Wydarzenia


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Louis Bott

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Louis Bott
avatar

Niemagiczni
Niemagiczni
https://www.morsmordre.net/t1671-louis-bott https://www.morsmordre.net/t1846-niemugolska-poczta-lou#24237 https://www.morsmordre.net/t1672-louis-bott#17379 https://www.morsmordre.net/f95-baker-street-69 https://www.morsmordre.net/t5152-louis-bott
Zawód : Student astrofizyki i kosmologii, pracuje dorywczo, uliczny grajek
Wiek : 21
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
Look up at the night sky
We are part of this universe,
we are in this universe,
but more important than both of those facts is that
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Mugol
universe is in us

PisanieTemat: Louis Bott   17.07.17 23:38

1. Na start banalnie - jaki jest ulubiony kolor Twojej postaci?
Nie ma ulubionego koloru. Po prostu. Jeśli chodzi o kolory ubrań, to woli ciemne - jak czarny, granatowy czy szary, ale żadnego nie faworyzuje.

2. Wykonaj "w imieniu" swojej postaci test MBTI. Jaki otrzymałeś wynik? Czy się z nim zgadzasz? Dlaczego?
Działacz (ENFP-A). "Nie interesuje mnie, ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy dla miłości, dla marzenia, dla przygody życia zaryzykujesz, że wezmą cię za głupca" - to chyba życiowe motto Louisa! Dusza towarzystwa (85% ekstrawertyka!), empatyczna i energiczna, która gaśnie w oczach, jeśli nie nie ma poczucia przynależności do jakiejś grupy. Ufa swojej intuicji, do tego jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią i wizjonerską naturą.

3. Jakie marzenie miała Twoja postać w dzieciństwie? Jak widziała swoją przyszłość?
Lou zawsze chciał być Królem Arturem (niestety w zabawach w Rycerzy Okrągłego Stołu zostawał Merlinem, bo za wolno biegał i nie nadążał za resztą dzieciaków nad czym strasznie ubolewał), potem marzył o zostaniu superbohaterem... Ewentualnie odkrywcą.

4. Jak wyglądało pierwsze zauroczenie Twojej postaci? Jeżeli jeszcze nie miało miejsca - jak myślisz, jak będzie wyglądać?
Był w liceum. Obiektem jego westchnień była starsza dziewczyna z żeńskiej placówki, pod którą wystawał z kumplami, wygłupiał się i grał na gitarze. Owa dziewczyna uważała, że śmieszny z niego dzieciak. I to by było na tyle.

5. Co o Twojej postaci mówi jej różdżka i w jaki sposób objawiają się u niej te cechy charakteru?
Lou nie ma różdżki podkówka ALE gdyby miał, to byłaby dość giętka, bo potrafi się dostosowywać do większości zmian i zawirowań w życiu. Byłaby z czerwonego dębu, bo to bystry chłopak o złotym sercu. A do kompletu sierść psidwaka, bo kto jak kto, ale Lou to przyjacielska dusza wierna bliskim niczym pie...psidwak.

6. Czy Twoja postać wciąż posiada swoją pierwszą różdżkę? Jeżeli nie - w jakich okolicznościach ją straciła? Jeżeli tak - czy ma do niej sentyment?
Nie posiadał i nie posiada.

7. Psidwak czy kuguchar?
Psidwak zdecydowanie. Lou z pewnością byłby zbyt wylewny w stosunku do kuguchara i zwierzak jak nic by go notorycznie drapał i gryzł.

8. Czy bogin Twojej postaci ulegał zmianom na przestrzeni lat? Jeżeli tak - dlaczego? Jakie wcześniej przyjmował formy?
Owszem, choć głównie opierał się na strachu Louisa przed samotnością - brakiem rodziców, brakiem przyjaciół. Ostatnio jednak bogin zmienił się w czarodzieja celującego w niego różdżką.

9. W jaki sposób Twoja postać odreagowuje stres?
Zależy jak wielki to stres - czasami wystarcza mu dobra zabawa z przyjaciółmi... ale jeśli to wyjątkowo przytłaczające zdarzenie, to nawet on potrzebuje też pobyć w samotności (byle nie za długo!) i pobrzdąkać na gitarze.

10. Twoja postać jest skowronkiem - lubi wcześnie wstawać i zasypiać, czy sową - późno chodzi spać i późno wstaje?
Jest sową, zdecydowanie, wiecznie spóźnioną na poranne zajęcia, wiecznie rano zaspaną... Baterie ma naładowane za to wieczorem - imprezować i koncertować może do białego rana.

11. Jak Twoja postać reaguje na krytykę - zarówno ze strony nieznajomych, jak i bliskich osób?
Raczej i jedną i drugą przyjmuje ze spokojem i uwagą. Jeśli uzna ją za uzasadnioną, wtedy bierze ją do siebie i stara się poprawić, jeśli nie, to udowodnia swoją rację.

12. Jakie jest ulubione miejsce Twojej postaci i dlaczego?
Gdyby mógł, to namiętnie przesiadywałby w obserwatorium astronomicznym, jak go stamtąd wyrzucają, to do oporu może przeczesywać sklepy muzyczne, a kiedy i te zamykają, chętnie zaszyje się w pubie z przyjaciółmi albo przy piwie albo na jakimś jam session. Ma wiele ulubionych miejsc, nie sposób wybrać jednego.


13. Czy Twoja postać ma jakieś rytuały - coś, co robi każdego dnia, np. przed wyjściem z domu lub pójściem spać? Jakie?
Pierwsze co robi po powrocie do domu, to włącza radio i nastawia swój ulubiony kanał. Przy nim czyta, gotuje, pisze i się uczy. Źle się czuje w ciszy. Oprócz tego systematycznie biega - codziennie spóźniony na poranne zajęcia.

14. Co przyczyniło się do tego, że Twoja postać posiada takie a nie inne poglądy polityczne?
Lou generalnie nie interesuje się polityką... ale jako osoba z natury tolerancyjna ma poglądy raczej liberalne. I jest absolutnym przeciwnikiem konfliktów zbrojnych. To wszystko najprawdopodobniej zasługa swojego nauczyciela jeszcze z Marston Green - Kingsleya.

15. Dlaczego amortencja Twojej postaci ma akurat taki zapach?
Zapach czekolady i kawy to zapach domu, dzieciństwa, a więc beztroskiego czasu, kiedy jeszcze miał rodzinę w komplecie. Palony tytoń kojarzy mu się zaś z wolnością i paczką przyjaciół, a więc to zapachy wszystkiego, co mu najbardziej drogie.

16. Czy Twoja postać dobrze wspomina szkołę? Dlaczego? Jeżeli była uczniem Hogwartu lub Beauxbatons - czy uważała, że pasuje do swojego domu?
Samej szkoły raczej nie wspomina dobrze - szczególnie jej początki, kiedy był tłamszony przez silniejszych chłopaków i nielubiany przez nauczycieli, ale czasy szkolne (rozumiane przez czas spędzony z przyjaciółmi ze szkoły) już za to wspomina bardzo dobrze.

17. Jak w mimice Twojej postaci odbija się jej zażenowanie?
Krzywi się, ewentualnie w delikatniejszej formie stara się to skrzywienie zamaskować krzywym uśmiechem.

18. Czy Twoja postać ma zwierzęta? Czy miała je w przeszłości? Jeżeli tak - jakie? Jaki jest jej stosunek do zwierząt?
Nie miał zwierząt, ale zawsze jakieś chciał. Najbardziej marzył mu się pies - najlepiej taki duży i kudłaty jak pies pasterski, z którym bawił się w dzieciństwie. Choć po tym jak pomagał Eileen w wybieraniu sowy... Och, sowę też mógłby mieć!

19. Czy Twoja postać dba o swój wygląd? Jak najczęściej się prezentuje? Jaką ma postawę, fryzurę, ubiór? Czy przykłada do niego wagę?
Niespecjalnie dba o swój wygląd. Nie ma na takie bzdury czasu, więc często chodzi z rozczochranymi włosami (i tak nie da się ich ułożyć) i w ciuchach, które pierwsze wpadną mu w ręce - jak stare dżinsy, sprana koszulka i zniszczona skórzana kurtka ojca. Lekko się garbi w towarzystwie kurdu... znaczy niższych od siebie.

20. Jakie złe wspomnienia wywołują spotkania z dementorami u Twojej postaci? Jeżeli nigdy nie miała z nimi do czynienia - jak myślisz, jakie by one były?
Lou nie miał do czynienia z dementorem... ale na pewno takie spotkanie skończyłoby się przywołaniem wspomnień śmierci najbliższych - matki i ojca.

21. O czym śni Twoja postać? Czy śpi spokojnie, może ma koszmary, a może nigdy nie potrafi zapamiętać swoich sennych wizji?
Obecnie ma koszmary o ciemności, zielonym blasku i bólu nie do opisania... ale jeszcze do niedawna spał dobrze śniąc o lataniu w kosmosie albo byciu czarodziejem.

22. Czy Twoja postać posiada jakieś charakterystyczne odruchy, mimowolne gesty, nerwowe tiki? Jeśli tak - jakie? W jakich sytuacjach się objawiają?
W zakłopotaniu pociera kark. A jak coś mu się bardzo podoba, to zazwyczaj kwituje to przeciągłym: "ale koooosmos".

23. Jak na przestrzeni lat zmieniała się relacja Twojej postaci z najbliższą rodziną? Co było tego powodem?
Relacje z matką miał dobre aż do jej śmierci, a z ojcem było różnie - szczególnie kiedy Lou był zaraz przed skończeniem jedenastu lat. Jego ojciec obawiał się, że Louis okaże się czarodziejem, co najwyraźniej ciężko było mu przyjąć. Po śmierci matki także się od siebie oddalili - każdy z nich na swój sposób odreagowywał stratę bliskiej mu osoby. Ostatecznie jednak dogadywali się doskonale i Lou dobrze wspomina czas spędzony z ojcem.  

24. Jaki alkohol najbardziej lubi Twoja postać i dlaczego? A może w ogóle nie lubi pić?
Lou lubi napić się piwa w dobrym towarzystwie. Mocniejszy alkohol za szybko uderza mu do głowy.

25. Jaki jest stosunek Twojej postaci do innych klas społecznych oraz osób o innej czystości krwi?
Lou nie zwraca na takie rzeczy uwagi. Liczy się dla niego tylko to, co człowiek sobą reprezentuje, a nie z jakiej rodziny pochodzi.

26. Co czyta Twoja postać przed snem? A może wcale nie czyta, a robi coś innego?
Czyta, czyta! Jeśli nie są to jakieś prace i artykuły o kosmosie, to sięga po książki science-fiction. Ma też wciąż słabość do komiksów o superbohaterach, które nieustannie przysyła mu z Ameryki Kingsley.

27. Jak wyobrażasz sobie swoją postać za dwadzieścia lat?
Lou nic a nic by się nie zmienił! Może trochę wyostrzyłyby mu się rysy twarzy, może nabrałby trochę ciała i, kto wie, może pokazałby mu się jakiś zarost (o, szaleństwo!), ale z usposobienia raczej zostałby takim samym dzieciuchem, jakim jest teraz. Może odrobineczkę spokojniejszym. Ociupinę.

28. Czy Twoja postać posiada przedmiot - może pamiątkę - do którego ma wielki sentyment? Jeśli tak, czym on jest?
Jest straszliwie sentymentalny i ma kilka pamiątek. Chodzi w kurtce ojca i pewnie nawet gdyby miał za co, to nie kupiłby nowej gitary, kiedy ma tą starą, zniszczoną, którą dostał od Kingsleya. 

29. Podaj jedną decyzję, która miała największy wpływ na to, kim obecnie jest Twoja postać. Czy Twoja postać podjęłaby ją ponownie, znając już konsekwencje?
Była to decyzja o powrocie do szkoły i kontynuowaniu edukacji, by dostać się na studia. Cel w życiu zaczął go napędzać i inspirować do działania, dzięki niemu przybył do Londynu, poznał swoją czarodziejską rodzinę i czuje się jak ryba w wodzie na uczelni... ale czy podjąłby tą samą decyzję jeszcze raz? Nie wiem tego ani ja, ani on. Gdyby rzucił szkołę, pracowałby razem z ojcem, a ten całkiem możliwe, że nie wysilałby się, by dostać lepszą robotę w fabryce i, kto wie, może wciąż by żył? Gdyby tak, to Lou poświęciłby bez wahania i swoje studia i świadomość istnienia magii.

30. Co dokładnie sądzi Twoja postać o czarnej magii?
Dokładnie - to nie wie za bardzo co to jest, ale strzelałby, że nic dobrego.

31. Czy Twoja postać przeklina? Jeżeli tak - jakich wulgaryzmów używa najczęściej?
Nie przeklina za dużo, a jak już, to ciężko to nazwać wulgaryzmami... Szczyt jego możliwości, to "cholera" i przeróżne sformułowania nawiązujące do kosmosu jak na przykład: "niech to czarna dziura pochłonie"

32. Co najbardziej lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
Dzięki swojej otwartości poznaje dużo, nowych ludzi, więc pewnie to... albo swój optymizm i energię, bo uwielbia nimi zarażać innych.

33. Czego najbardziej nie lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
Czasami wolałby być bardziej poważny, żeby ludzie nie traktowali go jak szczyla, który o niczym nie ma pojęcia... ale tylko czasami.

34. Jaki charakter pisma posiada Twoja postać? Czy przykuwa uwagę do tego, jak pisze, a może czyni to niedbale?
Zazwyczaj pisze niedbale, bo szybko. Jego pismo jest też przez to lekko pochyłe w prawo.

35. Czy Twoja postać posiada poczucie humoru? Jeżeli tak - jak byś je krótko opisał?
Oczywiście, że ma poczucie humoru! Krótki opis? BHP -
Bottowe Humoru Poczucie.


36. Jak myślisz, jakie wrażenie sprawia Twoja postać na obcych - swoją postawą, mimiką, tym, co mówi i w jaki sposób?
Lou raczej rozbrajająco działa na ludzi, zaraża optymizmem, uśmiechem i pozytywną energią... ale z pewnością znajdą się też tacy, którzy patrzą na niego z politowaniem i postrzegają jako głupkowatego dzieciaka.

37. Jaki jest stosunek Twojej postaci do dzieci? Jeżeli nie posiada własnych - czy chciałaby je mieć: teraz, kiedyś?
Lou jest przyjaźnie nastawiony do wszystkich zwierz... to znaczy stworzeń. Do dzieci również (chociaż raczej już tych kilkuletnich - do niemowlaków się woli nie zbliżać i zachować odpowiedni dystans). Ale że on miałby być ojcem? To chyba nie w tym życiu!

38. Jaki Twoja postać ma głos - niski, wysoki, chrypliwy, lekko piskliwy? Mówi w sposób znudzony, wiecznie obojętny, czy może śpiewająco? Nie boi się mówić głośno czy może eterycznie szepcze - nawet wtedy, gdy nikt jej nie podsłuchuje?
Ma odrobinę niższy głos niż można by sądzić po jego chłopięcym wyglądzie. To chyba przez to, że mówi trochę gardłowo... a oprócz tego trochę niedbale szybko wyrzucając z siebie słowa. I wciąż zdarza mu się, że plącze mu się język, bo za dużo myśli chciałby wypowiedzieć na raz.

39. Jeżeli Twoja postać mogłaby zmienić jedną rzecz ze swojej przeszłości, zapobiec jakiemuś wydarzeniu, podjąć inaczej jakąś decyzję - co by to było?
Gdyby mógł zmienić coś zupełnie dowolnego, to zmieniłby przeszłość tak, by jego mama nie zachorowała, a z takich rzeczy bardziej osiągalnych, to... zatrzymałby ojca w mieszkaniu tego jednego dnia, żeby ten nie miał wypadku w pracy.

40. Jak myślisz - jak zginie twoja postać?
Pomyślmy... w świecie pełnym nienawiści do mugoli, szlam i wszystkiego, co jest zaprzeczeniem czystej krwi czarodziejów, Lou, który ma czarodziejską rodzinę, czarodziejskich przyjaciół i tak się zafascynował magią i światem po tamtej stronie Dziurawego Kotła... to oczywiste, że znajdzie sposób, żeby polecieć w kosmos, odkryje piękną planetę i dożyje tam sędziwego wieku!
I don't recognize these eyes,
I don't recognize these hands,
Please believe me when I tell you that
This is not who I am


Powrót do góry Go down
 

Louis Bott

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Złote myśli-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-18