Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Elizabeth Dearborn [budowa]
AutorWiadomość
Elizabeth Dearborn [budowa] [odnośnik]27.10.21 13:51
1. Na start banalnie - jaki jest ulubiony kolor Twojej postaci?
Ulubione kolory mojej Liz to ciepłe odcienie żółci i głębokie fiolety. To słońce, kaczeńce, bzy i winne grona. To miód dodawany do herbaty i sierpniowy wietrzyk, zamiatający ścieżki późnymi wieczorami, mieszający piach z wilgocią nadchodzącej nocy. To ciężki materiał śliwkowej sukni, w której pozuje do zdjęcia mama Liz, Eloise wtedy-jeszcze-Fenwick.


2. Wykonaj "w imieniu" swojej postaci test MBTI. Jaki otrzymałeś wynik? Czy się z nim zgadzasz? Dlaczego?
Osobowość
Obrońca
ISFJ-A / ISFJ-T


3. Jakie marzenie miała Twoja postać w dzieciństwie? Jak widziała swoją przyszłość?
Malutka Lizzie marzyła o tym, by przeżyć wiele pięknych przygód w towarzystwie psidwaka i starszego brata. Trochę starsza Lizzie (gdy Ced wybył już do Hogwartu) chciała spędzić resztę życia wtulona na przemian w jasne futerko Jima Psidwaka, w policzek mamy, w wysiedziane zagłębienie w ulubionym fotelu.

4. Jak wyglądało pierwsze zauroczenie Twojej postaci? Jeżeli jeszcze nie miało miejsca - jak myślisz, jak będzie wyglądać?
Zanim pochylił się w jej stronę, powiedziała mu, że patrzy spode łba. Później był pocałunek i kilka tygodni życia z motylami w brzuchu. Z czasem trzepotanie delikatnych motylich skrzydełek ustało, a zauroczenie ustąpiło miejsca zażyłej relacji o całkowicie platonicznym charakterze. Liz do dziś z rozrzewnieniem i rozbawieniem wspomina tamten pocałunek.


5. Co o Twojej postaci mówi jej różdżka i w jaki sposób objawiają się u niej te cechy charakteru?
10 cali, olcha, włos z grzywy jednorożca

6. Czy Twoja postać wciąż posiada swoją pierwszą różdżkę? Jeżeli nie - w jakich okolicznościach ją straciła? Jeżeli tak - czy ma do niej sentyment?
...

7. Psidwak czy kuguchar?
Psidwak. Nie ma dnia, by Liz nie tęskniła za starym Jimmym, psidwakiem, który spędził całe swoje radosne życie u boku jej rodziny.

8. Czy bogin Twojej postaci ulegał zmianom na przestrzeni lat? Jeżeli tak - dlaczego? Jakie wcześniej przyjmował formy?
...

9. W jaki sposób Twoja postać odreagowuje stres?
Pracuje w ogrodzie. Zdarzało się jej być zbyt wycienczoną, wówczas wychodziła do lasku za posesją, by topić smutki w łzawych spojrzeniach płaczących wierzb.

10. Twoja postać jest skowronkiem - lubi wcześnie wstawać i zasypiać, czy sową - późno chodzi spać i późno wstaje?
Lis to skowroneczek, zdarza jej się wstać przed świtem. Dzień rozpoczyna pracą.

11. Jak Twoja postać reaguje na krytykę - zarówno ze strony nieznajomych, jak i bliskich osób?
Jeśli owa krytyka w jakiś sposób ją zaskoczy, Liz zmarszczy nos. Jeśli to - jej zdaniem - krytyka bezpodstawna, wówczas zapewne tylko wywróci oczami. Jeśli zaś krytyka to Konstruktywna informacja zwrotna, Liz - jakkolwiek by chciała - nie wywróci oczami. Bądź co bądź - ceni szczerość i jest wdzięczna za otrzymywane wsparcie, a konstruktywna krytyka podchodzi i pod jedno, i pod drugie.

12. Jakie jest ulubione miejsce Twojej postaci i dlaczego?
Ogród za domem. (Do niego dodajmy od razu wierzbowy lasek za ogrodem. To laskowi dom zawdzięcza swoją nazwę - Wierzbowy Zakątek.) Ogródek to oczko w głowie Liz, źródło dumy i radości. Gdyby mogła, spędziłaby w nim całe życie.


13. Czy Twoja postać ma jakieś rytuały - coś, co robi każdego dnia, np. przed wyjściem z domu lub pójściem spać? Jakie?
...

14. Co przyczyniło się do tego, że Twoja postać posiada takie a nie inne poglądy polityczne?
...

15. Dlaczego amortencja Twojej postaci ma akurat taki zapach?
bez,

16. Czy Twoja postać dobrze wspomina szkołę? Dlaczego? Jeżeli była uczniem Hogwartu lub Beauxbatons - czy uważała, że pasuje do swojego domu?
...

17. Jak w mimice Twojej postaci odbija się jej zażenowanie?
...

18. Czy Twoja postać ma zwierzęta? Czy miała je w przeszłości? Jeżeli tak - jakie? Jaki jest jej stosunek do zwierząt?
...

19. Czy Twoja postać dba o swój wygląd? Jak najczęściej się prezentuje? Jaką ma postawę, fryzurę, ubiór? Czy przykłada do niego wagę?
Chociaż Liz z zamiłowaniem klęka na trawie, brudząc fartuszek za fartuszkiem, to nie można odmówić jej dbania o dobrą prezencję. Nie spędza godzin przed lustrem, nic z tych rzeczy. Natomiast przywiązuje niemałą wagę do tych kilku kwestii: ułożyć fryzurę, wyglądać schludnie, założyć coś kolorowego, utrzymywać poprawną postawę. No i Lizzie nie może ścierpieć, gdy włosy wymykają się jej z upięcia. Jest w tej kwestii arcypedantyczna, po prostu nie znosi kosmyków wpadających w oczy lub łaskoczących nosi, przeszkadzających w codziennej pracy.

20. Jakie złe wspomnienia wywołują spotkania z dementorami u Twojej postaci? Jeżeli nigdy nie miała z nimi do czynienia - jak myślisz, jakie by one były?
...

21. O czym śni Twoja postać? Czy śpi spokojnie, może ma koszmary, a może nigdy nie potrafi zapamiętać swoich sennych wizji?
...

22. Czy Twoja postać posiada jakieś charakterystyczne odruchy, mimowolne gesty, nerwowe tiki? Jeśli tak - jakie? W jakich sytuacjach się objawiają?
...

23. Jak na przestrzeni lat zmieniała się relacja Twojej postaci z najbliższą rodziną? Co było tego powodem?
...

24. Jaki alkohol najbardziej lubi Twoja postać i dlaczego? A może w ogóle nie lubi pić?
Jedynym alkoholem, na jaki pozwala sobie Liz, jest ten z domowej spiżarki. A w spiżarce pojawiają się tylko i wyłącznie trunki spod ręki samej Lizzie. Już jako nastolatka podłapała od mamy zamiłowanie do sztuki sporządzania nalewek. Trzeba przyznać, że jest w nich coś poetyckiego - ostrość alkoholu połączona z owocową słodyczą.

25. Jaki jest stosunek Twojej postaci do innych klas społecznych oraz osób o innej czystości krwi?
W tej kwestii Elizabeth upiera się przy jednej tylko rzeczy - nie zamierza się zwracać do nikogo jakimiś wymyślnymi określeniami pokroju wielce szanownego lorda czy najjaśniejszej lady. Te adresatywy zupełnie nie przeszkadzają jej per se i rozumie ich rolę w szlacheckiej kulturze (którą - swoją drogą - ceni jako niematerialny zabytek, interesującą tradycję i źródło wiedzy historycznej). Natomiast jest zdania, że tak, jak ona nie wymaga od nikogo, by zawitawszy w progi jej domu, zaczął układać bukiety czy piać peany na temat dbania o róże, tak nie będzie tolerować żadnej presji tego typu kierowanej w jej stronę. Wszak szanowny pan i szanowna pani to perfekcyjnie uniwersalne formuły.

26. Co czyta Twoja postać przed snem? A może wcale nie czyta, a robi coś innego?
...

27. Jak wyobrażasz sobie swoją postać za dwadzieścia lat?
...

28. Czy Twoja postać posiada przedmiot - może pamiątkę - do którego ma wielki sentyment? Jeśli tak, czym on jest?
Jest taka jedna koperta ukrta na dnie szuflady w sypialni Liz. A w kopercie kilkanaście zdjęć. I to zdjęć niemagicznych. Babcia Fenwick na stare lata sprawiła sobie mugolski aparat. Pożył tyle, co sama babcia, bo staruszka zażyczyła sobie, by ją z nim pochować. Zdjęcia zapełniły kilka albumów, znajdujących się obecnie na strychu. (Remont.) Wiele z nich przedstawia ukochanego kuguchara babci, Mniszka. Kilka tych najdroższych sercu Liz, nie podzieliło losu pozostałych i zamiast wylądować na strychu, zamieszkały w pokoju Lizzie.

29. Podaj jedną decyzję, która miała największy wpływ na to, kim obecnie jest Twoja postać. Czy Twoja postać podjęłaby ją ponownie, znając już konsekwencje?
...

30. Co dokładnie sądzi Twoja postać o czarnej magii?
...

31. Czy Twoja postać przeklina? Jeżeli tak - jakich wulgaryzmów używa najczęściej?
...

32. Co najbardziej lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?


33. Czego najbardziej nie lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
.

34. Jaki charakter pisma posiada Twoja postać? Czy przykuwa uwagę do tego, jak pisze, a może czyni to niedbale?
Liz pisze nawet ładnie, a na pewno starannie, ale dość szeroko i nieraz zbyt mocno przyciska pióro do pergaminu. Jej pismo jest zatem i szerokie, i złożone z grubo ciosanych liter.

35. Czy Twoja postać posiada poczucie humoru? Jeżeli tak - jak byś je krótko opisał?
...

36. Jak myślisz, jakie wrażenie sprawia Twoja postać na obcych - swoją postawą, mimiką, tym, co mówi i w jaki sposób?
...

37. Jaki jest stosunek Twojej postaci do dzieci? Jeżeli nie posiada własnych - czy chciałaby je mieć: teraz, kiedyś?
...

38. Jaki Twoja postać ma głos - niski, wysoki, chrypliwy, lekko piskliwy? Mówi w sposób znudzony, wiecznie obojętny, czy może śpiewająco? Nie boi się mówić głośno czy może eterycznie szepcze - nawet wtedy, gdy nikt jej nie podsłuchuje?
...

39. Jeżeli Twoja postać mogłaby zmienić jedną rzecz ze swojej przeszłości, zapobiec jakiemuś wydarzeniu, podjąć inaczej jakąś decyzję - co by to było?
...

40. Jak myślisz - jak zginie twoja postać?


everything you got is gold
let me go where the wild things grow, let us go where the the time runs slow to the fields that brought you here from the heels that walked through fear — meet me in the garden i planted for you
Lizzie Dearborn
Zawód : magomedyczka
Wiek : 26
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Czy można znaleźć mądrość
większą od życzliwości?
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 11
UZDRAWIANIE : 24
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10508-elizabeth-dearborn https://www.morsmordre.net/t10533-kambodza#319347 https://www.morsmordre.net/t10535-l-i-z-z-i-e https://www.morsmordre.net/f397-somerset-dolina-godryka-wierzbowy-zakatek https://www.morsmordre.net/t10536-szuflada-nr-2311#319377 https://www.morsmordre.net/t10537-elizabeth-dearborn#319380
Elizabeth Dearborn [budowa]
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach