Wydarzenia


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Porządkowanie chaosu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
avatar

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
naczelny mąciciel
odwieczny
n/d
n/d
Do you wanna live forever?
99
99
99
99
99
99
Czarodziej

PisanieTemat: Porządkowanie chaosu   05.08.17 21:1404.05.1956

Porządkowanie chaosu

Tajemniczy wybuch

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja doszło do trudnej do wyjaśnienia magicznej eksplozji. Przetoczyła się ona przez cały Londyn dając we znaki się wszystkim czarodziejom, a nieraz także i mugolom. Ministerstwo Magii, w którym od odwołania Wilehelminy Tuft z urzędu Ministra Magii urzęduje jej syn (piszemy o tym na stronie 2), podaje, że potężna siła związana jest z czarną magią. Jej źródło pozostaje jednak nieznane. Urzędnicy starają się dopiero oszacować straty i opanować chaos, który zapanował w ciągu jednej nocy.

Niewiele można jeszcze o naturze wybuchu powiedzieć. Spowodował on liczne magiczne anomalie, których charakter pozostaje nieznany. Radzimy jednak trzymać się od nich z daleka, prawdopodobnie są niebezpieczne. O spotkaniu dziwnych wyładowań magii należy natychmiast poinformować odpowiednie organy. Oddział Kontroli Magicznej zadeklarował, że dokładnie zbada każdy zgłoszony przypadek i zapowiedział rozesłanie ulotek informacyjnych ostrzegających przed anomaliami. Jednostka powołana została specjalnie w celu naprawienia magii i zbadania jej dziwnego zachowania. Przekształcono w nią mugolską policję znajdując dla niej dużo lepsze zastosowanie.

W wyniku wybuchu wielu czarodziejów zostało przeniesionych daleko od miejsca zamieszkania. Eksplozja spowodowała także objawienia magii wśród mugoli i już zaobserwowano wzmożoną aktywność niekontrolowanych magicznych objawów wśród dzieci. Ciągle nie wiemy, co stało się między innymi z Gellertem Grindelwaldem. Dyrektor Hogwartu zniknął prawdopodobnie zmieciony przez tajemniczą magię. Więcej o jego zniknięciu piszemy na stronie 3.

Pojawiają się liczne teorie na temat tego, co dokładnie stało się tej nocy. Niektórzy mówią, że to przygotowywane przez byłą Minister zaklęcie mające spowodować wybuchy, o których pisaliśmy w poprzednim numerze. Ze względu na błąd miało dojść do wcześniejszej aktywacji, która pociągnęła za sobą liczne skutki uboczne takie jak chociażby anomalie. Inni zaś obwiniają Grindlewalda. To jego czar miałby spowodować szereg nienaturalnych sytuacji mających na celu ostatecznie zademonstrować światu jego potęgę. Ze względu na fakt, że nikt nie wie, gdzie podział się czarnoksiężnik, trudno ocenić prawdziwość tych teorii. Według naszych nieoficjalnych źródeł, w Biurze Aurorów przebąkuje się o powiązaniu wybuchu z niedawnymi przypadkami świetlistych czaszek na niebie. Wszystko to jednak niepotwierdzone żadnymi faktami teorie. Żeby poznać prawdę przyjdzie nam prawdopodobnie jeszcze trochę poczekać. Tymczasem należy wykazać się wzmożoną czujnością podczas korzystania z magii, która zachowywać może się w sposób zupełnie niekontrolowany.

Nowy Minister Magii

Wilhelmina Tuft po wypadku związanym z wybuchem magii odwołana została ze stanowiska Ministra Magii. Po niewyjaśnionym napadzie paniki, podczas którego przebiegła przez gmach Ministerstwa w samej koszuli nocnej krzycząc, że druzgotki planują na nią zamach i na mecie szalonego biegu rzuciła na swojego asystenta mordercze zaklęcie, została zamknięta w odosobnieniu. Spekuluje się, że w ostatnich latach swojej kadencji była pod wpływem bardzo potężnego imperiusa, o którego rzucenie podejrzewa się Grindelwalda. Na skutek nieodwracalnych zmian psychicznych, odsunięto ją od władzy i umieszczono w strzeżonej sali Św. Munga. Niektórzy jednak twierdzą, że w rzeczywistości trafiła do Azkabanu. Do czasu wyborów funkcję pełniącego obowiązki Ministra Magii sprawować będzie jej syn, Ignatius Tuft do tej pory będący sekretarzem swojej matki, w ostatnim czasie jednak odsuwany od wszelkich istotnych decyzji. Pierwszym krokiem nowego Ministra było wycofanie wszystkich dekretów ograniczających możliwości czarowania i swobody zgromadzeń. Odwołał także planowaną na maj akcję Cały naród wysadza swoją stolicę!. Przywrócił również rozwiązane wcześniej jednostki organizacyjne Ministerstwa. Rozpoczął starania o powrót do Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów. Trudno jednak powiedzieć, ile może potrwać zanim Wielka Brytania ponownie zostanie przyjęta w poczet członków MKCz. Zmiany zainicjowane przez byłą panią Minister były niestety proste do wprowadzenia, ale z ich skutkami borykać będziemy się prawdopodobnie przez kolejne lata.
Ignatius Tuft ma szansę na pełnoprawne stanowisko Ministra Magii jeśli wykaże się w czasie swoich rządów jako pełniący obowiązki.Zniknął dyrektor niech żyje dyrektor!

Po wydarzeniach z nocy 30 kwietnia na 1 maja wśród tych, którzy zniknęli jest między innymi Gellert Grindelwald. Nie odnalazł się w ciągu ostatnich czterech dni, w związku z tym rada nadzorcza Hogwartu uznała, że jego czas rządzenia szkołą dobiegł końca i na stanowisko dyrektora ponownie powołała Armando Dippetta. Piastował wcześniej tę funkcję, stąd z pewnością nie ma się, o co martwić, Hogwart jest w dobrych rękach. Ledwo pan profesor wrócił do znanego gabinetu, wycofał czarną magię z programu nauczania. Przywrócił także na stanowiska zwolnionych w ostatnich dniach kwietnia nauczycieli.Redakcja Proroka przeprasza

Na koniec tego numeru redakcja Proroka pragnie odciąć się od wszystkich artykułów z ostatnich lat, w których jawnie, niezgodnie z zasadami sztuki dziennikarskiej, broniła działań Grindelwalda.

Nowa Redaktor Naczelna
Flemeth Morgan
NekrologiWspółpracownicy żegnają zmarłego na służbie pracownika policji antymugolskiej, Johnny'ego Baxtera, pseudonim Klapa. Johnny, jeśli możesz nas przeczytać: twoja ostatnia misja znowu okazała się klapą, ale dla nas już na zawsze pozostaniesz bohaterem.

Przyjaciele żegnają Natalie Brown, która zmarła w wyniku ataku serpentyny w nocy z 30 kwietnia na 1 maja. Byłaś wybuchową dziewczyną, będzie nam brakowało Twojego poczucia humoru.

Żegnamy Amadeusa Wolfa, kochającego ojca i wspaniałego męża. Mam nadzieję, że tam, gdzie jesteś zupa już nigdy nie będzie przesolona.

Zrozpaczona żona i syn

Przyjaciele składają kondolencje rodzinie Amadeusa Wolfa. Wspaniałego człowieka, który miał pecha przenieść się do siedliska głodnych wilków. Wiemy, że walczyłeś dzielnie,
jak zawsze nieustępliwie, jak na windykatora przystało.

Przyjaciele z pracy

Z niezwykłym smutkiem zawiadamiam o śmierci wspaniałego brata. Theonie, twój bój z krakenem byłby pewnie bardziej niezapomniany, gdybyś nauczył się pływać, jak mówiłam ci w dzieciństwie. Mam nadzieję, że na dnie Morza Północnego znajdziesz wreszcie prawdziwych przyjaciół, których tak trudno było ci zdobyć na lądzie.

Siostra


Zachęcamy do przesyłania własnych nekrologów dotyczących majowego wybuchu na konto Czarownicy. Zostaną opublikowane w następnym numerze.


Powrót do góry Go down
 

Porządkowanie chaosu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Media :: Prorok Codzienny-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18