Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Magiczne odznaczenia
AutorWiadomość
Magiczne odznaczenia [odnośnik]21.04.22 18:02
Order Merlina
Najwyższe i najstarsze magiczne odznaczenie, a jego nazwa pochodzi od najwybitniejszego czarodzieja wszech czasów. Zostało ono ustanowione w XVw. dla upamiętnienia osiągnięć tego czasu. Jest ono przyznawane przez Wizengamot i dzieli się na trzy różne klasy w zależności od specyfiki czarodziejskich osiągnięć:
Order Merlina Pierwszej Klasy (na zielonej wstążce) jest przyznawany za magiczne czyny wymagające wybitnej odwagi.
Order Merlina Drugiej Klasy (na purpurowej wstążce) jest przyznawany za ponadprzeciętne osiągnięcia lub wysiłki ponad normę.
Order Merlina Trzeciej Klasy (na białej wstążce) jest przyznawany czarodziejom za wyjątkowy wkład do zasobu wiedzy lub rozrywki.

Godło przedstawia wytłoczoną literę "M" na polu otoczonym laurowym liściem, symbolizującym wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia. Korona, będąca zawieszką orderu do wstążki została zastąpiona 1 kwietnia 1958r. czaszką z wężem, które jednocześnie stały się najważniejszymi symbolami w czarodziejskim społeczeństwie, tuż obok znaku Ministerstwa Magii. Wytworzony jest z goblińskiego złota, jak wszystkie inne ordery.


Order Czaszki i Węża
Czarodziejskie odznaczenie wojenne, które nadaje Minister Magii za wybitne zasługi bojowe i taktyczne. Został ustanowiony przez ministra Cronusa Malfoya 1 kwietnia 1958 roku dla uczczenia wydarzeń w Staffordshire, Suffolk i Warwickshire, podczas wojny czarodziejów przeciwko mugolom. Dewiza orderu brzmi: Malleus Maleficarum. Order może być nadawany w trakcie wojny lub do dekady po jej zakończeniu przez panującego Ministra Magii. Awers orderu przedstawia czaszkę i wydostającego się z niej węża, co nawiązuje do jednego z najważniejszych znaków obecnych czasów — Mrocznego Znaku. Wstążka orderu ma barwę czerni i zieleni. Prócz orderu laureaci otrzymują baretki w kolorze wstęgi.


Order Morgany
Order przyznawany wyłącznie czarownicom za zasługi podczas operacji pokojowych, wybitne czyny połączone z wielką ofiarnością i odwagą, szczególnie w czasie wojny lub działań przeciwko aktom terroru. Został ustanowiony na cześć najwybitniejszej średniowiecznej czarownicy, Morgany le Fay. Odznaczenie zostało ustanowione w XVw. i podobnie jak Order Merlina, nadawane jest przez Wizengamot. Posiada wyłącznie jedną klasę. Godło orderu składa się z wytłoczonej w goblińskim złocie litery "M", którą oplatają rozwijające się pąki lilii, która symbolizuje chwałę, czystość serca i majestat. Zawieszkę u wstęgi koloru niebieskiego tworzy także lilia.


Medal Zasługi
Order wojskowy przyznawany zarówno żołnierzom, jak i osobom cywilnym za wyjątkowe zasługi przeciwdziałaniu terroryzmowi, ale także podczas operacji pokojowych i stabilizacyjnych. Został ustanowiony przez ministra Leonarda Spencer-Moon w 1945 roku podczas Wielkiej Wojny Czarodziejów, w walce przeciwko terrorowi Grindelwalda. Godło medalu stanowią dwie skrzyżowane różdżki otoczone laurowym wieńcem, symbolem triumfu i zwycięstwa. Wstęga orderu jest barwy czerwonej, przypominającej krew i wojnę. Medal przyznawany jest w trzech stopniach. Różnią się metalem, z którego wykonany jest order: złotym, najważniejszym i przyznawanym za największe zasługi, srebrnym oraz brązowym.


Gwiazda Odrodzenia
Ministerialne odznaczenie cywilne przyznawane za szczególne zasługi wykraczające poza zwykłe obowiązki czarodzieja, przynoszące znaczną korzyść Ministerstwu Magii lub społeczeństwu magicznemu. Jest to najczęściej przyznawany medal przez Ministerstwo Magii od stu lat. 1 kwietnia 1958r. w symbolu Ministerstwa Magii pojawiła się także czaszka nawiązująca do Mrocznego Znaku i poparcia dla Lorda Voldemorta. Wstęga ma barwę czarną i zieloną, podobnie jak Order Czaszki i Węża. Wykonany jest ze złota, srebra lub brązu w zależności od okazji i rangi uzyskanego odznaczenia. Okucie jak we wszystkich orderach wykonane jest ze srebra.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Magiczne odznaczenia Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Magiczne odznaczenia
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach