Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Duchy
AutorWiadomość
Duchy [odnośnik]16.07.15 18:02
Duchy

Najbardziej znaną i rozpowszechnioną odmianą duchów są zjawy, a zatem pozbawione ciała widziadła. Niektóre mogą pojawiać się pod postacią mlecznego, mglistego dymu, inne zaś przypominają ludzi z krwi i kości. Folklor starego kontynentu wielokrotnie wspomina o duchach podobnych do ludzi, których nadnaturalność determinowały zdolność przenikania ścian, rozpływania się w powietrzu, czy ciągnący się za nimi smród zgnilizny.
W Starożytnej Grecji i Rzymie duchy zmarłych jawiły się jako ponure, rozedrgane cienie, smoliście czarne plamy lub niewidzialne, hałaśliwe widma. W kulturze egipskich magów duchy powracały we własnych, ożywionych ciałach, zaś wierzenia innych ludów mówią o duchach przybierających postać demonów, zwierząt oraz roślin.

Duchy jako postaci graczy
Duchy nie uczestniczą w rozwoju fabularnym ani nie otrzymują początkowych punktów statystyk, ani biegłości; mogą je jednak rozwijać w toku gry. Specjalną statystyką duchów jest opętanie. Ponadto rozwijać mogą biegłości odporności magicznej (świadczącej o sile ich umysłu, duchowej sile) oraz szczęścia.

Kwestię przeobrażenia postaci żyjącej w ducha ustalić należy indywidualnie.

Charakterystyka duchów
Duchy posiadają różne natury - mogą być zarówno wesołe i przyjacielskie, jak i wynaturzone oraz przerażające. Pojawiają się one wówczas, kiedy dusza zmarłego nie może zaznać spokoju ani ukojenia, posiada na ziemi niedokończone sprawy lub boi się przejść na drugą stronę. Niektóre zostały skazane na potępieńczą wędrówkę, pokutując za wyrządzone za życia krzywdy, inne tułają się po świecie z powodu niespodziewanej śmierci lub przywiązują się do miejsca, z którym łączyły ich najwięcej wspomnień.
Duch to "odcisk duszy, który opuścił ciało", a zatem odbicie, czy raczej nędzna karykatura zmarłego. Mugole nie potrafią w ten sposób wyrwać się śmierci, lecz nawet wśród czarodziejów, niewiele osób decyduje się na taką kontynuację swej egzystencji.
Duchy są bardzo ograniczone w swoich doświadczeniach - zatrzymują się na etapie poznania, na jakim skończyły przed śmiercią. Nie rozwijają umiejętności, nie uczą się nowych rzeczy, ich poglądy nigdy się nie zmieniają. Z tego powodu nawet po kilku wiekach mogą pałać żądzą zemsty, ponieważ wyjałowiona wersja życia (duchy tak naprawdę nie są martwe - wiodą egzystencję podobną do ludzkiej, lecz nieskończenie uboższą) nie potrafi ukoić bólu ani stłumić urazy.
Duchy potrafią przenikać przez ciała stałe, nie zmieniając ani ich struktury, ani nie uszkadzając ich ziemskiej powłoki. Potrafią też przeniknąć w głąb ziemskich ciał, przejmując nad nimi kontrolę - nazywamy to opętaniem. Obecność ducha w pomieszczeniu powoduje gwałtowny spadek temperatury, zaś wiele istot zgromadzonych w jednym miejscu podnosi jej wartość. Ich pojawienie skutkuje zmianą barwy płomieni ognia z purpury do chłodnego błękitu. Kiedy żywe stworzenie przejdzie przez ducha (bądź na odwrót), doświadcza ono nieprzyjemnego wrażenia, jakby zostało zanurzone w lodowatej wodzie. Czarodzieje są o wiele bardziej podatni na zjawiska towarzyszące duchom od niemagicznych - magowie nie tylko słyszą, ale również widzą duchy, mugole natomiast są w stanie wyłapać jedynie fizyczne ślady ich obecności - nagłe obniżenie temperatury, ciarki lub w przypadku poltergeistów hałas, czy latające w powietrzu meble. Oczywiście zdarza się, że niemagiczni ludzie są w stanie ujrzeć ducha - wynika to albo z jego predyspozycji albo celowego działania ducha, choć najczęściej powodem jest złośliwe działanie jakiegoś czarodzieja, uwydatniającego aurę ducha - dla zabawy, niemniej jednak łamiąc przy tym Kodeks Tajności.

Poltergeisty
Poltergeist (z j.niemieckiego dosłownie oznacza "hałasujący duch") to prawdopodobnie najbardziej dokuczliwe i nieznośne zjawy na świecie. W przeciwieństwie do wszelkich widziadeł, widm oraz rozmaitych innych rodzajów duchów, poltergeisty nie straszą, nie nawiedzają konkretnych miejsc, budynków czy domów. Za cel obierają sobie osobę, za którą włóczą się z miejsca na miejsce, nie pozwalając wybranemu nieszczęśnikowi zaznać spokoju ani chwili wytchnienia. Rzadziej pojawiają się w skupiskach dużych grup osób, mugoli czy czarodziejów, chcąc zakłócić ich spokój. Większość poltergeistów jest niewidzialna, lecz jeśli chcą, mogą się ujawnić. Przeważnie jednak sygnalizują swoją obecność harmidrem, łomotem, waleniem w ściany, wprawianiem w drżenie podłóg, co zyskało im reputację wyjątkowo hałaśliwych duchów. Niektóre bardzo gwałtowne, niezrównoważone i wybitnie porywcze poltergeisty rzucają i rozbijają meble, powodują pożary, a nawet ciskają ludźmi po ich własnych domach. Dziwne, niepokojące dźwięki, dochodzące znikąd hałasy, fruwające szafy i stoły znane były już w starożytności pod hasłem działalności poltergeista.
Terminem "poltergeist" zaczęto określać tę wyjątkowo krnąbrną rasę duchów dopiero w XIX wieku. Jedna z najbardziej popularnych angielskich bajek dla małych czarodziejów pt.: "Przypadki ducha Stockwella" opowiada historię tytułowego poltergeista, lubującego się w rozbijaniu beczek z piwem i rzucaniu zgniłymi jajkami w koty. Znane są jednak także podania o bardziej złośliwych i niebezpiecznych duchach tego gatunku, nie wahających się puścić z dymem dom, nawet jeśli w środku znajdowali się jego właściciele.

Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Duchy Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Duchy
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach