Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Rzeka Severn
AutorWiadomość
First topic message reminder :

Rzeka Severn

Rzeka Severn jest najdłuższą rzeką Wielkiej Brytanii. Jej koryto wije się przez setki kilometrów zarówno tworząc miejsca przystępne, doskonałe do letniej kąpieli, zimowej jazdy na łyżwach, jak i te całkowicie niedostępne, zarośnięte chaszczami, bardzo głębokie, unikane przez mugoli. Jej brzegi łączy wiele, najczęściej żeliwnych mostów. Jednakże w tej części biegu rzeki nie uświadczy się żadnego z nich w promieniu wielu kilometrów. Choć rzeka traci na przystępności podczas roztopów, w trakcie suchego lata jej nurt jest spokojny, mało rwący, przynajmniej na tyle, by nie utonąć. W tej części dorzecza nie pojawia się zbyt wiele osób, być może jest to spowodowane działaniem zaklęć antymugolskich, a może związane jest to z położeniem miejsca na terenach należących do rodu Averych, którzy słyną z przetrzymywania na swoich terenach groźnych trolli rzecznych. Mówi się, że przy odrobinie pecha można je tutaj spotkać. Dlatego, by uniknąć nieproszonych gości, pewne części rzeki i pobliskich lasów chronią przed czarodziejami zaklęciami uniemożliwiającymi teleportację. 

W tej lokacji obowiązuje bonus do rzutu kością w wysokości +5 dla Rycerzy Walpurgii i +10 dla Śmierciożerców.

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 08.01.19 7:45, w całości zmieniany 3 razy
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rzeka Severn - Page 27 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down


The member 'Elvira Multon' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 63
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rzeka Severn - Page 27 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

Pobudki tych szczurów były nieznane; absurdalne już w samym początku, w punkcie w którym zdradzali własną rasę, stojąc murem za uzurpatorem. Tatiany tak naprawdę nie interesowały wartości wyznawane przez Brytyjczyków; znała jednak siłę czystej krwi, znała tradycje, w których wzrastała i które były świętością. Nie stała jednak przy rzece Severn z patriotyzmu czy potrzeby udowodnienia swojej racji; padające bezustannie pioruny i ciężki deszcz nie były tym, czego chciała doświadczać w obronie swoich korzeni. Kolejne kroki i kolejne zakręty niewidzialnych pasm zabezpieczenia nie były dyktowane interesem Anglii.
Dolohov stała za własnym bezpieczeństwem; za bezpieczeństwem, wygodą i potęgą, a te mógł jej ofiarować jedynie Czarny Pan.
Nie przysłuchiwała się rozmowie Corneliusa z Elvirą, wciąż wytyczając różdżką odpowiedni obszar ziemi, który naznaczała pułapką; dopiero słowa Sallowa, a raczej słowo, które w obecnej scenerii i okolicznościach, brzmiało niemalże jak strzępek rozmowy wyrwanej ze snu, sprawił, że Tatiana odwróciła się przez ramię, unosząc brew z zaskoczeniem i nutą rozbawienia.
– To urocze, Corneliusie, ale zostawmy sobie poczęstunek na później. Nie podnieca mnie elektryczność wyładowań atmosferycznych w swoim ciele – bo choć intensywna barwa pomarańczy wyłaniała się spośród półmroków i szarości, kusząc egzotyką, nie powinni zostawać tutaj ni chwili dłużej.
– Pospieszmy się i znikajmy – rzuciła jeszcze krótko, posyłając krótkie spojrzenie pozostałym. Przez moment stała w bezruchu, obserwując teren, który właśnie naznaczyła zabezpieczeniem; finalnie jednak zaczęła odtwarzać trasę, a różdżka znów uniosła się w górę. Stawiała kroki spokojnie choć prędko, mamrocząc pod nosem ciche słowa i koncentrując się na spływającej z tarninowego drewna magii. Pułapka wydawała się być jedynie formalnością, ale czasami takie formalności decydowały o finale. Chciała dostatecznie odciąć wrogowi drogę ucieczki; sprawić, że nie będzie mógł rozmyć się w powietrzu jak ci, których zaledwie kilka chwil temu atakowali zaklęciami. Że nie będzie mógł stchórzyć i aportować się do swojego schronu.
Że jeśli przyjdzie mu bronić tej ziemi, zostanie na niej tak długo, aż polegnie.
Kiedy magiczna sieć pułapki była gotowa, marzyła tylko o tym, by jak najszybciej opuścić to przeklęte miejsce.

nakładam Tenuistis, rzut k100 na tempuswill the hunger ever stop?
can we simply starve this s i n?
Tatiana Dolohov
Tatiana Dolohov
Zawód : emigrantka, pozowana dama
Wiek : lat 23
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Zaręczona
wanderess, one night stand
don't belong to no city, don't belong to no man
I'm the violence in the pouring rain
OPCM : 15
UROKI : 11
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 1
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 6
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8945-tatiana-dolohov#267430 https://www.morsmordre.net/t8948-ivan#267594 https://www.morsmordre.net/t8949-russian-doll#267610 https://www.morsmordre.net/f312-smiertelny-nokturn-9 https://www.morsmordre.net/t9019-skrytka-bankowa-2104#271324 https://www.morsmordre.net/t8959-t-dolohov#267756

Powrót do góry Go down

The member 'Tatiana Dolohov' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 56
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rzeka Severn - Page 27 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

Długie godziny mijały na żmudnej pracy, jaką było nakładanie stosownych zabezpieczeń obejmujących duży teren rozciągający się nad bagnistym wybrzeżem rzeki Severn, lecz mimo to burza nie słabła ani odrobinę - szcześliwie jednak nie wzmagała się również, pozwalając grupie zagorzałych popleczników Czarnego Pana kontynuować swe działania i jeszcze odrobinę dłużej balansować na granicy ogromnego ryzyka, jakie niosła każda kolejna minuta spędzona w tym miejscu.
- Jeden rebeliant drugiemu nierówny, tchórze zdarzają się w każdym kręgu - nawet wśród arystokracji, stanowiącej warstwę, która będąc u szczytów bogactw, wpływów, kontaktów międzynarodowych i znakomitej edukacji otwierającej tak wiele różnych drzwi, mogła zdziałać najwięcej. Wciąż jednak wielu szlachetnie urodzonych mężczyzn (kobietom wszak nieprzystały podobne inicjatywy i wojenne zapędy), którzy uchylali się jak mogli od ciążącego na nich gromadnie obowiązku i odmawiali wzięcia odpowiedzialności za ukierunkowanie poglądów w swych hrabstwach - o losach kraju już nawet nie wspominając. Tych delikwentów, których nie sposób było nazwać inaczej niż głupcami i słabeuszami, Bulstrode najchętniej pociągnąłby do konsekwencji; jeśli nie mieli zamiaru przykładać swych różdżek do toczonych wszędzie wokół działań, nie powinni mieć prawa spijania słodkiego nektaru zwycięstwa, które miało niechybnie nadejść. Ale to nie był czas na takie rozważania i takie kroki, nim dojdzie do porządkowania wyższych warstw społecznych, musieli uporządkować plebs. - Longbottom zbiera bandę mieszańców, bezpańskich kundli i straceńców bez drogi powrotu. Pod jego skrzydła trafiają osoby wiedzione strachem, ślepo wierzące, że je uratuje, nieznajdujące innej alternatywy; trafiałyby tam również gdyby był ślepy, głuchy i niemy - charyzma nie miała tu nic do rzeczy, nawet drewniana kukła mogła zostać wytypowana na przywódcę zbieraniny przypadkowych jednostek, dla których nie było już innego miejsca w cywilizowanym świecie. Zatrzymał się w miejscu, słysząc zaskakującą propozycję pana Sallow. Jako pracownik Ministerstwa zapewnie korzystał chętnie z koneksji zapewniających dostęp do szerszego asortymentu, jednak Bulstrode wciąż był pewny tego, że zapasy gromadzone przez polityka nijak mogły się równać z tymi przetrzymywanymi w jego rodowej rezydencji. - Doceniam wspaniałomyślny gest, Corneliusie, lecz wolałbym skończyć jak najszybciej i opuścić ten przeklęty teren - nim któreś z nas zostanie rażone piorunem. Krążąca w jego żyłach adrenalina sprawiała, że nie czuł nawet głodu, choć to zapewne miało się zmienić bardzo szybko, gdy tylko znajdzie się na powrót w bezpiecznym zaciszu domowym. Sam wyczerpał już swe siły, niezdolny był podjąć się nakładania kolejnych pułapek, wyprostował więc plecy, które ścierpły w pełnym czujności napięciu i omiótł spojrzeniem towarzyszy. - Nie było to najłatwiejsze zadanie, lecz wierzę, że odnieśliśmy dziś istotny sukces - kawałek terenów przynależnych Averym wracał w prawowite ręce konserwatystów, to należało celebrować. - Dziękuję za owocną współpracę i do następnego razu - oznajmił w ramach pożegnania, gdy wycofywali się już z objętego burzą obszaru. O niczym nie marzył tak bardzo, jak o gorącej kąpieli.

rzut na tempus, magnusek out - będzie zbiorcze zt w ostatnim poście w wątku


half gods are worshipped
in wine and flowers
real gods require blood


Maghnus Bulstrode
Maghnus Bulstrode
Zawód : badacz starożytnych run, były łamacz klątw, cień i ciężka ręka w Piórku Feniksa
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
gore and glory
go hand in hand
OPCM : 25
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 26
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej
 death before dishonor
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t9868-maghnus-i-bulstrode https://www.morsmordre.net/t9891-helios#299311 https://www.morsmordre.net/t9887-mouth-full-of-white-lies#299287 https://www.morsmordre.net/f377-gerrards-cross-bulstrode-park https://www.morsmordre.net/t9894-skrytka-bankowa-nr-2246#299355 https://www.morsmordre.net/t9896-maghnus-bulstrode#299374

Powrót do góry Go down

The member 'Maghnus Bulstrode' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 35
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rzeka Severn - Page 27 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

-Mówiłem o rebeliantach z londyńskich kanałów, może ci w Shropshire jednak nie chcą umierać. - poprawił Elvirę, nie chcąc zostać źle zrozumianym. Przynajmniej sięgnęła po mandarynkę - w przeciwieństwie do Tatiany, a jakoś bardziej zależało mu na poczęstowaniu owocami panny Dolohov.
-Oczywiście. - powinni wracać do pracy, jemu i tak pozostała już tylko garść orzechów, bo zachciało mu się być dżentelmenem.
-Tchórzy można stworzyć propagandą. Bohaterów też. - skwitował z bladym, lisim uśmiechem. Musiał zadziałać w tym zakresie, uderzyć mocniej, sprytniej, intensywniej. Szkoda, że ministerialna propaganda nie docierała już najpewniej na Półwysep Kornwalijski, ale dzięki zdobyciu Staffordshire można zalać nią inne hrabstwa pozostające pod wpływem promugolskich lordów.
Sam był tchórzem, wiedział coś o tym. Nie przyzna się, nigdy - tchórzostwo rekompensował sobie bezwzględnością, oszukańczym bohaterstwem, nadgorliwym zapałem.
Może to nawróceni tchórze bywali najbardziej niebezpieczni, najbardziej żarliwi.
Nie miał zamiaru ich bagatelizować, ale nie chciał też spierać się z lordem Bulstrode. To nie miejsce ani czas ani pozycja, by mówić, że pamiętał Harolda Longbottoma z Ministerstwa. Że był surowym fanatykiem, ale inteligencji trudno mu odmówić. Cornelius nigdy nie bagatelizował ani przyjaciół ani wrogów - dzięki temu skuteczniej mógł niszczyć tych drugich.
Pokiwał więc głową z lekkim uśmiechem lizusa i wrócił do pracy. Po kolejnych godzinach żmudnego nakładania pułapki upewnił się, że Błyskotek zadziała jak powinien i z satysfakcją się wyprostował.
-Pomogliśmy nie tylko naszym wysiłkom wojennym, ale i lordom tych ziem. - prawdę mówiąc, panowie Avery powinni skuteczniej bronić rzeki, ale jako wierny wasal Cornelius uprzejmie ich w tym wysłużył. Pracując w Londynie odciął się nieco od dawnych rodzinnych zależności, ale zabezpieczenie rzeki było ważnym gestem - również osobistym. Sallowowie od wieków byli związani ze Shropshire, a ich pozycja nieco podupadła (relacje Corneliusa z rodzicami również), to Cornelius był świadom, że to na jego barkach spoczywa przyszłość rodu. Może inny mężczyzna zająłby się najpierw szukaniem żony i płodzeniem dziedzica, ale Sallow wolał chwytać okazję. Wykorzystać wojnę, wznieść się na szczyt i dopiero wtedy poznać panią Sallow.
Sympatia lorda Bulstrode była pierwszym krokiem ku szczytom.
-Dziękuję za współpracę. - zwrócił się do lorda i pań, uśmiechając się uprzejmie do wszystkich, nawet panny Multon.
Spojrzał pytająco na młode damy, chwytając za miotłę. Czas opuścić to miejsce, skryć się przed burzą.I watched with glee

While your kings and queens
Fought for ten decades
For the gods they made

Cornelius Sallow
Cornelius Sallow
Zawód : Rzecznik Ministerstwa Magii, propagandzista
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Zaręczony
Family, duty, p o w e r
OPCM : 5
UROKI : 35
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rzeka Severn - Page 27 Tumblr_p5310i9EoI1v05izqo1_500
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8992-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/t9022-gaius https://www.morsmordre.net/t9023-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/f146-chelsea-mallord-street-31 https://www.morsmordre.net/t9021-skrytka-bankowa-nr-2119#271390 https://www.morsmordre.net/t9123-cornelius-sallow#275155

Powrót do góry Go down

The member 'Cornelius Sallow' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 18
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rzeka Severn - Page 27 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

Nie dało odmówić się rozsądku Tatianie oraz Maghnusowi. Im dłużej przebywali na otwartym terenie w trakcie szalejącej nawałnicy, tym większe stawało się prawdopodobieństwo kolejnego incydentu w rodzaju tego, który nieomal doprowadził do przygniecenia Sallowa przez łamiące się drzewo. Przeklęci Zakonnicy i ich samobójcze pomysły. Chwytali się każdej taktyki jak tonący brzytwy, byleby tylko nie musieć stawać z nimi twarzą w twarz w honorowej walce. I choć sama Elvira miała z honorem niewiele wspólnego i podjęłaby się każdego podstępu, aby tylko pozbawić któregoś ze szlamolubów życia, inaczej było - przynajmniej w jej mniemaniu - gdy za taką oznaką tchórzostwa stała wyłącznie chęć napsucia innym krwi. Bez efektu, bez sukcesu.
Skinęła głową do Tatiany, gdyż ta stała najbliżej. Chętnie zrzuciłaby z siebie ten przemoczony płaszcz, zmieniła ubranie na suche i ciepłe, ale w obecnych warunkach sensu nie miało nawet ogrzewanie materiału zaklęciami, gdyż trudno było walczyć z deszczem, który pomału zmieniał się w gradobicie. Maleńkie krople pod wpływem zimna formowały pękający pod stopami szron.
- Ci, którzy chowają się w londyńskich kanałach, nie mają perspektyw na nic innego - rzuciła prawie pojednawczym tonem, lecz wyłącznie dlatego, że chciała jak najszybciej opuścić wybrzeże Severn, a lojalnie czekała, aż każdy skończy nakładanie zabezpieczeń i będzie gotowy do drogi powrotnej, a przynajmniej poza obszar działania zaklęcia Tempus. Skłamałaby, gdyby rzekła, że nie należy im się za to zwycięstwo kolejka Ognistej w pubie; ciekawe, czy dałoby się uczynić coś, aby namówić na nią tylko Bulstrode'a i Dolohov, a Sallowa odesłać do pracy? - Na nas już pora - zgodziła się z towarzyszami, dojadając mandarynkę i bez wyrzutów sumienia rzucając kawałki skórki w najbliższe krzaki. Zainteresują się nimi zwierzęta, a jeśli nie, szybko się rozłożą. - Nie wiem, czy miotła w taką pogodę jest najlepszym pomysłem - rzuciła z nieznacznie uniesioną brwią, posyłając Corneliusowi wymowne spojrzenie. Potem wcisnęła szczupłe dłonie do kieszeni i ruszyła u boku Tatiany, z zamiarem teleportowania się w najbliższym miejscu dość bezpiecznym, aby dało się w nim swobodnie skupić myśli.

/zt x4


You know I love the thrill of the rush


Elvira Multon
Elvira Multon
Zawód : Prywatny uzdrowiciel
Wiek : 29 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
We'll never get free
Lamb to the slaughter
What you gonna do
When there's
blood in the water?
OPCM : 6
UROKI : 0
ALCHEMIA : 1
UZDRAWIANIE : 28
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 15
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
wrath
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t6546-elvira-multon https://www.morsmordre.net/t6581-kim https://www.morsmordre.net/t6579-don-t-do-that-to-yourself#167665 https://www.morsmordre.net/f212-pokatna-20-4 https://www.morsmordre.net/t6632-skrytka-bankowa-nr-1656 https://www.morsmordre.net/t6583-elvira-multon

Powrót do góry Go down

The member 'Elvira Multon' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 63
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rzeka Severn - Page 27 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

| 17 marca '58

Brak własnego konia doskwierał nie mniej niż brak chleba na wyciągnięcie ręki. Nie mniej niż brak papierosów czy faworyzowanego wina na sklepowych półkach stolicy, która przez buntownicze zabiegi terrorystów przestała przypominać tę obiecaną krainę płynącą mlekiem i miodem, dosłownie - bo i te stały się nagle niemal nie do zdobycia, przeznaczone dla szczęśliwców wygrywających los na loterii samego Merlina. Tak długo jednak, jak mogła cieszyć się nieposkromionym kłusem przez zaśnieżone tereny brytyjskiej zimy tuż po uregulowaniu za ten przywilej nieskąpej zapłaty, tak długo nie zamierzała narzekać, lub przynajmniej swoje narzekanie pohamować do pewnego stopnia. A mało kto wiedział, że Amelia zdecydowała się tymczasowo zrezygnować z usług ulubionej stadniny w podlondyńskiej okolicy, niby przypadkiem odnajdując ciekawszą, atrakcyjniejszą ofertę w przybytku w Shropshire.
Septimus nie miał jeszcze pojęcia co go czeka. Enigmatyczny list, zbyt krótki, by można było wydedukować z niego prawdziwą przyczynę, polecił mu jedynie ubrać się wygodnie, jakby w przygotowaniu do wyjątkowo długiego, mroźnego spaceru, z którego niechybnie wróci zmęczony, ba, w rzeczywistości nawet padnięty, jeśli nie fizyczną aktywnością, to koniecznością ścierania się z Amelią w oburzonej manierze na sam widok czterokopytnego stworzenia. Średniego wzrostu wałach o alabastrowym umaszczeniu, tak białym jak śnieg, nie należał do grona jej ścisłych faworytów, lecz dla Vanity musiał wystarczyć. Czarownica preferowała bowiem konie o gorącej krwi, skłonne do nieposłuszeństwa, do nagłych uskoków w bok, do kaprysów i dumnych odmów; im silniejsze było zwierzę, tym większą przyjemność zyskiwała ze zdobywania jego zaufania, uczenia się wzajemnej symbiozy, by w końcu wypracować współpracę. Nie zamierzała łamać im karków, nie o to chodziło. Ale widzieć w oczach stworzenia, magicznego czy pozbawionego magii, wyraz odwzajemnianego szacunku, podczas gdy innym stawało kopytem na stopach, och, jak mogła za tym nie przepadać?
Do umówionego miejsca w Shropshire, ojczystym hrabstwie dyrygenta, które ostatnim razem oficjalnie odwiedziła wraz z końcem lutego, Amelia zawitała już na grzbiecie wyważonego wierzchowca wypożyczonego na to popołudnie, usadzona w pierwszej wnęce dwuosobowego siodła dopasowanego do szczególnych potrzeb. Polerowana, droga skóra scalała się z wygodnym siedziskiem, nie za miękkim, nie za twardym, by doświadczenie jeździectwa przekuć w upojność, nie utrapienie, choć wszelkie znaki na niebie i ziemi sugerowały, że Septimus nie będzie w stanie tego docenić. Nie dzisiaj.
- Nie spóźniłeś się, co za zaskoczenie - rzuciła w formie powitania z nieprecyzyjną, celowo wyolbrzymioną oschłością, chociaż kąciki ust drgnęły, uniesione leniwie ku górze na jego widok. Wyglądała inaczej niż mógł zakładać; na głowie miała dobrej jakości toczek, spod którego wystawały pukle jasnych włosów, ramiona podtrzymywały krótszy niż zwykle zimowy płaszcz, a tam, gdzie zazwyczaj widniała spódnica, pojawiły się ocieplane od środka opięte bryczesy, pod kolanami przysłonięte przez wysokie botki. Kolejny toczek oczekiwał na nowego właściciela przytroczony do dalszej części siodła. Nie uchroni go od tego żadna z dróg prowadzących przez pola hrabstwa. Nie uchroni go nawet Cornelius. Decyzja już zapadła, nawet jeśli sam artysta nie brał w procesie jej podejmowania żadnego udziału. - Jesteś w opłakanej kondycji, Septimusie - wymagam od ciebie więcej -, więc dziś nad tym popracujemy. Dyrygowanie zapewnia ci siłę w rękach, prawda? Rzeźbi cię godzinami pracy, która, choć wygląda na delikatną, wcale taka nie jest. Ale stanie i garbienie się przed grupą muzyków nie ma dobrego wpływu na mięśnie twoich nóg, dlatego musimy coś na to zaradzić. Jeździłeś kiedyś konno? - spytała ze spokojnym powątpiewaniem; oczywiście, że nie. Zapewne nigdy dotąd nawet nie widział podobnej istoty na własne oczy, nagle stający przed koniecznością pojęcia zupełnie nowej dziedziny tylko dlatego, że tak oto umyśliła to sobie Amelia. Wałach okrążył posłusznie czarodzieja pod jej dyktando, zanim przystanął na pociągnięcie lejcami, by kobieta mogła zwinnie przełożyć nogę na drugą stronę siodła i zeskoczyć na ziemię, w miejscu, gdzie śnieg pozostawał rzadszy, a gleba zziębnięta, ale nieoblodzona. Wodze ujęła w jedną dłoń, po czym podprowadziła zwierzę bliżej Vanity, ciekawa reakcji. - To Galahad - oznajmiła z pewnym sentymentem, ciepłym, cieplejszym niż gdyby przedstawiała mu ludzkiego przyjaciela. - Pozwól mu się poznać, unieś powoli dłoń i pogładź go po szyi. A jak już się oswoicie, pomogę ci wsiąść - powróciła wzrokiem do Septimusa. Bądź odważny.
Amelia Eberhart
Amelia Eberhart
Zawód : Magizoolog w Departamencie Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami
Wiek : 37
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
if you were a woman and i was a man
would it be so hard to understand?
OPCM : 10
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 18
SPRAWNOŚĆ : 12
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10932-amelia-eberhart#333340 https://www.morsmordre.net/t10966-wolfgang#334285 https://www.morsmordre.net/t10969-amelia-e#334298 https://www.morsmordre.net/f410-borough-of-islington-eden-grove-12 https://www.morsmordre.net/t10967-skrytka-nr-2394#334286 https://www.morsmordre.net/t10968-amelia-eberhart#334288

Powrót do góry Go down

Strona 27 z 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Rzeka Severn

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach