Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Zakładanie lokacji
AutorWiadomość
First topic message reminder :

Zakładanie lokacji

Forum Morsmordre obfituje w szereg dostępnych lokacji dla wątków naszych użytkowników. Spis obecnie dostępnych lokacji znajduje się w temacie z mapą. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze spisem, być może właśnie tam znajdziesz odpowiednie miejsce do gry. Lecz jeśli tak się nie stanie, nic straconego, właśnie w tym temacie, z wykorzystaniem poniższego kodu, możesz poprosić Mistrzów Gry o utworzenie potrzebnej lokacji*.

O założenie domów postaci możecie prosić w temacie zakładanie mieszkań. W prywatnych mieszkaniach gracze mogą samodzielnie zakładać pomieszczenia. Do zakładania pomieszczeń w dworkach szlacheckich służy ten temat.

Kod:
[b]Miejsce:[/b] nazwa i dokładna lokalizacja - oraz link do subforum/działu
[b]Umotywowanie założenia:[/b]
[b]Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji [u]poziomej[/u]:[/b] [url=WSTAW_LINK]Obrazek lokacji[/url]
[b]Krótki opis lokacji:[/b]
* Mistrzowie Gry zastrzegają sobie prawo do odmowy założenia tematu, jeśli na forum znajduje się już kilka podobnych lokacji.

Poniższy kod służy zakładaniu lokacji. Gracze mogą robić to samodzielnie tylko i wyłącznie we własnych mieszkaniach.
Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 26.03.18 19:52, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 11 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down


Miejsce: Cheshire (subforum)
Umotywowanie założenia: Anglia i Wala
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: -
Krótki opis lokacji: -

Miejsce: Beeston Village
Umotywowanie założenia: Cheshire
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej:
Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Ta niewielka wioska licząca ledwie dwustu mieszkańców znajduje się w pobliżu ruin średniowiecznych Beeston oraz Peckforton Castle. Niemagiczna społeczność nie zdaje sobie sprawy, że pierwsze z nich zamieszkuje stary czarodziejski ród o nazwisku Rowle, a podniszczony wygląd murów jest wyłącznie wynikiem zaklęcia antymugolskiego. Wioska nie ma zbyt wiele do zaoferowania - znajduje się w niej szkoła, kościół, pub oraz kilka sklepów. Właścicielem pubu jest starszy, samotny czarodziej, ale sam lokal urządzony jest pod klienta mugolskiego.

Miejsce: Beeston Forest
Umotywowanie założenia: Cheshire
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej:
Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Wioskę oraz Zamek Beeston oddziela kilkanaście kilometrów lasu, w którym wielu mugoli zarzekało się ujrzeć duchy. W każdej pogłosce jest trochę prawdy, a przecież te istoty są silnie związane z rodem Rowle, który nie życzy sobie obecności mugoli w pobliżu ich posiadłości. Od strony wioski las zamieszkują typowo niemagiczne rośliny i zwierzęta, im bliżej jednak do chronionego potężną magią zamku, tym robi się on gęstszy i ciemniejszy. Tam, na naszej drodze spotkać możemy również magiczne gatunki, jak na przykład powszechne w Cheshire kuguchary oraz, oczywiście, wszelkiej maści straszydła i zjawy. Z tego względu Las Beeston budzi grozę w niektórych mieszkańcach, a przekazywane z pokolenia na pokolenie opowieści wspominają o wilkołakach, które podobno zamieszkiwały go dziesiątki lat temu. W lesie, trochę bliżej jego niemagicznej części znajduje się ciemne jezioro o prawie niezmąconej tafli. Niemagicznych przebywających w jego pobliżu przechodzą dreszcze i zwykle w tym miejscu zawracają w kierunku wioski. Las najlepiej odwiedzać po południu, gdyż rano często okrywa go gęsta mgła.

Subforum i lokacje założono tutaj.
Sagitta Rowle
Sagitta Rowle
Zawód : Lady Rowle, astronomka, wróżbitka, jasnowidz
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowa
The stars are like trees in the forest, alive and breathing. And they're watching me.
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Jasnowidz

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t9220-freya-w-budowie#279960 https://www.morsmordre.net/t9460-nemo#288517 https://www.morsmordre.net/t9461-i-want-in-fact-more-of-you#288522 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9462-skrytka-bankowa-nr-2146 https://www.morsmordre.net/t9464-sagitta-rowle#288527

Powrót do góry Go down

Northumberland - Anglia i Walia

zamierzam iść i pokazać się w kilku miejscach u Longbottomów, dlatego potrzebowałabym też kilku lokacji, zamierzam napisać ich więcej, więc jeśli można nie obraziłabym się za subform

Umotywowanie założenia: podane powyżej + northumberland ma jedną lockę podkówka

napisałam już locki w kodach, więc pozwolę sobie je w kodach wkleić zapomniałam, że tutaj jest inny kod Embarassed

Miejsce: Lindisfarne
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Lindisfarne to wyspa pływowa u północno-wschodnich wybrzeży Anglii, w hrabstwie Northumberland. Ze stałym lądem połączona jest groblą komunikacyjną.
W 635 roku na Lindisfarne został założony klasztor ufundowany przez Aidana Longbottoma, który tym gestem okazał im swoją przychylność. Przeciwnicy gościnności wobec mugoli w roku 793 spalił klasztor i splądrowali go ze wszelkiego złota. Wszyscy mieszkańcy klasztoru zostali zamordowani, jest to jedna z mocniej odznaczających się objawów nietolerancji wobec mugoli, który został opisany w podręcznikach Historii Magii. Na miejscu tragedii postawiony został w IX wieku rzeźbiony kamień.
Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://www.telegraph.co.uk/content/dam/Travel/2018/May/Lindisfarne%20GettyImages-546437149.jpg"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>Lindisfarne</h1><div class="dev"> Lindisfarne to wyspa pływowa u północno-wschodnich wybrzeży Anglii, w hrabstwie Northumberland. Ze stałym lądem połączona jest groblą komunikacyjną.
W 635 roku na Lindisfarne został założony klasztor ufundowany przez Aidana Longbottoma, który tym gestem okazał im swoją przychylność. Przeciwnicy gościnności wobec mugoli w roku 793 spalił klasztor i splądrowali go ze wszelkiego złota. Wszyscy mieszkańcy klasztoru zostali zamordowani, jest to jedna z mocniej odznaczających się objawów nietolerancji wobec mugoli, który został opisany w podręcznikach Historii Magii. Na miejscu tragedii postawiony został w IX wieku rzeźbiony kamień. </div></div>

Lokacja założona tutaj.

Miejsce: Hadrian’s Wall
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Pozostałości rzymskiego wału obronnego w północnej Brytanii, którego budowa odbyła się na początku naszej ery. Znajduje się na odcinku od wsi Bowness nad zatoką Solway Firth do twierdzy Segedunum w Wallsend nad rzeką Tyne.
Zadaniem jego była ochrona przed plemionami Piktów z Kaledonii, jednak nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Pozostałości wału Hadriana stały się podwaliną do próby odgrodzenia pewnych części przed możliwymi atakami z terenów które pod władanie miał ród Burke. Wspólna praca czarodziei i mugoli - którzy codziennie znosili kamienie pod pozostałości murów - była możliwa do dostrzeżenia w wielu miejscach na których zostały pozostałości oryginalnego wału. Zakończenie wspomaganego magicznie ogrodzenia przewidywano na trzeci kwartał 1958 roku.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://www.history.com/.image/t_share/MTU3ODc4NjA0MDU5MzIyMDc5/istock_41785482_large-2.jpg"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>Hadrian’s Wall</h1><div class="dev"> Pozostałości rzymskiego wału obronnego w północnej Brytanii, którego budowa odbyła się na początku naszej ery. Znajduje się na odcinku od wsi Bowness nad zatoką Solway Firth do twierdzy Segedunum w Wallsend nad rzeką Tyne.
Zadaniem jego była ochrona przed plemionami Piktów z Kaledonii, jednak nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Pozostałości wału Hadriana stały się podwaliną do próby odgrodzenia pewnych części przed możliwymi atakami z terenów które pod władanie miał ród Burke. Wspólna praca czarodziei i mugoli - którzy codziennie znosili kamienie pod pozostałości murów - była możliwa do dostrzeżenia w wielu miejscach na których zostały pozostałości oryginalnego wału. Zakończenie wspomaganego magicznie ogrodzenia przewidywano na trzeci kwartał 1958 roku.  </div></div>

Zdjęcie jest za niskie.


Lokacja założona tutaj.


Miejsce: Hindhope Linn
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:Niedaleko czarodziejskiej wioski Kielder znajduje się las który posiada urokliwy wodospad położony w spokojnej i bardzo pięknej dolinie leśnej w lesie Redesdale. Chociaż dotarcie na miejsce może trochę zająć to sama podróż, stanowi dość interesującą przygodę. Udając się leśną drogą obok Farmy Blakehope na której hodowane są lunnaballe, dociera się do obrzeży lasu, ta konkretna ścieżka prowadzi wprost do wodospadu. Mawia się, że płynąca w wodospadzie woda posiada właściwości lecznicze.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.pinimg.com/564x/b1/13/ee/b113ee0915acbecfc06c4cb811eaf809.jpg"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>Hindhope Linn</h1><div class="dev"> Niedaleko czarodziejskiej wioski Kielder znajduje się las który posiada urokliwy wodospad położony w spokojnej i bardzo pięknej dolinie leśnej w lesie Redesdale. Chociaż dotarcie na miejsce może trochę zająć to sama podróż, stanowi dość interesującą przygodę. Udając się leśną drogą obok Farmy Blakehope na której hodowane są lunnaballe, dociera się do obrzeży lasu, ta konkretna ścieżka prowadzi wprost do wodospadu. Mawia się, że płynąca w wodospadzie woda posiada właściwości lecznicze.
</div></div>

Lokacja założona tutaj.And oh, stupid things I do. I'm far from good, it's true. But still, I find you
next to me.


Ostatnio zmieniony przez Justine Tonks dnia 15.03.21 14:15, w całości zmieniany 3 razy
Justine Tonks
Justine Tonks
Zawód : Rebeliantka
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
The gods will always smile on brave women.
Like the valkyries, those furies who men fear and desire.
OPCM : 57
UROKI : 37
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 13
TRANSMUTACJA : 6
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Metamorfomag
Zakładanie lokacji  - Page 11 D
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3583-justine-just-tonks https://www.morsmordre.net/t3653-baron#66389 https://www.morsmordre.net/t3649-just-tonks https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t4284-skrytka-bankowa-nr-914#89080 https://www.morsmordre.net/t3701p15-just-tonks

Powrót do góry Go down

Miejsce: Garkuchnia, Arena Carringtonów
Umotywowanie założenia: większość pracujących na arenie artystów żywi się w cyrku i musi przez to gdzieś jeść. Dodatkowo posiadam parszywkę, gdzie atakują Fin garnki, a w jej wagonie nie ma miejsca na kuchnię.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Zwana również namiotem jadalnym, albowiem pan Carrington nie wydawał się zachwycony pomysłem powstania barowozu, nie doceniając czającego się w owym słowie dowcipu. Magicznie powiększona przestrzeń dzieli się parawanem na część kuchenną, gdzie króluje niepodzielnie były marynarz Moe, tworzący najprzedniejsze dania z niekoniecznym zachowaniem standardów higienicznych. Zdarza mu się również wymyślać na poczekaniu prawdziwie mrożące krew w żyłach opowieści iście heroiczne, w których jest główną postacią walczącą na śmierć i życie, o kawałek chleba, którego dana osoba akurat nie ma ochoty zjeść. Druga, większa część jest typowo jadalna, cztery drewniane, długie stoły z pasującymi doń ławami, ustawione są równo, zapewniając miejsce dla każdego cyrkowca. Zimą stawiane są kosze z magicznym ogniem ocieplające wnętrze, latem natomiast dwa stoły wynoszone są na zewnątrz, by każdy, kto tylko chce, mógł korzystać z przyjemnej pogody. Sklepienie namiotu zostało zaczarowane tak, żeby mogło przypominać kojące niebo nocą, jednak któryś z cyrkowych żartownisiów zauroczył gwiazdy, by układały się w hasła motywacyjne pokroju: by osiągnąć prawdziwy sukces, zadaj sobie pytania: dlaczego? I dlaczego nie brukselka? Nie byłbyś sobą, gdybyś był inny, a teraz zajadaj rybkę. I tak już zostało.

Lokacja założonatutaj.


I'm living in an age
That calls darkness light
Finley Jones
Finley Jones
Zawód : Londyński duch
Wiek : 19
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna

She hides away, like a ghost
Did she run away?

OPCM : 3
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 26
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej
 Just come home
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9481-finley-jones https://www.morsmordre.net/t9564-finleyowe https://www.morsmordre.net/t9566-where-are-my-dragons https://www.morsmordre.net/f351-dzielnica-portowa-arena-carringtonow-wagon-9 https://www.morsmordre.net/t9667-skrytka-nr-2188 https://www.morsmordre.net/t9568-finley-jones

Powrót do góry Go down

Miejsce: Black Rocks Derbyshire
Umotywowanie założenia: zamierzam odwiedzić te ziemię, ale wszystkie lokacje są zajęte
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Sporych rozmiarów skała żwirowa, która stanowi część lasu Cromford Moor. Okolice te zawierają duże złoża ołowiu. Samo skupisko skał jest idealnym miejscem na odbycie orzeźwiającego spaceru. W ciągu lat utarły się dwie drogi na szczyt - trudniejsza i niebezpieczniejsza po wschodniej stronie, którą podołać mogą tylko ludzie o wypracowanej kondycji i druga, biegnąc łagodniejszym szlakiem, zdecydowanie bezpieczniejsza. Dotarcie na sam szczyt pozwala na podziwiania zapierających dech w piersiach widoków, znajdujące się wokół lasy i wrzosowiska z pewnością potrafią zachwycić nie jedno oko.

Zdjęcie nie odzwierciedla lokacji.

https://www.forestryengland.uk/sites/default/files/media/Black%20Rocks.jpg

Lokacja założona tutaj.


Miejsce: Rzeka Lathkill Derbyshire
Umotywowanie założenia: zamierzam odwiedzić te ziemię, ale wszystkie lokacje są zajęte
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: rzeka znajduje się w pobliżu wioski Monyash, na zachód od Bakewell, oraz płynie przeważnie na wschód obok wioski Over Haddon i przez wioskę Alport, aż do ujścia rzeki Wye. Mawia się, że jest to najczystszy i najbardziej przejrzysty strumień, na jaki można natknąć się w całej Anglii.
Wśród gatunków, które dobrze się rozwijają, są pstrąg potokowy, czerpak oraz rzadką dziką roślinę wielosił błękitny. Dolina rzeki, znana jako Lathkill Dale, jest popularna wśród zielarzy i alechemików, przy odrobinie szczęścia, można natknąć się tutaj na magiczną roślinność która szczególnie upodobała sobie ziemie w pobliżu nurtu rzeki, ze względu na jej zachwycającą czystość.

Lokacja założona tutaj.

Miejsce: Samotna Łódka Derbyshire
Umotywowanie założenia: zamierzam odwiedzić te ziemię, ale wszystkie lokacje są zajęte
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: W pobliżu Hopton, na jeziorze Carsington od północnej strony, przy brzegu szeroko porośniętymi można znaleźć stary pomost, a przy nim, zacumowaną błękitną łódkę. Miejscowi mawiają, że znajduje się tam od wielu lat. Wokół miejsca krąży legenda, że raz do roku, w czasie przesilenia wiosennego łódka wypływa na środek jeziora. A szumiące wokół drzewa i woda, rozgrywają piękna, lecz smutną melodię. Mawia się, że to duch kobiety odwiedza miejsce w którym tragicznie zginął jej mąż, ratując tego dnia jej życie.

Zdjęcie nie odzwierciedla lokacji.
https://i.pinimg.com/originals/b3/5c/1d/b35c1dae3f90cc5f83d088f42589ed03.gif


Lokacja założona tutaj.And oh, stupid things I do. I'm far from good, it's true. But still, I find you
next to me.
Justine Tonks
Justine Tonks
Zawód : Rebeliantka
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
The gods will always smile on brave women.
Like the valkyries, those furies who men fear and desire.
OPCM : 57
UROKI : 37
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 13
TRANSMUTACJA : 6
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Metamorfomag
Zakładanie lokacji  - Page 11 D
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3583-justine-just-tonks https://www.morsmordre.net/t3653-baron#66389 https://www.morsmordre.net/t3649-just-tonks https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t4284-skrytka-bankowa-nr-914#89080 https://www.morsmordre.net/t3701p15-just-tonks

Powrót do góry Go down

Miejsce: Nad rzeką Itchen, Winchester, Hampshire
Umotywowanie założenia: potrzebuję rozegrać grę na terenie, który nie jest osamotnionym tematem opery
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Połacie zielonego terenu przylegającego do koryta rzeki Itchen to okolice miasta Winchester położonego w dystrykcie o tej samej nazwie, będącego ośrodkiem administracyjnym hrabstwa Hampshire. Pośród zalesionych nizin można odnaleźć kilka pojedynczych posiadłości, które kiedyś świeciły przykładem zadbania i elegancji, dziś jednak przypominają zapomniane przez czas posiadłości, w których panowanie na nowo objęła przyroda; jedynie pewna część mniejszych domostw wciąż wydaje się zamieszkana, zapewne ze względu na malowniczy klimat, który towarzyszy nadbrzeżu przez większą część roku - nawet zima wygląda tu olśniewająco, spokojnie. Akwen skrywa w swoich odmętach też wiele ryb zdatnych do połowu.

Lokacja założona tutaj, na przyszłość prosimy o link do konkretnego subforum, w którym ma być umieszczona lokacja.


and the lust for life
keeps us alive, 'cause we're the masters of our own fate, we're the captains of our own souls, there's no way for us to come away, 'cause boy we're gold, boy we're gold.
Trixie Beckett
Trixie Beckett
Zawód : krawcowa, gospodyni w Warsztacie
Wiek : 23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
I'll ignite the sun just like the spring has come.
flames come alive.
OPCM : 10
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9401-trixie-beckett#285649 https://www.morsmordre.net/t9405-stevie#285909 https://www.morsmordre.net/t9408-ta-normalna-beckett#285922 https://www.morsmordre.net/f318-dolina-godryka-warsztat https://www.morsmordre.net/t9407-skrytka-bankowa-nr-2175#285917 https://www.morsmordre.net/t9406-trixie-beckett#285911

Powrót do góry Go down

Miejsce: Kasyno Elizjum - Royal Borough of Kensington and Chelsea
Umotywowanie założenia: potrzebuję tematu do prowadzenia wątków związanych z pracą Baldrica, który pełni funkcję zarządcy kasyna. Bardzo chciałabym to miejsce wykreować od podstaw.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Hazardowe królestwo pełne jest przepychu, które stanowi słodką obietnicę wielkich wygranych, a bogate wnętrza zostały urządzone z jak najlepszym smakiem, aby nie przytłaczać urodzajem, lecz cieszyć nim oczy. Pozłacane ściany zdobią wielobarwne freski i obrazy przedstawiające opowieści z mitologii greckiej, podłogi pokrywają czerwone dywany, gdzieniegdzie można ujrzeć marmurowe posągi zwiewnych nimf. Dla wszystkich gości dostępne są dwie duże sale gier, część restauracyjna oraz sala balowa, która otwierana jest na czas bankietów organizowanych na życzenie wpływowych przedstawicieli czarodziejskiej socjety. Do pozostałych sal, bardziej kameralnych, mają dostęp tylko osoby uprawnione, czyli najznamienitsi stali bywalcy, aby zapewnić im jak najlepsze warunki do dyskretnego omawiania różnych spraw przy spokojnej partyjce pokera, blackjacka czy magicznego oczka. W lokalu można też spróbować swojego szczęścia do kości oraz ruletki. Krupierzy przed rozpoczęciem pracy są sprawdzani pod względem tożsamości i przeszkoleni bardzo solidnie, aby szybko wykrywać oszustów.

Lokacja założona tutaj.


ALEA IACTA EST

whose game was empires, and whose stakes were thrones;
whose table earth, whose dice were human bones
memento mori
Baldric Rowle
Baldric Rowle
Zawód : ekonom, zarządca kasyna
Wiek : 37
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
I was born with insatiable appetite for destruction
OPCM : 10
UROKI : 5
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 15
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Jasnowidz
we are all mad here
Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t9449-baldric-rowle#287515 https://www.morsmordre.net/t9623-ereb https://www.morsmordre.net/t9625-danse-macabre#292480 https://www.morsmordre.net/f361-cheshire-beeston-castle https://www.morsmordre.net/t9624-skrytka-bankowa-2176 https://www.morsmordre.net/t9626-b-rowle#292481

Powrót do góry Go down

Miejsce: Yorkshire, Towton - subforum
Umotywowanie założenia: Yorkshire ma niewiele lokacji, a to spore hrabstwo, głównie są to też pojedyncze, "wąskie" miejsca i tereny leśne, a ja potrzebowałabym do wątków czegoś "bardziej rozległego"
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Towton to niewielka wioska na południu hrabstwa Yorkshire, którą dziś zamieszkuję po części mugole, po części czarodzieje. Pozornie niczym nie różni się od wielu innych w Anglii. To kilkadziesiąt domów - niektóre są naprawdę bardzo stare - otoczone przez malownicze pola uprawne. Yorkshire słynie z żyznych gleb, nie brakuje tu więc gospodarstw rolnych. W samym środku wsi wciąż funkcjonuje dawna karczma, obecnie pub "Pod Dwiema Różami", nawiązująca do wydarzenia, z którego słynie Towton - w 1461 roku doszło tu do jednego z najbardziej krwawych i brutalnych starć średniowiecza, decydująca bitwa pierwszego etapu Wojny Dwóch Róż. Niektórzy mówią, że na rozległych polach pod wioską nocą wciąż słychać zawodzenie poległych.

Lokacja założona tutaj.


She tastes like every

dark thought I've ever had
Sigrun Rookwood
Sigrun Rookwood
Zawód : dowódca grupy łowców wilkołaków
Wiek : 29
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
I am not
ruined
I am

r u i n a t i o n
OPCM : 40
UROKI : 5
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 51
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Metamorfomag
i n s a n e
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t5310-sigrun-rookwood https://www.morsmordre.net/t5379-astrid#121534 https://www.morsmordre.net/t5378-sigrun https://www.morsmordre.net/f100-harrogate-skala https://www.morsmordre.net/t5380-skrytka-bankowa-nr-1330#121543 https://www.morsmordre.net/t5381-sigrun-n-rookwood#121544

Powrót do góry Go down

Miejsce: Opuszczona wioska nad rzeką Chelmer, Essex - here
Umotywowanie założenia: Mało jest lokacji w Essex, a potrzebuję jej do misji pobocznej.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Wioska opustoszała około pięćdziesiąt lat wcześniej wskutek nawiedzających ją cyklicznie powodzi. Teren jest nieprzyjazny, podmokły, a wiele chat zniszczonych i ulega postępującemu rozkładowi. Choć odejście mieszkańców było planowane, a większość dobytku zabrana, w co poniektórych mieszkaniach wciąż można znaleźć porzucone książki, naczynia kuchenne lub stare, niepotrzebne ubrania. Ludzie z okolicznych osad chętnie opowiadają o wiosce legendy oraz przerażające historie, które swój początek mają zwykle w bezdomnych i ubogich, szukających schronienia na piętrach pustostanów.

Lokacja założona tutaj.


You know I love the thrill of the rush


Elvira Multon
Elvira Multon
Zawód : Prywatny uzdrowiciel
Wiek : 29 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
I wish you were here,
I wish you'd make my bed
Dirty mind, dirty mouth,
Pretty little head
OPCM : 6
UROKI : 0
ELIKSIRY : 1
LECZENIE : 28
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 15
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
pleasure
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t6546-elvira-multon https://www.morsmordre.net/t6581-kim https://www.morsmordre.net/t6579-don-t-do-that-to-yourself#167665 https://www.morsmordre.net/f212-pokatna-20-4 https://www.morsmordre.net/t6632-skrytka-bankowa-nr-1656 https://www.morsmordre.net/t6583-elvira-multon

Powrót do góry Go down

Miejsce: Pracownia badawcza; Derbyshire - Rezerwat Trójogonów Edalskich
Umotywowanie założenia: W rezerwacie brakuje mi lokacji, która umożliwiłaby wątki naukowe dla potencjalnie pracujących tam alchemików, uzdrowicieli, botaników, itd.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Stojąca naprzeciwko budynku administracyjnego pracownia przekazana została do użytku dla badaczy naukowych pracujących na rzecz rezerwatu. Swoje małe laboratorium prowadzą tu alchemicy, magizoologowie, kilkoro weterynarzy i uzdrowiciel. Duże palenisko w centrum pomieszczenia stale mieści w sobie kilka bulgoczących kociołków z eliksirami, a suszące się na półkach zioła roztaczają charakterystyczny aromat na każdego z wchodzących. W tyle znajduje się dodatkowy pokój medyczny, gdzie dostępne są przybory przeznaczone do pierwszej pomocy, a także lepiej zaopatrzona apteczka dla specjalistów i pojedyncze polowe łóżko. Miejsce to nie jest dostępne dla zwiedzających, a przed drzwiami wejściowymi umiejscowionych jest kilka rzędów świeżo zasadzonych roślin.

Lokacja założona tutaj.


( nie wiesz )
co czujesz
Choć serce pali się i drga
Nie znasz swych myśli
Choć nie śpisz przez nie całą noc
To wszystko w środku bo, za maską chowasz drugie dno

Ronja Fancourt
Ronja Fancourt
Zawód : magipsychiatra, uzdrowiciel
Wiek : 30/31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna

to learn what we fear
to learn who we are

OPCM : 10
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 25
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
玉兰花
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9639-ronja-fancourt https://www.morsmordre.net/t9640-demimoz https://www.morsmordre.net/t9644-zapraszam-na-kozetke#293088 https://www.morsmordre.net/f360-hornchurch-haynes-road-39 https://www.morsmordre.net/t9641-skrytka-bankowa-nr-2194#293080 https://www.morsmordre.net/t9643-ronja-fancourt#293083

Powrót do góry Go down

Miejsce: Las Bernwood, Buckinghamshire
Umotywowanie założenia: brak lokacji do gry
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Przez wieki las służył mugolskiej szlachcie, na czele z ichniejszym królem, do polowań na zwierzynę łowną. Narastające wokół tego miejsca legendy doprowadziły jednak do zaniechania podróży w jego głąb. W rzeczywistości głęboki środek lasu został odgrodzony potężną barierą magiczną, gdzie służył do polowań dla czarodziejskiej szlachty. W 1957 roku bariera została zdjęta, a miejsce zostało udostępnione dla wszystkich czarodziejów o odpowiednim statusie krwi i poglądach. Oprócz żyjących tam dziko kudłoni oraz szpiczaków, w lasach można spotkać jeszcze dzikie trolle lub motyle paziowate.

Lokacja założona tutaj.

Miejsce: Pub "Królik z melonika", Buckinghamshire
Umotywowanie założenia: brak lokacji do gry
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Ten prowadzony od 1932 roku przez panią Wood pub, został zadedykowany jedynie czarodziejom. Chciała ona stworzyć miejsce komfortowe, gdzie żaden klient, nie obawiałby się sięgnięcia po różdżkę lub gry w szachy czarodziejów. Przyjęła się legenda, że do lokalu nie są wpuszczane sfery niższe, ale pomimo tego pub nigdy nie zasłużył on na miano miejsca, gdzie mogłaby stołować się szlachta. Pomimo wysokich ambicji właścicielki, klasa pubu wciąż pozostaje średnia. 
Oprócz wybornego angielskiego ale i portera można tam także zjeść gotowaną fasolkę z pomidorowym sosem oraz tosty z jajkiem. Daniem szczególnie polecanym, jest pieczony królik, któremu chwilę przed podaniem ubiera się melonik.

Możliwość gry w czarodziejskie szachy.

Lokacja założona tutaj.Może nic tam nie będzie. może to tylko fantazja. Potrzeba poszukiwania, która mnie wzmacnia. Potrzeba mi tego by wzrastać.
Aquila Black
Aquila Black
Zawód : badaczka historii, filantropka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Czas znika, mija przeszłość, wiek niezwrotnie bieży,
A występków szkaradność lub cnoty przykłady,
Te obrzydłe, te święte zostawują ślady.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8834-aquila-black https://www.morsmordre.net/t8844-sunshine https://www.morsmordre.net/t8843-child-of-the-sun#263595 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t8846-skrytka-bankowa-nr-2087 https://www.morsmordre.net/t8845-aquila-black

Powrót do góry Go down

Miejsce: Rzeka Lyn, Devon
Umotywowanie założenia: bardzo mocno potrzebuję do wątku oczywiście, a do tego idealne miejsce na ryby
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Rzeka w hrabstwie Devon, która swój początek bierze z połączenia dwóch rzek: West Lyn i East Lyn, które łączą się kilkaset metrów przed ujściem do Kanału Bristolskiego w niewielkiej czarodziejskiej mieścinie - Lynmouth. Wędrując jej brzegiem w ciągu godziny można dotrzeć do miasteczka Barbrook, dalej na południe rzeka rozwidla się ku Furzehill i Shallowford tam kończąc swój bieg. Jednym z najbardziej znanych miejsc na rzece jest wąwozów Geln Lyn. Nagły uskok ziemi w lesie znajdującym się pomiędzy dwoma wioskami tworzy na rzece dość urokliwą kaskadę wodną otoczoną kamieniami i rosnącą wokół roślinnością. W odpowiednim okresie w rzece można natknąć się na jeżanki i pstrągi. Okoliczne lasy zamieszkuje sporo jeleni łosi, na drzewach dostrzec można przemykające wiewiórki.

i kod:
Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.pinimg.com/originals/2a/72/f4/2a72f4efd573af9e15f5558e7662b1c7.gif"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>Rzeka Lyn</h1><div class="dev">Rzeka w hrabstwie Devon, która swój początek bierze z połączenia dwóch rzek: West Lyn i East Lyn, które łączą się kilkaset metrów przed ujściem do Kanału Bristolskiego w niewielkiej czarodziejskiej mieścinie - Lynmouth. Wędrując jej brzegiem w ciągu godziny można dotrzeć do miasteczka Barbrook, dalej na południe rzeka rozwidla się ku Furzehill i Shallowford tam kończąc swój bieg. Jednym z najbardziej znanych miejsc na rzece jest wąwozów Geln Lyn. Nagły uskok ziemi w lesie znajdującym się pomiędzy dwoma wioskami tworzy na rzece dość urokliwą kaskadę wodną otoczoną kamieniami i rosnącą wokół roślinnością. W odpowiednim okresie w rzece można natknąć się na jeżanki i pstrągi. Okoliczne lasy zamieszkuje sporo jeleni i łosi, na drzewach dostrzec można przemykające wiewiórki.
</div></div>

Lokacja założona tutajAnd oh, stupid things I do. I'm far from good, it's true. But still, I find you
next to me.
Justine Tonks
Justine Tonks
Zawód : Rebeliantka
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
The gods will always smile on brave women.
Like the valkyries, those furies who men fear and desire.
OPCM : 57
UROKI : 37
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 13
TRANSMUTACJA : 6
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Metamorfomag
Zakładanie lokacji  - Page 11 D
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3583-justine-just-tonks https://www.morsmordre.net/t3653-baron#66389 https://www.morsmordre.net/t3649-just-tonks https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t4284-skrytka-bankowa-nr-914#89080 https://www.morsmordre.net/t3701p15-just-tonks

Powrót do góry Go down

Miejsce: Wzgórze Pennine, Derbyshire
Umotywowanie założenia: W Derbyshire ostatnio bardzo tłoczno i wciąż niestety brakuje miejsc do rozgrywek.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Wzgórze, którego główną atrakcją są niewiadomego pochodzenia skalne koła, przypominające wyglądem części nigdy niezłożonej maszyny. Zdążyły już porosnąć mech, a ich niegdysiejsza forma z czasem zaczęła ulegać zębowi czasu, krusząc się i łamiąc. Mieszkańcy zgodnie przyznają, iż były tam od zawsze i nikt nie jest w stanie konkretnie wskazać czasu, ani ich pochodzenia. Wejście po łagodnym zboczu odkrywa przed odwiedzającymi urokliwą panoramę okolicy. Idealne miejsce na okazyjne pikniki, średnio wymagające wędrówki górskie, a także spontaniczne wyjście z naturą w roli głównej.

Lokacja założona tutaj

Miejsce: Mam Tor, Derbyshire
Umotywowanie założenia: W Derbyshire ostatnio bardzo tłoczno i wciąż niestety brakuje miejsc do rozgrywek.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Nazwa wzgórza oznacza "matczyne" i doskonale tłumaczy jego rolę na terenie hrabstwa. Wielokrotne obsunięcia materiału skalnego doprowadziły do utworzenia kaskad mniejszych pagórków u jego stóp. Z tego właśnie powodu miejscowi określają je również jako "Drżące Wzgórze". W dzisiejszych czasach, ubytki są niezwykle rzadkie i zwykle nie pozostawiają po sobie widocznych śladów. Nie zmienia to jednak faktu, iż podczas wędrówki powinno się uważać na bardziej strome fragmenty, a także mieć na uwadze wilgotność terenu.

Lokacja stworzona tutaj

Miejsce: Dolina Dovedale, Derbyshire
Umotywowanie założenia: W Derbyshire ostatnio bardzo tłoczno i wciąż niestety brakuje miejsc do rozgrywek.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Przecięta przez rzekę Dove, dolina słynie z wyjątkowo pięknych formacji skalnych ukształtowanych przez jej nurt. Brzeg porośnięty jest bujną roślinnością, a niedalekie polany służą jako miejsce wypasu zwierząt gospodarczych. Miejsce nie należy do często uczęszczanych, za wyjątkiem sezonowych wizyt rybackich. Częste wzdłuż nurtu krzewy, stanowią doskonałe miejsce odpoczynku po długiej wędrówce, dając cień zmęczonym, a także odpowiednio maskując wejście na niewielki skalny most prowadzący na przeciwny brzeg. Liczne meandry utrudniają nieco orientację w terenie, jednak dla zagubionych pocieszeniem może być atrakcyjny krajobraz i wyjątkowo czyste powietrze.

Lokacja stworzona tutaj


( nie wiesz )
co czujesz
Choć serce pali się i drga
Nie znasz swych myśli
Choć nie śpisz przez nie całą noc
To wszystko w środku bo, za maską chowasz drugie dno

Ronja Fancourt
Ronja Fancourt
Zawód : magipsychiatra, uzdrowiciel
Wiek : 30/31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna

to learn what we fear
to learn who we are

OPCM : 10
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 25
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
玉兰花
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9639-ronja-fancourt https://www.morsmordre.net/t9640-demimoz https://www.morsmordre.net/t9644-zapraszam-na-kozetke#293088 https://www.morsmordre.net/f360-hornchurch-haynes-road-39 https://www.morsmordre.net/t9641-skrytka-bankowa-nr-2194#293080 https://www.morsmordre.net/t9643-ronja-fancourt#293083

Powrót do góry Go down

Miejsce: Miasteczko Durham - subforum w Durham
Umotywowanie założenia: Potrzebujemy lokacji do działań propagandowych w Durham, do wątków z lokalną ludnością, a głównie mamy lokacje krajobrazowe.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:Miasteczko Durham usytuowane było u stóp wzgórza, na którym mieścił się zamek lordów Burke zamieszkujących tą posiadłość od wieków. Niska zabudowa pomiędzy którą wiły się wąskie uliczki idealnie oddawała charakter hrabstwa, a wiele kamiennych domów porośniętych jest bluszczem. Miasteczko pomimo, że często odwiedzane przez mgłę, która zadaje się być nieprzyjemną, tętni życiem. Nie brakuje lokalnych sklepików oraz drobnych rzemieślników oferujących swoje towary. Znajduje się też tu słynny pub “Korona i Gęś”, w której można napić się najlepszej pinty w całym hrabstwie. Krąży legenda, że jakby jeden z lordów Durham często po polowaniach zasiadał w jednej z ław pubu i wraz z lokalnymi myśliwymi prowadził długie dyskusje przy kuflu piwa.

Lokacja założona tutaj.

Miejsce: Beamish Town - subforum w Durham
Umotywowanie założenia: Może i Durham to dzikie wzgórza oraz góry, ale nadal zamieszkują je ludzie i brakuje nam takich lokacji. Poza tym chcemy grać na takiej lokacji działania wojenne czy też odkrywanie legend hrabstwa.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:Beamish to niewielkie kolonialne miasteczko położone na zachodnim wybrzeżu Durham, które ponoć skrywa wielką rodową tajemnicę rodu Burke, powiązaną z opuszczoną posiadłością Beamish Hall. Nad miejscowością wznoszą się Góry Pennińskie przyciągające amatorów górskich wspinaczek i pomimo tego, że posiadłość rodowa przeniesiona została do Durham Castle to miasteczko nadal dobrze prosperuje. Beamish nie ma regularnej zabudowy, a domostwa są porozrzucane w pewnym oddaleniu od siebie, jednak w samym centrum znajduje się ogromny plac z fontanną oraz straganami i małym ratuszem zamieszkiwanym przez burmistrza. Nie brakuje takich przybytków jak apteka czy też gospoda, w której każdego wieczora gromadzą się mieszkańcy dzieląc się opowieściami z całego dnia.

Lokacja założona tutaj.May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 26
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Zakładanie lokacji  - Page 11 Dd3436d291f269d9d228b8e0011b3018
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Powrót do góry Go down

Bardzo bym prosiła o zmianę Klubu "Piórka Feniksa" z jednego tematu na subforum, ze względu na to, że to moje miejsce pracy, jest dość popularną lokacją i trochę to blokuje możliwość rozgrywek, a w FAQ otrzymałam informację, że istnieje możliwość zmiany.

Dzielnica: Royal Borough of Kensington and Chelsea

Opis subforum:
Klub umiejscowiony przy jednej z głównych ulic otwiera się dopiero po zmroku; przy wejściu sprawdzane są dokumenty - wpuszczane są osoby wyłącznie pełnoletnie - oraz ubiór, wymagane są formalne szaty czarodziejskie. Przy szatni urzęduje pucybut, który dba o obuwie gości.
Wnętrze klubu urządzone jest w eleganckim stylu, stoliki są nieduże, przeznaczone dla najwyżej czterech osób. Na półkach za barem da się dostrzec różnokolorowe trunki, królują wykwintne drinki i likiery.
Kluczowym elementem klubu jest jednak scena, na której co wieczór odbywają się  pokazy burleski, a w niektóre dni również występy bardziej cenionych gwiazd muzyki  i kabaretu.


Subforum założone tutaj.

Miejsce: ten temat prosiłabym o przemianowanie na "Przy kontuarze"
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Blisko wejścia, na prawo od głównej sceny, swoje miejsce ma część barowa klubu. To długi, wysoki kontuar z ciemnego, rzeźbionego drewna, przy którym stoją liczne, wysokie stołki. Na szklanych półkach za barem stoją wielobarwne, różne trunki, sporo likierów, różnych rodzajów alkoholi, pracujący tu barmani, szczególnie starszy Lloyd, przygotuje na życzenie gości najbardziej wykwintny drink. Podawany jest także szampan i drobne przekąski, jeśli klient wyrazi taką ochotę. Można stąd obserwować główną scenę, choć bar od niej dzieli niemal cała sala i liczne, niewielkie stoliki.

Lokacja przeniesiona tutaj.

Miejsce: Scena główna
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji (oryginalny)
Krótki opis lokacji: Najważniejsze miejsce w całym Piórku Feniksa - scena główna, na której deskach występują nie tylko tancerki burleski, ale również cenione gwiazdy muzyki, kabaretu i teatru. Pozornie niczym nie różni się od innych. To prostokątne podwyższenie o dębowych deskach, zazwyczaj skryte za karminowymi kotarami, lecz dzięki odpowiednim czarom zmienia się pod potrzeby występujących nań artystów - jeśli jest potrzeba to wydłuża się tak, aby powstał podest pomiędzy stolikami, bądź zaokrągla. Gra świateł, magii i muzyki czyni każdy pokaz niesamowitym i niezapomnianym. O odpowiednią oprawę występów dba kilkoro scenografów. Z boku jest także miejsce dla muzyków.

Lokacja założona tutaj.


Miejsce: Stoliki na środku sali
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Po wejściu do klubu trafia się do sporej, wysoko sklepionej komnaty, gdzie dominują barwy czerwieni i złota - zazwyczaj, choć niekiedy są one magicznie zmieniane w zależności od okazji. Wnętrze "Piórka Feniksa" jest eleganckie, przyjemne dla oka i wygodne. Na środku stoją liczne, niewielkie stoliku, przy których usiądzie jednocześnie maksymalnie czterech czarodziejów. Każdy z nich jest nakryty karminowym obrusem, a stojące nań świece stwarzają bardziej intymną atmosferę.

Lokacja założona tutaj.

Miejsce: Loże na podwyższeniu
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Dla gości, którzy wykupili droższe bilety i pragną większej wygody, przeznaczone są specjalne loże z boku sali, blisko głównej sceny, skąd mają doskonały widok na pokazy, a jednocześnie cieszą się większą wygodą miękkiej, obitej perkalem sofy. Po zakończonych występach, na życzenie gości, mogą zostać oddzielone magicznymi kotarami od głównej części sali, aby stworzyć bardziej dyskretną, intymną atmosferę.

Lokacja założona tutaj.

Miejsce: Za kulisami
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Część restauracyjna klubu to jego większa część, lecz za kulisami kryją się komnaty, do których wstęp mają wyłącznie pracownicy, gościnnie występujący artyści i ich podwładni. Znajdują się tu garderoby - osobne dla gwiazd wieczoru, osobne dla tancerek burleski. W każdej z nich panuje nieduży chaos, zastawione są wieszakami z kostiumami i wysokimi lustrami, przy których artyści i artystki przygotowują się do pokazów. Na piętrze ma swoje miejsce sala do ćwiczeń oraz gabinet zarządzających Piórkiem Feniksa.

Lokacja założona tutaj.


Let me see you

Stripped down to the bone

Demelza Fancourt
Demelza Fancourt
Zawód : tancerka w Piórku Feniksa, wschodząca gwiazdka burleski
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna


I have to believe that sin
can make a better man


OPCM : 1
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 19
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9417-demelza-fancourt#286301 https://www.morsmordre.net/t9592-belle#291686 https://www.morsmordre.net/t9595-zatancz-ze-mna#291787 https://www.morsmordre.net/f355-brighton-whitehawk-way-389 https://www.morsmordre.net/t9591-skrytka-bankowa-nr-2177#291683 https://www.morsmordre.net/t9593-demelza-e-fancourt#291728

Powrót do góry Go down

Miejsce: Exeter, Devon
Umotywowanie założenia: Lokacja jest potrzebna do wątku (wszystko w Devon jest zajęte), dodatkowo w Devon jest założone tylko jedno miasto
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Exeter to największe miasto Devon, położone przy ujściu rzeki Exe, którą żeglować można od morza aż do centrum miasta.  Rzeka wyznacza układ miasta, dzieląc je na dwie części, połączone ze sobą licznymi mostami. Najważniejszymi zabytkami są ruiny średniowiecznego zamku, oraz romańsko-gotycka katedra – reszta miasta jest dość nowa, przebudowana została bowiem po drugiej wojnie światowej. Mimo sporego zaludnienia, w samym mieście można odnaleźć wiele parków albo miejsc zielonych, gdzie ludzie chętnie odpoczywają w wolnej chwili. Równie popularnym miejscem do spędzania wolnego czasu są kanały i mniejsze uliczki, gdzie można schować się przed skwarem albo ochłodzić w gorące dni.

Lokacja założona tutaj


Only those who are capable of silliness can be called truly intelligent.
Sheila Doe
Sheila Doe
Zawód : Krawcowa, uliczny grajek
Wiek : 18
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
We look up at the same stars and see such different things.
OPCM : 9
UROKI : 4
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 2
TRANSMUTACJA : 13
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9587-sheila-doe https://www.morsmordre.net/t9600-bluszczyk https://www.morsmordre.net/t9602-twoja-droga-paprotka https://www.morsmordre.net/f357-camden-town-iverness-street-10 https://www.morsmordre.net/t9746-skrytka-bankowa-nr-2211 https://www.morsmordre.net/t9604-sheila-doe#291895

Powrót do góry Go down

Strona 11 z 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Zakładanie lokacji

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach