Wydarzenia


Ekipa forum
Krużganki
AutorWiadomość
Krużganki [odnośnik]03.08.21 19:40
First topic message reminder :

Krużganki

Krużganki wychodzące na rozległe ogrody Durham Castle pamiętają czasy kiedy wprowadzali się tu pierwsi przedstawiciele rodu. Jako jedne z nielicznych nie ulegały kolejnym przebudową czynionym przez pokolenia rodu Burke. Długie i kamienne były równie surowe co okolica, ale w swym wyglądzie miały pewien urok i tajemniczość. Stanowiły miejsce zabaw dzieci, treningów szermierczych bronią białą jak i różdżką, oazą artystów, którzy rozstawiając sztalugi pragnęli oddać piękno dzikich ogrodów wokół zamku. Nie raz odbywały się w nich ważne rozmowy i spotkania, gdyż spacer nimi uspokajał pozwalając zebrać rozbiegane myśli. Miejsce zadumy i wielu ucieczek zarówno młodych jak i starszych. Ponoć, jeżeli dobrze się przyjrzysz niektórym kamieniom widać na nich wyryte inicjały budowniczych zamku oraz poprzednich pokoleń, które w radosnym porywie zostawiły po sobie jakiś ślad.
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Krużganki - Page 2 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Krużganki [odnośnik]21.01.23 17:08
Kiedyś Edgar regularnie starał się jeździć po Durham, pomagając w ten sposób ówczesnemu lordowi nestorowi. Lubił wiedzieć co się dzieje w hrabstwie, ale nie do końca ufał opowieściom innych osób. Czasem odnosił wrażenie, że próbowano zatuszować niektóre wydarzenia, żeby tylko nikogo nie zezłościć. Czasem zastanawiał się jak często jego oszukiwano, szczególnie teraz, kiedy wojna przybrała na sile. Miał jednak nadzieję, że otacza się na tyle zaufanymi ludźmi, którzy widzieliby więcej szkody niż pożytku w takich kłamstwach.
O, proszę. East Hedleyhope? Natknęłaś się na coś ciekawego? – Podpytał, nie wątpiąc w spostrzegawczość siostry. Zwracała uwagę na inne rzeczy niż on, lubił słuchać jej opowieści. Pomimo młodego wieku i kobiecej wrażliwości, cenił jej spostrzeżenia. W dodatku naprawdę przejęła się tym, co działo się wokół nich. Sam fakt, że została zaproszona do Rycerzy Walpurgii dużo o tym mówił.
Ostatnio mam wrażenie, że jego jeździec też na nią zasłużył – zażartował, wyciągając nogi. Był dopiero w połowie drogi do swoich czterdziestych urodzin, ale przez chorobę genetyczną zdarzało mu się czuć dwukrotnie starszym. – Wiem, że masz rację, ale i tak szkoda mi tego konia. Niełatwo będzie go zastąpić – Primrose miała racje. Edgar przywiązywał się do swojej rutyny, przez co na początku każdej takiej zmiany chodził zadumany, zastanawiając się, czy to na pewno dobry pomysł. Ostatecznie rozsądek najczęściej mu podpowiadał, że tak. Tak samo miało być w przypadku Berberysa.
Prawda? Zdecydowanie robią postępy. Choć i tak wolniej niż się spodziewałem, nie są to najmądrzejsze psy na świecie – westchnął, spoglądając na wyrośniętego dobermana, leżącego u jego stóp. Był czujny, głowę miał uniesioną, a uszy skierowane w stronę drzwi. Wkrótce służba przyniosła posiłek: bagietki pokrojone w ćwiartki, część posmarowana na słono warzywnymi pastami, pozostała na słodko domowymi konfiturami. W półmisku leżały podgrzane kiełbaski i obrane już jajka. – Smacznego – Nalał kawy do dwóch filiżanek, swoją dodatkowo słodząc. Nie zapomniał o urodzinach siostry, w kieszeni spodni cały czas bezpiecznie leżał upominek, który dla niej przygotował.


We build castles with our fears and sleep in them like
kings and queens

Edgar Burke
Zawód : nestor, B&B, łamacz klątw
Wiek : 35
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Gdybym był babą, rozpłakałbym się rzewnie nad swym losem, ale jestem Burkiem, więc trzymam fason.
OPCM : 25 +5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 30 +1
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 9
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t3108-edgar-burke#51071 https://www.morsmordre.net/t3159-nie-stac-mnie-na-wlasna-sowe#52274 https://www.morsmordre.net/t3158-gburek#52271 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t4912-skrytka-bankowa-nr-811#106945 https://www.morsmordre.net/t3160-edgar-burke#52278
Re: Krużganki [odnośnik]24.01.23 10:45
Role się odmieniły, teraz Edgar był nestorem, a młodsza siostra jeździła po Durham starając się mu pomóc najlepiej jak potrafiła. Hrabstwo było jej domem i pragnęła dla niego dobrobytu, ale gdyby nie zarządcy danych miasteczek nie wiedziałaby połowy rzeczy jaka miał miejsce na ich ziemiach, a przecież ich ziemie nie należały do największych w hrabstwie. Wiosna była w miarę łaskawa dla mieszkańców, ale pod skórnie czuła, że coś się czai większego i groźniejszego niż sądziła. Liczyła, że to tylko czarne myśli, a nie zapowiedź kolejnych problemów. Nie wiedziała jeszcze, że nad jej głową zbiorą się gradowe chmury, a ona będzie wyklinać własną słabość.
-Rzeka ostatnio mocno wylała, zalewając część upraw, ale zarządca zapewniał mnie, że spichlerze są nienaruszone i rodziny, które najbardziej ucierpiały otrzymają pomoc. - Nie miała podstaw, aby mu nie wierzyć. Ufała ludziom, którym rodzina powierzyła opiekę nad mieszkańcami Durham. Ostatnie wydarzenia tym bardziej przekonywały ją, aby uruchomić kopalnię, chciała stworzyć w Durham miejsce, w którym warto zamieszkać i zakładać rodziny. Kochała ten ponury krajobraz, który wiosną rozkwitał kwieciem sprawiając, że stawało się miejscem idealnym dla malarzy. Dzieci z ochronki miały przyjechać na makowe wzgórza, aby tworzyć obrazy, spróbować sprawić, aby namalowane kwiaty lekko poruszały się na płótnie, trącane powiewem wiatru.
Zerknęła z ukosa na brata, jej udało się uniknąć choroby genetycznej, poza mikrym wzrostem i niezbyt zachwycającą urodą, nie mogła narzekać na swoje zdrowie.
-Weź parę dni wolnego, wraz z żoną i dziećmi wyjedźcie na jakiś czas. - Zaproponowała podejrzewając, że odpoczynek może być zbawienny. -Zostaw nam zadania i wróć jak odpoczniesz. - Nie miała wątpliwości co do tego, że wraz z kuzynami da radę zająć się wszystkim pod jego nieobecność. -Chciałbyś ułożyć młodego konia pod siebie od źrebaka, czy wolisz już zakupić jakiegoś? - Zagadnęła brata spoglądając co jakiś czas na dobermana, który ułożył się u nóg nestora. Na widok śniadania uśmiechnęła się delikatnie, dawno nie miała tak spokojnego poranka. Ciągle w biegu wpadła do jadalni prywając grzankę z powidłami, aby wybiec do stajni skąd gnała ku wzgórzom Durham lub do kopalni celem omówienia dalszych prac i planów rozwoju nie tylko samej inwestycji ale również miasteczka wokół. Ujęła filiżankę z kawą, upiła łyk i poczuła przyjemną błogość wokół serca; wspomnienia wracały.
-Pamiętasz jak wracałeś ze swoich wypraw? Zawsze wtedy mieliśmy wspólne śniadanie lub podwieczorek.May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 4 +1
UROKI : 1
ALCHEMIA : 28 +2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 6 +2
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Krużganki - Page 2 6676d8394b45cf2e9a26ee757b7eaa37
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Krużganki
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach