Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Rozwój postaci III
AutorWiadomość
Rozwój postaci III [odnośnik]03.08.19 12:13
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić jedną dowolną umiejętność (oprócz magii bezróżdżkowej) lub genetykę oraz inne statystyki, biegłości i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym "dług" zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20) i dokupić jedną dowolną umiejętność, na przykład oklumencję, zacznie jednak wówczas grę z kredytem -1000 PD (500 + 500 za oklumencję).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 11 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci III [odnośnik]20.02.20 20:08
Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Rachunek: 333-320=13
Uzasadnienie: Steffen używa OPCM codziennie w ministerialnej pracy łamacza klątw, a wstąpienie do Zakonu Feniksa zmotywowało go do doskonalenia swoich umiejętności defensywnych w walce oraz do radzenia sobie z coraz bardziej skomplikowanymi klątwami i zabezpieczeniami. Na misji sojuszniczej ściągnął klątwę i obronił się Protego przed czarnomagicznym zaklęciem; Julia nauczyła go używać białej magii do skutecznego poskramiania anomalii, na misji pobocznej ściągnął zabezpieczenia tak skutecznie, że został władcą latających dywanów; a na evencie  (linkuję post z linkiem do wszystkich zaklęć) zmotywował się do tego stopnia, że każde jego zaklęcie, w tym Finite i różne zaklęcia z dziedziny OPCM, było udane <3
Zdobyto: 4 pkt OPCM

+


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 33
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 36
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6/68
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]21.02.20 9:10
Imię i nazwisko postaci: Percival Blake
Rachunek: 301 - 240 = 61
Uzasadnienie: odkąd Tonks wcisnęła mnie w ziemię w trakcie listopadowego treningu, intensywnie ćwiczę magię defensywną: nad jeziorem brzydoty trenuję z Maxine, pod szarodrzewem z Alexandrem; w praktyce białą magię ćwiczę w trakcie misji pobocznej i całkiem nieźle mi idzie; oprócz tego w międzyczasie opanowałem oklumencję
Zdobyto: 3 punkty opcm

+


but the blood on my hands
scares me to
death

Percival Blake
Zawód : dowódca grupy smoczych łowców w peak district
Wiek : 34
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler

are we destined
to burn
or will we last the night?


OPCM : 33
UROKI : 42
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 18
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t1517-percival-nott https://www.morsmordre.net/t1542-tatsu https://www.morsmordre.net/t1531-percy https://www.morsmordre.net/f203-kornwalia-sennen https://www.morsmordre.net/t3560-skrytka-bankowa-nr-416#62942 https://www.morsmordre.net/t1602-percival-nott
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]21.02.20 17:27
Imię i nazwisko postaci: Alexander Farley
Biegłość: język włoski (I)
Ilość wydanych punktów: zwrot 1 PB za zapomnienie biegłości
Uzasadnienie: w czasie całej mojej przygody na forum ani razu Alexander nie użył na fabule języka włoskiego w jakikolwiek sposób, a języki zapomina się niestety dość łatwo Sad

Imię i nazwisko postaci: Alexander Farley
Biegłość: genetyka metamorfomagii
Ilość wydanych punktów: 3 PB z reszty (2 + 1 za powyższe)
Uzasadnienie: Alexander ostatnio bardzo często używa swojej naturalnej zdolności do przemiany kształtu ciała; tutaj bezbłędnie i za pierwszym razem przemienia się w Matthew Botta, a tutaj bez jakiegokolwiek problemu przemienił swoją twarz.

Imię i nazwisko postaci: Alexander Farley
Rachunek: 509 - 320 - 100 = 89 PD
Uzasadnienie: Alexander wytrwale uczestniczy w spotkaniach Klubu Pojedynków, tutaj trenuje z Percivalem, tutaj trenuje z Benjaminem, tutaj trenuje z Lucindą; uczestniczył w zakonnej misji w Azkabanie, gdzie rzucił więcej patronusów niż jest w stanie zliczyć, a do tego brał udział w misji pobocznej w ogrodzie magizoologicznym, gdzie rzucał skomplikowane zaklęcia z dziedziny OPCM i korzystał wielokrotnie z mocy Zakonu Feniksa w obronie własnej i innych; dodatkowo brał też udział w poskramianiu anomalii przy pomocy białej magii pod koniec roku 1956. Przez ostatnie pół fabularnego roku Alexander odnalazł się na nowo w swoim życiu, przeprowadzając terapię i stabilnie osiadając na powrót w pozycji Gwardzisty.
Do tego też zakupił trochę sproszkowanego meteorytu, ponieważ zadłużył się u Shelty Vane, kiedy jego zlecenie okazało się trudniejsze w realizacji niż to początkowo zakładał.
Zdobyto: +4 do OPCM, sproszkowany meteoryt x2


GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Alexander Farley
Skrytka: numer 277
Uzasadnienie: Alexander jest a) tak jak wyżej zostało to wyjaśnione, zadłużony u Shelty b) po złożeniu wypowiedzenia w św. Mungu, ponieważ szpital przestał być w pełni dostępny dla wszystkich potrzebujących, dlatego Alexander zrobił skok na własną skrytkę bankową i zdecydował o kupnie chaty w Dolinie Godryka żeby otworzyć tam lecznicę, która będzie przyjmowała ludzi niemogących przemieszczać się po Londynie.
Zdobyto: sproszkowany meteoryt x1, lokacja niskiej klasy z rozbudową do subforum (lecznica)

+


Alexander Farley
Zawód : Uzdrowiciel
Wiek : 22
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Zaręczony

Alex, you gotta fend for yourself

OPCM : 52
UROKI : 25
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 37
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Metamorfomag
Rozwój postaci III - Page 11 9545390201fd274c78230f47f1eea823
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t927-alexander-farley https://www.morsmordre.net/t999-fumea https://www.morsmordre.net/t937-lubisz-moze-teatr#4917 https://www.morsmordre.net/f223-dolina-godryka-kurnik https://www.morsmordre.net/t3768-skrytka-bankowa-nr-277 https://www.morsmordre.net/t979-a-selwyn#5392
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]23.02.20 3:23
Imię i nazwisko postaci: Ella Figg
Suma punktów biegłości na start: 30 pb
Suma punktów majętności na start: 100 pm
Wydane punkty doświadczenia: 50 pd
Zdobyto: 5 kotów

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez ella figg dnia 25.02.20 17:21, w całości zmieniany 1 raz
Ella Figg
Zawód : nić widmo
Wiek : 26
Czystość krwi : Charłak
Stan cywilny : Panna
nie wypełniony tobą
mój pokój się nie kończy
nie ma ścian
ani okien
mój niepokój o ciebie
ogromnieje
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Charłak

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8109-arabella-figg https://www.morsmordre.net/t8165-listy-z-nieba#234455 https://www.morsmordre.net/t8167-call-it-magic#234582 https://www.morsmordre.net/f126-hogsmeade-173 https://www.morsmordre.net/t8171-skrytka-bankowa-nr-1940#234911 https://www.morsmordre.net/t8166-arabella-figg#234557
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]23.02.20 13:40
Imię i nazwisko postaci: Shannon Lyon
Suma punktów biegłości na start:70
Suma punktów majętności na start: 100

Wydane punkty doświadczenia: 0 - 50 = -50
Zdobyto: Sowa (50)
Shannon Lyon
Zawód : Szukam szczęścia
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
And hand in hand, on the edge of the sand,
They danced by the light of the moon.
OPCM : 14
UROKI : 14
ALCHEMIA : 6
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 3
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8050-shannon-lyon https://www.morsmordre.net/t8179-figa#235301 https://www.morsmordre.net/t8178-shannon#235300 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t8180-skrytka-bankowa-nr-1959#235302
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]23.02.20 13:41
Imię i nazwisko postaci: Callista Avery
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 200 100
Wydane punkty doświadczenia: 0 - 50 = - 50
Zdobyto: Sowa (50)


The most dangerous woman of all  
is the one who refuses to rely on your sword to save her  
because she carries her own
Callista Avery
Zawód : Córka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczona
Beware, for I am fearless and therefore powerful.
OPCM : 9
UROKI : 13
ALCHEMIA : 7
UZDRAWIANIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8141-callista-merle-avery https://www.morsmordre.net/t8169-athena#234774 https://www.morsmordre.net/t8159-callista-avery#233981 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t8503-callista-m-avery#247860
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]23.02.20 15:19
Imię i nazwisko postaci: Maeve Clearwater
Rachunek: 400 - 400 = 0
Uzasadnienie: Maeve ciągle bierze udział w spotkaniach klubu pojedynków, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że nadeszły niespokojne czasy i najlepszą obroną jest atak. Do tej pory w klubie odnosiła wiele (drobnych) sukcesów. Wytrwale próbuje rzucać nie tylko proste uroki, ale również i te bardziej zaawansowane zaklęcia ofensywne (tutaj krytyczny sukces na Lamino Glacio). Nawet kiedy wie, że ma niewielkie szanse na sukces, stara się walczyć do samego końca; udaje jej się wyprowadzać ataki nawet mimo zmęczenia (tu krytyczny sukces przy sporym minusie; tu kolejny krytyczny sukces, bez minusa).
Zdobyto: +5 punktów do uroków

+
na przyszłość: w uzasadnieniu warto linkować nie tylko Klub Pojedynków i dobre kostki, ale również sytuacje, gdzie Maeve korzysta z dziedziny w praktyce niezależnie od kostek (tak jak np. na Sylwestrze) <3


Dziękuję, będę o tym pamiętać <3


It is not our enemies that defeat us. It is our fear.
Maeve Clearwater
Zawód : Rebeliant, wywiadowca
Wiek : 28
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
The moments of peace that we find sometimes, they aren't anything but warfare, thinly disguised.
OPCM : 23
UROKI : 36
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Metamorfomag

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t6468-maeve-clearwater https://www.morsmordre.net/t6481-artemizja#165435 https://www.morsmordre.net/t6475-maeve#165296 https://www.morsmordre.net/t10356-sypialnia-maeve#312817 https://www.morsmordre.net/t6969-skrytka-bankowa-nr-1629#183139 https://www.morsmordre.net/t6512-maeve-clearwater
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]25.02.20 14:07
Imię i nazwisko postaci: Anthony Skamander
Rachunek: 592 - 560 (7*80) = 32 podkówka
Uzasadnienie: Tony jest (był? ._.) aurorem. Biała magia jest nierozerwalnym narzędziem jego pracy wykorzystywanym w tych niespokojnych czasach częściej niżby chciał. Umiejętności defensywne Skamandera ulegają więc również rozwojowi. Zaskakuje na pojedynkowej arenie przeciwników odbijając ich zaklęcia, broni się przed  klątwami czarnoksiężników, a w czasie misji w Azkabanie czaruje patronusy
Zdobyto: 7 punktów statystyk opcm

+


Find your wings


Anthony Skamander
Zawód : Rebeliant
Wiek : 30
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
You don't need a weapon when you were born one
OPCM : 25
UROKI : 50
ALCHEMIA : 1
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5456-budowa#124328 https://www.morsmordre.net/t5494-hrabina#125516 https://www.morsmordre.net/t5473-thony#124691 https://www.morsmordre.net/f256-bexley-high-street-27-4 https://www.morsmordre.net/t5495-skrytka-bankowa-nr-1354#125517 https://www.morsmordre.net/t5479-anthony-skamander#124933
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]26.02.20 12:43
Imię i nazwisko postaci: Joseph Wright
Rachunek: 270 - 150 = 120 (PD)
Uzasadnienie: Joe jest zawodnikiem quidditcha, więc inwestuje w sprzęt sportowy (kupiony oczywiście u siostry, bo NAJLEPSZE MIOTŁY SĄ OD WRIGHTÓW).
Zdobyto: Miotła bardzo dobrej jakości

+, wysokich lotów!


Beat back those Bludgers, boys,
and chuck that Quaffle here
No team can ever best the best of Puddlemere!


Joseph Wright
Zawód : Bezrobotny
Wiek : 28 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
What if I'm far from home?
Oh, brother I will hear you call.
What if I lose it all?
Oh, sister I will help you out!
Oh, if the sky comes falling down, for you, there’s nothing in this world I wouldn’t do.
OPCM : 15
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 16
Genetyka : Czarodziej
Zjednoczeni z Puddlemere
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5364-joseph-e-wright https://www.morsmordre.net/t5428-do-joe#123175 https://www.morsmordre.net/t5417-joe-w#122688 https://www.morsmordre.net/f108-piddletrenthide-79-kamienny-domek https://www.morsmordre.net/t5462-skrytka-bankowa-nr-1335#124469 https://www.morsmordre.net/t5441-joe-wright
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]26.02.20 20:03
Imię i nazwisko postaci: Mathieu Rosier
Rachunek: 400 - 400 = 0
Uzasadnienie: Na początku stycznia Mathieu miał okazję zmierzyć się z Alphardem w Klubie Pojedynków, gdzie mógł obserwować działania naprawdę zdolnego czarodzieja. Dzięki obserwacji "lepszego" mógł się wiele nauczyć w dziedzinie zaklęć, ale i podszkolić umiejętności z dziedziny Obrony przed Czarną Magią. Natomiast pod koniec marca miał niesamowitą okazję współpracować z Ramseyem na misji [wszystko udokumentowane dokładnie we wsiąkiewce]. Tam zaś mógł obserwować wprawne rzucanie zaklęć z dziedziny Czarnej Magii, a Mulciber to naprawdę dobry nauczycie. Również na misji używał uroków, co pomogło w samodoskonaleniu się.

Zdobyto: 3 pkt - Uroki, 1 pkt - OPCM, 1 pkt - Czarna Magia

+Mathieu Rosier


The last enemy
that shall be destroyed is

death
Mathieu Rosier
Zawód : Opiekun smoków
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Here’s the misery that knows no end
OPCM : 30
UROKI : 10
ALCHEMIA : 3
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 35
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t7310-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/t7326-ehecatl https://www.morsmordre.net/t7325-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7421-skrytka-bankowa-nr-1782#202976 https://www.morsmordre.net/t7339-mathieu-rosier
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.02.20 12:08
Imię i nazwisko postaci: Constantine Ollivander
Suma punktów biegłości na start: 70 PB
Suma punktów majętności na start: 200 PM
Wydane punkty doświadczenia: 0 - 50 = -50 PD
Zdobyto: sowa pocztowa
Constantine Ollivander
Zawód : malarz, ilustrator, projektant różdżek
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler

biegł zanosząc się łkaniem
uszy bolały go z zimna
biegł boso w piżamie
zając ścigany przez wilka

OPCM : 15
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 20
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8143-constantine-z-ollivander https://www.morsmordre.net/t8189-frida#235750 https://www.morsmordre.net/t8195-gdzie-drzewa-zdobi-srebrny-plaszcz#236026 https://www.morsmordre.net/f240-lancashire-lancaster-castle https://www.morsmordre.net/t8198-skrytka-nr-1970#236050 https://www.morsmordre.net/t8196-c-z-ollivander#236045
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.02.20 17:26
Imię i nazwisko postaci: Joseph Wright
Biegłość: mugoloznawstwo (z II na I)
Ilość wydanych punktów: zwrot 15 PB za obniżenie (zapominanie) biegłości
Uzasadnienie: link do wątku z obniżeniem biegłości.
Joseph tak bardzo ogarniał mugolski świat tylko dzięki temu, że swego czasu mieszkał z mugolką i sam mugola udawał... To było jednak krótko i jakieś 9 lat temu, a od tamtego czasu żył sobie zupełnie jak czarodziej oddając się quidditchowi bez reszty i nie zaprzątując sobie głowy tym jak działają sprzęty elektryczne czy samochody. Owszem, nie zgubi się w mugolskim Londynie, aut też się nie boi, ale wymiana koła w samochodzie już go niestety przerasta (link powyżej), o pokuszenie się o prawo jazdy nie wspominając.
Poza tym biegłość nieużyta w fabule ani razu.

+


Beat back those Bludgers, boys,
and chuck that Quaffle here
No team can ever best the best of Puddlemere!


Joseph Wright
Zawód : Bezrobotny
Wiek : 28 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
What if I'm far from home?
Oh, brother I will hear you call.
What if I lose it all?
Oh, sister I will help you out!
Oh, if the sky comes falling down, for you, there’s nothing in this world I wouldn’t do.
OPCM : 15
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 16
Genetyka : Czarodziej
Zjednoczeni z Puddlemere
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5364-joseph-e-wright https://www.morsmordre.net/t5428-do-joe#123175 https://www.morsmordre.net/t5417-joe-w#122688 https://www.morsmordre.net/f108-piddletrenthide-79-kamienny-domek https://www.morsmordre.net/t5462-skrytka-bankowa-nr-1335#124469 https://www.morsmordre.net/t5441-joe-wright
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]28.02.20 0:19
Imię i nazwisko postaci: Alphard Black
Rachunek: 481 - 480 = 1
Uzasadnienie: Alphard cały czas doskonali swoje zdolności magiczne. Jako poplecznik Czarnego Pana realizuje niebezpieczne zadania. Korzysta z czarnej magii, na przykład w tym wątku wraz z Lyanną Zabini pozbywa się człowieka, który wyrażał poparcie dla Longbottoma. Podczas misji pobocznej w Marinie rzuca zarówno zaklęcia obronne i te czarnomagiczne. Z OPCM rzucił choćby Carpiene, Liberta, udało mu się z pomocą Finite Incantatem przezwyciężyć Obscuro. Z CM rzucił niewerbalnie zaklęcia jak Plumosa i Cruritus.
Zdobyto: 5 punktów OPCM i 1 punkt CM

+
Alphard Black
Zawód : specjalista ds. stosunków hiszpańsko-brytyjskich w Departamencie MWC
Wiek : 29
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
step between the having it all
and giving it up
OPCM : 27
UROKI : 8
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 30
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t5607-alphard-black https://www.morsmordre.net/t5622-tezeusz#131593 https://www.morsmordre.net/t5621-black-hole-in-your-soul https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t5636-skrytka-bankowa-nr-1378 https://www.morsmordre.net/t5637-a-r-black
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]28.02.20 21:33
Imię i nazwisko postaci: Joseph Wright
Rachunek: 204 - 160 = 44 (PD)
Uzasadnienie: Joe jest aktywnym graczem quidditcha, skupia się na udoskonalaniu techniki gry i sprawności fizycznej, codziennie biega i ćwiczy, o czym wielokrotnie wspominam np. tutaj
Zdobyto: +1 pkt zwinności, +1 pkt sprawności

+

Imię i nazwisko postaci: Joseph Wright
Biegłość: Spostrzegawczość III
Ilość wydanych punktów: 15 PB
Uzasadnienie: Spostrzegawczość to też jest biegłość, którą Joe nieustannie ćwiczy - szczególnie na boisku np. podczas gry, ale również w klubie pojedynków i ogólnie w życiu.

poziom III biegłości to już wysokie zaawansowanie w dziedzinie - bardzo prosiłabym o zalinkowanie wątków, w których Joseph faktycznie używa biegłości, co dawałoby pole do jej rozwoju


Beat back those Bludgers, boys,
and chuck that Quaffle here
No team can ever best the best of Puddlemere!


Joseph Wright
Zawód : Bezrobotny
Wiek : 28 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
What if I'm far from home?
Oh, brother I will hear you call.
What if I lose it all?
Oh, sister I will help you out!
Oh, if the sky comes falling down, for you, there’s nothing in this world I wouldn’t do.
OPCM : 15
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 16
Genetyka : Czarodziej
Zjednoczeni z Puddlemere
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5364-joseph-e-wright https://www.morsmordre.net/t5428-do-joe#123175 https://www.morsmordre.net/t5417-joe-w#122688 https://www.morsmordre.net/f108-piddletrenthide-79-kamienny-domek https://www.morsmordre.net/t5462-skrytka-bankowa-nr-1335#124469 https://www.morsmordre.net/t5441-joe-wright
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]29.02.20 13:38
Imię i nazwisko postaci: Jennifer Leach
Biegłość: Kłamstwo I
Ilość wydanych punktów: 2 PB
Uzasadnienie: jestem wróżbitką, czyli zawodowo wmawiam ludziom, że potrzebują podpowiedzi w interpretacji znaków, które zsyła im los - i warto za to zapłacić, nawet, jeśli najbardziej okłamuję przy tym siebie, bo sama nie wierzę, żeby im to mogło pomóc w jakikolwiek sposób. Powoli obojętnieję na kłamstwa, trzymanie się prawdy przestaje być tak ważne jak na początku i chyba nawet nie pamiętam, dlaczego takie było. Udaję, z nędznym najczęściej skutkiem, weselszą, niż jestem, większość niewygodnych faktów chowam za uśmiechem (który zaczynam uważać za coś w rodzaju narzędzia, tak samo jak ton głosu, można przecież mówić tak, by miał być uspokajający) i wychodzę z założenia, że w połączeniu z niedomówieniami tyle wystarczy - przy odrobinie szczęścia nikogo nie będzie to interesować na tyle, żeby szukać niewielkich odchyleń od prawdy. Tyle, że nie zawsze można polegać na szczęściu. (Którego, swoją drogą, nie mam.) Zostaje praktyka. Mistrzynią nie zostanę, ale przynajmniej podstawy powinnam podłapać.

+Fate is a very weighty word to throw around before breakfast.

Jennifer Leach
Zawód : wróżbitka
Wiek : 19 lat
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
Take a rest and the world catches up with you. Lesson in life—keep moving.

OPCM : 5
UROKI : 5
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 3
TRANSMUTACJA : 17
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Jasnowidz
Rozwój postaci III - Page 11 VWC8X3m
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7551-jennifer-leach https://www.morsmordre.net/t7572-cisza https://www.morsmordre.net/t7573-jenny https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t7571-skrytka-bankowa-nr-1808 https://www.morsmordre.net/t7570-jennifer-leach

Strona 11 z 66 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 38 ... 66  Next

Rozwój postaci III
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach