Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

M. I. Flint
AutorWiadomość
M. I. Flint [odnośnik]04.12.16 7:29
Mortimer Iceni Flint
siostra
Eurydice Iriz
Eurydice, wiem, że przez chwilę czułaś się pewnie tak, jakbyś znalazła się w Hadesie codzienności, ale oto jestem - nie mam ze sobą sobą kitary ani liry, musi wystarczyć sama moja natrętna obecność; przyszedłem, by wskazać Ci drogę ku życiu (albo jego namiastce). Tylko nie myśl czasem, że tęsknię. Po prostu chcę mieć Cię tuż obok siebie, tak jak zawsze, tam gdzie Twoje miejsce - po lewej stronie mojego ramienia, nieco z tyłu, bym osłaniał Cię przed tym, co czyha na nas za rogiem czasu.


wspomnienia
schowane w specjalnie zabezpieczonej, drewnianej skrzynce szklane fiolki wypełnione są najszczęśliwszymi wspomnieniami należącymi nie tylko do Mortimera (trzy dostał od Gwen - urywki z jej dzieciństwa; bezzębny uśmiech brata, trucht przez londyńskie uliczki sprzed bombardowania, rodzinne czytanie w salonie).

rękopis z Paryża
jej drobne pismo rozsiane po stosach przypadkowych kartek, chusteczek i bibułek niewiadomego pochodzenia - całość tworzy niezatytułowany rękopis powieści; Mortimer trochę go pokreślił, umieścił w niektórych miejscach swoje wtrącenia, a także korespondujące z treścią cytaty (najczęściej francuskich poetów); ostatnie kartki to jego przemyślenia po skończeniu lektury - na własnej papeterii, więc odznaczają się od reszty.

klisze pamięci
wetknięte pomiędzy stronicami tomików wierszy, które czytał, gdy robił te zdjęcia - sporo przypadkowych, rozmazanych kadrów, zbliżeń (na piegi Eurydice, storczyki dla Calanthe, uśmiech małej Julliene, naszyjnik pomiędzy kośćmi obojczykowymi Agathy), banalnych pejzaży (wszystkie szarości nieba).

myślodsiewnia
kupiona za ostatnie knuty w czarodziejskim antykwariacie na Avenue Montaigne, cenna pamiątka z Francji, której używa zbyt często (praktycznie każdego wieczoru).

nuta serca
perfumy Eurydice - zapach, który sam dla niej skomponował; trójkąt nut lasu (mchu dębowego, kumaryny i żywicy olibanowej), a także akordy lawendy i lilii wodnej.  

mortiflint
post scriptum:
Mortimer Flint
Zawód : niebieski ptak, kolekcjoner wspomnień
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczony
les monstres aussi
tombent amoureux.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t1830-mortimer-flint https://www.morsmordre.net/t2260-blodeuwedd#34252 https://www.morsmordre.net/t3032-wspolna-jazn-interplanetarna#49666 https://www.morsmordre.net/f132-leicestershire-dworek-w-lesie-charnwood https://www.morsmordre.net/t4041-skrytka-bankowa-nr-478#78789 https://www.morsmordre.net/t4072-m-i-flint#78986
M. I. Flint
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach