Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

M. A. Scaletta
AutorWiadomość
M. A. Scaletta [odnośnik]29.06.19 16:04
Wsiąkiewka
Żywotność
Wartość żywotności postaci: 222
żywotnośćzabronionekarawartość
81-90%brak-5179 - 199
71-80%brak-10157 - 178
61-70%brak-15135 - 156
51-60%potężne ciosy w walce wręcz-20113 - 134
41-50%silne ciosy w walce wręcz-3091 - 112
31-40%kontratak, blokowanie ciosów w walce wręcz-4068 - 90
21-30%uniki, legilimencja, zaklęcia z ST > 90-5046 - 67
≤ 20%teleportacja (nawet po ustaniu zagrożenia), oklumencja, metamorfomagia, animagia, odskoki w walce wręcz-60≤ 45
10 PŻPostać odczuwa skrajne wycieńczenie i musi natychmiast otrzymać pomoc uzdrowiciela, inaczej wkrótce będzie nieprzytomna (3 tury).-701 - 10
0Utrata przytomności

Ekwipunek
różdżka (11 cali, dosyć sztywna, judaszowiec, krew Reema), sakiewka (20 PM), eliksir kameleon (1 porcja, stat. 20), eliksir kociego wzroku (1 porcja, stat. 20), otwarta paczka sucharów, 3 sztuki tanich papierosów, dziennik, mugolskie pióro wieczne

Ważne rzeczy i pamiątki

Różdżka
11 cali, dosyć sztywna, judaszowiec, krew Reema


Papierośnica
Metalowa, nadszarpnięta zębem czasu, ale wciąż urokliwa. Scaletta zdobył ją, a jakże, drogą kradzieży. Zostawił ją dla siebie, bo spodobał mu się grawer. Ostatnimi czasy jest zbyt leniwy, by samodzielnie skręcać fajki, dlatego częściej sięga po Czarodziejskie Papierosy. Są one wygodniejsze w użytkowaniu, przez tę końcówkę podpalaną pod wpływem pocierania opuszkami palców. No i nie ma tyle syfu z suszem, który wala się po wszystkich kątach. Ale wciąż zdarza mu się ręcznie upychać tytoń i ślinić bletki, a wówczas, swoje wyroby przechowuje w owej papierośnicy.


Magazyn
Na początku 1954 roku, zupełnie przypadkiem, do rąk wpadł mu jeden, pierwszy magazyn mugolskiego Playboya. Kręcąc się po dworcu King Cross, napotkał nad wyraz roztrzepanego pana, z wyglądu grubo po trzydziestce, najpewniej mugola. Tamten nawet nie zorientował się, kiedy Michael przejął jego niewielki, acz przepełniony wartościowymi przedmiotami bagaż. Błyszczące spinki przy mankietach koszuli okazały się być trafnym tropem, co do zawartości walizki. Pomiędzy markowymi szmatami, którymi średnio się zainteresował oraz ładnym naszyjnikiem (prawdopodobnie jego matki, bo po co byłaby mu taka gazeta, jeśli miałby jakąś kobietę?) i zegarkiem odnalazł amerykańskie pisemko. Początkowo odrzucił je na bok, nie zaglądając do środka - pewnie jakieś mugolskie idiotyzmy, na dodatek prosto z Ameryki. Później jednak przyjrzał się pani na okładce i postanowił poprzeglądać sobie parę stron. Wywiady i artykuły, jak się okazało, jakoś mu nie podeszły, choć już wtedy lubił czytać. Zdecydowanie więcej uwagi poświęcił fotografiom w magazynie. Podjął decyzję o zachowaniu go dla siebie, jakoby dla handlarza ta gazetka nie miała żadnej wartości. Teraz, leżała już głęboko na dnie jednej z szuflad komody w salonie, ale jeszcze trzy lata temu Scaletta zerkał do niej od czasu do czasu. Na tyle często, że układ fotografii zna już na pamięć.

Osobiste
Kariera złodziejaszka

Pojedynki[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Michael Scaletta dnia 27.07.21 15:53, w całości zmieniany 16 razy
Michael Scaletta
Zawód : kradnie, co popadnie
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
surely goodness and mercy will follow me all the days of my life
and I will dwell on this earth forevermore
said I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong
OPCM : 6
UROKI : 10
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7515-michael-anthony-scaletta#207763 https://www.morsmordre.net/t7521-volare#208020 https://www.morsmordre.net/t7520-michael-the-thief#208017 https://www.morsmordre.net/f293-crimson-street-11-2 https://www.morsmordre.net/t7660-skrytka-bankowa-nr-1828#211185 https://www.morsmordre.net/t7522-m-a-scaletta#208023
Re: M. A. Scaletta [odnośnik]13.07.19 16:15
RozgrywkaListopad 1956
Michael zostaje poproszony o pomoc, za którą, wbrew pozorom, Scaletta nie będzie żądał żadnej zapłaty. Bezinteresowna przysługa okazuje się być prośbą o rozmontowanie fragmentu ściany, która, jak się później okazało, kryje za sobą parę tajemnic, a stos odnalezionych na ukrytym strychu bezwartościowych przedmiotów tworzy historię byłego właściciela mieszkania. Michael nie narobił się przy tym za bardzo, co zgoła przeczyło jego późniejszemu marudzeniu. Ale humor mu się poprawił, jak pozbył się z włosów tynku, a w zamian dostał od Moss obiadek.

15 | Jamie McKinnon | Czarny Kot
Jamie i Mike nie widzieli się od lat. Ostatni raz mieli okazję rozmawiać jeszcze w szkole, a do tej pory wiele zdołało ulec zmianie. Oboje jednak nie znają się na tyle, by czuć potrzebę do dzielenia się ze sobą wszystkimi nowinkami, ale myślami wracają do Hogwartu, gdzie razem mieli okazję odrabiać wspólnie szlaban.

25 | Gillian Tremaine | Piwniczny Klub Jazzowy
Choć to spotkanie było zupełnie przypadkowe, jego dalsze rozwinięcie zdawało się być miłym urozmaiceniem wieczoru dla tej dwójki. Do czasu, kiedy to Michael, pokracznie wirując na parkiecie, wpadł na pomysł zrobienia Tremaine żarciku, a zarazem przestrogi. Kobiecie jednak nie było do śmiechu, gdy Scaletta, już nie pierwszy raz, pozbawił ją portfela (pomimo tego, że tym razem nie zamierzał przygarnąć jego zawartości), więc zabawa skończyła się na jednym drinku i tańcu.


Grudzień 1956
Samotny wypad do Muzeum Figur Woskowych planował już od dłuższego czasu, bowiem ciekaw był tych gładkich, lakowych twarzy, które ożywały pod wpływem magii. Został jednak zaskoczony przez ducha niemego barda, który zadał Michaelowi zadanie do wykonania. Przeklinanie go w żadnym języku nie pomogło mu się od niego uwolnić, wszak grajek oczekiwał od niego melodyjnej recytacji rymowanek. A pomogła mu w tym jakaś szlachcianka, która o dziwo, nie była tak zadufana w sobie, jakby to sobie wyobrażał.

Nie mógł odpuścić sobie postawienia stopy w Parszywym Pasażerze, zwłaszcza że był niedaleko. Philippa zdołała go zaskoczyć, ale nie udało się jej całkowicie złapać Michaela w swoje sidła, co w konsekwencji spotkało się z krytycznym milczeniem. Ale Moss i tak dostała od niego hojny napiwek, więc chyba nie mogła narzekać?


they've tortured and scared you for twenty-odd years
they hate you if you're clever and they despise a fool
till you're so fucking crazy you can't followtheir rules

Michael Scaletta
Zawód : kradnie, co popadnie
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
surely goodness and mercy will follow me all the days of my life
and I will dwell on this earth forevermore
said I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong
OPCM : 6
UROKI : 10
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7515-michael-anthony-scaletta#207763 https://www.morsmordre.net/t7521-volare#208020 https://www.morsmordre.net/t7520-michael-the-thief#208017 https://www.morsmordre.net/f293-crimson-street-11-2 https://www.morsmordre.net/t7660-skrytka-bankowa-nr-1828#211185 https://www.morsmordre.net/t7522-m-a-scaletta#208023
Re: M. A. Scaletta [odnośnik]09.08.19 21:36
RozgrywkaStyczeń 1957
W obliczu pijackiej potrzeby można zrobić wszystko. Zwłaszcza jeśli już trzeci dzień z rzędu oblewa się rozpoczęcie nowego roku. Michaelowi, co prawda, na butelczynie niespecjalnie zależało, ale coś musiało stanowić stawkę rozgrywek. Dzięki Bogu nie podjął się gry na pieniądze, bo z niesprzyjającą mu passą w pokerze, koniecznym byłoby przetrzepać kilka cudzych kieszeni, by odzyskać stracone monety. Miał jednak nadzieję, że Rookwood raczej zdąży zapomnieć o whisky, którą wygrała. I o jego egzystencji również, zważywszy na to, że był równie kiepskim gawędziarzem, co i źródłem hipotetycznie przydatnych informacji.

Przypadkowe spotkanie pomiędzy regałami londyńskiej biblioteki, gdzie Michael i Gwen starają się znaleźć odpowiedzi na trudne pytania. Głośna dysputa o aktualnej polityce, kierująca ich rozważania na drogę sprzeciwu wbrew zagrywkom ze strony władz może okazać się niezbyt rozsądnym pomysłem. Ale kto nie straciłby czujności w tak emocjonującej dyskusji, która na pewno nie powinna mieć tam miejsca? [kontynuacja w nowej lokacji]

5 | Thomas Postlethwaite | Zaułek (Ulica Pokątna)
Michael zawsze dokładnie wybiera ofiary swoich kradzieży. Nie żeruje na biednych; zabiera raczej tym, którzy wyglądają na ludzi dobrze usytuowanych. Tak i było w tym przypadku, jednak zdobycz nie była typowa. Zamiast zaplutych sykli, w kieszeni znalazł trzy gramy diablego ziela. Na dodatek jego kradzież przebiegła zbyt chaotycznie, przez co ofiara się zorientowała. Sytuacja była wyjątkowa, ale Scaletta zdołał się poniżyć, w obawie o swoje bezpieczeństwo. Oddał należność, a nawet zaproponował facetowi przyszłą współpracę. A wszystko to w obawie o własny tyłek, gdyby okazało się, że ten gość ma większe zasięgi, niż mu się może wydawać.

8 | Thomas Postlethwaite | Tor wyścigów konnych Royal Ascot
Nie wiedział po co właściwie tam przyszedł. Głównie z ciekawości, której nie zdołał tym razem okiełznać. Na początku sądził, że sam wpakował się w kłopoty, bowiem to sugerowały mu pierwsze słowa Thomasa - ofiary jego kradzieży sprzed kilku dni. Dzięki Bogu, ta lekkomyślność w działaniu przyniosła mu ostatecznie więcej zalet, aniżeli problemów, bo Michael zyskał partnera w interesach. Do tej pory działał zawsze na własną rękę, ale propozycja okazała się na tyle kusząca, że zdecydował się nadstawiać kark nie tylko dla swoich zysków.

14 | Philippa Moss | Kino "Odeon"
Niespodziewane spotkanie w mugolskim kinie już nie dziwiło tej dwójki (a przynajmniej Michaela, bo Philippa przez swoją paranoję początkowo była przekonana, że to wynik jakiejś obsesji z jego strony). Film okazał się być jednak przereklamowanym paździerzem (czyli nie tylko w Polsce komedie romantyczne to dno!), więc poirytowane towarzystwo wolało spędzić ostatnie pół godziny w męskiej toalecie na pogaduszkach, aniżeli siedzieć na kinowej sali. Bajdurzenie o głupotkach przekształciło się jednak w dość emocjonalną konfrontację, z zakończeniem, którego żadne z nich by się spodziewało. No ale tak się właśnie zdarza, jeśli zamiast cierpliwego oczekiwania na finish fikcyjnej historii na wielkim ekranie, zachciało im się rzeczywistych ekscesów.

Luty 1957
14 | Thomas Postlethwaite | Kasyno (Norfolk, Cliodna)
Współpraca poszerzyła swoje granice. Na tyle że rzeczony walentynkowy rozbój był raczej bezinteresowną pomocą ze strony Michaela, wszak niczego w zamian się nie oczekiwał. Zbiegły z Londynu dłużnik Thomasa został przyuważony przez informatora w miasteczku na północy kraju. Faceta nietrudno było znaleźć; równie bezproblemowe okazało się przyciśnięcie go do muru zaplecza. Gorzej już z tą kasą, którą winien był Tommy'emu. Jej nie odzyskał, przygarnął jedynie kilka zaplutych sykli z odebranego mu portfela, chwilę po tym jak jego cielskiem targały czarnomagiczne konwulsje; wówczas Scaletty już nie było, bowiem poirytowany niepowodzeniem akcji i straconym czasem opuścił brudny zaułek. Swoim impulsywnym zachowaniem trochę pewnie zdenerwował towarzysza, ale nie było mu dane być świadkiem jego niezadowolenia. Może i dobrze.

19 | Thomas Postlethwaite | Forest Road 3 (Biuro)
jaranie w toku

Nieoczekiwana wizyta po długim czasie ciszy z obu stron mogła wyglądać jak podejrzane intencje. Nie warto się ich jednak w tym wszystkim doszukiwać, bo dziwnie pogodny Scaletta chciał jedynie opróżnić z Moss to przeklęte wino, które przyniósł. Wszystkie atrakcje, które wydarzyły się mimochodem nie były zaplanowane, bynajmniej nie przez niego. Impuls, poplamiona koszula, rozedrgana skóra i... zbyt frywolne myśli. Tak można określić ten wieczór, nie zapominając o kilku kąśliwych uwagach i beznadziejnej niewiedzy.

Marzec 1957
11 | Hjalmar Goyle | Zaułek (Ulica Pokątna)
Nigdy w życiu nie przypuszczałby pewnie, że przyjdzie dawać mu lekcję, inną niż takie, które sam określiłby jako te uczące "pokory". A tu proszę, przypadkowo spotkany na jednej z rozgałęzień Pokątnej młodzieniec okazał się być początkującym złodziejaszkiem, który wyciągał łapki po fanty. Pomimo młodego wieku, zdawał się wiedzieć, co robi; brakowało w tym wszystkim jednak doświadczenia, praktyki, obycia się z tymi własnymi zręcznymi rękoma. Mike dał Hjallowi parę wskazówek, jak skutecznie może zbierać do własnych kieszeni cudze monety. Nie myślał o tym, jak o demoralizacji; traktował to raczej jako trafną uwagę.
Bo kto przejmowałby się przy takiej zabawie kwestiami moralnymi?

14 | Gwendolyn Grey | Aldermanbury 5/15 (Przedpokój)
Niespodziewana wizyta u Gwen, ukierunkowana chęcią dyskusją o literaturze, zakończyła się próbą pozbycia się problemu. Szkopułem okazały się niewielkie, zgromadzone w kuchni szkodniki. Gospodyni domu finalnie uwarzyła eliksir, a Michael wślizgnął się kuchni, by pozostawić go tam odkorowanym, a w konsekwencji uśpić bahanki. Obyło się bez rannych, chociaż jeden z elfików przedostał się do korytarzyka; Scaletta zdołał jednak unieruchomić go Drętwotą.
they've tortured and scared you for twenty-odd years
they hate you if you're clever and they despise a fool
till you're so fucking crazy you can't followtheir rules

Michael Scaletta
Zawód : kradnie, co popadnie
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
surely goodness and mercy will follow me all the days of my life
and I will dwell on this earth forevermore
said I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong
OPCM : 6
UROKI : 10
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7515-michael-anthony-scaletta#207763 https://www.morsmordre.net/t7521-volare#208020 https://www.morsmordre.net/t7520-michael-the-thief#208017 https://www.morsmordre.net/f293-crimson-street-11-2 https://www.morsmordre.net/t7660-skrytka-bankowa-nr-1828#211185 https://www.morsmordre.net/t7522-m-a-scaletta#208023
Re: M. A. Scaletta [odnośnik]16.02.20 20:19
RozgrywkaKwiecień 1957
Frances znał głównie z entuzjastycznych rozmów o literaturze. W zastałych czasach miał do niej jednak inny interes; świadom trudności, z którymi przyjdzie mu spotkać się w najbliższych miesiącach, poprosił zdolną znajomą o pomoc, bez bezpośredniego wskazania przyczyny swych żądań. Eliksir potrzebny był do najbliższych złodziejskich rabunków, a Burroughs wywiązała się z obietnicy, właściwie nie żądając niczego w zamian. Michael na pewno nie zapomni tej przyjacielskiej przysługi - zwłaszcza jeśli dzięki specyfikowi będzie mógł spać w nocy spokojnie, nie martwiąc się o zawartość własnych sakiewek.

Nieudana rejestracja różdżki zakończyła się niefortunną wizytą w lochach Tower of London. Zimno, ciemność i zapach wilgoci nie odebrały Scalettcie rozsądku - początkowo próbował nawet otworzyć drzwi celi; przy użyciu szpili od wysłużonego paska, która posłużyć miała jako prowizoryczny wytrych, miał wymknąć się z piwnicy. Co prawda bez różdżki, acz w wierze, iż ucieczka okaże się być sukcesem; niemniej jednak nie zrealizował swego planu, w dołku witając nieznajomego urzędnika. Ten zaproponował mu układ - godzący w jego lojalność, acz zapewniający mu pożądaną wolność. Nie miał w tej sytuacji innego wyjścia - zgodził się na donosicielstwo, opuściwszy przy tym więzienne mury, wraz z własną, zarejestrowaną pod prawdziwym nazwiskiem, różdżką.

20 | Philippa Moss | Crimson Street 11/2 (Salon)
Niezapowiedziana wizyta i towarzyszący jej huk dobiegający z parszywych ulic, skąpane w zdystansowanych przytykach, wzajemnych złośliwościach, ciepłej herbatce i nonsensownej kłótni. Chłodny wieczór sprzed miesięcy - ten okraszony ciemnym winem i rumieńcami ambiwalentnych rozmówek - przygasł pod osłoną minionego czasu, przypomniawszy trzeźwym umysłom o łączących ich koneksjach. Michaela bynajmniej nie poruszyła beztroska fala sentymentu, bowiem nie otworzył się na te nic nieznaczące podziały wydarzeniami z życia. Parę gorzkich, zarazem także trafnych słów uderzyło w skorupę ignoranta, wcale nie wywołując słusznych refleksji; niemniej jednak uległ: temu dziwnemu poczuciu samotności, niematerialnego kryzysu i stopniowej degradacji. Wolał tkwić w tym z nią, niezależnie od tego, jak bardzo nie potrafili dojść do porozumienia. Miast obojętnie pozwolić jej na krytyczne odejście, zamknął drzwi i wyciągnął zgodną dłoń. A ona, o dziwo, przyjęła ją z niepodobnym spokojem.

Maj 1957
Znajoma złodziejka zasługiwała na pomocną dłoń, w końcu weszła głupawo w gówno, które cholernie mocno kleiło się do butów. Pożyczyła chłystkowi kasę, niesłusznie zaufała, a szmalu z powrotem nie ujrzała do tej pory. Umówiła się na niezręczne spotkanie, stężała emocjonalnie przy dyskusyjnym stoliczku, potem wywlokła szczura przed ponury pub, oczekując w końcu tego wsparcia. On uraczył ją tylko ironicznym uśmieszkiem i posłał pytające spojrzenie, podczas gdy dłużnik sprytnie wziął nogi za pas. Sprytnie to za dużo powiedziane, pozostawiony sam sobie nie musiał się nawet specjalnie wysilać. Dwie niecelne inkantacje z ich rozedrganych rąk, a potem Scaletta zapraszał już tylko na relaksującego lolka, bo Davies nie pozostało nic innego, jak spokojnie zaklinać tego śmiecia.

Niespodziewany list, nagła wizyta, niecny plan skąpany w niewielkim stosie niepopularnych kryminałów i filiżance herbatki; wszystko to dla i z powodu wzniosłych badań naukowych. Nieświadomy całej tej aranżacji w zadumie sączył gorzki napar, wyrzuciwszy przy tym parę równie cierpkich trosk. Nieznajome zaufanie bynajmniej nie wzbudziło w nim żadnej podejrzliwej refleksji; atypowa otwartość co najwyżej skłoniła rozmówczynię do podobnej mu szczerości, nawet jeśli na jej ciało nie działał żaden eliksir. Zrobiło się na tyle sentymentalnie, że w ostateczności oboje podzielili się wzajemnie własnymi tęsknotami serc, zakończywszy tę konwersację melancholijnym tańcem.

28 | Johnatan Bojczuk | Pub "Pod Czarnym Kocurem"
Przypadkowe spotkanie z dawno niewidzianym kumplem w podrzędnej spelunie nie mogło skończyć się inaczej; jak już odnaleźli się wzrokiem wśród cichych stoliczków knajpy, zaraz Bojczuk opłacał tacę pełną fikuśnych alkoholi. I tak rozpoczęła się gra, nie byle jaka, bo zabójcza ruletka; taca się kręciła, a bezwstydna konwersacja płynęła wraz z co rusz wlewanymi do gardła gorzałkami. Do czasu, gdy dobrej zabawy nie zepsuł widok podejrzanego typa - nikt nie wie, czy Scaletta słusznie ocenił go bacznym wzrokiem, ale przezorny zawsze ubezpieczony. W końcu wystarczyło tylko zmienić miejscówkę, a dzięki temu Michael mógł spać spokojnie; choć tamtej nocy nie zaznał go pewnie zbyt wiele, a jeśli już padł gdzieś udręczony, to ani myślał rozważać o tamtym chłystku - pewnie skończyli tak spici, że po prostu nie rozważali już niczego.

Czerwiec 1957
19 | Artemis Sorensen | Bar Ponurak
w toku

Być może zatęsknił za smrodem rybnej frytury i niedomytych kibli; być może też wstąpił do tawerny z nadzieją na niechlubną rozrywkę. I bynajmniej nie chodziło o uczciwy hazard, choć tyłek Scaletty istotnie zasiadł wśród pokerowego towarzystwa. Pośród podejrzanych typów, stosu interesujących fantów wyłożonych na ławie i kieliszków z podłym rumem podjął się ryzyka minimalnej ingerencji; tę z kolei przyuważył przemądrzały bystrzak. Ostatecznie jednak uszło mu to na sucho, bo gniewne spojrzenia padły gdzie indziej; zajęte następującymi wydarzeniami zapomniały prędko o kartach. Stąd też nie wylazł z tego sajgonu z pustymi rękoma, w chwili wszechobecnego chaosu pochwycił ze stolika akt własności jakiejś zarzyganej łajby. Ale lepszy rydz niż nic; z łupem w kieszeni spodni ewakuował się prędko, coby to nie paść ofiarą zbliżających się stróży prawa.

[bylobrzydkobedzieladnie]


they've tortured and scared you for twenty-odd years
they hate you if you're clever and they despise a fool
till you're so fucking crazy you can't followtheir rulesOstatnio zmieniony przez Michael Scaletta dnia 18.01.21 18:42, w całości zmieniany 5 razy
Michael Scaletta
Zawód : kradnie, co popadnie
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
surely goodness and mercy will follow me all the days of my life
and I will dwell on this earth forevermore
said I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong
OPCM : 6
UROKI : 10
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7515-michael-anthony-scaletta#207763 https://www.morsmordre.net/t7521-volare#208020 https://www.morsmordre.net/t7520-michael-the-thief#208017 https://www.morsmordre.net/f293-crimson-street-11-2 https://www.morsmordre.net/t7660-skrytka-bankowa-nr-1828#211185 https://www.morsmordre.net/t7522-m-a-scaletta#208023
Re: M. A. Scaletta [odnośnik]16.08.20 20:37
RozgrywkaLipiec 1957
Duszny wieczorek skąpany w beztroskim dymku - jeden z wielu sielankowych upojeń, gdzie duet biednego kieszonkowca i równie ubogiej złodziejki w dziwacznym zrozumieniu zapominał o szarej rzeczywistości. Kisząc się w gorącu murów starej, podłej kamienicy, palili to ścierwo, bajdurzyli głupio, nawet koślawo tańcowali w rytm ulubionej muzyczki Davies. Nim jednak gęstnieli w niezręczności własnych myśli, Scaletta rozważał nad przygarnięciem czarnej wywłoki - kościstego kota, co to paroma machnięciami ogona zmanipulował jego nietrzeźwy łeb. I cholera, wziął ze sobą tego sierściucha, bo żal mu było tego wyrzutka, a samotność fatalnie dobijała się do jego drzwi.

Z nielegalną wódeczką w łapach przekroczył próg - bez intencji innej od zwyczajowej podzięki za przysługę. Trochę też pewnie było w tym niewypowiedzianej potrzeby towarzystwa, bo bez skrupułów polewał do kieliszeczków, niespecjalnie dbając przy tym o rozsądek czy zrozumiałą dozę pragmatyzmu. Być może narzucił zbyt szybkie tempo imprezy, być może fatalny upał odebrał jej część trzeźwości, albo po prostu tak miała się jej tolerancja na mocne procenty. Biesiada nie trwała zbyt długo, zaraz chwilę pokręcili się w ramach niewyszukanego tańca, ostatecznie skończywszy razem w pobliskim stawie. We wzajemnych objęciach, z niespodziewaną bliskością, we mgle słodkich pocałunków i sensualnych uniesień.

12 | Philippa Moss | Spalony Sierociniec
Spopielone mury sierocińca, wszechobecny zapach stęchlizny; dla niej powrót do przeszłości, forma swoistego rozliczenia się z tym, co już dawno minęło, choć niekiedy wciąż dręczyło umysł i serce. Dla niego bynajmniej nic wzniosłego, bo jedynie bezwstydna pogoń za wizją łatwego zysku. Tak też ruszyli na te niechlubne łowy, niczym poszukiwacze wygrzebywali dziecięce dziedzictwo, aż w końcu (z pomocą niuchacza, którego przyniosła ze sobą Moss) dokopali się do paru świecidełek. Sakiewka skrywała biżuterię, co to nie wyglądała na żaden badziew, ale też niezły kawał historii miłosnych dramatów.

Sierpień 1957
Burzliwa rozmowa nastała po miesiącu - w duchocie emocji, niesłusznych przypuszczeń, steku niewiadomych. Na ciepłym dworze szalał okrutny piorun, tak w murach kamiennego domku rozstrzygał się konflikt prawdy i kłamstwa, konflikt głosu serca i rozumu. Gdzieś pomiędzy płaczem i całowaniem znaleźli okazję na moment szczerości - tym samym chyba jakoś nienormalnie się pogodzili, nawet jeśli niezręczność zastygła jeszcze w powietrzu na dość długą chwilę. Ale czas przecież leczy rany, tydzień czy dwa i zaraz zapomną o sprawie. A przynajmniej Scaletta.

Wrzesień 1957
25 | Wren Chang | Jarzębinowy gaik
Zlodowaciała knieja kryła się w jego oczach jako punkt enigmatycznej przygody, zapoczątkowanej przez napisany wzniośle list, w istocie skrywający w sobie niechlubną skazę zbrodni. Tak też zaintrygowany zarzuconą mu przynętą, przylazł o brzasku do krainy jarzębinowego gaiku, w gąszczu którego kryła się nieznajoma - odziana w bogato zdobiony kożuch i przyduże buty, wyposażona natomiast w niejednoznaczną historię, przypieczętowaną fikcyjną narracją i następującym po niej morderstwem. Jaka w tym jego rola? Poznać rzeczywistość opowieści, tę dzisiejszość, która pozbawiona jest magii i mszczącego się ducha Yuexiu. Złodziej Scaletta, o dziwo, rozpoznał ją dość prędko, podczas ślepego błądzenia w labiryncie logiki i pragmatyzmu, tym samym nie zawiódł tajemniczej Chang, która wciągnęła go w długodystansową, intelektualną grę.


they've tortured and scared you for twenty-odd years
they hate you if you're clever and they despise a fool
till you're so fucking crazy you can't followtheir rules

Michael Scaletta
Zawód : kradnie, co popadnie
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
surely goodness and mercy will follow me all the days of my life
and I will dwell on this earth forevermore
said I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong
OPCM : 6
UROKI : 10
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7515-michael-anthony-scaletta#207763 https://www.morsmordre.net/t7521-volare#208020 https://www.morsmordre.net/t7520-michael-the-thief#208017 https://www.morsmordre.net/f293-crimson-street-11-2 https://www.morsmordre.net/t7660-skrytka-bankowa-nr-1828#211185 https://www.morsmordre.net/t7522-m-a-scaletta#208023
Re: M. A. Scaletta [odnośnik]19.05.21 19:32
RozgrywkaPaździernik 1957
14 | Philippa Moss | Brzeg Tamizy
Brudna woda Tamizy skrywała równie brudne grzechy wojny. Dało się to wyczuć w powietrzu, oboje przecież to czuli. W poczuciu głodu i niepewności spotkali się nad brzegiem, w nienormalnie ciepły dzień postępującej jesieni, w złocistej łunie słonecznych promieni. Długo już się nie widzieli, Londyn chwilowo wydawał się być urokliwy, Moss przylazła w za luźnych spodniach i za dużym płaszczu; wszystko było jakieś dziwaczne. Ponure. Niepokojące. Straszne. W tym przyszłość, która jarzyła się w ich głowach zupełnie matowym blaskiem. Do czego to wszystko zmierzało?

Listopad 1957
W skupieniu przetrzepywał odmęty starej piwnicy. Nie spodziewał się gości. W środowisku nie miała najlepszej reputacji, znana była bowiem z tych samych grzechów przywłaszczenia. Ale mimo tego jej ufał. Być może niesłusznie, bo pod jego chwilową nieobecność zdołała wparować mu bezwstydnie do mieszkania. Nim wrócił, zdążyła już przegrzebać wszystkie szafki. Ponoć w poszukiwaniu naszyjnika, dziwnym jednak trafem przy okazji natknęła się na jego złodziejskie oszczędności. Nie zastanawiając się długo, zaraz zaczęła aferę stulecia. A on, jakby w strachu przed jej urażonym obliczem, miast wypierać się oskarżeń aż do skutku, postanowił przyznać się do wszystkiego. Ukorzył się przed nią grzecznie, przeprosił hojnym prezentem, za który to wykarmiłby pół osiedla przez następne dwa miesiące, aż w końcu nawet zaproponował współpracę w znanym im obojgu fachu.

Grudzień 1957
2 | Frances Burroughs | Munstead Wood, Surrey
w toku


they've tortured and scared you for twenty-odd years
they hate you if you're clever and they despise a fool
till you're so fucking crazy you can't followtheir rules

Michael Scaletta
Zawód : kradnie, co popadnie
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
surely goodness and mercy will follow me all the days of my life
and I will dwell on this earth forevermore
said I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong
OPCM : 6
UROKI : 10
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7515-michael-anthony-scaletta#207763 https://www.morsmordre.net/t7521-volare#208020 https://www.morsmordre.net/t7520-michael-the-thief#208017 https://www.morsmordre.net/f293-crimson-street-11-2 https://www.morsmordre.net/t7660-skrytka-bankowa-nr-1828#211185 https://www.morsmordre.net/t7522-m-a-scaletta#208023
Re: M. A. Scaletta [odnośnik]02.11.21 19:14
RozgrywkaStyczeń 1958
28 | Wren Chang | Jarzębinowy gaik
w toku

Luty 1958
w toku

Marzec 1958
dzień | osoba | lokacja
w toku


they've tortured and scared you for twenty-odd years
they hate you if you're clever and they despise a fool
till you're so fucking crazy you can't followtheir rules

Michael Scaletta
Zawód : kradnie, co popadnie
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
surely goodness and mercy will follow me all the days of my life
and I will dwell on this earth forevermore
said I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong
OPCM : 6
UROKI : 10
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7515-michael-anthony-scaletta#207763 https://www.morsmordre.net/t7521-volare#208020 https://www.morsmordre.net/t7520-michael-the-thief#208017 https://www.morsmordre.net/f293-crimson-street-11-2 https://www.morsmordre.net/t7660-skrytka-bankowa-nr-1828#211185 https://www.morsmordre.net/t7522-m-a-scaletta#208023
M. A. Scaletta
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach