Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Zakładanie lokacji
AutorWiadomość
Zakładanie lokacji [odnośnik]13.04.15 13:19
First topic message reminder :

Zakładanie lokacji

Forum Morsmordre obfituje w szereg dostępnych lokacji dla wątków naszych użytkowników. Spis obecnie dostępnych lokacji znajduje się w temacie z mapą. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze spisem, być może właśnie tam znajdziesz odpowiednie miejsce do gry. Lecz jeśli tak się nie stanie, nic straconego, właśnie w tym temacie, z wykorzystaniem poniższego kodu, możesz poprosić Mistrzów Gry o utworzenie potrzebnej lokacji*.

O założenie domów postaci należy prosić w temacie zakładanie mieszkań, lecz lokacje w tych domach należy założyć za pośrednictwem niniejszego tematu. Do zakładania pomieszczeń w dworkach szlacheckich służy ten temat.

Kod:
[b]Miejsce:[/b] nazwa i dokładna lokalizacja - oraz link do subforum/działu
[b]Umotywowanie założenia:[/b]
[b]Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji [u]poziomej[/u]:[/b] [url=WSTAW_LINK]Obrazek lokacji[/url]
[b]Krótki opis lokacji:[/b]
* Mistrzowie Gry zastrzegają sobie prawo do odmowy założenia tematu, jeśli na forum znajduje się już kilka podobnych lokacji.

Poniższy kod służy zakładaniu lokacji.
Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 26.03.18 19:52, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 12 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]19.04.21 17:05
Pub "Porter Starego Sue"
Jedyny Pub w Dolinie został zamknięty, a i przed tym brakowało w miasteczku miejsca, w którym mieszkańcy mogliby spotkać się przy kuflach i odpocząć.

Lokalizacja subforum: Somerset

Opis subforum:
Umiejscowiony w centrum Doliny Godryka pub to lokal rodzinny Morissonów, przechodzący z pokolenia na pokolenie w ręce nowego właściciela, a każdy z nich - dzięki nazwie przybytku - zyskał sobie przydomek Starego Sue. W powietrzu unosi się tu miły zapach korzennych przypraw i chmielu, a rozmowom towarzyszy cicha muzyka. W kącie głównej sali można wsłuchać się w opowieści stałego bywalca, leciwego czarodzieja o długiej, szarej brodzie i sztucznym oku, który przy fajce wspomina każdemu, kto tylko chętny jest słuchać, jak to polował kiedyś na wielkie morskie węże i ledwie uszedł z życiem. W bocznej sali można cieszyć się ciepłem bijącym od kominka, a przy stoliczkach umieszczonych na tyłach nawet zagrać w przeróżne gry. Należy jednak pamiętać, że wszelkie awantury i bijatyki są tu surowo zakazane, a złamanie powszechnie panującego spokoju karane jest zakazem wstępu do lokalu, czego pilnuje właściciel Hendrick o pochmurnym spojrzeniu i imponującym, czarnym wąsie.

Miejsce: Przy barze
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Ta lada wykonana z ciemnego drewna gościła przy swojej powierzchni znamienitą większość mieszkańców Doliny. Króluje tu zapach wszelkiego rodzaju napojów - od ziołowych herbat i cięższych aromatów parzonych kaw, do wysokoprocentowych trunków, choć nie brakuje też woni dobiegających z kuchni, gdzie przysadzista żona właściciela, Brea, własnoręcznie przygotowuje przeróżne przekąski, jakie można zamówić do napoju. Niechętni do zajmowania miejsc przy stołach mogą przysiąść przy kontuarze i porozmawiać z dobrodusznym barmanem. Ansley Doge nie jest jednak człowiekiem bez wyczucia, jeśli dostrzega na twarzach klientów oznaki pragnienia bycia pozostawionymi samym sobie, bez urazy powraca wtedy do wycierania kufli czy obsługi innych gości.

Miejsce: Główna sala
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: To największa i najszumniejsza izba pubu. Wykonana z ciemnego drewna wzdłuż i wszerz chętnie gości w swoich progach zarówno amatorów ognistej whisky, jak i skuszonych pysznymi przekąskami pasjonatów bezalkoholowych odwiedzin. Mieszkańcy Doliny przy stolikach często mogą dojrzeć znajome twarze sąsiadów, którzy w spokojnym, bezkonfliktowym miejscu wypoczywają po dniach pełnych pracy i obowiązków. W dalszej części pomieszczenia znajduje się bar, gdzie samemu należy składać zamówienia, w porównaniu do bocznej sali, do obsługi której przeznaczona jest kelnerka. Przydymione światło rzuca ciepłą łunę na obrazy wiszące na ścianach, przedstawiają one zarówno krajobrazy, jak i uwiecznione sceny z festynów czy innych miło wspominanych wydarzeń organizowanych na przestrzeni lat w hrabstwie Somerset.

Miejsce: Boczna sala
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Jedynym źródłem światła jest tu ogień buchający w eleganckim kominku, który podtrzymywany jest przy stałej pracy dzięki regularnie donoszonym polanom. Ściany pokrywa jaśniejsza, florystyczna tapeta w połowie odcięta zielonkawym drewnem, na których wiszą obrazy przedstawiające znajome pejzaże z najpiękniejszych zakątków w Dolinie. Przy kilku stołach można rozsiąść się na miękko obitych krzesłach. Zamówienia zbiera i dostarcza kelnerka w średnim wieku, ruda charłaczka Lolly z dobrej rodziny, która pracą w pubie dorabia do utrzymania chorej matki.

Miejsce: Stoliki na tyłach
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: W mniej uczęszczanej części Portera, tuż za toaletami, można odnaleźć kilka samotnych stolików ustawionych od siebie w dość dalekim dystansie. W kasetce umocowanej przy ciemnej ścianie spoczywają karty oraz zestawy kości do gry, z których skorzystać może każdy. W porównaniu do reszty lokalu słabo dociera tu dźwięk muzyki, pozwalając na skupienie myśli i poważniejsze prywatne rozmowy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na jednej ze ścian będących jednocześnie ścianą samego budynku wisi plansza przeznaczona do darta, z której można zdjąć lotki - nikt zazwyczaj nie umieszcza ich w kasetce.
Możliwość gry w kości, darta i czarodziejskie oczko


subforum i lokacje założone tutaj


and the lust for life
keeps us alive, 'cause we're the masters of our own fate, we're the captains of our own souls, there's no way for us to come away, 'cause boy we're gold, boy we're gold.
Trixie Beckett
Zawód : krawcowa, gospodyni w Warsztacie
Wiek : 23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
I'll ignite the sun just like the spring has come.
flames come alive.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9401-trixie-beckett#285649 https://www.morsmordre.net/t9405-stevie#285909 https://www.morsmordre.net/t9408-ta-normalna-beckett#285922 https://www.morsmordre.net/f318-dolina-godryka-warsztat https://www.morsmordre.net/t9407-skrytka-bankowa-nr-2175#285917 https://www.morsmordre.net/t9406-trixie-beckett#285911
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]21.04.21 0:21
Miejsce: Palarnia, Departament Tajemnic
Umotywowanie założenia: W Departamencie Tajemnic brakuje miejsca dla Niewymownych i praktykantów, żeby mogli się socjalizować poza Salami, do których nie mają dostępu, oraz podejrzanymi pomieszczeniami.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Obszerny pokój ze ścianami bogato zdobionymi freskami, w których motywy roślinne, zwierzęce i wzory geometryczne przeplatają się z tajemniczymi symbolami, rozpoznawalnymi tylko dla pracowników Departamentu Tajemnic. Ciężkie meble z ciemnego drewna idealnie współgrają z ciepłym światłem kolorowych lamp, przez co pomieszczenie wydaje się bardzo przytulne - zupełnie przeciwieństwo zimnego i mrocznego korytarza, prowadzącego do poszczególnych zamkniętych sal.
W powietrzu zawsze unosi się gorzki zapach tytoniu, którym przesiąkła tapicerka lekko przetartych foteli i wielkiej kanapy.
Palarnia pełni funkcję socjalną i wypoczynkową dla Niewymownych i stażystów, jednak w dobrym tonie jest niemówienie w tym miejscu o pracy. W końcu wszelkie tajemnice powinny pozostać z drzwiami sal.

Miejsce: Biuro praktykantów Departament Tajemnic
Umotywowanie założenia: Jak wyżej plus praktykanci nie mają miejsca do pracy
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Nieduże pomieszczenie zastawione najróżniejszymi, zamykanymi na magiczne klucze meblami - od ciężkich sekretarzyków, przy których pracują praktykanci, aż do szafek z milionem bliżej nieokreślonych szuflad i szufladek. Na jednej ze ścian znajdują się iluzje okien dające przyjemne dzienne światło, zmieniając biuro praktykantów w jedno z najjaśniejszych pomieszczeń w całym Departamencie.
Stanowiska pracy są ustawione w taki sposób, aby nikt - nawet inni przebywający w tym samym miejscu praktykanci, nie mogli podejrzeć, czym aktualnie zajmują się ich współpracownicy. Dodatkowo wszelkie zaszyfrowane magicznie mapy i schematy rozwieszone w biurze, są możliwe do odczytania tylko dla osoby, zajmującej się daną sprawą.


lokacje zostały założone tutaj


The truth may be out there
But the lies are inside your head.

Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
We are all roamers of vast spaces and travellers in many ages.
OPCM : 0
UROKI : 16 +2
ALCHEMIA : 13 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0 +1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]22.04.21 21:27
Miejsce: Uliczka za magazynami, Comer, Norfolk
Umotywowanie założenia: Port w Norfolk jest grywalny (w przystani toczy się właśnie wątek a Steffen potrzebuje portu do misji pobocznej), znajduje się tam już przystań i biuro naczelnika, magazyny dodadzą Cromer trochę życia, a obskurna uliczka trochę klimatu! Samo Norfolk też żyje, ostatnio kręcą się tam i Zakonnicy i Rycerze, a sytuacja polityczna sprzyja zakładaniu nowych lokacji w różnych hrabstwach.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Towary ze statków przypływających do Cromer są rozładowywane do portowych magazynów przy głównej przystani. Za magazynami, w bocznej uliczce, zwykle ustawiane są beczki, paczki i skrzynie, czekające na swoją kolej. Uliczka jest częścią sieci zakamarków i labiryntu dróg, znanych dobrze mieszkańcom Cromer i portowym szczurom. Okolica jest ciemna i wilgotna, a wokół zwykle unosi się zapach moczu.

prosiłabym o zmianę zdjęcia lokacji, to jest bardzo niewyraźne

edit: obrazek zmieniony!


lokacja założona tutaj


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 30 +4
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 35 +1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]25.04.21 16:15
Od dawna wspominam, iż Frances najchętniej spędza czas w granicach hrabstwa Surrey, w którym mieszka. Niestety, biedne Surrey stoi niemal puste i po za pracownią jej mistrza nie za bardzo mam gdzie w nim grać, co sprawia że potrzebuję paru lokacji, w których mogłabym rozgrywać wątki :pwease:


Dodaję również krótki opis subforum Surrey, co by nie było tam tak pusto:

Niewielkie hrabstwo Surrey położone jest w południowo-wschodniej Anglii, od północy granicząc z County of London. Ziemie hrabstwa przeważnie posiadają charakter nizinny, nie licząc przebiegającego przez nie pasma wzgórz North Downs. Hrabstwo Surrey obfituje w spokojne, przepełnione zielenią obszary oraz niewielkie, urokliwe miasteczka.


Miejsce: Redhill, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Redhill jest miasteczkiem stosunkowo nowym. Założone w 1818 roku niewielkie miasteczko swego czasu zamieszkiwane było zarówno przez czarodziejów, jak i mugoli. Zmiany w polityce oraz otwarty konflikt skutkowały jednak opuszczeniem bądź przepędzeniem niemagicznych z Redhill, którzy pozostawili po sobie kilka opuszczonych budynków. Pomugolskie budynki szybko przejęli czarodzieje, adaptując je pod swoje potrzeby, zaś mugolski kościół zburzono, by na jego miejscu postawić pomnik Ministra Magii. Znajdziemy tutaj piekarnię, kilka niewielkich sklepików, przytulną kawiarnię, sowią pocztę oraz, cieszący się coraz większą popularnością, sklepik z przedmiotami z drugiej ręki.


Miejsce: Munstead Wood, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Munstead Wood tak naprawdę jest ogrodem, położonym przy jednej z posiadłości w okolicach miasteczka Godalming. Trójkątny ogród o powierzchni piętnastu akrów zaaranżowany jest w stylu angielskim, mając na celu wyeksponowanie piękna angielskiej odmiany róż, które pod wpływem czarów kwitną przez cały rok, najbardziej spektakularnie prezentując się zimą oraz w środku lata. Ogród przylega do stojącego w ruinie domu pani Jekyll, która mimo śmierci mającej miejsce dwieście lat temu nadal zamieszkującej posesję, pilnując ukochanego ogrodu. Pani Jekyll udostępnia swój ogród łaknącym odpoczynku czarodziejom, mogącym przechadzać się niewielkimi alejkami bądź obserwować kwiaty zasiadając na urokliwych ławeczkach. Właścicielka ogrody jest niezwykle humorzastym duchem.

Aby sprawdzić w jakim nastroju jest pani Jekyll, rzuć kością k8:
1-2 Pani Jekyll od samego rana zdawała się być w złym humorze, psiocząc na wszystko i nieprzychylnie spoglądając w kierunku kolejnych gości. Zaczepiona rozpoczyna głośno wyrzucać z siebie żale, by chwilę później ściągnąć na wszystkich iluzję ich najgorszych koszmarów. Spod iluzji można się wyrwać (rzut na odporność magiczną, ST 50), nieprzerwana jednak trwa trzy tury, a jej ofiary przez kolejny tydzień prześladuje niezwykle intensywny zapach róż, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.
3-4 Pani Jekyll w przejęciu krząta się się po ogrodzie, mrucząc coś do siebie pod nosem. Zapytana o powód swojego przejęcia przyzna, iż żyjąca krewniaczka niedługo ma odwiedzić ogród, celem dosadzenia do niego nowych sadzonek. Problem polega na tym, iż duch nie wie, jaką formację kwiatową dodać do okazałego ogrodu. Jeśli pomożesz jej rozwiązać problem (rzut na zielarstwo, ST 70) otrzymasz w prezencie książkę "tysiąc kompozycji kwiatowych - czyli jak rozumieć mowę kwiatów". Jeśli zignorujesz problem pani Jekyll, podczas całego pobytu w ogrodzie będziesz dostrzegać najróżniejsze, kwiatowe iluzje utrudniające odnalezienie się między alejkami.
5-6 Pani Jekyll wodzi smutnym spojrzeniem po ogrodzie, ledwo powstrzymując napływające do oczu łzy. Zignorowana rozpocznie rozpaczliwie płakać, uniemożliwiając spokojną rozmowę i przyprawiając o paskudny ból głowy. Spytana o powód smutku opowie ckliwą historię nieszczęśliwej miłości między czystokrwistą czarownicą a charłakiem, pracującym dla jej ojca. Głowa rodziny nie chciała zgodzić się na ten związek, to też dwójka zakochanych postanowiła uciec. Zakochani mieli spotkać się w lesie i ruszyć w wielki świat, lecz gdy czarownica dotarła w miejsce spotkania, znalazła jedynie krwawe strzępy rozszarpanego przez bestię ukochanego. Po wysłuchaniu historii otrzymasz malutką broszkę w kształcie kwiatu tojadu, mającą chronić przed bestią z legendy.
7-8 Duch wydaje się być w wyśmienitym humorze. Uśmiecha się do Ciebie, macha dłonią i pozdrawia już z daleka. Zaczepiona pani Jekyll pocznie opowiadać o angielskich różach, pomagających jej pamiętać jedynie pozytywne wspomnienia ze swojego życia u boku nieszczęśliwie zmarłego męża. Spytana o jego postać wyzna, iż to on przypadkowo doprowadził do jej śmierci, gorąco zapewniając o tym, iż posiadał dobre serce, lecz cierpiał z powodu klątwy likantropii. Zapytana o jego osobę chętnie wyjawi kilka ciekawostek z życia żony wilkołaka, by po kilku słodko-gorzkich anegdotkach wręczyć ci nigdy niewiędnącą, krwiście czerwoną różę.


Miejsce:Box Hill, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Box Hill to szczyt North Downs, znajdujący się na południowy zachód od Londynu, będący miejscem niezwykle przyjemnym dla oka oraz zmęczonych umysłów. Wzgórze przyciąga wielbicieli przyrody, swoją nazwę zawdzięczając porastającym jego zbocza okazałym bukszpanom. Box Hill przepełnione jest spokojem, ciszą oraz dziką naturą, co spowodowało ustanowienie zakazu wstępu na tereny wzgórza dla szyszymor. Różnorodna roślinność przyciąga w te strony zielarzy poszukujących rzadkich okazów, a rozciągający się od jego szczytu gęsty las jest domem dla kilkunastu różnych gatunków leśnej zwierzyny.


Miejsce: Frensham Ponds, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Frensham Ponds to nic innego jak dwa, całkiem spore zbiorniki wodne położone w sielskiej okolicy miasteczka Frensham. Otoczone niewielkim lasem stawy są regularnie zarybiane, co przyciąga do nich miłośników wędkarstwa. Większy ze stawów posiada piaszczysty brzeg, w letnich miesiącach przyciągając mieszkańców Surrey. Okolica sprzyja rodzinnym piknikom oraz letniemu plażowaniu, podczas którego czarodzieje mogą schłodzić się w wodzie. Zimą zaś władze Frensham przeobrażają mniejszy ze zbiorników w publiczne lodowisko.


Miejsce: Park rzeźb, Surrey
Umotywowanie założenia:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Nikt właściwie nie wie, kto zapoczątkował park rzeźb, położony w okolicach Farnham, po okolicy krąży jedynie plotka, iż park został założony przez wyzwolonego domowego skrzata pasjonującego się w rzeźbiarstwie. Tajemnicą pozostaje również to, kto opiekuje się tym miejscem, rzeźby jednak regularnie są czyszczone oraz naprawiane, a trzy razy do roku zmienia się wystrój parku. Znajdują się tu rzeźby nie tylko zwierząt ale i magicznych stworzeń, czasem w odrobinę abstrakcyjnych przedstawieniach. Położony na dwóch sąsiadujących ze sobą polanach otoczonych niewielkim laskiem park jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer. Rzeźby są zaczarowane, ożywają w różnych, przypadkowych sekwencjach, przy każdej wizycie pozwalając odkryć coś nowego.

Aby sprawdzić, jaka rzeźba ożyła podczas twojej wizyty, rzuć kością k6:
1- Zza drzew dobiega do twoich uszu głośne wycie wilków. Niepokój przeszywa twoje ciało, słyszysz, jak gałęzie pękają pod czymś niezwykle ciężkim, aż zza jednego z krzaków wyłania się kamienna wilczyca. Ożywiony posąg przygląda ci się, przez chwilę uważnie, by finalnie podejść do ciebie i kamiennym językiem polizać twoją dłoń. Zza jednego z krzaków wyłaniają się dwa, kamienne szczenięta, łaszące się do ciebie prosząc o chwilę wspólnej zabawy.
2 - Krocząc jedną z alejek zauważasz grupę wyrzeźbionych szkieletów stojących w kółku i trzymających się za ręce. Gdy tylko znajdziesz się w pobliżu szkieletów rozpoczną swój makabryczny taniec, po chwili wyciągając ku Tobie jasne paliczki, zapraszając abyś do nich dołączył - jeśli to zrobisz i dasz radę za nimi nadążyć pożegnają cię głośnymi oklaskami. Jeśli grzecznie im odmówisz, zawiedzione szkielety wrócą do tańca, pozwalając ci w spokoju oglądać przedstawienie.
3 - Droga prowadzi cię koło niewielkiej, sztucznej sadzawki na której brzegu siedzi rzeźbiona w drewnie syrena. Gdy tylko jej spojrzenie napotka na twoją sylwetkę uśmiechnie się, po czym przyjemnym głosem rozpocznie śpiewać "kociołek pełny gorącej miłości" autorstwa Celestyny Warbeck.
4 - Tuż przy wejściu do parku zauważasz statuę majestatycznego jelenia wykonaną z brązu. Gdy tylko do niego podejdziesz ten skłoni się w szlachetnym geście, by przysiąść na ziemi. Możesz wsiąść na jego grzbiet by oprowadził cię przez park bądź zignorować go - wtedy zwierzę pocznie za tobą podążać, by w każdej chwili wskazać ci drogę powrotną.
5 - Droga prowadzi cię do niewielkiego zakątka, po którym rozsiane są niewielkie, szklane statuetki małych wróżek. Gdy tylko postawisz stopę na miękkim mchu, szklane figurki ożywają wznosząc się w powietrze. Niewielkie, szklane skrzydełka rzucają kolorowe cienie na otoczenie, a ożywione wróżki obsypują wszystko wokół kolorowym brokatem.
6 - Podczas podróży przez park rzeźb natrafiasz na wyrzeźbionego w kamieniu śpiącego smoka. Gdy tylko się do niego zbliżysz ten leniwie wybudzi się ze snu. W kolejnych chwilach ostrożnie podniesie się z ziemi, rozejrzy po okolicy po czym rozłoży szeroko skrzydła by zionąć niczym prawdziwy smok. Miast ognia z jego pyska wydobędą się kolorowe fajerwerki rozświetlające niebo niesamowitymi barwami oraz kształtami.


Miejsce: Opuszczone obserwatorium, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Opuszczone obserwatorium astronomiczne znajduje się w okolicach miasteczka Redhill. Jeszcze sto lat temu było czynnym obserwatorium wybudowanym przez astronoma-amatora Richarda Carrington. Mężczyzna, mimo braku odpowiedniej wiedzy, był pewien, że to położenie przybliży go do wielkiego osiągnięcia, włożył więc wszystkie oszczędności w budowę. Niestety, gdy jego obserwacje plamy słonecznej spotkały się z krytyką oraz powątpiewaniem innych astronomów, mężczyzna porzucił obserwatorium, przenosząc się na drugi koniec Anglii. Teraz opuszczone obserwatorium jest ulubionym miejscem schadzek młodych czarodziejów oraz miejscem poszukiwań tych, którzy podzielają opinię Richarda, usilnie poszukujących choćby skrawków jego pracy. Te niestety, do tej pory nie zostały odnalezione.


Miejsce: Winna Studnia, Surrey
Umotywowanie założenia:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Nikt nie wie, gdzie dokładnie położona jest tajemnicza studnia gdyż znaleźć ją można jedynie przypadkiem - nikt, kto próbował ją znaleźć nigdy nie odnalazł odpowiedniej drogi. Znajdują ją jedynie nieliczni, zwykle gdy przechadzają się po lasach rozpościerających się od wzgórza Box Hill, myślami uciekając w kreatywne rozważania. Winna Studnia jest jest pełna czarów nie tylko, jeśli chodzi o jej odnalezienie. Nieliczni, którym udało się ją odnaleźć powiadają, iż zamienia ona wodę w najpyszniejsze wino, jakie przyszło im skosztować, które da się nabrać jedynie kamiennym kieliszkiem, ustawionym na jej brzegu.

Aby sprawdzić, czy udało ci się odnaleźć studnię, rzuć kością k3:
1- Idąc ścieżką nagle napełnia cię uczucie obserwacji oraz irracjonalnego niepokoju, niezależnie w którą stronę skręcisz, trafisz na polanę pełną wnykopieniek.
2-  Ścieżka krótką dążysz prowadzi cię przez kolejne części lasu by finalnie zaprowadzić cię w miejsce, z którego przyszedłeś.
3- Pogrążony w myślach nawet nie zauważasz gdy wpadasz na różany krzew. Kolce wbijają się w twoje ciało, szarpią szatę, a gdy podnosisz się z ziemi zauważasz Winną Studnię, z niewielkim, kamiennym kieliszkiem czekającym na jej obrzeżu.


Miejsce: Little Whinging, Surrey
Umotywowanie założenia:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Little Whinging to niewielkie, mugolskie miasteczko położone na południu hrabstwa Surrey. Little Whinging najlepiej określa słowo przeciętny - mdłe, najzwyklejsze miasteczko było ostatnim miejscem, w którym cokolwiek mogło się wydarzyć. Pełne dużych, kwadratowych domów z idealnie wypielęgnowanymi trawnikami, zdawało się być marzeniem przeciętnej, mugolskiej rodziny. Sytuacja zmieniła się dopiero gdy wojna opanowała całą Anglię. Część mieszkańców uciekła z miasteczka pozostawiając za sobą idealne domy, plotki powiadają jednak, iż niektórzy nadal kryją się w miasteczku, z nadzieją, iż niedługo wrócą do swojego perfekcyjnego życia.


Miejsce: Pomnik Alice Mollard, Surrey
Umotywowanie założenia:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Pośród cmentarzu dla magicznych w okolicach Frensham znajduje się rzeźba klęczącej czarownicy. Pomnik ma na celu upamiętnić czarodziejów oraz czarownice, którzy zginęli z rąk mugoli podczas najmroczniejszych dziejów magicznej historii - polowań na czarownice oraz przypominać o nienawiści i brutalności, jaką mugole zawsze kierowali w stronę czarodziejów. Twarz płaczącej kobiety wzorowana jest na twarzy czarownicy imieniem Alice Mollard - ostatniej, znanej ofiary polowań na czarownice, zamordowanej podczas mugolskiej egzekucji w 1684 roku. Pod pomnikiem znajduje się tablica streszczająca tamte okrutne wydarzenia wraz z listą prawdopodobnych ofiar, koło której regularnie ktoś składa świeże kwiaty.


lokacje założone tutaj


Sometimes like a tree in flower,
Sometimes like a white daffadowndilly, small and slender like. Hard as di'monds, soft as moonlight. Warm as sunlight, cold as frost in the stars. Proud and far-off as a snow-mountain, and as merry as any lass I ever saw with daisies in her hair in springtime.
Frances Wroński
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it'll shine out the clearer.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7986-frances-burroughs https://www.morsmordre.net/t8010-poczta-frances#228801 https://www.morsmordre.net/t8009-frances-burroughs#228799 https://www.morsmordre.net/f254-surrey-okolice-redhill-szafirowe-wzgorze https://www.morsmordre.net/t8011-skrytka-bankowa-nr-1937#228805 https://www.morsmordre.net/t8012-frances-burroughs#228806
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]02.05.21 14:57
Miejsce: Zatoka Robin Hooda, Anglia i Walia: Yorkshire
Umotywowanie założenia: potrzebuję wolnych lokacji u siebie w Yorku
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Zatoka znajduje się w niedalekiej odległości od ruin Whitby. Nadmorskie domki zamieszkują biedni ludzie, w większości czarodzieje. Żyjący tu mugole zdają się nie zwracać uwagi na niektóre dziwne zdarzenia i często obarczają winą morze. Wszyscy mieszkańcy są bardzo oddani morzu, bo właśnie ono ich codziennie karmi. W miesiącach jesiennych przychodzą duże odpływy i morze często cofa się o kilkaset metrów. Nie jest bezpiecznie spacerować tą plażą, bo niestety przypływy są gwałtowne.

Aby sprawdzić czy będziesz mieć problem z przypływem rzuć kostką k3:
1 - niestety źle wyliczyłeś bezpieczną odległość i nie zdążysz wrócić do miasteczka przed przypływem, a ten właśnie bardzo szybko wzbiera!
2 - dzisiejszego dnia pogoda cię nie zaskoczyła, możesz spacerować ile tylko chcesz.
3 - kiedy będziesz już chciał wracać, zobaczysz zbliżający się przypływ, ale bez problemu wrócisz na brzeg.


Miejsce: York, ulica z Pubami Anglia i Walia: Yorkshire
Umotywowanie założenia: potrzebuję wolnych lokacji u siebie w Yorku
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Przyjemna uliczka przy której zlokalizowane są jedynie kamienice  w których są puby. I to nie byle jakie puby, tylko magiczne. Mugole nigdy nie znajdują tej ulicy, ale niestety wstawieni czarodzieje nie mogą się z niej wydostać. Wieść niesie, że przy takiej ulicy jeden jegomość spędził cały miesiąc, bo tak długo nie mógł wytrzeźwieć. Inna wieść niesie, że był to sam lord Carrow.

lokacje założone tutajMiejsce: Scarborough, Anglia i Walia: Yorkshire
Umotywowanie założenia: potrzebuję wolnych lokacji u siebie w Yorku
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji - proszę o inny obrazek w tej lokacji, ten ma logo na środku.
Krótki opis lokacji: Jedno z większych miast nadmorskich w Yorkshire. Prężnie rozwijający się ośrodek wypoczynkowy, który od dawna gościł większość wielmożnych Anglików. Ludzie z Londynu przyjeżdżali tu, aby zaczerpnąć oddechu od Londynu, wyleczyć schorzenia i odstresować się w miłym i pięknym otoczeniu. Na obszarze miasta znajdziemy restauracje i puby, historyczne ruiny zamku oraz piękne hotele. Dostęp do wody ułatwia żeglugę, tu stąd można wyruszyć w każdy- również magiczny - rejs.
Ares Carrow
Zawód : biznesman, zarządca w stajniach
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Hard work and ambition are vulgar.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8988-ares-carrow https://www.morsmordre.net/t9000-cooper#270633 https://www.morsmordre.net/t9001-ares#270653 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9139-skrytka-nr-2118#276166 https://www.morsmordre.net/t9066-a-carrow#319475
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]11.05.21 21:48
Miejsce: Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, chciałabym przejąć istniejącą już lokację na ulicy Pokątnej - tutaj link.
Umotywowanie założenia: sklep jubilerski i warsztat talizmanów stanowią źródło utrzymania Atticusa od momentu ukończenia szkoły; wcześniejsza siedziba w Blythburghu została przeniesiona do Londynu, które jest obecnym miejscem zamieszkania Atticusa.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Wytwory jubilerskie rodziny Blythe od pokoleń zachwycają kunsztem i wysoką jakością wykonania. Znajdziesz tutaj zarówno pierścionki zaręczynowe dla ukochanych dam, jak i podarunki na wszelkie okazje; od naszyjników, kolczyków i tiar pełnych szlachetnych kamieni po pierścienie z rodowymi sygnaturami.  Właściciel samodzielnie tworzy każde dzieło i na życzenie klienta wprowadza pożądane modyfikacje. Ponadto w tymże sklepie można wykupić usługę wykonania magicznego talizmanu, po dostarczeniu odpowiednich komponentów. Wszystko ma jednak swoją cenę, a zgodnie z wyznawaną zasadą, Blythe nie zwykł się targować.

czy zmianie ulega nazwa sklepu?

+


Maybe
I am more of her, but when I pray with fear, then only the thought, — that you are somewhere gives me relief.
Atticus Blythe
Zawód : jubiler, twórca talizmanów
Wiek : 30 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
The desire of gold is not for gold. It is for the means of freedom and benefit.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9791-atticus-blythe#296938 https://www.morsmordre.net/t9850-jutrzenka#298336 https://www.morsmordre.net/t9848-hands-made-of-gold#298297 https://www.morsmordre.net/t9909-atticus-blythe
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]13.05.21 12:27
Miejsce: Miasteczko Clovelly, Devon
Umotywowanie założenia: Brakuje w nam w niebieskich hrabstwach locek z domami, ulicą do grania wątku, a chociażby Devon nie ma takich prawie wcale
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Niewielka rybacka mieścina posiadająca własną przystań. Clovelly, chociaż mało znane poza granicami hrabstwa, pośród rdzennej ludności słynie ze swojej klasycznej architektury typowej dla okolic, oraz zaskakująco dużej populacji osłów, których hodowla znajduje się na krańcach miasteczka. Na głównej ulicy znajduje się jedyny pensjonat, kilka sklepów, a także szereg niewielkich domków jednorodzinnych. Ostatnimi czasy, wskutek pogarszających się warunków finansowych Devon kilka okien wystawowych zabitych jest deskami, a przed wejściem stoją skromne znaki informujące potencjalnych klientów o zamknięciu poszczególnych biznesów.


lokacja założona tutaj


quiet. composed. grateful. disciplined
do not underestimate my heart, it is a fortress, a stronghold that cannot be brought down, it has fought battles worth fighting, and saved loved ones worth defending, the day you think it a weakness, is the day
you will burn
Ronja Fancourt
Zawód : magipsychiatra, uzdrowiciel
Wiek : 30/31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
battles may be fought
from the outside in
but wars are won
from the inside out
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
玉兰花
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9639-ronja-fancourt https://www.morsmordre.net/t9640-demimoz https://www.morsmordre.net/t9644-zapraszam-na-kozetke#293088 https://www.morsmordre.net/f360-hornchurch-haynes-road-39 https://www.morsmordre.net/t9641-skrytka-bankowa-nr-2194#293080 https://www.morsmordre.net/t9643-ronja-fancourt#293083
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]13.05.21 12:44
Miejsce: Polperro [w Kornwalii]
Umotywowanie założenia: Potrzebuję tematów stricte związanych z rybołówstwem. W Kornwalii nie ma wystarczająco dużo tematów, a większość jest pozajmowana.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Polperro to mała wieś rybacka, położona na wschodnim wybrzeżu Kornwalii. Miejscowość jest niewielka, choć dobrze znana mieszkańcom hrabstwa.
Historia tego miejsca sięga aż do XIII w. i zawsze związana była z rybołówstwem. Prócz tego, wieś od dawna słynie z przemytnictwa alkoholi i papierosów. Lokalni mieszkańcy bywają nieufni wobec obcych i wymieniają się przemyconymi dobrami tylko wtedy, jeżeli otrzymają odpowiednią cenę lub towar na wymianę.
Głównymi łowionymi tutaj rybami są przegrzebki, żabnice, mintaje, okonie i dorsze. Prócz tego można złowić tutaj kraby i małże.


lokacja założona tutaj


Каранфиле, цвијеће моје
да сам Богд'о сјеме твоје.
Ја бих знао гдје бих цвао,
мојој драгој под пенџере.
Кад ми драга иде спати,
каранфил ће мирисати,
моја драга уздисати
Anthony Macmillan
Zawód : Podróżnik i wynalazca nowych magicznych alkoholi dla Macmillan's Firewhisky
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Обійми мене, обійми мене, обійми
Так лагідно і не пускай,
Обійми мене, обійми мене, обійми
Твоя весна прийде нехай
OPCM : 17 +1
UROKI : 21 +4
ALCHEMIA : 10
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 12 4d6424bb796c4f2e713915b83cd7690217932357
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5779-anthony-macmillan https://www.morsmordre.net/t5786-bato https://www.morsmordre.net/t5785-dzisiaj-pije-stara-ognista-ogdena https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t5790-skrytka-bankowa-nr-1421 https://www.morsmordre.net/t5806-anthony-macmillan
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]14.05.21 23:14
Miejsce: Miasteczko Fowey, Kornwalia
Umotywowanie założenia: Bardzo trudno jest dostać przypadkową wróżbę, gdy wszystko, co sensowne jest zajęte, a przecież Kornwalia ma w sobie potencjał.
Obrazek: świstoklik
Krótki opis lokacji: Miasteczko niewielkie, lecz niebywale urokliwe znajduje się przy ujściu rzeki Fowey, wpadającej wprost do kanału La Manche i to od niej wzięło swą nazwę. Senne ulice są wyjątkowo zadbane, wabiąc do siebie turystów oraz przypadkowych podróżników zabytkowymi pubami, hotelikami oraz sklepikami pełnymi porcelany i wyrobów glinianych, z których słynie. Port oraz przystań, jakie posiada na swym terenie, wspomagają handel, który został nieco utrudniony przez panującą wojnę.

lokacja założona tutaj


Jak ja Cię obronię i po czyjej stronie
Stanąć mam dziś, gdy oczu wrogich sto?
Finley Jones
Zawód : Tancerka Ognia
Wiek : 20 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna

it's courage and fear
not courage or fear

OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 12 IYOfLg4
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9481-finley-jones https://www.morsmordre.net/t9564-finleyowe https://www.morsmordre.net/t9566-where-are-my-dragons https://www.morsmordre.net/f351-dzielnica-portowa-arena-carringtonow-wagon-9 https://www.morsmordre.net/t9667-skrytka-nr-2188 https://www.morsmordre.net/t9568-finley-jones
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]17.05.21 20:00
Miejsce: Gabinet Maghnusa, Klub Piórko Feniksa
Umotywowanie założenia: jako właściciel często doglądający swojej inwestycji potrzebuję miejsca do pracy w ciszy i spokoju
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Powyżej głównej sceny, na antresoli, znajduje się gabinet właściciela Piórka Feniksa. Ściany wyciszone odpowiednimi zaklęciami sprawiają, że pomieszczenie to jest zdecydowanie najzaciszniejsze z całego klubu, co pozwala na odetchnięcie od zgiełku panującego w wypełnionej gośćmi sali i pracę w komfortowych warunkach. Witrażowe okno oddzielające gabinet od reszty lokalu ma charakter lustra weneckiego, umożliwiając tym samym niezakłóconą obserwację wszystkiego, co dzieje się na scenie i w jej pobliżu z miękkiej sofy obitej burgundowym aksamitem. Nieopodal znajduje się biurko z mahoniu, zasłane wszelkiego rodzaju dokumentami, opasłymi księgami, rolkami pergaminu i przyborami piśmienniczymi. W pomieszczeniu nie zabrakło również dobrze wyposażonego barku ani kryształowych kieliszków.


lokacja założona tutaj


half gods are worshipped
in wine and flowers
real gods require blood


Maghnus Bulstrode
Zawód : badacz starożytnych run, były łamacz klątw, cień i ciężka ręka w Piórku Feniksa
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
gore and glory
go hand in hand
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
 death before dishonor
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9868-maghnus-i-bulstrode https://www.morsmordre.net/t9891-helios#299311 https://www.morsmordre.net/t9887-mouth-full-of-white-lies#299287 https://www.morsmordre.net/f377-gerrards-cross-bulstrode-park https://www.morsmordre.net/t9894-skrytka-bankowa-nr-2246#299355 https://www.morsmordre.net/t9896-maghnus-bulstrode#299374
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]04.06.21 21:25
Umotywowanie założenia: hrabstwa Bulstrodów świecą pustkami i nie mamy gdzie rozgrywać naszych lokalnych inicjatyw własnych, więc przybywam z pierwszą porcją nowych lokacji :pwease:

Miejsce: Chiltern Hills, Bedfordshire
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji - POPRAWIONY
Krótki opis lokacji: Chiltern Hills, zwane również Chilterns to długie pasmo wzgórz w południowej części Bedforshire, przecinające hrabstwa Hertfordshire oraz Buckinghamshire i rozciągające się aż do Oxfordshire. Wzgórza nie są zbyt znaczącej wysokości, za to są gęsto naznaczone poprzecznymi dolinami utworzonymi przez dopływy Tamizy i porośnięte lasami bukowymi, stanowiącymi idealne trasy do przejażdżek i polowań. Niewielkie polany skryte w leśnych ostępach są często wybieranym miejscem na kameralne pikniki.

lolz, panie złoty, prosimy o obrazek w orientacji poziomej lord

Miejsce: Miasteczko Dunstable, Bedfordshire
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji - POPRAWIONY
Krótki opis lokacji: Miasteczko targowe ulokowane u podnóży wzgórz Chilterns w części zwanej Dunstable Downs, oddalone około trzydzieści mil od Londynu, stanowi trzecią największą osadę w hrabstwie Bedfordshire. Historia miasteczka sięga czasów starożytnych, bowiem zostało założone przez rzymskie legiony jako osada zwana Durocobrivae w czasach ich podbojów w Wielkiej Brytanii. Przez Dunstable przebiega najstarsza droga w kraju, Icknield Way, która również została zbudowana przez Rzymian w okresie ich panowania w regionie. Historycy i badacze wciąż przybywają do miasteczka, by szukać śladów pozostałych po tamtych czasach.

prosimy o obrazek poziomy

Miejsce: Miasteczko Markyate, Hertfordshire
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Zamieszkałe wyłącznie przez czarodziejów miasteczko ulokowane w północno-wschodniej części Hertfordshire, tuż przy granicy z Bedfordshire i Buckinghamshire. W przeszłości zwane było Mergyate i na przestrzeni wieków z racji zmieniającego się układu granic, zmieniała się również jego przynależności do danego hrabstwa. Strategiczne ulokowanie na skraju trzech terytoriów oraz bliskość rzeki Ver, stanowiącej dopływ Tamizy sprawił, że miejscowość stała się kluczowym punktem na mapie handlu w tym regionie, a na targ znajdujący się na placu w samym centrum Markyate ściągają wszyscy okoliczni mieszkańcy - również z sąsiednich hrabstw.

+

Miejsce: Cottesbrooke Hall, Northamptonshire
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji - POPRAWIONY
Krótki opis lokacji: Oddana przed ponad stu laty do użytku publicznego posesja stanowiła niegdyś rezydencję letnią lordów Northamptonshire, jednak z czasem jej właściciel, sir Blathmac Bulstrode zdecydował o przekształceniu posiadłości w budynek użyteczności publicznej, dostępny dla czarodziejów wszystkich stanów. Obecnie w budynku we wschodnim skrzydle znajduje się ogromna biblioteka, zapełniona księgami ze zbiorów prywatnych darczyńców, z kolei w zachodniej części utworzony został przytułek dla sierot.

prosimy o obrazek w orientacji poziomej + obrazek jest już na forum
ten moment, kiedy styki się przegrzały i nie rozróżniasz pionu od poziomu Embarassed pardon za zamieszanie, obrazki poprawione :pwease:

+ zmieniłam zdjęcie ostatniej lokacji, bo to nowe również już mamy na forum Zakładanie lokacji  - Page 12 3510499220 miłych rozgrywek


half gods are worshipped
in wine and flowers
real gods require blood
Ostatnio zmieniony przez Maghnus Bulstrode dnia 05.06.21 12:58, w całości zmieniany 1 raz
Maghnus Bulstrode
Zawód : badacz starożytnych run, były łamacz klątw, cień i ciężka ręka w Piórku Feniksa
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
gore and glory
go hand in hand
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
 death before dishonor
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9868-maghnus-i-bulstrode https://www.morsmordre.net/t9891-helios#299311 https://www.morsmordre.net/t9887-mouth-full-of-white-lies#299287 https://www.morsmordre.net/f377-gerrards-cross-bulstrode-park https://www.morsmordre.net/t9894-skrytka-bankowa-nr-2246#299355 https://www.morsmordre.net/t9896-maghnus-bulstrode#299374
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]05.06.21 11:55
Miejsce: wieś Farleigh Hungerford, Somerset
Umotywowanie założenia: jest potrzebne więcej lokacji w Somerset, szczególnie takich, które nie są Doliną Godryka.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Mała, skromna wieś na północnym-wschodzie Somerset, położona blisko granicy z hrabstwem Wiltshire, zamieszkała przez mugoli, jak i czarodziejów trudniących się rolnictwem oraz hodowlą bydła. Zabudowania ciągną się wzdłuż głównej ulicy oraz rzeki Frome, a krajobraz wieńczą ruiny rozległego zamczyska. Można tam spotkać pałętające się duchy, opowiadające historie z czternastego wieku tyczące się budowli i okolic, a także najważniejszych wydarzeń historycznych tego regionu. Wokół wsi znajduje się pełno pól rolnych, przecinanych pastwiskami, po których pałętają się stada krów. Od wschodu ziemie przylegają do rozległego lasu, gdzie znajduje się niebezpieczny, skalisty wąwóz powstały w wyniku dawnego pojedynku między dwójką potężnych czarodziejów.

+


Kto zatem czyni postępy?
Ten z was, kto machnąwszy z pogardą ręką na rzeczy zewnętrze, wszelkim staraniem otacza swą wolną wolę, tak ją zaprawia, tak ją hartuje i w rezultacie doprowadza ją do stanu takiej doskonałości, iż jest ona zgodna z naturą, prawdziwie wzniosła, wolna, niezależna od wszelkich trudności i przeszkód, wierna i skromna.


Romulus Abbott
Zawód : Radca prawny
Wiek : 39
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
sprawiedliwości musi się stać zadość, choćby niebo miało runąć
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9935-romulus-abbott#300392 https://www.morsmordre.net/t9965-minerva#301345 https://www.morsmordre.net/t9966-quo-vadis#301348 https://www.morsmordre.net/f204-dolina-godryka-norton-avenue-dunster-castle https://www.morsmordre.net/t9968-skrytka-bankowa-nr-2258#301376 https://www.morsmordre.net/t9969-romulus-abbott#301428
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]06.06.21 11:21
Miejsce: Gabinet Leandra, Nottingham, Ashfield Manor
Umotywowanie założenia: potrzebuję do wątków pokoje, których Leander na co dzień używa w posiadłości
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej:  Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Gabinet Leandra znajduje się w południowym skrzydle Ashfield Manor, z ekspozycją południowo-wschodnią, a to powoduje, że jest jednym z jaśniejszych pomieszczeń w posiadłości, do którego niemal przez cały dzień wpada naturalne światło słoneczne. Zdobione biurko z ciemnego drewna zazwyczaj obłożone jest zrulowanymi pergaminami, księgami i miniaturami dzieł sztuki, a także potrzebnymi do pracy przyrządami oraz niewielkimi rzeźbami z obsydianu. Za nim, tuż ponad kominkiem, wisi wielkie lustro optycznie powiększające gabinet, dodatkowo ściany zdobią ulubione obrazy lorda Notta. Znajduje się tu również niewielki komplet wypoczynkowy, a na stoliku przy nim zawsze leżą karafka oraz komplet eleganckich szklanek do whisky. Dwa wysokie regały przy drzwiach uginają się od ksiąg traktujących o malarstwie.

prośby związane z dworkami szlacheckimi składamy tutaj


the fire can't touch me,
for i have burned one too many times & the sea can't harm me, for i've been drowning all my life. Oh but you could rip my heart open, darling,for i have never known love before.
Leander Nott
Zawód : mecenas sztuki, handlarz dziełami sztuki
Wiek : 29
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
You might think that you can hurt me but the damage has been done.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9796-leander-nott#297151 https://www.morsmordre.net/t9825-vivacity#297951 https://www.morsmordre.net/t9818-i-was-good-but-then-i-quit#297820 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9877-leander-nott#299087
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]09.06.21 0:02
Miejsce: Miasto Bath, Somerset
Umotywowanie założenia: Mało nam miejsc w Somerset!
Obrazek: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Położone w dolinie rzeki Avon miasto to jedna z perełek architektonicznych Somerset. Podczas kolonizacji Rzymianie wybudowali w Bath charakterystyczne dla ichniej kultury łaźnie oraz świątynie, które przetrwały próbę upływających lat i dzięki skrupulatnej pielęgnacji czarują urokiem do dziś. Czasy gregoriańskie, podczas których w miasteczku koronowano angielskiego króla, również zaopatrzyły uliczki miejscowości w zabytki. Dziś Bath stało się nieformalną perłą w koronie turystyki Somerset, dzięki mnogości pięknych widoków, spokojnej atmosferze i czystej rzece przecinającej je niemal równo w połowie.

Miejsce: Weston-super-Mare, Somerset
Umotywowanie założenia: Mało nam miejsc w Somerset!
Obrazek: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Nadmorskie miasteczko w hrabstwie Somerset, do dziewiętnastego wieku będące zaledwie małą mieściną, która z czasem ewoluowała w kurort wypoczynkowo-turystyczny. Na skutek wojny w świecie czarodziejów i mugoli ucierpiała lokalna gospodarka, jednak zainteresowanie zwiedzających wydaje się nie maleć, mimo tego, że turyści przywożą w swych sakwach znacznie mniej pieniędzy. Znaleźć tu można liczne małe muzea, szczególnie związane z morską tematyką, a na pasjonatów żeglarstwa na plażach i pomostach bliżej centrum miasta czekają łódki do wypożyczenia.

Miejsce: Yeovil, Somerset
Umotywowanie założenia: Mało nam miejsc w Somerset!
Obrazek: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Na początku dwudziestego wieku Yeovil zyskało renomę związaną z produkcją mugolskich maszyn wojennych. Fabryki rozwijały się prędko i prężnie, ludność była technicznie utalentowana, a to zwróciło uwagę wroga, więc podczas drugiej wojny światowej miasto zbombardowano. Nie zniszczyło to jednak ducha mieszkańców, którzy zabrali się za odbudowę utraconej architektury. Odpoczynku w Yeovil można zaznać przede wszystkim w wielkim parku, jakiego najznakomitszy element stanowi Ninesprings. Odnaleźć tam można rzeźby pochodzące z dawnych er, a także ośrodki lokalnej gastronomii, nauki i muzea, szczególnie traktujące o technologicznym rozwoju człowieka.


+


slipping out of notice,
the beats of the heart chime, they are unmistakeably a sign of life. painted as far as the heavens reach, the sky is tinted in a shade of blue. endlessly it repeats itself, almost as if it were atop a boxed garden.
Livia Abbott
Zawód : działaczka na rzecz rezerwatu znikaczy, młoda dama
Wiek : 16
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
So I won't testify the crimes you're keeping score of. Why don't you throw me to the wolves? I thought you were one.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Zwierzęcousty

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9963-livia-abbott#301228 https://www.morsmordre.net/t9971-wenus#301492 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/f204-dolina-godryka-norton-avenue-dunster-castle https://www.morsmordre.net/t9973-skrytka-nr-2260#301500 https://www.morsmordre.net/t9972-livia-abbott#301494
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]13.06.21 15:44
Miejsce: Gabinet, Urazy magipsychiatryczne
Umotywowanie założenia: Przydałoby się miejsce, w którym można na spokojnie porozmawiać z bardziej świadomymi pacjentami, ich rodzinami lub innymi odwiedzającymi oddział.
Obrazek: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Wygospodarowany ze starego schowka gabinet dalece odbiega od standardów i przypomina raczej ruinę, aniżeli miejsce świadczenia pomocy medycznej. Jest to pokój o obdartych ścianach, którego jedynym wystrojem jest biurko z odpadającym lakierem, dwa ustawione naprzeciw siebie krzesła i wysłużone łóżko szpitalne, które służy za kozetkę, a także zamykana na klucz szafa, w której przetrzymywana jest część dokumentacji.
Każdy Uzdrowiciel z oddziału magipsychiatrycznego może korzystać z pomieszczenia wedle własnych potrzeb.


Opis (stary schowek, ruina, wyposażenie) nie pasuje ani do renomy szpitala Świętego Munga - ani, tym bardziej, jako miejsce pracy szlachcica. Prosimy o zmianę opisu.


{.............................}

Ce qu'on appelle une raison de vivre, est en
même temps une excellente raison de mourir.

Perseus Black
Zawód : Magipsychiatra
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
sztandarem będę ci, tarczą,
twym srebrnym mieczem
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9827-perseus-black https://www.morsmordre.net/t9907-andromeda#299725 https://www.morsmordre.net/t9906-cold-in-my-kingdom-size#299689 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t10144-skrytka-bankowa-nr-2244#307565 https://www.morsmordre.net/t9908-perseus-black#299726

Strona 12 z 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Zakładanie lokacji
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach