Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Listy do mistrza gry
AutorWiadomość
First topic message reminder :
Sowa mistrza gry
Chciałbyś wysłać wiadomość do postaci odgrywanej przez mistrza gry, postaci NPC? A może zależy Ci na kontakcie z którąś z instytucji czarodziejskiego świata, londyńską, brytyjską... zagraniczną? Chcesz skontaktować się z redakcją którejś z wydawanych gazet? Twoja sowa z pewnością odnajdzie adresata listu, gdziekolwiek się nie ukrywa!
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Listy do mistrza gry - Page 24 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down


list do dyrektora dippeta
Jayden Vane
Dyrektorze,
Na pewno zauważył Dyrektor w ostatnim czasie moją ograniczoną obecność w Hogwarcie. Niestety z uwagi na aktualny stan rzeczy oraz sprawy życia codziennego nie jestem w stanie wykonywać obowiązków opiekuna domu należycie ani zapewnić naszym podopiecznym uwagi, na jaką zasługują. W pierwszej linii zamierzam być ojcem, co koliduje z bezkompromisowym przywiązaniem do szkolnych murów.

Z wielkim żalem składam przeto rezygnację z posady opiekuna domu Ravenclaw, wierząc, iż znajdzie dyrektor odpowiedniego zastępcę zdolnego spełnić wszystkie wymogi, by być dla naszych uczniów właściwym wsparciem. Jak doskonale Dyrektor wie, czułem i wciąż czuję ogromny zaszczyt związany z oferowaną mi szansą w związku z tym stanowiskiem i nigdy nie zapomnę pokładanej we mnie wiary.

Gdybym znalazł inne rozwiązanie, nie sięgałbym się tej ostateczności.
Z wyrazami szacunku,

Jayden Vane
what survived may not be the same, but it's me
BEAUTIFUL AND KIND,
BUT sad

Jayden Vane
Jayden Vane
Zawód : astronom, profesor, publicysta, badacz, nauczyciel, ojciec
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Sometimes the truth
Isn’t good enough.
Sometimes people deserve more.
Sometimes people deserve
To have their faith rewarded.
OPCM : 43
UROKI : 25
ELIKSIRY : 2
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 12
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t4372-jayden-vane#93818 https://www.morsmordre.net/t4452-poczta-jaydena#95108 https://www.morsmordre.net/t4451-lucky-star#95083 https://www.morsmordre.net/f113-irlandia-killarney-national-park-theach-fael https://www.morsmordre.net/t4454-skrytka-bankowa-nr-1135#95111 https://www.morsmordre.net/t4453-jayden-vane

Powrót do góry Go down

Dziadku Ronaldzie Nie pozwolę czekać na siebie długo jak ostatnimi czasy.

Słyszałem o sytuacji, która przydarzyła się Prudence, bardzo mi przykro z powodu utraty jej uzębienia, na pewno rodzina zajmie się nią wystarczająco dobrze, by mogła ponownie świecić nie tylko wspaniałym przykładem odważnej, młodej kobiety, ale również pełnym, szerokim uśmiechem.

Wiesz dziadku, że nigdy nie próbowałem Was okłamać, dlatego nawet teraz nie będę się starał, mówiąc, że dobrze leży mi przystawanie na propozycję Pana lordaPana Macmillana.
Nie tylko w mojej głowie, ale również i przy boku pojawiła się kobieta, którą mam nadzieję niedługo z Wami poznać. Uratowała mnie i dała nowy sens, dlatego z niecierpliwością czekam na nasze kolejne spotkanie, żeby ją przedstawić.

Postaram się nie urazić Pana Lorda Macmillana, wierzę, że zrozumiesz. Wnuczek UrienPanie Lordzie Sorphonie Macmillan Wierzę, że ten list zastanie Cię w dobrym zdrowiu.

Bardzo dziękuję za możliwość powiększenia przyjaźni naszych rodzin kolejnym małżeństwem, jednak byłbym zwyczajnym okrutnikiem, godząc się na przyjęcie Prudence jako swojej małżonki. Wiem, że jest ona wyjątkową i indywidualną damą, która zawsze była bliska mojemu sercu jako droga koleżanka. Właśnie ze względu na to, nie chciałbym stawiać zarówno jej, jak i siebie w sytuacji, która mogłaby przynieść nam obopólną niekorzyść, ponieważ żadne z nas nie pała do siebie wystarczającymi uczuciami, by w dłuższej mierze mogły one przynieść coś więcej niż tylko rozterkę.
Niezmiernie cieszę się, że moja siostra Ria była w stanie połączyć zarówno nasze rodziny, jak i własne uczucia do osoby, za którą wyszła. Mam nadzieję, że pomimo odpowiedzi na pytanie zamieszczone w liście wciąż będziemy w stanie stanąć ramię w ramię przeciwko złu, które szerzy się po Anglii.

PS Dziadek mówił, że już oddał przypominajkę. Urien Weasley
Ain Eingarp
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Metamorfomag
Listy do mistrza gry - Page 24 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

list do nestora A.J.Carrowa
PrzeczytajLord Ares Carrow
Szanowny Lordzie Nestorze,

Składam podziękowania, bo nie jestem sobie w stanie wyobrazić ogromu pracy, którą musiałeś włożyć, aby doprowadzić do zawarcia tej umowy z Lordami Nortfolku. Zaręczam, że tym razem, Twoja nieomylność napotka z mojej strony pełne wsparcie. Tak się składa, że poznałem Lady Junonę i miałem przyjemność rozmawiać z nią podczas tegorocznego Sabatu. Przyznaję, że jestem kontent z wyboru przyszłej małżonki.

Na dniach wybiorę się by podarować Lady klejnot, ale równocześnie będziemy z mym bratem, Lordem Ikarem, niebawem pochłonięci roztaczaniem opieki nad naszymi rozległymi ziemiami. Dlatego chociaż rozumiem powagę zawartego narzeczeństwa, proszę o cierpliwość w sprawach przygotowywania do ślubu. Mam wszakże nadzieję, że tym razem nie musimy się śpieszyć ze ślubem.

Jeszcze raz dziękuję za pamięć
Z wyrazami szacunku,

Lord AC
Ares Carrow
Ares Carrow
Zawód : biznesman, zarządca w stajniach
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Hard work and ambition are vulgar.
OPCM : 6
UROKI : 23
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8988-ares-carrow https://www.morsmordre.net/t9000-cooper#270633 https://www.morsmordre.net/t9001-ares#270653 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9139-skrytka-nr-2118#276166 https://www.morsmordre.net/t9066-a-carrow#319475

Powrót do góry Go down

list do nestora Koronosa Traversa
Przeczytaj Junona Travers
Drogi wuju Choć nie przeczę, że ta wiadomość była dla mnie sporym zaskoczeniem to czuję radość na myśl o pokładanej we mnie dumie. Nie pozostaje mi nic innego niż obiecać, że postaram się ze wszystkim sił, by nie zawieść mojej rodziny. Zdążyłam już poznać lorda Carrowa i wierzę, że udało nam się zdobyć nić porozumienia, na podstawie której przy odrobinie szczęścia, cierpliwości i ciężkiej pracy zbudujemy szczerą relację w przyszłości. Choć nie zawsze chętnie spełniałam obowiązki związane z mym urodzeniem wiem, że teraz moja postawa musi ulec zmianie. Lord Carrow zostanie przyjęty w godny sposób, a ja będę szczęśliwa mogąc nazwać się jego narzeczoną.
Zawsze oddana
Junona TraversCome out, sea demons wherever you are
your queen summons you

Junona Travers
Junona Travers
Zawód : geograf, podróżnik teoretyczny, naukowiec
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Samotność ma swoje przywileje; w samotności można robić to, na co ma się ochotę.
OPCM : 12
UROKI : 12
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 9
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej
Listy do mistrza gry - Page 24 8c6f5322fc5d1cd28ee44f2c67beee1b
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7691-junona-travers#212825 https://www.morsmordre.net/t7707-tryton#213478 https://www.morsmordre.net/t7706-little-mermaid#213460 https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t7792-skrytka-bankowa-nr-1852#217645 https://www.morsmordre.net/t9944-j-travers#300621

Powrót do góry Go down

list do nestora rodu Bulstrode, sir Dagoneta, został doręczony przez służbę

Przeczytaj luty 1958
Sir Dagonecie, lordzie nestorze,

Drogi Wuju, chciałem odwiedzić Cię osobiście, lecz służba przekazała mi, że jesteś zbyt zajęty, by się spotkać, mam zatem nadzieję, że gdy przekażą Ci mój list, zastanie Cię on w dobrym nastroju i że znajdziesz chwilę na pochylenie się nad moją prośbą.
Wuju, mogę sobie tylko wyobrażać jak wielki ciężar spoczywa na Twych barkach, mogę sobie tylko wyobrażać jak wielkich trudów się podejmujesz, by planując mariaże latorośli Bulstrode z innymi rodami odpowiednio umocować nasze nazwisko, lecz jeśli tylko taka będzie Twa wola, chciałbym wyręczyć Cię w jednej z kwestii bezpośrednio dotyczących mojej osoby.
Wuju, nie przedłużając wstępu, pragnę Cię prosić o pozwolenie na rozpoczęcie rozmów z lordem nestorem Tristanem Rosierem w sprawie mojego ożenku z jego młodszą siostrą, lady Fantine Rosier. Minęło już wystarczająco dużo czasu od śmierci Callisto, a ja sam coraz częściej drżę w obawie o kruche zdrowie mojego pierworodnego i wiem już z całą pewnością, że nadszedł odpowiedni moment, bym ponownie przysłużył się naszemu rodowi. Jednocześnie wierzę, że po moim ostatnich działaniach, podjętych zarówno na terenie znajdujących się pod Twoją protekcją ziem, jak i w szeregach Rycerzy Walpurgii, posiadam wystarczająco silną pozycję negocjacyjną, by rozpocząć pertraktacje z lordem Rosierem i nie zostać z miejsca odrzuconym.
W moim planie próżno szukać naiwnych zrywów serca, całość jest dyktowana decyzją ściśle polityczną - w obecnym układzie krajowej władzy, zarówno pozornej, jak i zakulisowej, trudno o lepszą partię, mogącą zapewnić nie tylko odbudowanie zrujnowanych przed laty relacji z lordami Kent, ale i wynieść nasz ród na szczyty. W ostatnich miesiącach miałem sposobność kilkakrotnie spotkać się z lady Fantine, jest młodą damą o wyrazistym charakterze godnym Rosierów, jednak wierzę w to, że w odpowiednich okolicznościach i przy odpowiednim kształtowaniu zdoła rozkwitnąć pod nowym nazwiskiem zgodnie z ideałami, jakimi pozostajemy wierni.
Nie będę mydlił Ci oczu, Wuju, rozmowy te z pewnością nie będą łatwe, jeśli jednak pójdą po mojej myśli, płynące z nich korzyści po wielokroć przewyższą poniesione trudy. Wolałbym nie zwlekać z podjęciem negocjacji; z końcem roku za lorda Traversa została wydana starsza z dwójki sióstr, lady Melisande, uprzednio przyobiecana memu tragicznie zmarłemu kuzynowi, lordowi Alphardowi Black, śmiem więc podejrzewać, że lord Pollux podejmie próbę wyswatania kolejnego ze swych potomnych z lady Fantine, będącej już ostatnią z Róż na wydaniu - i pewnie nie on jedyny, sojusz z Rosierami to teraz szczególnie łakomy kąsek dla wielu rodów. Oby więc przypadł w udziale nam.

Czekam cierpliwie na Twą decyzję - zaakceptuję ją z pokorą, jakakolwiek by ona nie była.

Zawsze oddany,
Maghnus Bulstrode

half gods are worshipped
in wine and flowers
real gods require blood


Maghnus Bulstrode
Maghnus Bulstrode
Zawód : badacz starożytnych run, były łamacz klątw, cień i ciężka ręka w Piórku Feniksa
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
gore and glory
go hand in hand
OPCM : 24
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 24
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej
 death before dishonor
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t9868-maghnus-i-bulstrode https://www.morsmordre.net/t9891-helios#299311 https://www.morsmordre.net/t9887-mouth-full-of-white-lies#299287 https://www.morsmordre.net/f377-gerrards-cross-bulstrode-park https://www.morsmordre.net/t9894-skrytka-bankowa-nr-2246#299355 https://www.morsmordre.net/t9896-maghnus-bulstrode#299374

Powrót do góry Go down

Przeczytaj
Drogi Wuju Rubeusie, od dostawy tych jedwabi zależała cała seria podszewek, które miały powstać dla ostatniej serii zimowych sukni. Wprost nie mogę uwierzyć, że odważono się wymierzyć tak siarczysty policzek w renomę Parkinsonów. Oczywiście, jak zdajesz sobie sprawę, wszystkie projekty przygotowane na tę okazję oraz przyjęte zamówienia muszą przejść szereg zmian. To zajmie nam całe tygodniu, a przed nami przecież wiosenna kolekcja. Nieistniejąca, wuju, nieistniejąca. Nie chcę dawać wiary, że nasi najbardziej zaufani dostawcy nie są w stanie wywiązać się ze zobowiązań. Czyż nie czeka nas zagłada?

Masz na myśli te koronki, które wyszły z mody tuż po przygotowaniu sukni, wuju? Przez całe tygodnie śniły mi się całymi nocami i do dziś nie jestem w stanie spojrzeć na to wszystko trzeźwym okiem. Szczerze doceniam Twoją troskę, sir, jednak obawiam się, że lady Vivienne może nie przyjąć zbyt dobrze tego miłego gestu z naszej strony. Biedactwo cierpi na skromność, której nie mogę z niej wyplenić. Wstydzi się swoich kształtów, a Merlin mi świadkiem, że w tej sukni wyglądałaby zjawiskowo. Jak na kogoś, kto nie pochodzi z dumnej linii Parkinsonów, rzecz jasna.

Projektant? Śmiem twierdzić, sir Rubeusie, że w procesie tej katastrofalnej kreacji nie brał udział nikt, kto mógłby poszczycić się tym mianem. Lady Nott musiała być doprawdy zdruzgotana tym faux pas, ale – jak zawsze – nie pisnęła nawet słowem, które mogłoby kogoś urazić. Naturalnie nikt z naszej rodziny nie brał udziału w tym wytwórstwie modopodobnym. Ufam jednak, że jeśli coś takiego rzeczywiście miałoby miejsce, pozbawiłbyś nazwiska bez wahania tego, kto wykazał się absolutnym brakiem gustu.

Wuju, nie śmiałbym sprzeciwić się Twojej woli. Jak dobrze wiesz, praca w Domu Mody pochłania mnie bez reszty i tam spędzam niemal cały swój czas. To oczywiście doskonała okazja, by zaznajomić się z damami, których nie miałem przyjemności poznać. Czy wspominałem Ci, że naszą perfumerię odwiedziła lady Cordelia Armanda Malfoy? Córka Ministra Magii, jeśli się nie mylę. Urocza osoba, przyjęła moją poradę w kwestii doboru odpowiednich perfum i zdaje się, że to jej piękna, różowa suknia z niebywałą gracją wirowała na parkiecie w trakcie Sabatu? Wprost wyborny gust!

Nie martw się, drogi wuju. Jak tylko uporamy się z problemem jedwabiu, zaproszę lady Malfoy na spacer po naszej okolicy. Może któryś z uroczych zakątków Cotswolds? Zapytam lady Nott o radę w tej kwestii. Jestem pewien, że udzieli mi odpowiedzi najlepszej z możliwych!

Z serdecznymi pozdrowieniami, Edward
Edward Parkinson
Edward Parkinson
Zawód : krawiec, projektant
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Wild things that turn me on
Drag my dark into the dawn
OPCM : 2
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 3
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9457-edward-parkinson-budowa#288270 https://www.morsmordre.net/t9541-czarus https://www.morsmordre.net/t9540-rece-drza-gdy-zbieram-twoja-miare#290099 https://www.morsmordre.net/f170-gloucestershire-cotswolds-hills-broadway-tower https://www.morsmordre.net/t9572-skrytka-nr-2183 https://www.morsmordre.net/t9573-edward-parkinson#291128

Powrót do góry Go down

Strona 24 z 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Listy do mistrza gry

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach