WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Stolik na uboczu

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Stolik na uboczu Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime16.04.17 21:21

Stolik na uboczu

Choć "Zajączek" słynie ze swojej nie za uprzejmej klienteli i szemranych interesów, które są tam na porządku dziennym, to nawet w miejscu takim jak to znajdzie się kąt, w którym nikt nie będzie nikomu przeszkadzać. Jest to idealny rozwiązanie dla gości chcących odrobiny prywatności.


Powrót do góry Go down
Ulysses Ollivander
Ulysses Ollivander

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander https://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 https://www.morsmordre.net/t4213-ufo-z-lasu https://www.morsmordre.net/f207-lancashire-silverdale-posiadlosc-ollivanderow https://www.morsmordre.net/t4227-skrytka-bankowa-nr-1059#86421 https://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
Zawód : wytwórca i znawca różdżek
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler

and somehow
the solitude just found me there

OPCM : 20
UROKI : 20
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Stolik na uboczu YtUdlyQ

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime10.02.18 21:32

7. czerwca
Poruszał się naprzód z uporem osła, choć nie do końca wiedział, na co jeszcze liczy - żadne poszukiwania nie mogły okazać się zbyt udane w tak okropną pogodę. Osłaniał dłonią oczy, chroniąc je prowizorycznie przed śniegiem, co jakiś czas rozglądając się na boki. Śnieżyca nie dawała za wygraną, z każdą chwilą wiatr stawał się coraz mocniejszy, zażarcie siekąc chłodem. Białym pasmom bliżej było do poziomych linii niż urokliwego obrazka, przywodzącego na myśl bajeczne święta. Kaszlnął kilka razy podczas bezsensownej wycieczki - opuszczając mury Lancaster był pewien, że pogoda okaże się sprzyjająca. Widocznie bardziej mylić się nie mógł - lepsza część dnia przypadła na czas, który spędził między regałami biblioteki, jak na złość nawet drobna śnieżynka nie dała wtedy znać o nadchodzącej zawierusze. Ciemny płaszcz znikał powoli pod warstwą białego puchu, oblepiającą nie tylko jego postać, ale też wszystko wokół; podobnie malała determinacja, z jaką dotychczas oddawał się załatwianiu spraw.
Mimo trudności podejmował skuteczne próby obserwacji drogi przed sobą, prawie gotowy na teleportację w inną część kraju, z dala od Londynu, lecz jak zna złość wokół kręciło się zbyt wielu ludzi - skąd, dlaczego - nawet nie próbował się zastanawiać. Co gorsza, wiatr co chwilę zmieniał kierunek, zawiewając w twarz niezależnie od położenia. Kolejna pojedyncza postać zbliżała się, wyłaniając z wszechobecnej bieli. Zauważył ją zaraz po wyłapaniu niewyraźnego, niezachęcającego szyldu. Nie przeklinał ani okoliczności, ani anomalii z prostego powodu - zdążył przywyknąć do tego, że robią z ludźmi i otoczeniem, na co tylko miały ochotę. Był więc zaskakująco spokojny, gdy odzywał się do rozpoznanej  (przynajmniej względnie, zważając na ich ostatnie spotkanie) kobiety, skłaniając przed nią lekko głowę, choć w zamieci nie musiało to być widoczne ani istotne. Miał wrażenie, że cierpiała na podobny problem - z tego miejsca zwyczajnie nie mogli się teleportować przez wzgląd na niewielkie ilości niepewnych ludzi. Zaczął się zastanawiać, czy w okolicy nie obchodzono jakiegoś święta.
- Nieszczęścia chodzą parami? - zapytał bez słów powitania ani wyjaśnienia. Prawdopodobnie wciąż w trakcie swojej absurdalnej gry, jaką zdecydowała się podjąć dwa miesiące wcześniej. Mogła pytanie interpretować dowolnie.
psithurism (n.)
the sound of rustling leaves or wind in the trees
Powrót do góry Go down
Elisabeth Parkinson
Elisabeth Parkinson

Nieaktywni rycerze
Nieaktywni rycerze
https://www.morsmordre.net/t3102-elisabeth-parkinson https://www.morsmordre.net/t3136-persephone https://www.morsmordre.net/t3137-amici-fures-temporum https://www.morsmordre.net/f110-cotswolds-hills-broadway-tower https://www.morsmordre.net/t5184-skrytka-bankowa-nr-804 https://www.morsmordre.net/t3276-elisabeth-parkinson
Zawód : tłumacz
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
I'm cold-hearted and evil.
And I'm vengeful.
OPCM : 6
UROKI : 8
ELIKSIRY : 1
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 6/36
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarownica

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime13.02.18 18:13

Szczelniej okryła się płaszczem jednocześnie próbując przyspieszyć kroku. Jej starania jednak z każdą chwilą przynosiły odwrotny skutek - zwalniała, co jeszcze bardziej zwiększyło jej irytację. Jedyne czego teraz chciała to jak najszybciej dostać się do domu, co byłoby możliwe gdyby nie tak duża liczba potencjalnych mugoli kręcących się w pobliżu. Niestety, wobec niebezpieczeństwa ujawnienia magii (co jedynie pogłębiało zirytowanie) musiała wstrzymać się z teleportacją i zacząć szukać miejsca, które umożliwiłoby jej powrót do rodowej posiadłości. Cudem było, że miała możliwość przemianę w ludzką formę bez żadnych świadków. Inaczej musiałaby marznąć w małym kocim ciele.
Zdecydowanym ruchem odgarnęła z twarzy czarne włosy, które szarpane wiatrem co chwilę jeszcze bardziej utrudniały jej dostrzeżenie czegokolwiek (a było to i tak trudne przez gęsto sypiący śnieg). Ranek nie zapowiadał podobnego załamania pogody, toteż bez obaw opuściła dom. Planowała wykorzystać wolny czas na kształcenie umiejętności w zakresie transmutacji, co było jej teraz wręcz niezbędne. Chciała osiągnąć perfekcję szczególnie, iż na przestrzeni lat stała się to dziedzina bliska jej sercu. Była podstawą animagii, a Elisabeth nie wyobrażała sobie teraz swojego życia bez możliwości przemiany w kota. Jej plany spełzły jednak na niczym - czasu wystarczyło jej zaledwie na krótki spacer, bowiem już po chwili z nieba zaczął się sypać biały puch, wnet przykrywający całe miasto. Z początku próbowała to zignorować, z uporem brnąc przez coraz to wyższe zaspy. Gdy jednak pojawił się silny wiatr a widoczność całkowicie zmalała, nie miała już wyjścia i musiała się zmienić z powrotem człowieka.
Najwyraźniej jednak nie tylko ona miała podobne problemy. Po dość długiej i zaciętej walce z zawieruchą, dostrzegła zbliżającą się znajomą postać. Na twarzy pojawił się delikatny uśmiech, choć brak w nim było ciepła.
- W istocie najwyraźniej tak jest - odpowiedziała, choć tak naprawdę było to zbędne. Rozejrzała się dookoła ze skrywanym niesmakiem patrząc na mijających ich mugoli, a oprócz nich szyld pubu. Budynek już od strony wizualnej pozostawiał wiele do życzenia, lecz coś jej mówiło, iż może to być jej jedyny ratunek. Przeniosła wzrok z powrotem na mężczyznę.
- Wejdziemy? - spytała, wskazując pub i tym samym proponując mu własne towarzystwo na jakiś czas. Kolejna intrygująca konwersacja mogła być obietnicą zabicia minut i przeczekanie tłumów bądź sypiącego śniegu.
A little learning is a dangerous thing...

Powrót do góry Go down
Ulysses Ollivander
Ulysses Ollivander

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander https://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 https://www.morsmordre.net/t4213-ufo-z-lasu https://www.morsmordre.net/f207-lancashire-silverdale-posiadlosc-ollivanderow https://www.morsmordre.net/t4227-skrytka-bankowa-nr-1059#86421 https://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
Zawód : wytwórca i znawca różdżek
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler

and somehow
the solitude just found me there

OPCM : 20
UROKI : 20
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Stolik na uboczu YtUdlyQ

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime14.02.18 0:11

Zaskoczyła go z lekka swego rodzaju propozycją, zerkając na szyld pubu, nie wyglądającego żadną miarą na lokal klasy wysokiej, a wiedział przecież, że podobne miejsca prędzej arystokratki odpychały, niż zachęcały do wypełnienia popołudniowego czasu. Sam również nie był fanem podobnie niepewnych opcji, wątpliwości nie ulegało, że prędzej spędziłby wieczór przy szklance dobrej whisky w Liquid Paradise, aczkolwiek pierwsza myśl na temat dam z wyższych sfer sięgała bardziej ich niezaprzeczalnej dumy. Spodziewał się, że wzorcowe lady prędzej zgodzą się marznąć nim znajdą coś odpowiedniego, tu miał zaś żywy przykład innego postępowania. Fakt, nie próbował wcisnąć jej w ramy typowej wychowanki szlachetnego rodu, niemniej, wciąż był z lekka zaskoczony. Uniósł uprzejmie ramię, oferując jej niezawodną pomoc w przebrnięciu do wejścia przez zaśnieżoną ścieżkę - przypuszczając, że w ogóle tam była, spod warstwy białego puchu nic już nie było widoczne. Czyżby wchodził w etap życiowy, w którym przebywanie w podobnych spelunach było mu pisane? Krótki pobyt w Parszywym Pasażerze pod koniec maja, teraz to - zerknął rozbawionym wzrokiem na nazwę - Pod Wypatroszonym Zającem.
- Jest lady fanką polowań? - zapytał, posyłając jej krótkie spojrzenie, nie szczędząc ironicznego uśmieszku, raczej z samej sytuacji, niż rozsądnej opcji schowania się przed mrozem. Miał cichą nadzieję, że w środku nie przywita ich żadne wypatroszone zwierzę. On sam niekoniecznie upodobał sobie rozrywkę pod postacią pogoni za zwierzyną, przyzwyczajony do oglądania jej żywej i spokojnej w lesie nieopodal Silverdale. Teraz dom stał się kolejnym zmartwieniem. Zniszczony, ponury, rozdzierający. Nie mógł przyzwyczaić się do myśli, że teraz musiał wracać do innego miejsca.
Otworzył przed znajomą-nieznajomą drewniane drzwi, tym samym odgarniając sporo śniegu spod samego wejścia - w pewnym momencie musiał popchnąć je solidniej, śnieg lepił się i blokował skrzydło przed swobodnym ruchem, ale udało im się wejść do środka. Jeśli z zewnątrz, zabielony i ukryty pod płachtą śnieżynek, budynek wyglądał niezachęcająco, w środku robił jeszcze gorsze wrażenie. Spojrzenia skierowały się na nich, przez chwilę łypiąc, lecz klienteli - jeszcze - nie było zbyt wiele.
- Spróbujmy ugrać coś odpowiedniego - mruknął, posyłając kobiecie kolejne krótkie zerknięcie, nim ruszył z wolna do barmana, przez chwilę negocjując z nim różne opcje. Wyglądało na to, że mogli nawet znaleźć miejsce wolne od wzroku hołoty. Świetnie. Odebrał uprzejmie płaszcz, odsunął krzesło i zajął drugie miejsce, rozglądając się swobodnie po pomieszczeniu. Nie czuł się skrępowany - rzadko kiedy spotykało go to przykre uczucie.
- A więc los jednak posiadł swoje specyficzne sposoby na kontynuacje dworskich gier. Jaką barwę życzy sobie lady w dzisiejszym szkle? - ponoć za dodatkową opłatą koloryt alkoholu mógł być oglądany przez czystą szklankę.
psithurism (n.)
the sound of rustling leaves or wind in the trees
Powrót do góry Go down
Elisabeth Parkinson
Elisabeth Parkinson

Nieaktywni rycerze
Nieaktywni rycerze
https://www.morsmordre.net/t3102-elisabeth-parkinson https://www.morsmordre.net/t3136-persephone https://www.morsmordre.net/t3137-amici-fures-temporum https://www.morsmordre.net/f110-cotswolds-hills-broadway-tower https://www.morsmordre.net/t5184-skrytka-bankowa-nr-804 https://www.morsmordre.net/t3276-elisabeth-parkinson
Zawód : tłumacz
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
I'm cold-hearted and evil.
And I'm vengeful.
OPCM : 6
UROKI : 8
ELIKSIRY : 1
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 6/36
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarownica

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime22.02.18 21:29

Domyślała się, iż jej propozycja mogła wydać się zaskakująca. Wszak szlacheckie wychowanie nakazywało omijać podobnych miejsc, nie wspominając już o dumie zakazującej przebywania z motłochem. Elisabeth jednak przywykła do podobnych lokalizacji, wielokrotnie skradając się do takowych pod postacią małego czarnego kota, nasłuchując różnych nowinek i ciekawych sekretów. Nie oznaczało to naturalnie, że sprawiało jej przyjemność siedzieć w zatęchłych barach czy zabrudzonych ulicach. Bardziej postrzegała to jako konieczność i swoistą opłatę za otrzymywane w zamian informacje. Coś za coś...
Bez wahania przyjęła ofiarowaną jej pomoc, chwytając się jego ramienia. Przeprawa przez wciąż rosnące zaspy nie należała do łatwych, a zacinający po twarzy śnieg znacznie utrudniał widoczność. Czy wcześniej ktoś potrafił przewidzieć tak diametralną zmianę pogody? Elisabeth nie podejrzewała o to nawet najzdolniejszych jasnowidzów - od początku maja wszystko rządziło się własnymi prawami.
- Owszem, poluję na zagadkowe rozmowy z intrygującymi nieznajomymi - odpowiedziała z lekkim rozbawieniem. Nie spojrzała jednak na mężczyznę. Liczyła, że w budynku nie przywita ich stłoczona w kupie gromada klienteli. Dzięki pogodzie było to dość prawdopodobnie. Choć sama zaproponowała wejście do środka, to zależało jej na uniknięciu nieprzyjemnych spojrzeń rzucanych przez bywalców podobnych miejsc. Wywoływało to u niej często niekontrolowane obrzydzenie. Już po wejściu jednak ze skrywaną ulgą mogła stwierdzić, że niewiele osób zaszyło się w pubie.
Nie poszła za nim, zostając zaraz przy drzwiach. Próbowała strzepać z siebie lepiące płatki śniegu, które zmieniły wcześniej całkowicie czarny płaszcz w biały płaszcz w czarne ciapki. Słuchała jednak rozmowy z barmanem z zainteresowaniem odkrywając "sposoby" lorda na dobre miejsce. Ich efekt był dość dobry, bowiem dano im możliwość zajęcia jednego z bardziej ustronnych stolików. Tam już w spokoju mogła pozbyć się okrycia wierzchniego, siadając na jednym z miejsc. Dłonią odgarnęła pojedyncze lepiące się do czoła kosmyki w duchu gratulując sobie za spięcie ich w kok. Swobodnie oparła się o oparcie, przy tym jednak dbając o w miarę odpowiednią dla niej pozycję. Mogła nie czuć się skrępowana, co jednak nie oznaczało, iż miała porzucić maniery.
- Przy okazji naszej ostatniej rozmowy padło stwierdzenie, iż los bywa przewrotny - odpowiedziała z uśmiechem. - Dzisiejszy dzień to dość mocny dowód potwierdzający je.
Elisabeth nie była kobietą wierzącą w przeznaczenie czy los. Czyż nie była to jednak gra pozorów?
- Jestem miłośniczką koloru winnego, lecz tym razem skuszę się na złotą barwę Czarodziejskiego Miodu Pitnego - powiedziała po wyraźnej chwili wahania. - Podobno pomaga w przeziębieniach, a i z pewnością rozgrzewa.
Trunek odpowiedni więc na obecne warunki panujące na dworze.
A little learning is a dangerous thing...

Powrót do góry Go down
Ulysses Ollivander
Ulysses Ollivander

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander https://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 https://www.morsmordre.net/t4213-ufo-z-lasu https://www.morsmordre.net/f207-lancashire-silverdale-posiadlosc-ollivanderow https://www.morsmordre.net/t4227-skrytka-bankowa-nr-1059#86421 https://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
Zawód : wytwórca i znawca różdżek
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler

and somehow
the solitude just found me there

OPCM : 20
UROKI : 20
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Stolik na uboczu YtUdlyQ

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime04.03.18 13:37

Rozmyślania, gdy dał im nieco czasu, zabrnęły dalej, pozwalając na wyprowadzenie kilku przypuszczeń. Przyjmował możliwość, iż razem z pierwszym skrzyżwoanym spojrzeniem początkującym te spotkanie, momentalnie wróciła do podjętej wcześniej gry, sprytnie kryjąc swoją tożsamość, charakter oraz upodobania, znacznie przebijając niechęć ciekawością - co oczywiście mogło mu tylko schlebiać. Ostatnio ulegał również licznym podejrzeniom, spowodowanym chwiejnymi uwarunkowaniami rzeczywistości, tym bardziej niepewnie traktując nieznajomych i dopatrując się w nich objawów nieścisłości - te przecież mogły odczucia potęgować. Zdał się na instynkt, przyjmując tak lekkie wejście do knajpki za nieco zbyt naturalne na pokazowe wystudiowanie. On sam posłał tu i ówdzie niepewne spojrzenie, kontrolując otoczenie ciut bardziej, niż faktycznie miał to w zwyczaju - bez wątpienia czuł się pewniej, niż na to wyglądał. Pobieżnie znał zasady funkcjonowania takich miejsc, z czym nie zamierzał się zdradzać, zaś nieznana mu z nazwiska lady nie tylko pokazała lekkość - została nawet sama przy drzwiach, narażając się na spojrzenia całego przybytku. Niemniej, szlacheccy wychowankowie wyjątkowo często mieli coś za uszami. Spod warstw ich amatorskiego aktorstwa wyczytał pewne wskazówki, lecz gdyby ktoś w aktualnym momencie zmusił go do typowania, raczej nie skłoniłby się na przypisanie ciemnowłosej w szeregi Parkinsonów - idąc krzywdzącymi stereotypami, oczywiście, ignorując wszelkie spektra indywiduów. Mimo wszystko, pewnych podobieństw ciężko było się wyprzeć.
- Najwyraźniej uparł się na wciśnięcie nam do rąk własnych specjalnej historii. Stwórzmy ją, nie mając praw, by mu się sprzeciwiać - zawyrokował potencjalną propozycją, będącą jak pytanie retoryczne, z odpowiedzią postanowioną z góry. W spojrzeniu zaigrała pojedyncza nuta prowokacji, ironicznego rozbawienia i choćby chciał, nie potrafił pozbyć się z błękitnej toni czujności. Nie w tych miesiącach i okolicznościach. Kiwnął głową, z uprzejmością przyjmując życzenie. - W takim wypadku ciepłe, szlachetne złoto. Drobne niedogodności zmuszają mnie do chwilowego pozostawienia lady w samotności - gdyby posłał barmanowi sugestywne spojrzenie, może przywędrowałby do stolika, nie miało to jednak znaczenia. Wrócił po chwili z dwoma złotymi trunkami - miód znalazł się przed Elisabeth, sam zaś między palcami trzymał szkło z Ognistą Whisky. Milczał chwilę, w krótkim zamyśleniu utkwiwszy wzrok gdzieś w kącie sufitu, obleczonego pajęczą nicią, lecz wrócił do znajomych tęczówek.
- Oddaję pierwsze pytanie w twoje ręce, madame - mruknął, ignorując na moment dworskie maniery i odszukując w kieszeni marynarki papierośnicę. Wysunął ją lekko w stronę kobiety, z niemym pytaniem.
psithurism (n.)
the sound of rustling leaves or wind in the trees
Powrót do góry Go down
Elisabeth Parkinson
Elisabeth Parkinson

Nieaktywni rycerze
Nieaktywni rycerze
https://www.morsmordre.net/t3102-elisabeth-parkinson https://www.morsmordre.net/t3136-persephone https://www.morsmordre.net/t3137-amici-fures-temporum https://www.morsmordre.net/f110-cotswolds-hills-broadway-tower https://www.morsmordre.net/t5184-skrytka-bankowa-nr-804 https://www.morsmordre.net/t3276-elisabeth-parkinson
Zawód : tłumacz
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
I'm cold-hearted and evil.
And I'm vengeful.
OPCM : 6
UROKI : 8
ELIKSIRY : 1
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 6/36
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarownica

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime18.03.18 13:29

Po ich pierwszym spotkaniu kilka razy przyłapywała się na powracaniu myślami do tak przeprowadzonej przez nich rozmowy. Lubiła wówczas przywoływać wszystkie szczegóły, które udało jej się dopatrzyć - gesty, ton głosu, spojrzenia, dobierane dokładnie słowa... Pod zaprezentowaną przez lorda maską, próbowała się dopatrzyć tej prawdziwej twarzy, która mogłaby naprowadzić ją na pochodzenie rozmówcy. Była tego ciekawa, lecz z drugiej strony próbowała niemalże od razu odrzucać wszelkie domysły. W pewnym stopniu podobała jej się tajemnica okalająca ich znajomość.
Kimże my w końcu jesteśmy, by mu się sprzeciwiać - przemknęło jej przez myśl w odpowiedzi na słowa mężczyzny, nie pozwalając im jednak zawisnąć w powietrzu między nimi. Uniosła jedynie lewy kącik ust, tym jedynie gestem wyrażając swoją zgodę kontynuowanie tej historii. Kiedy zaś tamten na chwilę się oddalił, pozwoliła sobie na chwilę dygresji. Czy już zawsze mieli pozostać dla siebie znajomymi/nieznajomymi? Wątpiła w taką możliwość. Prawdopodobnie jeden wspólny znajomy i oni na sabacie wystarczyło, by cała kotara opadła, ukazując ich sobie w pełnej krasie.
Odgarnęła pojedynczy mokry kosmyk, który spoczął na jej policzku. Nie czuła żalu z powodu niechybnego odkrycia tożsamości mężczyzny. Jednocześnie nie czuła jednak niecierpliwości. Wszystko toczyło się swoim własnym tempem, pozwalając im poznać się nawzajem w ten dość interesujący sposób. Dzisiaj zaś miała nadejść kolejna porcja prawdy i kłamstwa płynące z ich ust.
Spuściła wzrok na postawiony przed nią trunek, którego złota barwa przywoływała rodową biżuterię. Czy kiedykolwiek przeszło mu przez myśl, iż mogła należeć do takiego rodu?
Podniosła wzrok na mężczyznę, opierając się wygodnie o oparcie siedziska. Na chwilę wstrzymała się z pytaniem, utrzymując ciszę pomiędzy nimi. Pokręciła głowa, odmawiając tym samym na propozycję mężczyzny. Nie paliła i prawdopodobnie nigdy nie miała tego zmienić.
- Nie wygląda pan na miłośnika lepienia bałwanów i jeżdżenia na sankach - powiedziała w końcu, tym samym próbując przemycić do swojego stwierdzenia nie wypowiedziane na głos pytanie: Co zatem skłoniło Cię do opuszczenia ciepła pokoju na rzecz przeszywającego chłodem powietrza?
Może tak jak ona nie wiedział, jak drastycznie pogoda się zmieni.
A little learning is a dangerous thing...

Powrót do góry Go down
Ulysses Ollivander
Ulysses Ollivander

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander https://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 https://www.morsmordre.net/t4213-ufo-z-lasu https://www.morsmordre.net/f207-lancashire-silverdale-posiadlosc-ollivanderow https://www.morsmordre.net/t4227-skrytka-bankowa-nr-1059#86421 https://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
Zawód : wytwórca i znawca różdżek
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler

and somehow
the solitude just found me there

OPCM : 20
UROKI : 20
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Stolik na uboczu YtUdlyQ

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime13.06.18 19:16

Chłodna strużka stopionego śniegu spłynęła wolno, miękko znacząc ostrą kość policzkową, w świetle płomyków świec podkreśloną złowróżbnym cieniem. Gdyby kropla podążyła innym torem, mogłaby przypominać łzę, lecz przy absolutnie spokojnym wyrazie twarzy stanowiłaby nienaturalny element. Zwłaszcza, gdy pierwszą częścią odpowiedzi okazał się krótki śmiech, noszący nawet znamiona serdeczności. Palce zastukały wesoło o szklankę,  spojrzenie uniosło się ku oczom Elizabeth. - To nie pytanie - stwierdził prostodusznie, udając, że nie doszukał się w tych słowach zagadki, jaką najwyraźniej chciała rozwikłać, zaraz jednak  dodał - Zima mi nie przeszkadza, jeśli to rzeczywiście jest przedmiotem ciekawości. W aktualnym stanie ciężko zaprzeczyć, iż jest nieco nie na rękę. Zdaje się, że przyroda ledwo co obudziła się ze snu, a coś uparcie próbuję ponownie wepchnąć ją w ramiona Morfeusza - podsumował panującą na zewnątrz, nienaturalną sytuację. Wzrok mimowolnie powędrował w bok, jakby w ten sposób miał dojrzeć białą zawieruchę, ale w zasięgu spojrzenia nie było nawet okna, więc wzruszył ramionami w zastanowieniu, upijając łyk ognistej whisky. Był winien kobiecie odpowiedź na nie-pytanie. - Nie da się ukryć, to niespecjalnie moje zainteresowania. Choć chciałbym móc cofnąć się do czasów, kiedy lepienie bałwana sprawiało radość - wyznał ponuro. Chyba nie było takich czasów. Nie przepadał za zimą już jako dziecko, kiedy jeszcze nie wiedział, że również jest potrzebna. Biały puch przykrywał drzewa - łyse, obce i ciche. Był niecierpliwy, kiedy spały, denerwował się, że musi na nie czekać. Wolał śnieżki niż bałwana - tak, teraz sobie przypominał. I jezioro, zamarznięte jezioro, po którym jeździli na łyżwach. Mimo przyjemnych wspomnień, uśmiech nie ocieplił twarzy, podsuwając jeszcze drobną skazę na szczęściu, a raczej szczęście utracone. Panna Meadowes zostawiała na szklistej tafli najzgrabniejsze ślady.
Był zmęczony i kiedy spochmurniał lekko, mogła z łatwością zauważyć tego objawy. Milczał, popalając z wolna magicznego papierosa. Dopiero po porzuceniu zamyślenia życie wróciło na jego lico, ale oznaki trudów ostatnich miesięcy wciąż czaiły się, jak cienie. - Jak radzisz sobie z anomaliami? - zapytał, krótko, bez ogródek, odnosząc się do bardziej aktualnych spraw, w tyle zostawiając to, co traciło znaczenie w obliczu zagrożeń. Nie było szans, by ktokolwiek nie myślał o magicznym bezładzie. Nie pytał o przejście na ty, uznał bowiem, że moment jest odpowiedni. Skoro była chętna ciągnąć z nim gry pozorów, z pewnością była też gotowa na taki krok.
psithurism (n.)
the sound of rustling leaves or wind in the trees
Powrót do góry Go down
Ain Eingarp
Ain Eingarp

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Metamorfomag
Stolik na uboczu 3baJg9W

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime22.08.18 13:27

Ten dzień był tak bardzo parszywy, jak tylko mógłby być. Amarantha Poulter była kelnerką w pubie "gorszego sortu", Pod Wpatroszonym Zającem. Takiej pracy nie da się lubić, jednak mieszkanie samo się nie opłaci, głodna gęba dziecka sama się nie wypełni. W wakacje było najgorzej, Timothy spędzał je w końcu w domu - od września do końca maja nie musiała się tym zbytnio przejmować, problem powracał wraz z początkiem czerwca, kiedy trzeba było wypracować sobie odpowiednią rezerwę finansową. Do tego chciała zabrać swojego nastoletniego już syna na wakacje, takie z prawdziwego zdarzenia. Nigdy w końcu nie można było być pewnym, czy w kolejnym roku się to uda, a zza chwilę Timmy może przestać chcieć z nią pokazywać się gdziekolwiek.
Amarantha brała więcej zmian, w dłuższych godzinach, byleby tylko wysupłać wystarczającą kwotę. Czerwcowa śnieżyca nie ułatwiała wczesnego wstawania i późnych powrotów, do tego kapryśna pogoda zachęcała większą ilość ludzi do tego, by przycupnąć gdzieś na moment, nawet jeżeli przybytek ten był tak podrzędny jak Pod Wypatroszonym. Nie mówiąc już w ogóle o tym, jak codzienny trud zarabiania na życie uprzykrzały szalejące po Anglii anomalie. Gdyby Amarantha znalazła winnego tym wszystkim wydarzeniom to najchętniej udusiłaby delikwenta gołymi rękoma.
Udało jej się złapać chwilę oddechu, kiedy z brzękiem szkła odstawiła tacę na zmywak. Wpół leżąc na ścianie, opierając się na niej prawie bez sił, z cichym westchnieniem otarła czoło wierzchem dłoni. Była zmęczona, miała już dosyć, a ból w nogach przypominał jej, że to czternasty dzień z rzędu w tym okropnym pubie. Rozpakowując brudne szkło z tacy powtarzała sobie, że jeszcze tylko godzina i wróci do domu. Bardzo nie chciała myśleć o kolejnym dniu. Ani jeszcze jednym. Ani kolejnych. Z myślą o łóżku wzięła znów tacę w dłoń i poszła przejść się po drugiej części restauracji, tej w której znajdowały się bardziej ustronne zakamarki. Podchodziła już do siedzącej przy najbliższym stoliku pary, kiedy nagle, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia padła na ziemię, wijąc się w drgawkach, uderzając siedzącego przy stoliku mężczyznę wypuszczoną z rąk - na szczęście pustą - tacą.
I show not your face but your heart's desire
Powrót do góry Go down
Ulysses Ollivander
Ulysses Ollivander

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander https://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 https://www.morsmordre.net/t4213-ufo-z-lasu https://www.morsmordre.net/f207-lancashire-silverdale-posiadlosc-ollivanderow https://www.morsmordre.net/t4227-skrytka-bankowa-nr-1059#86421 https://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
Zawód : wytwórca i znawca różdżek
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler

and somehow
the solitude just found me there

OPCM : 20
UROKI : 20
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Stolik na uboczu YtUdlyQ

Stolik na uboczu Empty
PisanieTemat: Re: Stolik na uboczu   Stolik na uboczu I_icon_minitime25.08.18 16:06

Na tle śnieżnego krajobrazu, skrzętnie skrytego pod osłoną starych i nieco zbutwiałych desek, rozmowa płynęła w prawdziwie leniwym tempie, wprowadzając Ulyssesa w stan zakrawający nawet o przyjemny. Nie musiał nigdzie się spieszyć, a raczej uciszał wyrzuty sumienia, tłumacząc sobie, że wcale nie ma takiej potrzeby, z wolna sącząc whisky i bawiąc się w niewinne zgadywanki na temat lady o nieznanym sobie nazwisku, również angażując umysł do zaplatania pozorów wokół własnej osoby. Prawdopodobnie nie ruszyłby się z miejsca przez najbliższy czas, troszcząc się co najwyżej o dolewki do szklanek, lecz plan ten został pokrzyżowany nad wyraz prędko, tym samym wybijając Ollivandera z rytmu konwersacji. Wyczuł za sobą ruch, złapany w szelesty oraz niewybijające się zbytnio ponad gwar, acz wciąż słyszalne, szurnięcia butów, lecz nie zdążył jeszcze odwrócić się i skontrolować, któż postanowił dołączyć do ich prywatnego, dwuosobowego grona. Odpowiedź zaliczała się do jednej z najprostszych możliwych, zawarła się w bladym licu i podkrążonych oczach przepracowanej kelnerki szemranego lokalu - kobietę złapał wyłącznie kątem oka, kiedy padała na zakurzoną podłogę, już bez świadomości. Tak przynajmniej wnioskował, gdy jej ciałem zaczęły targać dreszcze, tworząc w całości bardzo przykry obraz. Taca ugodziła nieprzyjemnie w kolano mężczyzny - mimowolnie przykrył je dłonią, nie poświęcając bólowi ani trochę więcej ze swojej uwagi. Zerknął za to prędko na swoją towarzyszkę, w pierwszym momencie nie wiedząc, jak się zachować, lecz uczucie prędko minęło. Odsunął krzesło, starając się trzymać drewno z dala od poszkodowanej pracownicy, odepchnął tacę nogą i spróbował przytrzymać kobietę - a przynajmniej jej głowę, by nie doznała większych krzywd, kiedy obijała się bezwładnie o twarde panele.
- Zawołaj kogoś - syknął do Elisabeth, wskazując jej ruchem głowy bar, skryty za ścianą. Inna kelnerka, barman, ktokolwiek. - Barman, idź po barmana - poprosił, nie czując się zbyt pewnie w roli bohatera, lecz mimo wszystko - nie mógł zostawić kobiety na pastwę losu i wyjść stąd, jak gdyby nigdy nic nie miało miejsca. Potrzebowała pomocy i najwyraźniej solidnego odpoczynku. Nie zamierzał wtrącać się w system pracy, wysokość zarobków ani w żadne inne sprawy pubu, lecz czyjekolwiek zdrowie nie było kwestią, jaką można by swobodnie bagatelizować. Z barmanem rozmówił się bardzo szybko, nie bawiąc się nawet w sugestie odnośnie kelnerki, lecz zapamiętując, że w razie potrzeby, można to miejsce zgłosić do odpowiednich urzędów.

| zt
psithurism (n.)
the sound of rustling leaves or wind in the trees
Powrót do góry Go down
 

Stolik na uboczu

Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Londyn :: Okolice :: Przedmieścia Londynu :: Pub "Pod Wypatroszonym Zającem"-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-20