Wydarzenia


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 [UM] Animagia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: [UM] Animagia   14.02.16 23:42

Animagia

Animag to czarodziej, który posiada nabytą umiejętność zmiany w konkretne zwierzę. Nie wykorzystuje przy tym żadnych zaklęć ani nie korzysta z różdżki, zamiana zachodzi tylko i wyłącznie pod wpływem skoncentrowanych myśli. Nauka tej sztuki jest niezwykle trudna i skomplikowana, często trwa wiele lat, dopóki mozolne ćwiczenia przyniosą jakiekolwiek efekty i zamiana w zwierzę zostanie opanowana do perfekcji. Istotnym faktem jest, że postać, którą przyjmuje czarodziej, odzwierciedla jej charakter, co ciekawsze, mimo że będąc zwierzęciem zachowują wolną wolę i pełną świadomość, ich odruchy są ograniczone, bardziej zwierzęce, choć nadal mogą nad nimi panować. Potrafią też porozumiewać się z innymi zwierzętami tej samej rasy.
Ministerstwo Magii wprowadziło bardzo restrykcyjną politykę względem animagów. Każdy z nich ma obowiązek stawić się w Urzędzie Niewłaściwego Użycia Czarów i zarejestrować, aby Ministerstwo miało wgląd, czy czarodziej nie wykorzystuje swojej umiejętności w niedozwolony sposób. Kara za utrzymywanie takiej magii w sekrecie nie jest błaha, takowym przestępcom grozi bowiem Azkaban.

Postaci animagiczne posiadają dwie statystyki: sprawność oraz uniki. Animagowie mają wpisane je w profilach, w nawiasach obok wartości właściwej ludzkiej postaci. Animag rozdziela pomiędzy te dwie statystyki ilość punktów, która wynosi tyle, ile statystyka transmutacji postaci x2. Może do tych punktów dodać również statystyki zwinności oraz sprawności posiadane w ludzkiej formie, o ile kształt animagicznej formy to uzasadnia, pomniejszone jednak o punkty otrzymane w bonusie za wagę.

Punkty do rozdysponowania: T x2 + Z + S - punkty za wagę

Rozkład powinien być zgodny z przyjętą formą (ryba będzie mogła otrzymać wyłącznie punkty uników, rozumianych jako zwinność, a słoń - tylko sprawności, która jest rozumiana bardziej jako siła fizyczna, podczas gdy lew miałby większą swobodę wyboru, gdyż jest silniejszy od ryby i zwinniejszy od słonia). Animagów w ich zwierzęcych formach nie obowiązuje ani górna granica statystyki 60 ani blokada uników zaklęć o ST 70 i wyższym.

Punkty żywotności animagicznej formy określa się poniższym wzorem. Wartości zaokrągla się w górę, a jako wagę przyjmuje się średnią wagę wybranego zwierzęcia. Liczona jest sprawność animagicznej formy.

Żywotność: T x3 + S x3

Istnieje jednorazowa możliwość zmiany swoje animagicznej postaci, co równa się utracie tej wcześniejszej i kosztuje 350 PD. Naukę owej zmiany należy potwierdzić jednym ze sposobów opisanych tutaj.

Atak dowolnej ludzkiej choroby przywraca animaga do ludzkiej postaci.Wymagania

▲ osiągnięcie przynajmniej 5 punktów statystyki transmutacji;
▲ zakup umiejętności w sklepiku;
▲ aby skorzystać z umiejętności należy rzucić kością k10, stopień trudności udanej próby przemiany wynosi 15. Dolicza się statystykę transmutacji. Jeżeli postać ma 15 pkt transmutacji staje się z tego obowiązku zwolniona.

Spis postaci
PostaćFormaTSZRejestracja
Ambrose TraversOrzeł przedni152515120-
Cassandra VablatskyWroniec501515-
Charlene LeightonKot1503545tak
Eileen WildeKania ruda1603748tak
Elisabeth ParkinsonKot1503645-
Julia PrewettWiewiórka2004560-
Morgoth YaxleyWilk europejski304822234-Powrót do góry Go down
 

[UM] Animagia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» [UM] Animagia
» Jolene Dunbar - animagia

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Biuro informacji :: Mechanika :: Genetyki i umiejętności-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18