Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Dworki szlacheckie
AutorWiadomość
First topic message reminder :

Dworki szlacheckie

Temat do składania próśb o aktualizacje dworków szlacheckich.

Rody szlacheckie posiadają tylko jeden duży dworek, w którym mieszkają wszystkie postaci z danym nazwiskiem. Jest to także siedziba nestora. Zakładanie innych lokacji rodowych jest zabronione. Postać szlachcica może jednakże mieć własny dom lub mieszkanie, jednakże tylko w standardzie przeciętnym. Własny dworek zakupić można zgodnie z mechaniką opisaną w skrytkach bankowych.

W dworkach nie można samodzielnie tworzyć mieszkań, należy poprosić o nie według poniższego wzoru. Można także zażyczyć sobie przeniesienia tematów założonych przez innych, już nieaktywnych użytkowników do archiwum.

Poniżej znajduje się lista aktualnie dostępnych siedzib rodów szlacheckich:
Prośba o tematy:
Kod:
[b]Kto[/b]: nick Twojej postaci zamieszkującej dany dworek
[b]Adres[/b]: link do dworku
[b]Nazwa tematu[/b]: jak ma nazywać się temat?
[b]Opis[/b]: krótki opis lokacji
[b]Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji [u]poziomej[/u]:[/b] [url=WSTAW_LINK]Obrazek lokacji[/url]  


Wybór głównej siedziby:
Kod:
[b]Gdzie:[/b] Link do miejsca, które zostaje główną siedzibą
[b]Pozostałe:[/b] inne, dotychczasowe dworki

Kod do lokacji:
Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 26.03.18 19:49, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Dworki szlacheckie - Page 7 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down


Gdzie: poproszę o założenie subforum w dziale pozostałe miejsca, o tytule: Leicestershire, Charnwood
Pozostałe: -
Mieszkańcy: Oleander Flint

Kto: Oleander Flint
Adres: patrz wyżej

w spoilerze, bo jest ich parę:

Nazwa tematu: ławka w lesie
Opis: Osamotniona, pośrodku lasu, schowana w chłodnym cieniu drzew drewniana ławka stanowi prawdziwą odskocznię od trosk świata zewnętrznego. Swoim delikatnym kołysaniem ukoi każde, nawet najbardziej zszargane nerwy. Szczególnie, że w otoczeniu dziko rosnących kwiatów oraz ziół, nieustannie towarzyszy jej przyjemna woń roślinności. Wystarczy rozgościć się na siedzeniu, przymknąć oczy i posłuchać śpiewu lasu, żeby znaleźć się w innej, niemal bajkowej rzeczywistości. Nawet chłodną zimą, chociaż bez wątpienia to w cieplejszych miesiącach drewniana ławeczka posiada w sobie najwięcej uroku.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  


Nazwa tematu: sala balowa
Opis: Sala balowa jest największym pomieszczeniem dworku oraz posiada kilka rozgałęzień, w których goście mogą odnaleźć bezpieczne schronienie przed wrzawą w samym centrum. Utrzymana w zielono-złotych barwach, bogato zdobiona, z najlepszym, drewnianym parkietem do tańca - wytrzymującym nawet najintensywniejsze pląsy. W trakcie przyjęć pod ścianami rozkładane są miejsca do siedzenia i stoły z jedzeniem, zaś w wydzielonej strefie gościom przygrywa orkiestra. Na co dzień, bez blichtru uroczystości, sala balowa służy jako pokój muzyczny. Można w nim znaleźć przeróżne instrumenty, od fortepianu po skrzypce.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Nazwa tematu: komnaty Oleandra
Opis: Znajdujące się w zachodnim skrzydle komnaty podzielone są na dwie części - pierwszą, witającą gości od progu, jest część publiczna. Utrzymana w rodowych barwach, reprezentacyjna, przypomina gabinet. W istocie jest tam biurko oraz krzesła, a także po bokach rozstawione szezlongi; to w tym miejscu Oleander przyjmuje prywatnie swoich pacjentów. Zwykle są to członkowie rodziny, czasem inne, ważne osoby, które z jakiegoś powodu nie chcą zjawiać się w szpitalu. Na wszelki wypadek mężczyzna trzyma tutaj różnorakie rośliny oraz podstawowe eliksiry lecznicze.
Dalej można przejść do części prywatnej, gdzie mieszka lord Flint. Pomieszczenie jest niewielkie, opiewa jedynie w łóżko, szafę na ubrania oraz lustro. Obok znajduje się łazienka.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  


Nazwa tematu: główny salon
Opis: Poza salą balową najbardziej reprezentatywna część domostwa, gdzie przyjmuje się na co dzień różnorakich gości. Bogato urządzony pokój, na którego nie szczędzono złotych dodatków w postaci kandelabrów, stołów czy nawet krzeseł. Ozdobiony wazami oraz pamiątkami z różnych stron świata, nierzadko odziedziczonych po szukających wiedzy przodkach. Kominek otula ciepłem w chłodne dni; na blatach i szafkach codziennie umieszczane są wazony ze świeżymi kwiatami, nawet zimową porą. Centrum życia dworku, chociaż częściej okupowany przez damy zajęte popołudniową herbatą czy spotkaniami towarzyskimi niż przez zamieszkujących posiadłość panów.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  
 
Nazwa tematu: bawialnia
Opis: Pokój przeznaczony dla męskiej części rodziny - to tutaj odbywają się mniej lub bardziej ważne dysputy, najczęściej w towarzystwie dobrego alkoholu oraz tytoniu. Dla znudzonych konwersacjami rozłożone zostały stoliki z magicznymi szachami czy do gry w kości i gier karcianych. Wnętrze utrzymane jest w surowym stylu - zdobione meblami ciężko ociosanymi z ciemnego drewna, na podłogach brak nadających przytulności dywanów. Ściany przyozdobiono portretami najważniejszych przodków rodziny oraz innych, istotnych dla magicznego świata person. Część z nich pozostała ruchoma, co umożliwia rozmowę będącą cennym źródłem wiedzy o historii. Niektórzy korzystają w ten sposób z chwili samotności, w końcu nawet część plotek z przeszłości mogą nieść za sobą ciekawe informacje.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  


Nazwa tematu: biblioteka
Opis: Położona na górnych kondygnacjach biblioteka zajmuje niemalże całe piętro. Jest dumą oczytanych Flintów, którzy uwielbiając kolekcjonować książki na każdy temat. Nie umyka uwadze fakt, że jednak większość z nich traktuje o dziedzinach bliskim sercom mieszkańców - botanice, wszelakich magicznych i niemagicznych stworzeniach, uzdrowicielstwie, astronomii i wróżbiarstwie. Na szczęście każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, półek uginających się pod ciężarem opasłych tomiszczy nie brakuje.
A gdzieś tam, za regałami z ciemnego drewna, za odpowiednią powieścią, znajduje się tajemnicze pomieszczenie. Znane tylko członkom rodziny oraz osobom wtajemniczonym niewielki pokój. Nie ma tam zbyt wiele, ot stolik z krzesłami, kanapa oraz wazony - co ciekawsze, kwiaty zdobiące wnętrze nigdy nie więdną. Rodzinna plotka mawia, że to miejsce zostało wybudowane przez jednego z Flintów w celu jego spotkań z kochanką; jednak do dziś nie wiadomo, czy w tej pogłosce jest chociażby ziarnko prawdy.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  


Nazwa tematu: szklarnia i oranżeria
Opis: Na tyłach domu zbudowane zostały dwie szklane budowle - jedną z nich jest oranżeria. Przeznaczona dla najegzotyczniejszych roślin, którym nie sprzyja angielski klimat. Sprowadzane z całego świata są dumą i chlubą Flintów, którzy uwielbiają spacery kamiennymi ścieżkami pośród interesującej flory. Gdzieś w oddali słychać szum skapującej wody z ozdobnej fontanny, a dla zmęczonych zbudowane zostały niewielkie ławeczki, idealne do odpoczynku po długich spacerach.
W szklarni posadzono rośliny hodowlane, głównie na ingrediencje do eliksirów czy kosmetyków. Jest ogromna, bo to w tym miejscu członkowie rodziny dbają o swój towar eksportowy. W ten sposób posiadają dostęp do wszystkiego, nawet podczas mroźnych zim.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji    


Lokacja i tematy założone tutaj.


posłuchajcie opowieści liści: jak liściowi liść
szaleństwo wróży.

Oleander Flint
Oleander Flint
Zawód : uzdrowiciel, botanik
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
to korzeń fiołkowy
może to sny nasze
pogrzebane
wzruszyły korzenie?
OPCM : 5
UROKI : 0
ELIKSIRY : 5
LECZENIE : 25
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Jasnowidz

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9284-oleander-flint#282747 https://www.morsmordre.net/t9298-cykoria#283083 https://www.morsmordre.net/t9297-oleander#283077 https://www.morsmordre.net/f327-leicestershire-charnwood https://www.morsmordre.net/t9325-skrytka-nr-2153#283830 https://www.morsmordre.net/t9324-oleander-flint#283826

Powrót do góry Go down

Gdzie: Nottingham, Ashfield Manor (ślicznie proszę o założenie subforum w pozostałych miejscach)
Pozostałe: -
Mieszkańcy: Eurydice Nott

Kto: Eurydice Nott
Gdzie: Nottingham, Ashfield Manor

Bezczelnie ściągnięty pomysł ze spoilerem:
Nazwa tematu: Komnaty Eurydice
Opis: Podzielone na część prywatną oraz sypialnianą utrzymywane są w tonacji bieli, srebra oraz umiłowanego przez ich właścicielkę błękitu. Wydawałyby się nader zimne, gdyby nie kryształowe wazony zawierające świeże kwiaty, których aromat wraz z odpowiednio dobraną kompozycją nie tylko cieszy, ale również i koi zmysły. W sypialni nade wszystko króluje szerokie łoże z baldachimem, gdzie po każdej jego stronie stoją szklane szafeczki nocne, na których zwykle leżą niedoczytane książki o tematyce romantycznej, pojedyncze fiolki rozgrzewających eliksirów, a także magiczna pozytywka z figurką tańczącej balet wili, która słuchana zbyt często obraża się i przybiera postać łabędzia odmawiającego poruszania się w rytm melodii. Marmurową podłogę ścieli miękki, biały jak śnieg dywan, po którym wręcz pragnie się chodzić boso, a pod jednym z okien zdobionym błękitnymi zasłonami znajduje się toaletka barwy kości słoniowej posiadająca ogromne lustro obramowane perłami. Pysznią się na niej wszelkiego rodzaju flakoniki perfum, ulubionych danego dnia kosmetyków oraz kuferek z biżuterią, starannie przygotowaną przez osobistą służkę na konkretną porę i okazję. Do pomieszczenia przylega łazienka, gdzie zdobnicze elementy pysznią się złotem oraz powiększona magicznie garderoba, gdzie mieszczą się wszelkie futra, etole, suknie, płaszcze, buciki, kapelusze i niebywale drogie akcesoria panienki. Część prywatna przypomina malutki salon z kominkiem niepodłączonym do sieci fiuu, szeroką srebrno-białą kanapą, przed którą stoi stolik z jasnego jesionu zawsze dzierżący na sobie paterę ze słodkościami, czajniczkiem i filiżankami, ujrzeć można także jeden fotel, miękki biały dywan oraz biblioteczkę z ulubionymi książkami. Złota klatka z puszkiem pigmejskim znajduje się nieopodal okna.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Nazwa tematu: Gabinet Eurydice
Opis: Pomieszczenie nazwane raczej ku przyjemności lady Eurydice Nott, niż dla jego faktycznej funkcji okazało się prezentem z okazji pomyślnego zakończenia przez panienkę nauk. Prywatna przestrzeń utrzymana w biało złotych barwach została zagospodarowana w prześliczny, również biały sekretarzyk bogaty w łabędzie pióra, zdobną papeterię, kryształowy wazonik z kwiatami i parującą filiżankę z herbatą. Za nim stoją dwa regały z książkami dotyczącymi tematyki ziół, kwiatów, mody, o dziwo historii magii, a także świeżo sprowadzanych ksiąg prawiących o perfumach. Obok biurka umieszczono złotą klatkę z sową Hermesem, a naprzeciwko mieszczą się dwa miękkie fotele. Po przeciwległej stronie stoi przestronna, wysoka szafka z przeszklonymi drzwiami, gdzie mieszczą się słoiczki przewiązane wstążkami, starannie opisane z wysuszonymi płatkami kwiatów, alchemicznymi składnikami, przyprawami, olejkami eterycznymi oraz innymi elementami niezbędnymi do tworzenia perfum. Dalszą część oddziela zdobny parawan, za którym można znaleźć kociołek oraz przyrządy do tworzenia eliksirów, które codziennie czyszczą skrzaty, by nikt nie zauważył warstewki kurzu wskazującej na rzadkie ich używanie. Biały, pikowany szezlong o pozłacanym drewnie ustawiono tuż pod parawanem od strony gabinetowej na wypadek, gdyby umęczona lady zapragnęła przypadkiem odpocząć przy romantycznej lekturze.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Nazwa tematu: Biblioteka
Opis: Rodowa biblioteka wbrew pozorom jest dosyć obszerna, podzielona tematyką ksiąg od historii magii, po kwestie architektury oraz sztuki. Wydaje się, że żaden głodny umysł nie zdołał pochłonąć wszystkich stronic znajdujących swe miejsce na mahoniowych regałach, zwłaszcza że kolekcja jest wciąż uzupełniana o nowe woluminy i tym samym nie przestaje rosnąć. Złośliwi mogą twierdzić, iż gromadzona wiedza jest li jedynie na pokaz, o czym mogą świadczyć przepiękne okładki, jednak wydzielona część jedynie dla członków szlachetnego rodu Nott, zawierająca pierwsze wydania rzadkich egzemplarzy ksiąg zdaje się temu przeczyć. Obie części wyposażono w wygodne kanapy oraz fotele, między którymi postawiono mahoniowe niskie stoliki. W pomieszczeniu nie znajdzie się żadnego kominka, a i wszelkie podawane podczas lektury napoje oraz smakołyki są serwowane przez najbardziej uważne skrzaty, które w nagłej potrzebie gotowe są naprawić wszelkie szkody.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Nazwa tematu: Ogrody
Opis: Ogrody są pielęgnowane z niespotykaną troskliwością oraz starannością, mają za zadanie niezmiennie zachwycać gości oraz samych mieszkańców ocienionymi alejkami, krzewami wonnego kwiecia, rzeźbami pyszniącymi się w świetle dnia oraz magicznych lamp nocą. Bystre oko może dostrzec spacerujące po nich leniwie pawie, zimą zamykane zwykle w oranżerii, a także subtelnie umieszczone ławeczki pozwalające na odrobinę odpoczynku. Ich sercem jest ogromna fontanna, na której widnieje posąg przedstawiający trzy driady zamieszkujące Major Oak. Legenda głosi, iż wrzucenie do niej galeona może przynieść niebywałe szczęście, choć nie jest pewne czy dla samego marzyciela, czy też dla ogrodnika pełniącego danego dnia funkcje. Niektórzy twierdzą, iż są czasem w stanie dostrzec złoto błyszczące między kamiennymi palcami jednej z leśnych dam, acz nie zostało to faktycznie potwierdzone. Spacery pośród zieleni są niebywale malownicze i niejednokrotnie urządzano podczas letnich wieczorów przyjęcia na świeżym powietrzu.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Nazwa tematu: Oranżeria
Opis: Miejsce relaksu, a także idealna oprawa dla wszelkich herbatek oraz podwieczorków w większym, bądź mniejszym gronie szanownych lordów oraz lady. Dzięki magicznemu ociepleniu jest domostwem dla roślin bardziej egzotycznych, które nie przetrwałyby w żaden sposób surowego klimatu Wielkiej Brytanii. Poza miejscem wydzielonym na przyjęcia w oprawie bieli stoliczków i wygodnych krzeseł ustawionych na kamiennym podeście, zauważyć można staw, wokół którego przechadzają się zimą pawie, zaś pośród gałęzi drzew sięgających niemal sufitu szklanego budynku migają kolorowe ptaszki umilające swym trelem czas spędzany w środku. Pięknie ubarwione kwiaty i krzewy nie przytłaczają nagromadzeniem aromatów, kompozycja zapachowa jest na tyle spójna, iż przebywanie w oranżerii zdaje się czystą przyjemnością, pozwalającą zapomnieć o wszelkich troskach towarzyszących codzienności. 
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Lokacja i tematy założone tutaj.


Magic tumbled from her pretty lips and when she spoke the language of the universe – the stars
sighed in unison
Eurydice Nott
Eurydice Nott
Zawód : Twórca magicznych perfum
Wiek : 18 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Keep your eyes on me
'til I'm the last thing you see
OPCM : 1
UROKI : 5
ELIKSIRY : 10
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 7
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Półwila

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9141-eurydice-nott https://www.morsmordre.net/t9303-hermes https://www.morsmordre.net/t9311-eyes-so-blue https://www.morsmordre.net/f349-nottingham-ashfield-manor https://www.morsmordre.net/t9320-skrytka-nr-2145 https://www.morsmordre.net/t9330-eurydice-nott

Powrót do góry Go down

Kto: Rigel Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Laboratorium Rigela
Opis: Laboratorium znajduje się na czwartym piętrze, dokładnie po przeciwnej stronie korytarza i wejścia do sypialni Rigela. Wewnątrz panuje porządek: nie ma ani grama kurzu a każdy pojemnik, słoik czy fiolka są podpisane i znajdują się w przeznaczonym dla siebie miejscu - zostały ułożone alfabetycznie. W pokoju znajduje się też regał z książkami o alchemii, zielarstwie, magicznych zwierzętach, anatomii astronomii i numerologii. Sufit zdobi mapa nocnego nieba, która zmienia się w zależności od pory roku, a na ścianach są porozwieszane różnego rodzaju schematy ludzkiego ciała i tablice alchemiczne. Centralne miejsce w laboratorium zajmuje prosty kocioł.  
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej:Obrazek lokacji


Lokacja założona tutaj.


The truth may be out there
But the lies are inside your head.

Rigel Black
Rigel Black
Zawód : Praktykant w Departamencie Tajemnic
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
We are all roamers of vast spaces and travellers in many ages.
OPCM : 0
UROKI : 17
ELIKSIRY : 20
LECZENIE : 1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647

Powrót do góry Go down

Będzie długo, ale robimy na Grimmauld Place 12 generalne porządki po latach. :innocent:

Locki:

Wszystkie tematy przedstawione niżej istnieją już jako lokacje, ale proszę o ich update + przeniesienie na konto MG Smile

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Ruchome schody
Opis: Można na nie wejść na każdym piętrze, także na parterze. Działają trochę jak te w Hogwarcie; po wypowiedzeniu numeru piętra oraz dotknięciu balustrady przenoszą pod wskazane miejsce, dzięki czemu domownicy lub goście nie muszą przeszkadzać pozostałym członkom rodu wchodząc do ich mieszkania. Nie są zbyt szybkie, za to są ciche i bardzo skuteczne w doprowadzeniu do celu podróży, podczas której można porozmawiać z ruchomymi portretami.

Rozpiska pięter:
piwnica
parter - część wspólna
I piętro - część nestorska
II piętro - mieszkanie Aquili; pokój Celine
III piętro - mieszkanie Alpharda; mieszkanie Cygnusa
IV piętro - mieszkanie Rigela
poddasze
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry
____

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Jadalnia
Opis: Wspólna jadalnia na parterze, do której prowadzi prosty korytarz. Można ją już zobaczyć od progu kamienicy. Ściany utrzymane są w jasnej barwie, natomiast wszystkie meble są wykonane z najciemniejszego drewna. Przez całe pomieszczenie ciągnie się ogromny, długi stół nad którym nisko wisi szklany żyrandol. Nie brakuje w niej obrazów, luster oraz gramofonu stojącego w rogu pokoju. Na co dzień stołuje się tutaj cała rodzina, ale przyjmowani są tutaj też goście.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry
____

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Kuchnia
Opis: Kuchnia znajduje się w piwnicy. Rzadko kto do niej zagląda, bo to królestwo skrzatów domowych przygotowujących posiłki dla całej rodziny Blacków. Pomieszczenie to z pewnością odstaje od reszty pomieszczeń w kamienicy z powodu ubogiego wyglądu. Z drugiej strony kto by chciał tu w ogóle przebywać?
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry
____

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Pokój muzyczny
Opis: Stare, drewniane podłogi są wyłożone równie starymi dywanami; zaszklone gabloty wydają się pamiętać czasy początków rodu, a skórzane obicia kanap oraz foteli mimo, że utrzymane są w nienagannym stanie, wyglądają jak z poprzednich epok. W tym pomieszczeniu oprócz kominka (niepodłączonego do sieci Fiuu) znajduje się fortepian, który często umila wizytę gościom swoim graniem. Dodatkowo w pokoju znaleźć można wiekowe skrzypce, wiolonczele, saksofony, a nawet klarnety.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry
____

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Pijalnia win
Opis: Niezbyt obszerny pokój znajdujący się na III piętrze, jednak o wystarczających wymiarach, aby prezentował się jak najbardziej godnie a nie niczym ciasna, ciemna klitka. To elegancki i zadbany salon. Brązowe ściany z czarnymi ornamentami czynią całe pomieszczenie ciepłym i przyjaznym dla oka. Tylko jedno duże okno, wychodzące na tyły kamienicy, przez które można podziwiać niewielki ogródek, pozwala dobrze oświetlić pomieszczenie słonecznym promieniom. Na ścianach znajdują się ciężkie lustra oraz świeczniki aby móc także wieczorową porą zapewnić dobre oświetlenie. Ważnym elementem jest kominek, przy którym postawiono stolik kawowy, skierowaną ku niemu kanapę ze skórzanym jasnym obiciem oraz dwa fotele. Na komiku postawiono zegar, powieszono też nad nim spore lustro  utkwione w precyzyjnie wyrzeźbionej ramie. Przy jednej ze ścian ciągną się gabloty z pochowanymi w nich przedmiotami, kredensy oraz ten jeden największy, który pełni rolę obszernego barku z najlepszymi winami.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry
____

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Rodowa biblioteka
Opis: Z pewnością jedna z większych, jakie posiadają szlacheckie rodziny, ale przy tym bardzo ciasna. Zdaje się, że ma nieskończoną ilość regałów wypełnionych książkami oraz krętych korytarzyków, w których za pierwszym razem można się zgubić. W jej lewej części znajdują się stoliki z krzesłami, przy których można usiąść i spokojnie wyszukać interesujących tomów. Te są o różnorodnej tematyce: od powieści romantycznych dla pań aż po te traktujące o czarnej magii, skrzętnie schowane oraz zabezpieczone przed niepowołanymi rękoma.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry
____

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Korytarz na IV piętrze
Opis: Ogromny, wyłożony drewnem korytarz jest najwyższym w kamienicy. Można z niego patrzeć wyłącznie w dół na niższe piętra. Posiada różnej wielkości okna oraz samozapalające się światła latarni wiszących na ścianach.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry
_____

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Stare poddasze
Opis: Obecnie opuszczony pokój na poddaszu przez pierwsze dziewiętnaście lat życia Sagitty był jednocześnie jej domem i więzieniem. Choć jego powierzchnia jest całkiem duża, spadzisty dach nadaje mu klaustrofobicznego nastroju przywodząc na myśl klatkę dla ptaka. Pokój urządzono na jasny błękit oraz złoto, kolory, których Saga nigdy w życiu nie wybrałaby na swoją sypialnię, jednak bez wątpienia sprawiają one, że łatwiej było nim wytrzymać. Znajduje się w nim jedno okno wychodzące na północne niebo, przed nim zaś biurko, na którym znajdują się stare materiały piśmiennicze oraz zakurzony teleskop. To tutaj powstawały jej pierwsze horoskopy. Sypialnia nieco odstaje brakiem przepychu od pokoi jej rodzeństwa i kuzynostwa. Od kiedy Sagitta wyszła za mąż stoi pusty, nadal jednak służy jej przy okazji odwiedzin. Wstawiono też do niego kojec dla małego dziecka.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry
_____

Kto: Aquila Black
Adres: Grimmauld Place 12
Nazwa tematu: Kotyrarz na parterze
Opis: Wchodzi się do niego prosto od wejścia. Czarny, stonowany; na ścianach widnieją ruchome portrety Blacków lubiące głośno komentować wszystkich przybyłych na Grimmauld Place 12. Z korytarza można iść do różnych pomieszczeń po lewej lub prawej stronie albo na wprost do wspólnej jadalni.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

temat już istnieje, ja proszę o update i przeniesienie go na konto Mistrza Gry

Proszę o przeniesienie tych tematów na konto MG:

Proszę o zarchiwizowanie tych locek:Może nic tam nie będzie. może to tylko fantazja. Potrzeba poszukiwania, która mnie wzmacnia. Potrzeba mi tego by wzrastać.
Aquila Black
Aquila Black
Zawód : badaczka historii, filantropka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Czas znika, mija przeszłość, wiek niezwrotnie bieży,
A występków szkaradność lub cnoty przykłady,
Te obrzydłe, te święte zostawują ślady.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8834-aquila-black https://www.morsmordre.net/t8844-sunshine https://www.morsmordre.net/t8843-child-of-the-sun#263595 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t8846-skrytka-bankowa-nr-2087 https://www.morsmordre.net/t8845-aquila-black

Powrót do góry Go down

Miejsce: Antresola nad salonikiem, w Durham Castle
Umotywowanie założenia: Rodzina Burke się powiększa, mamy coraz więcej scenek do grania, w domostwie dzieją się różnej maści akcje, a na rozpoczynającym się okresie mamy zaplanowanych wiele scenek, które będą dziać się właśnie w Durham, potrzebujemy przestrzeni do gry.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Na antresolę umiejscowioną tuż nad salonikiem prowadzą kręte schody z kutą poręczą. Podobnie jak salonik jest to miejsce, w którym spotyka się rodzina i jej najbliżsi przyjaciele. Utrzymana w kolorze bordowym lub też czerwonego wina przyozdobiona jest rodzinnymi pamiątkami oraz można znaleźć tutaj ślady bytności innych członków rodu w postaci odłożonej gazety czy notatnika ze szkicami kreślonymi dłonią kogoś z domowników. Stojąca pośrodku pufa otoczona miękkimi fotelami zachęcała aby wyciągnąć na niej zmęczone stopy. Poduszki kusiły aby się w niej zanurzyć i oddać błogiej chwili nic nie robienia. W powietrzu unosił się słodkawy zapach mieszaniny perfum i cygara lub ziela fajkowego. W małym kominku trzaskał przyjemnie ogień, a światło odbijało się w lustrze nad nim powieszonym. Otoczenie otulało i zachęcało do odpoczynku, jakby samo mówiło, że troski i problemy zostawiamy na krętych schodach.

Lokacja założona tutaj, prosimy jednak o podmianę zdjęcia na takie w orientacji poziomej (na PW u Deirdre).May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 26
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Dworki szlacheckie - Page 7 Dd3436d291f269d9d228b8e0011b3018
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Powrót do góry Go down

Kto: Charon Burke
Gdzie: Pozostałe miejsca, Durham, Durham Castle

Kto: Charon Burke
Adres: Durham Castle
Nazwa tematu: Gabinet Charona
Opis: Durham Castle kryje w sobie meandry korytarzy, które rozbiegając się tworząc prawdziwy labirynt; w jednej z komnat, kryjących się w jednym z dalekich końców wschodniego skrzydła, Charon urządził swój gabinet. W istocie to pomieszczenie było niegdyś zalążkiem biblioteczki, lecz z niewiadomych przyczyn stało opustoszałe przez dobre kilka dekad, zanim on się nim zainteresował. Reliktem po poprzednim właścicielu jest złoty teleskop – rzadko używany, ale zapewne wciąż sprawny. Poza tym głównym elementem przyciągającym wzrok potencjalnych odwiedzających są drewniane półki z książkami, których grzbiety przemawiają w różnych językach. W rogu znajduje się specjalna skrzynia z zabezpieczonym zamkiem, stojąca na straży najważniejszych zapisków lorda Burke. Zwykle na podłodze piętrzą się stosy pergaminów, dotyczących czasu i miejsca, nad którego historią w danym momencie się pochyla.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Lokacja założona tutaj.
Charon Burke
Charon Burke
Zawód : rzeczoznawca zagrzebany w tajnikach historii
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
kill your darlings
OPCM : 10
UROKI : 5
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 20
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t9279-charon-h-burke https://www.morsmordre.net/t9393-pantalaimon#285153 https://www.morsmordre.net/t9396-lost-in-translation#285212 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9395-skrytka-bankowa-nr-2155#285203 https://www.morsmordre.net/t9394-charon-h-burke#285201

Powrót do góry Go down

Gdzie: Cheshire, Beeston Castle (uprzejmie proszę o założenie subforum o takiej nazwie w tym dziale)
Pozostałe: brak
Mieszkańcy: Baldric Rowle, Sagitta Rowle

opisy lokacji (też podkradłam pomysł, kajam się):

Kto: Baldric Rowle
Adres: nowy dwór, subforum dopiero powstanie
Nazwa tematu: Zamkowe przedpole
Opis: Osobom pozbawionym czarodziejskiego talentu zamek Beeston jawi się jako ruina średniowiecznej fortyfikacji, po której pozostały jedynie fragmenty obronnych murów. W rzeczywistości twierdza, która zwieńcza strzelistą skałę, przez wieki nie była ani razu naruszona i zachowała na zewnątrz prostą, szorstką architekturę. Południowe podnóże charakteryzuje się dość łagodnym nachyleniem terenu i niewielkim zalesieniem, zaś północna strona stanowi strome zbocze o wysokości ponad trzystu stóp. Tuż przed zamkowymi murami wyłania się głęboka wyrwa i tylko kamienny most pozwala przekroczyć główną bramę, za którą kryje się dziedziniec.
Z racji ograniczonej przestrzeni budowla rozrastała się wzwyż, a konieczność budowania nowych kondygnacji sprzyjała modernizacji siedziby. Okalające zamek mury obronne wyraźnie reprezentują styl romański, lecz jego wewnętrzne ściany mają już w sobie elementy renesansowe i barokowe. Rowle'owie dołożyli wielu starań, aby zagospodarować przestrzeń także pod fortyfikacją, tworząc tym samym sieć wąskich korytarzy, spośród których jedno prowadzi do ukrytego przejścia położonego na samym dole zbocza.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Kto: Baldric Rowle
Adres: nowy dwór
Nazwa tematu: Dziedziniec
Opis: Po przekroczeniu bramy, po bokach której znajdują się dwie niewysokie wieże, oczom przybyłych ukazuje się wybrukowany dziedziniec. Na samym środku kwadratowej przestrzeni znajduje się z pozoru zwykła fontanna, której kamienna powłoka jest obrośnięta bluszczem. Zawiłe pnącza pokrywają także boczne ściany dziedzińca, sięgając aż do kolumn balkonów, i tylko ta znajdująca się naprzeciw głównych wrót pozostaje nienaruszona roślinnymi elementami. Pomiędzy liśćmi bluszczu kryje się kilka kamiennych posągów o kształcie postawnych rycerzy w pełnej zbroi, a każdy z nich dzierży inną broń - miecz, oszczep, topór, kiścień, buławę, kuszę. Wprost do eleganckich drzwi wejściowych prowadzą schody.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Kto: Baldric Rowle
Adres: nowy dwór
Nazwa tematu: Westybul
Opis: Przedsionek jest na tyle okazały, aby przewyższyć oczekiwania gości łatwo zwiedzionych widokiem średniowiecznych murów obronnych. W marmurowej posadzce można aż się przejrzeć, biało-czarne kolumny, na których oparto ciężar balkonu, nie sprawiają wrażenia, aby ograniczały przestrzeń. Wyłożone materiałem stopnie prowadzą do drzwi skrzydłowych, za którymi kryje się sala balowa. Znajdujące się po obu stronach schodów paradnych przejścia do mniej reprezentatywnych korytarzy wieńczą schody prowadzące do wyższych kondygnacji, prowadząc do komnat usytuowanych we wschodnim lub zachodnim skrzydle zamku.
Na parterze i pierwszym piętrze zamku znajdują się komnaty do wspólnego użytku, w których domownicy mogą dzielić się swoim czasem oraz przemyśleniami. Najwyższa kondygnacja, drugie piętro, wydziela pomieszczenia przeznaczone na użytek własny - sypialnie, garderoby, mniejsze bawialnie, saloniki lub pracownie w zależności od potrzeb.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Kto: Baldric Rowle
Adres: nowy dwór
Nazwa tematu: Sala szermiercza
Opis: Długa i wąska sala, do której wchodzi się przez dziedziniec. Na jednej ścianie wiszą drewniane tarcze dawnych i obecnych wasalów rodu Rowle, zaś czwórdzielna w krzyż tarcz barwiona na przemian czernią i purpurą pozostaje na samym szczycie, jasno wyznaczając hierarchię. Jedną z dłuższych ścian zdobią miecze, szable, rapiery i szpady, które w mniejszym lub większym stopniu noszą na sobie ślady przeszłości. Pośrodku komnaty wyrysowane białą kredą linie wyznaczają przestrzeń dla szermierczych potyczek. Najwięcej czasu w tej przestrzeni spędzają młodzi potomkowie rodu, gdyż za ich podstawową powinność uznaje się ciągłe doskonalenie umiejętności fechtunku. Miejsce mają tu również pierwsze lekcje łucznictwa, kiedy to młode latorośle uczone są ledwie naciągania cięciwy.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Kto: Baldric Rowle
Adres: nowy dwór
Nazwa tematu: Biblioteka
Opis: Miejsce nauki dla wszystkich spragnionych wiedzy. Właśnie do tego wnętrza zaprasza się wykładowców zatrudnionych dla dobra najmłodszych przedstawicieli rodu. Zajęcia dotyczące etykiety, historii magii oraz francuskiego prowadzone są pomiędzy literackimi zbiorami. To właśnie w tym celu w bibliotece wyznaczono przestrzeń do pomieszczenia kilku stołów i kilkunastu wygodnych foteli, gdzie później mogą w spokoju przysiąść dorośli domownicy.
Nie można odnieść wrażenia, że każdą goszczącą tu osobę otacza drewno i pergamin. Drewniany sufit pokrywa wyrzeźbiony ze starannością asymetryczny wzór, w ściany wbudowano mahoniowe regały i każdy stanowi inną sekcję uporządkowaną według kolejności alfabetycznej tytułów.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Kto: Baldric Rowle
Adres: nowy dwór
Nazwa tematu: Salon
Opis: W centrum komnaty znajduje się ogromny kominek, wokół którego w zimowe dni gromadzą się dzieci spragnione kolejnych opowieści, jakimi chętnie dzielą się najstarsi krewni. Jest tu wystarczająco miejsca, aby pomieści cały ród, po jednej stronie znajdują fotele z podnóżkami, po drugiej kanapy, a pod ścianami można znaleźć sporo krzeseł i stołków. Na ścianach wiszą obrazy upamiętniające największe czarodziejskie bitwy, w kredensach pozostają pochowane wiekowe pergaminy, stare puchary i wiele innych pamiątkowych przedmiotów, jakich nie trzeba trzymać z dala od dzieci.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacjiDworek założono tutaj.


ALEA IACTA EST

whose game was empires, and whose stakes were thrones;
whose table earth, whose dice were human bones
memento mori
Baldric Rowle
Baldric Rowle
Zawód : ekonom, zarządca kasyna
Wiek : 37
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
I was born with insatiable appetite for destruction
OPCM : 10
UROKI : 5
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 15
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Jasnowidz
we are all mad here
Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t9449-baldric-rowle#287515 https://www.morsmordre.net/t9623-ereb https://www.morsmordre.net/t9625-danse-macabre#292480 https://www.morsmordre.net/f361-cheshire-beeston-castle https://www.morsmordre.net/t9624-skrytka-bankowa-2176 https://www.morsmordre.net/t9626-b-rowle#292481

Powrót do góry Go down

Kto: Craig Burke
Adres: Durham Castle
Nazwa tematu: Gabinet Craiga
Opis:
Miejsce niemniej ważne niż sam lokal na Nokturnie. To często w tym gabinecie podejmowane były niektóre istotniejsze decyzje dotyczące rodzinnego biznesu. Ulokowany we wschodnim skrzydle pokój zachowuje wystrój typowy dla reszty zamku - ciężki i odrobinę ponury. Centralnym meblem jest oczywiście ogromne, dębowe biurko oraz stojące po obu jego stronach fotele. Ściany zastawione są licznymi komodami, które skrywają zarówno zwykłe dokumenty, jak i przedmioty tajemnicze, mroczne a czasami nawet niebezpieczne - artefakty, które nie trafiły jeszcze na Nokturn lub przetrzymywane na specjalne zamówienie dla klienta.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Lokacja założona tutaj.

Kto: Craig Burke
Adres: Durham Castle
Nazwa tematu: Sypialnia Craiga
Opis:
Komnata sypialniana znajdująca się we wschodnim skrzydle. Ponura, jak wszystko w Zamku Durham, acz bogato zdobiona i wyjątkowo miła dla oka. Jej głównym elementem jest z pewnością okazałe, rzeźbione w drewnie łoże z baldachimem. Ściany pokryte są ozdobnymi gobelinami nawiązującymi do przeszłości rodu. Wzrok przyciąga także imponujących rozmiarów kominek, na którym w zimne dni zawsze wesoło trzaska ogień. Pomieszczenie to było świadkiem już niejednego. To tutaj Craig przeżywał najgorsze, ale także i najlepsze noce swojego życia. To niemal jego warownia, jego samotnia, do której niechętnie wpuszczał nawet pozostałych członków rodziny.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Lokacja założona tutaj.


I give up
All I want is to feel a bit
We could fall in love
you could slit my wrist
I could tell you that they both 'gonn feel
the same
Craig Burke
Craig Burke
Zawód : Handlarz czarnomagicznymi przedmiotami, diler opium
Wiek : 34
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
I will burn your kingdom down
If you try to conquer
Me and Mine
OPCM : 8
UROKI : 16
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 35
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t3810-craig-maddox-burke https://www.morsmordre.net/t3814-blanche#70697 https://www.morsmordre.net/t3813-zwiazki-lorda-burke#70693 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t6332-skrytka-bankowa-nr-965#159559 https://www.morsmordre.net/t3842-craigowe#71823

Powrót do góry Go down

Kto: Xavier Burke
Adres:Durham Castle
Nazwa tematu: Gabinet Xaviera
Opis: Gabinet to miejsce, w którym Xavier spędza dużo czasu jeśli nie jest w pracy. Mało kto ma do niego dostęp, to właśnie tutaj przechowuje większość swoich ksiąg, zapisków i znalezisk. To tutaj spędza czas nad woluminami szukając nowych wskazówek oraz bada znalezione artefakty, planuje wyprawy i inne przedsięwzięcia oraz rozmyśla nad interesami rodzinnej Palarni. W pomieszczeniu znajduje się kominek, przy którym stoją dwa fotele, a pomiędzy nimi mały stolik, na którym często stoi karafka z jego ulubioną whiskey. Pod oknem, z którego rozpościera się widok na zamkowe ogrody, zlokalizowane jest duże, dębowe biurko z kilkoma szufladami, na którym przeważne leży sporo dokumentów, nie tylko dotyczących artefaktów, ale również i rodzinnych interesów. Pod ścianami stoi wiele szafek i komód, wiszą na nich półki, na których, pod szklanymi kopułkami stoją artefakty, które już zbadał i postanowił zatrzymać dla siebie jak i wiele innych przedmiotów, których przeznaczenia nie zdążył jeszcze odkryć. W pomieszczeniu przeważnie panuje półmrok, źródłem oświetlenia najczęściej jest tu kominek lub dwa, pokaźne, świeczniki ulokowane na biurku, palące się kiedy Burke przy nim pracuje.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

Lokacja założona.


I know what you are doing in the dark, I know what your greatest desires are.
You can't hide anything from me.
Xavier Burke
Xavier Burke
Zawód : artefakciarz, organizator wszelaki, menager Palarni Opium
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
I know what you are doing in the dark, I know what your greatest desires are
OPCM : 12
UROKI : 11
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 12
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t9606-xavier-burke-w-budowie https://www.morsmordre.net/t9631-korespondencja-lorda-burke#292826 https://www.morsmordre.net/t9629-xavier-bukre#292806 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t10032-skrytka-bankowa-nr-1569#302913 https://www.morsmordre.net/t9630-xavier-burke#292819

Powrót do góry Go down

Kto:Prudence Macmillan
Adres: https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow
Nazwa tematu: sypialnia Pru
Opis: Pokój Prudence znajduje się na piętrze. Jest on spory, bardzo jasny - dzięki dużym oknom, które prowadzą na niewielki balkon. Pełen jest książek, które panna Macmillan kolekcjonuje. Przy jeden ze ścian znajduje się ogromne łóżko. Na przeciwko łóżka stoi drewniane biurko i krzesło - miejsce, w którym zgłębia tajniki magii. Sporo w nim kwiatów, Prue jest bowiem fanką roślin. Ściany są jasne, na jeden ze ścian powieszony jest plakat Zjednoczonych .
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: TU

Lokacja założona tutaj.What hurts you, blesses you. Darkness is your candle.
Prudence Macmillan
Prudence Macmillan
Zawód : Specjalista ds. morskich organizmów
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Love, love will tear us apart again..
OPCM : 14
UROKI : 11
ELIKSIRY : 2
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 8
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej
Dworki szlacheckie - Page 7 Original
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9686-prudence-macmillan https://www.morsmordre.net/t9710-limbo https://www.morsmordre.net/t9701-syrenka https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t9860-prudence-macmillan#298534

Powrót do góry Go down

Kto: Edgar Burke
Adres: Durham
Nazwa tematu: Gabinet Edgara
Opis: Gabinet Edgara znajduje się w środkowym skrzydle posiadłości. To przestronne pomieszczenie, które jednocześnie pełni rolę reprezentacyjnego saloniku. Przy wysokim oknie stoi dębowe biurko, a obok niego przy ścianie znajdują się regały z książkami. Niedługi ażurowy parawan symbolicznie odgradza tę część od miejsca do przyjmowania gości. Tam stoją obite zielenią kanapy, okrągły mahoniowy stolik oraz elegancki przeszklony barek. Na ścianach wisi kilka pejzaży, przedstawiających piękno hrabstwa Durham, a w rogach stoją ozdobne wazy, mające dużą wartość historyczną. Nad drzwiami wisi rodowy herb Burke'ów wraz z przyświecającą im dewizą: Auribus frequenitius quam lingua utere.
W pomieszczeniu znajduje się również kominek podłączony do sieci Fiuu, choć częściej spełnia rolę dekoracyjną.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

lokacja założona tutaj


We build castles with our fears and sleep in them like
kings and queens

Edgar Burke
Edgar Burke
Zawód : nestor, B&B, łamacz klątw
Wiek : 35
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Gdybym był babą, rozpłakałbym się rzewnie nad swym losem, ale jestem Burkiem, więc trzymam fason.
OPCM : 30
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 31
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 9
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t3108-edgar-burke#51071 https://www.morsmordre.net/t3159-nie-stac-mnie-na-wlasna-sowe#52274 https://www.morsmordre.net/t3158-gburek#52271 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t4912-skrytka-bankowa-nr-811#106945 https://www.morsmordre.net/t3160-edgar-burke#52278

Powrót do góry Go down

Ładnie proszę o dopisanie do siedziby rodu

Kto: Odetta Parkinson
Gdzie:  Inne miejsca - Gloucestershire, Cotswolds Hills, Broadway Tower

+


Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm,
Figures dancing gracefully across my memory
Odetta Parkinson
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 22 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : 7
UROKI : 0
ELIKSIRY : 16
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 7
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t9760-ksiezniczka-labedzi#296219 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218

Powrót do góry Go down

Dzień dobry, jako że w Puddlemere robi się ciasno, prosiłabym o dodanie niniejszych tematów.

Kto: Anthony Macmillan
Adres: dworek Macmillanów

Nazwa tematu: Pokój dziecięcy
Opis: Pierwszym, co rzuca się w oczy, po przekroczeniu pokoju, to ogromna ilość zabawek. Można tutaj znaleźć niemal wszystko – od drewnianych magicznych zwierzątek, po kukiełki i miniaturowe miotełki. Przy jednych ze ścian ustawiona została mniejsza półka, która obecnie wypełniona jest wszelkimi bajkami i legendami. Pokój utrzymany jest w neutralnych kolorach i pozbawiony jest zbyt wielkiego przepychu. Z okna można dostrzec wschodnią część ogrodów otaczających rezydencję.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Nazwa tematu: Korytarz
Opis: Jeden z wielu korytarzy, które znajdują się w dworku. Charakterystyczną cechą akurat tego jest niebiesko-zielona tapeta ze złotymi ptakami, które czasami się poruszają i przelatują do sąsiadującej złotej gałęzi. Nie brakuje tutaj przeróżnych obrazów i mioteł byłych graczy Zjednoczonych z Puddlemere. Tuż przy oknie postawiono dwa fotele i stolik. Po kątach poustawiane są wazy z kwiatami.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Nazwa tematu: Pracownia i gabinet Anthony'ego
Opis: Znajdujący się na piętrze. Ozdobiony boazerią i utrzymany w niebiesko-złotych barwach gabinet należy do Anthony’ego. Znajdują się tu głównie księgi z przychodami rodzinnej destylarni, ale i mała aparatura do destylacji (która częściej służy jako ozdoba, ze względu na to, że główna aparatura znajduje się w piwnicy). Na biurku znajdują się kolejne księgi z przychodami, liczne małe portrety rodziny i inne przedmioty bliskie Macmillanowi. Przed biurkiem ustawione są dwa wyjątkowo wygodne fotele w granatowo-złotych barwach. Przy jednej ze ścian znajduje się kominek i kolejne fotele oraz sofa, a przed nimi mały dębowy stoliczek z karafkami i różnorodnym alkoholem. Na ścianach znajdują się głównie obrazy martwej natury. Pomieszczenie sprawia wrażenie wyjątkowo przytulnego.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji  

Nazwa tematu: Główne wejście i schody
Opis: Jest to pierwsze pomieszczenie do którego trafia każdy zaproszony gość. Jest ono przestronne, utrzymane w białym/kremowym i złotym kolorze. Przy ścianach znajduje się kilka sof, na których można usiąść i spokojnie zaczekać na skrzata. Oprócz tego, widoczne są pokaźne drewniane główne schody, w kształcie odwrócone i kanciastej litery U, które prowadzą na kolejne piętro.
Często można tutaj spotkać ganiające się na miotełkach dzieci, które za cel obrały sobie stare wazy. W takich przypadkach należy uważać na głowy.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji


Prosiłabym też o dopisanie do lokacji Rii Macmillan i Prudence Macmillan

lokacje założone


Каранфиле, цвијеће моје
да сам Богд'о сјеме твоје.
Ја бих знао гдје бих цвао,
мојој драгој под пенџере.
Кад ми драга иде спати,
каранфил ће мирисати,
моја драга уздисати
Anthony Macmillan
Anthony Macmillan
Zawód : Podróżnik i wynalazca nowych magicznych alkoholi dla Macmillan's Firewhisky
Wiek : 31/32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Обійми мене, обійми мене, обійми
Так лагідно і не пускай,
Обійми мене, обійми мене, обійми
Твоя весна прийде нехай
OPCM : 18
UROKI : 25
ELIKSIRY : 10
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej
Dworki szlacheckie - Page 7 4d6424bb796c4f2e713915b83cd7690217932357
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5779-anthony-macmillan https://www.morsmordre.net/t5786-bato https://www.morsmordre.net/t5785-dzisiaj-pije-stara-ognista-ogdena https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t5790-skrytka-bankowa-nr-1421 https://www.morsmordre.net/t5806-anthony-macmillan

Powrót do góry Go down

Kto: Octavia Lestrange
Adres: Tutaj
Nazwa tematu: Ogrody
Opis: Ogrody rozciągające się za posiadłością mimo pozornej dzikości są zaplanowane w każdym calu. Ekskluzywne, często egzotyczne rośliny mieszają się tutaj z pospolitymi gatunkami, których nasiona naniósł morski wiatr. Kompozycje, które potrafią się zmienić w przeciągu kilku dni wraz z weną któregoś Lestrange. Kręte, wąskie alejki, ukryte zakamarki, zapierające dech w piersiach widoki, innymi słowy ogród oddający artystyczne dusze przemierzających go mieszkańców wyspy.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji

lokacja założona tutaj
Octavia Lestrange
Octavia Lestrange
Zawód : Konsultant artystyczny w rodzinnej operze
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła
OPCM : 4
UROKI : 10
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 21
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9793-octavia-lestrange#297025 https://www.morsmordre.net/t9802-nutka#297514 https://www.morsmordre.net/t9801-let-s-play#297510 https://www.morsmordre.net/t9803-skrytka-bankowa-nr-2239#297516 https://www.morsmordre.net/t9804-o-lestrange#297521

Powrót do góry Go down

Kto: Junona Travers
Adres: tutaj
Nazwa tematu: Wejście dla służby
Opis: Wejść dla służby znajduje się w południowej części zamku. Za drzwiami wtopionymi w mury potężnej budowli ciągnie się długi korytarz prowadzący przede wszystkim do kuchni, spiżarni oraz licznych piwnic. Hol kończą spiralne schody, którymi można dojść zarówno do komnat znajdujących się w głębi zamku, jak i do pokoju służby na strychu. =Żaden szanujący się Travers się tam nie zapuszcza chyba, że naprawdę musi.
Obrazek o szerokości min. 400 pikseli i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji


lokacja założona tutaj
Junona Travers
Junona Travers
Zawód : geograf, podróżnik teoretyczny, naukowiec
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Samotność ma swoje przywileje; w samotności można robić to, na co ma się ochotę.
OPCM : 12
UROKI : 12
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 9
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej
Dworki szlacheckie - Page 7 8c6f5322fc5d1cd28ee44f2c67beee1b
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7691-junona-travers#212825 https://www.morsmordre.net/t7707-tryton#213478 https://www.morsmordre.net/t7706-little-mermaid#213460 https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t7792-skrytka-bankowa-nr-1852#217645 https://www.morsmordre.net/t9944-j-travers#300621

Powrót do góry Go down

Strona 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Dworki szlacheckie

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach