WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Evandra Rosier

Go down 
AutorWiadomość
Evandra G. Rosier
Evandra G. Rosier

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7039-evandra-rosier https://www.morsmordre.net/t7155-melpomena https://www.morsmordre.net/t7040-evandra https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7054-skrytka-bankowa-nr-1701#185873 https://www.morsmordre.net/t7053-evandra-rosier#185872
Zawód : alchemiczka w smoczym rezerwacie w Kent, harfistka
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna

beauty is terror.
whatever we call beautiful,
we quiver before it.

OPCM : 1
UROKI : 0
ELIKSIRY : 30
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Półwila

Evandra Rosier Empty
PisanieTemat: Evandra Rosier   Evandra Rosier I_icon_minitime05.02.19 12:32

WsiąkiewkaŻywotność
Wartość żywotności postaci: 100
żywotnośćzabronionekarawartość
81-90%brak-581 - 90
71-80%brak-1071 - 80
61-70%brak-1561 - 70
51-60%potężne ciosy w walce wręcz-2051 - 60
41-50%silne ciosy w walce wręcz-3041 - 50
31-40%kontratak, blokowanie ciosów w walce wręcz-4031 - 40
21-30%uniki, legilimencja, zaklęcia z ST > 90-5021 - 30
≤ 20%teleportacja (nawet po ustaniu zagrożenia), oklumencja, metamorfomagia, animagia, odskoki w walce wręcz-60≤ 20
10 PŻPostać odczuwa skrajne wycieńczenie i musi natychmiast otrzymać pomoc uzdrowiciela, inaczej wkrótce będzie nieprzytomna (3 tury).-701 - 10
0Utrata przytomnościPowrót do góry Go down
Evandra G. Rosier
Evandra G. Rosier

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7039-evandra-rosier https://www.morsmordre.net/t7155-melpomena https://www.morsmordre.net/t7040-evandra https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7054-skrytka-bankowa-nr-1701#185873 https://www.morsmordre.net/t7053-evandra-rosier#185872
Zawód : alchemiczka w smoczym rezerwacie w Kent, harfistka
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna

beauty is terror.
whatever we call beautiful,
we quiver before it.

OPCM : 1
UROKI : 0
ELIKSIRY : 30
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Półwila

Evandra Rosier Empty
PisanieTemat: Re: Evandra Rosier   Evandra Rosier I_icon_minitime30.07.19 2:15

Rozgrywkawrzesień/październik 1956
10 X | Tristan, Fantine, Melisande, Darcy | Sala Kolców
Chateau Rose brzmiało tego dnia milczącym wyczekiwaniem; ciszą, kojarzącą jej się z sekundową przerwą w melodii, którą muzyk wykorzystywał na zaczerpnięcie oddechu(...).

listopad/grudzień 1956
5 XI | warzenie eliksirów | pracownia alchemiczna
W ostatnim czasie rzadziej odwiedzała pracownię, częściej pochylając się nad strunami harfy w przyciemnionym przyjemnie pokoju muzycznym niż nad buchającym gorącymi oparami kociołkiem, ale tym razem to tutaj skryła się przed odgłosami szalejącej na zewnątrz burzy.

10 XI | Deirdre | Fantasmagoria
Ciężka, szkarłatna, haftowana czarną nicią kurtyna ogrodziła jej spojrzenie od sceny, materializując się znikąd, utkana jakby z samego powietrza – i wieńcząc tym samym koniec pierwszego aktu baletowego przedstawienia.

13 XI | Tristan | Srebrny Staw
Najpierw drżącej, a następnie rozchodzącej się gwałtownie na boki, by wypuścić z wodnej toni zamieszkujące ją od niedawna stworzenie – wynurzające się ponad nią dosłownie na chwilę, wystarczającą jednak, by Evandra mogła ujrzeć załamujące światło łuski, srebrzyste płetwy, potężny łeb, z prawie taneczną gracją chwytający zdobycz – i razem z nią znikający pod powierzchnią.

2 XII | Cressida | komnaty Evandry
Już sama obecność Cressidy, cicha, nienachalna i zupełnie pozbawiona charakterystycznej dla oficjalnych spotkań teatralności, zdawała się koić nieco jej nerwy i wyciszać niepokoje, sprawiając, że odrobinę mniej obawiała się oceny, dla odmiany nie myśląc aż tak paranoicznie o tym, czy jej policzki nie były zbyt blade, a cera zbyt matowa.

6 XII | Tristan | Chateau Rose
Jeszcze nie teraz – to była pierwsza myśl, która uderzyła w tył jej głowy, kiedy wiele godzin wcześniej silne ukłucie bólu rozeszło się po jej ciele, rozlegając się fałszywą nutą, przerywającą ciche i melodyjne Clair de lune.

26 XII | The Rosiers | jadalnia
Gdyby rok temu ktoś powiedział jej, jak będą wyglądały jej kolejne święta, zapytałaby go uprzejmie, czy nie wypił zbyt dużo gwiazdkowego wina; w końcu – jak wiele mogło zmienić się w przeciągu roku? Myślała o tym tamtego wieczoru, stojąc przed garderobianym lustrem i nieco bezwiednie wygładzając dłońmi nową suknię z ciemnoczerwonej koronki, różanym motywem oplatającą jej szczupłe ramiona i obojczyki, zamiast w kreację wpatrując się jednak w odbicie własnej twarzy; niby tej samej co przed rokiem, ale miała wrażenie – czy złudne, będące jedynie wytworem jej wyobraźni? – że wszystkie minione wydarzenia odbiły się w jej rysach i spojrzeniu, z jednej strony wciąż nieskazitelnych, z drugiej – na zawsze już naznaczonych.

28 XII | Fantine | Hol
Nie była pewna, co właściwie wyrwało ją ze snu. Nie hałas – panującej w pogrążonych w półmroku komnatach ciszy nie przerwał żaden niepokojący dźwięk, nie było słychać skrzypienia podłogi, przypadkowego trzaśnięcia drzwiami, huku burzy; właściwie Evandra nie pamiętała, kiedy po raz ostatni towarzyszył jej taki spokój, nieprzerywany grzmotami przerażających, czarnomagicznych wyładowań – być może to właśnie cisza wciskała jej się do uszu tak głośno, że przerwała jej odpoczynek?

29 XII | warzenie eliksirów | pracownia alchemiczna
Wciąż trudno było jej uwierzyć, że niebo nad Anglią było czyste, a po zalanych chłodnym, zimowym słońcem korytarzach Chateau Rose nie przetaczały się stłumione odgłosy grzmotów.

styczeń/luty/marzec 1957
1 II | warzenie eliksirów | pracownia alchemiczna
Chłodne, zimowe powietrze wpadało przez okno alchemicznej pracowni, kiedy ostrożnie zamykała za sobą drzwi, zatrzymując się na moment i oddychając głęboko zapachem świeżości i suszonych ziół. Pozbawionym niepokoju, charakterystycznej woni burzy, wnikającej we wszystko wilgoci; minął już ponad miesiąc, odkąd niebo nad Chateau Rose przestały przecinać budzące grozę błyskawice, ale Evandra wciąż czasami ich nasłuchiwała, jakby spodziewając się powrotu fali grzmotów, wprawiających dłonie w drżenie, a serce – w szybsze, nierówne bicie.

1 III | warzenie eliksirów | pracownia alchemiczna
Pracownia alchemiczna była tego dnia zalana słońcem - jeszcze słabym, nieśmiało wpadającym przez otwarte na oścież okno, ale w jakiś sposób zwiastującym już nadejście wiosny. Wyczekiwanej z niecierpliwością; czy to ze względu na długą, przyciągniętą przez anomalię zimę, czy następujące po niej wyładowania, gruba warstwa chmur zdawała się snuć nad Anglią od zawsze - rozwiewając się dopiero niedawno.

17 III | Mathieu | terrarium
Prawie zapomniała już, jak intensywny potrafił być unoszący się w powietrzu zapach siarki, tak charakterystyczny dla miejsc, w których stale przebywały smoki. Nie przeszkadzał jej - a przynajmniej nie robił tego już teraz, w trakcie kolejnych wizyt w rezerwacie blaknąc stopniowo i zlewając się z tłem, stając się jego naturalnym elementem; jak cienie smoczych skrzydeł przesuwające się czasami po ścieżkach, albo wysoki skrzek, niosący się wzdłuż zabudowań wraz z południowym wiatrem.

różo, tyś chora:
czerw niewidoczny,
niesiony nocą
przez wicher mroczny,

znalazł łoże w szczęśliwym
szkarłacie twego serca
i ciemną, potajemną
miłością cię uśmierca


Powrót do góry Go down
 

Evandra Rosier

Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Nieaktywni-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-20