Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Afrodyzjak miesiąca: władza - 16.10.56
AutorWiadomość
Afrodyzjak miesiąca: władza - 16.10.56 [odnośnik]26.02.19 19:30


16.10.1956

Władza - najlepszy magiczny
afrodyzjak?

Wszystkie z zapartym tchem obserwujemy gwałtowne zmiany na politycznych szczytach. Rozmawiają o tym nasi zaaferowani mężowie, przejęci synowie i rozsądni bracia. Dlaczego by więc nie włączyć się w ten pasjonujący wszystkich dyskurs? Kobiety nie ramory i swój głos mają, dlatego też obecny numer dedykujemy sprawom polityki. Czarownica zawsze trzyma rękę na pulsie i jest na bieżąco z ważnymi sprawami czarodziejskiego świata. A więc drogie panie, przywdziejcie swoją ulubioną suknię z żabotem (ostatni krzyk mody - czyż nie doskonale prezentuje się w niej lady Adelaide Nott?), poprawcie róż na policzkach (w tak deszczową pogodę najlepszy będzie odcień muśniętej popołudniowym słońcem brzoskwini) i zabierzcie się za lekturę, która pomoże wam zachować klasę nawet w trakcie tak poważnych rozmów!Trzy łyki ogłady przy sprawach polityki


Żyjemy w niespokojnych czasach, ale to nie powód, by zachowywać się niegrzecznie lub nie na miejscu. Prawdziwa dama nie pozwoli sobie na faux pas nawet w kryzysowych okolicznościach, gdy rozmowa na podwieczorku bądź bankiecie niebezpiecznie zbliża się do tematów mogących spowodować kłótnię bądź zepsuć atmosferę. Pamiętaj, rolą damy jest dbać o zadowolenie otoczenia, dlatego też Czarownica przychodzi z pomocą - oto pięć złotych rad dotyczących rozmów o polityce.

1. Nie odzywaj się niepytana.

Prawdziwy dżentelmen nie chciałby zawracać prześlicznej damie głowy trudnymi, politycznymi sprawami, ale czasem może zechcieć - w ramach nowoczesnego pojęcia szacunku - dowiedzieć się o Twych poglądach. Do czasu, aż troskliwie zapyta, nie poruszaj skomplikowanych, nudnych tematów. Nadmierne interesowanie się kwestiami zmian w rządzie może sugerować buntowniczy charakter a także niegrzeczną ciekawość. A dobrze wiemy, że nikt nie lubi dociekliwych, wciskających nos w nie swoje sprawy dziewcząt.


2. Zmień temat na przyjemniejszy.

Jeśli Twój rozmówca skręca w stronę tematów raczej męskich, uprzejmie i delikatnie, wykorzystując swój niezwykły urok, spróbuj przekierować jego uwagę w odpowiedniejsze rejony. Po cóż kłopotać się reformami nowego Ministra Magii, skoro można podyskutować o tej zachwycającej wystawie młodziutkiej lady Fawley? Albo skomentować bohaterskie czyny tegorocznego Pogromcy? Informacje dotyczące śmietanki towarzyskiej szybko zniwelują ryzyko politycznej kłótni, a Ty zasłyniesz jako wdzięczna mediatorka, sprawiająca, że nuda związana z wojennymi kwestiami zniknie, przesłonięta prawdziwie przydatnymi informacjami!


3. Zadbaj o to, by podczas rozmów nie zabrakło alkoholu.

Rzecz jasna tego najdroższego i trafiającego w gusta Twych gości. Nic tak nie rozwiązuje języków i nie sprowadza konwersacji na przyjemniejsze tematy, niż buzujące w żyłach procenty. Gdy poczujesz, że polityczne dysputy nabierają na sile, uśmiechnij się i zaproponuj wyrafinowane trunki, wzbogacone kroplą Magicznych Olejków. Ich działanie, choć niepotwierdzone przez badaczy, jest więcej niż pewne!Olejek z pestek malin - Zmieni tory konwersacji na tematy miłosne!
Olejek z pestek winogron - Wywoła melancholijny nastrój, idealny do wspominania rocznic ślubów i narodzin dzieci.
Olejek z drzewa herbacianego - Przywoła wspomnienia leśnych polowań i gonitw - lepiej słuchać jeździeckich przechwałek niż nudnych kłótni.
Olejek z wiesiołka - Zadba o to, by rozmówcy zgadzali się ze sobą we wszystkim - także w tym, że to Ty prezentujesz się tego wieczoru najcudowniej!

Magiczne Olejki kupisz wyłącznie u certyfikowanych magicznych sprzedawców. Z tym numerem Czarownicy - olejek różany, idealny także do zabiegów pielęgnacyjnych, gratis!Za ministerialnym mundurem piękne panny sznurem!


Tak wiele dzieje się w polityce, że nie sposób nie skupiać się na przystojnych twarzach pracowników Ministerstwa Magii. Która z nas nie wzdycha do szlachetnego lorda, do tego posiadającego pewną władzę? Kwestia wyboru obiektu swych westchnień jest bardzo ważna, dlatego skupcie się z całych sił, by nie przegapić żadnego kokieteryjnego mrugnięcia.
Wraz z naszymi korespondentkami przygotowałyśmy subiektywny ranking Najlepszych Partii Miesiąca*.Alphard Black - Piękny, choć już nie tak młody, o cudownych lokach i przeszywającym spojrzeniu. Gwiezdne pochodzenie oraz doskonałe maniery czynią z lorda Blacka łakomy kąsek dla każdej miłośniczki astronomii. Jego gwiazda świeci w Ministerstwie coraz jaśniej, oślepiając nas swym urokiem.

Amadeus Crouch - Mężczyzna w kwiecie wieku, doświadczony i niczym najwybitniejsze skrzacie wino - im starszy, tym lepszy! Już redaktorki Czarownicy z poprzednich dekad zachwycały się tym wyjątkowym lordem - przysięgamy, jego czar nie przemija, a wręcz przybiera na sile. Smutne koleje życiowe uczyniły tego przystojnego czarodzieja jeszcze bardziej interesującym.

Arthur Longbottom - Młodziutki auror o wyćwiczonym ciele i nieskalanym honorze - a do tego krewny samego Ministra Magii! Czy potrzeba czegoś więcej, by zawrócić nam w głowie? Chętnie wpadłybyśmy nawet w najgorsze tarapaty, jeśli ktoś obiecałby nam, że uratuje z nich sam lord Longbottom i jego urocze dołeczki w policzkach!

Louvel Rowle - Życie nie oszczędzało posępnego lorda Rowle'a - a my nie oszczędziłybyśmy mu wsparcia oraz niewinnych pocałunków, byleby tylko zobaczyć na tej brodatej twarzy szczery uśmiech - jak u kota z Cheshire. Lord rozmawia z duchami i doskonale wygląda w szatach o barwie głębokiego fioletu: czy można chcieć więcej?

Lucan Abbott - Prawy i sprawiedliwy a do tego barczysty. Takie ramiona z pewnością zapewniłyby ochronę przed anomaliami a bystry umysł oraz wielka wiedza na temat czarodziejskich kodeksów uczyniłyby wieczorne rozmowy pasjonującymi - w końcu kto zna lepiej wszystkie ploteczki z Wizengamotu od lorda Abbotta?

Rinnal Bulstrode - Rozważny, uporządkowany, spokojny - a jak wiadomo, cicha woda pełna jest ramor! Co skrywa się pod tą poważną miną lorda? Lord Rinnal sprawia, że nawet nudne księgi rachunkowe stają się interesujące. Któż nie chciałby, by tak przystojny mężczyzna wyjaśnił te zagmatwane cyferki? Czas zacząć rywalizację o to, która z naszych czytelniczek jako pierwsza wywoła na twarzy Rinnala lekki uśmiech!


* Lista w kolejności alfabetycznej. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za szybsze bicie serca oraz nieszczęśliwe spojrzenia posyłane za żonatymi lordami - lecz czyż platoniczne westchnienia nie są równie słodką rozrywką?

W następnym numerze: Czy zbada mnie pan, panie uzdrowicielu? czyli mężczyźni najlepiej wyglądający w limonkowych kitlach!


Horoskop romantycznyNundu - 22.12 - 19.01
Poddaj się szaleństwu! Oczywiście kontrolowanemu. Zrób to, na co miałaś ochotę już od bardzo dawna, ale brakowało Ci odwagi. W nadchodzących dniach aura Ci sprzyja, będziesz w stanie pokonać przeciwności losu i wyjść z każdej opresji obronną ręką. Zaryzykuj!Tryton - 20.01-19.02
W zbliżającym się miesiącu otrzymasz zaskakujące informacje. To od Ciebie zależy, jak do nich podejdziesz. Posłuchaj swego serca, a każda Twoja decyzja okaże się tą słuszną! Pod koniec ostatniej kwarty księżyca zadbaj o urodę, zmieniające się światło może mieć zły wpływ na Twoją cerę.Czerwony Kapturek 20.02-21.03
Po ciężkich letnich miesiącach nadejdzie upragniony spokój. Znajdź czas dla siebie i - koniecznie - dla rodziny, zadbaj o najbliższych. Chwila odpoczynku dobrze zrobi zarówno Tobie, jak i ukochanym osobom. Może spróbujecie wyjechać w inne miejsce? Zażywaj częstych spacerów, ale uważaj na kontuzje.Testral 22.03-19.04
Uważaj na fałszywe przyjaciółki. Wokół Ciebie znajduje się ktoś, kto z chęcią wbiłby Ci różdżkę w plecy. Bądź uważna i czujna, nie daj się zmanipulować fałszywym obietnicom ani słodkim komplementom - chociaż te drugie będą prawdą, ten miesiąc Ci służy! Twoja uroda będzie kwitnąć, ku zazdrości dwulicowych koleżanek.Buchorożec 20.04-22.05
Nadchodzące tygodnie rozświetla znak miłości, wibrujący w Twoim znaku. Podchodź jednak do wybranka ostrożnie, uważnie słuchając rad osób trzecich. Plotka, którą usłyszysz, okaże się prawdziwa! Zadbaj o to, by rozum nie zagłuszył serca, możesz bowiem trafić na niegodnego zaufania lowelasa.Wozak 23.05-21.06
Tańcz, mądra tańcz, swoim życiem się baw! To doskonały czas na święta i celebrację. Każdy wieczorek, który zorganizujesz dla swych przyjaciółek, okaże się kultowym spotkaniem, a każdy bal albo bankiet zgromadzi śmietankę towarzyską i będzie wspominany przez wiele miesięcy. Twoje umiejętności retoryczne osiągną punkt kulminacyjny.Ognisty Krab 22.06-22.07
Ogarnie Cię melancholia. Być może jej przyczyną są anomalie, być może problemy rodzinne. Postaraj się zachować pogodę ducha, zwracaj wielką uwagę na swoje zdrowie psychiczne. Twój znak wchodzi w cień Testrala, co oznacza, że czekają Cię naprawdę trudne dni. Wyposaż się w zapas skrzaciego wina, ulubioną papeterię (by pisać o trudnościach do nadobnej matki lub siostry) i zamów magiczne kule do kąpieli o zapachu maliny (opisujemy je na stronie 10).Gryf 23.07-22.08
Czeka Cię prawdziwa sielanka. Wszystko będzie szło po Twojej myśli, anomalie ominą szerokim łukiem Twoje miejsce zamieszkania. Upatrzony wybranek rozpocznie swe zaloty a zdrowie będzie Ci dopisywać tak, jak nigdy wcześniej. Musisz jednak wyposażyć się w sprowadzany z Chin kryjący puder - adorator obsypie Cię tak intensywnymi listami miłosnymi, że Twoje rumieńce staną się aż nieprzystojnie widoczne!Szyszymora 23.08 - 22.09
Niestety, pech nie opuści Cię także i w tym miesiącu. Twoje łokcie i stopy mogą stać się wyjątkowo suche (uratuje Cię magiczny peeling z kostek puszków pigmejskich - przepis na stronie dwudziestej!), tak samo jak skóra. Wystrzegaj się zbytniej mimiki, bo powstaną pierwsze zmarszczki. Za przyklapnięte włosy i znikające kilogramy możesz winić nów Księżyca, wchodzący w pełnię Twojego znaku.Demimoz 23.09-22.10
Czekają Cię trudne chwile. Pluton roziskrza się w Twym znaku, zapowiadając poważne problemy finansowe. Licz dokładnie każdy galeon, staraj się też zaplanować najdrobniejsze wydatki. Traktuj też z pokorą swego męża lub opiekuna - to dzięki nim szybko wyjdziesz na prostą i znów będziesz mogła cieszyć się z zakupu drogich fatałaszków!Kwintoped 23.10-21.11
Nad Twoim znakiem zbierają się ciemne chmury. Niedługo otrzymasz wiadomość, która niezwykle Cię przerazi - przyjmij ją jednak ze spokojem, to, co dziś wydaje się końcem świata, może być dopiero jego początkiem. Wrodzony spokój i cierpliwość okażą się w tym miesiącu dobrymi doradcami. Uważaj na swoje plecy - możesz mieć problemy z aktywnością fizyczną.Żądlibąk 22.11-21.12
Skup się na pracy - ktoś widzi Twoje obijanie się i nawet piękny uśmiech nie będzie w stanie ochronić Cię przed konsekwencjami! Dbaj o swój wizerunek, okazuj uprzejmość przełożonym, a unikniesz przykrych doświadczeń. Miej na uwadze swoją drugą połówkę - wydaje się, że ma przed Tobą jakąś tajemnicę.Redakcja Czarownicy
Czarownica
Zawód : Jestem gazetą
Wiek : 0
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Afrodyzjak miesiąca: władza - 16.10.56
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach