Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Astromagia - 26.06.1956
AutorWiadomość
Astromagia - 26.06.1956 [odnośnik]09.04.18 19:36

26.06.1956

Astromagia

Nasi zodiakalni patroni


Astrologia jest nauką starą jak sam świat czarodziejów. Ludzie od zawsze śledzili ruch gwiazd na nieboskłonie, czując z nimi niezwykłą więź. Szczegółowa wiedza o tym jak silny wpływ ma układ planet na osobowość czarodziejów od zarania dziejów spoczywała głównie w rękach centaurów i wróżbitów. Dzięki specjalnej mapie nieba potrafią odczytać przyszłość, ale również określić relacje pomiędzy osobami urodzonymi w określonych miesiącach roku, ocenić ich charakter i osobowość.
Aktualnie, dzięki współpracy z niektórymi z nich, ta wiedza jest dostępna dla wszystkich.Astromagia - 26.06.1956 Nundu210

Nundu - 22.12 - 19.01


Nundu twardo stąpa po ziemi wszystkimi czterema łapami, a jego pysk jest skierowany na obrany cel — rzadko przypadkowość rządzi jego losem. Osoby spod tego znaku to od zawsze ludzie niezwykle ambitni i wytrwali, o realistycznym podejściu od życia i konkretnych zasadach działania. Cierpliwie potrafi czekać na sukces, skrupulatnie obmyślając plan, chcąc zmaksymalizować przy tym zyski i zminimalizować koszty. Nundu doskonale wiedzą czego chcą, potrafią szybko odszukać najlepszy sposób, który pozwoli im to osiągnąć, przy tym starają się działać efektownie, wyznaczając jasno określone, wyraźne granice. Z natury samotnicy, którzy powinni pamiętać, że do celu lepiej dochodzi się z kimś u boku. A sukces nie smakuje, gdy można się nim napawać tylko samemu. Nundu nie przepadają za zmianami, potrzebują czasu, aby do nich przywyknąć — reagują na nie niechętnie, czasem agresywnie. Gwałtowne zmiany otoczenia źle wpływają na ich samopoczucie. Czarodzieje urodzeni pod tym znakiem są gotowi przejąć na siebie większą odpowiedzialność niż przedstawiciele pozostałych, czasem na wyrost, przez co szkoła życia odbija się na nich wielkim piętnem. Szybko osiągają dojrzałość, dorastają przed rówieśnikami, a magia przejawia się u nich wcześniej niż u innych.
Czarodzieje spod znaku Nundu sprawiają wrażenie zdystansowanych i ograniczonych w odczuwanych emocjach. Chociaż zazwyczaj są indywidualistami, w życiu niezwykle potrzebują aprobaty i docenienia innych, dzięki czemu mogą się stale rozwijać. Jednocześnie trudno jest do nich dotrzeć i poznać ich naprawdę. Bliskie relacje z innymi traktują jak zagrożenie, przed którym instynktownie próbują się bronić. Zamknięci w sobie, odseparowujący się od świata Nundu wbrew pozorom potrzebują poczucia przynależności, przez co dobrze sprawdzają się jako członkowie większej, samowystarczalnej rodziny. Otwieranie się na innych nie przychodzi im łatwo, ale stanowią świetny materiał na prawdziwego strażnika swoich bliskich. W wychowywaniu dzieci stają się surowe, konserwatywne, dużą wagę przykładają do dyscypliny. W przyjaźni są wytrwali i lojalni, gotowi do niesienia pomocy w potrzebie. Nundu to też chłodni, godni zaufania profesjonaliści nie poddający się wzruszeniom. Przykładają sporą wagę do swojej kariery, a po jej szczeblach wspinają się niezwykle szybko. Nie rezygnują przy tym ze spełniania marzeń i realizowania się na wielu frontach. Dalekosiężne plany zawsze są szczegółowo dopracowane, ukierunkowane na sukces.

Żywioł: Ziemia
Magia: Zaklęcia
Planeta: Saturn
Kamień: bursztyn, jaspis
Roślina: ciemiernik, sosna, trzepiotka

Astromagia - 26.06.1956 Tryton10

Tryton - 20.01-19.02


Czarodzieje urodzeni pod znakiem tej wodnej istoty to zazwyczaj dusze ceniące sobie niezależność i wolność. Uparcie odseparowują się od reszty czarodziejów i kroczą własną ścieżką. Lubią zmieniać stare, utarte schematy i wizjonersko patrzeć w przyszłość, w którą stale wybiegają myślami. Trytony pozostają pełne paradoksów, z zewnątrz chłodne, w środku pełne emocji. Z reguły bywają też tolerancyjne, niewiele może je zaskoczyć, spodziewają się po wszystkich wszystkiego. Mimo to są niezwykle uparte, przekonanie ich do zmiany wyrobionych poglądów często graniczy z cudem. W swoich kręgach lubiane, przyjacielskie, ale cechujące się sporym dystansem, wynikającym z wewnętrznego poczucia odrębności i niezależności. Charakteryzuje je przede wszystkim indywidualność i samowystarczalność, której nie należy próbować zachwiać, chcąc pozostać w sojuszniczych relacjach z Trytonem.
Bywają niezwykle ekstrawaganckie, nie potrafią przystosować się do otoczenia — dobrze czują się w swoim środowisku, adaptacja do nowych warunków zwykle im nie wychodzi. Są przyzwyczajone do określonych standardów i tego, co dobrze im znane, uciekają od monotonii i schematyczności o ile nie jest narzucona przez nich samych. Potrafią się buntować dla samej zasady, nie mając konkretnego celu prowokacji, podkreślając tym swoje niezaangażowanie często mylone z emocjonalnym chłodem. W miłości chce i nie chce, potrzebuje i nie potrzebuje jednocześnie, pragnie bliskości, chcąc zachować własną odrębność. Trytony unikają zbytniego przywiązania, miewają trudności w okazywaniu uczuć. Potrafią się wycofać z najgłębszego związku bez zastanowienia i wejść w kolejny lub prowadzić wiele miłosnych gier jednocześnie. Muszą jednak pilnować swojej zaborczości i pamiętać, że wybór i wolność smakują lepiej niż przymus.
Czarodzieje spod znaku Trytona wolą życie bez zobowiązań, a swoje związki traktują dość luźno i frywolnie. O ile nie mają podstaw do uznawania konserwatywnych wartości, pozwalają swojej rodzinie na wiele. W pracy Trytony są bardzo kreatywne, lubią eksperymentować, podejmować nowe wyzwania. Bywają niekonwencjonalne i twórcze. Bez trudu stają się specjalistami, tworzą koncepcje i procedury postępowania.

Żywioł: Powietrze
Magia: Czarna Magia
Planeta: Uran
Kamień: czarna perła, diament
Roślina: mandragora, przebiśnieg, orchidea


Astromagia - 26.06.1956 Czerwo10

Czerwony Kapturek 20.02-21.03


Czarodzieje urodzeni pod znakiem Czerwonego Kapturka cechują się niezwykle zmienną naturą. Są podatni na wpływy innych, częściej tych, którzy są im bliscy, rzadziej tych, którzy mają nad nimi realną władzę. Ich niezwykła wrażliwość sprawia, że nie potrafią odrzucić nikogo, kto zwraca się do nich z prośbą o pomoc. Patrzą na wszystkich w sposób, w który sami chcieliby być traktowani, często ukrywają swoje myśli przed innymi, niechętnie mówiąc co naprawdę sądzą. Nie lubią ranić, wolą rozwiązywać cudze problemy, nawet kosztem własnych. Czerwone Kapturki to znak osób, które często nieświadomie działają na własną niekorzyść. Mają skłonność do uciekania w marzenia, preferują aktywności angażujące umysł lub ciało — świetnie sprawdzają się jako artyści, muzycy, ale także sportowcy. Pozwala im to na unikanie niekomfortowych sytuacji, którym nie chcą stawiać czoła — powinny jednak pamiętać, że ucieczka nie zawsze jest wyjściem. Czerwone Kapturki to nieuleczalni romantycy, od lat marzący o wielkiej miłości. Pragną intensywnych uczuć i doznań, a niezwykła wyobraźnia pozwala i na odczuwanie tego w pełni. Właśnie dlatego czarodzieje spod tego znaku często wpadają w pułapkę własnego umysłu. Idealizują swoich partnerów, dopasowując do własnej wewnętrznej wizji, zamykają się w klatce realizowanych potrzeb. Zwykle, gdy orientują się w sytuacji, jest już za późno.  Bliscy Kapturka wiedzą, że jest on najwrażliwszą istotą pod słońcem, nawet jeśli twierdzi inaczej. Dla przyjaciela oddadzą wszystko, kłopoty rozwiązują wspólnie (podświadomie ciągnie ich do czarodziejów z problemami). Łatwość w uleganiu innym i podatność na ich wpływ sprawia, że potrzebują przyjaciół silnych, asertywnych i wzmacniających ich swoją obecnością, nie wykorzystujących. Dom i atmosfera w nim, relacje z przyjaciółmi są dla Kapturków niezwykle ważne, a każdy konflikt odbierają ze wzmożoną siłą. Jako rodzice są kochający, cierpliwi, bezstresowo wychowujący pociechy. W pracy nie nadają się na kierowników, ani biznesmenów. Brakuje im pewności siebie, a wrażliwość utrudnia wydawanie trudnych poleceń. Sprawdzają się w miejscach, w których niosą pomoc innym lub realizują się wewnętrznie — w galeriach, laboratoriach, wieżach astronomicznych. Ich kreatywność inspiruje innych, ale brak wiary w siebie często nie pozwala osiągnąć pełnego sukcesu — o ile nie posiadają przyjaciół, którzy zawsze pchną ich do przodu.

Żywioł: Woda
Magia: Eliksiry
Planeta: Neptun
Kamień: perła, chryzolit
Roślina: wierzba, leszczyna, wilczomlecz

Astromagia - 26.06.1956 Test10

Testral 22.03-19.04


To czarodzieje, którzy najpierw działają, dopiero potem zastanawiają się nad konsekwencjami własnych czynów. Hardo prą naprzód, nie obawiając się nawet pójścia pod prąd. Ich odwaga pozwala im osiągnąć sukces równie łatwo jak stać się powodem zguby. Strach względem wrogów jest niższy niż potrzeba ich pokonania, dlatego bez obaw stają się wojownikami gotowymi w każdej chwili do ataku. Testrale są inteligentne, odważne i pewne siebie, choć często niedocenione przez innych. Idealnie sprawdzają się w roli przywódców, posiadają niezbędną do tego niezwykłą charyzmę, są stworzone do osiągania sukcesów, a do tego kochają rywalizację. Słodka obietnica zwycięstwa jest dla nich wystarczającą motywacją do działania. Powinny jednak czasem zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, zajęcie pierwszego miejsca nie zawsze musi stanowić wyznacznik powodzenia. Miewają trudności z przekonywaniem do siebie ludzi, nie są zbyt tolerancyjne, bywają impulsywne, skupione na sobie i niecierpliwe. Lubią prowadzić inteligentne rozmowy, otrzymywać komplementy i stymulować wyzwania. Wbrew pozorom są urodzonymi członkami większego stada, wiedzą na czym polega hierarchia w rodzinie i jakie niesie ona ze sobą obowiązki (i przywileje). Potrafią się dzielić, poświęcać czas najbliższym, troskliwie zajmować dziećmi i uczyć ich wszystkiego co najważniejsze — są idealnymi rodzicami.
Testrale kochają impulsywnie i szybko — nie potrzebują zbyt wiele czasu, aby obdarzyć kogoś uczuciem, często jednak płytkim i powierzchownym. Łatwo wyrażają swoje oczekiwania, nie mają problemu ze zdobyciem partnera choć zaloty mogą pozostawiać wiele do życzenia. Prawdziwa miłość przeszywa je na wskroś, a dla zdobycia obiektu westchnień lub utrzymania istniejącego już związku są w stanie zrobić zupełnie wszystko. Pełni ofiarności zawsze pomogą swoim najbliższym, gotowi ich bronić do ostatniej kropli krwi. Testrale w karierze potrzebują nieustannych wyzwań. Monotonna, nudna praca nigdy nie przyniesie im sastysfakcji — muszą mieć poczucie czynienia czegoś wartościowego i przynoszącego realne efekty.

Żywioł: Ogień
Magia: Zaklęcia
Planeta: Mars
Kamień: rubin, diament
Roślina: lilia tygrysia, ostrokrzew, oset

Astromagia - 26.06.1956 Bucho11

Buchorożec 20.04-22.05


Buchrorożce to stali - zarówno w uczuciach jak i przekonaniach - ludzie, przyziemni, odznaczający się dużą wolą przetrwania. Zazwyczaj będący prawdziwymi indywidualistami, czasem nierozumianymi przez świat zewnętrzny, wyjątkowo praktyczni, cierpliwi i niezawodni. Sfera zmysłów jest dla nich wyjątkowa ważna, poświęcają jej sporo czasu, pragnąć osiągnąć zadowolenie i satysfakcję. Czarodzieje urodzeni pod tym znakiem znają smak poświęcenia, są gotowi do niego w celu realizacji swoich największych pragnień. Charakteryzuje ich niebywała wytrwałość, co rzeczywiście pozwala im na realizację swoich planów. Buchorożce wydają się nieco nieśmiałe, choć niespecjalnie zdystansowane. Prawdziwe emocje trzymają w głębi siebie, nie ujawniając ich zbyt wcześnie. Kiedy czują się swobodnie, rozluźniają się i pokazują swe prawdziwe oblicze. W miłości ich racjonalizm zraża do siebie innych. Potrafią być wyjątkowo zaborcze i zazdrosne, nie lubią nacisku. Buchorożce powinny odnaleźć w sobie romantyczną stronę, jeśli nie chcą spędzić życia w samotności. Gdy budują jakąś relację, jest ona trwała. Czarodzieje spod tego znaku budują silne związki i z łatwością pokonują wszystkie przeciwności losu. Lubią rozwijać się w każdej dziedzinie wspólnego życia, zarówno w rozwoju duchowym jak i erotycznym. Wydają się dość wyzwolone, nie przejmują się konwenansami, uwielbiają rozpieszczać tych, których kochają i udowadniać im, że są naprawdę ważni. Patronuje im żywioł ziemi, dlatego określa się je jako osoby ceniące spokój, przywiązane do estetyki, otoczenia, związane z naturą lub sztuką. Konsekwentnie tworzą swój harmonijny, silny świat, otoczony luksusami, dobrymi jakościowo produktami, najlepszymi ludźmi. Buchorożce dobrze czują się w atrakcyjnych wnętrzach, przez co często niektórych przedstawicieli określa się jako snobów i materialistów.

Żywioł: Ziemia
Magia: Obrona Przed Czarną Magią
Planeta: Wenus
Kamień: szmaragd, topaz
Roślina: migdałowiec, mięta, wiggen

Astromagia - 26.06.1956 Wozak10

Wozak 23.05-21.06


Czarodzieje z tego znaku to gaduły, które nie potrafią usiedzieć w miejscu. Często wykorzystują swój potencjał jako mówcy, sportowcy, aurorzy. Są inteligentne, niespokojne i wiecznie poszukujące czegoś nowego, pragnące zmian, nie lubiące rutyny, stabilizacji i monotonni. Są bardzo towarzyscy, i ciekawią innych swoim zachowaniem — często sami uznawani są za wścibskich. Uwielbiają się angażować w rzeczy, które dają im poczucie wolności i niezależności, a jednocześnie pozwalają na doświadczanie wielu ciekawych wrażeń. Wozaki łatwo i chętnie nawiązują relacje, są kontaktowe, uwielbiają podróże, ale niezwykle szybko się nudzą. Czarodzieje urodzeni pomiędzy dwudziestym trzecim maja, a dwudziestym pierwszym czerwca są odbierani jako osoby pogodne, pełne optymizmu i szybko przyswajający wiedzę. Niestety, ich naturalny pociąg do ruchu i aktywności czyni je również wybuchowymi, a nawet czasem agresywnymi. Szybkie myślenie sprawia, że zawczasu poddają sytuację i innych swojej ocenie, często niesprawiedliwej, a brak obaw mówienia wszystkiego, co ślina na język przyniesie potrafi wyrządzić wiele przykrości. Ich opinia o innych jest zwykle powierzchowna. Wrodzony wewnętrzny niepokój u Wozaków prowadzi do silnego rozłamu osób spod tego znaku. Jedni są spokojni, roześmiani i towarzyscy, inni potrafią być uparci, gniewni i trudni.
W miłości powinny czasem pozwolić zabrać głos komuś innemu - nikt nie lubi tylko słuchać. Potrzebują kogoś, kto rozłoży Wozaki na czynniki pierwsze i dobrze zrozumie ich skomplikowaną naturę, wtedy sojusz może przetrwać i całe życie. Należy dać im odkrywać świat samodzielnie i pozwolić na niezależność, odwdzięczą się bezwarunkową lojalnością i dobrocią. Nerwowy temperament sprawia, że mają niebywałą zdolność do szybkiego reagowania na bodźce z zewnątrz. Podejmują sprawy szybko i zdecydowanie, nie są stworzeni do głębokich analiz i myślenia, a działania.

Żywioł: Powietrze
Magia: Zaklęcia
Planeta: Merkury
Kamień: agat, topaz
Roślina: konwalie, orzech, akonit


Astromagia - 26.06.1956 Ognist10

Ognisty Krab 22.06-22.07


Ogniste Kraby to prawdziwe uczuciowe kalejdoskopy, są jedną z najbardziej zmiennych osobowości. Zdarza im się przesadnie dramatyzować, nie robią tego jednak specjalnie - powodowane jest to tym, że wszystko przeżywają podwójnie. Mają jednak wielkie serca, choć powoli i ostrożnie darzą głębszymi uczuciami. Wolą zbliżać się bez pośpiechu, badać teren, stopniowo odbarzać zaufaniem. Z reguły też są stałe w uczuciach, mocno przywiązują się do konkretnej osoby, a przelotne flirtowanie zupełnie nie leży w ich naturze. Dla Ognistych Krabów rodzina jest jedną z najistotniejszych wartości. Interesują się losem krewnych, a także znajomych, lubią spędzać czas w rodzinnym gronie — właśnie w nim czują się najbezpieczniej. Czarodzieje spod znaku Ognistego Kraba są lojalni wobec tych, którzy są mu przychylni. Doceniają ich obecność i wsparcie, stając się najlepszym obrońcą spośród wszystkich znaków. Potrafią cierpliwie pielęgnować, wytrwale bronić i doskonale słuchać.
Osoby spod tego znaku są tajemnicze i pełne sprzeczności. Z jednej strony samowystarczalne i wytrwałe, z drugiej uzależnione od emocjonalnego wsparcia i potrzeby posiadania bliskich przy sobie. Bywają nieśmiałe, jak i towarzyskie, wrażliwe i niezawodne. Wielu czarodziejów drażni ich humorzastość, która jest odbierana jako skrajny egocentryzm, a przecież rzadko bywają wśród nich prawdziwe narcyzy, częściej są zwyczajnie przewrażliwione na swoim punkcie. Kraby uważnie słuchają zwierzeń innych i starają się im jak najlepiej pomagać. Nie lubią się odsłaniać, kiedy czują się zagrożone odwracają się twardym pancerzem w stronę zagrożenia, pewni, że nic, nawet najczarniejsze siły nie przebrną przez naturalną tarczę. Świetnie sprawdzają się w roli aurora, brygadzisty, czy policjanta.

Żywioł: Woda
Magia: Transmutacja
Planeta: Księżyc
Kamień: opal, kamień księżycowy, koral
Roślina: lotos, wierzba, piołun


Astromagia - 26.06.1956 Gryf10

Gryf 23.07-22.08


Gryfy to istoty o mocnym charakterze, z niezwykłą osobowością. Czarodzieje, jak najprawdziwsze magiczne zwierzęta, są nad wyraz inteligentni, rozsądni i ciekawi świata. Mają w sobie coś eleganckiego, majestatycznego i królewskiego, co wzbudza szacunek i podziw u innych. W ich błyszczących oczach zawsze iskrzy się tajemnica. Czarodzieje spod tego znaku są pracowici, mają skłonność do wyręczania innych, ponieważ lubią czuć odpowiedzialność za swoje obowiązki. Nie przeszkadza im praca indywidualna, lubią również pracować w grupie, gdzie są zwykle adorowane i komplementowane. Gryfy kochają blask świec skierowanych w ich stronę. Idealnie odnajdują się towarzystwie, skupiając na sobie całą uwagę przy niewielkim lub zerowym wysiłku. Bywają jednak niezwykle pamiętliwe — otwartość czyni je naiwnymi i podatnymi na krzywdy ze strony obcych. Zawzięte nie potrafią pogodzić się z doświadczoną porażką, rozpamiętują ją w nieskończoność, chcąc wyciągnąć właściwe wnioski, choć nie zawsze im to wychodzi.
Współpracownicy wysoko cenią Gryfy, które i bez aprobaty świata zewnętrznego mają wysokie poczucie własnej wartości. Dbają o swój wizerunek i nigdy nie zgodzą się zajmować drugiego miejsca w hierarchii. Wbrew pozorom są jednak romantyczne, miłość łączy się z wielką namiętnością, ale ich duma nie potrafi przyjąć odmowy — przez co bywają męczące, a nawet natrętne. Partner Gryfa ma obowiązek stawiać go na pierwszym miejscu i odwzajemniać jego uczucia. To często generuje skłonność do dominacji w związku. Ponieważ z reguły Gryfy nie mają problemu z przyciągnięciem płci przeciwnej i cieszą się wysokim zainteresowaniem innych, potrafią być przekonywujące i łatwo dostać to, czego chcą. Naturalnie przychodząca charyzma sprawia, że Gryfy cieszą się nieodpartym urokiem osobistym. Czarodzieje urodzeni pod tym znakiem kochają się bawić, potrzebują od swoich bliskich wiele ciepła i przyjaznej atmosfery, a rewanżują się bezpieczeństwem i stabilnością. Wymagający, ciepli rodzice, potrafiący trzymać dyscyplinę i uczyć poprzez zabawę.

Żywioł: Ogień
Magia: Obrona Przed Czarną Magią
Planeta: Słońce
Kamień: rubin, diament
Roślina: nagietek, cedr, kłaposkrzeczka

Astromagia - 26.06.1956 Szyszy10

Szyszymora 23.08 - 22.09


Nad Szyszymorą panuje Ziemia, dzięki czemu czarodzieje urodzeni pomiędzy dwudziestym trzecim sierpnia, a dwudziestym drugim września mają wyważoną, przyziemną osobowość, wydają się oziębłe i zdystansowane. Są pomocni, dobrze zorganizowani, lubią ład i porządek. Bardzo profesjonalnie i konkretnie podchodzą do swoich obowiązków, a drobiazgowość sprawia, że stają się niezawodni i dokładni. Często można ich zobaczyć w roli urzędników, uzdrowicieli, pielęgniarzy, nauczycieli teorii. Staranność jedynie dodaje im atutów na tych stanowiskach. Działania czarodziejów spod tego znaku muszą być logiczne i sensowne — bezcelowość jest traktowana jako strata czasu, który mogliby poświęcić na coś istotnego. Szyszymory są oszczędne, zarówno w kwestiach materialnych, jak i emocjonalnych. Nie są zbyt otwarte ani wylewne, a jakiekolwiek zmiany — zdania, czy stylu życia przychodzą im z ogromnym trudem. Cechuje je nadmierna krytyka - zarówno w stosunku do samych siebie, jak i innych, stąd też często mogą wydawać się wiecznie niezadowolone, a wysokie wymagania utrudniają pozytywne relacje z otoczeniem. Bezpośrednio wytykają błędy, licząc na to, że zostaną poprawione — nie traktują swoich uwag złośliwie, mają dobre intencje. Postawa Szyszymory wpływa na to, czy jej życie będzie udane — wewnętrzne nastawienie odpowiada za postrzeganie samych siebie, sukces i relacje z innymi. Czarodzieje Szyszymory bywają zgorzkniali i zrezygnowani, a natłok obowiązku ich przytłacza. Budowanie z nimi związku wymaga niezwykłych pokładów cierpliwości i dystansu, a także umiejętności prowadzenia trudnych i żmudnych negocjacji.
Jeśli dobrze zarabiają nie obnoszą się z tym, co mają, potrafią żyć skromnie, a bieda nie jest dla nich upokorzeniem. W miłości szyszymory otwierają się długo, jednak gdy upewnią się już, że miłość jest szczera i prawdziwa potrafią dać od siebie równie wiele. Angażują się wyłącznie w zaufane, głębokie relacje, często rozpoczynające się od przyjaźni, miewają problem z identyfikacją własnych uczuć, żyją w sprzeczności pomiędzy rozumem, a sercem. Wolą udawać, że miłosne rozterki nie istnieją, niż je analizować i poddawać jakiejkolwiek weryfikacji. W rodzinie zależy im na stworzeniu bezpieczeństwa i spokoju, wykluczając nieprzyjemne niespodzianki i jakiekolwiek ryzyko. Ponieważ doskonale troszczą się o innych są świetnymi rodzicami, ale mają tendencję do zamartwiania się drobiazgami przez co bywają przewrażliwione na punkcie swoich dzieci.

Żywioł: Ziemia
Magia: Lecznicza
Planeta: Merkury
Kamień: onyks, szafir, sardonyks
Roślina: czarny bez, jaskier, lubczyk

Astromagia - 26.06.1956 Demimo10

Demimoz 23.09-22.10


Osoby spod znaku Demimoza cechuje brak ufności względem swojej bardzo dobrej intucji, przez co wiele życiowych szans ucieka im między palcami. Potrafią w życiu wiele osiągnąć, potrafią walczyć o to, czego pragną i zaciekle bronią swojego stanowiska. Demimozy to czarodzieje, którzy nader wszystko cenią sprawiedliwość — niekoniecznie tę, określoną przez prawo, kierują się zwykle własnym kodeksem moralnym. Demimozy są wyrafinowane, dyplomatyczne i pełne wdzięku. Jeśli ktoś wyraża odmienne poglądy wchodzą z nim w inteligentne dysputy, które mają na celu wyciągnąć jak najwięcej informacji, a ostatecznie obalić błędną teorię. Dlatego Demimozy świetnie sprawdzają się w karierze politycznej — przegląd strategicznych stanowisk Ministerstwa Magii pokazuje, że wśród nich można tam znaleźć wielu Demimozów. Są inspirujące, ale do życia potrzebują odpowiedniej harmonii. Nie lubują się w żywych starciach i agresywnych konfliktach, zdecydowanie preferują przebiegłe i ciche wykończenie przeciwnika. Często bywają próżne i egoistyczne, silnie skupione na sobie i swoich własnych potrzebach, zaspokajanych kosztem innych. Potrafią funkcjonować w kilku intymnych związkach jednocześnie, mimo to, w głębi nich czai się iskra romantyzmu. Stan zakochania przechodzą intensywnie, zmienia się wtedy całe ich życie, a do relacji z partnerem wprowadzają wiele troski i radości. Osoby spod znaku Demimoza mają jednak problem z podejmowaniem decyzji, dlatego potrzebują głosu zza pleców, doradcy, mentora, przedstawiciela, który je ukierunkuje i wskaże właściwą ścieżkę. Są również niesłowne, co sprawia, że po wielu kłamstwach i niespełnionych obietnicach tracą na wiarygodności. Wyjątkowym wdziękiem i urokiem osobistym są w stanie jednak nadrobić wszystkie niedociągnięcia i wybrnąć z niewygodnych sytuacji. Łatwo zyskują sympatię innych, charakteryzują się łagodnym usposobieniem o wyjątkowo chaotycznym i niepoukładanym wnętrzu, które skrupulatnie ukrywają — i dobrze się w nim czują.

Żywioł: Powietrze
Magia: Eliksiry
Planeta: Wenus
Kamień: szmaragd, opal, diament
Roślina: aloes, figowiec, kwawnik, pokrzywa

Astromagia - 26.06.1956 Kwinto10

Kwintoped 23.10-21.11


Kwintopedy są niebezpieczne, bystre i bardzo wojownicze. Często trudno zrozumieć o czym myślą, ponieważ ich słowa są wyważone i zawierają znikomą informację na temat siebie. Są lepszymi obserwatorami niż mówcami, co daje im przewagę nad innymi znakami w analizowaniu sondowanego nieustannie otoczenia. Często wyciągają trafne wnioski, dzięki temu, że łączą wiedzę z postrzeganiem. Wyczuwają kłamstwo na kilometr, ponieważ zwykle same też potrafią umiejętnie maskować się w towarzystwie. W innych potrafią odnaleźć silne i słabe strony, mają też wyjątkową intuicję, co sprawia, że zamiłowanie do odkrywania największych tajemnic przychodzi im naturalnie. Czarodzieje Kwintopedy to idealiści, którzy nieustannie pragną spełnić swe wygórowane ambicje. Źle znoszą porażkę w jakiejkolwiek sferze życia, dlatego są skryci i zdystansowani — dzięki temu ewentualne niepowodzenie nie zostanie zauważone przez innych, a oni będą mogli zaadaptować się do nowej sytuacji bez wyrażania wewnętrznego, silnie przeżywanego zawodu. Nie znoszą odmowy, bywają uparte. Zawiedzone zaufanie Kwintopedu sprowadza na wojenną ścieżkę i nie wróży niczego dobrego, ponieważ osoby spod tego znaku bywają wyjątkowo mściwe.
Lubią ryzyko i nie boją się karkołomnych wyzwań i ciężkiej pracy. Satysfakcja płynąca z sukcesu jest głównym motywatorem większości działań. Są wymagające względem siebie, przez co rzadko osiadają na laurach. Przeżywanie intensywnych wrażeń wewnątrz siebie jest możliwe dzięki wyjątkowo silnej psychice. W relacjach są niezwykle ostrożne, a zbudowanie zaufania zajmuje więcej czasu niż osobom spod innych znaków. Ponieważ kierują się zasadą „wszystko albo nic” kochają, nienawidzą zawsze na sto procent. Tajemnicza aura roztaczająca się wokół kwintopendów przyciąga z łatwością osoby płci przeciwnej, a z jej adorowaniem nie mają najmniejszego problemu. Kwintopedy są finezyjne i ambitne, dlatego realizują swoje fantazje we wszystkich dziedzinach życia — w pracy, związku, wśród przyjaciół, a nawet z wrogami. Są bezpośrednie i stanowcze i nie nadają się na partnerów dla osób o wielkim, miękkim sercu. Wymagają odpowiedniego podejścia i sprytu, choć trudno je naprawdę poznać — nie otwierają się przed przypadkowymi osobami — wkupienie się w ich łaski gwarantuje jednak trwałą i lojalną przyjaźń. Zawsze można na nie liczyć. Zdyscyplinowany umysł Kwintopeda przejawia w wychowywaniu dzieci surowość. Sumiennie egzekwują dyscyplinę, nie tolerują lenistwa.

Żywioł: Woda
Magia: Czarna Magia
Planeta: Pluton
Kamień: onyks, turkus, malachit
Roślina: jarzębina, wilcza jagoda, diabelskie sidła

Astromagia - 26.06.1956 Aodlib10

Żądlibąk 22.11-21.12


Czarodzieje spod znaku Żądlibąka mają silne charaktery, cechują się nieprzeciętną siłą i odwagą, a także pokładami pozytywnej energii. W ich zachowaniu widać wiele zapału i wigoru, który pożytkują na angażujących zarówno psychikę, jak i ciało zajęciach. Czasem mają tendencję do odkładania spraw na później i zostawiania ich niedokończonych. Otoczenie zwykle postrzega je jako szczere i lojalne osoby, które są gotowe do podejmowania ryzyka. Czyny są dla nich ważniejsze niż słowa, łatwo nawiązują kontakty również z nieznajomymi. Zawsze prą do przodu, optymistycznie patrzą na świat i zarażają innych swoją pozytywną energią. Wyrazista osobowość przyciąga życzliwych ludzi. Czarodzieje Żądlibąki preferują klarowne sytuacje, więc świetnie radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów i sytuacji pełnych niedomówień. Bezpośredniość wiele ułatwia w miłości — nie jest typem ukrytego łowcy, otwarcie podejmuje działania, a wyjątkowe usposobienie zwykle przynosi mu oczekiwane efekty. Żądlibąki muszą mieć swoją przestrzeń, w której czują się bezpiecznie, cenią sobie osobistą wolność, domagają się nieustannych przygód, dzięki którym nudę trzymają z daleka — walczą ze stagnacją i rutyną. Życie rodzinne kojarzy się Żądlibąkom jednocześnie ze zniewoleniem, którego unikają i stabilnością, której poszukują. Zapewnienie im wystarczającej swobody sprawia, że nadają się na rodzica, choć zdecydowanie nie są na niego najlepszym materiałem. Jeśli jednak posiadają partnera, który nadrabia jego braki, Żądlibąk wprowadza do rodziny wiele kreatywności. Samotny i niedoświadczony ma problem z poczuciem odpowiedzialności i egzekwowaniem dyscypliny. Dla przyjaciół jest w stanie zrobić wszystko, nie oczekując niczego w zamian. Nie bywa zazdrosny ani zaborczy, a szczęście najbliższych stawia ponad swoje. Jest naturalny i prawdziwy, dość prostolinijny.

Żywioł: Ogień
Magia: Eliksiry
Planeta: Jowisz
Kamień: ametyst, topaz
Roślina: morwa, mniszek, dąb
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Astromagia - 26.06.1956 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Astromagia - 26.06.1956
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach