Wydarzenia


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Referendum - wyniki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Referendum - wyniki   26.12.16 3:1230.03.1956 r.

Znamy wyniki głosowania

Zmiany wcielone w życie


Minister Magii słucha głosu narodu. Ponad 83% pełnoletnich czarodziejów i czarownic wyraziła zgodę na wdrążenie proponowanych zmian w Ministerstwie Magii. Szacuje się, że podczas referendum 10 marca, w atrium Ministerstwa Magii stawiło się ponad 90% magicznej społeczności z Londynu, natomiast w licznych punktach na terenie całego kraju stawiło się aż 87% czarodziejów z pozostałej części Anglii i Szkocji. Nic w tym dziwnego, wszak dyskusji został poddany niebagatelny temat, który przez tydzień od ogłoszenia daty referendum budził nie lada emocje.

Nieliczne przypadki rozbojów i demonstracja nowo powstałego Ruchu Obrony Mugoli świadczą o tym, że nie wszyscy zaaprobowali pomysł Minister Magii. Jednakże zamiast złożyć swój głos, sięgnęli po inne środki, zakłócając tym samym przebieg referendum. Nad bezpieczeństwem przykładnych obywateli czuwali funkcjonariusze magicznej policji, stąd obeszło się bez większych zaburzeń głosowania.

Pełnoletni czarodzieje odpowiedzieli na trzy pytania dotyczące usunięcia poszczególnych wydziałów Ministerstwa, całych departamentów, ustanowienia specjalnej jednostki policji antymugolskiej oraz opuszczenia Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów przez Wielką Brytanię.

Pytania przestawiono poniżej:
Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem policji antymugolskiej?
Czy jest Pani/Pan za przeprowadzaniem zmian w strukturze Ministerstwa Magii?
Czy jest Pani/Pan za wyjściem magicznej społeczności Wielkiej Brytanii z Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów?


Zdecydowana większość czarodziejów opowiedziała się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów. Pani Minister zapowiedziała, że niezwłocznie podejmie pierwsze kroki mające rozpocząć proces opuszczania Konfederacji. Tym samym Brexit stał się faktem.

W wyniku referendum rozwiązany zostaje Departament Magicznych Wypadków i Katastrof. W jego miejsce powstaje Departament Kontroli Magicznej. W jego skład wchodzić będzie Czarodziejskie Pogotowie Ratunkowe oraz Policja Antymugolska. Wszyscy pracownicy dotychczasowych biur zostaną przeniesieni w inne obszary Ministerstwa Magii. Pani Minister zapewnia, że zmiany przeprowadzone będą sprawnie i zaczną obowiązywać już pierwszego kwietnia.

Najważniejszą zmianą po referendum jest powołanie Policji Antymugolskiej. Do jej zadań należeć ma przede wszystkim sprawowanie kontroli nad światem mugoli. Nową jednostka będzie brała udział we wszystkich wydarzeniach związanych z nową polityką Ministerstwa. Zmiana w nastawieniu do mugoli jest dość radykalna. Czarodzieje nie będą zmuszani do sprzątania po magicznych wypadkach, zerwą także wszelkie kontakty z mugolskim rządem. Co więcej, Pani Minister zapowiada stworzenie kolejnych magicznych enklaw takich jak Hogsmeade. Nieoficjalne informacje wskazują na niewielką wioskę, Dolinę Godryka jako kolejny punkt na mapie zamieszkany jedynie przez czarodziejów. Dzieci z mugolskich rodzin mają dostać możliwość dorastania w czarodziejskim otoczeniu. Na biurku Minister leży gotowy projekt domów opiekuńczych dla uzdolnionych dzieci z mugolskich rodzin.
Pierwszym zadaniem Policji Mugolskiej będzie sprawdzenie, kto nie brał udziału w głosowaniu, a także poznanie przyczyny bojkotu referendum. Pani Minister nie chce pozwolić rozwinąć się żadnym bojówkom, które zagrozić by mogły bezpieczeństwu czarodziejów.

Pierwsze od czasów powstania Ministerstwa Magii referendum uznać należy za niewątpliwy sukces Wilhelminy Tuft, która już dziś coraz wyraźniej zastosuje się na kartach historii. Wprowadzane przez nią usprawnienia systemu nie tylko usprawniają działanie Ministerstwa, ale przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo. Od jutra Pani Minister będzie miała nowe narzędzie, które pomoże je zapewnić - Policję Antymugolską.Powrót do góry Go down
 

Referendum - wyniki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Media :: Prorok Codzienny-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18