Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Koteł
AutorWiadomość
Koteł [odnośnik]20.09.16 21:59Kot
Nie wliczając faktu, że ma dosyć oryginalne imię, człowiek w jej towarzystwie może poczuć się niezręcznie - sowa ta potrafi wpatrywać się w osobnika intensywnie przez długi okres czasu, nawet nie mrugając. Wygląda przy tym, jakby w tym samym momencie penetrowała Twój mózg w poszukiwaniu przydatnych informacji. Przerażające, prawda?
Gość
Anonymous
Gość
Re: Koteł [odnośnik]06.12.16 1:12
Przeczytaj Jordan Rogers
R. Carter, F. Fox Przekazanie sprawy nr 271

Aurorzy prowadzący: Raven Carter, Frederick Fox

Raport z miejsca zbrodni:

Opis sprawy z komendy głównej mugolskiej policji przejęty przez czarodziejską policję.

Czas i miejsce zgonu:
Port of London, noc z 22 na 23 marca.

Ofiara:
Tożsamość potwierdzona przez zaznajomionego z ofiarą rybaka na podstawie marynarskiego tatuażu na przedramieniu.

Colin Hayes - mężczyzna, 62 lata, były kupiec, właściciel małego kutra rybackiego, marynarz, kawaler, bezdzietny.

Odnalezienie i stan zwłok:
O poranku 23 marca na nabrzeżu znaleziono wyrzuconą przez fale odciętą dłoń, parę godzin później pracownicy portu odłowili z wody pozbawiony głowy oraz dłoni korpus. Mężczyzna odziany był w zniszczony prochowiec, ciemnozielone, połatane spodnie, szary, wełniany sweter i buty gumiaki. Pomimo poszukiwań w obrębie dzielnicy portowej oraz nabrzeża, nie odnaleziono drugiej dłoni. Na ciele ofiary stwierdzono dwie rany kłute pod żebrami i uszkodzenia organów wewnętrznych, autopsja wykazała, że przyczyną śmierci była znaczna utrata krwi oraz rozległe obrażenia. Ślady pozostawione na kręgach oraz obszarpanie skóry na karku pozwala na stwierdzenie, że mężczyzna padł ofiarą nieumiejętnej dekapitacji dokonanej przy pomocy noża o ostrzu długości około 20 centymetrów. W trakcie sekcji zwłok odkryto marskość wątroby wskazującej na wieloletnie uzależnienie od alkoholu.

Notka:
Sprawę przesunięto pod pieczę aurorów z uwagi na łudząco podobną sytuację z poprzednich zgłoszeń. Wiele ciał zostało pozbawionych głowy, u części z nich stwierdzono ślady użycia zaklęć czarnomagicznych, co jest sprawą wielce dla nas alarmującą.

Jordan Rogers
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Koteł Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Koteł [odnośnik]06.12.16 1:28
Przeczytaj Jordan Rogers
R. Carter, S. Skamander
-->
Przekazanie sprawy nr 282

Aurorzy prowadzący: Raven Carter, Samuel Skamander

Raport z miejsca zbrodni:

Czas i miejsce zgonu:
Przychodnia przy Crimson Street 8b, noc z 17 na 18 marca.

Ofiara:
Miria Diggory - kobieta, 26 lat, czystokrwista czarownica, w drugim trymestrze ciąży, zdrajczyni krwi, początkująca uzdrowicielka pracująca w niewielkiej przychodni przy Crimson Street 8b. Ojciec, William Diggory, magomedyk na oddziale magicznych zakażeń w szpitalu św. Munga, matka, Melania Diggory, aptekarka na Pokątnej, narzeczony, Thomas Selverson, mugolak, pisarz magicznych powieści.

Odnalezienie i stan zwłok:
Huk wybijanych szyb zaalarmował mieszkańców pobliskiej kamienicy, jednak wezwane służby porządkowe nie ujęły sprawców, którzy zbiegli na długo przed pojawieniem się patrolu. Charakter zniszczeń dokonanych w przychodni wskazuje na włamanie. Sekcja zwłok kobiety wykazała dyslokację prawego stawu barkowego, przerwanie ciągłości kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz martwy płód w ciele ofiary. Ciało naznaczone wieloma płytkimi ranami zadanymi ostrym narzędziem.
Śmierć płodu nastąpiła na skutek użycia klątwy, potwierdzona jest ich ingerencja również w przypadku nagłego zatrzymania funkcjonowania mięśni (wciąż były napięte po śmierci ofiary) oraz w przypadku nienaturalnego wyłamania stawu barkowego.

Notka:
Jednostki pracujące nad tą sprawą uprasza się o jak najszybsze rozwiązanie jej oraz doprowadzenie odpowiedzialnego za nią sprawcy pod wymiar sprawiedliwości.

Jordan Rogers
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Koteł Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Koteł [odnośnik]06.12.16 1:37
Przeczytaj Jordan Rogers
L. Greengrass, R. Carter
Przekazanie sprawy 235
Lilith Greengrass, Raven Carter

Dokumentacja dotycząca sprawy nr 235
Protokół oględzin miejsca zdarzenia
Prowadzący funkcjonariusz Raiden Carter
Czynność utrwalona za pomocą obrazu
Warunki atmosferyczne, widoczność i inne, w których prowadzono oględziny:
temperatura: 14'  opady: brak  wiatr: słaby  oświetlenie: naturalne
Widoczność dobra, pogoda słoneczna
W Elgin, w południowo-wschodniej części miasta usytuowana jest Lossiemouth Rd, która biegnie z kierunku północnego na południowy. Patrząc w kierunku południowym, po prawej stronie tej ulicy stoi jeden budynek piętrowy. Budynek nie posiada numeru adresu. Budynek ten oddalony jest od krawędzi jezdni Lossiemouth Rd na odległość 6,8 m. Budynek jest piętrowy, podpiwniczony. Drzwi wejściowe znajdują się od strony wschodniej (patrz zdjęcie nr 1). W chwili oględzin drzwi wejściowe ozn. nr 10 są zamknięte, natomiast zamek tych drzwi jest otwarty. Drzwi te są konstrukcji drewnianej. Otwierane są do wewnątrz i mają wymiary - szerokość 0,9 m, wysokość 2,0 m i nie noszą śladów uszkodzeń prócz wyraźnego spróchniałego stanu (patrz zdjęcie nr 2). Za tymi drzwiami znajduje się klatka schodowa prowadząca do piwnicy, do wyższych partii budynku. Na parterze i pierwszym piętrze tego budynku usytuowane są po dwa mieszkania oznaczone nr od 1 do 4. Zamek ozn. jako ślad nr 1, sfotografowano wraz z przymiarem (patrz zdjęcie nr 3 - szkic szczeg.) Zamek wymontowano i zabezpieczono w kopercie papierowej. Drzwi do mieszkania sprawdzono i nie ujawniono śladów. Opisane drzwi otwierają się do wewnątrz. Za tymi drzwiami usytuowany jest przedpokój o szerokości 1,40 m i długości 4,2 m. Po prawej stronie, patrząc od strony wejścia usytuowana jest szafa wnękowa, a za tą szafą na ścianie północnej znajduje się wejście do pomieszczenia salonu. W dalszej części tej ściany znajduje się wejście do pomieszczenia kuchni. Na wschodniej ścianie, w środkowej części znajduje się wejście do łazienki w pomieszczeniach tych brak widocznych śladów działania sprawcy. Przedpokój sfotografowano (patrz zdjęcie nr 4 - szkic szczegółowy). Wzdłuż przedpokoju na podłodze drewnianej leży skóra bydła koloru brązowo-beżowego. Na południowej ścianie przedpokoju w odległości 1,30 m od drzwi wejściowych do budynku znajduje się wejście do salonu. Wejście to posiada szerokość 0,8 m. Nie posiada drzwi. Przed wejściem do pokoju w odległości 1,10 m od drzwi wejściowych do budynku i 0,20 m od prawej krawędzi wejścia do pokoju w świetle latarni ujawniono na podłodze ślady mogące pochodzić od spodu obuwia. Ślad zabezpieczono, w wyniku czego ujawniono ślad spodu buta, przodem skierowany w kierunku południowo-wschodnim tzn. w kierunku drzwi wejściowych do salonu. Ślad ten posiadał długość 0,24 m, szerokość podeszwy 0,070 m. Wyraźnie widać charakterystyczne wgłębienie po lewej zewnętrznej krawędzi. Ślad oznaczono nr 2, sfotografowano wraz z przymiarem (patrz zdjęcie nr 5), oznaczono na szkicu (patrz szkic szczegółowy, poz. nr 3), a następnie zabezpieczono na jednym kawałku białego płótna, obszyto podwójną białą nicią, końce nici połączono i zalakowano, opatrując odciskiem okrągłej pieczęci o nr 11429.
Patrząc od strony wejścia do salonu po lewej stronie, przy północnej ścianie ustawione są w odległości 0,20 m od drzwi dwa fotele. Między nimi leży przewrócony mosiężny kociołek zwrócony denkiem do ściany północnej. Cała zawartość zalała drewnianą podłogę w promieniu jednego metra. Próbki zostały pobrane i zabezpieczone oznaczone nr 11430. Na fotelu od strony zachodniej leżą zwłoki ofiary. Mężczyzna lat około 140 z ramionami po dwóch stronach fotela rozciętymi wzdłuż. Krew ściekała na podłogę, na której w promieniu pół metra stworzyły się skrzepy (patrz raport sekcji). Ślady krwi po stronie zachodniej oznaczono jako ślad nr 3, a te po wschodniej śladem nr 4. Przy ścianie wschodniej, w lewym narożniku stoi kanapa koloru brązowego o wymiarach - 1,40 m szerokość i 2,00 m długość. W prawym narożniku tej ściany znajduje się drewniana, trzy poziomowa półka, na której stoją drobne przedmioty.
W zachodniej ścianie pokoju, który ma wymiary - 5,70 m długość i 3,30 m szerokość usytuowany jest rząd trzech okien na wysokości 1,10 m od podłogi, a pod tym oknami znajduje się półka o długości 1,60 m, szerokość 0,8 m. Na półce stoi świecznik, z książki pt: "Rozwój zielarstwa w IV wieku" wystają 2 kawałki Proroka Codziennego wydanie z początku lutego. W dalszej części półki ustawiony jest rząd 18 książek, w środkowej części 9 jest przewróconych (patrz zdjęcie nr 6, 7, 8 szkic szczegółowy). W zachodnim narożniku pokoju znajduje się hebanowy stół o wysokości 1,3 m i wymiarach - 2,0 m długości i 1,5 m szerokości. Na jego powierzchni znajdują się rzeczy codziennego użytku - dwa kubki, miska, łyżka, Prorok Codzienny wydania ze stycznia i lutego i różdżka. Ułożona równolegle do krawędzi stołu. Brak śladów krwi. Zabezpieczona w papierowej kopercie oznaczona nr 11431.

Notatka służbowa
dot. wniosków z przeprowadzonych oględzin miejsca morderstwa z włamaniem do budynku w Elgin, przy Lossiemouth Rd
W dniu 25.03.1956 r. o godz. 8.00 dyżurny Wydziału Czarodziejskiej Policji w Glasgow został powiadomiony przez Richard Oliphanta zam. Elgin, South Rd 3/1 o morderstwie w domu mieszczącego się w Elgin przy Lossiemouth Rd. Po przyjęciu informacji na miejsce zdarzenia udał się patrol w składzie: funkcjonariusz West Agnew, funkcjonariusz John McGrow z Wydziału Czarodziejskiej Policji w Szkocji.
W toku podjętych czynności dokonano:
a) zabezpieczenia miejsca zdarzenia,
b) penetracji terenu przyległego do miejsca zdarzenia,
c) rozpytania osób w celu ustalenia świadków.
Patrol zabezpieczający prawidłowo wykonał swoje czynności, a przybyła na miejsce zdarzenia grupa operacyjno-procesowa w składzie: funkcjonariusz Raiden Carter, funkcjonariusz Edward McKenna i koroner Rowan Yaxley dokonała ponadto:
a) oględzin miejsca zdarzenia,
b) przyjęcia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie i przesłuchania zawiadamiającego w charakterze świadka.
Podczas oględzin miejsca zdarzenia ujawniono i zabezpieczono następujące ślady:
a) otwarty zamek – ślad nr 1.
b) ślad buta – ślad nr 2,
c) plamy krwi na podłodze– ślad nr 3 i 4.
Wykonane wstępne czynności pozwalają na sformułowanie następujących wniosków:
a) sprawca wszedł do budynku używając zaklęcia bądź zastając drzwi otwarte,
b) sprawca dokonał włamania z morderstwem w porze między godz. 21.00 a 8.00,
c) sprawca nie działał szybko o czym świadczy rzucenie zaklęcia petryfikującego i powodującego większy wylew,
d) przestępcą może być osoba znająca ofiarę i mająca z nią zatarg, o czym świadczy pełen komplet domowych akcesoriów jak i brak oznak włamania,
e)sprawca przed zdarzeniem mógł zostać ranny przez ofiarę, co wymusiło na nim atak.
1. Ślad nr 1 w postaci zamka przesłać po wydaniu postanowienia o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłego do pracowni w celu ustalenia czy zamek został otwarty zaklęciem czy też był otwarty podczas włamania,
2. Pobrać materiał porównawczy (zebrać odciski butów noszone przez świadków, ofiarę) i przesłać wraz z materiałem dowodowym (śladem nr 2) i wnioskiem o zarejestrowanie śladów w systemie w celu przeprowadzenia badania eliminacyjnego, oceny jakości śladów, a następnie ewentualnego włączenia ich do zbiorów śladów NN, zarejestrowania i sprawdzenia w systemie,
3. W przypadku pozytywnego wyniku sprawdzenia w systemie należy sprawdzić alibi wytypowanej osoby i pobrać materiał porównawczy do identyfikacji - sporządzić postanowienie o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłego i ponownie przesłać wraz z materiałem dowodowym ( śladem nr 2) do odpowiedniej pracowni,
4. W przypadku ustalenia podejrzanego pobrać od niego materiał porównawczy, sporządzić postanowienie o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłego do pracowni i przesłać wraz z materiałem dowodowym w celu przeprowadzenia badań identyfikacyjnych.

Uzupełnienie:
Głównymi śladami w przypadku zidentyfikowania podejrzanego jest ślad nr 2. Z rozmiarów wynika, że była to dość wysoka kobieta lub drobny mężczyzna. Laboratorium wciąż pracuje nad śladem nr 1. Mężczyzna nie mógł popełnić samobójstwa, gdyż w jego okolicy nie znaleziono noża ani innego ostrego przedmiotu, a różdżka leżała na stole w odległości w linii prostej 2,3 m od fotela. Motyw zabójstwa nieznany. Sprawca nieznany. Sprawa w toku.

RAPORT SEKCJI

3/26/1956; 08:30
Szpital Świętego Munga
Prosektorium
przez Rowan Yaxley
782-280-XXXX

Asystent: Brak
Wykonane: Autopsja
Nazwisko: Tabbers
Imię: Anthony Robert
Data urodzenia: 1/13/1814
Data śmierci: 3/24/1956
Wiek: 142
Rasa: Biała
Płeć: Mężczyzna
Czystość krwi: Czysta
Miejsce zgonu: Lossiemouth Rd
Ciało zidentyfikowane przez: Victoria Bookley - sąsiadka
Sprawa: 0015392-34E-1956
Organ śledczy: Czarodziejska Policja
Śledztwo: W toku

Oględziny zewnętrzne:

Autopsja rozpoczyna się o 8:30 w dniu 26 marca 1956r. Ofiara ma na sobie czerwoną koszulę z podwiniętymi rękawami i granatowe spodnie, a na stopach brązowe, skórzane buty. Brak jakiejkolwiek biżuterii. Ubrania były częściowo zakrwawione.
Jest to w pełni rozwinięty biały mężczyzna. Ma 174 cm wzrostu i 55 kg wagi, co wskazuje na lekką niedowagę. Ciało jest zimne i blade. Oczy są zamknięte. Tęczówki brązowe. Włosy siwe o długości 10 cm. Dłonie sugerują wykonywanie przez mężczyznę ciężkiej pracy roboczej. Mężczyzna na obydwu przedramionach posiada podłużne, głębokie na 2 cm i długie na 13,5 rozcięcia. Krew na nich jest skrzepnięta, była już również taka w chwili oględzin miejsca zdarzenia. Rozcięcia te są precyzyjne, obydwa zaczynają się i kończą w tych samych miejscach, nie wykonano ich żadnym narzędziem. Stwierdzono użycie zaklęcia.
Ciało wydziela charakterystyczny zapach. Po oczyszczeniu zwłok stwierdzono brak innych ran, prócz tych na rękach. Włosy łonowe ogolone został w całości.
Kończyny są równe, symetrycznie rozwinięte i wykazują żadnych oznak uszkodzenia.
Na ciele nie znaleziono żadnych znamion, a jedynie kilka starych blizn, otarć i siniaków spowodowanych najpewniej zwykłym trybem życia. U osób w tym wieku pojawiają się na skórze dość często.

Wyniki autopsji:

GŁOWA: Ośrodkowy układ nerwowy: Autopsja nie wykazała żadnych uszkodzeń mechanicznych, na skutek zaklęcia, bądź eliksiru.
Mózg waży 1,372 gramy, czyli w granicach normy.
Szkielet: w całości
UKŁAD ODDECHOWY: Jama ustna nie wykazuje żadnych zmian. Wybroczynowe krwawienie występuje w śluzówce i we wnętrzu jamy ustnej, prócz tego błona śluzowa jest nienaruszona. Nie stwierdzono też urazów na ustach, zębach i dziąsłach.
Nie doszło do niedrożność dróg oddechowych.
Błona śluzowa nagłośni, głośnia, tchawica i oskrzela są w pełni sprawne i poprawne anatomicznie. Nie wykryto żadnych widocznych urazów i zmian.Kość gnykowa, tarczyca, chrząstka pierścieniowata są nienaruszone.
Płuca ważą: prawe 355 gramów; lewe 362 gramów.
UKŁAD KRĄŻENIA: serce waży 253 gramów, ma normalną wielkość w chwili śmierci było w pełni sprawne. Brak dowodów na miażdżycę.
UKŁAD ŻOŁĄDKOWO-JELITOWY: Błona śluzowa i ściany przełyku są nienaruszone i szaro-różowe, bez zmian chorobowych lub urazów.
Błona śluzowa żołądka jest nienaruszona i różowa.
Około 125 ml półstałego częściowo strawionego pokarmu znajdującego się w żołądku. Śluzówki dwunastnicy, jelita grubego, jelita cienkiego, okrężnicy i odbytnicy są nienaruszone.
UKŁAD MOCZOWY: nerki ważą: lewa 115 gramów; prawa 113 gramów. Są w pełni zdrowe pod względem wielkości, kształtu i położenia.
MĘSKIE NARZĄDY PŁCIOWE: W granicach normy. Nie znaleziono dowodów aktywności seksualnej w ostatnim czasie.
TOKSYNOLOGIA: Nie wskazała obecności eliksirów, czy trucizn. Wykazała nikłą obecność alkoholu w organizmie.
Zebrane dowody:
1. Jedna (1) flanelowa koszula.
2. Jedne (1) granatowe spodnie.
3. Jedna (1) para skórzanych butów.
4. Próbki krwi, żółć i tkanek (serca, płuc, mózgu, nerek, wątroby, śledziony).
6. Trzynaście (13) wymazów z różnych miejsc ciała.
7. Jedenaście (11) fotografii z autopsji.

OPINIA:

Godzina zgonu: temperatury ciała, plamy i stężenie pośmiertne oraz zawartości żołądka zbliżają czas zgonu pomiędzy 17:30 a 20:30 dnia 3/24/1956.
Bezpośrednia przyczyna zgonu: Zatrzymanie akcji serca poprzez wykrwawienie.
Uwagi: Sekcja wykluczyła możliwości samobójstwa, a potwierdza uczestnictwo w śmierci ofiary osób trzecich.
Test przy pomocy eliksiru wykazał, że ofiara przed śmiercią została spetryfikowana.
Biorąc pod uwagę wielkość i umiejscowienie ran, spetryfikowanie, położenie rąk denata w chwili znalezienia oraz inne czynniki fakt utraty aż tak dużej ilości krwi jest niemożliwy. Nie podano mu żadnego eliksiru, ale nie wykluczone, że rzucono na niego zaklęcie, które zwiększyłoby siłę krwotoku - podejrzenie korzystania z czarnej magii.
Zwłoki zostały zabalsamowane poprzez zaklęcie i przechowane zostaną w Kostnicy do czasu rozwiązania sprawy.

NOTATKA Z OGLĘDZIN W MIEJSCU ZDARZENIA:

Zwłoki mężczyzny znajdowały się na fotelu w pozycji siedzącej, a jego ręce przełożone były przez oparcia z dwóch stron fotelu. Mężczyzna miał lekko przechyloną głowę w lewą stronę i otwarte usta oraz zamknięte oczy. Na miejscu zbrodni zabezpieczono trzynaście (13) wymazów z różnych miejsc ciała. Stwierdzono płeć, zbliżony wiek oraz czas zgonu. Zbadano rozcięcia na przedramionach denata, które również zmierzono. Ilość krwi znalezionej na ciele ofiary oraz na podłodze świadczy o utracie jej nawet w siedemdziesięciu procentach (70%).
Zwłoki zostały zabezpieczone i przeniesione do Prosektorium.

Rowan Yaxley
Ministerstwo Magii - Biuro koronera
24 marzec 1956

Raiden Carter - przekazanie sprawy
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Koteł Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Koteł
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach