Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Dworki szlacheckie
AutorWiadomość
First topic message reminder :

Dworki szlacheckie

Temat do składania próśb o aktualizacje dworków szlacheckich.

Rody szlacheckie posiadają tylko jeden duży dworek, w którym mieszkają wszystkie postaci z danym nazwiskiem. Jest to także siedziba nestora. Zakładanie innych lokacji rodowych jest zabronione. Postać szlachcica może jednakże mieć własny dom lub mieszkanie, jednakże tylko w standardzie przeciętnym. Własny dworek zakupić można zgodnie z mechaniką opisaną w skrytkach bankowych.

W dworkach nie można samodzielnie tworzyć mieszkań, należy poprosić o nie według poniższego wzoru. Można także zażyczyć sobie przeniesienia tematów założonych przez innych, już nieaktywnych użytkowników do archiwum.

Poniżej znajduje się lista aktualnie dostępnych siedzib rodów szlacheckich:
Prośba o tematy:
Kod:
[b]Kto[/b]: nick Twojej postaci zamieszkującej dany dworek
[b]Adres[/b]: link do dworku
[b]Nazwa tematu[/b]: jak ma nazywać się temat?
[b]Opis[/b]: krótki opis lokacji
[b]Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji [u]poziomej[/u]:[/b] [url=WSTAW_LINK]Obrazek lokacji[/url]  


Wybór głównej siedziby:
Kod:
[b]Gdzie:[/b] Link do miejsca, które zostaje główną siedzibą
[b]Pozostałe:[/b] inne, dotychczasowe dworki

Kod do lokacji:
Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 26.03.18 19:49, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Dworki szlacheckie - Page 5 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down


Kto: Julia
Adres: Weymouth, posiadłość Prewettów
Nazwa tematu: Pokój Julii
Opis:
Pokój Julii zdaje się być stosunkowo niewielki, czego przyczyną jest ilość rzeczy w pomieszczeniu i faktu, iż niemal połowa pokoju jest zaciemniona. Pozbawiona okien, usytuowana za magiczną barierą przez którą nie przechodzi zbyt wiele światła z jaśniejszej części - tam znajduje się łóżko lady Prewett, kilka świec których ogień czasem lekko rozprasza ciemność, kamienny kominek oraz drewniana, ładnie rzeźbiona szafa ze szklanymi drzwiczkami za którymi kryją się znaczące dla Julii artefakty.
Jaśniejsza część okryta jest białą tapetą w roślinne motywy. Jedną ze ścian niemal w całości zajmuje duże okno, pod pozostałymi znajdują się biblioteczki oraz szafy, na nich i między nimi porozmieszczane są z kolei kolejne przedmioty magiczne lub nie. Wszystkie meble są ciężkie, wykonane z ciemnego drewna.

Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Lokacja założona tutaj.


She sees the mirror of herself
An image she wants to sell,
To anyone willing to buy.
He steals the image in her kiss,
From her hearts apocalypse.
Julia Prewett
Julia Prewett
Zawód : Weterynarz
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
Podczłowiek i nadczłowiek są podobni w tym, że żaden z nich nie jest człowiekiem.
OPCM : 8
UROKI : 5
ELIKSIRY : 5
LECZENIE : 6
TRANSMUTACJA : 20
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5/45
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Zwierzęcousty
 https://68.media.tumblr.com/f4ac4a87cc99f24b4e90825593c2f7b0/tumblr_oldf5boKP91uhjffgo1_500.gif
Nieaktywni zakonnicy
Nieaktywni zakonnicy
https://www.morsmordre.net/t4231-julia-prewett https://www.morsmordre.net/t4525-poczta-julki#96302 https://www.morsmordre.net/t4523-julka-zaprasza#96300 https://www.morsmordre.net/t4527-skrytka-bankowa-nr-1093#96304 https://www.morsmordre.net/t4798-julia-prewett

Powrót do góry Go down

Kto: Lexaundre Avery
Gdzie: Shropshire, Ludlow Castle

&

Kto: Lexaundre Avery
Adres: Shropshire
Nazwa tematu: komnaty Lexaundre
Opis: Styl komnat nie odbiega od surowości reszty zamku, którego zdecydowanie nie można określić jako przytulny. Skąpo oświetlone, pozbawione zbędnych ozdób, stosunkowo przestronne pomieszczenia. Okna, zwykle uchylone by powitać ewentualnych skrzydlatych odwiedzających, wychodzą na dziedziniec zamku, co stanowi bardzo dobry punkt obserwacyjny. Główna komnata, sypialniana, wyposażona jest przede wszystkim  w sporych rozmiarów łoże, które znajduje się w centrum. Można się natknąć również na kąt do przyjmowania gości, chociaż ze względów logistycznych, tych zwykle podejmuje w gabinetach. Mało tu zieleni. Regały wypełniają księgi, parę sztuk pamiątkowej broni, nie sposób jednak wypatrzeć żadnych osobistych drobiazgów, które mogłyby podpowiedzieć coś więcej na temat właściciela.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Lokacja założona tutaj.
Gość
Anonymous
Gość

Powrót do góry Go down

PROŚBA O DOPISANIE
Kto: Isabelle Carrow
Gdzie: West Yorkshire, Wakefield, Sandal Castle

TEMATY

Kto: Isabelle Carrow
Adres: Sandal Castle
Nazwa tematu: Wielka Jadalnia
Opis: Monumentalna jadalnia służy przede wszystkim wystawnym ucztom, które odbywają się w trakcie polowań Carrowów, oraz przyjmowaniu ważnych gości. Pomieszczenie na planie jest ogromne i udekorowane złoconymi stiukami. W malowanym suficie znajduje się świetlik, który wpuszcza do pomieszczenia mnóstwo światła. Półokrągły stół może pomieścić kilkudziesięciu gości. Pomieszczenie raczej nie jest używane na co dzień, ale czasami Carrowowie jadają tutaj kolację - choćby dla kaprysu i obcowania z pięknem.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Lokacja założona tutaj.

Kto: Isabelle Carrow
Adres: Sandal Castle
Nazwa tematu: Biblioteka
Opis: Wszystkie ściany w tym dwupiętrowym, drewnianym pomieszczeniu są zajęte półkami i regałami z książkami. Znajdują się tutaj zarówno powieści, jak i cenne woluminy traktujące o historii rodu. Kolekcja książek naukowych dotyczy głównie opieki nad aetonanami i innymi magicznymi stworzeniami, a także jeździectwa. W ostatnich latach została uzupełniona o pozycje traktujące o alchemii i magii leczniczej, odzwierciedlając zainteresowania młodszej gałęzi rodu.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji - z imgur, więc przy tworzeniu tematu trzeba dodać .jpg do linka  

Poproszę o zalinkowanie zdjęcia, nie grafiki <3
(Isabelle: ) poprawione! <3
Lokacja utworzona tutaj.

Kto: Isabelle Carrow
Adres: Sandal Castle
Nazwa tematu: Błękitny Salon
Opis: Błękitny Salon drastycznie różni się od Winnego Salonu zarówno pod kątem kolorystyki, jak i pod względem atmosfery. To miejsce, z oknami wychodzącymi na południe, jest zwykle jasne i ciepłe - pomimo chłodnych barw wystroju. Przy ścianach znajdują się wygodne fotele i kanapy, a stolik przy oknie pozwala na pisanie korespondencji lub rysowanie.
Błękitny Salon jest idealnym pokojem na przyjmowanie gości, czy poranną kawę lub herbatę. Z uwagi na piękne dekoracje i obrazy, jest ulubionym miejscem dam z rodu Carrow, które często spotykają się tu ze sobą nawzajem, albo zapraszają tu swoje znajome.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Lokacja założona tutaj.

Kto: Isabelle Carrow
Adres: Sandal Castle
Nazwa tematu: Sypialnia Isabelle
Opis: Sypialnia utrzymana jest w kolorystyce nasyconego, ciemnego błękitu. Łoże z baldachimem jest bardzo wygodne, a krzesła, kanapa i stoliczek do kawy pozwalają na spędzanie tutaj czasu z członkami rodziny. Dekoracja jest raczej skromna - na dwóch ścianach wiszą sprowadzane z Belgii gobeliny, a dwie pozostałe są wciąż puste i czekają na zapełnienie obrazami. Znajduje się tu także biblioteczka z ulubionymi książkami Isabelle oraz niewielkie biurko.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji - z imgur, wiec potem do zdjęcia trzeba dodać .jpg przy linku w tworzeniu tematu

Link do obrazka jest uszkodzony
(Isabelle: ) przepraszam, poprawione! <3
Lokacja utworzona tutaj.

Kto: Isabelle Carrow
Adres: Sandal Castle
Nazwa tematu: Pracownia alchemiczna
Opis: Urządzona w podziemiach zamku, nie jest zbyt przestronna, ale zawiera wszelkie potrzebne sprzęty do warzenia eliksirów. W dodatku pomieszczenie dobrze izoluje dźwięk, pozwalając alchemikowi na pełnię skupienia. Na środku pokoju znajduje się kociołek, a przy ścianach półki z księgami o eliksirach. Regały i szuflady mieszczą też wszelkie potrzebne ingrediencje, oraz gotowe mikstury.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Tu również poproszę o zalinkowanie zdjęcia, nie grafiki <3
(Isabelle: ) poprawione! <3
Lokacja utworzona tutaj.

Dużo, ale Isabelle jest w ciąży, więc ostatnio siedzi tylko w zamu, czas jej go urozmaicić!

Już wszystko poprawione < 3


Stal hartuje się w ogniu


Isabelle Carrow
Isabelle Carrow
Zawód : Alchemiczka, szlachcianka
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowa
Stal hartuje się w ogniu
OPCM : 0
UROKI : 4
ELIKSIRY : 19
LECZENIE : 11
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
 xyz
Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7146-isabelle-carrow https://www.morsmordre.net/t7207-listy-isabelle https://www.morsmordre.net/t7154-zhanbiona-dama-isabelle-carrow https://www.morsmordre.net/f52-west-yorkshire-wakefield-sandal-castle https://www.morsmordre.net/t7206-skrytka-bankowa-nr-1757 https://www.morsmordre.net/t7256-isabelle-carrow#195434

Powrót do góry Go down

//Temat
Kto: Una Bulstrode
Adres: Gerrards Cross
Nazwa tematu: Jadalnia
Opis: Miejsce spotkań całej rodziny i nie tylko. Na obiady bywają zapraszani również honorowi goście, więc nic dziwnego, że jadalnia należy do największych i najbardziej imponujących pomieszczeń w całej posiadłości. Na środku stoi długi drewniany prostokątny stół, przy którym znajdują się krzesła.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Lokacja utworzona tutaj.  

//Prośba o dopisanie
Kto: Una Bulstrode
Gdzie: Gerrards Cross, Bulstrode Park, dwór Bulstrode

+How long ago did I die?


Where was I buried?

Una Bulstrode
Una Bulstrode
Zawód : Arystokratka
Wiek : 20 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
You know the penalty if you fail.
OPCM : 18
UROKI : 13
ELIKSIRY : 1
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 2
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
I&#39;m not yours to lose.
Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7119-una-bulstrode https://www.morsmordre.net/t7199-una-czyta#192496 https://www.morsmordre.net/t7175-kneel-before-me https://www.morsmordre.net/f237-gerrards-cross-bulstrode-park-dwor-bulstrode https://www.morsmordre.net/t7202-skrytka-bankowa-nr-1758 https://www.morsmordre.net/t7201-una-bulstrode

Powrót do góry Go down

Kto: Isabella Selwyn
Gdzie: Boreham, Pałac Beaulieu

Kto: Isabella Selwyn
Adres: link
Nazwa tematu: Komnaty Isabelli
Opis: W przestronnych komnatach młodej Lady Selwyn odnaleźć można mnóstwo roślinnych ornamentów, ale przede wszystkich w pomieszczeniu czuć przyjemną woń kwiatów. Duże okna rozświetlają wnętrze, ale prawdziwą perłą jest balkon z widokiem na malownicze ogrody. Do sypialni przynależy łazienka i olbrzymia garderoba. W chłodniejsze wieczory odpocząć można przy ciepłym kominku.
Obrazek: Obrazek lokacji

Kto: Isabella Selwyn
Adres: link
Nazwa tematu: Cieplarnia
Opis: Szelest liści, wilgotne powietrze i mocny zapach zieleni. Cieplarnie przy Pałac Beaulieu nie są miejscem często odwiedzanym, ale pod tymi szklanymi dachami można podejrzeć naprawdę wyjątkowe okazy, bardziej nieprzewidywalne od tych kwitnących w miłej oranżerii. W gąszczu bujnych paproci jest wiele urokliwych zakątków oraz warsztat pracy dla zapalonego zielarza. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, niektóre z roślin nie przepadają za towarzystwem.
Obrazek: Obrazek lokacji

Obrazki lokacji mają być w orientacji poziomej. Proszę o poprawę lub wykadrowanie wybranych zdjęć.

Poprawione c:

+
Isabella Cattermole
Isabella Cattermole
Zawód : Stażystka w lecznicy
Wiek : 22
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Zaręczona
Najmilszy sercu jest prawdziwy w nim pożar.
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 20
LECZENIE : 20
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarownica
Dworki szlacheckie - Page 5 A8172ec5839139146051f7b54e49c5d0
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7405-isabella-selwyn https://www.morsmordre.net/t7416-iskierka https://www.morsmordre.net/t7414-bardzo-nieprzykladna-lady#202782 https://www.morsmordre.net/f84-boreham-palac-beaulieu https://www.morsmordre.net/t7417-skrytka-bankowa-nr-1810#202799 https://www.morsmordre.net/t7415-isabella-selwyn

Powrót do góry Go down

Kto: Dorian Avery
Gdzie: Shropshire, Ludlow Castle

Kto: Dorian Avery
Adres: tutaj
Nazwa tematu: Komnaty Doriana
Opis: Komnata urządzona w bardziej łowickim klimacie, naznaczona rodową surowością. Przed chłodem kamiennych posadzek chronią rozciągnięte skóry niektórych dzikich stworzeń. Sporych rozmiarów kominek znajduje się blisko łoża, obleczonego szkarłatem i srebrem. Nad wezgłowiem znajduje się przytwierdzony nieruchomo do ściany - rycerski miecz, nieco wyżej w odwrotnej proporcji, szlachecka szabla, ta, z możliwością użytku. Podręczna biblioteczka znaczy ścianę przeciwną.
W rogu komnaty znajduje się biurko i dużych gabarytów szafa, która służy za mini zbrojownię - kilka rodzajów kusz, bełty, szabla, noże, mapy i materiały służące pracy łowcy. Ramę okien znaczą ślady zadrapań - w teorii znaczone przez sowę służąca Dorianowi do przenoszenia poczty, w praktyce, nosząc ślady własnej, animagicznej postaci.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Kto: Dorian Avery
Adres: tutaj
Nazwa tematu: Łowiecka pracownia
Opis: Komnata znajdująca się na najniższych piętrach zamczyska w Ludlow. oddzielona od ewentualnych gości, poświęcona wyłącznie mieszkańcom i dostępna wyłącznie pod kluczem - łowiecka pracownia - jak nazywali ją Avery. Wyposażona nie tylko w sprzęt służący łowiectwu, z kominkiem pod ścianą, kilkoma szafami na broń, skóry, świece, mapy, pióra, a nawet kilka ksiąg i pergaminy. Także stół do oprawy zwierząt, alchemiczny kociołek i kilka gablot z niektórymi trofeami, kilkoma zwierzęcymi czaszkami, niedostępnymi dla odwiedzających zamek gości. Z pomieszczenia można przejść krętym korytarzem bezpośrednio do znajdującej się w dalszej, otwartej części psiarni. Wszędobylski zapach piżma, stanowi nieodzowną część tego miejsca.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

+
Dorian Avery
Dorian Avery
Zawód : Łowca magicznych stworzeń
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
And he'll brace for battle in the night
He'll fight because he knows he cannot hide
OPCM : 5
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 14
ZWINNOŚĆ : 10/40
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t6775-dorian-avery#200339 https://www.morsmordre.net/t7352-anskari https://www.morsmordre.net/t7354-lowca#200811 https://www.morsmordre.net/f230-shropshire-ludlow-castle https://www.morsmordre.net/t7353-skrytka-bankowa-1704#200792 https://www.morsmordre.net/t7351-dorian-avery#200786

Powrót do góry Go down

Kto: Laetitia Burke
Gdzie: Durham, Durham Castle

Kto: Laetitia Burke
Adres: https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle
Nazwa tematu: Gabinet Letycji
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Gabinet Letycji położony jest w zachodnim skrzydle rodzinnej rezydencji Burke'ów. Niewielkie, acz przestronne pomieszczenie, nie mieści w sobie zbyt wielu mebli, które zdają się zaburzać koncentrację młodej adeptki magii. Centrum pokoju stanowi ogromne, dębowe biurko, na którym zwykle piętrzą się sterty woluminów i starych kartotek magimedycznych. Oprócz tego, wyposażenie wnętrza stanowi wygodny, obity aksamitem fotel, oraz regały, ustawione przy każdej ze ścian. Okna, wychodzące na zachód zapewniają dopływ odpowiedniej ilości  światła, wyjątkowo istotnej w przypadku, gdy Leta poświęca się studiowaniu detalów szkieletów czy też starym, poblakłym rycinom, które równie mocno sobie upodoabała.


+
Laetitia Burke
Laetitia Burke
Zawód : aspirująca magiuzdrowicielka od chorób genetycznych
Wiek : 19
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Fear not old prophecies. We defy them. We make our own heaven and our own hell.
OPCM : 1
UROKI : 5
ELIKSIRY : 8
LECZENIE : 17
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 4
ZWINNOŚĆ : 3
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7010-laetitia-burke#184235 https://www.morsmordre.net/t7100-atropos#188019 https://www.morsmordre.net/t7099-atropa-belladonna#188014 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t7105-skrytka-bankowa-nr-1627 https://www.morsmordre.net/t7104-letycja-burke#188061

Powrót do góry Go down

Kto: Mathieu Rosier
Adres: Château Rose
Nazwa tematu: Komnaty Mathieu
Opis: Komnaty Mathieu są bardzo charakterystyczne – minimalistycznie urządzone. Komnata Sypialniana utrzymana w ciemnej kolorystyce, najpotrzebniejsze elementy wystroju w stonowanych barwach. Na komodzie naprzeciw łoża zawsze stoi bukiet czerwonych róż. Na ścianach wisi kilka subtelnych obrazów, na regale równo ułożone książki, większość o tematyce dotyczącej smoków. Bezpośrednio do Komnaty Sypialnianej przynależy sporej wielkości łazienka, również w ciemnych barwach, z bogatymi zdobieniami elementów. Owalna, duża wanna stoi pośrodku, odznacza się jasnym kolorem na ciemnych kaflach. Drugim pomieszczeniem jest garderoba, średniej wielkości, wystarczająca na potrzeby Lorda. Komnaty Mathieu mieszczą się na końcu korytarza, a z ich okien rozpościera się piękny widok na ogrody.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Kto: Mathieu Rosier
Gdzie: Château Rose

+


Mathieu Rosier


Be not the slave of your own past...
plunge into the sublime seas, dive deep, and swim far,
Mathieu Rosier
Mathieu Rosier
Zawód : Łowca i opiekun smoków
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Here’s the misery that knows no end
OPCM : 30
UROKI : 5
ELIKSIRY : 3
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 33
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t7310-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/t7326-ehecatl https://www.morsmordre.net/t7325-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7421-skrytka-bankowa-nr-1782#202976 https://www.morsmordre.net/t7339-mathieu-rosier

Powrót do góry Go down

Kto: Junona Travers
Gdzie: Norfolk, Corbenic Castle

+


Come out, sea demons wherever you are
your queen summons you

Junona Travers
Junona Travers
Zawód : geograf, podróżnik teoretyczny, naukowiec
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Samotność ma swoje przywileje; w samotności można robić to, na co ma się ochotę.
OPCM : 12
UROKI : 12
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 9
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej
Dworki szlacheckie - Page 5 8c6f5322fc5d1cd28ee44f2c67beee1b
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7691-junona-travers#212825 https://www.morsmordre.net/t7707-tryton#213478 https://www.morsmordre.net/t7706-little-mermaid#213460 https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t7792-skrytka-bankowa-nr-1852#217645 https://www.morsmordre.net/t9944-j-travers#300621

Powrót do góry Go down

Kto: Coinneach Macmillan
Adres: Kornwalia, Puddlemere, dwór Macmillanów
Nazwa tematu: Kuchnia
Opis: Macmillanowska kuchnia, głównie oblegana przez skrzaty domowe, które krzątają się i pichcą cały dzień. Akurat to pomieszczenie nie musiało być urządzane z przepychem - jest proste i funkcjonalne, domowe. Meble są głównie z surowego, litego drewna, porządne i ciężkie. Pomimo iż nie jest to pomieszczenie do codziennego użytku dla lordów i lady Puddlemere, to właściciele tego miejsca często tu zaglądają. Choćby po to, żeby podkraść kilka miodowych ciasteczek, z których słynie Skrzatka Quilly - co najczęściej uskuteczniają młodsze latorośle kornwalijskie. Do samej kuchni przylegają dwie spiżarki, z półkami uginającymi się od dobroci.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Przepraszamy za opóźnienia, kuchnia już jest na miejscu!


– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść?– Co wtedy?
- Nic wielkiego. Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.Coinneach Macmillan
Coinneach Macmillan
Zawód : Pałkarz Zjednoczonych z Puddlemere
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
A man can be des­troyed, but not de­feated.
OPCM : 5
UROKI : 7
ELIKSIRY : 4
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 4
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 17
SPRAWNOŚĆ : 20
Genetyka : Czarodziej
Rodzina: najnowszy sport ekstremalny.
Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7783-coinneach-macmillan https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t7860-skrytka-bankowa-nr-1869#221030 https://www.morsmordre.net/t7872-coinneach-macmillan#221867

Powrót do góry Go down

Kto: Elodie Parkinson (jeszcze nie mieszkam, ale ta lokacja mi to zapewni)
Adres: świstoklik
Nazwa tematu: Sala Balowa
Opis: Kurz nie zdołał osiąść na gładkiej posadzce, chociaż wydawałoby się, iż pomieszczenie pyszniące się subtelnym bogactwem materiałów, jak i tradycyjnego, zaskakująco przyjemnego wystroju utrzymanego w ciemnych barwach — będzie należało do mało używanych, a przy tym niewiele bardziej reprezentatywnych. Nic bardziej mylnego, bowiem choć pozorna skromność wyziera z sali balowej, tak szczegóły zdobień, szczególnie witraży okien potrafią zaprzeć dech w piersi. Co więcej, mrok, który otula Durham, nie jest tutaj aż tak przytłaczający za sprawą żyrandoli oraz licznych kandelabrów.
Obrazek: świstoklik

+


Run your fingers through my hair,
Tell me I'm the fairest of the fair
Elodie Burke
Elodie Burke
Zawód : Dama na trzy etaty
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna

she's a saint
with the lips of a sinner


OPCM : 12
UROKI : 15
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 1
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarownica
she`s an  a n g e l
Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t6266-elodie-parkinson https://www.morsmordre.net/t6336-lethe https://www.morsmordre.net/t6343-once-upon-a-time https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t6333-skrytka-bankowa-nr-1568 https://www.morsmordre.net/t6335-elodie-parkinson

Powrót do góry Go down

Kto: Eunice Greengrass
Adres: link


Nazwa tematu: pawie ogrody
Opis: Przechodząc na tyły posiadłości można natknąć się na rozległe ogrody. Mnogość alejek potrafi stworzyć prawdziwy labirynt - czasem jednak warto się zgubić, ponieważ w tym zagubieniu można odnaleźć prawdziwe skarby. Interesujące rzeźby, ukryte przed wścibskim wzrokiem altanki czy imitacje różnorakich, smoczych jaj to tylko część z atrakcji tego miejsca. Oprócz równo wypielęgnowanych najrozmaitszych kwiatów oraz fikuśnie wykonanych żywopłotów, wędrowiec ma szansę spotkać dumnie kroczące po dróżkach pawie. Są one pupilkami lubujących dyplomację Greengrassów, sprowadzane doprawdy z różnorakich zakątków świata. Ot, taka atrakcja podczas leniwych popołudni na świeżym powietrzu.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Nazwa tematu: smocza wieża
Opis: Zbudowana nieopodal głównej siedziby rodu początkowo stanowiła centrum dowodzenia Greengrassów w sprawie smoków - jeszcze zanim powstał Peak District w swej obecnej formie. Teraz wieża ta jest teraz jedynie wspomnieniem minionych chwil, choć stanowi ciekawy obiekt architektoniczny. Rodzina lubi gościć w niej osoby z zewnątrz, ponieważ ogromna konstrukcja mitycznego gada oraz zaokrąglone wnętrza stanowią zwykle ciekawostkę dla odwiedzających. W środku znajduje się cała mnogość sypialni oraz łazienek, kuchnia z jadalnią, biblioteka oraz parę gabinetów. Na samej górze ma swoje miejsce punkt widokowy wraz z zimowym ogrodem.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Nazwa tematu: pokój motyli
Opis: Ulubione pomieszczenie w rezydencji, zwłaszcza pań. Utrzymane w ciemnych barwach przywodzi na myśl spokój oraz odprężenie - jakie dopełniają wygodne szezlongi oraz miękkie kanapy. Meble wykonane z ciemnego drewna skrywają w sobie niezliczoną ilość ksiąg, raczej o lekkiej tematyce; także łagodne alkohole dla ukojenia ewentualnych nerwów. Srebrne dodatki, głównie lustra, sprawiają, że pokój wydaje się optycznie większy niż w rzeczywistości. W podobnym stylu prezentuje się zabytkowy gramofon wygrywający nostalgiczne melodie z ubiegłych wieków - przynajmniej raz na dobę sączy się z niego utwór Greensleeves.
Za to i tak największą atrakcją są kolorowe malunki motyli, które po dotknięciu ręką, ożywają wypełniając przestrzeń pomieszczenia, zostawiając przy tym gołe ściany. Wystarczy ponownie musnąć dłonią ciemnej elewacji, żeby powróciły na swoje miejsce.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Nazwa tematu: jadeitowy salon
Opis: Bogato zdobiony salon, w którym zwykle przyjmuje się gości, choć świetnie sprawdza się także na kameralne spotkania w rodzinnym gronie. Wszystkie odcienie znajdujących się wewnątrz barw idealnie ze sobą współgrają, aczkolwiek ciężko przebywać w tym miejscu na dłużej. Intensywność panującej wszechobecnie zieleni może wydać się męcząca dla nieprawionego odwiedzającego. Greengrassowie natomiast uwielbiają eksponować w nim bogactwo złota, wspaniałych obrazów oraz drogich dywanów. Najpiękniej jest tu wieczorem, gdy wokół unosi się zapach sosnowego drewna palonego w kominku, natomiast kolory nie rażą tak w oczy. Krzesła niekoniecznie są wygodne, ale sofy nadrabiają te braki.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Nazwa tematu: okrągły korytarz
Opis: Znajdujący się w smoczej wieży okrągły korytarz może poszczycić się prawdziwym bogactwem historii. Ściany w całości zostały pokryte licznymi portretami nie tylko członków rodziny, ale także innymi, ważnymi dla Greengrassów osobistościami. Część z nich jest ruchoma, część nie, acz każda pozostawia jakiś przekaz. Najtragiczniejszy należy do Anny, protoplastki rodu; opowiada o niej jej przyjaciel, Ulysses Alesgood. Nie tylko zresztą o niej, o Georgu, synu Anny, również wyśpiewuje prawdziwe peany. Jednak oprócz tych obu rodzin można zauważyć także portrety kilku ministrów magii, zagranicznych polityków, wybitnych smokologów czy nawet największych gwiazd Quidditcha. Zwyczajowo, nad kominkiem w centralnej części korytarza, wisi portret aktualnie żyjącego nestora wraz z najbliższą rodziną.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Nazwa tematu: smocze zakątki
Opis: Gdyby oddalić się nieco od głównej siedziby rodu, można byłoby zawędrować w lasy kwitnące w najlepsze nieopodal. Hen daleko za nimi znajduje się prosta droga do Peak District, jednak można łatwo się zgubić, gdy nie zna się tutejszych terenów. Jednak fauna oraz flora zachwycają zawsze - nawet jeśli są trochę dzikie. Ową dzikość przełamują spotykane co jakiś czas altany, zawsze ze smoczym motywem. Głównie sportretowane zostały trójogony edalskie, aczkolwiek podczas intensywniejszych poszukiwań można natknąć się na rzeźby innych gatunków pradawnych gadów.
Dookoła zdecydowanie dominuje zapach sosen, choć jeśli wiatr odpowiednio zawieje, można poczuć intensywną woń siarki.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

od razu prosiłabym o dodanie mnie i Cordelii do mieszkańców w subforum, dziękuję :pwease:

+, lokacje założone!


don't deny your fire my dear, just be who you are andburn

Eunice Greengrass
Eunice Greengrass
Zawód : smokolog
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
i need space
i need air
i need empty fields round me
and legs pounding along roads
and sleep
and animal existence
OPCM : 10
UROKI : 20
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Metamorfomag

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7748-eunice-greengrass https://www.morsmordre.net/t7847-zmijozab https://www.morsmordre.net/t7846-i-m-nice https://www.morsmordre.net/f105-derby-grove-street-12-siedziba-greengrassow https://www.morsmordre.net/t7858-skrytka-nr-1856 https://www.morsmordre.net/t7857-eunice-greengrass

Powrót do góry Go down

Kto: Roratio Prewett
Gdzie: Weymouth, posiadłość Prewettów

+
Roratio Prewett
Roratio Prewett
Zawód : uzdrowiciel na stażu
Wiek : 21
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
jak kometa na niebie miga nam świat
OPCM : 10
UROKI : 5
ELIKSIRY : 5
LECZENIE : 15
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8092-roratio-prewett https://www.morsmordre.net/t8107-mandragora https://www.morsmordre.net/t8146-mzawka https://www.morsmordre.net/f77-weymouth-siedziba-rodu-prewett

Powrót do góry Go down

Prudence Abbott
Prudence Abbott
Zawód : alchemik w Szpitalu Świętego Munga
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
I walk through the valley
of the shadow of death
And I fear no evil
because I'm blind to it all
OPCM : 10
UROKI : 0
ELIKSIRY : 20
LECZENIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7908-prudence-abbott#241870 https://www.morsmordre.net/t8277-faustus https://www.morsmordre.net/t8269-burczymucha https://www.morsmordre.net/f204-dolina-godryka-norton-avenue-dunster-castle https://www.morsmordre.net/t8266-skrytka-bankowa-nr-1912 https://www.morsmordre.net/t8267-prudence-abbott

Powrót do góry Go down

Kto: Virginia Macmillan
Gdzie: Pozostałe miejsca - Kornwalia, Puddlemere, dwór Macmillanów

Kto: Virginia Macmillan
Adres: dworek
Nazwa tematu: Sypialnia Virginii
Opis: To przestronny pokój, choć przez ilość i różnorodność wzorów na ścianach, dywanie i suficie wydaje się mniejszy optycznie. W pierwszej chwili zwraca na siebie uwagę wielkie, drewniane łóżko z błękitną kotarą, ale największym atutem sypialni, zdaniem samej Virginii, są duże okna wychodzące na pobliskie moczary. Przy jednym z tych okien, niemal zawsze otwartym, w rogu ustawione jest stare biurko, a obok żerdź dla Samsona Puchalskiego - jej puszczyka uralskiego. Sowa ta nie lubi obcych i ma tendencję do agresywnego przepędzania z sypialni Gin intruzów.
Malunki na ścianach przedstawiające roślinność i ptactwo są zaczarowane i czasami zdarza im się poruszać. Bardzo rzadko można też dostrzec znikacza wśród zielonych gałązek.
Znajduje się tam również przejście do sąsiedniego pomieszczenia, które niegdyś mogło być dużą garderobą bądź salonikiem, obecnie jednak stanowi prywatne studio Virginii. Jest niemal puste by żadne zbędne sprzęty nie przeszkadzały w tańcu lub ćwiczeniach. Jedną ścianę w całości zasłaniają lustra, na przeciwko zaś znajdują się okna.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Lokacja założona tutaj.chase the wind
Virginia Macmillan
Virginia Macmillan
Zawód : nieoficjalna sanitariuszka Macmillanów
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
I will ride,
I will fly,
Chase the wind
And touch the sky
OPCM : 10
UROKI : 9
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 15
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8237-virginia-avis-macmillan https://www.morsmordre.net/t8276-sam-puch https://www.morsmordre.net/t8272-macmillan-s-firewhisky https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t8300-virginia-macmillan#240131

Powrót do góry Go down

Strona 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Dworki szlacheckie

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach