Wydarzenia


Ekipa forum
Aktualizacja postaci
AutorWiadomość
Aktualizacja postaci [odnośnik]26.01.22 13:56
First topic message reminder :

Aktualizacja postaci

W związku ze zmianami w biegłościach prosimy o aktualizację swoich postaci:

- do biegłości podstawowych doszła geomancja (istotne zwłaszcza dla podróżników, łamaczy klątw i specjalistów od zabezpieczeń);
- biegłości podstawowe mają poprawione opisy na mniej mylące;
- z biegłości sztuk usunięta została wiedza o rzeźbie (scalona z wiedzą o malarstwie jako wiedza o sztuce);
- biegłość spostrzegawczości w zasadzie zniknęła z klątw;
- pojawiła się mechanika meridianów i magicznych żył;
- rozdzielone zostały biegłości: rysunku, malowania i projektowania.

W związku z tym, że geomancja jest nową biegłością podstawową nie musi ona wynikać bezpośrednio z karty postaci, jednak jej uzasadnienie musi mieć sens i odbicie w ogólnym klimacie postaci, jej zainteresowaniach lub doświadczeniu zawodowym.

Aktualizacji postaci można dokonać do końca rozliczeń obecnie trwającego okresu. Prosimy, by z aktualizacją nie zwlekały zwłaszcza te postaci, dla których geomancja stała się biegłością kluczową.

Punkty potrzebne do aktualizacji można zakupić przed umieszczeniem w temacie wpisu, przenieść z innych biegłości bez konieczności wykupywania karty zmiany lub wykorzystania zapominania (ale za uzasadnieniem, w związku ze zmianami i po uściśleniu biegłości), przełożyć ze startowych statystyk, a w ostateczności również wykorzystać kredyt startowy przysługujący postaci z racji wieku.

Aktualizacji należy dokonać według poniższego wzoru. Należy pamiętać, że zgłoszeń należy dokonywać z kont postaci, których zgłoszenie dotyczy. Postać może obniżyć posiadaną biegłość, dodać nową lub podwyższyć posiadaną, ale należy pamiętać, że należy zrobić to w związku z którąś z ostatnich zmian w biegłościach. Obniżenie posiadanych biegłości może wynikać z chęci zaoszczędzenia punktów, o ile wyższy poziom danej biegłości nie jest dla postaci niezbędny w świetle jej dotychczasowej kreacji (lub zmian, które zaszły, co będzie dotyczyło w szczególności spostrzegawczości, której mechaniczne znaczenie uległo zmianie lub innych biegłości z uściślonymi opisami).

Kod:
[b]Imię i nazwisko postaci[/b]:

[b]Biegłość usunięta lub obniżona[/b]:
[b]Uzasadnienie[/b]:

[b]Biegłość dodana[/b]:
[b]Uzasadnienie[/b]:
[b]Skąd wezmę na to punkty[/b]:

[b]Dodatkowe[/b]: prosimy uzupełnić, jeżeli któraś z posiadanych przez postać biegłości zmieniła nazwę lub jeśli gracz chce ją zmienić - np. wymienić malarstwo na rysunek lub wiedzę o malarstwie / rzeźbie na ogólną wiedzę o sztuce.
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Aktualizacja postaci  - Page 3 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]02.02.22 22:35
Imię i nazwisko postaci: Deimos Vale

Dodatkowe: proszę o zmianę tworzenia malarstwa, na sztukę (malarstwo). Poziom ten sam.

+
Tristan Rosier
Deimos Fancourt
Zawód : wirtuoz gry na nerwach dorosłych
Wiek : 7
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
I have never tried that before, so I think I should definitely be able to do that.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Dzieci
Dzieci
https://www.morsmordre.net/t10877-deimos-vale#331434 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/f404-gloucestershire-cranham-the-mulberry-house https://www.morsmordre.net/t10923-deimos-vale https://www.morsmordre.net/t10924-deimos-o-vale#332809
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]06.02.22 18:03
Imię i nazwisko postaci: Rigel Black

Biegłość usunięta lub obniżona: -
Uzasadnienie: -

Biegłość dodana: Geomancja I
Uzasadnienie: Naukowe zainteresowania Rigela mocno koncentrują się na badaniu natury magii, w tym też tej, płynącej wprost z ziemi - jego wystąpienie na ostatnim sympozjum naukowym było poświęcone wpływowi magicznych żył na otoczenie i rośliny. Dodatkowo interesuje się kwestiami religii oraz starożytnymi miejscami kultu, jak również jest wielkim fanem kultury i duchowości dalekiego wschodu, w której dość ważnym motywem jest przepływ wewnętrznej energii człowieka.
Skąd wezmę na to punkty: Z reszty

Biegłość dodana: Sztuka (rysunek) I
Uzasadnienie: Rigel jest naukowcem i starannie dokumentuje każde swoje badanie, w tym również robi podstawowe szkice miejsc oraz ciekawych okazów roślin, które swoim wyglądem odbiegają od typowych przedstawicieli swojego gatunku.
Skąd wezmę na to punkty: Z reszty

Dodatkowe: -

+
Tristan Rosier


HOW MUCH CAN YOU TAKE BEFORE YOU SNAP?
Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Wszystko to co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
OPCM : 0
UROKI : 16 +2
ALCHEMIA : 13 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0 +1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Wilkołak

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]24.02.22 18:37
Imię i nazwisko postaci: Frederick Fox

Biegłość usunięta lub obniżona: -
Uzasadnienie: -

Biegłość dodana: Geomancja I
Uzasadnienie: W młodości Fox zwiedził kawał świata - gdzie nie podążał, poznawał różne kultury magiczne, a każda z nich rozwijała się na innym terenie. Na własne oczy widział jak ludzie wykorzystywali magię pustyni czy czerpali moc z wysokich, tybetańskich gór. Ponadto do rozwoju jego wiedzy przyczyniły się liczne prace budowlane, o których pisałam w karcie, ale w których brał również udział fabularnie - własnoręcznie wykopał fundamenty pod starą chatę, a także wytyczył ścieżki na grząskich, podmokłych terenach Oazy - w obu przypadkach musiał dobrze zaznajomić się z właściwościami gruntów.
Skąd wezmę na to punkty: z reszty

Dodatkowe: -

+
Tristan Rosier


Kundle, odmieńcy, śmieci, wariaci,
obywatele degeneraci,
ej, duszy podpalacze,
Róbmy dym
Frederick Fox
Zawód : Rebeliant
Wiek : 33 (36)
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler
fire is catching
and if we burn
you burn with us
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Aktualizacja postaci  - Page 3 Giphy
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t2155-frederick-fox#32552 https://www.morsmordre.net/t2178-poczta-fryderyka#33148 https://www.morsmordre.net/t2176-fantastic-mr-fox#33126 https://www.morsmordre.net/f413-devon-lisia-nora https://www.morsmordre.net/t3769-skrytka-bankowa-nr-605#69393 https://www.morsmordre.net/t2332-freddie-fox#35856
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]03.03.22 23:36
Imię i nazwisko postaci: Hector Vale

Biegłość dodana: Geomancja I
Uzasadnienie: Hector od lat łączy praktykę magipsychiatry z alternatywnymi metodami uzdrawiania - swoim pacjentom przepisuje tworzone własnoręcznie (certyfikowany kurs alchemiczny) eliksiry, w wątkach podkreślam, że rzemiosło cieszy i uspokaja również samego Vale'a. Jego cierpliwy temperament i zainteresowania łączą się z medytacją nad meridianami - z pewnością chciałby je tworzyć i przepisywać pacjentom. Nigdy nie pracował w Mungu, od zawsze samodzielnie pozyskuje pacjentów, w rozgrywanych do tej pory wątkach prackowych często trafiał na tych, którzy żądali natychmiastowej pomocy. Choć Vale często namawia ich do terapii behawioralnej, to aby pozostać konkurencyjnym na rynku chętnie przepisywałby meridiany, zarówno w ramach placebo, jak i realnej pomocy - czy podwyższające odporność magiczną i żywotność (dla ogólnego samopoczucia pacjenta), czy chroniące przed zatruciem lub utonięciem (dla cierpiących na lęki i paranoje). Tworzenie meridianów szczerze go interesuje i sprawia, że jest bardziej konkurencyjny na rynku. Zakładam, że praktyką tworzenia meridianów zainteresował się już w trakcie kursu uzdrowicielskiego, ponadto w karcie i wątkach wspominam, że interesuje się nowoczesną literaturą na temat uzdrawiania i medycyny - mógł więc poszerzać wiedzę i podszkolić się z geomancji we własnym zakresie. Po uznaniu biegłości, założyłabym, że meridiany tworzy już od lat i oferuje pacjentom w razie potrzeby, pewnie sami wiedzą też, że mogą je u niego zamówić. Zna się na minerałach i ma kontakty umożliwiające ich kupno, tutaj przyznaje, że zna się dobrze z właścicielami sklepu jubilerskiego w Londynie i pomimo wojny był w stanie zdobyć srebro - wie tez, do jakiego rodzaju talizmanu można je wykorzystać.
Choć utyka i podróże nie sprawiają mu radości, to odbywa je z konieczności i wie jak zadbać o własne bezpieczeństwo na nieznanym terenie. Wychował się w Shropshire, ojciec i brat sporo polowali, ojciec nauczył Hectora jeździć konno pomimo kalectwa - to od rodziny nauczył się jak bezpiecznie podróżować i poznał surowe właściwości terenów Shropshire. Przebyta w dzieciństwie klątwa uwrażliwiła go z kolei na niebezpieczeństwa czyhające na każdym kroku - jednak nie zamknął w domu, a próbuje podejść do ryzyka odpowiedzialnie. Odkąd wybuchły anomalie i Hector zamknął gabinet w Londynie, spotyka się z pacjentami i podróżuje po całym kraju aby się z nimi spotkać, zachowując ostrożność, ale świadomie zgadzając się nawet na spotkania w najdziwniejszych lokacjach - np. na opuszczonej wyspie wskazanej przez Rodachana. Doskonale zna też Walię, w której mieszka i interesuje się magicznymi właściwościami terenu - w wątkach (z uwagi na młodą postać wciąż trwają) wspominam że przezornie omijał jezioro brzydoty, świadom magii odbijającej kompleksy (wątek odbywa się, gdy akurat wszystko mu jedno, bezczelnie używa więc magii jeziora do zdiagnozowania Septimusa i namówienia go na terapię) i chciał wykorzystać magię humorzastej polany aby zbadać nastrój syna.


Skąd wezmę na to punkty: Z reszty.

Dodatkowe: W biegłościach mam wiedzę o malarstwie, która teraz powinna być wiedzą o sztuce.

+
Tristan Rosier


We men are wretched things.
Hateful to me as the gates of Hades is that man who hides one thing in his heart and speaks another.

Hector Vale
Zawód : Magipsychiatra, uzdrowiciel z licencją alchemika
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Lepiej być nieszczęśliwym i wiedzieć, niż być szczęśliwym i żyć w nieświadomości.

OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15
UZDRAWIANIE : 20 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10855-hector-vale https://www.morsmordre.net/t10885-achilles#331700 https://www.morsmordre.net/t10883-broken-body-beautiful-mind#331696 https://www.morsmordre.net/f389-walia-wybrzeze-rhyl-rhyl-coast-road-8 https://www.morsmordre.net/t10887-skrytka-bankowa-nr-2379#331777 https://www.morsmordre.net/t10886-hector-vale
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]02.04.22 9:06
Imię i nazwisko postaci: Edgar Burke

Biegłość dodana: Geomancja II
Uzasadnienie: Cała postać Edgara jest oparta na podróżach i klątwach. Wydaje mi się, że uzasadnienie na posiadanie geomancjii można znaleźć już w jego karcie postaci – zaczął pracować z klątwami zaraz po skończeniu szkoły, kiedy nabierał pierwszego doświadczenia, pomagając w sklepie na Nokturnie. Kiedy tam wykazał się odpowiednią wiedzą na ten temat, zaczął brać udział w wyprawach, z początku jako pomocnik i asystent bardziej doświadczonych specjalistów, ucząc się od nich całej wiedzy potrzebnej do tego zawodu. Tam już typowo miał styczność z geomancją: klątwami rzucanymi w terenie na stare grobowce czy magiczne miejsca kultu. Jest uważny, zawsze sprawdza czy dane miejsce jest wolne od klątw. Korzystał z tej wiedzy chociażby w tym okresie podczas misji z Corneliusem (tutaj), kiedy sprawdzał czy dane miejsce jest bezpieczne, czy w poprzednim, kiedy nakładał zabezpieczenia w Durham (tutaj).
Skąd wezmę na to punkty: Z reszty

Dodatkowe: -

+
William Moore


We build castles with our fears and sleep in them like
kings and queens

Edgar Burke
Zawód : nestor, B&B, łamacz klątw
Wiek : 35
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Gdybym był babą, rozpłakałbym się rzewnie nad swym losem, ale jestem Burkiem, więc trzymam fason.
OPCM : 25 +5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 30 +1
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 9
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t3108-edgar-burke#51071 https://www.morsmordre.net/t3159-nie-stac-mnie-na-wlasna-sowe#52274 https://www.morsmordre.net/t3158-gburek#52271 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t4912-skrytka-bankowa-nr-811#106945 https://www.morsmordre.net/t3160-edgar-burke#52278
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]02.04.22 12:43
Imię i nazwisko postaci: Celine Lovegood

Dodatkowe: proszę o zmianę biegłości malarstwo (tworzenie) na sztuka (malarstwo), dziękuję!

+
William Moore


people become people by falling in love and knowing pain,
don't they?

Celine Lovegood
Zawód : Baletnica
Wiek : 21 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
wszystko to co mam
to ta nadzieja,
że życie mnie poskleja
OPCM : 5 +3
UROKI : 3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 4 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 26
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Półwila

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9177-celine-lovegood#278139 https://www.morsmordre.net/t9212-dziadek#279452 https://www.morsmordre.net/t9215-brzydkie-piekne-kaczatko#279468 https://www.morsmordre.net/f393-somerset-dolina-godryka-dom-na-rozdrozu https://www.morsmordre.net/t9214-skrytka-bankowa-2148#279459 https://www.morsmordre.net/t9213-celine-lovegood#279455
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]07.04.22 10:56
Imię i nazwisko postaci: Neala Weasley

Biegłość usunięta lub obniżona: -
Uzasadnienie: -

Biegłość dodana: Geomancja I
Uzasadnienie: Brendan na pewno zadbałby, żeby Neala otrzymała każdy możliwy - przydatny - rodzaj wiedzy, nauka o ziemi - rozumienie map, zrozumienie magicznych właściwości i idących za tym zalet w podstawowym wymiarze. Tak, by wraz z płynącym czasem i dorastaniem, po otrzymaniu podstawowej wiedzy mogła zdecydować, czy jest to dziedzina, która interesuje ją bardziej, niźli w podstawowym właśnie zakresie. Myślę że sama dziedzina, choć posiada z pewnością w niektórych momentach dość nużące nurty, to w innych jest w oczach Neali zachwycająco interesująca.
Skąd wezmę na to punkty: reszta

+
William Moore


Biegłość dodana: Starożytne Runy I
Uzasadnienie: nie wiem, czy mogę to też tutaj, ale spróbuję. Ogólnie kiedy stworzyłam Nealę ona z założenia miała być trochę mądralą - ale to miało iść z możliwości i wiedzy, którą przyswoiła, osiągnęła i dostała. W tamtym czasie nie wzięłam na Neli Starożytnych Run właściwie tylko dlatego, że w mechanice skorelowane one były jedynie z czarną magią i właśnie takie miałam ich postrzeganie (prawdopodobnie nie do końca właściwie, ale no). Teraz, kiedy ich znaczenie się zmieniło i moje rozumienie, wydaje mi się, że magia znaków, które mogą zapewnić ochronę w odpowiednim użyciu i są używane w magiczny rytuałach, to coś co z pewnością wprawiałoby Nelę w zachwyt i stawiało jako warte poznania. Czego z chęcią i entuzjazmem podjęłaby się już wcześniej
Skąd wezmę na to punkty: reszta

Rozwój biegłości starożytnych run powinien być zgłoszony w rozwoju postaci.
William Moore


Biegłość dodana: Rysowanie I i Malowanie I
Uzasadnienie: Nela prowadzi dziennik i stawia swoje pierwsze kroki zarówno w rysunku jak i malarstwie, prawdę powiedziawszy, nie mam pojęcia, dlaczego tych biegłości nie ma(znaczy wiem, bo jestem mną). To estetka wrażliwa na piękno otaczającego świata, lubi kiedy rzeczy robi “sama” najepiej każde i najlepiej wszystkie. Przykłada dużą wagę do tego, jak wyglądają jej listy, czy kolejne strony w rzeczonym dzienniku.
Skąd wezmę na to punkty: reszta

+
William Moore


Dodatkowe: Malarstwo(wiedza) -> Wiedza o sztuce

+
William Moore


she was life itself. wild and free. wonderfully chaotic.
a perfectly put together mess.
Neala Weasley
Zawód : dobry duch Devon
Wiek : rocznikowo 17
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
courage is not
the absence of fear
it is acting
in spite of it
OPCM : 10
UROKI : 2 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 6 +3
TRANSMUTACJA : 7
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej
into the woods
Dzieci
Dzieci
https://www.morsmordre.net/t4071-neala-weasley https://www.morsmordre.net/t4260-victoria-sowa-brena-ale-tez-moja#87876 https://www.morsmordre.net/t9448-for-as-long-as-the-sun#287505 https://www.morsmordre.net/f171-ottery-st-catchpole https://www.morsmordre.net/t9744-skrytka-bankowa-nr-1054#295656 https://www.morsmordre.net/t4240-neala-weasley#86909
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]07.04.22 11:12
Imię i nazwisko postaci: Odetta Parkinson
Biegłość dodana: Wiedza o sztuce - poziom I
Uzasadnienie: Kiedy umiejętności były rozbite, nie dobierałam ich dla Odetty jako rozbity na specjalistyczne wiadomości, jednak Odetta jako osoba zafascynowana sztuką i często bywająca w towarzystwie nie tylko w ramach szlacheckiego pochodzenia ale również w ramach prezentowania najnowszych dzieł Domu Mody, przejawia spore zainteresowanie sztuką i często prowadzi konwersacje na temat różnych jej rodzajów: żywo interesuje się obrazami, pytając Cressidę o zobaczenie jej dzieł czy szukając obrazu do pokoju na jarmarku, z madame Mericourt przeprowadzając rozmowę na temat baletu i jego wyzwań, wspominam też że Odetta stara się odkrywać osoby ze świata artystycznego z różnych sztuk i rozmyśla nad poszukiwaniem artysty do przyjęcia pod opiekę, na sympozjum od razu interesując się obrazami.
Skąd wezmę na to punkty: Z reszty

+
William Moore


Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm,
Figures dancing gracefully across my memory
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : 5 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15 +6
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10 +3
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t9760-ksiezniczka-labedzi#296219 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]07.04.22 12:35
Imię i nazwisko postaci: Yvette Baudelaire

Dodatkowe: Proszę o zmianę malarstwo (wiedza) na wiedza o sztuce oraz o zmianę malarstwo (tworzenie) na sztuka (rysunek) bez zmian poziomu.

+
William Moore


It's a constant battleA war between remembering and forgetting because I don't like the memories that make me smile for
a second and cry for hours.

Yvette Baudelaire
Zawód : Uzdrowiciel
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
There are so many wars
going on at night
so many hearts are fighting
to survive without light
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 30 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9187-yvette-baudelaire#278366 https://www.morsmordre.net/t9245-antares#281195 https://www.morsmordre.net/t9255-rece-ktore-leczo https://www.morsmordre.net/f350-walia-llyn-trawsfynydd-syrenia-laguna https://www.morsmordre.net/t9249-skrytka-bankowa-nr-2149 https://www.morsmordre.net/t9254-yvette-baudelaire#281466
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]08.04.22 0:02
Imię i nazwisko postaci:

Biegłość dodana: geomancja (I)
Uzasadnienie: Roselyn odebrała pełne wykształcenie uzdrowiciela i wyobrażam sobie, że podczas kursu adepci magimedycyny musieli poznać przeróżne rodzaje magii oraz dziedziny wiedzy, które obecne są we współczesnej medycynie - tak jak geomanacja i wykorzystywanie w lecznictwie kamieni, minerałów w ziemskich. Rose jest doświadczonym już uzdrowicielem oraz często wspominam o tym, że w w okresie gdy pracowała w Mungu, poświęcała możliwie jak najwięcej czasu na dokształcanie się w zakresie własnej dziedziny. Starała się być na bieżąco. Poza tym również towarzystwo innych wysoko wykwalifikowanych uzdrowicieli, a sądzę właśnie tacy pracowali w największym szpitalu magicznej Wielkiej Brytanii, sprawiło że w przeszłości wielokrotnie mogła natrafić na zagadnienia z tej dziedziny oraz czerpać z doświadczenia innych, lepszych od siebie.
Matka Roselyn z kolei była uzdrowicielką prowadzącą. własną małomiasteczkową lecznicę. Myślę, że już wtedy jako dziecko mogła mieć pierwszą styczność z jeszcze niezrozumiałymi zagadnieniami. Poza tym również myślę, że posiadanie tej biegłości w jakiś sposób uzupełnia się z Opieką Nad Magicznymi Stworzeniami oraz  Zielarstwem - Roselyn wychowała się w świadomości otaczającej jej natury. Nie w mieście, a w górzystych rejonach Szkocji gdzie życie w symbiozie z otaczającą przyrodą jest ważnym elementem codzienności.
Skąd wezmę na to punkty: z reszty

Dodatkowe: wymieniam malarstwo (tworzenie) na sztuka (rysunek) oraz malarstwo (wiedza) na sztuka (wiedza).

+
William Moorewhat we have become but a mess of flesh and emotion - naked on all counts

my dearest friend


Roselyn Wright
Zawód : Uzdrowiciel w leśnej lecznicy
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
the healer has the
b l o o d i e s t
hands.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
when will enough be enough?
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6412-roselyn-wright https://www.morsmordre.net/t6516-furia#166169 https://www.morsmordre.net/t6521-roselyn#166208 https://www.morsmordre.net/f415-szkocja-highlands-knieja https://www.morsmordre.net/t6553-skrytka-bankowa-nr-1612#167244 https://www.morsmordre.net/t6551-r-wright#282514
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]08.04.22 2:43
Imię i nazwisko postaci: Lyssa Valhakis

Biegłość usunięta lub obniżona: genetyka - jasnowidzenie (-2 PB)
Uzasadnienie: Niestety, nie mam żadnej reszty, a potrzebuję na geomancje.

Biegłość usunięta lub obniżona: numerologia (z II na I)
Uzasadnienie: W świetle zmian w biegłościach, myślę że muszę zrezygnować z numerologii na wyższym poziomie. Wcześniej interpretowałam ją jako dziedzinę, która w jakiś sposób uzupełniała wiedzę Lyssy na temat klątw ich działania, a w szczególności w związku z magią oddziałowującą na miejsca, po pojawieniu się geomancji sądzę, że właśnie ta znacznie lepiej mechanicznie
odwzorowuje wiedzę Lyssy związaną z jej doświadczeniem w nakładaniu i łamaniu klątw, gdyż jest to wiedza niezbędna zarówno dla klątwołamacza jak i osoby parającej się nakładaniem klątw.

Biegłość dodana: Geomancja (II)
Uzasadnienie: LW karcie opisuje lata spędzone u boku zmarłego męża.  Wyszła za mąż dość młodo, niedługo po ukończeniu Hogwartu, a po ślubie towarzyszyła Ericowi, który specjalizował się w nakładaniu klątw. Starożytne Runy i ich wykorzystanie w zaklinaniu miejsc, przedmiotów były jego wielką fascynacją, którą dzielił z żoną. Przez długie lata podróżowali po świecie, a Lyssa jako jego towarzyszka chłonęła jego doświadczenie oraz zdobywała je u jego boku. To on był jej nauczycielem i dzięki niemu miała możliwość rozwijać się. Chociaż uczeń nigdy nie zdołał przerosnąć mistrza. Przynajmniej nie za jego życia, to z czasem Lyssa przestała być jedynie bierną część poszukiwań i badań nad starożytnymi artefaktami, a stała się ich aktywną częścią. Wspomagała męża. Wiedzę z zakresu geomancji również w kontekście badaniami historii miejsc, w których starożytni pozostawili po sobie ślad magii - dla przykładu w tym wątku wspominam o zainteresowaniu Lyssy kulturą jej przodków z Grecji. Lyssa jest zaklinaczką oraz przez lata aktywnie podróżowała, zdobywała wiedzę oraz wykazywała zainteresowanie powyższą dziedziną. Myślę, że po zmianach w biegłościach ta biegłość odwzorowuje doświadczenie i wiedzę Lyssy zawarte w karcie postaci.
Skąd wezmę na to punkty: po obniżeniu numerologii i genetyki powinnam mieć 10 PB

Dodatkowe: wiedza o malarstwie > wiedza o sztuce

+
William Moore

the chains are broken
but are you truly free?
Lyssa Valhakis
Zawód : runistka, badaczka, zaklinaczka
Wiek : 30
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
not yet corpses.
still, we rot.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Jasnowidz

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9437-lyssa-valhakis-budowa#286941 https://www.morsmordre.net/t10509-atlanta#318453 https://www.morsmordre.net/t10503-p-a-r-a-s-i-t-e#318274 https://www.morsmordre.net/t10511-skrytka-bankowa-nr-2169#318466 https://www.morsmordre.net/t10510-lyssa-valhakis#318461
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]08.04.22 9:06
Imię i nazwisko postaci: Claire Fancourt

Biegłość usunięta lub obniżona: Spostrzegawczość III -> II
Uzasadnienie: W związku ze zmianami w biegłościach, gdzie spostrzegawczość praktycznie zniknęła z klątw, nie jest ona potrzebna Claire w takim stopniu, jak zakładałam przy kreacji postaci.

Biegłość dodana: Geomancja II
Uzasadnienie: Claire całe swoje dorosłe życie, jak i etap nauki w Hogwarcie dedykowała zawodowi łamacza klątw. Jako pilna uczennica doskonale wiedziała jak przygotować się do egzaminów i z wielkim zaangażowaniem przykładała się do zdobywania wiedzy w tej dziedzinie. Dostała się na staż do Banku Gringotta i zdała ich testy, słynące w całej Anglii ze swej wybitnej trudności. Już jako licencjonowany łamacz klątw uczestnicząc w licznych ekspedycjach z ramienia banku miała okazję badać rozmaite miejsca magii, jak i pozostałości po dawnych kultach. Jako czarownica ambitna, dążąca do własnych celów, ale i o naturze badacza sięga do coraz to dalszych źródeł, by poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie klątw, eksperymentując z różnymi kombinacjami runicznymi, projektując ich wymyślne zastosowania, jakich nie sposób byłoby złamać. Znajomość zaawansowanej geomancji jest jej niezbędna do wykonywanego zawodu oraz rozwijania zainteresowań.
Skąd wezmę na to punkty: z obniżonej spostrzegawczości.

+, pozostałe 5 PB przenoszę do reszty
William Moore
Claire Fancourt
Zawód : klątwołamaczka w banku Gringotta
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
if it scares you it might be
a good thing to try
OPCM : 17 +4
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 6 +1
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10616-claire-fancourt https://www.morsmordre.net/t10763-atena#326881 https://www.morsmordre.net/t10764-claire#326882 https://www.morsmordre.net/f404-gloucestershire-cranham-the-mulberry-house https://www.morsmordre.net/t10762-skrytka-bankowa-nr-2336#326880 https://www.morsmordre.net/t10765-claire-fancourt#326891
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]08.04.22 16:43
Imię i nazwisko postaci: Jade Sykes

Biegłość usunięta lub obniżona: spostrzegawczość II na I
Uzasadnienie: potrzebuję pynkty na geomancję

Biegłość dodana: geomancja II
Uzasadnienie: Jade jest przede wsztstkim lamaczką klątw oraz zajmuje się talizmanami. Ze względu na zmianę mechaniki, zarówno by mieć pojęcie o używanych minerałach jak i być w stanie radzić sobie z częścią klątw, umiejętność geomancji jest naturalna dla kreacji postaci. Pracując z mężem często zajmowali się łamaniem klątw właśnie w terenie, miała więc wiele okazji by rozwijać tę umiejętność. Jednocześnie od dziecka słuchała opowieści ojca-podróżika, chłonąc historie odległych miejsc z zaciekawieniem. Obecnie jako samodzielna łamaczka musi radzić sobie w każdej sytuacji.
Skąd wezmę na to punkty: 8 z obnizonej spostrzegawczości i 2 z reszty

Dodatkowe: proszę o poprawianie retoryki na perswazję

+
William Moore
What I create is chaos
Jade Sykes
Zawód : łamaczka klątw, paserka
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
Her attitude kinda savage
but her heart is gold
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7327-jade-sykes https://www.morsmordre.net/t7337-carnelian#200427 https://www.morsmordre.net/t7340-dziewczyna-z-tatuazem#200443 https://www.morsmordre.net/f266-lancashire-abbeystead-peregrine-hill https://www.morsmordre.net/t7338-skrytka-bankowa-nr-1785#200430 https://www.morsmordre.net/t8674-jade-sykes#256273
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]08.04.22 20:37
Imię i nazwisko postaci: Belvina Blythe

Biegłość dodana: Geomancja I
Uzasadnienie: Belvina, pochodzi z rodziny, która od pokoleń zajmuje się wytwarzaniem biżuterii z przeróżnych kruszców i talizmanów. Dlatego bez wątpienia w dzieciństwie uzyskała stosowną wiedzę na temat magicznych właściwości minerałów ziemskich oraz samą szeroko pojętą naukę o Ziemi, która jest istotna dla Blythe'ów. Po latach wiedza ta odnalazła nowe zastosowanie, podczas kursu na uzdrowiciela, gdzie przedstawiono inny pogląd na ową dziedzinę i możliwości leczniczych specjalnie przygotowanych kamieni. Belvina również na własną rękę dokształca się przy każdej nadarzającej okazji, dlatego mało prawdopodobne jest, aby nie zainteresowała się przydatną stroną geomancji w swoim zawodzie.
Skąd wezmę na to punkty: z reszty

Dodatkowe: Proszę o scalenie Rzeźba (wiedza) i Malarstwo (wiedza) w biegłość Sztuka (wiedza). Natomiast Malarstwo (tworzenie) zmienić na Sztuka (malarstwo).

+, 0,5 PB ze scalonych biegłości przenoszę do reszty
William MooreChodź, pocałuję cię tam, gdzie się kończysz i zaczynasz. Chodź, pocałuję cię w czoło, w duszę. Pocałuję cię w twoje serce. Na dzień dobry. Na dobranoc. Na zawsze. Na nigdy. Na teraz. Na kiedyś.

Belvina Blythe
Zawód : Uzdrowicielka na urazach pozaklęciowych, prywatny uzdrowiciel
Wiek : 27 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
Nasze miejsce jest tutaj
W nocy
Bez nikogo
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 10
UZDRAWIANIE : 29+5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t7692-belvina-blythe https://www.morsmordre.net/t7734-senu https://www.morsmordre.net/t7733-belvina https://www.morsmordre.net/f277-smiertelny-nokturn-13-18 https://www.morsmordre.net/t8111-skrytka-bankowa-nr-1850#231862 https://www.morsmordre.net/t7735-belvina-blythe
Re: Aktualizacja postaci [odnośnik]08.04.22 20:42
Imię i nazwisko postaci: Eve Doe

Dodatkowe: Proszę o zmianę Malarstwo (tworzenie) na Sztuka (rysunek) bez zmiany poziomu. Eve jest samoukiem w rysowaniu, nie zna się na nurtach, nie wykorzystuje farb, pędzli ani płótna, a wszelkie rysunki wykonuje ołówkami, gdy ma do tego okazję.

+
William Moorebałam się pogryzienia przez chorą na wściekliznę rzeczywistość, strzaskania iluzji, romantyzmu utopionego w ostatnich knutach
Eve Doe
Zawód : Tancerka, sroka łasa na wszystko
Wiek : 20
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś kocha
OPCM : 5
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 15+5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 18
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarownica
Aktualizacja postaci  - Page 3 Vl7qRR6
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9651-eve-doe https://www.morsmordre.net/t9728-raven https://www.morsmordre.net/t9727-magpie https://www.morsmordre.net/f358-doki-pont-street-13-7 https://www.morsmordre.net/t10225-skrytka-bankowa-nr-2211#311456 https://www.morsmordre.net/t9729-e-doe

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Aktualizacja postaci
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach