Wydarzenia


Ekipa forum
Smoczy pancerz
AutorWiadomość
Smoczy pancerz [odnośnik]09.12.18 23:05

Smoczy pancerz

Smocza krew wciąż pozostaje ingrediencją, której możliwości wydają się nie do końca wykorzystane przez alchemików, zaś granice jej magicznych zdolności wydaje się wyznaczać jedynie kreatywność badaczy. Niezwykła siła i potęga stworzeń jakimi są smoki od lat dają naukowcom nadzieje na wykorzystanie jej do wielkich celów. Od wieków poszukiwane jest źródło niezłomności tych bestii, a wskazywane elementy wydają się stanowić jedynie część większego obrazu. Ich siła budzi trwogę, jednak to wytrzymałość jest tym, co naprawdę zadziwia w wielkich gadach. Krew smoków jest jednak ingrediencją równie intrygującą, co problematyczną - od wysokiej ceny i trudności w zdobyciu zaczynając, na toksycznych właściwościach kończąc.


Celem badań jest próba wykorzystania szlachetnej ingrediencji jaką jest krew smoka do związania działania zaklęcia Protego w formie eliksiru. Eliksir ten, roboczo nazwany Smoczym pancerzem po zażyciu miałby nadać Zakonnikowi jednorazową nietykalność na dowolne, nieskomplikowane zaklęcie, zwiększając tym samym liczbę taktycznych możliwości w czasie pojedynku. Miałoby to być swego rodzaju zabezpieczenie podejmowane przed walką, które w jej trakcie pozwoliłoby na pozbawione konsekwencji zaniechanie obrony na rzecz podwojenia możliwości ofensywnych, tudzież chroniące w przypadku nieskutecznego rzucenia zaklęcia tarczy.





Poszukiwani

sponsorzy - osoby, które wesprą zespół badawczy w kwestiach finansowych zapewniając m.in. dostęp do drogich ingrediencji (2)

znawca zaklęć - biegłość numerologii na poziomie IV, warunkowo III - osoba odpowiedzialna za rozebranie na czynniki pierwsze struktury zaklęcia Protego, co umożliwi rozpoczęcie pracy nad komponentami wywaru, które będą najlepszym nośnikiem dla jego mocy; (1/1)

znawca ziół - biegłość zielarstwa na poziomie IV, warunkowo III - osoba odpowiedzialna za dobór odpowiednich ingrediencji roślinnych, które będą nośnikiem dla potencjału magicznego zaklęcia Protego; (1/1)

znawca ingrediencji zwierzęcych - biegłość ONMS na poziomie IV, warunkowo III - osoba odpowiedzialna za dobór odpowiednich ingrediencji zwierzęcych, które będą nośnikiem dla potencjału magicznego zaklęcia Protego; (1/1)

wykwalifikowani alchemicy - biegłość astronomii na poziomie IV; biegłość ONMS; biegłość zielarstwa - osoby odpowiedzialne za stworzenie wywaru w jego ostatecznej formie; (1/2)

testerzy - osoby, które w przedostatnim etapie badań podejmą się testowania na sobie skuteczności działania wywaru; (2/2)


Uczestnicy badań

Kierujący grupą: Åsbjørn Ingisson (alchemik)

Sponsorzy: Jackie Rineheart, Kieran Rineheart

Badacze: Archibald Prewett (znawca ziół, toksykolog), Percival Blake (znawca ingrediencji zwierzęcych), Ulysses Ollivander (znawca zaklęć)

Testerzy: Justine Tonks, Kieran Rineheart

Przebieg badań

300/650

Etap I - przygotowanie teoretyczne
100/100

1. Spotkanie grupy badawczej: omówienie zdobytych informacji, grupowa dyskusja na temat zadania, nakreślenie ewentualnych trudności. Finalnym punktem spotkania jest sporządzenie zbiorczego raportu, który posłuży jako baza do dalszych badań. (1 wątek)
(100/100)

1.1. Poszukiwanie informacji na temat zaklęcia Protego, nakreślenie jego struktury i charakteru magicznego.
1.2. Poszukiwanie informacji na temat ingrediencji roślinnych wspomagających działanie białej magii.
1.3. Poszukiwanie informacji na temat ingrediencji zwierzęcych wspomagających działanie białej magii.
1.4. Poszukiwanie informacji na temat zastosowań smoczej krwi w alchemii.

[22.02.20] Ingisson, Ollivander, 100+/100 (05.02.57)


Etap II - dobór ingrediencji
200/200

2.1. Wybór drugiego serca, roślinnego, znoszącego toksyczne właściwości smoczej krwi na podstawie raportu i innych źródeł.
2.2. Wybór uzupełniających ingrediencji roślinnych na podstawie raportu i innych źródeł.
(100/100)
[22.07.20] Prewett, 87/100 (10.04.57)
[26.07.20] Prewett, 100+/100 (11.04.57)
(bonus do rzutu: zielarstwo)

3. Wybór uzupełniających ingrediencji zwierzęcych na podstawie raportu i innych źródeł.
(100/100)
[22.07.20] Blake, 100+/100 (10.04.57)
(bonus do rzutu: ONMS)

4. Spotkanie grupy badawczej: omówienie postępu w pracach. Finalnym punktem spotkania jest sporządzenie zbiorczego raportu, który posłuży jako baza do dalszych badań. (1 wątek)
(1/1)

Etap III - opracowanie formuły alchemicznej
0/250


5.1. Opracowanie najbardziej efektywnego sposobu połączenia ze sobą wybranych ingrediencji na podstawie raportu i innych źródeł. (0/100)
(bonus do rzutu: eliksiry)

5.2. Przygotowanie wywaru (co najmniej 3 porcji) zgodnie z mechaniką warzenia eliksirów. ST poprawnego uwarzenia eliksiru: 70, wymagana biegłość astronomii. (0/3)
(bonus do rzutu: eliksiry)

5.3. Testowanie wywaru na zwierzętach (0/3)

- próba I (0/70)
(bonus do rzutu: eliksiry)

- próba II (0/70)
(bonus do rzutu: eliksiry)

- próba III (0/70)
(bonus do rzutu: eliksiry)

5.4. Wprowadzenie poprawek i sporządzenie poprawionej formuły eliksiru. (0/80)
(bonus do rzutu: astronomia)

5.5. Spotkanie grupy badawczej: omówienie postępu w pracach. Finalnym punktem spotkania jest sporządzenie zbiorczego raportu, który posłuży jako baza do dalszych badań. (1 wątek)
(0/1)

Etap IV - stworzenie i testowanie ostatecznej formuły eliksiru
0/100

6.1. Sporządzenie wywaru (co najmniej 3 porcje) zgodnie z mechaniką warzenia eliksirów. ST poprawnego uwarzenia eliksiru: 70, wymagana biegłość astronomii. (0/3)
(bonus do rzutu: eliksiry)

6.2. Testowanie eliksiru na ludziach po wprowadzeniu poprawek w formule, wyznaczenie granic jego działania. Wymagane napisanie co najmniej 3 wątków:
- próba I (0/50)
- próba II (0/50)
- próba III (0/50)

6.3. Wprowadzenie ostatecznych poprawek do formuły alchemicznej. (0/50)
(bonus do rzutu: astronomia)

Etap V - opracowanie dalszych badań
7. Spotkanie wszystkich zaangażowanych badaczy, przedstawienie wyników badań i sporządzenie planu dalszych badań dla zainteresowanych (1 wątek).
(0/1)


Dalsze badania
Eliksir ma pewne ograniczenia, które jednak nie są niemożliwe do przezwyciężenia: toksyczność, która uniemożliwia częste zażywanie eliksiru oraz względnie wąska grupa zaklęć, przeciw którym eliksir jest skuteczny. Możliwa jest kontynuacja badań, która będzie miała na celu przystosowanie wywaru do ochrony przed silniejszymi zaklęciami.

[bylobrzydkobedzieladnie]


Asbjorn Ingisson
Asbjorn Ingisson
Zawód : Alchemik na oddziale zatruć w św. Mungu, eks-truciciel
Wiek : 28
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler

Wiem dokładnie, Odynie
gdzieś ukrył swe oko

OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t5694-asbjrn-thorvald-ingisson#133833 https://www.morsmordre.net/t5741-juhani#135532 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f138-little-kingshill-hare-lane-end https://www.morsmordre.net/t5742-skrytka-nr-1399#135537 https://www.morsmordre.net/t5743-a-t-ingisson#135543
Smoczy pancerz
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach