Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Pokój muzyczny
AutorWiadomość
Pokój muzyczny [odnośnik]15.11.17 11:27
First topic message reminder :

Pokój muzyczny

Pokój muzyczny mieści się na piętrze, otwartym - sam jest wysoki wręcz na dwie kondygnacje. Na niższej znajdują się różnorakie instrumenty, centrum stanowi wiekowy fortepian należący do średniowiecznego przodka. Zakonserwowany został za pomocą magii, dzięki czemu ostał się po dziś dzień. Podłogą jest lite, jasne drewno; z ciemniejszego wykonano zmyślną boazerię wyłożoną na ścianach. Przy otwartych, dużych oknach postawiono stoliki wraz z wygodnymi krzesłami, idealnymi do zasłuchania się w recitalach starszych bądź młodszych członków rodu. Gdzieniegdzie stoją niewielkie stoliki, na których umieszczono wiekowe wazy albo rzeźby.
Wyższa kondygnacja stanowi przestronny, wygodny balkon, z którego również można zasłuchiwać się w wygrywanych melodiach - z góry.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Pokój muzyczny - Page 4 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Pokój muzyczny [odnośnik]30.07.22 1:26
Nie odsuną się, kiedy Primrose chwyciła go za dłonie ani nie próbował, podążając za wszelkimi zasadami dobrych manier, powstrzymać przyjaciółki przed próbą przytulenia go. Black powoli odetchnął i odwzajemnił uścisk, delikatnie opierając podbródek na czubku głowy lady Burke. Nawet nie wiedział, jak bardzo potrzebował takiego bliskiego kontaktu. Czegoś, co pomogłoby mu się “uziemić”. Połączyć w całość myśli, ciało i duszę. To mogła zrobić tylko druga osoba… już sprawdzał, że żaden używki nie byłyby w stanie mu w tym pomóc. Primrose była jego kotwicą. Głosem rozsądku, kiedy za bardzo się gubił w swoich myślach. Ale to ona teraz potrzebowała wsparcia - tak sądził Rigel.
Czekał, aż usłyszy odpowiedzi na swoje pytania, bojąc się tego, co już za chwile miało paść.
“Chce abym została jego żoną”.
Mężczyzna przełknął ślinę. Ze wszystkich możliwych rzeczy, nie tego się spodziewał. A może czuł, że właśnie do tego będzie dążył Mathieu? Przecież to takie logiczne - z wyłącznie zaborczych pobudek związać się z osobą, żeby stała się jego trofeum. Elementem kolekcji. Kluczem do naprawienia swojej reputacji. Na samą myśl, że taka przyszłość mogłaby czekać Primrose, po jego plecach przeszedł lodowaty dreszcz. Niepokój wzmógł się jeszcze mocniej, kiedy przyjaciółka potwierdził jego obawy, że nadal to Rosier ma władzę nad jej sercem.
-Jesteś pewna, że i ich nie oszuka? - Zmarszczył czoło i ponownie poważnie spojrzał na kobietę, kiedy w końcu odsunęli się od siebie. - Może i ja powinienem go sprawdzić? Tym bardziej, że nie dokończyliśmy ostatniej naszej rozmowy…
Nestorzy to tylko jedna z przeszkód, która oddziela Mathieu od Primrose. Ale był jeszcze on - Rigel Black. I póki sam się nie upewni, że Rosier nie spiskuje przeciwko lady Burke, miał zamiar robić wszystko, by ich ożenek nie doszedł do skutku.
-A nie boisz się, że to wszystko gra? Że on próbuje cię oszukać tylko po to, by w końcu się ożenić? Sama dobrze wiesz, że jego reputacja… jest dość specyficzna. - Nawet nie próbował ukryć troski, którą wyraźnie dało się słyszeć w jego głosie. - I czy to, że chce się z tobą ożenić, świadczy o tym, że i on coś do ciebie czuje? Kocha cię?
Oboje dobrze wiedzieli, że ożenek i miłość w ich środowisku to najczęściej kompletnie różne rzeczy.
-Wybacz moje pytania. Próbuje jedynie wiedzieć, czy nadal mam próbować starać się o twoją rękę, czy wolisz jednak, bym odpuścił?


The truth may be out there
But the lies are inside your head.

Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
We are all roamers of vast spaces and travellers in many ages.
OPCM : 0
UROKI : 16 +2
ALCHEMIA : 13 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0 +1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Pokój muzyczny [odnośnik]01.08.22 17:29
Nie odsunął się od niej co przyjęła z ogromną ulgą i jakiś ciężar opadł do kobiecych stóp. Nie zdawała sobie nawet sprawy tego, że brak kontaktu z przyjacielem i dziwna sytuacja jej ciążyła. Nie lubiła tego, ponieważ czarodziej tak jej bliski był tak daleko. Teraz znów udało im się znaleźć wspólny język i nić porozumienia. Nie oczekiwała zresztą niczego innego. Zesztywniał gdy wyjawiła mu słowa Mathieu, widziała jak jego wzrok się wyostrzył, jak całą swoją postawą oddał fakt, że nie jest mu łatwo z tą wiedzą. Wiele pytań padało z męskich słów więc ujmując do za dłoń podprowadziła w stronę kanapy aby mogli usiąść i spokojnie porozmawiać.
-Mój brat jest bardzo surowy w ocenie. Chociaż nie znam Tristana aby móc zakładać jak on się zachowa, to mogę śmiało stwierdzić, że nie pozwoli aby nazwisko Rosier zostało wystawione na szwank. - Nie była tego pewna, nie mogła być. Nie wiedziała czym się kieruje mąż Wandy zezwalając na czyiś ożenek lub dogadując układ rodowy. Pochodzili z tego samego kręgu, a lord nestor był jedną z osób najwyżej postawiony w ich społeczności. Mógł być Minister Magii, ale każdy wiedział, że słowo Tristana Rosiera ma większą moc. -Jak chcesz go sprawdzić? - Zapytała zaciekawiona tak postawieniem sprawy. Nie wiedziała co miał na myśli Rigel, oby nic zdrożnego. -Przyznał, że popełnił błąd i nie wiedział tego co ma przed sobą szukając czegoś poza horyzontem. - Uśmiechnęła się delikatnie zdając sobie sprawę, że brzmi to trochę naiwnie, ale chciała wierzyć, że tak właśnie było. -Ostatecznie muszę za kogoś wyjść za mąż. Nie żyjemy w świecie, gdzie samotna kobieta ze szlacheckiego rodu jest mile widziana. Staje się pośmiewiskiem, zrzucona do przedsionka towarzyskiego musi patrzeć jak z każdym rokiem jest coraz bardziej wykluczana. Nie może się rozwijać, nie jest w stanie niczego osiągnąć. Ani na polu życia rodzinnego ani społecznego. - Spojrzała na Rigela, a na jej twarzy pojawił się uśmiech pełen pobłażliwości. -Takie słowa nigdy nie padły. Jednak mogę śmiało stwierdzić, że wyszedł poza strefę przyjaźni. - Nie śmiała mu powiedzieć o pocałunku, choć gdy to mówiła niewielki rumieniec oblał jej twarz.
Pokręciła głową słysząc jego słowa.
-Wiem, że na ciebie są też naciski. Jeżeli wolisz możesz poczekać z rezygnacją do dnia ogłoszenia zaręczyn, abyś przez jakiś czas miał spokój od ciągłych pytań ze strony swojego nestora.May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 4 +1
UROKI : 1
ALCHEMIA : 28 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 6 +2
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Pokój muzyczny - Page 4 E331336106fb118b6485453aee90de3a
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Pokój muzyczny
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach