Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Melpomena
AutorWiadomość
Melpomena [odnośnik]13.03.19 17:39Melpomena
Melpomena, choć stosunkowo młoda i na pierwszy rzut oka niepozorna, nosi w sobie cechy prawdziwej damy: jest cicha, spokojna i wyjątkowo łagodna, ale jednocześnie dumna; raczej trudno oskarżyć ją o podrapane przedramiona czy podziobane palce, od większości czarodziejów trzyma się jednak na dystans, nie spoufalając się i pogardzając oferowanymi jej smakołykami.


różo, tyś chora:
czerw niewidoczny,
niesiony nocą
przez wicher mroczny,

znalazł łoże w szczęśliwym
szkarłacie twego serca
i ciemną, potajemną
miłością cię uśmierca


Evandra G. Rosier
Zawód : alchemiczka w smoczym rezerwacie w Kent, harfistka
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna

beauty is terror.
whatever we call beautiful,
we quiver before it.

OPCM : 1
UROKI : 0
ALCHEMIA : 30
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Półwila

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7039-evandra-rosier https://www.morsmordre.net/t7155-melpomena https://www.morsmordre.net/t7040-evandra https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7054-skrytka-bankowa-nr-1701#185873 https://www.morsmordre.net/t7053-evandra-rosier#185872
Re: Melpomena [odnośnik]13.03.19 17:46
Przeczytaj Tristan C. Rosier
Najdroższa,wrócę z wyprawy do Francji znacznie wcześniej, niż zapowiadałem. Jeśli dobiegła Cię wieść o katastrofie Syreniego Lamentu, proszę, nie martw się bardziej, niż jest to konieczne. Jestem na pokładzie rejsowca turystycznego, bezpieczny i otoczny opieką. Jeszcze dziś dobijemy do lądu, a ja wrócę do Dover. Nie zamierzam szukać kolejnego statku, dość mi morskich wypraw na najbliższy czas.

Nie jestem pewien, czy to majaki zmęczonego topielca, czy to wszystko wydarzyło się naprawdę, jednak nasz statek celowo został zatopiony wirem przepełnionym mocą anomalii. Poszliśmy na dno, lecz od utonięcia odratowały nas syreny. Ich podwodne miasto robiło niezwykłe wrażenie, choć przepełnione było smutną pieśnią o zagubionej królewnie. Nierozsądni czarodzieje uprowadzili ją i zamknęli w więzieniu przpełnionym śmiercią. Odnalazłem ją i oswobodziłem - a w chwili, w której stanąłem przed jej pięknem, myślałem tylko o Tobie. Słyszałem jej pieśń, głęboką, wyjątkową i zachwycającą, każdą nutą przywodzącą na myśl najpiękniejszą z cór syren wyspy Wight, Ciebie, i nie byłem w stanie patrzeć na jej cierpienie.

Strzegł jej srebrnik, morski smok, rozdrażniony anomalią był naprawdę niebezpieczny. Nie chciałem zostawić go w opustoszałej grocie, umarłby z głodu - udało mi się go pochwycić a z pomocą dobrych czarodziejów zatrzymać, gdy straciłem przytomność. Jest ranny i wymaga leczenia, nie tylko fizycznego, myślę, że blizny na jego umyśle są znacznie głębsze. Długie osamotnienie i otaczająca go aura śmierci musiała mieć na niego duży wpływ. Myślę, że jesteśmy w stanie się nim zaopiekować i jestem pewien, że wiele radości sprawi Ci przygotowanie odpowiednich maści na jego rany. Będziemy musieli przekopać część rezerwatu i utworzyć dla niego wodny akwen, ale mamy ku temu zarówno ziemię, jak i możliwości. Zachwyci Cię swoim pięknem i subtelnością. Ma doskonały słuch, być może dlatego był tak wyjątkowym towarzyszem dla syreniej królewny - i być może dlatego powinien zostać nim ponownie, pokochasz go. To duży sukces, Evandro, ten gatunek jest niezwykle rzadki.

Żywię nadzieję, że trwasz w dobrym zdrowiu. Nie mogę się doczekać, kiedy znów Cię ujrzę i usłyszę Twój głos. Choć rozłąka trwała krócej, niż sądziłem, że trwać będzie, czuję się, jakbym w istocie nie widział Cię całe wieki. Proszę, przekaż rodzinie, że wszystko jest w porządku.

Tristanthe vermeil rose had blown in frightful scarlet and its thorns
o u t g r o w n

Tristan Rosier
Zawód : Arystokrata, smokolog
Wiek : 29
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
the death of a beautiful woman is, unquestionably, the most poetical topic in the world
OPCM : 40
UROKI : 30
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 65
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Melpomena 0a7fa580d649138e3b463d11570b940cc13967a2
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t633-tristan-rosier#1815 https://www.morsmordre.net/t639-vespasien https://www.morsmordre.net/t637-tristan-rosier#1838 https://www.morsmordre.net/f97-dover-upper-rd-13 https://www.morsmordre.net/t2784-skrytka-bankowa-nr-96 https://www.morsmordre.net/t977p15-tristan-rosier
Re: Melpomena [odnośnik]16.07.19 20:11
Przeczytaj Adelaide Nott
Lady Rosier Najmilsza Evandro, córy syren doskonale poradziły sobie w tym roku. Z miesiąca na miesiąc kwitniesz, choć zapewne nikt nie spodziewał się, że równie prędko wespniesz się na sam szczyt. Tytuł, który objęłaś, niesie wiele wyzwań, ale odkąd byłaś małą dziewczynką wszyscy wiedzieliśmy, że zajdziesz wysoko. Nie mogę się doczekać, aż poznam Twojego syna - nie wątpię, że wyrośnie on na przystojnego dżentelmena. Wieść o tym, że oboje cieszycie się dobrym zdrowiem była jak miód na moje serce. Pozwól, że skorzystam z okazji i prześlę na Twoje ręce najszczersze gratulacje.

Mam nadzieję, że doszłaś już do siebie, bowiem z radością przesyłam Ci zaproszenie na zimowy bal w Hampton Court. Nie chcę słyszeć wymówek, to doskonały moment, aby się rozerwać, odprężyć i znów zabłysnąć w towarzystwie. Bal maskowy pozwoli Ci odetchnąć, zakryta twarz nie będzie zwracała tyle uwagi, co zwykle, choć jestem pewna, że gdy wyjdziesz z Tristanem na parkiet, każdy Was rozpozna. Ach, piękna z Was para.

Pożegnajmy stary rok wspólnie. Oby nowy przyniósł Ci wyłącznie dalsze sukcesy i równie wspaniałe życie.  Adelaide Nott
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Melpomena Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Melpomena [odnośnik]05.11.19 22:06
Run your fingers through my hair,
Tell me I'm the fairest of the fair
Elodie Burke
Zawód : Dama na trzy etaty
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna

she's a saint
with the lips of a sinner


OPCM : 12
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 1
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarownica
she`s an  a n g e l
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6266-elodie-parkinson https://www.morsmordre.net/t6336-lethe https://www.morsmordre.net/t6343-once-upon-a-time https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t6333-skrytka-bankowa-nr-1568 https://www.morsmordre.net/t6335-elodie-parkinson
Re: Melpomena [odnośnik]02.01.20 19:24
10.01 Cressida Fawley
Droga Evandro, Co u Ciebie słychać? Tak dawno już się nie widziałyśmy. Jak miewa się Twój syn? Tak bardzo się cieszę, że wszystko zakończyło się pomyślnie i powitałaś już na świecie swego pierworodnego. Spodziewam się, jak wielką musi to być radością, tym bardziej, że anomalie wreszcie dobiegły końca i nasze dzieci już nie są przez nie nękane. Jestem pewna, że i Ty bardzo cieszysz się z tego, że magia wróciła do normy.
Tęsknię za Tobą, ale rozumiem, że musisz dużo wypoczywać, a także pragniesz nacieszyć się obecnością swojego maleństwa. Może bliżej wiosny uda nam się spotkać, póki co życzę Wam wszystkiego najlepszego. Czekam na wiosenne dni z utęsknieniem i nadzieją, że znów ujrzę słońce, a także zieleń i kwiaty. Także natchnienie zaczęło do mnie wracać. Cressida


Wszyscy chcą rozumieć malarstwoDlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków?

Cressida Fawley
Zawód : Arystokratka, malarka
Wiek : 21/22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
To właśnie jest wspaniałe w malarstwie:
można przywołać coś, co się utraciło i zachować to na zawsze.
OPCM : 10
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 16
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Zwierzęcousty

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5557-cressida-fawley-flint https://www.morsmordre.net/t5573-piorko https://www.morsmordre.net/t5571-ptak-w-zlotej-klatce#130038 https://www.morsmordre.net/f117-cumberland-ambleside-dwor-fawleyow https://www.morsmordre.net/t5581-skrytka-bankowa-nr-1374 https://www.morsmordre.net/t5580-cressida-fawley
Re: Melpomena [odnośnik]12.01.20 19:22
Przeczytaj
Lady Rosier, mam nadzieję, że mój list zastaje lady w dobrym zdrowiu, zadowoloną i wypoczętą pomimo pojawienia się na świecie małego dziecka. Szlachecka kronika towarzyska poinformowała o szczęśliwym rozwiązaniu, pozwolę sobie złożyć więc gratulacje - cieszę się, że kolejna gałąź rodu Rosierów wzmocniła się, a na świat przyszedł potomek tak mądrych i pięknych czarodziejów.

Oprócz szczerych gratulacji przesyłam także obiecany zarys urodzin, przygotowanych specjalnie dla lady brata. Na osobnych pergaminach znajduje się menu, repertuat oraz propozycję recitalu trzech syren, każda bowiem szczyci się innym rodzajem śpiewu oraz atmosferą spektaklu. Byłabym wdzięczna za opinię oraz sugestię - tak, by ten wieczór zapadł pamięć lorda Lestrange jako jeden z najprzyjemniejszych. Jeśli jednak lady, co absolutnie zrozumiałe, nie ma teraz czasu, pozwolę sobie wziąć odpowiedzialność za podjęcie decyzji na siebie.


Z wyrazami szacunku

Deirdre Mericourt


there was an orchid as beautiful as the
seven deadly sins
Deirdre Mericourt
Zawód : Kochanica nestora, westalka Fantasmagorii
Wiek : 27
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
no way you'll see me crawl
like a shark I'll be ripping you apart and celebrate
with lots of champagne

OPCM : 40
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 61
ZWINNOŚĆ : 21
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
we still got the taste dancing on our tongues
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t1045-panienka-lekkich-obyczajow-zaprasza#6178 https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t4825-skrytka-bankowa-nr-301#103486 https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
Re: Melpomena [odnośnik]23.03.20 15:05
18 IV
  TWUJ MĄŻ TO MORDERCA, MA KREW NA RĘKACH, ZABIJA NIEWINNYCH, SPROWADZI ŚMIERĆ TEŻ NA WAS.  


I show not your face but your heart's desire
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Metamorfomag
Melpomena 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Melpomena [odnośnik]06.04.20 16:31
Przeczytaj Francis Lestrange
Kochana Siostrzyczko, POMÓRZ MI PROSZĘ!!!

Znalazłem się w półapce. Nestor chce, żebym spotkał się z lady Selwyn, wziął ją do naszej rodowej opery, podarował bukiet róż i spędził z nią cały wieczór. Lord Percival twierdzi, że to "tylko kwiaty", ale nie ze mną te numery, ja już dobże wiem, co się święci.

Naprawdę nie chcę rzenić się z lady Selwyn. Ratuj mnie, Wandziu, doradź mi coś, bardzo Cię proszę. Czy to spotkanie to faktycznie tylko spotkanie, a ja po prostu panikuję? Błagam, potrząśnij mną i powiedz, że przesadzam i że wszystko będzie dobrze.

PS Nestor wspomniał coś o mojej ortografi, faktycznie jest aż tak źle? W kopercie jest też drugi list, przeznaczony dla lorda Percivala - ukocham Cię, jeśli zehcesz go sprawdzić i poprawić błendy.

Ucałuj ode mnie Evana.

Wiem, że mam wiele za uszami, ale pamiętaj, że zawsze możesz na mnie liczyć.

Z miłością,

Franc


Tak, możesz zapalić znicz
Chociaż wiem, że już nic
Mnie nie czyni człowiekiem
Morgan Szalbierz
Zawód : staram się
Wiek : 32
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler
I Tend The Light
OPCM : 15
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Duch
Melpomena 0a8b1-img_1302
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7974-francis-m-lestrange https://www.morsmordre.net/t8044-don-juan https://www.morsmordre.net/t7982-zaciekaw-mnie https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t7980-skrytka-bankowa-nr-1928 https://www.morsmordre.net/t8093-fransua-lestrange
Re: Melpomena [odnośnik]08.04.20 9:50
Przeczytaj Francis Lestrange
Kochana Siostrzyczko, Dziękuję Ci bardzo. Potszebowałem Twojego głosu rozsądku, bo przyznam, że w głowie miałem same najczarniejsze scenariusze. To zadziało się tak nagle i dalej obawiam się, że konieczność zaręczyn przywita mnie zaspanego w łóżku. Sowa lorda Percivala nie zna litości.

Wiesz, nigdy nie znieważył bym lady Wendeliny - na pewno nie celowo. Jeśli i Ty tak mi radzisz, postaram się czerpać z tego wieczoru przyjemność, chociaż nie ukrywam, że chętniej Ciebie widziałbym obok mnie.

Dziękuję Ci jeszcze raz, Siostrzyczko za poprawienie moich błędów. Zerknąłem na ten list i się przeraziłem: od teraz ostro biorę się za siebie. Samopiszące pióro byłoby wygodniejsze, prostsze, ale czy to nie mija się z celem? Chcę nauczyć się pisać poprawnie, a lepiej późno, niż wcale.

Ponadto, chciałbym Cię przeprosić.
Tamten list był podyktowany paniką, lecz nie powinienem zapominać o manierach, a ni o tym, co najważniejsze.
Jak się czujesz, Evandro? Różane krzewy dalej są Ci miłe? Opowiedz mi proszę, jak spędzasz dni z mym ulubionym siostrzeńcem. Chcę wiedzieć wszystko, w s z y s t k o. Jeśli mogę coś dla Ciebie zrobić, wystarczy, że szepniesz słówko, a z przyjemnością spełnię Twoją prośbę. Wiem, że Tristan dba o Ciebie i przychyla Ci nieba, ale musiał zostawić też coś dla mnie.

Kochający,

Franc


Tak, możesz zapalić znicz
Chociaż wiem, że już nic
Mnie nie czyni człowiekiem
Morgan Szalbierz
Zawód : staram się
Wiek : 32
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler
I Tend The Light
OPCM : 15
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Duch
Melpomena 0a8b1-img_1302
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7974-francis-m-lestrange https://www.morsmordre.net/t8044-don-juan https://www.morsmordre.net/t7982-zaciekaw-mnie https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t7980-skrytka-bankowa-nr-1928 https://www.morsmordre.net/t8093-fransua-lestrange
Melpomena
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach