Wydarzenia


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Ciepła sierpniowa noc 1946 roku

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Anthony Macmillan
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5779-anthony-macmillan https://www.morsmordre.net/t5786-bato https://www.morsmordre.net/t5785-dzisiaj-pije-stara-ognista-ogdena https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t5806-anthony-macmillan#137153
Podróżnik i wynalazca nowych magicznych alkoholi dla Macmillan's Firewhisky
30
Szlachetna
Kawaler
Anthony znowu poczuł się gorzej i powiedział: No dalej, uderz mnie jeszcze raz. Jestem tak pijany, że nie wzruszyłaby mnie własna śmierć.
6
19
10
0
0
0
4
5
Czarodziej

PisanieTemat: Ciepła sierpniowa noc 1946 roku   12.03.18 18:56

Był zmęczony. Miał dosyć. Zeszłej nocy nasłuchał się narzekań matki, która z wyjątkowym uporem tłumaczyła mu swoje niezadowolenie spowodowane jego ciągłym upijaniem się. Postanowił dać sobie spokój na kilka dni, odprężyć się od przygniatających go wspomnień z dala od domu. Była wspaniałą, kochającą matką, ale szybko zapominała o tym, że uczuć nie tak łatwo jest zapomnieć lub wymazać ze swojej pamięci. To znaczy… mógłby zapomnieć, wiedział nawet jak brzmiało zaklęcie, które pozwoliłoby mu wymazać przykre wspomnienia z pamięci. Nie chciał jednak pozbawić się nawet tak wyjątkowo gorzkiego obrazu, jaki co nocy widział w swoich snach. Zdawał sobie sprawę także z tego, że całe to zainteresowanie było spowodowane zmartwieniem dotyczącym jego stanu… ale co on mógł na nie poradzić?
Nie potrafił zasnąć. Męczył się każdej nocy. Co za sypiał, to śniło mu się to samo koszmarne wspomnienie sprzed roku. Budził się zlany potem i ze łzami w oczach, których normalnie by się wstydził. Czasem zdawało mu się, że strach zwyczajnie go paraliżował. Nic z klasycznych wspomagaczy na niego nie działało. Ani melisa, ani mieszanki ziołowe. Działały eliksiry, ale nie chciał z nich korzystać, chyba że sprowadzał na siebie złość pozostałych domowników. Pomocny okazywał się jedynie alkohol, którego było mu w domu pod dostatkiem. Dziwnym sposobem, wmówił sobie, że wypicie sporej ilości Ognistej go uspokajało. Może rzeczywiście tak było. Już po trzech kieliszkach stawał się wyjątkowo cichy i jedynie notował swoje przemyślenia w dzienniku.
Alkohol nie miał jednak mocy zagłuszenia całego wspomnienia, a jedynie jego większości. Na jawie i tak przypominał sobie o zielonej poświacie… Czasami zdawało mu się majaczyć. Zdarzało mu się widzieć więc jak wyjątkowo zgrabne ciało jego ukochanej opadała to na blat stołu, to na podłogę z przeraźliwym trzaskiem, w zależności od miejsca, w którym się znajdował. Czasami miał wrażenie, że ta mara pojawia się, ponieważ jest winny wszystkiemu, co się stało. Musiał więc odpowiednio dopić i te wrażenia.
Chciał zapomnieć skąd pochodzi, co się stało parszywego lata poprzedniego roku, a przede wszystkim chciał zapomnieć i nie widzieć kolejny raz przerażającego, ale drogocennego dla niego nierzeczywistego trupa. Tak też od dwóch dni nocował w jednym z wolnych pokoi w gospodzie przy porcie, mając nadzieję, że zyska dzięki temu kilka dni na rozpaczanie nad samym sobą. Londyn wydawał mu się idealnym miejscem, by zniknąć w tłumie, a port zdawał mu się tym bardziej adekwatny, by ukryć się. Był przecież młody, kto by go tutaj rozpoznał? Kto z równych mu osób zawitałby do takiej nory? Siedział więc w kącie, w wyjątkowo ponurym barze. Pragnął jedynie tego, żeby wszyscy go zignorowali.
Pił kolejny kieliszek Ognistej o wyjątkowo ponętnym, bursztynowym kolorze. Oparł się całkowicie plecami i tylko obserwował czarowników różnej maści. Widział tych, którzy przyszli tutaj by zapomnieć o wojnie i wszelkiego rodzaju konfliktach, tym którzy przyszli tutaj by coś przemycić, tym którzy szukali kogokolwiek do towarzystwa. Ale i to nie potrafiło go rozproszyć od obrazu, który tego dnia utknął mu w głowie. Mógł wlewać w siebie nie wiadomo ile whisky, ale nadal widział ten śliczny, perłowy uśmiech i błyszczące, szczęśliwe oczy. Uśmiech, który zdawał się trwać wiecznie te kilkanaście minut przed tragedią. Oczy, zupełnie odmienne od tych, które dostrzegał w marze, która ścigała go od roku.
Wyjrzał przez okno. Było ciemno. Nie widział, na nieszczęście, portu zasłoniętego przez jeden z podniszczonych budynków, ale wyobrażał go sobie. Może powinien wyjechać? Może jakaś podróż, taka spontaniczna ucieczka, przygoda byłaby dla niego najlepsza? Rodzina nie musiałaby się za niego wstydzić. Nikt nie musiałby się nim przejmować. On zostawiłby ziemię, na której spotkało go niedawno tyle smutku. Ale czy mógłby tak po prostu opuścić Anglię? Na te kilka dni przed rocznicą jej śmierci? Czy to w ogóle by mu pomogło? Chwycił za butelkę i nalał whisky do kieliszka. Chwycił go i wtedy zauważył, że dłoń mu się trzęsie. Odstawił szkło. Obrócił dłoń, żeby przyjrzeć się jej wewnętrznej części, a potem też i zewnętrznej. Przytrzymał ją drugą dłonią, jakby chcąc siłą zatrzymać drżenie.
Каранфиле, цвијеће моје
да сам Богд'о сјеме твоје.
Ја бих знао гдје бих цвао,
мојој драгој под пенџере.
Кад ми драга иде спати,
каранфил ће мирисати,
моја драга  уздисати
Powrót do góry Go down
 

Ciepła sierpniowa noc 1946 roku

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Dormitorium dziewcząt z VII roku
» Dormitorium dziewcząt z VI roku
» Statut szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie [do edycji]
» Most Westminster

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Archiwa Departamentu Tajemnic :: Myślodsiewnie-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18