Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Kandalos
AutorWiadomość
Kandalos [odnośnik]12.09.15 0:46Kandalos
Cedrina nie posiada sowy, ptakiem, który roznosi jej listy, jest palmowy kakadu imieniem Kandalos, podarunek ślubny od ojca czarownicy. Doskonale uzupełnia wystrój szlacheckiego dworku. Imię papugi odnosi się tradycji Traversów. Jest nauczony kilkudziesięciu słów, zarówno w języku francuskim, jak i angielskim, a nawet dwóch francuskich piosenek, jakich nauczyły go jej córki.
Gość
Anonymous
Gość
Re: Kandalos [odnośnik]19.01.16 16:53
Przeczytaj Rudolf Lestrange
Droga babciu, To prawda, że w szkole magii, której nazwy nie umiem jeszcze napisać, ale tej do której chodził wuj Tristan i ciocie Dru i Darcy!, przyjmuje się dzieci rok wcześniej niż w Hogwarcie i Durmstrangu?! Dlaczego dopiero teraz się o tym dowiedziałem? I to od guwernera? Czy to znaczy, że tato mnie tam pośle? Jak myślisz, babciu? Najlepiej kciaułbym do Durmstrangu… Ale to taki długi szmat czasu. Prawda, że w wieku jedenastu lat będę okropnie stary i dorosły? Rabastan mówi, że taki wiek to już podeszły wiek. Ale jego nie warto słuchać, bo on nawet nie umie mówić RrRrrRrrrRrrrrrrr. A ja już umiem. Dzisiaj miałem okropnie nudne zajęcia z jakimś panem, który twierdzi, że starożytne runy są przyszłością magicznego rynku pracy. Tato powiedział, że to bzdura i ja chyba też tak uważam. Bo tato ma zawsze rację. Ale i tak każe mi siedzieć i czytać różne nudne książki. Kiedy ja wolałbym robić coś innego. Na przykład bawić się z moim patronusem. Szkoda, że on nie wysyła wiadomości jak prawdziwy patronus tylko jest zabawkowy. Musiałem zakraść się do gabinetu taty, żeby po-ży-czyć jego papugę. Jest bardzo niemiłym ptaszyskiem. Nazwała mnie stopą węgorza i psubratem. PSUbratem. Znaczy, że Bastek jest psem. Czy to nie zabawne?
Widziałem dzisiaj na drzewie Kandanosa! Nie ma drugiego takiego papuga nigdzie, założyłbym się o Eddiego, że nie ma! (Wiesz, że Eddie jest akromantulą? Tato o tym jeszcze nie wie, wole mu tego nie mówić, bo wtedy skończyłby na banicji, ale jestem o tym przekonany, że tak jest! Jak łapie dla niego muchy to się na mnie patrzy sześcioma parami swoich oczów.) Czy to znaczy, że nas odwiedzisz? Albo my przyjedziemy do Ciebie? Bardzo bym kciał, bo ten guwerner, który każe mi studiować runy jest okropnym nudziarzem i ma strasznie wielki bebzo. Boję się, że guzik który trzyma jego kamizelkę kiedyś wystrzeli i trafi mnie w oko. Guwernantki już nie przychodzą. Nie tęsknię za nimi. Nie lubię ich. Ale bez nich jest nudno.
Chce do Ciebie, babciu! Ale Bastek może zostać w domu. Piszę ten list w tajemnicy, oby tato nie widział, że wziałem jego sowę. Ale sowiarnia ma takie strome schody, że trochę się cykam po nich wchodzić jeszcze, a papug był akurat w jego gabinecie.
Rudi


I show not your face but your heart's desire
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Metamorfomag
Kandalos 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Kandalos [odnośnik]13.02.16 22:25
PrzeczytajEvandra Lestrange
Lady Rosier,
dziękuję za przesłany przez panią list, wszyscy jesteśmy wdzięczni za wyrażoną w nim troskę. Złożona przez panią propozycja jest niezwykle hojna; czy z pewnością nie byłby to problem, gdyby Rudolf i Rabastan spędzili w Dover kilka najbliższych dni? Wszyscy odchodzimy od zmysłów z powodu stanu Caesara, zaś chłopcy z pewnością czuliby się lepiej w towarzystwie rodziny, niż kolejnych niań i guwernantek.
Przybędę we wskazanym przez panią terminie, kiedy tylko Dover będzie gotowe na przyjęcie tych małych rozrabiaków. Raz jeszcze dziękuję za pomoc.

Evandra Lestrange
Evandra C. Rosier
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
Smile, because it confuses people. Smile, because it's easier than explaining what is killing you inside.
OPCM : 0
UROKI : 1
ALCHEMIA : 30
UZDRAWIANIE : 4
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Półwila
Kandalos E0d6237c9360c8dc902b8a7987648526
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t578-evandra-lestrange https://www.morsmordre.net/t621-florentin#1749 https://www.morsmordre.net/t629-evandra#1794 https://www.morsmordre.net/t1074-sypialnia-evandry#6552 https://www.morsmordre.net/t4210-skrytka-bankowa-nr-5#85655 https://www.morsmordre.net/t982-evandra-lestrange#5408
Re: Kandalos [odnośnik]14.02.16 13:54
PrzeczytajLord D. Carrow
Lady Rosier,
skłaniam się w uprzejmości dziękując za te prezenty, jednocześnie przyznam, że z wielkim bólem serca przyjąłem wieść o nieszczęściu w Państwa małżeństwie. Czy małżonkowi już sie polepszyło? To wielki ciężar, jak mniemam, dla Lady, być świadkiem jak gaśnie tak bliska osoba.

Na pewno wybierzemy się z przyjemnościa na spektakl i liczymy na spotkanie tam również Lady. Ja w szczególności.

Lord Carrow
Deimos Carrow
Zawód : hodowca Aetonanów
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Zbliżysz się o krok, porachuję kości
OPCM : 5
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 11
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
możesz pozostawić puste
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t791-deimos-carrow https://www.morsmordre.net/t1114-napoleon#7239 https://www.morsmordre.net/t842-deimos-carrow https://www.morsmordre.net/f115-north-yorkshire-dworek-w-marseet https://www.morsmordre.net/t3798-skrytka-bankowa-nr-228#70118 https://www.morsmordre.net/t1129-deimos-carrow#7491
Re: Kandalos [odnośnik]07.05.16 1:02
Przeczytaj Adelaide Nott
Lady RosierZ przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Panią na grudniowy Sabat, na którym powitamy nadejście nowego roku. Szykuje się niezapomniane wydarzenie, żywię nadzieję, że nie ma Pani na ten dzień innych planów. Szczegóły pozostawię owiane tajemnicą i, jak zawsze, zdradzę je w ostatniej chwili. Przyjęcie tradycyjnie odbędzie się w mojej posiadłości, Hampton Court na obrzeżach Londynu.

Naturalnie, Cedrino, zrozumiem, jeśli stan zdrowia Twojego męża nie pozwoli Ci pojawić się na miejscu, zastanów się jednak, czy nie będzie to wyjątkowa okazja do spotkania się po długich miesiącach. Na Sabatach częściej brylują dzieci, ale i my mamy wiele spraw do poruszenia... A. Nott
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Kandalos Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Kandalos
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach