Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Przewodnik po forum
AutorWiadomość
Przewodnik po forum [odnośnik]13.07.16 14:06
Przewodnik po forum

Wielkość oraz rozbudowanie naszego forum z początku może przytłaczać. Dla wszystkich zagubionych przygotowaliśmy przewodnik ułatwiający poruszanie się po forum. Dzięki niemu nie ominiesz żadnego ważnego tematu.

W przypadku pytań lub wątpliwości napisz w temacie z FAQ lub bezpośrednio zwróć się do kogoś z personelu pomocniczego.Pierwsze kroki na forum
Swoją przygodę na Morsmordre zacznij od przeczytania opisu fabuły. Dzięki kalendarium poznasz tło historyczne potrzebne do napisania karty postaci. O wydarzeniach, które zdążyły się odbyć już na forum, możesz poczytać w kalendarzu. Aby zapoznać się z kulturą lat 50., zwyczajami, muzyką czy magicznymi chorobami, zapoznaj się z tematami w opisie świata.

W temacie dotyczącym karty postaci znajdziesz jej wzór oraz porady dotyczące tworzenia swojego bohatera. Warto zapoznać się z poszukiwaniami graczy bądź samemu odszukać tam potrzebnych relacji.

Przed stworzeniem postaci zapoznaj się z mechaniką forum. W tym temacie dowiesz się m.in., ile przysługuje ci punktów statystyk postaci i jak je rozłożyć. W celu zakupu przedmiotów lub umiejętności odwiedź sklepik Mistrza Gry. Zakup odnotuj w temacie z rozwojem postaci.

Po akceptacji karty
Po zaakceptowaniu karty możesz rozpocząć rozgrywkę. Wcześniej jednak warto założyć temat w powiązaniach. Możesz skorzystać z przygotowanego przez administrację kodu relacji.

Listowny kontakt z innymi postaciami i mistrzem gdy umożliwi sowia poczta. Przed założeniem tematu zaznajom się z dotyczącymi jej zasadami.

Warto założyć dla swojej postaci wsiąkiewkę, dzięki której uporządkujesz swoje należności oraz prowadzone wątki. Więcej o tym znajdziesz w temacie czym są wsiąkiewki? Opowiadania z życia swojej postaci możesz również zamieścić w Kartach Tarota, więcej o nich przeczytasz w odpowiednim temacie.

Jeżeli masz ochotę zainwestować w coś punkty majętności, poczytaj o finansach, załóż skrzynkę bankową. Zebrane środki możesz wydać na Czekoladowe Żaby lub dobra wszelakie dostępne w sklepiku Mistrza Gry.

Rzucanie zaklęć
Zapoznaj się z poradnikiem rzutów kością oraz mechaniką forum. W spisie zaklęć oraz spisie eliksirów wraz z ingrediencjami odnajdziesz efekt ich działania oraz ST wymagane do sukcesu, podobnie jak w spisie klątw. Kilka słów o walce, pojedynkach oraz rzucaniu zaklęć znajdziesz w części mechaniki dotyczącej walki. Zainteresowanych zachęcamy również do korzystania z mechaniki walki wręcz.

Wydarzenia
Na Morsmordre wydarzenia dzielą się na ogólnoforumowe (dostępne dla wszystkich postaci), przeznaczone dla określonej grupy graczy (poprzedzają je zapisy), związane z organizacjami (dla Zakonu Feniksa i Rycerzy Walpurgii) oraz prywatne (organizowane przez graczy). Jeżeli chcesz zorganizować jedno z nich, zapisz się wcześniej do kolejki wydarzeń prywatnych. Możliwa jest również organizacja badań, o których przeczytać można tutaj.

Udział w wydarzeniach organizowanych przez mistrza gry wynagradzany jest punktami doświadczenia.

Wydarzeniem stałym, organizowanymi każdego miesiąca, jest Klub Pojedynków, który znajduje się w Domu pojedynków.

Punkty doświadczenia
Punkty doświadczenia są odzwierciedleniem aktywności forumowej. O tym, jak je zbierać, dowiesz się w temacie dotyczącym zdobywania punktów. Możesz wydać je na przedmioty ze sklepiku mistrza gry.

Aby upomnieć się o zdobyte punkty doświadczenia, rozliczenia zamieść w temacie z doświadczeniem.

Zgrupowania
Na forum istnieją dwie główne organizacje - Rycerze Walpurgii i Zakon Feniksa. Przed dołączeniem do któregokolwiek ze zgrupowań zapoznaj się z jego opisem. Pamiętaj o tym, żeby wpasować się w ideologię grupy.

Przygodę w organizacji rozpoczynasz od rangi sojusznika, a dopiero później uzyskujesz status pełnoprawnego jej członka. Możesz przysłużyć się organizacji wynajdując nowe śmiercionośne mikstury i zaawansowane zaklęcia niosące pomoc w jednostce badawczej lub stając w szeregach Gwardii Zakonu lub Śmierciożerców.

Będąc członkiem Zakonu lub Rycerzy, zgadzasz się na udział w wydarzeniach organizowanych dla danej grupy oraz w misjach pobocznych. W przypadku braku aktywności możesz zostać usunięty z organizacji. Pamiętaj, że większość wydarzeń wiąże się z zagrożeniem życia Twojej postaci.

W tematach dotyczących organizacji możesz przeczytać o korzyściach płynących z przynależności do Rycerzy oraz Zakonu.

Dodatkowe
Administracja informuje o zmianach na forum w ogłoszeniach, ale jeśli nie chcesz przegapić żadnej nowości, zapisz się na listę prenumeracyjną.
Wiele fabularnych informacji znajdziesz także w subforum poświęconym całkowicie mediom, gdzie publikowane są w formie klimatycznych artykułów.
Pomysłu na pechowy wątek możesz poszukać w parszywkach.
Natomiast z konta Ain Eingarp możesz odegrać każdą potrzebną do fabuły postać.
Alchemicy mogą każdego fabularnego miesiąca losować ingrediencje.
Na forum dostępne są minigry, które mogą urozmaicić prowadzone wątki.
Badacze mogą tworzyć nowe eliksiry, zaklęcia, przedmioty. Więcej o działalności naukowej przeczytasz w temacie dotyczącym badań.

Przydatne linki
Regulamin
Mapa forum
Mapa lokacji
Propozycje

Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Przewodnik po forum Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Przewodnik po forum
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach