Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Rozmaryn z piołunem
AutorWiadomość
Rozmaryn z piołunem [odnośnik]13.08.18 21:55


Rosemary Artemisia Flint


Historia
1929-1940 dzieciństwo w Charnwood
1940-1947 Hogwart, Krukoni
1942-1947 Klub Pojedynków
1949-1951 Kair, Egipt, ród Shafiq
1951 Charnwood, śmierć matki i siostry
1952 Appleby Castle, ślub z Hectorem Slughorn
1953 Appleby Castle, śmierć Slughorna, żałoba
1954-obecnie Charnwood, panieńskie nazwisko

Usposobienie
z natury uczciwa i skłonna do poświęceń;
polegająca na swojej intuicji i instynkcie;
w szkole cicha i trzymająca się na uboczu;
dumna, nie ucieka przed odpowiedzialnością;
chowa emocje za maską spokoju lub wyższości;
w stosunku do nieznajomych nieufna, choć uprzejma;
typ cierpliwego obserwatora;
bardzo empatyczna wbrew pozorom;
potrafi śmiało wyrażać własne zdanie, jeśli uzna to za właściwe;
potrzebuje czasu, żeby nazwać kogoś przyjacielem;
z rezerwą podchodzi do osób nieczystej krwi;

Inne
córka Randolfa i Corinne Flint (z d. Nott)†
starsza siostra Morrigan oraz Machy†
jej ukochana babcia pochodzi z rodu Ollivander;
leworęczna, choć usilnie tego oduczana;
mocno związana z lasem, przyrodą, centaurami;
lepiej strzela z łuku niż tańczy, choć taniec bardzo lubi;
zapalona zielarka zajmująca się leczeniem cennych roślin;
dawniej nieoceniona asystentka przy weryfikacji jakości ingrediencji roślinnych;
jasnowidz, choć o jej darze wie zaledwie kilka osób;
trzyma się z dala od głębokiej wody, nie umie pływać;
wzgardzona bezdzietna wdowa;

lubię pw.

Korzenie
Morrigan Flint | młodsza siostra | dąb czerwony
Łagodna, bystra, potrafi się przystosować.
Może nie zawsze się dogadują i zdarzają się między nimi sprzeczki, ale Rose bardzo ją kocha. Są do siebie podobne, znacznie więcej w nich krwi Flintów niż Nottów i od razu da się to wyczuć. Rose też ma tego świadomość i tym bardziej chce chronić młodszą siostrę... także przed błędami, które popełniła ona sama.
Cressida Fawley | kuzynka | brezylka
O barwnej wyobraźni, artystka.
Cressida przypomina jej trochę jej zmarłą siostrę - Machę. Tak samo młodziutka, delikatna... urodzona lady. Teraz już zamężna i z dziećmi. Nic dziwnego, że jeśli ktoś chciał dopiec Rosemary, to bezpardonowo porównywał ją do kuzynki. Obecnie jest w stosunku do niej jeszcze bardziej zdystansowana.
Percival Nott | kuzyn | palisander
Podróżujący, żądny przygód, szukający świeżych wyzwań, odkrywca.
Jeśli Rosemary kiedykolwiek marzyła o tym, żeby zamienić się z kimś na skórę, to z pewnością padłoby na wcielenie się w Percy'ego. Jest dla niej jak starszy brat, który imponuje jej do tej pory. Jako dzieci chowali się po lasach i dzikich ostępach przeżywając przygody, które innym damom z pewnością nawet się nie śniło. Dostawała od niego całe mnóstwo listów i podarków z podróży i chociaż w ten sposób spełniała swoje własne marzenia o wyruszeniu w świat. Jest jedną z nielicznych osób, przed którymi potrafi się otworzyć.
Lysander Nott | kuzyn | grenadil
Lubi być w centrum uwagi, na scenie, zwraca na siebie uwagę urodą oraz talentem.
W dzieciństwie za sobą nie przepadali (delikatnie mówiąc), prowadząc między sobą cichą, ukrytą przed wzrokiem dorosłych wojnę. Jeśli Rosemary tylko mogła, to robiła wszystko, żeby jak najmniej mieć do czynienia z tym wymuskanym, zadufanym w sobie i "idealnym" w każdym calu paniczykiem. W szkole po długotrwałym ignorowaniu siebie nawzajem, zawiesili broń, choć wciąż patrzyli na siebie z niechęcią. Zaskakujące więc, że w tańcu zdają się dla siebie stworzeni...! Tylko w tańcu.
Elaine Avery | kuzynka | jesion
Łączy w sobie przeciwieństwa.
Z wyglądu podobna do Lysandra, z ducha do Percivala. Jest dla Rosemary nie tylko kuzynką, ale (przede wszystkim) przyjaciółką. Przyjaciółką, która kryła ucieczki Rose i Percy'ego z rodzinnych spędów i która niczym lwica broniła ją przed nieprzychylnymi komentarzami na temat dziwactw Rosie w Hogwarcie. Razem zakradały się do Zakazanego Lasu, a kiedy los rozdzielił ich ścieżki na jakiś czas, pisały do siebie regularnie i zawsze były dla siebie wsparciem. Dlatego też, kiedy Rosemary miała niepokojącą wizję płonącego Ministerstwa, prosiła, by Elaine zatrzymała swego męża w dworku. Niestety po raz kolejny nie udało jej się zmienić przyszłości.
Alphard Black | kuzyn | daglezja
Inteligentny, zdolny do wielkich poświęceń, ale rozchwiany emocjonalnie.
Kuzyn i przyjaciel już od najmłodszych lat. Wspólne zabawy w Charnwood, wspólna nauka w Hogwarcie, wzajemne wspieranie się... Choć po szkole ich drogi się rozeszły, to zawsze będzie mile widziany przez Rosemary, która z chęcią zaciągnie go na wspólny spacer po lesie i rozmowy jak za dawnych lat.
Lucinda Selwyn | kuzynka | kasztanowiec
W zależności od rdzenia.
Patrzyły w przyszłość w trochę inny sposób, ale marzyły o podobnej. Właśnie to wspólne uciekanie w marzenia (szczególnie o podróżach) pomagało Rose w radzeniu sobie w szkole z ponurymi wizjami - było jak lekarstwo. Rosemary z fascynacją i lekką zazdrością śledziła poczynania kuzynki po Hogwarcie męcząc ją o listy i opowieści. W zasadzie nie są dla siebie tylko kuzynkami - Rose traktuje ją jak najlepszą przyjaciółkę i to, co z pewnością nie zmieni się z biegiem czasu to to, że Lynn zawsze będzie miała w niej wsparcie. Nawet gdy inni położą na niej krzyżyk, Rose się od niej nie odwróci.
Ulysses Ollivander | daleki kuzyn | tabebuja
Bystry, dąży do swego nie patrząc na konsekwencje, łączy w sobie przeciwieństwa zarówno natury moralnej, jak i społecznej.
...

Kwiaty
Ariadne Longbottom | przyjaciółka | okan
Dojrzała, inteligentna, przepełniona wewnętrznym spokojem.
...

Liście
Isabelle Carrow | była żona Percivala | drewno księżycowe
Tajemnicza i wycofana, mało towarzyska, z niepokojem w sercu.
...

Gałęzie
Laurent Baudelaire | woda i taniec | lilak
Skromny, łagodny i ciepły, ofiarny, z natury dobry, o szczerych intencjach, wewnętrznym spokoju oraz pozytywnej, kojącej energii.
Zobaczyła go w wizji i choć bardzo rzadko jej się to zdarzało - ostrzegła - by zaraz potem o nim zapomnieć. Spotkali się niespodziewanie 2 lata później, a Rose miała wrażenie, jakby ten przez cały czas tylko na nią czekał. Zadawał niewygodne pytania i był natarczywy, ale w końcu "przekonała" go, żeby dał jej spokój. Nie na długo. Jeden list, odpowiedź... zaczęli ze sobą korespondować i... zaprzyjaźniać się. Czy to możliwe, że aż tyle ich łączy?


[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Rosemary Flint dnia 07.04.19 15:29, w całości zmieniany 14 razy
Rosemary Flint
Zawód : magifitopatolog, zielarka
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowa
Woda, której dotykasz w rzece,
jest ostatkiem tej,
która przeszła,
i początkiem tej,
która przyjdzie;
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Jasnowidz
tak samo teraźniejszość
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6186-rosemary-artemisia-flint https://www.morsmordre.net/t6364-corvus#161229 https://www.morsmordre.net/t6360-rozmaryn-z-piolunem https://www.morsmordre.net/f130-charnwood-dwor-flintow https://www.morsmordre.net/t6430-rosemary-flint#163976
Re: Rozmaryn z piołunem [odnośnik]05.09.18 22:16
Cześć Rołz!
Jestem jedną z miliona Twoich kuzynek - mam mamę Flint! Dzieli nas aż pięć lat różnicy, więc Hogwartowe sprawunki chyba musimy odpuścić, ale! Alix nierzadko wpadała do waszego dworu ze swoją matką, więc tak naprawdę, niezależnie od tego jak faktycznie bliskimi są kuzynkami, znają się od dziecka. Z Morrigan mam dobre stosunku, umówiłam się już, że będę jej mówiła bardzo brzydkie rzeczy na temat feminizmu i tego jak sobie ma radzić z mężczyznami.
Rose to wykształcona i światła kobieta, podobnie jak Alix. Ta druga ma problemy z temperamentem i jęzorem, ale wydaje mi się, że nie musi to być akurat przeszkodą w ich relacji. Możemy też kombinować z jasnowidztwem Lady Flint - Lestrange ma do nich specyficzny stosunek od momentu, w którym dostała niemiłą wróżbą w twarz Sad
Alix Lestrange
Zawód : Salonowa mądrala i tłumaczka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczona
"Lecz nie! To tylko maska, sztuki podstęp nowy -
Ta twarz, co wyszukanym uśmiechem porywa.
Oto ściągnięte bólem straszliwym oblicze,
Oto prawdziwa głowa i oto twarz żywa
Za rysy tamtej maski kryje się zwodnicze.
Biedna wielka Piękności! Łkanie piersi twojej. "
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Półwila
Rozmaryn z piołunem  5c8e360beef9b333e33e9e19bb3f481b
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6354-alix-e-lestrange#160659 https://www.morsmordre.net/t6410-daphne#163152 https://www.morsmordre.net/t6389-rady-i-komplementy-warte-pol-knuta#162474 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t6431-alix-lestrange#164054
Re: Rozmaryn z piołunem [odnośnik]07.09.18 10:20
Alix, łączą je więzy krwi, ale wątpię, żeby szło za tym zrozumienie i szacunek.
Różnica wieku jest spora, a obie mają dość silne charaktery i pokaźną dawkę dumy. Z tym, że Rosemary wysoko ceni opanowanie, którego Alix zdaje się brakuje jako potomkini wil.
Ze skrajnym feminizmem też Flintównie nie jest po drodze. Faktycznie, uważa, że kobieta powinna być porządnie wykształcona, powinna znać się na czymś więcej niż wstążki i koronki, powinna mieć swój rozum, a nawet własne zdanie... ale zatrzymanie go dla siebie, pokora i posłuszeństwo mężowi - to też cechy pożądane. Dążenie do porozumienia, do zrozumienia siebie nawzajem, przemyślanie prowadzony dialog.
Ich zainteresowania też się znacznie różnią, a Rosemary, choć zapewne się do tego nie przyzna, przeraża głęboka woda, druzgotki, trytony i tego typu istoty. Wyspa to też nie miejsce, w którym chciałaby się pojawiać... więc prędzej mogły się spotkać w Charnwood. I oczywiście Rosemary mogła się z młodą lady Lestrange dzielić swoją wiedzą z zakresu zielarstwa, gdyby ta wyraziła taką chęć... ale obawiam się, że na tym mogło się kończyć. Mimo wszystko Alix chyba bliżej do Morrigan niż do Rose.
O jasnowidzeniu Alix raczej nie miała skąd się dowiedzieć, więc to odpada.
Myślę, że ich relacje są dość neutralne, jeśli tylko Alix nie patrzy na Rosemary przez pryzmat jej młodego owdowienia. Ale ostrzegam, że Flintówna nieprzychylnie patrzy na damy głośne, wybuchowe i publicznie krytykujące mężczyzn. Możliwe, że nie zwróci Alix uwagi, gdyby podobna sytuacja miała miejsce, ale jeśli lady Lestrange faktycznie by przesadzała, to mogłoby dojść i do tego.
Wydaje mi się, że w tym wypadku najlepiej jakby ich relacje wniknęły z fabuły.


I feel the pages turning
I see the candle burning down
Before my eyesBefore my wild eyesRosemary Flint
Zawód : magifitopatolog, zielarka
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowa
Woda, której dotykasz w rzece,
jest ostatkiem tej,
która przeszła,
i początkiem tej,
która przyjdzie;
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Jasnowidz
tak samo teraźniejszość
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6186-rosemary-artemisia-flint https://www.morsmordre.net/t6364-corvus#161229 https://www.morsmordre.net/t6360-rozmaryn-z-piolunem https://www.morsmordre.net/f130-charnwood-dwor-flintow https://www.morsmordre.net/t6430-rosemary-flint#163976
Re: Rozmaryn z piołunem [odnośnik]04.10.18 13:09
panienko Flint, na pewno kojarzymy się z Hogwartu! i koniecznie coś tutaj musimy pokminić. lubimy się, czy wręcz przeciwnie? <3
Lysander Nott
Zawód : mistrz tańca
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczony
Almost nobody dances sober, unless they are insane.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6435-lysander-nott#164145 https://www.morsmordre.net/t6486-cornelius#165528 https://www.morsmordre.net/t6487-wieczny-chlopiec#165550 https://www.morsmordre.net/f236-nottinghamshire-ashfield-manor https://www.morsmordre.net/t6483-skrytka-bankowa-nr-1625#165520 https://www.morsmordre.net/t6484-lysander-nott#165521
Re: Rozmaryn z piołunem [odnośnik]10.10.18 14:42
Wszystko ustalone cwaniak


I feel the pages turning
I see the candle burning down
Before my eyesBefore my wild eyesRosemary Flint
Zawód : magifitopatolog, zielarka
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowa
Woda, której dotykasz w rzece,
jest ostatkiem tej,
która przeszła,
i początkiem tej,
która przyjdzie;
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Jasnowidz
tak samo teraźniejszość
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6186-rosemary-artemisia-flint https://www.morsmordre.net/t6364-corvus#161229 https://www.morsmordre.net/t6360-rozmaryn-z-piolunem https://www.morsmordre.net/f130-charnwood-dwor-flintow https://www.morsmordre.net/t6430-rosemary-flint#163976
Rozmaryn z piołunem
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach