WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Zakładanie lokacji

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Autor toWiadomość
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji - Page 12 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Zakładanie lokacji - Page 12 Empty
PisanieTemat: Zakładanie lokacji  [odnośnikZakładanie lokacji - Page 12 I_icon_minitime13.04.15 13:19

First topic message reminder :

Zakładanie lokacji

Forum Morsmordre obfituje w szereg dostępnych lokacji dla wątków naszych użytkowników. Spis obecnie dostępnych lokacji znajduje się w temacie z mapą. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze spisem, być może właśnie tam znajdziesz odpowiednie miejsce do gry. Lecz jeśli tak się nie stanie, nic straconego, właśnie w tym temacie, z wykorzystaniem poniższego kodu, możesz poprosić Mistrzów Gry o utworzenie potrzebnej lokacji*.

O założenie domów postaci możecie prosić w temacie zakładanie mieszkań. Natomiast zgłoszenia o założenie prywatnych pomieszczeń w domach postaci, umieszczonych z konta mistrza gry, prosimy składać w tym temacie, z użyciem poniższego kodu.

Kod:
[b]Miejsce:[/b] nazwa i dokładna lokalizacja - oraz link do subforum/działu
[b]Umotywowanie założenia:[/b]
[b]Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji [u]poziomej[/u]:[/b] [url=WSTAW_LINK]Obrazek lokacji[/url]
[b]Krótki opis lokacji:[/b]
* Mistrzowie Gry zastrzegają sobie prawo do odmowy założenia tematu, jeśli na forum znajduje się już kilka podobnych lokacji.

Poniższy kod służy zakładaniu lokacji. Gracze mogą robić to samodzielnie tylko i wyłącznie we własnych mieszkaniach.
Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>

[bylobrzydkobedzieladnie]
Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 26.03.18 19:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Trixie Beckett
Trixie Beckett

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9401-trixie-beckett#285649 https://www.morsmordre.net/t9405-stevie#285909 https://www.morsmordre.net/t9408-ta-normalna-beckett#285922 https://www.morsmordre.net/f318-dolina-godryka-warsztat https://www.morsmordre.net/t9407-skrytka-bankowa-nr-2175#285917 https://www.morsmordre.net/t9406-trixie-beckett#285911
Zawód : krawcowa
Wiek : 23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
I'll ignite the sun just like the spring has come.
flames come alive.
OPCM : 10
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarownica

Zakładanie lokacji - Page 12 Empty
PisanieTemat: Re: Zakładanie lokacji  [odnośnikZakładanie lokacji - Page 12 I_icon_minitime19.04.21 17:05

Pub "Porter Starego Sue"
Jedyny Pub w Dolinie został zamknięty, a i przed tym brakowało w miasteczku miejsca, w którym mieszkańcy mogliby spotkać się przy kuflach i odpocząć.

Lokalizacja subforum: Somerset

Opis subforum:
Umiejscowiony w centrum Doliny Godryka pub to lokal rodzinny Morissonów, przechodzący z pokolenia na pokolenie w ręce nowego właściciela, a każdy z nich - dzięki nazwie przybytku - zyskał sobie przydomek Starego Sue. W powietrzu unosi się tu miły zapach korzennych przypraw i chmielu, a rozmowom towarzyszy cicha muzyka. W kącie głównej sali można wsłuchać się w opowieści stałego bywalca, leciwego czarodzieja o długiej, szarej brodzie i sztucznym oku, który przy fajce wspomina każdemu, kto tylko chętny jest słuchać, jak to polował kiedyś na wielkie morskie węże i ledwie uszedł z życiem. W bocznej sali można cieszyć się ciepłem bijącym od kominka, a przy stoliczkach umieszczonych na tyłach nawet zagrać w przeróżne gry. Należy jednak pamiętać, że wszelkie awantury i bijatyki są tu surowo zakazane, a złamanie powszechnie panującego spokoju karane jest zakazem wstępu do lokalu, czego pilnuje właściciel Hendrick o pochmurnym spojrzeniu i imponującym, czarnym wąsie.

Miejsce: Przy barze
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Ta lada wykonana z ciemnego drewna gościła przy swojej powierzchni znamienitą większość mieszkańców Doliny. Króluje tu zapach wszelkiego rodzaju napojów - od ziołowych herbat i cięższych aromatów parzonych kaw, do wysokoprocentowych trunków, choć nie brakuje też woni dobiegających z kuchni, gdzie przysadzista żona właściciela, Brea, własnoręcznie przygotowuje przeróżne przekąski, jakie można zamówić do napoju. Niechętni do zajmowania miejsc przy stołach mogą przysiąść przy kontuarze i porozmawiać z dobrodusznym barmanem. Ansley Doge nie jest jednak człowiekiem bez wyczucia, jeśli dostrzega na twarzach klientów oznaki pragnienia bycia pozostawionymi samym sobie, bez urazy powraca wtedy do wycierania kufli czy obsługi innych gości.

Miejsce: Główna sala
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: To największa i najszumniejsza izba pubu. Wykonana z ciemnego drewna wzdłuż i wszerz chętnie gości w swoich progach zarówno amatorów ognistej whisky, jak i skuszonych pysznymi przekąskami pasjonatów bezalkoholowych odwiedzin. Mieszkańcy Doliny przy stolikach często mogą dojrzeć znajome twarze sąsiadów, którzy w spokojnym, bezkonfliktowym miejscu wypoczywają po dniach pełnych pracy i obowiązków. W dalszej części pomieszczenia znajduje się bar, gdzie samemu należy składać zamówienia, w porównaniu do bocznej sali, do obsługi której przeznaczona jest kelnerka. Przydymione światło rzuca ciepłą łunę na obrazy wiszące na ścianach, przedstawiają one zarówno krajobrazy, jak i uwiecznione sceny z festynów czy innych miło wspominanych wydarzeń organizowanych na przestrzeni lat w hrabstwie Somerset.

Miejsce: Boczna sala
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Jedynym źródłem światła jest tu ogień buchający w eleganckim kominku, który podtrzymywany jest przy stałej pracy dzięki regularnie donoszonym polanom. Ściany pokrywa jaśniejsza, florystyczna tapeta w połowie odcięta zielonkawym drewnem, na których wiszą obrazy przedstawiające znajome pejzaże z najpiękniejszych zakątków w Dolinie. Przy kilku stołach można rozsiąść się na miękko obitych krzesłach. Zamówienia zbiera i dostarcza kelnerka w średnim wieku, ruda charłaczka Lolly z dobrej rodziny, która pracą w pubie dorabia do utrzymania chorej matki.

Miejsce: Stoliki na tyłach
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: W mniej uczęszczanej części Portera, tuż za toaletami, można odnaleźć kilka samotnych stolików ustawionych od siebie w dość dalekim dystansie. W kasetce umocowanej przy ciemnej ścianie spoczywają karty oraz zestawy kości do gry, z których skorzystać może każdy. W porównaniu do reszty lokalu słabo dociera tu dźwięk muzyki, pozwalając na skupienie myśli i poważniejsze prywatne rozmowy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na jednej ze ścian będących jednocześnie ścianą samego budynku wisi plansza przeznaczona do darta, z której można zdjąć lotki - nikt zazwyczaj nie umieszcza ich w kasetce.
Możliwość gry w kości, darta i czarodziejskie oczko


subforum i lokacje założone tutaj
i'll ignite the sun just like the
spring has won.

Powrót do góry Go down
Rigel Black
Rigel Black

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Zawód : Praktykant w Departamencie Tajemnic
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
To właśnie cali śmiertelnicy - mają tylko parę chwil na tym świecie, a poświęcają je na komplikowanie najprostszych spraw.
OPCM : 5
UROKI : 15
ELIKSIRY : 11
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 3
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Zakładanie lokacji - Page 12 Empty
PisanieTemat: Re: Zakładanie lokacji  [odnośnikZakładanie lokacji - Page 12 I_icon_minitime21.04.21 0:21

Miejsce: Palarnia, Departament Tajemnic
Umotywowanie założenia: W Departamencie Tajemnic brakuje miejsca dla Niewymownych i praktykantów, żeby mogli się socjalizować poza Salami, do których nie mają dostępu, oraz podejrzanymi pomieszczeniami.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Obszerny pokój ze ścianami bogato zdobionymi freskami, w których motywy roślinne, zwierzęce i wzory geometryczne przeplatają się z tajemniczymi symbolami, rozpoznawalnymi tylko dla pracowników Departamentu Tajemnic. Ciężkie meble z ciemnego drewna idealnie współgrają z ciepłym światłem kolorowych lamp, przez co pomieszczenie wydaje się bardzo przytulne - zupełnie przeciwieństwo zimnego i mrocznego korytarza, prowadzącego do poszczególnych zamkniętych sal.
W powietrzu zawsze unosi się gorzki zapach tytoniu, którym przesiąkła tapicerka lekko przetartych foteli i wielkiej kanapy.
Palarnia pełni funkcję socjalną i wypoczynkową dla Niewymownych i stażystów, jednak w dobrym tonie jest niemówienie w tym miejscu o pracy. W końcu wszelkie tajemnice powinny pozostać z drzwiami sal.

Miejsce: Biuro praktykantów Departament Tajemnic
Umotywowanie założenia: Jak wyżej plus praktykanci nie mają miejsca do pracy
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Nieduże pomieszczenie zastawione najróżniejszymi, zamykanymi na magiczne klucze meblami - od ciężkich sekretarzyków, przy których pracują praktykanci, aż do szafek z milionem bliżej nieokreślonych szuflad i szufladek. Na jednej ze ścian znajdują się iluzje okien dające przyjemne dzienne światło, zmieniając biuro praktykantów w jedno z najjaśniejszych pomieszczeń w całym Departamencie.
Stanowiska pracy są ustawione w taki sposób, aby nikt - nawet inni przebywający w tym samym miejscu praktykanci, nie mogli podejrzeć, czym aktualnie zajmują się ich współpracownicy. Dodatkowo wszelkie zaszyfrowane magicznie mapy i schematy rozwieszone w biurze, są możliwe do odczytania tylko dla osoby, zajmującej się daną sprawą.


lokacje zostały założone tutaj
Sometimes you wake up.Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.


Powrót do góry Go down
Steffen Cattermole
Steffen Cattermole

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zaręczony
I like to go to places uninvited
OPCM : 26
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 31
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6/68
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakładanie lokacji - Page 12 Empty
PisanieTemat: Re: Zakładanie lokacji  [odnośnikZakładanie lokacji - Page 12 I_icon_minitime22.04.21 21:27

Miejsce: Uliczka za magazynami, Comer, Norfolk
Umotywowanie założenia: Port w Norfolk jest grywalny (w przystani toczy się właśnie wątek a Steffen potrzebuje portu do misji pobocznej), znajduje się tam już przystań i biuro naczelnika, magazyny dodadzą Cromer trochę życia, a obskurna uliczka trochę klimatu! Samo Norfolk też żyje, ostatnio kręcą się tam i Zakonnicy i Rycerze, a sytuacja polityczna sprzyja zakładaniu nowych lokacji w różnych hrabstwach.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Towary ze statków przypływających do Cromer są rozładowywane do portowych magazynów przy głównej przystani. Za magazynami, w bocznej uliczce, zwykle ustawiane są beczki, paczki i skrzynie, czekające na swoją kolej. Uliczka jest częścią sieci zakamarków i labiryntu dróg, znanych dobrze mieszkańcom Cromer i portowym szczurom. Okolica jest ciemna i wilgotna, a wokół zwykle unosi się zapach moczu.

prosiłabym o zmianę zdjęcia lokacji, to jest bardzo niewyraźne

edit: obrazek zmieniony!


lokacja założona tutaj
intellectual, journalist
little spy

Powrót do góry Go down
Frances Wroński
Frances Wroński

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7986-frances-burroughs https://www.morsmordre.net/t8010-poczta-frances#228801 https://www.morsmordre.net/t8009-frances-burroughs#228799 https://www.morsmordre.net/f254-surrey-okolice-redhill-szafirowe-wzgorze https://www.morsmordre.net/t8011-skrytka-bankowa-nr-1937#228805 https://www.morsmordre.net/t8012-frances-burroughs#228806
Zawód : Alchemiczka, prawa ręka profesora
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Beauty may be dangerous, but intelligence is lethal.
OPCM : 8
UROKI : 0
ELIKSIRY : 40
LECZENIE : 2
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarownica

Zakładanie lokacji - Page 12 Empty
PisanieTemat: Re: Zakładanie lokacji  [odnośnikZakładanie lokacji - Page 12 I_icon_minitime25.04.21 16:15

Od dawna wspominam, iż Frances najchętniej spędza czas w granicach hrabstwa Surrey, w którym mieszka. Niestety, biedne Surrey stoi niemal puste i po za pracownią jej mistrza nie za bardzo mam gdzie w nim grać, co sprawia że potrzebuję paru lokacji, w których mogłabym rozgrywać wątki :pwease:


Dodaję również krótki opis subforum Surrey, co by nie było tam tak pusto:

Niewielkie hrabstwo Surrey położone jest w południowo-wschodniej Anglii, od północy granicząc z County of London. Ziemie hrabstwa przeważnie posiadają charakter nizinny, nie licząc przebiegającego przez nie pasma wzgórz North Downs. Hrabstwo Surrey obfituje w spokojne, przepełnione zielenią obszary oraz niewielkie, urokliwe miasteczka.


Miejsce: Redhill, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Redhill jest miasteczkiem stosunkowo nowym. Założone w 1818 roku niewielkie miasteczko swego czasu zamieszkiwane było zarówno przez czarodziejów, jak i mugoli. Zmiany w polityce oraz otwarty konflikt skutkowały jednak opuszczeniem bądź przepędzeniem niemagicznych z Redhill, którzy pozostawili po sobie kilka opuszczonych budynków. Pomugolskie budynki szybko przejęli czarodzieje, adaptując je pod swoje potrzeby, zaś mugolski kościół zburzono, by na jego miejscu postawić pomnik Ministra Magii. Znajdziemy tutaj piekarnię, kilka niewielkich sklepików, przytulną kawiarnię, sowią pocztę oraz, cieszący się coraz większą popularnością, sklepik z przedmiotami z drugiej ręki.


Miejsce: Munstead Wood, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Munstead Wood tak naprawdę jest ogrodem, położonym przy jednej z posiadłości w okolicach miasteczka Godalming. Trójkątny ogród o powierzchni piętnastu akrów zaaranżowany jest w stylu angielskim, mając na celu wyeksponowanie piękna angielskiej odmiany róż, które pod wpływem czarów kwitną przez cały rok, najbardziej spektakularnie prezentując się zimą oraz w środku lata. Ogród przylega do stojącego w ruinie domu pani Jekyll, która mimo śmierci mającej miejsce dwieście lat temu nadal zamieszkującej posesję, pilnując ukochanego ogrodu. Pani Jekyll udostępnia swój ogród łaknącym odpoczynku czarodziejom, mogącym przechadzać się niewielkimi alejkami bądź obserwować kwiaty zasiadając na urokliwych ławeczkach. Właścicielka ogrody jest niezwykle humorzastym duchem.

Aby sprawdzić w jakim nastroju jest pani Jekyll, rzuć kością k8:
1-2 Pani Jekyll od samego rana zdawała się być w złym humorze, psiocząc na wszystko i nieprzychylnie spoglądając w kierunku kolejnych gości. Zaczepiona rozpoczyna głośno wyrzucać z siebie żale, by chwilę później ściągnąć na wszystkich iluzję ich najgorszych koszmarów. Spod iluzji można się wyrwać (rzut na odporność magiczną, ST 50), nieprzerwana jednak trwa trzy tury, a jej ofiary przez kolejny tydzień prześladuje niezwykle intensywny zapach róż, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.
3-4 Pani Jekyll w przejęciu krząta się się po ogrodzie, mrucząc coś do siebie pod nosem. Zapytana o powód swojego przejęcia przyzna, iż żyjąca krewniaczka niedługo ma odwiedzić ogród, celem dosadzenia do niego nowych sadzonek. Problem polega na tym, iż duch nie wie, jaką formację kwiatową dodać do okazałego ogrodu. Jeśli pomożesz jej rozwiązać problem (rzut na zielarstwo, ST 70) otrzymasz w prezencie książkę "tysiąc kompozycji kwiatowych - czyli jak rozumieć mowę kwiatów". Jeśli zignorujesz problem pani Jekyll, podczas całego pobytu w ogrodzie będziesz dostrzegać najróżniejsze, kwiatowe iluzje utrudniające odnalezienie się między alejkami.
5-6 Pani Jekyll wodzi smutnym spojrzeniem po ogrodzie, ledwo powstrzymując napływające do oczu łzy. Zignorowana rozpocznie rozpaczliwie płakać, uniemożliwiając spokojną rozmowę i przyprawiając o paskudny ból głowy. Spytana o powód smutku opowie ckliwą historię nieszczęśliwej miłości między czystokrwistą czarownicą a charłakiem, pracującym dla jej ojca. Głowa rodziny nie chciała zgodzić się na ten związek, to też dwójka zakochanych postanowiła uciec. Zakochani mieli spotkać się w lesie i ruszyć w wielki świat, lecz gdy czarownica dotarła w miejsce spotkania, znalazła jedynie krwawe strzępy rozszarpanego przez bestię ukochanego. Po wysłuchaniu historii otrzymasz malutką broszkę w kształcie kwiatu tojadu, mającą chronić przed bestią z legendy.
7-8 Duch wydaje się być w wyśmienitym humorze. Uśmiecha się do Ciebie, macha dłonią i pozdrawia już z daleka. Zaczepiona pani Jekyll pocznie opowiadać o angielskich różach, pomagających jej pamiętać jedynie pozytywne wspomnienia ze swojego życia u boku nieszczęśliwie zmarłego męża. Spytana o jego postać wyzna, iż to on przypadkowo doprowadził do jej śmierci, gorąco zapewniając o tym, iż posiadał dobre serce, lecz cierpiał z powodu klątwy likantropii. Zapytana o jego osobę chętnie wyjawi kilka ciekawostek z życia żony wilkołaka, by po kilku słodko-gorzkich anegdotkach wręczyć ci nigdy niewiędnącą, krwiście czerwoną różę.


Miejsce:Box Hill, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Box Hill to szczyt North Downs, znajdujący się na południowy zachód od Londynu, będący miejscem niezwykle przyjemnym dla oka oraz zmęczonych umysłów. Wzgórze przyciąga wielbicieli przyrody, swoją nazwę zawdzięczając porastającym jego zbocza okazałym bukszpanom. Box Hill przepełnione jest spokojem, ciszą oraz dziką naturą, co spowodowało ustanowienie zakazu wstępu na tereny wzgórza dla szyszymor. Różnorodna roślinność przyciąga w te strony zielarzy poszukujących rzadkich okazów, a rozciągający się od jego szczytu gęsty las jest domem dla kilkunastu różnych gatunków leśnej zwierzyny.


Miejsce: Frensham Ponds, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Frensham Ponds to nic innego jak dwa, całkiem spore zbiorniki wodne położone w sielskiej okolicy miasteczka Frensham. Otoczone niewielkim lasem stawy są regularnie zarybiane, co przyciąga do nich miłośników wędkarstwa. Większy ze stawów posiada piaszczysty brzeg, w letnich miesiącach przyciągając mieszkańców Surrey. Okolica sprzyja rodzinnym piknikom oraz letniemu plażowaniu, podczas którego czarodzieje mogą schłodzić się w wodzie. Zimą zaś władze Frensham przeobrażają mniejszy ze zbiorników w publiczne lodowisko.


Miejsce: Park rzeźb, Surrey
Umotywowanie założenia:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Nikt właściwie nie wie, kto zapoczątkował park rzeźb, położony w okolicach Farnham, po okolicy krąży jedynie plotka, iż park został założony przez wyzwolonego domowego skrzata pasjonującego się w rzeźbiarstwie. Tajemnicą pozostaje również to, kto opiekuje się tym miejscem, rzeźby jednak regularnie są czyszczone oraz naprawiane, a trzy razy do roku zmienia się wystrój parku. Znajdują się tu rzeźby nie tylko zwierząt ale i magicznych stworzeń, czasem w odrobinę abstrakcyjnych przedstawieniach. Położony na dwóch sąsiadujących ze sobą polanach otoczonych niewielkim laskiem park jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer. Rzeźby są zaczarowane, ożywają w różnych, przypadkowych sekwencjach, przy każdej wizycie pozwalając odkryć coś nowego.

Aby sprawdzić, jaka rzeźba ożyła podczas twojej wizyty, rzuć kością k6:
1- Zza drzew dobiega do twoich uszu głośne wycie wilków. Niepokój przeszywa twoje ciało, słyszysz, jak gałęzie pękają pod czymś niezwykle ciężkim, aż zza jednego z krzaków wyłania się kamienna wilczyca. Ożywiony posąg przygląda ci się, przez chwilę uważnie, by finalnie podejść do ciebie i kamiennym językiem polizać twoją dłoń. Zza jednego z krzaków wyłaniają się dwa, kamienne szczenięta, łaszące się do ciebie prosząc o chwilę wspólnej zabawy.
2 - Krocząc jedną z alejek zauważasz grupę wyrzeźbionych szkieletów stojących w kółku i trzymających się za ręce. Gdy tylko znajdziesz się w pobliżu szkieletów rozpoczną swój makabryczny taniec, po chwili wyciągając ku Tobie jasne paliczki, zapraszając abyś do nich dołączył - jeśli to zrobisz i dasz radę za nimi nadążyć pożegnają cię głośnymi oklaskami. Jeśli grzecznie im odmówisz, zawiedzione szkielety wrócą do tańca, pozwalając ci w spokoju oglądać przedstawienie.
3 - Droga prowadzi cię koło niewielkiej, sztucznej sadzawki na której brzegu siedzi rzeźbiona w drewnie syrena. Gdy tylko jej spojrzenie napotka na twoją sylwetkę uśmiechnie się, po czym przyjemnym głosem rozpocznie śpiewać "kociołek pełny gorącej miłości" autorstwa Celestyny Warbeck.
4 - Tuż przy wejściu do parku zauważasz statuę majestatycznego jelenia wykonaną z brązu. Gdy tylko do niego podejdziesz ten skłoni się w szlachetnym geście, by przysiąść na ziemi. Możesz wsiąść na jego grzbiet by oprowadził cię przez park bądź zignorować go - wtedy zwierzę pocznie za tobą podążać, by w każdej chwili wskazać ci drogę powrotną.
5 - Droga prowadzi cię do niewielkiego zakątka, po którym rozsiane są niewielkie, szklane statuetki małych wróżek. Gdy tylko postawisz stopę na miękkim mchu, szklane figurki ożywają wznosząc się w powietrze. Niewielkie, szklane skrzydełka rzucają kolorowe cienie na otoczenie, a ożywione wróżki obsypują wszystko wokół kolorowym brokatem.
6 - Podczas podróży przez park rzeźb natrafiasz na wyrzeźbionego w kamieniu śpiącego smoka. Gdy tylko się do niego zbliżysz ten leniwie wybudzi się ze snu. W kolejnych chwilach ostrożnie podniesie się z ziemi, rozejrzy po okolicy po czym rozłoży szeroko skrzydła by zionąć niczym prawdziwy smok. Miast ognia z jego pyska wydobędą się kolorowe fajerwerki rozświetlające niebo niesamowitymi barwami oraz kształtami.


Miejsce: Opuszczone obserwatorium, Surrey
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Opuszczone obserwatorium astronomiczne znajduje się w okolicach miasteczka Redhill. Jeszcze sto lat temu było czynnym obserwatorium wybudowanym przez astronoma-amatora Richarda Carrington. Mężczyzna, mimo braku odpowiedniej wiedzy, był pewien, że to położenie przybliży go do wielkiego osiągnięcia, włożył więc wszystkie oszczędności w budowę. Niestety, gdy jego obserwacje plamy słonecznej spotkały się z krytyką oraz powątpiewaniem innych astronomów, mężczyzna porzucił obserwatorium, przenosząc się na drugi koniec Anglii. Teraz opuszczone obserwatorium jest ulubionym miejscem schadzek młodych czarodziejów oraz miejscem poszukiwań tych, którzy podzielają opinię Richarda, usilnie poszukujących choćby skrawków jego pracy. Te niestety, do tej pory nie zostały odnalezione.


Miejsce: Winna Studnia, Surrey
Umotywowanie założenia:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Nikt nie wie, gdzie dokładnie położona jest tajemnicza studnia gdyż znaleźć ją można jedynie przypadkiem - nikt, kto próbował ją znaleźć nigdy nie odnalazł odpowiedniej drogi. Znajdują ją jedynie nieliczni, zwykle gdy przechadzają się po lasach rozpościerających się od wzgórza Box Hill, myślami uciekając w kreatywne rozważania. Winna Studnia jest jest pełna czarów nie tylko, jeśli chodzi o jej odnalezienie. Nieliczni, którym udało się ją odnaleźć powiadają, iż zamienia ona wodę w najpyszniejsze wino, jakie przyszło im skosztować, które da się nabrać jedynie kamiennym kieliszkiem, ustawionym na jej brzegu.

Aby sprawdzić, czy udało ci się odnaleźć studnię, rzuć kością k3:
1- Idąc ścieżką nagle napełnia cię uczucie obserwacji oraz irracjonalnego niepokoju, niezależnie w którą stronę skręcisz, trafisz na polanę pełną wnykopieniek.
2-  Ścieżka krótką dążysz prowadzi cię przez kolejne części lasu by finalnie zaprowadzić cię w miejsce, z którego przyszedłeś.
3- Pogrążony w myślach nawet nie zauważasz gdy wpadasz na różany krzew. Kolce wbijają się w twoje ciało, szarpią szatę, a gdy podnosisz się z ziemi zauważasz Winną Studnię, z niewielkim, kamiennym kieliszkiem czekającym na jej obrzeżu.


Miejsce: Little Whinging, Surrey
Umotywowanie założenia:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Little Whinging to niewielkie, mugolskie miasteczko położone na południu hrabstwa Surrey. Little Whinging najlepiej określa słowo przeciętny - mdłe, najzwyklejsze miasteczko było ostatnim miejscem, w którym cokolwiek mogło się wydarzyć. Pełne dużych, kwadratowych domów z idealnie wypielęgnowanymi trawnikami, zdawało się być marzeniem przeciętnej, mugolskiej rodziny. Sytuacja zmieniła się dopiero gdy wojna opanowała całą Anglię. Część mieszkańców uciekła z miasteczka pozostawiając za sobą idealne domy, plotki powiadają jednak, iż niektórzy nadal kryją się w miasteczku, z nadzieją, iż niedługo wrócą do swojego perfekcyjnego życia.


Miejsce: Pomnik Alice Mollard, Surrey
Umotywowanie założenia:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Pośród cmentarzu dla magicznych w okolicach Frensham znajduje się rzeźba klęczącej czarownicy. Pomnik ma na celu upamiętnić czarodziejów oraz czarownice, którzy zginęli z rąk mugoli podczas najmroczniejszych dziejów magicznej historii - polowań na czarownice oraz przypominać o nienawiści i brutalności, jaką mugole zawsze kierowali w stronę czarodziejów. Twarz płaczącej kobiety wzorowana jest na twarzy czarownicy imieniem Alice Mollard - ostatniej, znanej ofiary polowań na czarownice, zamordowanej podczas mugolskiej egzekucji w 1684 roku. Pod pomnikiem znajduje się tablica streszczająca tamte okrutne wydarzenia wraz z listą prawdopodobnych ofiar, koło której regularnie ktoś składa świeże kwiaty.


lokacje założone tutaj
Sometimes like a tree in flower,
Sometimes like a white daffadowndilly, small and slender like. Hard as di'monds, soft as moonlight. Warm as sunlight, cold as frost in the stars. Proud and far-off as a snow-mountain, and as merry as any lass I ever saw with daisies in her hair in springtime.
Powrót do góry Go down
Ares Carrow
Ares Carrow

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8988-ares-carrow https://www.morsmordre.net/t9000-cooper#270633 https://www.morsmordre.net/t9001-ares#270653 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9139-skrytka-nr-2118#276166 https://www.morsmordre.net/t9066-a-carrow#273424
Zawód : biznesman, zarządca w stajniach
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczony
Hard work and ambition are vulgar.
OPCM : 6
UROKI : 23
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarodziej

Zakładanie lokacji - Page 12 Empty
PisanieTemat: Re: Zakładanie lokacji  [odnośnikZakładanie lokacji - Page 12 I_icon_minitime02.05.21 14:57

Miejsce: Zatoka Robin Hooda, Anglia i Walia: Yorkshire
Umotywowanie założenia: potrzebuję wolnych lokacji u siebie w Yorku
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Zatoka znajduje się w niedalekiej odległości od ruin Whitby. Nadmorskie domki zamieszkują biedni ludzie, w większości czarodzieje. Żyjący tu mugole zdają się nie zwracać uwagi na niektóre dziwne zdarzenia i często obarczają winą morze. Wszyscy mieszkańcy są bardzo oddani morzu, bo właśnie ono ich codziennie karmi. W miesiącach jesiennych przychodzą duże odpływy i morze często cofa się o kilkaset metrów. Nie jest bezpiecznie spacerować tą plażą, bo niestety przypływy są gwałtowne.

Aby sprawdzić czy będziesz mieć problem z przypływem rzuć kostką k3:
1 - niestety źle wyliczyłeś bezpieczną odległość i nie zdążysz wrócić do miasteczka przed przypływem, a ten właśnie bardzo szybko wzbiera!
2 - dzisiejszego dnia pogoda cię nie zaskoczyła, możesz spacerować ile tylko chcesz.
3 - kiedy będziesz już chciał wracać, zobaczysz zbliżający się przypływ, ale bez problemu wrócisz na brzeg.


Miejsce: York, ulica z Pubami Anglia i Walia: Yorkshire
Umotywowanie założenia: potrzebuję wolnych lokacji u siebie w Yorku
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Przyjemna uliczka przy której zlokalizowane są jedynie kamienice  w których są puby. I to nie byle jakie puby, tylko magiczne. Mugole nigdy nie znajdują tej ulicy, ale niestety wstawieni czarodzieje nie mogą się z niej wydostać. Wieść niesie, że przy takiej ulicy jeden jegomość spędził cały miesiąc, bo tak długo nie mógł wytrzeźwieć. Inna wieść niesie, że był to sam lord Carrow.Miejsce: Scarborough, Anglia i Walia: Yorkshire
Umotywowanie założenia: potrzebuję wolnych lokacji u siebie w Yorku
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji - proszę o inny obrazek w tej lokacji, ten ma logo na środku.
Krótki opis lokacji: Jedno z większych miast nadmorskich w Yorkshire. Prężnie rozwijający się ośrodek wypoczynkowy, który od dawna gościł większość wielmożnych Anglików. Ludzie z Londynu przyjeżdżali tu, aby zaczerpnąć oddechu od Londynu, wyleczyć schorzenia i odstresować się w miłym i pięknym otoczeniu. Na obszarze miasta znajdziemy restauracje i puby, historyczne ruiny zamku oraz piękne hotele. Dostęp do wody ułatwia żeglugę, tu stąd można wyruszyć w każdy- również magiczny - rejs.


Powrót do góry Go down
 

Zakładanie lokacji

Powrót do góry 
Strona 12 z 12Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Biuro informacji :: Aktualizacje-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-21