Wydarzenia

 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 porozmawiajmy o pająkach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Tilda Fancourt
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t3972-tilda-fancourt https://www.morsmordre.net/t3987-arachne https://www.morsmordre.net/t3985-porozmawiajmy-o-pajakach https://www.morsmordre.net/f149-redwood-avenue-17-3
hodowca pająków
26
Czysta
Panna
can you remember who you were before the world told you who you should be?
2
11
10
0
3
0
0
1
Zwierzęcousty

PisanieTemat: porozmawiajmy o pająkach   20.11.16 19:47

First topic message reminder :

tilda fancourt
Urodzona w Dolinie Godryka, nieukochana córka swoich rodziców i zwierzęcousta, dokąd skończyła pięć lat. W Hogwarcie należała do Ravenclawu (1941-1948), a zanim życie ją rozczarowało, planowała karierę alchemika oraz ratowanie świata. Kiedyś empatyczna dusza i niezaprzeczalna optymistka; obecnie z optymizmem niewiele ma wspólnego. Nieufnie podchodzi do ludzi i pozornie nie opowiada się po żadnej ze stron. Największą miłością darzy książki oraz pająki, które hoduje w swoim mieszkaniu. Marzycielka.

skąd i jak możemy się znać?
♦ może byliśmy razem w Ravenclawie i wspólnie snuliśmy plany o naukowej rewolucji w czarodziejskim świecie?
♦ może należałeś do grupy Ślizgonów, których kiedyś uważałam za swoich przyjaciół, i śmiałeś się za moimi plecami, podczas gdy ja sądziłam, że wiele dla Ciebie znaczę?
♦ może kilka razy sprzedałam Ci książkę, kiedy w latach 1951-1953 pracowałam jeszcze w księgarni w Londynie?
♦ może jesteś alchemikiem i kupujesz u mnie ingrediencje, a ja udaję, że wcale nie chciałabym być na Twoim miejscu?
♦ może nie lubisz pająków i masz ochotę być na mojej czarnej liście?
♦ a może totalnie nie masz pomysłu, ale w sumie chcesz się zgłosić po relacje? tym bardziej ZAPRASZAM <3asterion valhakis
Amulet z wizerunkiem Arachne był tym, co kazało mi przekroczyć próg Twojego sklepu i zagłębić się w gąszcz półek o intrygującej zawartości, a zaraz później - w rozmowę z Tobą. Zaskakująco szybko złapaliśmy ze sobą nić porozumienia, dlatego od tamtej pory często zjawiam się u Ciebie, by posłuchać kolejnych opowieści o dalekiej Grecji i przyjrzeć się Twojej pracy.
Może kiedyś zdradzisz mi jej sekrety?


benjamin wright
Nie, przykro mi, nie można się nauczyć mowy pająków. Ale próbowałeś, co szczerze podziwiam - do tego stopnia, że nie potrafię Ci odmówić, kiedy zjawiasz się u mnie, by wypytywać o wszystko, co związane z pająkami. Ja zresztą nie pozostaję dłużna - może pewnego dnia zainwestuję dzięki Tobie w smoka?
Łącząca nas pasja do zwierząt, które budzą w innych strach, pozwala mi sądzić, że wbrew pozorom to całkiem możliwe.


cassandra vablatsky
Nasze przekleństwa, marzenia i zguby już w czasach szkolnych budowały pomiędzy nami silne zaufanie, które przetrwało mimo wszystkiego, czego doświadczyłyśmy. Nigdy nie pomyślałabym, że Nokturn znów splecie nasze losy, a jednak od naszego ponownego spotkania rozumiemy się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.
I lepiej niż ktokolwiek nas kiedyś rozumiał.


daisy mulpepper
Tysiąc magicznych ziół i grzybów było nadgryzioną zębem czasu książką, która w naszych rękach wręcz ożywała, mówiąc o roślinach wykorzystywanych w tak kochanej przez nas alchemii. Nigdy nie mówiłyśmy sobie zbyt wiele - ani nawet wiele - jednak zdołała połączyć nas nieokreślona więź, chwiejąca się gdzieś na granicy przyjaźni.
Ale kto wie, może pewnego dnia przestaniemy milczeć?


deirdre tsagairt
Zastanawiam się, kto mógł być bardziej rozczarowany - Ty, gdy wyszły na jaw różnice w naszych poglądach, czy ja, kiedy nasza kiełkująca przyjaźń momentalnie zwiędła. Łączyła nas naukowa pasja i chęć zdobywania wiedzy, jednak to nie wystarczyło, żebyś wybaczyła mi sympatię do szlam.
Moja porażka zapewne sprawiła Ci wiele przyjemności, ale jestem ciekawa, ile sprawi mi Twoja, kiedy tylko się o niej dowiem.


eileen wilde
będzie będzie będzie będzie będzie jest było było było było było


garrett weasley
Piramida książek, ogarek świecy i dwie głowy pochylone nad pokrytym kurzem woluminem. Nie musiałam znać Twojego imienia ani Twojej historii - liczył się tylko zachwyt, z jakim spoglądaliśmy na pożółkłe ze starości stronnice. I było tak nawet wtedy, gdy nasze rozmowy przeniosły się z hogwarckiej biblioteki do księgarni, w których pracowaliśmy.
Ale żałuję, że urwały się zbyt szybko, by móc powiedzieć kilka słów więcej.


marcel parkinson
będzie będzie będzie będzie będzie jest było było było było było


samael avery
Nie byłeś zainteresowany szlacheckimi konfliktami, trzymałeś się na uboczu i mimo różnicy wieku zwróciłeś na mnie uwagę - i dlatego wmówiłam sobie, że stałam się dla Ciebie kimś wyjątkowym, choć znajomość ze mną traktowałeś tylko jako zabawę.
Już od dawna należysz do mojej przeszłości, ale bywają chwile, gdy przypominam sobie gorycz rozczarowania.


sophia carter
Jako pierwsza dostrzegłaś złudę w przyjaźniach, które budowałam, ale nie chciałam Cię słuchać - wydawało mi się wręcz, że jako Puchonka powinnaś dać każdemu szansę. Choć nasze drogi rozeszły się już wiele lat temu, do dzisiaj jestem Ci wdzięczna za pomoc oraz wsparcie, na które zupełnie nie zasłużyłam.
I mimo wszystko liczę na to, że jeszcze kiedyś znów się spotkamy.


sophia fawley
Nic tak nie łączy ludzi jak biblioteka - i w naszym przypadku okazało się to prawdą, kiedy w żaden sposób nie mogłam odszyfrować runów, w których zapisana była interesująca mnie książka. Miałam wyjątkowe szczęście, że znalazłaś się w pobliżu i że nasza znajomość nie ograniczyła się tylko do jednorazowej pomocy.
Może wkrótce podarujesz mi odrobinę swojej imponującej wiedzy?


vitalij karkarow
Pająki za pajęcze informacje - ta wymiana nie mogłaby być prostsza. Mimo początkowej podejrzliwości z czasem zdołałam Ci zaufać, a przede wszystkim docenić Twoją fascynację moim darem, dlatego z chęcią przekazuję Ci pajęcze szepty, które słyszę w całym Londynie. Dopóki współpracujemy i nie pytamy o to, kim jesteśmy lub jakie mamy poglądy, nasza znajomość bardzo mi odpowiada.
Bo czasem wiedza potrafi przynieść więcej nieszczęścia niż szczęścia.
Ostatnio zmieniony przez Tilda Fancourt dnia 25.12.16 13:51, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Garrett Weasley
avatar

Nieaktywni zakonnicy
Nieaktywni zakonnicy
https://www.morsmordre.net/t597-garrett-weasley https://www.morsmordre.net/t627-barney#1770 https://www.morsmordre.net/t630-garrett https://www.morsmordre.net/f112-st-martin-s-lane-45-3 https://www.morsmordre.net/t975-garrett-weasley#5311
auror
29 lat
Szlachetna
Kawaler
żyjąc - pomimo
żyjąc - przeciw
wyrzucam sobie grzech niepamięci
41
25
0
0
0
1
6
7
Czarodziej

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   22.11.16 22:22

a moje podejście, droga panno, może już zależeć od Ciebie! Garrett zapewne nie rozmyślał nigdy za dużo o wartości pająków czy ich indywidualizmie, nie nienawidził ich, ale pewnie też nie darzył przesadną sympatią, po prostu były mu obojętne - może to właśnie Tilda, świadomie lub nie, zasiała w nim ziarno szacunku do pajęczaków?

a poradnik pewnie został przeczytany milion razy!
a gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

Powrót do góry Go down
Ignotus Mulciber
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1112-ignotus-mulciber https://www.morsmordre.net/t1438-listy-ignacego-vitkowskiego#12506 https://www.morsmordre.net/t1377-ignasiowo-vitkowe#10929 https://www.morsmordre.net/f272-smiertelny-nokturn-34-2 https://www.morsmordre.net/t4143-ignotus-mulciber#82512
pośrednik nielegalnych transakcji
51
Czysta
Kawaler
You’ll find my crown on the head of a creature
And my name on the lips of the dead
10
16
0
0
0
30
4
2
Czarodziej
pozdrawiam i wielbię mój wiek, mego stwórcę i mistrza

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   23.11.16 0:53

To zróbmy tak.
Jesteśmy na etapie względnie pozytywnych relacji, a wymienianie się przysługami możemy zacząć już na fabule. Zobaczymy, jak się wszystko potoczy, bo faktycznie może się też zdarzyć, że dojdziemy do etapu konfliktu interesów. Ale to może kiedyś. A póki co zostajemy na rozpoczynaniu współpracy w nieodległej przyszłości?

Jak będziesz miała chwilę, to pisz PW, to ustalimy sobie jakiś wątek. <3
Death and danger do not have to
come with trappings.
Powrót do góry Go down
Tilda Fancourt
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t3972-tilda-fancourt https://www.morsmordre.net/t3987-arachne https://www.morsmordre.net/t3985-porozmawiajmy-o-pajakach https://www.morsmordre.net/f149-redwood-avenue-17-3
hodowca pająków
26
Czysta
Panna
can you remember who you were before the world told you who you should be?
2
11
10
0
3
0
0
1
Zwierzęcousty

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   23.11.16 20:37

Deirdre, spróbujmy dokonać niemożliwego i jakoś to połączyć.

Deirdre mogła należeć do Ślizgonów, którzy początkowo uznawali Tildę za kogoś godnego ich uwagi, ale w przeciwieństwie do nich naprawdę szczerze interesowała ją Tilly. Tak samo jak Dei nie pochodziła ze szlacheckiego rodu, ale wcale nie przeszkadzało jej to w ambicjach. Na dodatek obydwie uznawały naukę za priorytet i wiedziały, że tylko dzięki niej będą mogły kiedyś coś znaczyć. Dei mogła więc lubić Tildę, a na pewno wyczuwała, że istniała pomiędzy nimi jakaś nić porozumienia. Tilda z kolei szanowała Deirdre i imponowały jej naukowe pasje Dei - może nawet trochę ze sobą rywalizowały, ale raczej w pozytywny sposób?

I całkiem prawdopodobne, że ich znajomość potoczyłaby się inaczej, gdyby nie te różnice w poglądach, które ostatecznie doprowadziły do tego, że Ślizgoni zaczęli pogardzać Tildą. Może Deirdre w pewnym momencie poczułaby się rozczarowana? Może widziałaby rosnącą naiwność Tildy, a w końcu stwierdziłaby, że Tilly popełniła błąd, wybierając tę gorszą stronę, kiedy stanęła w obronie jakiejś szlamy? Wtedy też mogła przyłączyć się do dręczenia Tildy, a w przekonaniach utwierdziłaby ją sama porażka Tilly na Owutemach - ostatecznie Deirdre uznawała pannę Fancourt za ambitną, a jednak ta uległa presji i nie udało jej się osiągnąć celu.

Tilda pewnie po raz milionowy w życiu czułaby się czyimś rozczarowaniem, bo mimo wszystko zależało jej na znajomości (sympatii?) Deirdre. Po Hogwarcie ich drogi ostatecznie się rozeszły i tutaj mamy cały wachlarz możliwości na dalsze relacje przy kolejnym spotkaniu - bo jednak plany Deirdre też nie do końca się powiodły, a Tilda ostatecznie przetrwała najgorsze, przestała być naiwna i znalazła jakiś sposób na życie.
Nie wiem, czy coś takiego by Ci odpowiadało, ale daj znać, możemy zmieniać i kombinować, co dalej.  <3

Sophia, wszędzie da się znaleźć jakieś zaczepki fabularne! <3
Ich znajomość faktycznie mogła zacząć się od dyskusji na temat książki, ale może miała ona jednak miejsce w bibliotece? Dla Tildy dzień bez słowa pisanego to dzień stracony, więc gdy wybrała się tam pewnego razu, mogła natrafić na jakąś wiekową, ale ciekawie wyglądającą książkę. Był tylko jeden problem - zapisano ją w runach iii możemy tutaj przyjąć, że runy nigdy nie szły Tildzie jakoś wybitnie. Więc pewnie męczyła się z nimi, dopóki nie zauważyła jej Sophia, która zdecydowała się zaoferować Tildzie pomoc. Stąd już niedaleko było do sympatii, bo Tilda na pewno doceniła wiedzę i umiejętności Sophii, a jeśli rozmowa zeszła na czytelnicze pasje, to tym bardziej mogły przypaść sobie do gustu. I może nawet w bliższej lub dalszej fabularnej przyszłości Sophia zaproponowałaby Tildzie naukę tłumaczenia run? <3

Garrett, w takim razie Tilda na pewno byłaby przeszczęśliwa. Postaram się odezwać niebawem z jakimś sensownie brzmiącym pomysłem. <3

Vitalij, pewnie, że możemy zacząć niedługo współpracę. Iii już się zabieram do pisania pw. <3
Ostatnio zmieniony przez Tilda Fancourt dnia 27.11.16 18:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sophia Carter
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3633-sophia-carter https://www.morsmordre.net/t3648-listy-do-sophii https://www.morsmordre.net/t3643-sophia https://www.morsmordre.net/f308-beckenham-overbury-avenue-13 https://www.morsmordre.net/t3647-sophia-carter
Auror
24
Półkrwi
Panna
Świat nie jest czarno-biały. Jest szary i pomieszany.
29
20
0
1
0
0
6
5
Czarownica

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   23.11.16 20:42

Cytat :
Sophia, myślę, że byłoby ciekawie, gdyby właśnie dopiero miały na siebie wpaść po tylu latach. <3 I Tilda zdecydowanie mogła opowiadać Sophii o wszystkich swoich planach i marzeniach, chociaż teraz pewnie będzie jej trudno przyznać, gdy w końcu się zobaczą, że jednak nie została alchemiczką ani nie związała się ze światem nauki, tak jak zawsze tego chciała. Mimo to dalej mogłyby je łączyć pozytywne relacje właśnie ze względu na to wsparcie, które Sophia okazała kiedyś Tilly.

To mi pasuje! U Sophii też ułożyło się nie dokładnie tak, jak powinno. Co prawda została aurorem, jak marzyła w szkole, ale to marzenie podszyte goryczą; będąc w Ameryce zakochała się i planowała wspólne życie z pewnym mężczyzną, dla niego zrezygnowała ze swoich planów, i powróciła do nich dopiero, gdy umarł, bo miała irracjonalne poczucie winy, że może gdyby była aurorem, to by się nie stało (tak, takie głupie myśli miała).
W każdym razie, tak czy inaczej widzę tutaj pozytyw. Dziewczyny mogą porozmawiać o tym, co się wydarzyło przez te lata, a jeśli chodzi o teraźniejszość... To może Sophia też przy okazji podpytywałaby Tildę, czy pająki mówią jej coś ciekawego (o ile wie o tej zdolności?), tyle że na tematy, które mogą ją interesować jako aurora? Bo w sumie skoro jest aurorką, to jacyś informatorzy na pewno są bardzo w cenie :lol:.


Powrót do góry Go down
Sophia Fawley
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t3785-sophia-fawley https://www.morsmordre.net/t3844-joan#71833 https://www.morsmordre.net/t3843-niedonoszony-zarodek-wojny#71832 https://www.morsmordre.net/f140-irlandia-czarne-szczyty-domostwo-w-dolinie https://www.morsmordre.net/t3914-sophia-fawley
Tłumaczka run
34
Szlachetna
Panna
'Sé do bheatha, a bhean ba léanmhar,
Do b' é ár gcreach tú bheith i ngéibheann,
Do dhúiche bhreá i seilbh méirleach,
Is tú díolta leis na Gallaibh.
2
10
2
5
2
1
0
2
Czarodziej

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   23.11.16 22:29

Tilda napisał:
I może nawet w bliższej lub dalszej fabularnej przyszłości Sophia zaproponowałaby Tildzie naukę tłumaczenia run?
O tak, jestem za. Posiadanie uczennicy bardzo pasuje mi do konceptu Sophii. <3 W ogóle bierę ten pomysł.

(Właśnie góglam, jakie pająki można znaleźć w Skandynawii - nie widzę żadnych ciekawych gatunków, ale znalazłam kilka wypowiedzi ludzi skarżących się na dziwne plagi albo znajdujących nietypowe w tej strefie klimatycznej okazy. Więc myślę, że tak, że Tilda miałaby czego szukać, jeśli chodzi o książki napisane runami. ;))


Powrót do góry Go down
Tilda Fancourt
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t3972-tilda-fancourt https://www.morsmordre.net/t3987-arachne https://www.morsmordre.net/t3985-porozmawiajmy-o-pajakach https://www.morsmordre.net/f149-redwood-avenue-17-3
hodowca pająków
26
Czysta
Panna
can you remember who you were before the world told you who you should be?
2
11
10
0
3
0
0
1
Zwierzęcousty

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   23.11.16 23:54

Sophia, tutaj sprawa odrobinę się komplikuje - w Hogwarcie Tilda raczej uważała, by nie zdradzić się ze swoimi zdolnościami, bo bała się odrzucenia. Więc nie jestem pewna, czy zaryzykowałaby aż tyle, mówiąc o nich Sophii. :c
Ale teraz wszystko się zmieniło i myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Sophia dopiero dowiedziała się o darze Tilly. Wtedy jak najbardziej możemy pokombinować z tym, co pająki mówią Tildzie, a Tilda Sophii. <3

iii druga Sophia, cieszę się, że coś takiego Ci odpowiada! Postaram się być pilną uczennicą.  

(hahaha, risercz to podstawa iii będziemy szukać razem )


Powrót do góry Go down
Eileen Bartius
avatar

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t1515-eileen-wilde https://www.morsmordre.net/t1553-krolicza-poczta#14938 https://www.morsmordre.net/t1549-to-nie-jest-kania-ktorej-szukasz#14846 https://www.morsmordre.net/f294-lord-street-10 https://www.morsmordre.net/t1578-eileen-wilde#15736
gajowa w Hogwarcie
29
Półkrwi
Zamężna
daisies, daisies perched upon your forehead
oh, roses, roses laid upon your bed spread
12
4
10
3
16
0
5/32
0
Czarownica

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   24.11.16 0:09

Tak, właśnie tak! Wszystko się zgadza
Stoimy nad rzekąreka rękę grzeje

Powrót do góry Go down
Deirdre Tsagairt
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t1045-panienka-lekkich-obyczajow-zaprasza#6178 https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
kochanica króla
25
Czysta
Zamężna


I've tasted blood and I want more


20
10
0
0
0
41
5
0
Czarownica
maybe I have always been more comfortable in chaos

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   27.11.16 14:43

Tilda Fancourt napisał:
Deidre, spróbujmy dokonać niemożliwego i jakoś to połączyć.

Deidre mogła należeć do Ślizgonów, którzy początkowo uznawali Tildę za kogoś godnego ich uwagi, ale w przeciwieństwie do nich naprawdę szczerze interesowała ją Tilly. Tak samo jak Dei nie pochodziła ze szlacheckiego rodu, ale wcale nie przeszkadzało jej to w ambicjach. Na dodatek obydwie uznawały naukę za priorytet i wiedziały, że tylko dzięki niej będą mogły kiedyś coś znaczyć. Dei mogła więc lubić Tildę, a na pewno wyczuwała, że istniała pomiędzy nimi jakaś nić porozumienia. Tilda z kolei szanowała Deidre i imponowały jej naukowe pasje Dei - może nawet trochę ze sobą rywalizowały, ale raczej w pozytywny sposób?

I całkiem prawdopodobne, że ich znajomość potoczyłaby się inaczej, gdyby nie te różnice w poglądach, które ostatecznie doprowadziły do tego, że Ślizgoni zaczęli pogardzać Tildą. Może Deidre w pewnym momencie poczułaby się rozczarowana? Może widziałaby rosnącą naiwność Tildy, a w końcu stwierdziłaby, że Tilly popełniła błąd, wybierając tę gorszą stronę, kiedy stanęła w obronie jakiejś szlamy? Wtedy też mogła przyłączyć się do dręczenia Tildy, a w przekonaniach utwierdziłaby ją sama porażka Tilly na Owutemach - ostatecznie Deidre uznawała pannę Fancourt za ambitną, a jednak ta uległa presji i nie udało jej się osiągnąć celu.

Tilda pewnie po raz milionowy w życiu czułaby się czyimś rozczarowaniem, bo mimo wszystko zależało jej na znajomości (sympatii?) Deidre. Po Hogwarcie ich drogi ostatecznie się rozeszły i tutaj mamy cały wachlarz możliwości na dalsze relacje przy kolejnym spotkaniu - bo jednak plany Deidre też nie do końca się powiodły, a Tilda ostatecznie przetrwała najgorsze, przestała być naiwna i znalazła jakiś sposób na życie.
Nie wiem, czy coś takiego by Ci odpowiadało, ale daj znać, możemy zmieniać i kombinować, co dalej.  <3

biorę to wszystko <3 z początku bardzo dobra znajomość, zapewne wstępnie nieufna, lecz im bardziej dziewczęta się poznawały - i odnajdywały wspólne płaszczyzny edukacyjnych wyzwań - tym lepiej się dogadywały. Dei mogłaby wiedzieć o językowych umiejętnościach Tildy, czy raczej pozostało to sekretem? w każdym razie ich relacja szłaby w kierunku przyjaźni nawet (!), ale niestety, została zakończona srogim rozczarowaniem. jaktotakbronićszlamy. jaktotakiepoglądy. wstyd, rozczarowanie, żal, pogarda. Deirdre na pewno od razu by się od niej odcięła, choć może miałyby ostatnią, zjadliwą rozmowę, gdzie Tsagairt ze zdegustowaniem powbijałaby Tildzie szpileczki. potem jeszcze mogła z zadowoleniem przyglądać się porażce swej dawnej przyjaciółki, gdy owutemy poszły jej tragicznie a ona sama od razu dostała się na ministerialny staż. ich drogi się rozeszły, ale...spotkajmy je znowu i krąży mi po głowie myśl, że Tilda powinna wiedzieć o obecnej...trudnej sytuacji Deirdre, co mega by Dei ubodło, bo uważała się za lepszą od Tildy. nie wiem co prawda skąd Tilly mogłaby wiedzieć o wątpliwie moralnej karierze Dei chyba, że to sobie oszczędzimy i po prostu spotkamy się na neutralnym - względnie - gruncie!


Powrót do góry Go down
Tilda Fancourt
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t3972-tilda-fancourt https://www.morsmordre.net/t3987-arachne https://www.morsmordre.net/t3985-porozmawiajmy-o-pajakach https://www.morsmordre.net/f149-redwood-avenue-17-3
hodowca pająków
26
Czysta
Panna
can you remember who you were before the world told you who you should be?
2
11
10
0
3
0
0
1
Zwierzęcousty

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   27.11.16 17:36

Myślę, że zdolności językowe Tildy jednak pozostały sekretem, ale cała reszta absolutnie pasuje.
Iii Tilda jak najbardziej powinna wiedzieć, że miejsce, w którym pracuje Deirdre, lekko, hm, nie przypomina jej wymarzonego Ministerstwa. To na pewno zaważy na ich relacjach, a niewykluczone, że Tilda będzie miała jakąś cichą satysfakcję.
Zdecydowanie nie możemy sobie tego oszczędzić, więc spodziewaj się pw.
Ostatnio zmieniony przez Tilda Fancourt dnia 27.11.16 18:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Deirdre Tsagairt
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t1045-panienka-lekkich-obyczajow-zaprasza#6178 https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
kochanica króla
25
Czysta
Zamężna


I've tasted blood and I want more


20
10
0
0
0
41
5
0
Czarownica
maybe I have always been more comfortable in chaos

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   27.11.16 17:40

czekam więc na pw
x Me and the devil walking side by side - and I'm gonna see my man until I get satisfied
Powrót do góry Go down
Ramsey Mulciber
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-greyjoy-aka-fetor#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry#34612 https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Niewymowny
30
Czysta
Kawaler
When I hear that trumpet sound I'm gonna rise right
out of the ground.
There ain't no grave can hold my body down.
20
20
0
0
0
43
5
3
Jasnowidz

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   19.12.16 17:22

Tildo! Wybieram się do Ciebie od wieków, ale w końcu jestem!

Widzę tu relację trochę kwaśną. Z chęcią Ramsey przygarnąłby posadę niedobrego Ślizgona, którego Tilda mogła uważać za przyjaciela, ale dzielą ich cztery lata, to wystarczająco dużo, by nie mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego w szkole, tym bardziej, że zaczęła się obracać w bardziej w jego kręgu dopiero pod koniec nauki. Chyba, że się mylę?
Niestety, niespecjalnie przejmuje się też losem pająków, a w pracy musi się pozbywać kuzynów jej małych przyjaciół, wcale nie czując się z tym faktem źle. Choć gdyby jakimś cudem wiedział o jej pojęciu na ich temat to z pewnością by chciał się czegoś więcej dowiedzieć. Niestety, wcale nie po to, by ocalić ich życie, ale by poznać ich zachowanie i uratować swoje własne. Wiedza jest dla niego niezwykle wartościowa.
Pewnie znalazłoby się więcej powodów, dla których powinnaś go nie lubić, choć usilnie staram się znaleźć dla nas cień pozytywu. Na szczęście, nie ma powodu, dla którego on miałby nie lubić Tildy, chyba, że nadepnęłaś mu na odcisk, lub zrobiłaś coś co mogło mu się wyjątkowo nie spodobać. Dogadujesz się z Cassandrą, z jego ojcem, masz słodko-gorzkie wspomnienia z Dei. Ponieważ (chyba:?) nic do Ciebie nie ma, po prostu naigrywałby się z twojej niechęci jeśli takowa by była. Może w ramach rozrywki by Cię zaczepiał i psuł Twój dzień od czasu do czasu.

Not a spell gonna be broken with a potion or a priest. When you're cursed, you're always hoping that a prophet would be grieved. When the fires, when the fires have surrounded you. With the hounds of hell coming after you. I've got blood. I've got blood on my name

Powrót do góry Go down
Tilda Fancourt
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t3972-tilda-fancourt https://www.morsmordre.net/t3987-arachne https://www.morsmordre.net/t3985-porozmawiajmy-o-pajakach https://www.morsmordre.net/f149-redwood-avenue-17-3
hodowca pająków
26
Czysta
Panna
can you remember who you were before the world told you who you should be?
2
11
10
0
3
0
0
1
Zwierzęcousty

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   25.12.16 14:27

A ja od wieków odpisuję, ale też już jestem! <3

Faktycznie jeśli chodzi o Hogwart, to Tilda zaczęła błyszczeć wśród Ślizgonów, kiedy Ramsey już skończył szkołę, ale tak teraz pomyślałam, że mimo wszystko da się tutaj coś zdziałać. Bo mogłoby być ciekawie, gdyby Ramsey jednak wiedział o darze Tildy. :>
Tilly bardzo się z nim kryła w Hogwarcie, ale sądzę, że mimo wszystko mogłoby się przydarzyć - może właśnie na ostatnim roku Ramseya - że zdołał ją gdzieś podpatrzeć, jak rozmawiała z pająkami, i to go właśnie zaintrygowało. Nie musiał nawet przyznawać się Tildzie, ale przez cały ten rok przyglądał się jej dyskretnie, chcąc poznać dar Tilly 'od zewnątrz' czy wręcz spróbować zrozumieć coś z tego dziwnego języka, którym się posługiwała, oczywiście bez skutku. Mógł nawet raz czy dwa sprowokować ją i spuścić jej na głowę jakiegoś pająka, żeby zobaczyć reakcję Tildy.

Ich drogi - choć oficjalnie nigdy się nie skrzyżowały - rozeszły się, gdy Ramsey skończył szkołę, ale mógł sobie zapamiętać tę Krukonkę z dziwnym darem, żeby wiele lat później natknąć się na jej nazwisko w ogłoszeniach o hodowli Tildy (albo może właśnie dzięki wspólnym znajomym?). I teraz, wiedząc już o darze Tildy więcej niż by się zdawało, rzeczywiście mógłby chcieć wyciągnąć od niej wiedzę o pająkach. Sama Tilda mogłaby nie być wobec niego zbyt uprzejma i mogą się nawzajem irytować - Ramsey Tildę swoimi zaczepkami i ciągłymi pytaniami, a Tilda Ramseya ewentualnym milczeniem. Chociaż ze względu na wspólne nokturnowe znajomości Tilly na pewno ma do niego jakąś odrobinę sympatii, którą zdarza jej się okazywać w przerwach pomiędzy przewracaniem oczami i zatrzaskiwaniem Ramseyowi drzwi przed nosem.

Chyba tak bym to widziała, ale jak najbardziej możemy modyfikować.

I apel do wszystkich - w końcu uzupełniłam te relacje, ale jak kogoś brakuje, to krzyczcie, no i dalej zapraszam każdą duszę.


Powrót do góry Go down
Ramsey Mulciber
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-greyjoy-aka-fetor#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry#34612 https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Niewymowny
30
Czysta
Kawaler
When I hear that trumpet sound I'm gonna rise right
out of the ground.
There ain't no grave can hold my body down.
20
20
0
0
0
43
5
3
Jasnowidz

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   27.12.16 10:18

Na pewno, jeśli miał szansę być w gronie nielicznych i wiedzieć o jej niezwykłej umiejętności to wiele by wyjaśniło. Też o tym myślałam, ale nie chciałam Ci narzucać żadnej wizji  :pwease:
Jeśli Tilda w samotności rozmawiała z pająkami, myśląc,że nikt jej nie widzi i nie słyszy to rzeczywiście mogła być w błędzie. Pewnie któregoś wieczora, gdy już wszyscy powinni być w dormitoriach natrafił na nią na końcu opustoszałego korytarza lub przy schodach, jak rozmawia ze swoimi przyjaciółmi. I bardzo podoba mi się wizja różnych prowokacji, by przetestować jej dar, to bardzo w jego stylu, tak jak i to, że pewnie się ze swoją wiedzą nie ujawnił. Na pewno wzbudziła w nim jakąś fascynację i podjął sobie za cel pojęcie tego, co właściwie widział i "słyszał", uznając to za niezwykłe i godne jego zainteresowania. Po tym na pewno spadła na Tildę fala niefortunnych zdarzeń-testów, a on wcale nie dbał o to, by to wyglądało na przypadek. Ktoś wiedział i pewnie był też ciekaw jej zachowania, gdy wszystko zaczęło jej sugerować, że KTOŚ WIE.
Na pewno jej wiedza o pająkach poszerzyła jego światopogląd i pomogła mu w wielu sytuacjach, ale podejrzewam, że nie zdradził się jeszcze z tym, że wie o jej darze. Myślę, że to jeszcze przed nami, chciałabym zobaczyć, jak potoczyłaby się taka rozmowa i jak zareaguje Tilly. Możemy założyć, że traktował ją po prostu jak doskonałego hodowcę(z polecenia znajomych) z niezwykle dużą wiedzą na temat stworzeń, od czasu do czasu lekko sugerując coś więcej, aż w końcu się spotkają i gdy zatrzaśnie mu drzwi przed nosem będzie miał czym ją zaciekawić.

Jak będziesz miała ochotę na grę to jestem do Twojej dyspozycji w każdej chwili  czekam tylko na sygnał!

Not a spell gonna be broken with a potion or a priest. When you're cursed, you're always hoping that a prophet would be grieved. When the fires, when the fires have surrounded you. With the hounds of hell coming after you. I've got blood. I've got blood on my name

Powrót do góry Go down
Tilda Fancourt
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t3972-tilda-fancourt https://www.morsmordre.net/t3987-arachne https://www.morsmordre.net/t3985-porozmawiajmy-o-pajakach https://www.morsmordre.net/f149-redwood-avenue-17-3
hodowca pająków
26
Czysta
Panna
can you remember who you were before the world told you who you should be?
2
11
10
0
3
0
0
1
Zwierzęcousty

PisanieTemat: Re: porozmawiajmy o pająkach   28.12.16 22:34

Biedna Tilda, nie miała łatwego życia na tym ostatnim roku Ramseya. Na pewno myśl, że ktoś miałby wiedzieć o jej zdolnościach, nie dawała Tilly spać po nocach i może nawet próbowała dowiedzieć się, z kim miała do czynienia, choć bezskutecznie.
Nie mogę zagwarantować, że Tilda ucieszy się, kiedy Ramsey powie jej, że to on stał za tymi wszystkimi prowokacjami, ale z pewnością będzie ciekawie.  :aww:  Chyba nie mam już nic do dodania, popieram wszystko, co napisałaś.
Iii bardzo chętnie pogram, jak tylko złapię trochę więcej czasu, więc koniecznie wypatruj mnie na pw.


Powrót do góry Go down
 

porozmawiajmy o pająkach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Lodziarnia na kółkach
» Nasuno Yoshitsune
» Darcy Rosier

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Nieaktywni :: Powiązania-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18