Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Kyra Ollivander
AutorWiadomość
Kyra Ollivander [odnośnik]27.12.16 19:46

Kyra Ollivander

Data urodzenia: 19.04.1948
Nazwisko matki: Abbott
Miejsce zamieszkania: Posiadłość Ollivanderów
Czystość krwi: szlachetna
Wzrost: 119 cm
Waga: 22 kg
Kolor włosów: ciemby blond
Kolor oczu: jasnoszare
Znaki szczególne: Duże, jasne oczy. Malutka blizna na kolanie po wywróceniu się na polu.


Pierwsze dziecko w rodzinie zawsze jest powodem do radości. Tym większej, jeśli jest to chłopiec - przy takim obrocie spraw przyszłość rodu jest przecież zagwarantowana. Dumnych rodziców czekają trudy wychowania godnego dziedzica. Część z obowiązków zostaje jednak zdjęta z ich barków w momencie, gdy ich potomek zostaje przyjęty do Hogwartu. Wtedy też, chcąc nie chcąc, muszą pogodzić się z faktem, że ich pociecha będzie spędzać długie miesiące z dala od domu.
I mniej więcej ten okres - kiedy to Titus został posłany do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie - jego rodzice wybrali sobie na sprawienie sobie drugiego potomka. Los chciał, że tym razem była to dziewczynka. Mała Kyra, bo tak dostała na imię, od samego początku była oczkiem w głowie rodziców. Powiedzieć, że była rozpieszczana - to mocne niedopowiedzenie. A wszystko to z kilku powodów.


Po pierwsze - Kiedy Titus trafił do Gryffindoru, czym srodze rozczarował ojca, ten skupił całą swoją miłość na maleńkiej córeczce. Nie miał wobec niej aż takich wymagań, jak to było w przypadku syna. Prawdopodobnie gdyby Kyra wylądowała w przyszłości w domu lwa, nie sprawiłaby tym ojcu takiego zawodu. Starszy Ollivander nie miał wobec niej takich planów, nie było jego zamiarem nauczać córkę sztuki różdżkarstwa. Tym samym oboje rodziców poświęcało jej pełnię swojej uwagi w czasie kiedy jej brat poznawał już tajniki magii w Hogwarcie.
Po drugie - zdolności magiczne Kyry ukazały się (również w przeciwieństwie do Titusa) bardzo wcześnie. Bynajmniej nie był to jednak powód do radości. Szybko bowiem okazało się, że jest to spowodowane obciążeniem genetycznym. Tym samym na całą rodzinę spadła nieprzyjemna wieść o serpentynie, na którą chorowała Kyra. Starsi Ollivanderowie dokładali więc wszelakich starań, dmuchając i chuchając wręcz na swoją córkę, by nie wywoływać u niej kolejnych ataków.


O dziwo, nie spowodowało to jednak, że Kyra wyrosła na zarozumiałą pannicę, która wszystkich dookoła traktowałaby jak pionki do zabawy. Dziewczynka jest raczej pełna życia, wesoła, łagodna i życzliwa - jest również żądna przygód, jednakże rodzice już dawno wytłumaczyli jej, że jej choroba uniemożliwiłaby jej ekscytujące poszukiwania skarbów lub podróże do dzikich i niedostępnych miejsc w poszukiwaniu rdzeni i drewna do różdżek. Bo, mimo że ojciec nie starał się wpajać jej rodzinnej wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie, Kyra załapała bakcyla i bardzo zainteresowała się tematem. Z niejakim smutkiem zdecydowała się jednak na pogłębianie swojej wiedzy poprzez czytanie. Dziecięcej potrzeby odkrywania i poznawania świata nie dało się jednak w całości zahamować, z tego też powodu Kyra potrafi się czasem zapuścić na dłuższy spacer po polach, podczas którego pilnie rozgląda się za żabami i jaszczurami. Szczególnie te pierwsze ją interesują - w końcu swoją wiedzę czerpała również z bajek, a w bajkach były zaczarowane ropuchy, tak? Dziewczynka postawiła sobie zadanie złapania takiej magicznej żaby - i przekazanie jej Titusowi by zrobił z niej rdzeń do przyszłej różdżki Kyry.


Pomimo dość niewielkiej ilości czasu jaką dziewczynka mogła spędzać z bratem pomiędzy jego nauką w Hogwarcie, mała bardzo się do brata przywiązała. Wspiera go z całych sił w nauce tworzenia różdżek, bardzo chętnie odwiedza go w sklepie, choć potrafi tam nieźle napsocić. Jak się bowiem z czasem okazało, Kyra odziedziczyła w genach to, co tak swego czasu spędzało sen z powiek ich rodziców w przypadku Titusa - skłonność do psot! Ojciec bardzo tego nie popiera, powtarzając jej, że damy się tak nie zachowują, ale Kyra zawsze potrafi jakoś się wymigać od kłopotów. A kiedy już ładnie uśmiechnie się do starszego Ollivandera a ten machnie ręką, wybaczając jej drobne wygłupy, dziewczynka wraca do swoich ulubionych zajęć - na przykład do przerwanej herbatki pitej ze swoim kameleonem (którego to rodzice sprowadzili specjalnie dla niej. Zdecydowali się na to po tym jak rozpłakała się ze swoimi żądaniami tak histerycznie, że dostała ataku choroby).
Ogółem Kyrcia jest jednak bardzo grzeczną dziewczynką. Jak tu jej nie kochać?Statystyki i biegłości
StatystykaWartośćBonus
OPCM: 0 Brak
Zaklęcia i uroki: 0 Brak
Czarna magia: 0 Brak
Magia lecznicza: 0 Brak
Transmutacja: 0 Brak
Eliksiry: 0 Brak
Sprawność: 0 Brak
Zwinność: 5 Brak
JęzykWartośćWydane punkty
Język ojczysty: angielski II0
Biegłości podstawoweWartośćWydane punkty
KłamstwoI2
RetorykaI2
ONMSI2
Zręczne RęceI2
SpostrzegawczośćI2
Historia MagiiI2
Ukrywanie sięI2
Biegłości specjalneWartośćWydane punkty
Szlachecka EtykietaI0
Sztuka i rzemiosłoWartośćWydane punkty
Różdżkarstwo (wiedza)I0.5
Literatura (wiedza)I0,5
Muzyka (śpiew)I0,5
AktywnośćWartośćWydane punkty
Taniec balowyI0.5
GenetykaWartośćWydane punkty
Genetyka (jasnowidz, półwila, wilkołak lub brak)-0
Reszta: 1


Patronus: Kyra jest za mała by wyczarować patronusa

Wyposażenie

Kameleon, komplet gargulków, łajnobomba, cukierki wywołujące czkawkęKyra Ollivander
Zawód : Zawracacz głowy i siostra na pełen etat
Wiek : 8
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Titooo! Chodź ze mną na ciastkaaa!
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4133-kyra-ollivander https://www.morsmordre.net/t5612-kubus#131323 https://www.morsmordre.net/t4150-ciocie-i-wujkowie-malej-roszpunki#82853 https://www.morsmordre.net/f240-lancashire-holcot-dworek-ollivanderow https://www.morsmordre.net/t4161-kyra-ollivander#83229
Re: Kyra Ollivander [odnośnik]03.11.17 16:29

Witamy wśród Morsów

Twoja karta została zaakceptowana
INFORMACJE
Przed rozpoczęciem rozgrywki prosimy o uzupełnienie obowiązkowych pól w profilu. Zachęcamy także do przeczytania przewodnika, który znajduje się w twojej skrzynce pocztowej, szczególnie zwracając uwagę na opis lat 50., w których osadzona jest fabuła, charakterystykę świata magicznego, mechanikę rozgrywek, a także regulamin forum. Powyższe opisy pomogą Ci odnaleźć się na forum, jednakże w razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, a także propozycji nie obawiaj się wysłać nam pw lub skorzystać z działu przeznaczonego dla użytkownika. Jeszcze raz witamy na forum Morsmordre i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!

Młodziutka lady Ollivander dopiero stawia swoje pierwsze kroki w trudnym, szlachetnym świecie. Niewiele wiedząc o realiach i rządzących nimi prawami pomimo okrutnej choroby - na razie - cieszy się beztroską przepełnionego radością dzieciństwa spędzonego ze swoim wielobarwnym przyjacielem kameleonem. Chowana pod kloszem miłości rodziny na przejęcie się sprawami dorosłych ma jeszcze sporo czasu!

OSIĄGNIĘCIA
Najmłodsza winorośl Ollivanderów,
 STAN ZDROWIA
Fizyczne
Serpentyna
Psychiczne
Pełnia zdrowia.
UMIEJĘTNOŚCI
Brak
Kartę sprawdzał: Tristan Rosier
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Kyra Ollivander Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Kyra Ollivander [odnośnik]03.11.17 16:30
WYPOSAŻENIE
Kameleon, komplet gargulków, łajnobomba, cukierki wywołujące czkawkę, pierścień słabeogozdrowia (od Titusa)

ELIKSIRY-

INGREDIENCJEposiadane: -

-

BIEGŁOŚCI[17.09.17] Wsiąkiewka (kwiecień) +1 PB

HISTORIA ROZWOJU[27.12.16] Karta postaci -55 pkt
[29.06.17] Tworzenie postaci - aktualizacja, -100 PD
[17.09.17] Wsiąkiewka (kwiecień), +30 PD, +1 PB
[30.12.17] Zakup sowy, -50 PD
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Kyra Ollivander Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Kyra Ollivander
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach