Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Zwierciadło przyszłości
AutorWiadomość
Zwierciadło przyszłości [odnośnik]28.05.16 15:06

Zwierciadło przyszłości

Czas. On jeden jest przeszkodą dla każdego. Obawa o nadchodzące wydarzenia potrafi paraliżować, a czasem skłania do niewłaściwych decyzji.
Astrologia to wiedza o gwiazdach i nauka ich czytania. Na ich podstawie można określić nadchodzące wydarzenia i dzieje, a przynajmniej nakreślić ich prawdopodobieństwo. Wróżbiarstwo to umiejętność, która pozwala opisać przyszłość na podstawie znaków i symboli, na podstawie kart, fusów, obrazów z czarodziejskich kól. Jasnowidzenie to dar, który uaktywnia się niespodziewanie, pokazując krótki wycinek czegoś, co jeszcze nie miało miejsca. Pozostaje najbardziej niezdefiniowanym i określonym, ale jednocześnie najbardziej dokładną i prawdziwą ze wszystkich form prekognicji.

Badania mają na celu połączenie wiedzy ze wszystkich dziedzin, głównych i uzupełniających. Mają na celu stworzenie realnego narzędzia, które umożliwi stały, bezpośredni kontakt jasnowidza ze swoim wewnętrznym okiem, nawet jeśli pozostaje poza jego kontrolą. Badania to próba połączenia daru z przedmiotem odbijającym rzeczywistość, tak aby zamiast niej pokazywało przyszłość w dowolnie wybranym przez jasnowidza momencie bez czekania na ten moment.

Poszukiwani

-

Badacze

Magrid Lupin - specjalistka od tworzenia luster
Ramsey Mulciber – jasnowidz/teoretyk (bonus z numerologii +20)
Darcy Rosier - hipnotyzerka (bonus z magii umysłu +20)
Constance Lestrange - specjalista od zaklęć (bonus z numerologii +15)
Victoria Parkinson - alchemik, początkująca w tworzeniu luster (bonus z wytwórstwa luster +5)


Etap I

200 /200
Hipoteza: Obrazy pochodzące z innego wymiaru, zwane wizjami, są zjawiskami unikatowymi i niepowtarzalnymi.
• Analiza wizji pod kątem samego zjawiska.
• Próba uzyskania odpowiedzi na pytania: czy obrazy pojawiają się niespodziewanie, czy pojawia się prawidłowość i regularność. Jeśli tak — co wpływa na powstawanie wizji, jakie czynniki, czy można je sztucznie stymulować i prowokować wizje do pojawiania się.
• Rozszerzenie wiedzy o nauki astronomiczne i wróżbiarstwo, a także analizę transformacji czasu jako wymiaru.

Ten etap ma charakter głównie metodologiczny i wprowadzający w głąb teorii zagadnienia.

Etap II

500/ 500
Teza: Wizje jako zjawiska są czynnikiem endogennym, dzięki czemu można je wydobyć i zmodyfikować.
• Rozszerzanie wiedzy teoretycznej.
• Praktyczne wykorzystanie zdobytej wcześniej wiedzy teoretycznej.
• Próba stymulacji mózgu czarodzieja i wymuszenie na nim powstania wizji.


Etap III

672 /500
Część właściwa badań.
• Wpędzenie obiektu badanego (doświadczalnego) w stan hipnozy i wydobycie z niego części składowych wspomnień wizji, które posłużą do twórczej części badań.
• Opracowanie eliksiru umożliwiającego reagowanie wybranego przedmiotu na dar.
• Połączenie wybranego przedmiotu — zwierciadła nasyconego eliksirem z wewnętrznym okiem za pomocą zaklęć.
• Zastosowanie na przedmiocie zaklęcia, które pozwoli wywoływać wizję z określonego okresu czasu w przyszłości.

Etap IV

98 /50
Etap końcowy — po zakończeniu badań.
Etap polegający na serii testów, mających potwierdzić skuteczność stworzonego przedmiotu i efektywność przeprowadzonych badań.Badacze widzą możliwość rozwijania w przyszłości badań, polegających na sprecyzowaniu jednostki czasu i wyborze chwil na osi czasu.
Raporty


1471 / 1250

6 grudnia 1955
Zbiory londyńskiej biblioteki niewiele poszerzyły mulciberową wiedzę. Ale rozwijając temat jasnowidzenia wpadł na kilka innych pozycji, które mogłyby pozwolić mu zrozumienie istoty daru (29 + 20 = 49)

26 grudnia
Wizyta w Bibliotece Londyńskiej ma na celu zapoznanie się Darcy z wiedzą z zakresu jasnowidzenia. Rosier napotyka na problem w znalezieniu ksiąg odpowiednich do przygotowania jej z tego zagadnienia. Próbuje zgromadzić i uporządkować materiały do nauki. Wstępnie zapoznaje się z wybranymi zbiorami, wyklucza tytuły zbędne – zbyt skomplikowane, bądź zawierające fałszywe informacje. (37 + 20 = 57)

28 grudnia
Kolejne poszukiwanie niezbędnych materiałów w Bibliotece Londyńskiej. Nieskuteczna próba przygotowania materiałów z hipnozy pod kątem łączenia jej z innymi dziedzinami magii. Poszukiwanie przykładów badaczy łączących ze sobą w korelacje poszczególne przestrzenie naukowe z różnych sfer badawczych. Znalezienie szczątkowych informacji o takich badaniach oraz poszerzenie swojej wiedzy w tym zakresie. (41 + 20 = 61)

29 grudnia
Pierwsze próby studiowania zgromadzonych materiałów z hipnozy i jasnowidzenia w bibliotece w rodzinnym domu Rosierów. Zapoznawanie się z podstawami jasnowidzenia i zgłębianie natury tego daru, jak i poszerzenie swojej wiedzy o rozwinięcie tej kwestii. Pierwsze próby spisania metodologii zastosowania hipnozy w jasnowidzeniu i jej wpływu na jasnowidzenie. Spisanie pierwszych szkiców działania i próba przewidzenia ich skutków. (12 + 20 = 32)

4 stycznia
Analiza prób zaklęcia przedmiotów magicznych w taki sposób aby wydobyte w procesie hipnozy wizje było można zawrzeć w przedmiocie magicznym. Odrzucenie tego zagadnienia na rzecz skupienia się na samym wydobywaniu wizji z jasnowidza hipnozą. Napotkane pierwsze poważne problemy i wątpliwości w ramach możliwości wdrożenia zaplanowanej metodologii działań w prace badawcze. Przespanie się z tą kwestią w sypialni Darcy i chęć rozwiązania zauważonych przeszkód w dalszym przebiegu działań. (83 + 20 = 103)

6 stycznia 1956
W komnacie z mapą nieba Mulciber i lady Lestrange rozszerzają swoją wzajemną wiedzę.  ((90 + 15) + (79 + 20) = 204)

16 stycznia 1956
W salonie luster odbyło się pierwsze spotkanie badawcze grupy. Badacze rozdzielali między sobą zadania praktyczne, ustalali harmonogram i rozwiewali swoje wątpliwości. Postanowiono, że należy stworzyć mniejsze lustro niezbędne do testu, a w trakcie najbliższej pełni odbędzie się próba rzucenia na niego zaklęcia. ((66 +15) + (20+20) + (49+20)=190)

20 stycznia 1956
W dziale ksiąg zakazanych Constance szukała sposobu na stworzenie połączenia przedmiotu z czymś niematerialnym, wizją, myślą, wspomnieniem, dzięki czemu będzie mogła rozpisać numerologicznie zaklęcie, dzięki któremu jasnowidz będzie mógł patrzeć w przyszłość.(76 +15= 91)

24 stycznia 1956
Podczas pobytu w Św. Mungu Constance wstępnie rozpisuje numerologicznie zaklęcie, wykorzystując wolną chwilę. Zapiski na pergaminie są dość chaotycznie, jednak rozważa kilka wariantów, które pozwolą jej ruszyć na przód (61 + 15 = 76  )

28 stycznia 1956
Constance poprawia błędy w rozpiskach numerologicznych zaklęcia (38 +15 => 53)

27 lutego 1956
27 lutego w rodzinnej bibliotece Victoria szuka informacji na temat powiększenia zwierciadła, aby miało odpowiednią wielkość podczas pierwszych testów (18 + 5 = 23)

29 lutego 1956
W archiwum Londyńskiej Biblioteki Victoria szuka informacji na temat przygotowania zwierciadła do nadania mu magicznych właściwości  (11 + 5 = 16)

6 marca 1956
W mieszkaniu Mulcibera odbyło się drugie spotkanie grupy badawczej. Lady Rosier wpędziła Mulcibera (jako obiekt badany) w stan hipnozy, przywołując z zakamarków jego umysłu wspomnienia wizji doświadczonych w trakcie pełni. Ramsey zebrał je do fiolki i przekazał Constance do analizy, która przeanalizowała je w myślodsiewni i wykorzystała do stworzenia zaklęcia, które zostanie rzucone na zwierciadło. [(15+20) +  (49 + 20) + (34 + 15) = 153]

marzec 1956
W Dziale Ksiąg Zakazanych Constance rozpisuje zaklęcie, dzięki któremu połączy zwierciadło z darem jasnowidzenia (58 + 15 = 73)

24 marca 1956
W biurze Mulcibera w trakcie pełni księżyca badacze spotkali się po raz ostatni. Victoria Parkinson dostarczyła stworzone zwierciadło, a następnie nasączyła je specjalnym eliksirem o magicznych właściwościach, powstałym na bazie esencji z wizji. Constance rzuciła na nie stworzone przez siebie zaklęcie, które ostatecznie uczyni lustro magicznym i pozwoli jasnowidzowi na spoglądanie w przyszłość. Po wszystkim nadszedł końcowy etap. Ramsey spojrzał w lustro i zamiast swojego odbicia dostrzegł rozchodzących się w swoje strony członków grupy badawczej, co miało dopiero nastąpić. (67 + 10E) +(92 + 23Z) + 21 = 213

29 marca 1956
Mulciber zabrał zwierciadło do domu, gdzie ostatecznie postanowił je przetestować — w całkowitej ciszy i samotności. i gdy spojrzał w srebrzystą taflę ujrzał przyszłość. Zobaczył siebie kroczącego ulicami Londynu. Zobaczył obcą staruszkę, a później siebie wpadającego w trans. I był pewien, że to dopiero nadejdzie. (77)

Badania zakończyły się sukcesem.
pan unosi brew, pan apetyt ma
na krew


Ostatnio zmieniony przez Ramsey Mulciber dnia 29.12.16 13:35, w całości zmieniany 17 razy
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler

Świat smakuje jak machora
a machora jak ten świat,
kiedy przyjdzie na mnie pora
sam wyostrzę czarny bat.
OPCM : 40
UROKI : 20 +2
ALCHEMIA : 0 +3
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Zwierciadło przyszłości BfgY2uH
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Re: Zwierciadło przyszłości [odnośnik]22.08.16 17:43
Zgłaszam się na miejsce alchemika SmileCzas płynieAle wspomnienia pozostają na zawsze

Victoria Parkinson
Zawód : Dama, twórczyni perfum, alchemiczka
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczona
Bo nie miłość jest najważniejsza, a spełnienie obowiązku wobec rodu i męża.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t3354-victoria-parkinson https://www.morsmordre.net/t3379-harkan#57453 https://www.morsmordre.net/t3381-lady-parkinson#57459 https://www.morsmordre.net/f110-gloucestershire-cotswolds-hills-posiadlosc-parkinsonow https://www.morsmordre.net/t3442-skrytka-bankowa-nr-842 https://www.morsmordre.net/t3380-victoria-parkinson#57455
Re: Zwierciadło przyszłości [odnośnik]24.08.16 9:18
20 stycznia 1956 w Dziale Ksiąg Zakazanych Constance szuka odpowiedzi na pytania jak połączyć przedmiot z czymś, co jest niematerialne. => 76


lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Constance Lestrange
Zawód : badacz zaklęć
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zwierciadło przyszłości E375e1f9469fca983adeb5f768d65da4
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 https://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 https://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 https://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance https://www.morsmordre.net/t2806-skrytka-bankowa-nr-689#45375 https://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
Re: Zwierciadło przyszłości [odnośnik]02.09.16 7:45
24 stycznia 1956 Constance wstępnie rozpisuje numerologicznie zaklęcie, wykorzystując wolną chwilę. Zapiski na pergaminie są dość chaotycznie, jednak rozważa kilka wariantów, które pozwolą jej ruszyć na przód => 61 + 15 (numerologia IV) => 76


lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Constance Lestrange
Zawód : badacz zaklęć
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zwierciadło przyszłości E375e1f9469fca983adeb5f768d65da4
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 https://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 https://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 https://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance https://www.morsmordre.net/t2806-skrytka-bankowa-nr-689#45375 https://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
Re: Zwierciadło przyszłości [odnośnik]02.09.16 18:06
27 lutego w rodzinnej bibliotece Victoria szuka informacji na temat powiększenia zwierciadła, aby miało odpowiednią wielkość podczas pierwszych testów -> 18 SadCzas płynieAle wspomnienia pozostają na zawsze

Victoria Parkinson
Zawód : Dama, twórczyni perfum, alchemiczka
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczona
Bo nie miłość jest najważniejsza, a spełnienie obowiązku wobec rodu i męża.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t3354-victoria-parkinson https://www.morsmordre.net/t3379-harkan#57453 https://www.morsmordre.net/t3381-lady-parkinson#57459 https://www.morsmordre.net/f110-gloucestershire-cotswolds-hills-posiadlosc-parkinsonow https://www.morsmordre.net/t3442-skrytka-bankowa-nr-842 https://www.morsmordre.net/t3380-victoria-parkinson#57455
Re: Zwierciadło przyszłości [odnośnik]03.09.16 7:46
28 stycznia Constance poprawia błędy w rozpiskach numerologicznych zaklęcia (38 +15 => 53)


lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Constance Lestrange
Zawód : badacz zaklęć
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zwierciadło przyszłości E375e1f9469fca983adeb5f768d65da4
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 https://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 https://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 https://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance https://www.morsmordre.net/t2806-skrytka-bankowa-nr-689#45375 https://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
Re: Zwierciadło przyszłości [odnośnik]11.09.16 14:01
29 lutego w archiwum Londyńskiej Biblioteki Victoria szuka informacji na temat przygotowania zwierciadła do nadania mu magicznych właściwości -> 11 SadCzas płynieAle wspomnienia pozostają na zawsze

Victoria Parkinson
Zawód : Dama, twórczyni perfum, alchemiczka
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczona
Bo nie miłość jest najważniejsza, a spełnienie obowiązku wobec rodu i męża.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t3354-victoria-parkinson https://www.morsmordre.net/t3379-harkan#57453 https://www.morsmordre.net/t3381-lady-parkinson#57459 https://www.morsmordre.net/f110-gloucestershire-cotswolds-hills-posiadlosc-parkinsonow https://www.morsmordre.net/t3442-skrytka-bankowa-nr-842 https://www.morsmordre.net/t3380-victoria-parkinson#57455
Re: Zwierciadło przyszłości [odnośnik]06.12.16 11:58
Rodzi się zaklęcie (58 +15=>73


lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Constance Lestrange
Zawód : badacz zaklęć
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zwierciadło przyszłości E375e1f9469fca983adeb5f768d65da4
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 https://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 https://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 https://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance https://www.morsmordre.net/t2806-skrytka-bankowa-nr-689#45375 https://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
Zwierciadło przyszłości
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach