Wydarzenia


Ekipa forum
Czysto Naukowa Korespondencja
AutorWiadomość
Czysto Naukowa Korespondencja [odnośnik]30.12.22 1:10
Druga połowa Lutego, 1958 rok

Pióro i pergamin były jednymi z nielicznych "niepotrzebnych bzdetów" zabranych przez Dubois na wyprawę. Siedząc na skale w spokojny, nudny poranek i co chwila unosząc wzrok na dobrze znane mu, a wciąż zapierające dech w piersiach widoki, Rene niespiesznie przelewał swoje myśli na papier.

"Niespełna tydzień temu nadarzyła się wyjątkowa okazja w mym krókim, skromnym życiu - szansa wysłuchania Pańskich wybitnych spostrzeżeń dotyczących wpływu magicznych obszarów na rosnącą w ich okolicy roślinność. Temat ten interesuje mnie żywo i z pasją, choć ostatnie lata moje skupienie mimowolnie zawęziło się do samej fauny. Odświeżenie wiedzy o tak zaniedbanej z mej strony florze, jak i szansa na poznanie nowych informacji, przywiodły mnie aż do Anglii. Niestety, okoliczności okazały się w ten dzień niesprzyjające i jeszcze w trakcie Pańskiego wykładu przyszło mi niezwłocznie się oddalić. Bardzo żałuję niemożności wysłuchania Pańskich wniosków do końca, toteż tworzę ten list z ogromną prośbą o podzielenie się odkryciami na piśmie. Będą one dla mnie bezcennym naukowym źródłem. W ramach zadośćuczynienia chętnie przetłumaczę Panu moje dotychczasowe publikacje na temat wpływu żył magii na zamieszkujące ich okolice wilki.
Z wyrazami szacunku,
Rene
"
Rene Dubois
Zawód : Asystent Naukowy
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 1
UROKI : 1
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0 +1
TRANSMUTACJA : 25 +4
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 18
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11488-rene-dubois#356017 https://www.morsmordre.net/t11505-roux-sowa-rene-dubois#356504 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11504-skrytka-bankowa-nr-2509#356503 https://www.morsmordre.net/t11506-rene-dubois#356508
Re: Czysto Naukowa Korespondencja [odnośnik]31.12.22 0:20
Mała sóweczka zastukała w okno, zmuszając tym samym Rigela, by w końcu oderwał się od pracy. Od rana lord Black siedział zamknięty w swoim laboratorium, krojąc, nacinając, nakłuwając i zgniatając łodygi ciemiernika, żeby metodą prób i błędów znaleźć taki sposób ich obróbki, by, dodane do eliksirów, mogły w pełni pokazać swój potencjał. Do wielkiego przełomu była jeszcze daleka droga, ale same początki wyglądały dość obiecująco.
-M, to ciekawe - zwrócił się do sowy, kiedy ta, wpuszczona do środka, usadowiła się wygodnie na stojaku ze szklanymi probówkami. Mężczyzna nie spodziewał się żadnych listów, a i nie kojarzył, do kogo mógłby należeć ten ptak. - Zobaczymy, do kogo należysz.
Nie wahając się zbytnio, chwycił w dłonie pergamin i zagłębił się w lekturę. Nie spodziewał się tego, że ktokolwiek napisze do niego, by kontynuować temat, jaki poruszył na sympozjum i był tym faktem bardzo mile zaskoczony. Poczuł, że jego debiut nawet się udał. Dlatego też z radością zabrał się za odpowiedź… Zderzył się jednak z bardzo ważnym problemem - jak miał zwracać się do tej tajemniczej osoby? Nie podała ona nazwiska, nie przedstawiła się. Słowem, nie dała żadnych wskazówek co do swojej tożsamości.
Samo imię Rene nie mówiło wiele. Czy należało do kobiety, czy mężczyzny? Kultura Francji nigdy nie specjalnie nie interesowaął Blacka. Zawsze kojarzyło mu się to ze znienawidzonymi Rosierami i zupełnie nie przyjmował do wiadomości, iż jego rodzina również miała korzenie, wywodzące się z kraju nad Sekwaną.
To jak mam się do niego… niej zwracać?
Samo pismo było schludne i równe.
Wpojone zasady dobrego wychowania nie przygotowały go na podobny obrót wydarzeń. Nie chciał też wyjść na ignoranta i obrazić rozmówcy. Na szczęście język angielski pozwalał na uniknięcie wpadki.

“Droga Rene!
Bardzo dziękuję za Twój list.
Przykro mi, iż musiałaś opuścić sympozjum przed jego zakończeniem, ponieważ później występowało bardzo wielu wysokiej klasy specjalistów. Szczególnie interesujacym był występ profesora Vane’a, poruszający tematy samej natury magii oraz jej pochodzenia.
Co do moich badań, to pracuję nad pewną teorią (i nawet mogę się pochwalić postępami), mówiącą, że można sprawdzać stan magicznych żył oraz zmiany, do jakich dochodziło na przestrzeni lat na podstawie roślin, które znajdują się w ich okolicy. Dokładnie tak samo, jak pierścienie pnia drzewa mogą ujawnić patrzącym, czy była na danym terenie susza, powódź lub pożar.
A jak wygląda to w przypadku wilków i wpływu na nie linii mocy? Muszę przyznać, że zwierzęta nigdy nie były moją mocną stroną.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź...”


Czarodziej już odruchowo miał się podpisać ze swoim tytułem, jednak ostatecznie został przy zwyczajnym.

“Rigel Black”

Po chwili również dopisał:
“PS. Wybacz, proszę, zuchwałość, ale czy możemy przejść na ty? Nie ukrywam, że mówienie o nauce aż prosi się o prostszą formę i mniejszy dystans.”


HOW MUCH CAN YOU TAKE BEFORE YOU SNAP?
Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Wszystko to co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
OPCM : 0
UROKI : 16 +2
ALCHEMIA : 13 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0 +1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Wilkołak

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Czysto Naukowa Korespondencja [odnośnik]31.12.22 1:21
Odpowiedź nadeszła niespodziewanie szybko. Rene nie nastawiał się na tak błyskawiczną sowę od osoby, która z całą pewnością miała o wiele bardziej napięty grafik od niego. Celował raczej w kilka dni (jeśli nie tygodni) oczekiwania, przy czym ostatecznie i tak mogło okazać się one bezcelowe, jeśli drugą stronę nie zainteresowałaby korespondencja z kimś w zasadzie obcym. W związku z tym list, który rzuciła mu na kolana jego mała sówka, Dubois otworzył i przeczytał niezwłocznie. Z każdą linijką tekstu czuł proste, wręcz dziecinne, rosnące podekscytowanie. Od razu złapał za swoje pióro oraz pergamin. Roux osiadła obok niego, niepocieszona. Zazwyczaj miała o wiele mniej pracy.

"Masz zupełną rację, mój druhu. Nauce niepotrzebne są uprzejmości, a jedynie fakty!
Znam Jaydena Vane'a i jego teorie, przynajmniej mniej więcej, od osób trzecich. Niezwykle żałuję, że nie udało mi się na żywo usłyszeć reszty wykładów oraz osobiście poznać wszystkich zgromadzonych tam wybitnych umysłów. Bezczelnie jednak przyznam, że to Twoje nazwisko zmotywowało mnie do udania się na tę konkretną imprezę... Nie pierwszy raz obiło mi się o uszy. Temat Twych badań jest mi przecież bardzo bliski. Cieszy mnie więc twoja rychła odpowiedź. ❤
Moje wilki (tak je sobie nazywam w myślach, choć to przecież wolne stworzenia) na pierwszy rzut niewprawnego oka nie odmiegają od normy. Tylko dzięki długotrwałej obserwacji w ich naturalnym środowisku udało mi się zapoznać z anomaliami w ich zachowaniu, jak i pewnymi dodatkowymi szczegółami, których jak dotąd nie udało mi się rozgryźć. Wspomnianie przez Ciebie rośliny w Howagrcie przykuły moją uwagę i rzuciły nowe światło na sprawę. Być może Twoja ciężka praca zaowocuje przełomem również po mojej stronie!
Choć dzieli nas tak duża odległość i jesteśmy sobie obcy, czuję, że nasze umysły podążają pokrewnymi ścieżkami. Szkoda byłoby nie skorzystać z możliwości jakie to oferuje. Wszak w dążeniu do prawdy, każda odmienna perspektywa jest cenna...
Czekam niecierpliwie na twój następny list.
Rene
."
Rene Dubois
Zawód : Asystent Naukowy
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 1
UROKI : 1
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0 +1
TRANSMUTACJA : 25 +4
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 18
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11488-rene-dubois#356017 https://www.morsmordre.net/t11505-roux-sowa-rene-dubois#356504 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11504-skrytka-bankowa-nr-2509#356503 https://www.morsmordre.net/t11506-rene-dubois#356508
Re: Czysto Naukowa Korespondencja [odnośnik]01.01.23 23:22
Początek Marca, 1958 rok

“Rene!
Pamiętasz, jak mówiłem Ci, że moja dobra przyjaciółka poprosiła mnie o pomoc ze sprawdzeniem zabezpieczeń magicznych na piwnicy pewnego starego, zaniedbanego budynku? Wyobraź sobie, że byłem tam, jednak zabezpieczenie, na które się natknęliśmy, było bardzo stare. Mówiąc stare, mam na myśli takie z czasów wczesnego średniowiecza albo i jeszcze starsze. I one nadal działały!”


Korespondencja z tajemniczą Rene stała się istotnym elementem rutyny Rigela. Przyzwyczaił się do sposobu, jaki pisała, choć nadal nie wiedział, jak reagować na niektóre zwroty i drobne rysunki. Jego przyjaciółki czegoś takiego nie robiły. Może to kwestia wychowania? Albo kraju pochodzenia? Kto wie, może we Francji takie rzeczy uchodzą za normę?
Był to jednak drobiazg, który nijak nie przeszkadzał w prowadzeniu wciągających rozmów. Dobrze było wymieniać się spostrzeżeniami z kimś, kto nie musiał mierzyć się na co dzień z wojną. To była wspaniała ucieczka, łyk normalności, której tak bardzo brakowało na co dzień, mimo iż wiele osób z jego otoczenia zachowywała się w sposób, jakby w całym kraju panował szczęście, pokój i dobrobyt. Było też jeszcze jedno. Te listy pomagały Blackowi przetrwać trudny czas i radzić sobie z poczuciem odrzucenia - ucieleśnieniem jego bogina.

“Efekt pułapki był jednak… trudny do przewidzenia. Karmił się strachami, wykorzystując je przeciwko nam. Chyba tylko cudem udało się to rozbroić. Byłem przekonany, że tam zostaniemy i nikt nas nie odnajdzie. Tak, to było właśnie takie uczucie - ogarniający bezsens, odbierający jakąkolwiek wolę walki. Pierwszy raz przeżyłem coś takiego. Tak trudno jest wyjść z tego stanu. Ta niemoc… oblepia, wciąga, jak bagno. Ale chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, jak naturalnie to się stało. A ja? Tak łatwo się poddałem i faktycznie byłem gotów tam zostać. Nie wiem. A Ty czułas kiedyś coś podobnego?
Ah, wybacz, proszę. Może nie powinienem Cię tym wszystkim obarczać.
Wybrałaś się znowu w jakieś ciekawe miejsce? W sumie nie spytałem Cię, jak to jest, że nie boisz się podróżować sama.
Bardzo czekam na Twoją odpowiedź.
Rigel”


HOW MUCH CAN YOU TAKE BEFORE YOU SNAP?
Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Wszystko to co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
OPCM : 0
UROKI : 16 +2
ALCHEMIA : 13 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0 +1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Wilkołak

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Czysto Naukowa Korespondencja [odnośnik]02.01.23 0:46
"Czy pamiętam? A czy wilk wyje do księżyca w pełni? Nie ważne, to słabe porównanie. Choć moje akurat dużo wyją. Nie tylko w trakcie pełni.
Pułapka, oczywiście. Niesamowite, że wszystko się tak zachowało! Ciekawe czy jej efekt był dokładnie taki jak powinien czy z upływem lat degradował aż nabrała tych właściwości z którymi musieliście się zmagać. Być może ta magia, czy mechanizm, czy bogin czy cokolwiek to było - może ono także dawno się poddało i uwierzyło, że nikt już go nie znajdzie. I przelało te odczucia na was.
Myślę, że emocje, które opisałeś są bardzo uniwersalne. I z pewnością czekają każdego z nas, prędzej czy później, w tej czy innej formie. Niektórych trawią od samego początku. Do innych skradają się całe życie by dorwać ich, gdy są starzy i słabi. Ja staram się je oswoić. Uważam, że tak jak moje wilki, te myśli mogą kąsać. I tak jak wilków, chciałoby się ich unikać. Udawać, że nieistnieją albo chociaż wierzyć, że są zbyt daleko by wyrządzić nam realną krzywdę. Jednak ignorując je, łatwo nie zauważyć, gdy są już blisko. I wtedy, gdy wreszcie wyskakują znienacka, nie ma się szans być na nie gotowym.
To co cię spotkało, jak sam mówisz, przeżyłeś pierwszy raz. Współczuję ci, że musiałeś się z tym zmagać. Ale też cieszę się, że dałeś sobie radę. Być może pocieszy cię świadomość, że w razie ewentualnej powtórki, wiedziałbyś już dokładnie czego się spodziewać. A zanim (jeśli w ogóle) coś podobnego się zdarzy, masz czas by się na to przygotować. Jak to mawiają mugole - "co cię nie zabije, to cię wzmocni". I serio, nie martw się "obarczaniem" mnie. To żaden problem.
Co do mojego "wybranego miejsca"... Cóż, zawsze jest takie samo. Zabawne. Marzyło mi się zwiedzać świat (i dalej zamierzam!!!), a jednak od lat każdy mój wyjazd kończy się w tych górach. Za każdym razem tu wracam. Może magia tu płynąca ma wpływ także na mnie? Zanim się obejrzę, to mnie będą obserwować i badać! Ale tak na serio - czego tu nie kochać? Te widoki. Ten zapach. Ten spokój. To wycie... Nawet je uwielbiam! Być może je najbardziej ze wszystkiego. Aż się czasem dołączam.
Czysto Naukowa Korespondencja Wolfik
W takich chwilach nie myślę o samotności. O trudach ludzkiej egzystencji. Nie myślę o poddawaniu się, bo nie ma czego poddawać. Nie ma wyścigu ani walki, nawet o przetrwanie. Są tylko noc, księżyc na niebie i ja. Auu!
Wyzwalające... Powinieneś kiedyś spróbować."
Rene Dubois
Zawód : Asystent Naukowy
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 1
UROKI : 1
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0 +1
TRANSMUTACJA : 25 +4
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 18
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11488-rene-dubois#356017 https://www.morsmordre.net/t11505-roux-sowa-rene-dubois#356504 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11504-skrytka-bankowa-nr-2509#356503 https://www.morsmordre.net/t11506-rene-dubois#356508
Czysto Naukowa Korespondencja
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach