocnej goszczą również książki opisujące mroczne arkana czarnej magii, która przyciąga go magnetyczną siłą.

27. Jak wyobrażasz sobie swoją postać za dwadzieścia lat?
W idealnym świecie, po zwycięsko zakończonej wojnie, za dwadzieścia lat będzie poważnym, statecznym człowiekiem, wzbudzającym dumę u wszystkich przedstawicieli rodu Bulstrode i respekt wśród swoich nieprzyjaciół. Prywatnie po raz wtóry mąż i głowa rodziny, dość surowy, acz sprawiedliwy ojciec czwórki dzieci, gospodarz sabatów i polowań. Zawodowo - Wilk z Pokątnej, właściciel wielu inwestycji, których tylko dogląda, być może właściciel hodowli wyjątkowych zwierząt. Śmierciożerca, wierny sługa Czarnego Pana, władający czarną magią pewną ręką.

28. Czy Twoja postać posiada przedmiot - może pamiątkę - do którego ma wielki sentyment? Jeśli tak, czym on jest?
Wciąż posiada zestaw szachów, które  otrzymał od ojca, lorda Harfanga Bulstrode, jeszcze jako dziecko, by w wolnych chwilach ćwiczyć umysł, rozważać przeróżne strategie i chłodno kalkulować następne posunięcia swoje i przeciwników. Rzeźbione figurki wykonane są z ciężkiego kamienia, a chłodna w dotyku plansza ma bogato zdobione brzegi.

29. Podaj jedną decyzję, która miała największy wpływ na to, kim obecnie jest Twoja postać. Czy Twoja postać podjęłaby ją ponownie, znając już konsekwencje?
Zdaje się, że decyzją najsilniej kształtującą przyszłość Maghnusa było rozpoczęcie kursu łamacza klątw. Wtedy wydawało się to być najciekawszym i najlogiczniejszym rozwiązaniem ze względu na niepodzielnie panującą w jego umyśle fascynację zagadkami i starożytnymi runami, jednak w trakcie kursu fascynacja ta zmieniła ukierunkowanie na czarną magię, którą miał łamać, a która zaczęła go przyciągać silniej niż cokolwiek innego. Od tamtego czasu zgłębiał systematycznie jej tajniki, z łamacza klątw powoli, na drodze eksperymentów, stawał się zaklinaczem, a pragnienie obłaskawienia sobie nieposkromionej mocy pchnęło go w stronę Rycerzy Walpurgii - dla nich postanowił wyjść z cieni, przestać być biernym obserwatorem. Znając konsekwencje tej decyzji, podjąłby ją ponownie. Nigdy nie żałował drogi, jaką obrał, pewny tego, że jest jedyną słuszną.

30. Co dokładnie sądzi Twoja postać o czarnej magii?
Uważa ją za najpotężniejszą ze wszystkich dziedzin magii. Czarna magia to żywioł, po który potrafią sięgnąć bez lęku tylko najwięksi z czarodziejów. Od zawsze miał z nią styczność, rodowa biblioteka obfituje w zbierane przez stulecia książki, których nie znajdzie się nawet w Dziale Ksiąg Zakazanych, jednak dopiero praktyki łamacza klątw pchnęły go w kierunku praktycznego zgłębiana jej tajników, a nie tylko teoretyzowania. Systematycznie i metodycznie odkrywa mroczne zakamarki swojej duszy, z wolna tonąc w nieprzebranych odmętach czarnej magii.

31. Czy Twoja postać przeklina? Jeżeli tak - jakich wulgaryzmów używa najczęściej?
Maghnus nie przeklina, uważa, że nie przystoi to człowiekowi o jego pozycji. Skrajną irytację i złość przeżywa wewnętrznie, jeśli jest otoczony ludźmi, jego usta wyginają się w kwaśnym uśmiechu lub po prostu wyraża swe myśli z brutalną prawdą, bez plugawienia języka.

32. Co najbardziej lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
Maghnus właściwie jest zadowolony ze swojego całokształtu, lecz jedną z cech, które ceni sobie najwyżej jest samodyscyplina, pozwalająca mu konsekwentnie realizować swoje plany i ambicje. Nawet w chwili zwątpienia i zniechęcenia potrafi się zmotywować, mając na widoku cel, do którego dąży - a że wielkich ambicji mu nie brakuje, musi mieć w sobie olbrzymie pokłady zaparcia i zdolność do kontrolowania samego siebie, by kontynuować, zamiast ulegać pokusom i rozkojarzeniom.

33. Czego najbardziej nie lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
Nie lubi swoich ograniczeń i braków - chciałby wiedzieć wszystko, umieć wszystko, nie lubi być doinformowany, nienawidzi czuć się niekompetentny. Skupiając się na konkretnej dziedzinie, nie osiągnął biegłości w pozostałych i to czyni go zależnym od innych, gdy musi prosić kogoś o pomoc. Zależności od innych nie potrafi przetrawić zbyt łatwo.

34. Jaki charakter pisma posiada Twoja postać? Czy przykuwa uwagę do tego, jak pisze, a może czyni to niedbale?
Maghnus od dziecka pobierał lekcje kaligrafii w myśl tego, że osobie o jego urodzeniu nie przystoi gryzmolenie jak kura pazurem. Nauki te wgryzły się tak mocno, że teraz nawet gdy pisze niedbale, litery wciąć mają równy, doskonale wyćwiczony kształt. Większość ważnych zapisków czy korespondencji pisze jednak w należytym skupieniu, nie pozwalając sobie na nieprzemyślane słowa, wtedy też jego pismu nie można niczego zarzucić.

35. Czy Twoja postać posiada poczucie humoru? Jeżeli tak - jak byś je krótko opisał?
Praca w Piórku Feniksa wymaga od niego należytego poczucia humoru i umiejętności utrzymania lekkiej i przyjemnej atmosfery w swoim otoczeniu. Maghnus potrafi być zabawny, już w czasach szkolnych nauczył się, że śmiesznymi opowiastkami można sobie zjednać szerokie grono, jednak prywatnie jego poczucie humoru bazuje raczej na ironii i sarkazmie, jak na realistę przystało.

36. Jak myślisz, jakie wrażenie sprawia Twoja postać na obcych - swoją postawą, mimiką, tym, co mówi i w jaki sposób?
Myślę, że wśród ludzi godnych jego uwagi sprawia dość pozytywne wrażenie, bo całym sobą stara się wydawać przystępny i przyjazny, uśmiecha się więc miło, nie szczędzi subtelnych komplementów poprawiających samopoczucie rozmówców, wyraża odpowiednią ilość zainteresowania i empatii, by osiągać swoje cele. Plecy zawsze ma wyprostowane, a głowę wysoko uniesioną, jak na dumnego i pewnego siebie człowieka przystało, jest wszak arystokratą w każdym calu - i widać to po nim. W przypadku ludzi o zdecydowanie niższym urodzeniu, na przykład wśród pracowników Piórka, może wzbudzać mniej pozytywne odczucia, bo w momencie, w którym kompletnie mu się to nie kalkuluje, nie bawi się w zbędne uprzejmości, jego twarz przybiera maskę obojętności, a usta wypowiadają bardziej oschłe polecenia niż przyjemne dla ucha słowa.

37. Jaki jest stosunek Twojej postaci do dzieci? Jeżeli nie posiada własnych - czy chciałaby je mieć: teraz, kiedyś?
Dzieci to przyszłość, jest tego świadom i dlatego ogromną uwagę przykłada do wychowania i edukacji swojego pierworodnego, Laisreana. Jest z niego dumny, gdy odnosi sukcesy w lekcjach jeździectwa, gdy w trakcie spotkań towarzyskich zachowuje się nienagannie, zgodnie z wpajaną mu etykietą i gdy chłonie jak gąbka wiedzę płynącą z podsuwanych mu książek, jednak w procesie wychowawczym wzorowanym na jego własnych doświadczeniach i własnych kontaktach z ojcem, nie ma raczej miejsca na puste, bałwochwalcze pochwały i wyrażanie uczuć, które względem syna przejawia w swoim zachowaniu i w uwadze, jaką mu poświęca, nie potrafiąc werbalizować przywiązania do chłopca. Maghnusa prześladuje myśl jak kruche jest życie i że jeden potomek to za mało. Z pewnością ponownie się ożeni, gdy tylko nestor uzna to za stosowne i będzie pragnął powiększyć rodzinę.

38. Jaki Twoja postać ma głos - niski, wysoki, chrypliwy, lekko piskliwy? Mówi w sposób znudzony, wiecznie obojętny, czy może śpiewająco? Nie boi się mówić głośno czy może eterycznie szepcze - nawet wtedy, gdy nikt jej nie podsłuchuje?
Mówi miękkim barytonem, niskobrzmiącym, typowo męskim i głębokim głosem. Nie mówi zbyt szybko, nie bełkocze bez ładu i składu, zamiast tego dokładnie artykułuje zgłoski, używa z dumą akcentu właściwego dla najwyższych warstw społecznych, a sposób jego wypowiedzi przebrzmiewa charyzmą. Nigdy nie mówi zbyt głośno, dbając o to, by nie słyszały go postronne osoby, dla których uszu nie były przeznaczone jego słowa.

39. Jeżeli Twoja postać mogłaby zmienić jedną rzecz ze swojej przeszłości, zapobiec jakiemuś wydarzeniu, podjąć inaczej jakąś decyzję - co by to było?
Jeśli mógłby mieć jakikolwiek wpływ na bieg wydarzeń, nie dopuściłby do śmierci Callisto w połogu. Nie było to zależne od jeg decyzji, choć chciałby wierzyć, że inny uzdrowiciel zdołałby ją ocalić. Targany wyrzutami sumienia, że nie przewidział tragedii i nigdy nie odbył z nią tej wielkiej rozmowy w kompletnej szczerości, którą planował wielokrotnie i wiecznie odkładał na bardziej dogodny moment, nie może przeboleć jej straty ani tego, że nigdy nie pozna syna, dla którego wyślini sobie wspólnie świetlaną przyszłość.

40. Jak myślisz - jak zginie twoja postać?
Chciałabym wierzyć, że umrze w podeszłym wieku, po osiągnięciu wielkości, o której marzy, jednak bardziej prawdopodobnym scenariuszem dla Maghnusa wydaje się być gwałtowna, tragiczna śmierć, którą ściągnie sam na siebie, swoją ambicją okiełznania potężnej mocy czarnomagicznej lub zginie w blasku chwały, służąc Czarnemu Panu aż do ostatniego swojego oddechu.
Maghnus Bulstrode
Zawód : badacz starożytnych run, były łamacz klątw, cień i ciężka ręka w Piórku Feniksa
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
gore and glory
go hand in hand
OPCM : 25
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 26
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej
 death before dishonor
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9868-maghnus-i-bulstrode https://www.morsmordre.net/t9891-helios#299311 https://www.morsmordre.net/t9887-mouth-full-of-white-lies#299287 https://www.morsmordre.net/f377-gerrards-cross-bulstrode-park https://www.morsmordre.net/t9894-skrytka-bankowa-nr-2246#299355 https://www.morsmordre.net/t9896-maghnus-bulstrode#299374
Maghnus Bulstrode
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach