Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Thomas Doe
AutorWiadomość
Thomas Doe [odnośnik]21.06.21 19:26
1. Na start banalnie - jaki jest ulubiony kolor Twojej postaci?
Zielony. Zarówno dlatego, że lubi swoje oczy, jak i dlatego że zieleń kojarzy mu się z naturą, na której przez większość życia się wychowali. Zieleń to trawa, liście i ciepłe (lub zwyczajnie mokre, patrząc po pogodzie na wyspach) dni, podczas których albo pracowali, albo szukali kłopotów z rodzeństwem i innymi rówieśnikami z taboru.

2. Wykonaj "w imieniu" swojej postaci test MBTI. Jaki otrzymałeś wynik? Czy się z nim zgadzasz? Dlaczego?
ESFP-A - entertainer lub po polsku animator. I absolutnie pasuje to do Tomka, który zarówno jest gotowy do robienia z siebie głupka w towarzystwie, bawienia innych, co zwyczajnie jest i niepoprawnym optymistą. Do tego Tomek uwielbia bycie w centrum uwagi, no i ma ten swój chłopięcy i naiwny urok.
Dobrze odnajduje się w rozładowywaniu sytuacji poprzez żart - no i jest niepoprawnym optymistą. Rzadko kiedy pokazuje zdenerwowanie czy smutek, jest bardzo spontaniczny i dobrze się czuje w zabawianiu innych. Ktoś jest przy nim przygnębiony? Miał zły dzień? Ktoś usłyszał jakąś nieprzychylną rzecz na swój temat? Tomek absolutnie jest tą osobą, która przyjdzie i zacznie zapewniać, że wszystko jest dobrze - choć głównie ma takie nastawienie co do osób które zna i lubi. Przy obcych może się nie przejmować aż tak ich dobrym samopoczuciem.


3. Jakie marzenie miała Twoja postać w dzieciństwie? Jak widziała swoją przyszłość?
Wiele różnych i niekoniecznie powiązanych ze sobą. Tomek przechodził na pewno różne fazy w życiu zaczynając od widzenia siebie w różnych rolach w samym taborze (jako starszy, zajmując się koniami, jako po prostu artysta, później mąż). Po pójściu do Hogwartu, najprawdopodobniej co tydzień miał inny pomysł na to, kim by miał zostać po ukończeniu szkoły - ale nic z tych planów o byciu alchemikiem, opieką nad magicznymi stworzeniami, zajmowaniem się smokami czy bycie zawodowym graczem Quidditcha się nie ziściła i przy niczym nie został. Dużo rzeczy przyciągało jego uwagę i były to plany zatrzymując się jedynie w sferze marzeń i planów - nic poza tym. Tomek nigdy nie był osobą planującą swoje wybiegi wprzód.

4. Jak wyglądało pierwsze zauroczenie Twojej postaci? Jeżeli jeszcze nie miało miejsca - jak myślisz, jak będzie wyglądać?
Pierwsze i ostatnie zauroczenie Tomka w pełni uderzyło mu do głowy i zmienił się nie do poznania - zapatrzony w swoją ukochaną, a później szczęśliwie i narzeczoną, no i żoną. Stał się ostrożniejszy, rzeczywiście brał pod uwagę sugestie co do swojego zachowania - i stanowczo uspokoił się w wybrykach. Szukał też bardziej legalnych źródeł zarobku, chociaż ostatecznie… cóż, wyszło mu to jak zwykle.
Jednak zakochany Tomek jest absolutnie uroczy i kochany, i rzeczywiście myśli o dobrobycie i dobrostanie drugiej osoby. Byłby w stanie zrobić wszystko dla Jeanie - pochopnie, nieostrożnie i spontanicznie. Gdyby ona coś tylko delikatnie zasugerowała, że chce lub potrzebuje, co aktualnie byłoby poza ich zasięgiem, Tomek by po prostu postarał się to zdobyć. Wiecznie nieusłuchany i wynoszący się ponad innych - nauczył się wtedy nieco pokory, która niestety z nim nie została na dłużej.


5. Co o Twojej postaci mówi jej różdżka i w jaki sposób objawiają się u niej te cechy charakteru?
Drewno i rdzeń sugerują, że Tomek jest pełen energii, i nieposłuszny, żywiołowy - i absolutnie odzwierciedla się to w jego podejściu chociażby do starszych osób (jak i tych, które teoretycznie mających większy autorytet od niego, lub po prostu próbujących go rozstawiać po kątach), których nigdy się nie słuchał i zawsze uznawał, że wie lepiej. Od małego był typem buntownika, za co wielokrotnie był karany czy przez dziadków, czy później w Hogwarcie przez profesorów i prefektów. Również ma nieskończone zasoby energii, którą pożytkuje na różne sposoby - od zwykłych tańców i zabaw, rozmawiania z innymi ludźmi, aż po planowanie przekrętów czy wykręcanie zwykłych żartów. Jednocześnie rdzeń różdżki Tomka odnosi się do jego wiecznego strachu przed ponoszeniem konsekwencji - brakuje mu odwagi w mierzeniu się z konsekwencjami swoich czynów i ucieczka była, jak i wciąż jest dla niego pierwszą i drugą opcją, którą wybiera jak tylko ma ku niej możliwość.

6. Czy Twoja postać wciąż posiada swoją pierwszą różdżkę? Jeżeli nie - w jakich okolicznościach ją straciła? Jeżeli tak - czy ma do niej sentyment?
Tak - i tak. Thomas dorastając, nie wiedział o czarodziejskim świecie ani niekoniecznie był świadomy, kiedy przejawiała się w nim dziecięca magia. O świecie czarodziejów i o tym, że jest jednym z nich dowiedział się dopiero, kiedy przyszedł do niego list z Hogwartu, więc zakup pierwszej różdżki był dla niego pełen ekscytacji. Ze względu na biedę, w której się wychowywał, nie często miał okazję do posiadania całkiem nowych rzeczy na własność, więc o różdżkę również niesamowicie dbał, kiedy tylko ją dostał.

7. Psidwak czy kuguchar?
Wyborem Tomka byłby kuguchar, gdyby miał wziąć zwierzę do siebie - bo prawdopodobnie uznałby, że wymaga ono dużo mnie uwagi. Nie był i nie jest najlepszy w opiece nad zwierzętami. Jednak, patrząc po jego kontakcie z rodziną, wolałby psidwaka tylko po to, aby sprawić przyjemność siostrze, która uwielbia psopodobne stworzenia, bo byłby świadomy, kto w domu bardziej by się zajmował takim nowym domownikiem.

8. Czy bogin Twojej postaci ulegał zmianom na przestrzeni lat? Jeżeli tak - dlaczego? Jakie wcześniej przyjmował formy?
Bogin Tomka w zależności od jego wieku zmieniał się - bo i innych rzeczy bał się jak dziecko, a innych jako nastolatek, i teraz również przeszedł nieco inne rzeczy. Aktualnie przyjmuje on formę członków taboru, którzy przez niego zginęli - jednak kiedy był bardzo mały (gdyby wiedział czym jest bogin) ten przyjmował formę wściekłych lisów, których było mnóstwo w okolicach rodzinnego miasta, szczególnie po nocy. W latach Hogwartu, bogin Tomka zmieniał postaci pomiędzy surowszymi profesorami, a między akromantulami (i zwykłymi pająkami).

9. W jaki sposób Twoja postać odreagowuje stres?
Ucieczką. Najczęściej Tomek jest pozytywnie nastawiony, więc jego pierwszą obroną jest doszukiwanie się pozytywnych stron w każdej sytuacji, ale kiedy już nie może tego zrobić, stara się uciekać, a kiedy jest sam, może wtedy zacząć międzyinnymi płakać. Inną formą radzenia sobie ze stresem mogą być zakłady, planowanie wykręcania żartów czy po prostu różnego typu spotkanie i interakcje z ludźmi, które mogłyby mu pomóc się nieco oderwać od tego, co potencjalnie zajmuje jego głowę.

10. Twoja postać jest skowronkiem - lubi wcześnie wstawać i zasypiać, czy sową - późno chodzi spać i późno wstaje?
Późno chodzi spać i późno wstaje, przynajmniej za czasów szkoły, kiedy Hogwart wydawał się być ciekawszym miejscem pod osłoną nocy. Aktualnie, przez tryb życia jaki prowadzi, zależy to od sytuacji. Tomek prawdopodobnie rzadko narzeka na to, o jakiej porze musi wstawać - i nie zastanawia się nad tym, że chciałby jeszcze dłużej pospać ani nie żałuje, że wstał za późno.

11. Jak Twoja postać reaguje na krytykę - zarówno ze strony nieznajomych, jak i bliskich osób?
Obraca ją w żart i ciężko jest uznać czy bierze ją pod uwagę, czy nie. Nie przejmuje się krytyką od obcych - w kwestii bliskich osób biorąc ją bardziej na poważnie. Będąc z kimś twarzą w twarz jednak ma problem z przyznaniem się do błędu i nie będzie robił tego chętnie, najpewniej próbując iść w zaparte, że nie popełnił gdzieś błędu i krytyka jest nie na miejscu - choć później może mieć nad nią refleksję, do której się nie przyzna.

12. Jakie jest ulubione miejsce Twojej postaci i dlaczego?
Okolice Hogsmeade - jest to pierwsze miejsce, w którym miał randkę z Jeanie. Ma bardzo miłe wspomnienia związane z całym Hogwartem i jego okolicami. Bardzo chętnie by wrócił na zamek, żeby skupić się bardziej na eksploracji jego korytarzy i okolic, nie mówiąc już o tym, że to wciąż są dla niego beztroskie lata sprzed czasów wojny, i za czasów gdy jego tabor wciąż był żywy.

13. Czy Twoja postać ma jakieś rytuały - coś, co robi każdego dnia, np. przed wyjściem z domu lub pójściem spać? Jakie?
Poza zjedzeniem śniadania czy toaletą, układaniem włosów, etc., nie ma niczego takiego. Tomek jest bardzo chaotyczny i niezorganizowany, nie poświęca uwagom rytuałom. Możliwe, że mieszkając teraz znów z rodziną, nauczyłby się zostawiać liściki lub informować kogoś, gdzie wychodzi, ale równie dobrze może o tym zapomianć.

14. Co przyczyniło się do tego, że Twoja postać posiada takie a nie inne poglądy polityczne?
Wychowanie w cygańskim taborze - mimo, że Thomas jest bardzo kontaktowy i uwielbia nawiązywać nowe znajomości, ma problem z nawiązywaniem bardziej angażujących znajomości. Nie przejmuje się tym, co dzieje się z innymi, ponieważ oni są obcy. Jest ignorantem i/lub neutralny politycznie tak długo aż coś nie zagraża bezpośrednio jemu lub osobom mu bliskim.
Po aresztowaniu w tower stanowczo nie darzy miłością aktualnie panującego rządu, jednocześnie nie ma myśli o buncie. Jest tchórzem i wszystko, co wymagałoby od niego reakcji i/lub działania traktuje jako zbyt duże ryzyko. Zamiast sprzeciwiać się czy głosić niepochlebne decyzje o kimkolwiek ze sceny politycznej, próbowałby się przypodobać ładnymi słówkami każdemu.


15. Dlaczego amortencja Twojej postaci ma akurat taki zapach?
Kiedy pierwszy raz zobaczył wybrzeże, nieskończoność możliwości i podróży go przytłoczyła i był nią zarówno przerażony, jak i zachwycony - i przede wszystkim zapamiętał zapach bryzy, który tak mu się spodobał. Dodatkowo Jeanie często na początku roku, jak i jej rzeczy pachniały bryzą, bo wywodziła się z nadmorskiej miejscowości.

16. Czy Twoja postać dobrze wspomina szkołę? Dlaczego? Jeżeli była uczniem Hogwartu lub Beauxbatons - czy uważała, że pasuje do swojego domu?
Nie zastanawiał się nad tym czy pasuje do swojego domu (chociaż miał krótką dyskusję z tiarą przydziału o tym, że ma zielone oczy, więc w takim kolorze byłoby mu do twarzy), ale szkołę pomimo wpadania w kłopoty czy wiecznych konfliktów ze Slytherinem wspomina bardzo dobrze. Pierw za dziecka w rodzinnym mieście nie miał zbyt wielu okazji do poznawania nowych osób - a w taborze było to dość kontrolowane, z kim się zadaje. Mimo, że nauka mu nie zawsze szła dobrze to fakt tak dużej ilości osób, z którymi mógł rozmawiać wynagradzała mu to. I mając zbyt duże zasoby energii, skutecznie mógł znaleźć zajęcie w szkole i się nie nudzić. Było to dla nieco coś nowego i interesującego. Zaczepiał za dzieciaka różnych uczniów - nie patrząc na domy, w których oni się znajdywali, ani tym bardziej na wiek czy status społeczny. Mimo, że przez ostatnie lata nie utrzymywał zbytnio kontaktów z innymi uczniami, jeśli ich rozpozna na ulicy to chętnie do nich zagada i się przywita. Stanowczo z Hogwartu wyniósł dużo luźnych znajomości niż zażyłych i trwałych (choć zależy jak na to spojrzeć), co też pokazuje w długim braku kontaktu z tymi znajomymi.

17. Jak w mimice Twojej postaci odbija się jej zażenowanie?
Przygryza policzki od wnętrza, wywraca oczami. Wydaje się, jakby był czymś niezadowolony i miał zaraz zacząć głośno to niezadowolenie wyrazić - lub jeśli sytuacja jest nieco inna, po prostu zaczyna się śmiać i jest jeszcze bardziej wesoły, próbując odwrócić od tego zażenowania uwagę.

18. Czy Twoja postać ma zwierzęta? Czy miała je w przeszłości? Jeżeli tak - jakie? Jaki jest jej stosunek do zwierząt?
Mimo, że Tomek uwielbia zwierzęta - nigdy nie potrafił się nimi zajmować. Był zbyt głośny i ruchliwy przy nich. Miał kontakt z koniami, bo jego dziadek się nimi zajmował w taborze, a także znosił bezdomne psy dla młodszej siostry. Podróżując z miejsca do miejsca z taborem, miał kontakt zarówno z dzikimi zwierzętami, jak i tymi hodowlanymi, ale najczęściej nie kończyły się takie kontakty dla niego dobrze. Zaczepiony szop pracz go zaatakował, wiewiórka go ugryzła, mewa zaatakowała i pobili się o jedzenie. Zawsze był przez coś pogryziony lub podrapany, bo miał w sobie za dużo energii, a zwierzęta nie zawsze lubiły jego gwałtowne ruchy i losowe zachowania. Chociaż przez dużą część czasu to on sobie sam zasłużył na nieco brutalności z ich strony.
Aktualnie ma kotka, którego próbuje nie zabić którym dobrze się zajmuje.


19. Czy Twoja postać dba o swój wygląd? Jak najczęściej się prezentuje? Jaką ma postawę, fryzurę, ubiór? Czy przykłada do niego wagę?
Tak, tak i tak - zazwyczaj stara się wyglądać schludnie, mimo dość ograniczonych do tego zasobów. Z racji, że dobre ubrania kosztują pieniądze, których on pod dostatkiem nie ma, zazwyczaj skupia się na tym, aby jego włosy były czyste i ułożone czy tym, żeby na twarzy nie mieć większych zadrapań czy zasinień (tak, byłby skory do wykrzyczenia podczas bójki „tylko nie w twarz!”). W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy będzie musiał skorzystać ze swojego uroku osobistego czy uśmiechu. Kiedy ma do tego możliwość, również stara się raczej chodzić w czystych i zacerowanych ubraniach - choć przez czas, w którym podróżował, bywało z tym różnie. Czasem zapominał o prostym zaklęciu, aby naprawić zatarcia czy rozdarcia spowodowane tym, że był gdzieś gdzie nie powinien lub po prostu znów się zagapił, potknął i przewrócił. Albo został pobity. W jego sytuacji nigdy nie można być pewnym co tak naprawdę miało miejsce i kto to sprowokował.

20. Jakie złe wspomnienia wywołują spotkania z dementorami u Twojej postaci? Jeżeli nigdy nie miała z nimi do czynienia - jak myślisz, jakie by one były?
Prawdopodobnie byłyby to wspomnienia związane z rodzicami, do których wciąż nie wie jak powinien się ustosunkować w dorosłym życiu - ma do nich wiele żalu, jednocześnie teraz jest bardziej świadomy tego jak źle traktował jego i jego rodzeństwo ich ojciec. A w praktyce okazało się tym wspomnieniem przede wszystkim to co wydarzyło się w jego życiu latem 1955 - czyli zagłada taboru oraz śmierć jego ukochanej, za co wciąż gnębią go wyrzuty sumienia. Przyczynił się do czegoś, czego nie potrafi sobie wybaczyć i uważa, że osoby wiedzące o tym, również nie byłyby do tego zdolne - a tym bardziej do obdarzenia go ponownym zaufaniem. Po 27 listopada 1957, do tych wspomnień na pewno może dołączyć przesłuchanie w Tower i tortury jakim został poddany - pobicie, podtopienie, do tego ślepota. Mimo, że po tym otrzymał pomoc medyczną, odcisnęło się to nim i jego paranoi, że może już nigdy nie zobaczyć rodziny - i tak jak latem 1955, znów by ich zawiódł.

21. O czym śni Twoja postać? Czy śpi spokojnie, może ma koszmary, a może nigdy nie potrafi zapamiętać swoich sennych wizji?
Sen Tomka jest bardzo płytki, ale raczej spokojny. Łatwo się wybudza i nie pamięta zbyt dobrze swoich snów - raczej wynika to z tego, że w ostatnich latach raczej wszędzie był jedynie przejazdem niż na stałe i zawsze musiał czuwać, niezależnie czy sypiał w wynajętym pokoju, czy pod chmurką.

22. Czy Twoja postać posiada jakieś charakterystyczne odruchy, mimowolne gesty, nerwowe tiki? Jeśli tak - jakie? W jakich sytuacjach się objawiają?
Odruchowy i mimowolny jest u niego uśmiech - zazwyczaj rzadko wyraża inną ekspresję. Z nerwowych tików jest to skubanie skórek przy paznokciach, chociaż z tym stara się walczyć, zwyczajnie nie trzymając rąk blisko siebie. Chociaż najczęstszym odruchem jest dla niego ucieczka w sytuacjach stresowych - musi pilnować się i powstrzymywać przed nim, a czasem przypominać, że w danym momencie nie może po prostu spróbować się ulotnić z danego miejsca.

23. Jak na przestrzeni lat zmieniała się relacja Twojej postaci z najbliższą rodziną? Co było tego powodem?
Z rodzeństwem zawsze był najbliżej i miał najlepszą relację - mogli na sobie polegać. Chociaż przez ostatnie dwa lata nie miał z nimi kontaktu, teraz stara się naprawić to, że dwa lata temu przez jego głupie decyzje tabor, w którym żyli, został wymordowany.
Dziadkowie próbowali go wychowywać, ale był nieusłuchany praktycznie na każdym kroku. Uznawał, ze pozjadał wszystkie rozumy świata - jednocześnie nie pozwalając na to, aby ktokolwiek na babcię czy dziadka spróbował powiedzieć złe słowo. Tym bardziej, że może tego nigdy nie przyznał, ale był wdzięczny, że mógł z rodzeństwem zostać w taborze - i że mieli później okazję na naukę w Hogwarcie. Szczególnie docenia to z perspektywy czasu.
O rodzicach myśli rzadko - ale ma im za złe wiele rzeczy. Jednocześnie wolałby ich nigdy nie spotkać. Ani matki, ani ojca.


24. Jaki alkohol najbardziej lubi Twoja postać i dlaczego? A może w ogóle nie lubi pić?
Mocny - tak, aby czuć, że pije coś alkoholowego. Nie zwraca uwagi na walory smakowe, tak długo jak ma dobre towarzystwo lub alkohol po prostu działa w oczekiwany sposób. Najczęściej spożywa bimber (podejrzanego pochodzenia lub domowej roboty), albo zwykłe piwo. Nie gardzi żadnym alkoholem - ani mieszankami, ani wódką, ani winem. Nie jest po prostu smakoszem.

25. Jaki jest stosunek Twojej postaci do innych klas społecznych oraz osób o innej czystości krwi?
Tematowi czystości krwi nie poświęca uwagi, a co do różnicy w klasach społecznych raczej patrzy z zazdrością. Przy osobach bogatszych zastanawia się nad tym, w jaki sposób może skorzystać na takiej znajomości. Już za czasów Hogwartu nierozważnie próbował zaznajomić się z każdym, kto tylko mu się nasunął nie patrząc po ich pochodzeniu i statusie społecznym. Zaczepiał szlachciców (w szczególności szlachcianki), ale równie często naprzykrzał się i innym kolegom, nie tylko z domu Gryffindora, do którego był przydzielony, ale i też tym z innych.
Krew czy pochodzenie nie bardzo go obchodzą, mimo że nie jest mu obca niechęć do jego osoby przez wzgląd na bycie cyganem i podróże w karawanach. Bardziej niżeli na klasy społeczne czy czystość krwi, dzieli ludzi na swoich i obcych - gdzie swoi mogą być znów bliżsi lub dalsi. Ten, kogo zna z taboru jest dla niego kimś bliskim, a przyjaciel kimś dalszym - tak długo, aż nie będzie częścią ich ścisłej grupy.


26. Co czyta Twoja postać przed snem? A może wcale nie czyta, a robi coś innego?
Nie czyta, nie robi wiele przed snem. Jeśli ma akurat spać w większym towarzystwie, najpewniej rozmawia i zagaduje, ale jeśli przychodzi mu spać samemu to stara się szybko zasnąć - tak, żeby nie zbaczać przed snem na niezbyt przyjemne wizje i myśli związane głównie ze śmiercią bliskich.

27. Jak wyobrażasz sobie swoją postać za dwadzieścia lat?
Tomek za 20 lat albo by się ustatkował i założył rodzinę i spełnił swoje marzenie o domku w górach, albo dobudowałby tabor, albo byłby martwy. Ciężko jest przewidzieć to, bo podejmuje bardziej niekonsekwentne decyzje i lubi pakować się w kłopoty, a szczęście mu nie sprzyja (chociaż wciąż żyje, więc to jest dla niego duży plus). Jest zdolny do zrobienia czegoś, czego jeszcze kilka godzin wcześniej mógłby się zapierać rękami i nogami, że w życiu by się nie dopuścił. Raczej dąży do przystosowania się i dopasowania, aby tylko przetrwać niż konkretnych celów - choć rzeczywiście, za 20 lat mógłby bardziej dążyć do spełnienia swojego Ain Eingarp.

28. Czy Twoja postać posiada przedmiot - może pamiątkę - do którego ma wielki sentyment? Jeśli tak, czym on jest?
Harmonijka. Prezent od dziadków, którym mógł drażnić innych ludzi w okolicy - i coś, na czego nauce mógł się łatwo skupić czy w dowolnym momencie odłożyć, pobiec, i schować. Instrumenty są dla cyganów istotne, więc mimo tego, że przez ostatnie lata Thomas był mocno od kultury romskiej odcięty, cieszy się że chociaż ten przedmiot ocalał z taboru i wciąż ma go ze sobą.

29. Podaj jedną decyzję, która miała największy wpływ na to, kim obecnie jest Twoja postać. Czy Twoja postać podjęłaby ją ponownie, znając już konsekwencje?
Ukradnięcie pieniędzy na wyprawienie ślubu sobie i bratu - gdyby nie to, nie straciłby kontaktu z własną rodziną i wiele osób z taboru wciąż by żyło. Nie podjąłby tej decyzji ponownie, a przynajmniej w momencie, w którym doszło do tragedii, nie uciekałby a po prostu poddał ludziom, którym zawinił. Widzi w tym w pełni swoją winę i nie jest to coś, z czym dzieli się z kimkolwiek. Nawet z rodziną nie wychodzi mu rozmowa o tym, co miało miejsce.

30. Co dokładnie sądzi Twoja postać o czarnej magii?
Przeraża go. Nigdy nie chciałby się z nią spotkać w żadnej z form. Kiedy usłyszał o niej, uznał to momentalnie za coś, co mogłoby skrzywdzić jego bliskich. Nie miał z nią niczego do czynienia.

31. Czy Twoja postać przeklina? Jeżeli tak - jakich wulgaryzmów używa najczęściej?
Tak - i na razie wychodzi, że szlag. Poza tym używa rozmaitych przekleństw gaelickich - a przede wszystkim wyzwisk. Lubi ich brzmienie, i lubi fakt, że wiele osób ich nie rozumie. W sytuacjach z rodziną, najczęściej przeklina po romsku lub miesza romskie przekleństwa z angielskimi - choć zdarza mu się i wplatać gaelicki, kiedy tylko chce ich przedrzeźniać i denerwować tym, że nie do końca rozumieją, co do nich mówi, poza tym że prawdopodobnie nie są to pochlebstwa.

32. Co najbardziej lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
Uśmiech i włosy - Tomek uważa to za swój atut, dzięki któremu sprawia odpowiednie wrażenie, poznając kogoś. Poza tymi dwoma rzeczami, Thomas ma bardzo pozytywną opinię zarówno na temat swojego wyglądu jak i w większej części charakteru. Jest zadufany w sobie, więc ciężej jest mu dostrzec swoje wady, a tym bardziej o nich nie wspomina. Z cech charakteru za swoją zaletę na pewno uważa wygadanie, bo pomaga mu ono w kontaktach międzyludzkich. Czasem wychodzi na tym lepiej lub gorzej, ale nigdy nie żałował nawiązywania kontaktów z innymi - a przynajmniej dopóki mógł je nawiązywać, a nie zostawać czyimś workiem treningowym.

33. Czego najbardziej nie lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
Tchórzostwa - uważa, że zawiódł przez nie swoich najbliższych. Mimo, że niewiele pamięta o rodzicach i ma problemy z rozróżnieniem co na ich temat było kłamstwami, które wymyślił na potrzebę opowiadania rodzeństwu, a co prawdą, uważa swoją matkę za tchórza, przez co jeszcze bardziej nienawidzi w sobie tej cechy - nie chce się utożsamiać czy akceptować, że mógłby być podobny do kogoś, kto zawiódł i jego, i rodzeństwo w życiu tak brutalnie. Wciąż ma za złe to, że zostali porzuceni tak wiele lat temu bez większego wyjaśnienia. Swoje tchórzostwo w kontekście do rodziny uznaje również za zagrożenie dla nich - bo już raz przez swój strach doprowadził do tragedii i teraz obawia się, że sytuacja może się powtórzyć.

34. Jaki charakter pisma posiada Twoja postać? Czy przykuwa uwagę do tego, jak pisze, a może czyni to niedbale?
Pisze bardzo niedbale, szczególnie do bliskich osób, przy których nie musi zachowywać pozorów. Przy bardziej oficjalnych listach czy do listach, które mają sprawiać dobre wrażenie, przykłada się nieco bardziej, aby były bardziej czyste i czytelne, czego uczyła go Jeanie.

35. Czy Twoja postać posiada poczucie humoru? Jeżeli tak - jak byś je krótko opisał?
Posiada poczucie humoru nie na miejscu - jeśli coś się dzieje, będzie z tego żartował zarówno w myślach, jak i nagłos. Lubi się wygłupiać, a poczucie humoru uznaje za jeden ze swoich wielu atutów poza tymi wizualnymi. Łatwo go rozbawić, a sam też nie ma problemu z tym, aby śmiać się z innych - choć w rzeczywistości rzadko wyśmiewa innych, szczególnie tych którzy są mu bliżsi. Bawią go najczęściej proste i prostackie rzeczy, choć swego czasu dzięki swojej ukochanej dostrzegał również i żarty w książkach jak bardziej wyszukane gry słów czy te żarty oparte na wiedzy historycznej, zielarskiej. Czasem potrzebował dodatkowego wyjaśnienia, co sprawiało, że te żarty były śmieszne, ale nie przeszkadzało mu to w cieszeniu się nimi.

36. Jak myślisz, jakie wrażenie sprawia Twoja postać na obcych - swoją postawą, mimiką, tym, co mówi i w jaki sposób?
Niezdarnego, uroczego, czarującego. Niestety Tomek na bliższym poznaniu traci. Zawsze uwielbiający kontakty z innymi, starał i stara wciąż sprawiać wrażenie kogoś godnego zaufania i w większości wypadków wcale nie mija się to z celem. Jest zdystansowany w kwestii zawiązywania bliższych i bardziej zażyłych relacji, a dopóki nie ma powodu (samolubnego najczęściej), aby komuś zaszkodzić - nie robiłby tego. Zawsze uśmiechnięty i pełen energii, przynajmniej w dużej większości spotkań, po prostu daje się lubić zarówno przez swoje wygadanie, jak i wyraźną dziecinność, którymi łatwo może sobie zaskarbić sympatię - a przynajmniej sprawić wrażenie kogoś na tyle nierozgarniętego, że nie sprawiałby zagrożenia.

37. Jaki jest stosunek Twojej postaci do dzieci? Jeżeli nie posiada własnych - czy chciałaby je mieć: teraz, kiedyś?
Chciałby mieć własne dzieci, chociaż jedynie z odpowiednią osobą (a niestety takiej aktualnie nie posiada) - a co do cudzych to albo nie zwraca na nie większej uwagi, kiedy nie są z nim powiązane. Za to przy dzieciach osób mu bliskich, zachowywałby się jak dobry wujek, próbując pokazać wszystko i przekazać swoją (dość ograniczoną) wiedzę na temat świata. Chętnie by spędzał z nimi czas, szczególnie kiedy byłyby już nieco starsze i nie wymagały przewijania pieluch. Ale na pewno nie przejmowałby się przy dzieciach tym co wypada mówić i jak się zachowywać, a co nie.

38. Jaki Twoja postać ma głos - niski, wysoki, chrypliwy, lekko piskliwy? Mówi w sposób znudzony, wiecznie obojętny, czy może śpiewająco? Nie boi się mówić głośno czy może eterycznie szepcze - nawet wtedy, gdy nikt jej nie podsłuchuje?
Ma raczej wyższy głos, często mówi szybko i wpada w słowotok - a na pewno jest osobą głośną, która nie boi się krzyknąć czy modulować głosu i przedrzeźniać innych. Można łatwo go usłyszeć, szczególnie kiedy decyduje się na opowiadanie bajek na ulicy za pieniądze lub dzieli się historią z jakimś znajomym - ekscytując się mówi jeszcze głośniej niż powinien, często wręcz krzycząc do tego. Nie panuje nad tym, ale stara się mówić ciszej i bardziej tego pilnować, kiedy ktoś zwraca mu na to uwagę.
Inna sytuacja jest, kiedy czuje wyrzuty sumienia, jest zły lub smutny. W gruncie rzeczy, jeśli Tomek przejawia otwarcie cokolwiek innego poza neutralnymi lub radosnymi uczuciami, zaczyna albo powarkiwać, albo mówić ciszej, wstydząc się tego co mówi. Nie jest najlepszy w wyrażaniu swoich emocji, jeśli nie są one tak do końca pozytywne.


39. Jeżeli Twoja postać mogłaby zmienić jedną rzecz ze swojej przeszłości, zapobiec jakiemuś wydarzeniu, podjąć inaczej jakąś decyzję - co by to było?
Chciałby zmienić to, że wychowywali się bez mamy. Mimo, że dorastając w taborze, rozumiał dlaczego ich rodzicielka nie mogła z nimi tam mieszkać i przebywać, i że została wykluczona, wyrzekając się z taboru i wybierając życie z gadziem, wie doskonale, że przede wszystkim i jemy, i jego bratu brakowało rodzica. Siostra była bardziej podatna na wychowanie ze strony dziadków, ale Thomas wie, że całą trójką mogliby wiele zyskać na tym, gdyby choć jeden z ich rodziców był obecny dłużej podczas ich dzieciństwa, a nie zostali porzuceni.

40. Jak myślisz - jak zginie twoja postać?
Na skutek zaklęcia lub na skutek próby uniknięcia zaklęcia - prawdopodobnie w sposób nie robiący zbyt wielkiego wrażenia. Wiem, że Tomek już teraz ma niesamowite szczęście do tego, aby pakować się w kłopoty i wyrzucać słabe kości, więc z pewnością jego śmierć będzie czymś komicznie spektakularnym, jednocześnie nie będąc czymś wyniosłym.Am I hurting? Am I sad? Should I stay, or should I go? Will there ever be a place for the broken in the light?
If I make another move there'll be no more turning back; If I find a way to change, if I step into the light...
then it all will fade away
Thomas Doe
Zawód : Złodziej, grajek
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Things didn't go exactly as planned
but I'm not dead so it's a win
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 17
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 20
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Thomas Doe AGJxEk6
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9764-thomas-doe?nid=5#297075 https://www.morsmordre.net/t9998-buleczka?highlight=Bu%C5%82eczka https://www.morsmordre.net/t9805-fircyk https://www.morsmordre.net/f358-doki-pont-street-13-7 https://www.morsmordre.net/t9797-skrytka-bankowa-nr-2234 https://www.morsmordre.net/t9798-thomas-doe#297380
Re: Thomas Doe [odnośnik]29.06.21 23:54
Thomas Doe
Zniknął szary obraz szkoły
W złotych myślach zatopiony
Chciałem jechać z Cyganami
ale tęskniłbym do mamy.

Gratulujemy zdobycia osiągnięcia:

ZŁOTY MYŚLICIEL
Czarownica
Zawód : Jestem gazetą
Wiek : 0
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Thomas Doe
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach