Wydarzenia


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 [GEN] Likantropia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: [GEN] Likantropia   14.02.16 22:05

Likantropia

Wilkołaki w 1811 roku zostały zaklasyfikowane jako Istoty Magiczne, choć klątwa likantropii istniała dużo wcześniej - nigdy nie była jednak akceptowana społecznie. Dopiero na początku XIX wieku stworzono Rejestr Wilkołaków z zamiarem udzielenia im wsparcia - lecz odniosło to przeciwny efekt. Od tej pory każdy wilkołak ma obowiązek zarejestrować fakt swojego przekleństwa, udawać się na kontrole w Ministerstwie i zaświadczyć, że w trakcie pełni przykuje się łańcuchami w miejscu, w którym nie uczyni nikomu krzywdy. Nazwiska osób wpisanych do Rejestru Wilkołaków są powszechnie znane w Ministerstwie - stąd przeklęci skazani są na lincz i często kończą na społecznym marginesie. Brygada Ścigania Wilkołaków powszechnie nadużywa swoich uprawnień, wykonując samosądy na osobach cierpiących na likantropię, nawet jeśli nie stanowią one zagrożenia; stąd większość wilkołaków - dla własnego bezpieczeństwa - zachowuje swoją chorobę w tajemnicy.

Wilkołak każdej pełni księżyca staje się potworem przypominającym wielkiego wilka o nadludzkiej sile. Przemiana jest długa, bolesna i odrażająca - a gdy się dokona, czarodziej nie jest już sobą. Traci jasność umysłu, swój charakter oraz pamięć; nie panuje nad sobą, kieruje się jedynie instynktem. Wilkołaki nigdy nie działają w grupie, nie tworzą tzw. sfor.  Atakują wszystkich ludzi na swojej drodze - mało kto wyszedł cało ze spotkania twarzą w twarz w wilkołakiem. Najczęściej kończy się ono śmiercią od obrażeń ostrymi kłami i pazurami. Jeżeli jednak wilkołak nie zabije swojej ofiary, a jedynie połączy swoją ślinę z jej krwią, może zarazić ją klątwą likantropii. Organizm mugola nie potrafi poradzić sobie z przekleństwem - ugryziony, natychmiast ginie. Natomiast czarodziej zarażony likantropią z czasem widocznie mizernieje; blednieje, traci odporność i kondycję. Przed pełnią bywa kapryśny, w jej trakcie staje się potworem, tuż po niej jest niezmiernie zmęczony.

Na początku kwietnia 1956 roku odkryto wywar tojadowy, który miał zrewolucjonizować życie osób przeklętych likantropią. Eliksir nie zatrzymuje przemiany, ale pozwala zachować pełną świadomość wilkołakowi w trakcie pełni. Aby prawidłowo działał, należy zacząć pić go w odpowiednich dawkach na tydzień przez przemianą. Receptura została udostępniona w kręgach naukowych i odpowiednich ministerialnych działach. Niestety, póki co, pozostaje ona poza zasięgiem czarodziejów zepchniętych na margines.

Żywotność i statystyki wilkołaków
Wilkołaki w ludzkiej postaci są słabsze i wrażliwsze od innych czarodziejów, zyskują jednak siły w wilkołaczej formie. W temacie z mechaniką forum możesz zapoznać się z informacjami o żywotności wilkołaków.

W postaci wilkołaczej czarodziej posiada bonus do statystyk sprawności i zwinności o wartości równej ilości punktów przeznaczonych na genetykę. Dla przykładu - jeżeli postać przeznaczyła 20 punktów biegłości na genetykę wilkołaka, w wilkołaczej postaci otrzymuje bonus +20 do sprawności i +20 do zwinności. Wilkołaków po przemianie nie obowiązuje blokada uników zaklęć o ST 70 i wyższym.

Ponadto w formie wilkołaczej biegłość spostrzegawczości czarodzieja wzrasta o 1 poziom.

Walka z wilkołakiem

ONMSST
-150
I90
II60
III30
IV0
W trakcie ataków wilkołaki korzystają z mechaniki walki wręcz.

Wilkołaki są bardzo odporne na magię - należy znać ich czułe punkty, by móc unieszkodliwić je za pomocą zaklęć. Działają na nie wyłącznie zaklęcia o określonym ST; jest ono zależne od biegłości ONMS rzucającego urok.

ONMS - poziom biegłości ONMS rzucającego zaklęcie
ST - minimalna wartość ST, którą musi mieć zaklęcie, aby zadziałało na wilkołaka


Przemiana
Przemiana w wilkołaka jest niezwykle bolesna - zadaje przeklętemu obrażenia psychiczne równe 25 PŻ (nawet wtedy, gdy przemiana jest wymuszona i okazuje się nieudana).

Jako że maksymalna żywotność postaci w formie ludzkiej i wilkołaczej jest różna, w trakcie przemiany (w dowolną stronę) zachowany zostaje procent posiadanej żywotności, nie liczba PŻ. Dla przykładu - jeżeli postać w ludzkiej formie w trakcie przemiany posiada 100 na 150 maksymalnych PŻ (67% żywotności), tuż po przeistoczeniu w formę wilkołaczą posiada 201 na 300 maksymalnych PŻ (wciąż 67% żywotności).

Osoba przeklęta likantropią może przemienić się w wilkołaka także poza pełnią - staje się to pod wpływem silnych, negatywnych emocji. Należy wykonać rzut kością k100 na powodzenie przemiany; do wyniku dodaje się bonus z biegłości wilkołaka. Efekt należy odczytać z tabeli. Nieodegranie odpowiedniego stanu emocjonalnego przy próbie przemiany skutkuje karą -30 PD i odczytaniem rzutu tak, jakby był krytyczną porażką.

Krytyczny sukces (wyrzucenie 100 oczek) pozwala wybrać wilkołakowi dowolny efekt przemiany.

WynikInterpretacja
120+Przemiana jest udana. Czujesz się inaczej niż podczas pełni - zachowujesz jasność umysłu.
50-119Przemiana jest udana. Nie do końca panujesz nad własnym umysłem - widok i zapach krwi wywołują u ciebie szaleństwo, które kończy się atakiem na zranioną osobę (nieważne, czy jest twoim sojusznikiem).
2-49 Przemiana nie jest udana.
1(krytyczna porażka) Przemiana jest udana; nie otrzymujesz jednak bonusów przysługujących ci w trakcie pełni. Nie panujesz nad sobą, atakujesz najbliżej stojące osoby (nieważne, czy są twoimi sojusznikami). Walczysz do momentu utraty przytomności lub śmierci przeciwników.Spis postaci
Lunara Greyback - niezarejestrowana (6)
Matthew Bott - niezarejestrowany (16)


Powrót do góry Go down
 

[GEN] Likantropia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» [GEN] Likantropia

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Biuro informacji :: Mechanika :: Genetyki i umiejętności-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18