Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Pracownia twórcy perfum
AutorWiadomość
Pracownia twórcy perfum [odnośnik]26.07.16 18:04
First topic message reminder :

Pracownia twórcy perfum

★★★★
Jest to prywatna pracownia Victorii Parkinson, gdzie ta ma możliwość tworzenia nowych perfum. Również w tym miejscu odbywają się wszystkie poszczególne etapy wytwórstwa flakoników, w których sprzedawane lub rozdawane będą te cudowne eliksiry. Osoby pracujące w Domu Mody mają tu dowolny wstęp, mogą tu wejść również osoby z zewnątrz, zaproszone przez samą Victorię. Samo pomieszczenie jest wystarczających rozmiarów. Po środku stoi duży stół, na którym stoją puste buteleczki, kilka kociołków, pod którymi pali się ogień. Za stołem stoi wielki regał z potrzebnymi ingrediencjami oraz roślinnością nadającą zapach, na przykład kwiatami. Oczywiście jest także gdzie usiąść, w pomieszczeniu jest także na tyle jasno, aby w razie potrzeby móc pracować w nocy.
W tej lokacji obowiązuje bonus do rzutu kością w wysokości +5 dla Zakonników i +10 dla Gwardzistów.
[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 25.03.22 20:47, w całości zmieniany 2 razy
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Pracownia twórcy perfum - Page 6 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Pracownia twórcy perfum [odnośnik]06.04.22 10:28
Najważniejsze to samemu w siebie wierzyć.
W ustach Rigela wszystko potrafiło brzmieć gładko i łatwo. Nie wiedziała czy to ze względu na podekscytowanie związane z kadzidłem, czy może jego odprężenie, czy może to, że już od dawna los stawiał przed nim większe wyzwania bo po prostu był mężczyzną. Nie jej to było też oceniać, ale jeżeli to było takie proste…to najwyraźniej do tej prostoty Odetta jeszcze nie dotarła, zwłaszcza jeżeli rozważała jego następne słowa. U niej to było niemal awykonalne, ale chyba lepiej było już nie komplikować spraw za bardzo.
- Mówiłam ci o mojej ostatniej przygodzie z nowymi kosmetykami? Mój kuzyn wymyślił bardzo ciekawą maść z płatków ciemiernika, kładziesz pod oczy i w ogóle żadnych cieni, zupełnie idealnie! – Rigel na pewno dobrze odnalazłby się jako jej kuzyn, w rodzie otoczonym pięknem, gdzie kaprysy z modą i kosmetykami były na porządku dziennym, gdzie nikogo nie martwiło, że mężczyźni mówili o najnowszych trendach. Doprawdy, lepszy by był z niego Parkinson – tego jednak nigdy nie miała powiedzieć głośno.
- Nigdy tego nie mówiłam, ale zawsze miałam wrażenie, że nieco źle zginam stopy przy dygnięciu i zawsze się cieszę, że jak to mówi moja lady matka, ludzie w tym momencie patrzą mi na twarz. – Lady matka sugerowała również inne miejsce, gdzie mogą patrzeć w tym momencie mężczyźni, tego jednak nie godziło się powtarzać w towarzystwie. Zresztą Odetta nie potrafiłaby tego zrobić z jakąkolwiek finezją równą byłej lady Rosier, obecnie lady Parkinson.
- Oczywiście, że nie. Marny to ze mnie by był postrach i niewiele bym potrafiła robić. – Pokręciła głową, słuchając jeszcze jego następnych słów. – Myślę, że brak tej cienkiej linii kiedy zaczynają się obowiązki, a kiedy kończą przyjemności dla mężczyzn jest mniej widoczny. – To jedyne stwierdzenie, które powiedziała w kierunku Rigela i to o wiele cichszym tonem. Nie było w tym jednak złośliwości a raczej jakiś smutek.
Zostało jej ostatnie działanie, tak jak mówiła, dlatego pozbyła się nieudanego eliksiru ze swojego kociołka, sięgając po ostatni składnik niezbędny jej do zrobienia marynowanych czułek szczuroszczeta. Przyglądała się samym czułkom z zaciekawieniem, nie do końca wiedząc, czemu z przedawkowania nimi ma pojawiać się fioletowa narośl, ale też nie było to coś, co miałoby ją jakkolwiek przekonać do spróbowania. Nie była to jedyna niezbędna ingrediencja, dlatego przygotowała się jeszcze, sięgając po utarty wcześniej rozmaryn, delikatnie przysypując nim narośl aby wszystko rozeszło się elegancko. Ostrożnie dodała jeszcze nieco krwi rekina, przeczekując chwilę zanim dodała do tego krwi wieloryba. Ostatnim dodanym składnikiem tuż pod koniec była krew memortka. Cóż, mieli się przekonać potem jak wyjdzie ich eliksirowarzenie dziś po całości, za to teraz mogła słuchać już Rigela w pełni.

z/tSomeone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm,
Figures dancing gracefully across my memory
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t9760-ksiezniczka-labedzi#296219 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218
Re: Pracownia twórcy perfum [odnośnik]06.04.22 10:28
The member 'Odetta Parkinson' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 36
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Pracownia twórcy perfum - Page 6 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Pracownia twórcy perfum [odnośnik]08.04.22 0:27
Czasami żałował, że wszystko w życiu nie bywa proste. Od dziecka uczono ich, że słowa - magiczne inkantacje i przelana w nią wola, potrafiły zmieniać rzeczywistość. Tak więc dlaczego nie można było tak po prostu powiedzieć: “wystarczy zrobić coś”, żeby to się stało. Paradoksalne.
-Oh, musisz mi przesłać próbkę!
Żeby wyglądać zdrowo, Rigel musiałby chyba non stop nakładać sobie krem z płatków ciemiernika albo nawet się w nim kąpać. Na pewnym etapie życie czarodziej po prostu dał za wygraną i pogodził się z tym, że już do końca życia będzie wyglądać niczym duch - wiecznie blady i zmęczony. Zastanawiał się wielokrotnie, czy gdyby wyprowadził się gdzieś na wieś - poza stolicę, poczułby się lepiej, będąc bliżej słońca, odpoczywając na świeżym powietrzu. Prawdopodobnie nie, gdyż był synem swojego ojca.
-Jesteś przecież bardzo ładna, Odetto. Dlatego przykuwasz spojrzenia wielu - odpowiedział z uśmiechem. - Tak, że jeśli uwaga tego typu sprawia ci przyjemność, to chyba dobrze? No i nie musisz się niepokoić, że ktoś będzie oceniał sposób, w jaki robisz dygnięcie.
Czarodziej z tym elementem etykiety nigdy nie miał problemów, aczkolwiek wiele by dał, żeby ktoś się zachwycał tym, jak wygląda, niż to, w jaki sposób trzyma widelec.
Słowa, jakie wypowiedziała Odetta, były szczere i zabolały młodszego lorda Black w sposób, jakby ktoś wbił mu długie ostrze prosto w serce. Oczywiście wiedział, że jego przyjaciółki miały zupełnie inne problemy. Nie pozwalano im zajmować się wieloma czynnościami, uważnie obserwowano, z kim się zadają i gdzie chodzą. Z drugiej strony dla nich zasady gry były jasne. Lordowie, niestety, byli stawiani zupełnie w innej sytuacji. Wielu z tego korzystało, jednak nie Rigel. Po prostu nie umiał tego robić.
-Podejdź bliżej, to pokażę ci, jak przygotować podstawowe kadzidło odprężające - zwrócił się do przyjaciółki, kiedy oboje skończyli przygotowywać ostatnie eliksiry. - Nie jest to trudne, kiedy zna się podstawy alchemii, jednak trzeba mieć pojęcie o roślinach i ich właściwościach.
Z niewielkiej skrzyneczki wydostał małe zawiniątka z ziołami i fiolkę, ze skrystalizowaną żywicą - smoczą krwią. Wystarczyło ją odrobinę podgrzać albo lekko rozcieńczyć, żeby ta połączyła serce, którym było skrzelozielez resztą składników - słodki kwiat lotosu, nawłoć i pachnące prawie jak amortencja młodego czarodzieja - sosnowe igły.
Kiedy łączył poszczególne składniki, dokładnie opisywał lady Parkinson, co dodaje i dlaczego właśnie tę roślinę. Kadzidło przecież również było historią, zatrzymaną przez lepką żywicę, niczym owad uwięziony w bursztynie, a Rigel bardzo chciał podzielić się właśnie tą historią ze swoją przyjaciółką, żeby w pewnym momencie sama mogła ją powtórzyć.

/zt


The truth may be out there
But the lies are inside your head.

Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
We are all roamers of vast spaces and travellers in many ages.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Pracownia twórcy perfum [odnośnik]08.04.22 0:27
The member 'Rigel Black' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 65
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Pracownia twórcy perfum - Page 6 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Strona 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Pracownia twórcy perfum
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach