Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Kącik kawiarniany

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Kącik kawiarniany   13.09.15 18:56

First topic message reminder :

Kącik kawiarniany

Zastawa z indyjskimi ornamentami, imbryczki latające wysoko nad sufitem, by móc uzupełnić herbatę w filiżance, pobrzękiwanie widelczyków o opróżnione talerzyki, aromat słodkich ciast i drobnych deserów, pachnąca para unosząca się nad głowami zakochanych w piciu herbaty czarodziejów. Czujesz ten klimat? Na pewno masz ochotę wejść i zamówić jedną filiżankę lub dwie. Wygodne, skórzane fotele i stoliki przykryte białymi obrusikami jeszcze cię do tego zachęcają. Usiądź, rozgość się i czekaj na gorący napar.


Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Callisto Malfoy
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5069-callisto-s-malfoy https://www.morsmordre.net/t5166-thames https://www.morsmordre.net/t5078-callisto-malfoy https://www.morsmordre.net/
stażystka w Międzynarodowej Komisji Handlu Magicznego
22
Szlachetna
Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
10
15
5
0
5
0
7
0
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Kącik kawiarniany   12.01.18 21:01

Nie do tego były przystosowane. Chcąc poznać choć odrobinę więcej ze świata, musiały radzić sobie same. Wychowanie otrzymane w idealnych domowych warunkach nie zawsze wystarczało, zwłaszcza, gdy kobieta szlachetnie urodzona nie chciała tylko czekać na małżeństwo i macierzyństwo, a decydowała się w międzyczasie na podjęcie pracy, nawet tak prestiżowej jak ta w Ministerstwie Magii. Callisto nigdy nie mogła być pewna, z kim przyjdzie jej w danym dniu rozmawiać, czyje polecenia będzie musiała wykonać. Zajmowała niskie stanowisko niepozwalające na żaden sprzeciw, jeśli chciała coś osiągnąć w Komisji Handlu Magicznego, co przepełniało ją nieraz frustracją. Musiała obracać się w środowisku, gdzie choć jej rodowe miano było wszystkim znane, niewielu zdawało się przejmować należnym mu szacunkiem. Nie umiała rozpoznać, który ze współpracowników jest cokolwiek wart, wszystkich więc obdarzała tym samym życzliwym uśmiechem, jak jakiś domowy skrzat. I, podobnie jak Fantine i każda z jej rówieśniczek, robiła to z powodzeniem, ukrywając prawdziwe uczucia. Nie chciała jednak mówić na ten temat z przyjaciółką, ani myśleć teraz o pracy.
- Naturalnie. Zamówiłam już nowe stroje na tę okazję; te odpowiednie na letnią pogodę na nic się nie nadadzą. – trudno wyobrazić sobie, by mogła być zawiedziona faktem nadszarpnięcia budżetu rodzinnego na rzecz kilku nowych sukien, lecz z całą pewnością można było dopatrzeć się w twarzy lady Malfoy pewnego zmęczenia. Ona także czuła się ostatnio, jakby z każdym dniem życie wystawiało ją na ciężką próbę, nie szczędząc jej ni chwili (prócz tej, którą wywalczyła dla Fantine) na odpoczynek.
- W końcu poza przyjęciami, które organizuje lady Adelaide, kobieta w naszym położeniu nie ma wielu sposobności na spotkanie odpowiedniego dżentelmena. – choćby świat wokół czezł i trawiły go płomienie, dla wielu z panien podobnych Callisto priorytetem w życiu pozostałoby bez wątpienia zamążpójście. Gdyby tylko znalazł się dobry kandydat, mogłaby jak z klapkami na oczach zająć się przygotowaniami do ceremonii i jeszcze wściekać się na wszystko, co pójdzie nie po jej myśli, nawet gdyby miała to być wybuchająca na nowo wojna. – Zdaje mi się, Fantine, że jest to tak trudne, ponieważ zwyczajnie jest ich już coraz mniej.
W głosie Callisto zadrżało rozczarowanie; obie damy na swoje nieszczęście miały starszych braci, których stroiły w wyobrażenia i ustawiały na wzór dla potencjalnie aspirujących do ich ręki kawalerów. Oczekiwania miały bardzo wygórowane, narażając się tym samym ciągle na niepowodzenie próby znalezienia męża. Callisto jednak nie zamierzała wykazywać się łaskawością wobec przyszłego małżonka, gdyby ten nie zdołał spełnić choć jednego z obmyślonych przez nią kryteriów. Zupełnie jakby, kiedy przyjdzie odpowiedni po temu czas, miała na temat swojego „wybranka” cokolwiek do powiedzenia.


Powrót do góry Go down
Fantine Rosier
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5048-fantine-rosier https://www.morsmordre.net/t5137-desdemona#111449 https://www.morsmordre.net/t5140-fanny-rosier https://www.morsmordre.net/t5141-komnaty-fantine https://www.morsmordre.net/t5138-fantine-c-rosier#111457
dama, alchemiczka, malarka z zamiłowania
20 lat
Szlachetna
Panna

dream on, dream on Rose Queen,
the fairest witch we've ever seen

5
10
19
0
0
1
10
0
Czarownica
królowa kier

PisanieTemat: Re: Kącik kawiarniany   09.02.18 19:01

Każda młoda dama żyła w klatce. Złotej klatce, to prawda, lecz wciąż pozostawało to klatką. Zamkniętą i ograniczoną, nie pozwalającą na szersze spojrzenie na prawdziwy świat i zrozumienie go. Świat Fantine oscylował wyłącznie wokół salonów, sztuki i rodzinnego rezerwatu. Od najmłodszych lat przygotowywano ja do roli damy, ucząc etykiety, sztuki prowadzenia konwersacji, heraldyki, odpowiednich manier, tańca i szeroko pojętej sztuki. W chwili, kiedy się narodziła, los jej był już przypieczętowany. Miał potoczyć się według konkretnego, pożądanego dla dziewczynki z podbnej rodziny wzoru: długie nauki, by godnie prezentować siebie i swą rodzinę, debiut na salonach, a następnie godne zamążpójście i pełnienie obowiązków żony i matki. Żadnej z Rosierówien nie wolno było odstąpić od tego schematu, bo to równało się okryciu własnej rodziny hańbą - a własny ród dla każdej był wartością wszak najwyższą.
Swoją własną klatkę Fantine darzyła jednak uwielbieniem i nigdy przez myśl nie przeszła jej próba, by spróbować z niej uciec. Urodziła się, by prowadzić takie życie, była doń po prostu stworzona. Uwielbiała dworskie rozrywki wszelakiej maści: sabaty, przyjęcia, wieczorki muzyczne, polowania, eleganckie podwieczorki i tak dalej, i tak dalej. Kalendarz miała więc niezwykle napięty, choć wybierała jedynie te wydarzenia, na których na prawdę warto się pojawić, a musiała wszak jeszcze odnaleźć czas dla własnej sztuki i rodzinnego rezerwatu, które nader często szły ze sobą w parze.
Na normalną pracę, jak Callisto, nie miałaby ani czasu, ani ochotę. Posada stażystki w Ministerstwie nie przystała, a gdyby chodziło o Fantine - ujmowałaby jej godności. Nigdy nie rozumiała decyzji panienki Malfoy, ani nie próbowała nawet zrozumieć dlaczego wciąż się tym zajmowała. Nie podejmowała jednak tego tematu z obawy, że owa posada mogłaby stać się ziarnem niezgody pomiędzy nimi. Sojuszniki w osobie Callisto tracić wszak nie chciała. Zgadzały się w zbyt wielu sprawach, łączyły je podobne zainteresowania i gusta, a czas spędzany z lady Malfoy zdecydowanie należał do przyjemnych.
-Opowiesz mi o sukni, którą planujesz włożyć? - spytała z łobuzerskim uśmiechem, niezmiernie ciekawa planów Callisto co do szat na tę okazję. O sukniach i szeroko pojętej modzie mogłaby rozmawiać godzinami.
-Lady Nott zazwyczaj uwielbia bawić się w swatkę. Jestem taka ciekawa kogo z kim połączy w parę tego wieczoru! - westchnęła Fantine, doskonale wiedząc u czyjego boku widziała samą siebie oczyma wyobraźni -Tu się z Tobą zgodzę, moja droga - powiedziała kwaśno, upijając nieco herbatki -Pomyśl tylko o lordzie Parkinson, który szatami zajmuje się częściej niż niektóre damy... - aż wzdrygnęła się na samą myśl.
Plotkować było bardzo nieładnie, lecz cóż - to akurat miała w nosie.

Gdy stąpa, piękna, jakże przypomina
Gwiaździste niebo bez śladu obłoku:
Ciemność i jasność — każda z nich zaklina
W nią swój osobny czar, i jest w jej oku
To miękkie światło, które zna godzina
Nocy, gdy blaski dnia zagasną w mroku.
Powrót do góry Go down
Callisto Malfoy
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5069-callisto-s-malfoy https://www.morsmordre.net/t5166-thames https://www.morsmordre.net/t5078-callisto-malfoy https://www.morsmordre.net/
stażystka w Międzynarodowej Komisji Handlu Magicznego
22
Szlachetna
Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
10
15
5
0
5
0
7
0
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Kącik kawiarniany   18.02.18 20:48

Callisto prężyła się i wysilała, by choć czubek nosa wyściubić poza ograniczenia, jakimi otoczyły ją złote kraty. Tak długo nastawała, by pan ojciec pozwolił jej podjąć pracę w Ministerstwie, że będąc wciąż niezamężną, względnie młodą i niebrzydką, pracowała zanim jeszcze dane było jej wyjść za mąż. Niejednokrotnie już musiała jednak zmienić swój pogląd na to, jak prestiżowa jest praca w Komisji Handlu Magicznego i jak szybko pójdzie jej wspinaczka po drabinie kariery. O ile na pierwszy jej szczebel wstąpiła nader łatwo dzięki protekcji ojca i najstarszego brata, kolejne musiała pokonywać mając zaledwie niewielką przewagę nad innymi stażystami, co było dotkliwie niewystarczające. Każdy z minionych niedawno ranków witała z gorzką myślą o tym, jak bardzo nie znosi być podwładną. Wstając z łóżka próbowała wytłumaczyć sobie, że warto ponawiać swoje wysiłki, by mogła osiągnąć pewnego rodzaju intelektualną niezależność, którą gwarantuje zyskanie zawodu. Kto jednak wie, czy kiedy nadejdzie i jej czas, by stanąć na ślubnym kobiercu, katusze znoszone przy podawaniu starszym pracownikom Ministerstwa dokumentów i kawy nie pójdą w zapomnienie, straciwszy swą ważność. Jakkolwiek udane nie byłby dotąd jej potyczki z niechęcią do pospolitej pracy trzeba bowiem powiedzieć to, do czego żadna z młodych dam nie przyznaje się zbyt chętnie – klatka, w której zamknięto je już we wczesnym dzieciństwie, przekręcając klucz z każdą lekcją tańca i etykiety, oferowała wygodę. Kiedy Callisto była lady Malfoy w swoim żywiole, władała salonami niepodzielnie. Należał się jej niekwestionowany szacunek i uwielbienie, którego wciąż boleśnie jej brakowało.
- Zamówiłam zimową suknię z Paryża. Szmaragdowozieloną, aksamitną, ze spódnicą z kilku warstw muślinu.
Dlatego też z takim entuzjazmem wyczekiwała sabatu w posiadłości Adelaide Nott. Arystokratka cieszyła się reputacją kobiety bardzo przewidującej, miała na swoim koncie wiele szczęśliwie sparowanych związków, których początki miały miejsce właśnie na jej przyjęciach.
- Lady Nott czasami dokonuje nietypowych wyborów. – napomknęła, unosząc do ust filiżankę z herbatą. Ten manewr posłużył jej również do zamaskowania cichego chichotu, który wymknął się z jej ust, gdy pomyślała o lordzie Parkinson. Istotnie, chociaż Callisto powtarzała wszystkim przyjaciółkom, że lubi mężczyzn przede wszystkim zadbanych, to przywiązanie omawianego jegomościa do garderoby było wystarczające, by nazwać go po prostu zniewieściałym. – Ale wolałabym chyba przez cały wieczór tańczyć z wypacykowanym do granic Parkinsonem, niż gdyby miał mi się trafić jakiś Weasley. Lub, co gorsza, Longbottom albo Selwyn.
Callisto miała wielkie szczęście, że w rodzinach zaprzyjaźnionych z Malfoyami i wyznających te same zasady dobrego wychowania było sporo panien, z którymi mogła się przyjaźnić i jednoczyć z nimi przez wymyślanie na kawalerów z dynastii, które przedstawiały sobą wszystko, czemu Malfoyowie się sprzeciwiali.


Powrót do góry Go down
Fantine Rosier
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5048-fantine-rosier https://www.morsmordre.net/t5137-desdemona#111449 https://www.morsmordre.net/t5140-fanny-rosier https://www.morsmordre.net/t5141-komnaty-fantine https://www.morsmordre.net/t5138-fantine-c-rosier#111457
dama, alchemiczka, malarka z zamiłowania
20 lat
Szlachetna
Panna

dream on, dream on Rose Queen,
the fairest witch we've ever seen

5
10
19
0
0
1
10
0
Czarownica
królowa kier

PisanieTemat: Re: Kącik kawiarniany   14.03.18 16:17

Była szczerze i żywo zainteresowana opowieścią Callisto o zamówionej sukni. Moda była czymś, na czym Fantine znała się doskonale i co szczerze kochała; o niej mogłaby rozprawiać godzinami. Pokiwała głową z entuzjazmem próbując wyobrazić sobie w głowie kreację Callisto. Wierzyła w gust przyjaciółki i była pewna, że zaprezentuje się olśniewająco.
-Moja suknia ma być karmazynowa, z szeroką spódnicą, a także zdobieniami z rubinów na górze i dekolcie. Będę miała niewidzialną siateczkę o tutaj - wskazała na swoje obojczyki -Mają przypominać róże - rozmarzyła się na samą myśl o projekcie, zaprezentowanym jej przed kilkoma dniami -Już nie mogę się doczekać!
Opowiedziała o tym Callisto nawet, jeśli jej o to nie spytała. Czuła potrzebę pochwalenia się. Jak zawsze.
-Och, to prawda. Najwyraźniej nawet ona może się... Pomylić - wyszeptała konspiracyjnie; nikt nie był wszak nieomylny (oprócz samej Fantine, oczywiście) -Ufam jednak jej osądowi i talentom - dodała już głośno i pewnie, pewnym i niezachwianym głosem. Uwielbiała tę kobietę i podziwiała, choć wolałaby nie skończyć tak jak ona: jako stara panna, lecz o tym nie mówiło się głośno. Wierzyła, że połączy ją w parę z odpowiednim mężczyzną. Nie była wszak byle kim, jakąś Greengrassówną, czy inną Crouchówną, a lady Kent, Rosierówną, spośród nich wszystkich winna być najważniejsza. Ona również widziała u swojego boku lorda zadbanego i przystojnego, lecz nie do przesady, musiał odznaczać się wszak męskością, ale z drugiej strony niechlujnym, typowym mężczyzną również by wzgardziła - musiał być po prostu i d e a l n y. Tak jak ona sama.
-Sacrébleu! - zawołała cicho, unosząc dłoń do ust. Na samą myśl, że mogłaby zostać połączona w parę z Longbottomem, bądź co gorsza... Weasleyem.... robiło się jej po prostu słabo. Najpewniej wymówiłaby się złym samopoczuciem, albo udała omdlenie. Nie, nie i nie, nigdy by się na to nie zgodziła. Longbottoma i Selwyna mogłaby jeszcze... jako tako przeżyć, lecz rudego i zawszonego Weasleya? W życiu! Brzydziła się nimi na równi, co szlamami, w jej oczach byli po prostu plebsem i dziwiło ją szczerze, dlaczego nie odebrano im wciąż tytułów lordowskich.
To był skandal.
Ach, gdyby tylko Tristan mógł o tym zdecydować... Z całą pewnością zrobiłby z tym porządek.
-Tak, to prawda - westchnęła ciężko -Mam nadzieję jednak, że żaden z nich nie pojawi się na przyjęciu. Jedynie zepsułby nam wszystkim wieczór - dodała kwaśno, próbując utopić tę smutną myśl w kolejnym łyczku doskonałej herbaty.

Gdy stąpa, piękna, jakże przypomina
Gwiaździste niebo bez śladu obłoku:
Ciemność i jasność — każda z nich zaklina
W nią swój osobny czar, i jest w jej oku
To miękkie światło, które zna godzina
Nocy, gdy blaski dnia zagasną w mroku.
Powrót do góry Go down
Callisto Malfoy
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5069-callisto-s-malfoy https://www.morsmordre.net/t5166-thames https://www.morsmordre.net/t5078-callisto-malfoy https://www.morsmordre.net/
stażystka w Międzynarodowej Komisji Handlu Magicznego
22
Szlachetna
Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
10
15
5
0
5
0
7
0
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Kącik kawiarniany   16.03.18 21:27

Będzie… wspaniała. Zachwycająca, olśniewająca, zapierająca dech w piersiach. Innych określeń nie dopuszczała do myśli o sukni na sabat. W tłumie wystrojonych panien nie wystarczyło po prostu być piękną; należało zrobić wszystko, by uwagę kawalera zatrzymać na dłużej niż inne dziewczęta. Przyjęcia lady Nott były oczywiście świetną, dobrze wysmakowaną zabawą, wszyscy zachowywali się z godnością, jakiej wymaga od nich szlachetne urodzenie, lecz Callisto nieraz podświadomie rywalizowała jak w konkursie z innymi młodymi kobietami. O to, która najładniej wygląda, najlepiej tańczy, najbardziej elokwentnie rozmawia.
- Och, wspaniale. Na pewno będzie wyjątkowa. – tak wyjątkowa, by nie powiedzieć odważna, że gdyby Callisto nie była stanowczo ponad tak dziecinne wygłupy, poczułaby zapewne ukłucie zazdrości myśląc o kreacji przyjaciółki. Lady Malfoy nie pozwala sobie jednak doświadczać uczuć tak błahych, a szczególnie wzbrania się przed nimi, gdy istnieje zagrożenie, że mogłyby one ugodzić nieliczne prawdziwie bliskie jej osoby. Była już okaleczona przez poważne straty, a czymże, jeśli nie mizerną kupką nieszczęścia, jest młoda szlachcianka bez grupki przyjaciółek, gotowych z nią szczebiotać beztrosko o balach i kawalerach?
Wielkim szczęściem było, że rozumiały się z Fantine w tej kwestii. Cieniem uśmiechu ukoronowała komentarz o pomyłkach organizatorki sabatów. Nie miała powodu, by w nią wątpić. W końcu Nottowie nie życzyli źle Malfoyom, cóż musiałoby się stać, by lady Adelaide zechciała zadrwić z niej stawiając u boku kogoś z rodów-zakał? Biedaka? Przyjaciela mugoli? I co jeszcze?! Równie dobrze mogłaby nie wpuścić jej na teren Hampton Court, mało tego! zamknąć w stajniach z końmi. Wzdrygnęła się na samą myśl. Było przecież tylu kandydatów zdolnych do wypełnienia każdego jej wymogu. Callisto nadal gorąco w to wierzyła, nie czekając jednak przy tym na miłość, a tylko ulgę towarzyszącą spełnieniu swego najważniejszego obowiązku. Co by się nie stało, musiała ustrzec się przed upokorzeniem, jakim byłoby pozostanie starą panną, ciężarem na utrzymaniu brata, porażką rodziców, których nie mogła zawieść za żadną cenę. Jednocześnie była w trudnej sytuacji – wolałaby bowiem pozostać niezamężną, pracować na własne utrzymanie, gdyby alternatywą było wyjść za jakiegoś rozmemłanego Longbottoma. Musiała więc mieć wiarę, że żaden przypadek nie zmusi jej nigdy do małżeństwa z mężczyzną, którego poglądów nigdy nie mogłaby zaakceptować.
Westchnęła ciężko. Gdyby wszystko inne zawiodło, zawsze będzie miała pociechę w towarzystwie Fantine.
- Większość nie powinna nawet zostać zaproszona. – orzekła wyniosłym tonem znad swej filiżanki. – A w unikaniu tych, którzy przyjdą mamy już doświadczenie, czyż nie, moja droga?
W odwodzie zawsze pozostawało przypudrowanie nosa.


Powrót do góry Go down
Fantine Rosier
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5048-fantine-rosier https://www.morsmordre.net/t5137-desdemona#111449 https://www.morsmordre.net/t5140-fanny-rosier https://www.morsmordre.net/t5141-komnaty-fantine https://www.morsmordre.net/t5138-fantine-c-rosier#111457
dama, alchemiczka, malarka z zamiłowania
20 lat
Szlachetna
Panna

dream on, dream on Rose Queen,
the fairest witch we've ever seen

5
10
19
0
0
1
10
0
Czarownica
królowa kier

PisanieTemat: Re: Kącik kawiarniany   18.03.18 9:54

Powierzchowność była nieodłączną cechą wyższych sfer. Płytkość, przywiązanie do fizyczności i wartości materiału, z którego skrojono czarodziejską szatę. Liczyło się to, co na zewnątrz, a piękno duszy pozostawało zepchnięte na dalszy plan. Któraż jednak ze szlachetnie urodzonych dam mogłaby poszczycić się... wewnętrznym pięknem? Mało która. Od lat najmłodszych toczono w ich serca jad. Wmawiano, że mają być piękne, mają prezentować się doskonale, mają wzbudzać zachwyt. Lady nie miała być ani mądra, ani bystra - miała dobrze wyglądać u boku swojego ojca, brata, czy później męża i ładnie się wypowiedzieć, kiedy rozchyli usta. Nic więcej, nic mniej. Cóż więc dziwnego, że dziewczęta, które odebrały przykładne, szlacheckie wychowanie i nigdy nie buntowały się przeciw swojemu przeznaczeniu, takie jak Fantine, czy Callisto, były ze wszech miar próżne? Nic. Takimi je stworzono, a one nie miały wiele do powiedzenia.
W fantazjach Fantine to ona zawsze błyszczała najmocniej. Nic nie przyćmi królewskiego piękna Róży, zwykł powtarzać Tristan, a ponieważ pewność siebie każdego Rosiera (dostawali ją we krwi) graniczyła z arogancją, młodziutka Fanny miała absolutną i niepodważalną pewność, że najpiękniejsza zawsze i wszędzie będzie wyłącznie ona. Uwielbiała znajdować się w centrum uwagi, lśniła wówczas najmocniej, niczym koronny klejnot; bardzo gniewała się, kiedy któraś jej ów zachwyt skradała. Jeśli nikt na nią nie patrzył, wydymała usteczka w podkówkę i snuła fantazje o otruciu. Na całe szczęście nie zdarzało się do często - Fantine miała naturalny talent do zawracania na siebie uwagi.
-Dziękuję Ci, moja droga - odpowiedziała Fantine, pełnym zadowolenia tonem, unosząc do ust filiżankę herbaty. Zachichotała cicho na uwagę Callisto o doświadczeniu w unikaniu tych, których obecności absolutnie sobie nie życzyły. -Ależ oczywiście. Przecież takiego Weasleya nie stać nawet na odświętną szatę, choć jeśli będzie na tyle bezczelny, by się pojawić, z najwyższą ochotą podpowiem lady Nott z kim tworzyłby cudowną parę... Carrowówny i tak pachną końmi - zaszydziła z rozkoszą.

Gdy stąpa, piękna, jakże przypomina
Gwiaździste niebo bez śladu obłoku:
Ciemność i jasność — każda z nich zaklina
W nią swój osobny czar, i jest w jej oku
To miękkie światło, które zna godzina
Nocy, gdy blaski dnia zagasną w mroku.
Powrót do góry Go down
 

Kącik kawiarniany

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 10 z 10Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Londyn :: City of London :: Ulica Pokątna :: Sklepy, restauracje i lokale :: Czerwony Imbryk-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18