Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Ostara - 01.03.58
AutorWiadomość
Ostara - 01.03.58 [odnośnik]04.12.21 19:08


1 marca 1958

SABAT OSTARA

równonoc wiosenna, której nie możesz przegapić


Na otarcie łez każdej szanującej się czarownicy, której srogość zimy zdecydowanie utrudniała świętowanie Imblocu przypadającego na 1 lutego, nasza redakcja usiadła do rozmowy — przy kieliszeczku wciąż cudownego Toujours Pur — z Agnes Mallard, panią historyk, specjalistką od sabatów oraz praktyk nadających tak cudowny wydźwięk czarodziejskiemu światu. Nie musimy już płakać za minionymi sylwestrowymi zabawami — odrobina historii pozwoli nam cieszyć się tymi tradycyjnymi świętami częściej i w odświeżającym wydaniu! Usadów się więc wygodnie, Najdroższa Czytelniczko i pozwól, by mądrość tradycji spłynęła również na Ciebie już dziś!


Czym więc jest Ostara? Agnes Mallard odpowiada:


Jest to przede wszystkim pożegnanie się raz na zawsze z zimą i powitanie wiosny. Czujemy ulgę, gdy dostrzegamy pierwsze oznaki odwilży, nasze ciała budzą się z zimowego snu, a słońce świeci nad nami zdecydowanie dłużej niż dotychczas. Odrzucamy grube płaszcze i pozwalamy sobie cieszyć się pierwszymi powiewami ciepła. Święto Ostara przypada na noc z 20 na 21 marca i jest to czas, gdy dzień staje się dłuższy od nocy. Cały świat budzi się do życia — rośliny zaczynają się zielenić, zwierzęta rozpoczynają gody, a ludzie szukają nowego początku.


Jaka jest historia tego święta?


Święto Ostara ma swoje źródła w Irlandii. To właśnie starożytni Irlandczycy nadali całkiem nowe znaczenie przesileniom i równonocom. Kopce umiejscowione w Loughcrew zawierają korytarze z grobowcami, które są tak skonstruowane, że ostatni kamień jest oświetlany przez promienie słoneczne w czasie Wiosennej Równonocy. Kamień ten posiada symbole astronomiczne oraz numerologiczne, które są w pełni widoczne dzięki światłu słońca. Chociaż może to być po prostu pewien rodzaj skomplikowanego prehistorycznego kalendarza, to jednak owe symbole dają do zrozumienia, że w istocie jego znaczenie było o wiele większe niż tylko wskazanie jednego dnia w roku. Niezależnie od tego, czy dawni czarodzieje postrzegali to jako czas równowagi, nowego początku, czy po prostu jako czas sadzenia roślin, przywiązywali wagę do równonocy i zaznaczali porę jej występowania. To bardzo smutne jak niewiele wiemy w tym momencie o zwyczajach, które nas ukształtowały — Sabaty w szczególności.


Jak możemy skorzystać ze świętowania tego konkretnego dnia i Sabatów ogółem?


Sabaty takie jak Imbolc czy Ostara muszą na stałe wrócić do naszej codzienności. Kiedyś były znane każdemu, a aktualnie naprawdę mało rodzin czystej krwi je obchodzi. Głównie dzięki rodom szlachetnym pozostały one w tradycji w mocniejszym wyrazie. Niestety zbytnie rozluźnienie społeczeństwa i kultury, która zaczęła akceptować mugolskie wpływy, odeszliśmy od obyczajów naszych przodków. To się musi skończyć. Sabaty muszą na nowo odżyć w naszej rzeczywistości, byśmy i my jako czarodzieje odzyskali tożsamość. Samo święto Ostara daje nam przede wszystkim okazję, aby od nowa rozpocząć pracę nad swoim wnętrzem, zastanowić się czego potrzebujemy oraz co powinniśmy zmienić, aby nadchodząca wiosna była jak najlepiej przeżyta. Można powiedzieć, iż jest to kolejna szansa na zaczęcie swych noworocznych postanowień, jeżeli jeszcze nie wprowadziliśmy ich w życie.Modna Ostara


Sabat to oczywiście tradycja, lecz żadne święto nie może obejść się bez odpowiedniego szyku oraz gustu. Dzięki naszym radom olśnisz wszystkich zebranych, wprawiając inne czarownice w zazdrość, a przystojnych czarodziejów w osłupienie. Twoja biżuteria musi więc opierać się na srebrze. Ten konkretny metal wraz z równonocą dodaje aury ambicji, atrakcyjności, energii. A nic nie cieszy się większym powodzeniem od pewnej siebie, zmotywowanej piękności, która wyzwoliła się już z okowów ciężkiej zimy! Przyozdób się koniecznie w przypinkę z motylem lub feniksem. Motyle są nie tylko symbolem powabu i delikatności, lecz także mężczyzn, których złapiesz w swą sieć uplecioną z perfum na bazie kwiatu jabłoni, bzu oraz miodu. Jeśli jesteś mężatką koniecznie postaw w swej garderobie na przewagę srebra oraz zieleni. Kolor srebrny oznacza intuicję, duchową prawdę oraz obudzi w Tobie drzemiącą boginię. Zieleń uspokoi, doda Ci harmonii, czułości, ale równocześnie zasygnalizuje innym, iż jesteś pełną miłości oraz honoru kobietą. Dla panien polecamy zawsze modną biel z akcentami jasnoniebieskiego, dzięki temu oznaczycie swą niewinność, prawdomówność oraz cierpliwość i zrozumienie.


Nie zapomnijcie jednak o dobrych uczynkach! Kawalerowie nie znoszą wyzbytych serca wiedźm. Pomaganie potrzebującym nie wymaga wielkiego zaangażowania, a od razu postawi Cię w lepszym świetle. Do tego budząca się do życia przyroda również potrzebuje Twojej uwagi, dlatego nie czekaj i podlej przymierającego kłaposkrzeczka.Rytuał rozpalający związek


Czym byłaby wiosna bez odrobiny namiętności oraz magii? Do rytuału — prócz wyciszenia umysłu — potrzebny Ci będzie oczywiście ukochany mężczyzna. Musisz być jednak pewna, że i on będzie chciał brać udział w czarach — z uwagi na to, iż magia wokół Was zgromadzona będzie potrzebowała równowagi, musicie dzielić się doświadczeniami jak i przygotowaniem po równo. Waszym celem będzie wszak wspólne poszukiwanie przygaszonego ognika miłości po sennej i wyjątkowo przykrej zimie. Nic Was tak nie odświeży, jak dolanie oliwy i pozwolenie na to, by miłość na nowo Was rozpaliła i skierowała w swoje ramiona. Wybierzcie więc odpowiednie miejsce — najlepiej, aby była to otwarta przestrzeń. W przypadku niepogody stańcie przy otwartym oknie. Będziecie potrzebować symboli czterech żywiołów — ziemi, powietrza, ognia i wody, które ułożycie na stoliku między Wami. Polecamy naszą kombinację, lecz doświadczone czarownice zachęcamy do własnych pomysłów! W naszym kociołku znalazły się odpowiednio włosie buchorożca, księżycowy pył, oko smoka oraz woda. Pamiętaj, aby Twój ukochany był równie zaangażowany, co Ty. Wiemy, że może być to trudne zadanie, lecz rezultat zdecydowanie się opłaci! Gdy już będziecie razem, stańcie po dwóch stronach kociołka i wrzucajcie po jednym składniku, wymawiając odpowiednie zaklęcie:

Powietrze i strażnice wschodu,
Ogniu i strażnice południa,
Wodo i strażnice zachodu,
Ziemio i strażnice północy,
Dajcie nam sił.

Warzcie wszystko piętnaście minut, powtarzając całą formułkę przez cały ten czas, a gdy eliksir będzie gotowy, wlejcie go do jednego pucharu. Wpierw powinien napić się mężczyzna, dopiero później Ty. Rytuał został zakończony, a Wy już pozwólcie, by magia zrobiła swoje!Rytuał z prośbą o miłość


Redakcja Czarownicy nie zapomniała jednak o tych Czytelniczkach, które wciąż szukają swojej miłości! I dla łaknących uczucia mamy instrukcję gwarantującą znalezienie wspaniałego kawalera. Wystarczy, że powtórzysz rytuał dla pary, lecz zamiast ostatniej formułki Dajcie nam sił, powiesz:

Znajdźcie tego, który jest mi przeznaczony,
i odeślijcie go w drogę,
Aby on wkroczył w moje życie
i stał się tym, czym może się stać.

I voilà! Teraz pozwól, by czary zadziałały, a Ty ciesz się nadchodzącą wiosną i rozkwitaj wraz z nią! Wszak mężczyzna Twego życia już jest na swej drodze do Ciebie!


Wiosenne wróżby


Kwiecisty motyw towarzyszy nam podczas sabatu Ostara również podczas wróżb. Samo wykonanie tej konkretnej wróżby nie jest skomplikowane i spodoba się zwłaszcza osobom, które lubią dużo spacerować. I na pewno przyda się tym, którzy szukają do tego motywacji! Wszystko, co musisz zrobić, to poszukać pierwszego wiosennego kwiatu i wiedzieć, jaki jest dzień tygodnia. Jeśli swój pierwszy wiosenny kwiat zobaczysz w niedzielę, to znaczy, że Ci się poszczęści przez kilka następnych tygodni. Jeśli zobaczysz go w poniedziałek, to szczęście będzie Ci sprzyjać przez cały sezon. Jeśli we wtorek – czegokolwiek spróbujesz, osiągniesz sukces. Środa oznacza rychłe małżeństwo (ale niekoniecznie dla ciebie!). Czwartek to ostrzeżenie przed kłopotami finansowymi, zaś piątek – bogactwo. Sobota – pech. Aby poprawnie wykonać tę wróżbę, musisz poszukiwać kwiatów codziennie. Nie możesz wybrać się na spacer w piątek i uznać, że będziesz bogata. To tak nie działa. Chociaż byłoby świetnie, gdyby to było tak proste, prawda?


Wiosna jest również czasem płodności i zachodzenia w ciążę. Na pewno każda ciężarna zastanawia się, czy matka natura obdarzyła ją jednym, a może większą ilością potomków rozwijających się pod jej sercem. W ostatnim sezonie ilość narodzin bliźniąt przekroczyła wszak wszelką skalę! Warto więc być przygotowaną. Poproś w tej wróżbie koleżankę o pomoc. Weźcie surowe jajko i pocierajcie nim o Twój brzuch przez kilka minut, potem rozbij jajko do miski. Liczba żółtek wskazuje na to, ile dzieci przyjdzie na świat. Jeśli zobaczysz w jajku krew lub żółtko się rozlało, natychmiast skontaktuj się z uzdrowicielem!


Słowniczek Sabatu


Słowa kluczowe: narodziny, nowy początek, odmłodzenie, płodność, równowaga, światło, wzrastanie w sile, zmiana
Sugerowane działania: oczyszczanie i ochrona domu oraz wszystkich jego mieszkańców łącznie ze zwierzętami, rozpalanie ognisk, planowanie i tworzenie czarodziejskich, kwiatowych i warzywnych ogrodów, przewidywanie przyszłości skupione na nadchodzącym roku i wprowadzaniu równowagi życiowej
Astrologiczne znaki: wiosenne zrównanie dnia i nocy wyznacza słońce osiągające zenit — punkt na sferze niebieskiej bezpośrednio nad równikiem; słońce wchodzi w znak Barana na półkuli północnej oraz w znak Wagi na półkuli południowej.
Czarownica
Zawód : Jestem gazetą
Wiek : 0
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Ostara - 01.03.58
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach