Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Rozwój postaci III
AutorWiadomość
Rozwój postaci III [odnośnik]03.08.19 12:13
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić jedną dowolną umiejętność (oprócz magii bezróżdżkowej) lub genetykę oraz inne statystyki, biegłości i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym "dług" zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20) i dokupić jedną dowolną umiejętność, na przykład oklumencję, zacznie jednak wówczas grę z kredytem -1000 PD (500 + 500 za oklumencję).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 15 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci III [odnośnik]02.04.20 9:37
Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Rachunek: 237-10=227
Uzasadnienie: Potrzebuję ingrediencji do ukończenia badań naukowych.
Zdobyto: korzeń ciemiernika sztuk 1


GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Skrytka: o tu
Uzasadnienie: Potrzebuję ingrediencji do ukończenia badań naukowych.
Zdobyto: korzeń ciemiernika sztuk 1

+


Sometimes like a tree in flower,
Sometimes like a white daffadowndilly, small and slender like. Hard as di'monds, soft as moonlight. Warm as sunlight, cold as frost in the stars. Proud and far-off as a snow-mountain, and as merry as any lass I ever saw with daisies in her hair in springtime.
Frances Wroński
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it'll shine out the clearer.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7986-frances-burroughs https://www.morsmordre.net/t8010-poczta-frances#228801 https://www.morsmordre.net/t8009-frances-burroughs#228799 https://www.morsmordre.net/f254-surrey-okolice-redhill-szafirowe-wzgorze https://www.morsmordre.net/t8011-skrytka-bankowa-nr-1937#228805 https://www.morsmordre.net/t8012-frances-burroughs#228806
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]02.04.20 22:07
Imię i nazwisko postaci: Penelope Moore
Suma punktów biegłości na start: 71 PB
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 50 PD
Zdobyto: sowa, różdżka, zwykła miotła


awareness is the enemy of sanity, for once you hear the screaming
it never stops.
Penelope Moore
Zawód : magipsychoterapeutka
Wiek : 29 lat
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
w psychoterapii jest takie powiedzenie: albo ekspresja albo depresja.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8323-penelope-moore-budowa#240861 https://www.morsmordre.net/t8363-leda https://www.morsmordre.net/t8360-koszmary-wyszly-z-szafy#242765 https://www.morsmordre.net/f162-dolina-godryka-obrzeza-zielony-zagajnik https://www.morsmordre.net/t8362-skrytka-bankowa-nr-1996#242776 https://www.morsmordre.net/t8361-p-moore#242770
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]04.04.20 13:12
Imię i nazwisko postaci: Freya Prince
Suma punktów biegłości na start: 83
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 50 PD
Zdobyto: sowa pocztowa (50 PD), różdżka
Gość
Anonymous
Gość
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]04.04.20 21:19
Imię i nazwisko postaci: Marcella Figg
Rachunek: 800 - 800 - 0
Uzasadnienie: Marcella jest policjantką, a gdy nadeszła wojna, musiała przejść do większej ofensywy, zwłaszcza, że stoi po jednej ze stron mocy. Już podczas wydarzeń w Azkabanie rzucała uroki takie jak Ascendio. Wielokrotnie rzuca mnóstwo uroków, nie tylko tych łatwych, ale również bardziej skomplikowanych. W wątku z nocy 1 kwietnia (klik) rzucała zarówno nieudane jak udane bardzo trudne uroki takie jak Lamino czy Deprimo. Marcella uczestniczy również w klubie pojedynków, gdzie niejednokrotnie próbuje rzucać te łatwiejsze i trudniejsze uroki, z różnym skutkiem, ale zdecydowanie próbuje. Bierze udział w wielu eventach, na których korzysta z tego rodzaju magii, choćby podczas podbijania Gringotta (tutaj). Jako członek Zakonu musi rozwijać się teraz o wiele bardziej dynamicznie, ponieważ zagrożenie czeka na każdym kroku. Podczas walk w antykwariacie (klik) również rzucała uroki, np bardzo udane Silencio.
Zdobyto: 10 pkt Uroków

+


nim w popiół się zmienię, będę wielkim
płomieniem


Ostatnio zmieniony przez Marcella Figg dnia 04.04.20 23:31, w całości zmieniany 1 raz
Marcella Figg
Zawód : Rebeliantka
Wiek : 26
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
porysował czas ramiona
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6925-marcella-figg#181615 https://www.morsmordre.net/t6971-arkady#183169 https://www.morsmordre.net/t6970-lelolelo-bagiety-jado#183167 https://www.morsmordre.net/f104-szkocja-kres-w-john-o-groats https://www.morsmordre.net/t6991-skrytka-nr-1723#183527 https://www.morsmordre.net/t6972-marcella-figg#183216
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]04.04.20 22:26
Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Biegłość: zapomnienie biegłości gotowania
Ilość wydanych punktów: 0.5 zwrotu do reszty
Uzasadnienie: od początku swojego fabularnego istnienia, Steffen nie ugotował nic poza zrobieniem kanapek. W wolnych chwilach objada Bertiego (potrafi również niechcący zrujnować jego muffinki chlip ), a po przeprowadzce do Doliny Godryka (kupno nowego domu) będzie objadał swojego przyjaciela-cukiernika jeszcze częściej. Praca w Ministerstwie i w Gringottcie umożliwia mu jedzenie obiadów w stołówce/na mieście.
No i jego mama i brat wyjechali fabularnie za granicę, więc siedzenie w kuchni tylko mu o nich przypomina, więc już tam nie siedzi tears

a teraz proszę o uwzględnienie jedynie CAŁOŚCI rozwoju, bo nie chcę zostać z 0 pd i masą punktów w reszcie jakby coś było nie tak mompls

Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Rachunek: 413 - 300 (6 x 50) - 80 = 33
Uzasadnienie: Steffen łamie klątwy i zabezpieczenia na co dzień w pracy, ale czynnie udziela się w Klubie Pojedynków aby używać OPCM również w praktyce. Używał OPCM np w trakcie pojedynku z Caelanem, który wygrał i ukończył z pełną żywotnością :O. Pokonał też Gwen, w pojedynku z nią skutecznie używał potężnych tarcz i odbił w nią jej własne zaklęcie.
Kupuję też punkty biegłości.
Zdobyto: 1 pkt OPCM, 6 PB

Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Biegłość: Starożytne Runy IV
Ilość wydanych punktów: 15 (8.5 z reszty, 0.5 za zapomnienie gotowania, 6 PB kupionych)
Uzasadnienie: Steffen jest runistą i kujonem, pomimo młodego wieku swoim pasjom oddaje się bez reszty, co podkreślam w kreacji fabularnej postaci: dzięki miłości do transmutacji nauczył się animagii, a w KP opisuję, że starożytnym runom oddawał się bez reszty już w Hogwarcie i miał okazję do zaawansowanej nauki w Ministerstwie dzięki swojemu mentorowi (za jego życia zajmował się bardziej interesującymi obowiązkami niż po śmierci). Przechodząc do rozwoju fabularnego, od listopada do kwietnioczerwca Steffen nabrał pewności siebie w odczytywaniu run i zdejmowaniu klątw nie tylko w pracy, ale też podczas misji w terenie i działalności dla Zakonu. Swoją znajomość run i klątw przekuł też w zdejmowanie zabezpieczeń i kreatywne myślenie, co zaowocowało zdobyciem nowej pracy jako specjalista od zabezpieczeń w Gringottcie (i jest spełnieniem jego łuku fabularnego i widoku w ain eingarp!). Gobliny nie przyjęłyby do pracy byle kogo, więc potrzeba pogłębienia znajomości run w trakcie pracy jest konieczna. Linkuję wątki, w których Steff uczy się run lub z powodzeniem wykorzystuje ich znajomość:
1. Listopad: Mechanicznie zdejmuje klątwę dla Priscilli (ładne rzuty na runy)
2. Grudzień: Używa znajomości run na misji sojuszniczej dla Zakonu, aby odkryć zabezpieczoną chatkę, w której więziono porwaną dziewczynę (wątek 'mistrzowany' przez lusterko)
3. Z uwagi na współpracę z poprzednim mentorem i swoje doświadczenie, zostaje zaproszony do zdjęcia klątwy z rdzenia różdżki przez lorda Ollivandera - udaje się, pomimo początkowego niepowodzenia
4. Luty: misja poboczna dla Zakonu, Steffen tak PIĘKNIE ściągnął zabezpieczenia Shafiqów, że został władcą latających dywanów
5. Luty: Steffen tłumaczy starożytne runy z antycznej groty na Syberii dla Percivala, zmagając się z nowymi teoretycznymi zagadnieniami (jak runy wpływają na smoki?)
6. Marzec: Steffen odczytuje runy i zdejmuje zabezpieczenia na misji sojuszniczej w poszukiwaniu zaginionego artefaktu, uczy się też pokory przy podejściu do Finite
7. Steffen wykazuje się w trakcie misji Zakonu w Gringottcie (którą przeszedł z osiągnięciem Carpe Diem): poznaje dokładny charakter klątw dzięki Hexa Revelio i znajomości run (wynik kostki 89 + 60!), odczytuje runy, ściąga klątwę,znowu rzuca Hexa Revelio w obliczu braku "klątw" z powodzeniem myśli kreatywnie aby złamać goblińskie zabezpieczenie

Bonusowo: nawet podczas parszywki Charlene, Steffen siedział w bibliotece i był runo-kujonem

Porównując wątki z grudnia (Ulyssess) i marca oraz kwietnia (Gringott, rozmowa o pracę) Steffen nabrał umiejętności, doświadczenia i pewności siebie w dziedzinie starożytnych run, a nowa praca i perspektywa badań dla Zakonu wymagają od niego najbardziej zaawansowanej wiedzy w tej kwestii!
I oczywiście wzrośnie mi odporność magiczna

+ duży rozwój, duży plus


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 30 +4
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 35 +1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]05.04.20 3:54
Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Rachunek: 332 - 300 (kociołek) - 10 (korzeń ciemiernika) = 22
Uzasadnienie: W ostatnim czasie w ciągu 24 godzin dwukrotnie doprowadzam do wybuchu w pracowni, co sprawia, że podejmuję jakże ważną dla każdego alchemika decyzję o zakupie porządnego kociołka. Wydaję więc wszystkie oszczędności jakie tylko miałam i decyduję się stołować u mamy oraz u cioci w Parszywym by zakupić porządny, złoty kociołek. O tutaj, jest nawet post fabularny, w którym opisuję zakup kociołka.

A korzeń ciemiernika potrzebuję, by uwarzyć jeszcze jedną porcję eliksiru który tworzę.

Zdobyto: Kociołek złoty (+5 do eliksirów), korzeń ciemiernika

+


Sometimes like a tree in flower,
Sometimes like a white daffadowndilly, small and slender like. Hard as di'monds, soft as moonlight. Warm as sunlight, cold as frost in the stars. Proud and far-off as a snow-mountain, and as merry as any lass I ever saw with daisies in her hair in springtime.
Frances Wroński
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it'll shine out the clearer.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7986-frances-burroughs https://www.morsmordre.net/t8010-poczta-frances#228801 https://www.morsmordre.net/t8009-frances-burroughs#228799 https://www.morsmordre.net/f254-surrey-okolice-redhill-szafirowe-wzgorze https://www.morsmordre.net/t8011-skrytka-bankowa-nr-1937#228805 https://www.morsmordre.net/t8012-frances-burroughs#228806
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]05.04.20 12:31
Imię i nazwisko postaci: Gwendolyn Grey
Rachunek: 258 - (3*80)= 18
Uzasadnienie: Gwen, czy jej się to podoba, czy nie, musi się rozwijać w dziedzinach związanych z czarami. Obecna sytuacja w kraju oraz fakt bycia sojusznikiem Zakonu wymagają od niej umiejętności samodzielnej obrony (a czasem najlepszą obroną jest atak). Złe nastroje związane z jej pochodzeniem sprawiły, że po raz kolejny została zaatakowana i musiała się sprawnie obronić. Poza tym uczyła też koleżankę jak wygląda starcie w trakcie spotkania Klubu Pojedynków.
Zdobyto: Punkty statystyk: 2xOPCM, 1xUroki

+


Przypominała sobie, że Jaskółka porównywała śnienie do ogrodu, mówiła, że można dzięki niemu choć na chwilę opuścić więzienie, naprawdę
poczuć niebo.
Gwendolyn Grey
Zawód : malarka, ilustratorka "Czarownicy"
Wiek : 21
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
Bo tylko tak idzie wytrzymać: śmiejąc się z ponurych zdarzeń. A im chętniej się mnożą, tym częściej należy się śmiać.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
Za rogiem zawsze będzie czyhał jakiś nowy koszmar
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5715-gwendolyn-grey-budowa https://www.morsmordre.net/t5762-varda https://www.morsmordre.net/t5761-gwen-grey#135984 https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t5764-skrytka-bankowa-nr-1412#135988 https://www.morsmordre.net/t5763-gwen-grey#135987
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]05.04.20 21:02
Imię i nazwisko postaci: Zachary Shafiq
Rachunek: 961 - 80*12 = 1
Uzasadnienie:
(Jest to pierwszy rozwój w kierunku magii leczniczej, więc pozwoliłem sobie na zarysowanie szerszej perspektywy)
Jako uzdrowiciel Zachary przykłada wielką wagę do poszerzania wiedzy z zakresu magii leczniczej, mając w sobie ambicję, by godnie reprezentować przodków oraz rodzinę na tej płaszczyźnie. Aktywnie uczestniczy w życiu szpitala, nie tylko na swoim oddziale, ale także konsultując przypadki na pozostałych (opowiadania pracowe przykładowo: tu oraz tu) z wykorzystaniem wiedzy oraz znanych Zacharemu zaklęć. Podejmuje się także zadań wymagających podróży (przykładowo tu), rzucania szeregu zaklęć i wystawiania własnych zdolności na poważną próbę. Na październikowej wyprawie do Szkocji (wydarzenie) obrał sobie za cel być przede wszystkim uzdrowicielem, co kończyło się różnymi efektami, niemniej jako całość było to dla niego pouczające doświadczenie. Jako Rycerz Walpurgii Zachary przede wszystkim opatruje towarzyszy po przebytych walkach oraz misjach (przykładowo: tu, tu, tu) nieustannie korzystając ze znanego mu repertuaru zaklęć oraz eliksirów, co tylko dodatkowo gruntuje posiadaną już wiedzę i daje mu szansę na sięgnięcie po nowe; w tej perspektywie czasu praktyka czarów pozwala mu osiągnąć lepsze efekty, a skupienie i koncentracja przy rzucaniu danego zaklęcia staje się płynniejsza. Poza tym wszystkim Zachary zdaje sobie sprawę z wojny na Wyspach oraz tego, że jako uzdrowiciel powinien znać magię defensywną, z której korzysta w trakcie misji pobocznych jak i trwających cały czas pojedynków w klubie (styczeń, marzec). Biorąc w nich udział kładzie nacisk przede wszystkim na dobre rzucanie tarcz (z różnym skutkiem) oraz korzystanie z innych zaklęć defensywnych.
Zdobyto: +10 pkt do magii leczniczej, +2 pkt do OPCM

+One look in my eyes
The chase has just begun
Zachary Shafiq
Zawód : Ordynator oddziału zatruć eliksiralnych i roślinnych, Wielki Wezyr rodu
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
I am an outsider
I don't care about

the in-crowd
OPCM : 21 +1
UROKI : 4 +2
ALCHEMIA : 8
UZDRAWIANIE : 26 +2
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
 magic
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t5831-zachary-shafiq#137692 https://www.morsmordre.net/t5852-ammun#138411 https://www.morsmordre.net/t5853-zaloz-szalik-bo-zmarzniesz https://www.morsmordre.net/f145-wyspa-man-siedziba-rodu-shafiq https://www.morsmordre.net/t5866-skrytka-bankowa-nr-1444#138736 https://www.morsmordre.net/t5865-zachary-shafiq#138732
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]06.04.20 15:56
Imię i nazwisko postaci: Charlene Leighton
Rachunek: 579-480=99 (Charlie ma 6 statystyk z przedmiotów, więc załapuje się jeszcze na zakup stat w normalnej cenie)
Uzasadnienie: Eliksiry to największa życiowa pasja Charlie, z której w dodatku żyje. Pracowała w Mungu i zanim była zmuszona go porzucić, zdążyła nawet uzyskać awans na poważniejsze stanowisko. Poza Mungiem od miesięcy warzy eliksiry dla Zakonu Feniksa, podejmuje się nawet tak zaawansowanych mikstur jak Felix Felicis. Teraz zaczęła też pracę jako alchemik dla lecznicy Alexa, warzy też w domowym zaciszu. Lista eliksirów pod KP mówi sama za siebie - Charlie warzy naprawdę dużo i z coraz większą skutecznością. Mimo problemów życiowych alchemia jest czymś, dzięki czemu może się spełniać i pomagać innym, więc nieustannie dąży do rozwoju.
Linki do rozliczeń eliksirów uwarzonych od czasu ostatniego rozwoju:
Tutaj eliksiry uwarzone podczas spotkania z Asbjornem, tu ponownie rezultaty warzenia z Asbjornem, tutaj alchemikuje w domowym zaciszu, tu efekty warzenia z Jennifer, a tu wykonuje zamówienia dla Maeve i Percivala
Zdobyto: +6 punktów statystyki eliksirów

edit:

Imię i nazwisko postaci: Charlene Leighton
Biegłość: Chcę skorzystać z mechaniki zapominania biegłości i zapomnieć biegłość quidditcha na I poziomie
Ilość wydanych punktów: +0,5, które w przypadku akceptacji zamierzam zaraz wydać
Uzasadnienie: Charlie fabularnie nigdy nie skorzystała z tej biegłości, ostatni raz grała w quidditcha w dzieciństwie, i od lat nie tyka miotły w innym celu niż pokonanie krótkiej trasy z punktu A do punktu B. Dawno też nie była na żadnym meczu nawet jako widz, więc zasady tego sportu wyleciały jej z głowy i dlatego chcę usunąć tę biegłość.

Imię i nazwisko postaci: Charlene Leighton
Biegłość: W przypadku zaakceptowania punktu powyżej: gotowanie poziom I. W innym przypadku zignorować.
Ilość wydanych punktów: 0,5 (z zapomnienia biegłości quidditcha)
Uzasadnienie: Charlie zawsze była antytalentem kulinarnym, ale odkąd umarła jej siostra i musi się żywić sama, musiała, chcąc nie chcąc, się trochę zacząć podszkalać by nie umrzeć z głodu - w czym pomagały jej Susanne, z którą razem gotowały zupę, i Jennifer, która pokazała jej jak piec ciasteczka i o dziwo udało jej się ich nie zepsuć.

+
Best not to look back. Best to believe there will be happily ever afters all the way around - and so there may be; who is to say there
will not be such endings?
Charlene Leighton
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 24/25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Chciałoby się uciec,
ale nie przed wszystkim się da.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5367-charlene-leighton https://www.morsmordre.net/t5375-listy-do-charlie https://www.morsmordre.net/t5374-alchemiczka-kocia-mama https://www.morsmordre.net/f173-oaza-chata-nr-88 https://www.morsmordre.net/t5388-skrytka-bankowa-nr-1338 https://www.morsmordre.net/t5387-charlene-leighton
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]07.04.20 8:27
Imię i nazwisko postaci: Sintas Carter
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 50 PD
Zdobyto: sowa


† her eyes would go dead and she’d start walking forward real slow, hands at her sides like she wasn’t afraid of anything.
Sintas Carter
Zawód : bounty hunter, ex-spy, the one who died for the past
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Wdowa
Before I die alone
Before my time has gone
There's just one thing I have to do
Before the fire and stone
Before your world is gone
Have you some patience
'Cuz I will have my vengeance
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8379-sintas-carter#243401 https://www.morsmordre.net/t8386-bruno#243673 https://www.morsmordre.net/t8392-woman-of-steel#243701 https://www.morsmordre.net/f168-wisniowa-dolina-4 https://www.morsmordre.net/t8388-skrytka-bankowa-nr-2004#243685 https://www.morsmordre.net/t8399-sintas-carter#243763
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]08.04.20 11:59

Imię i nazwisko postaci: Maureen Leach
Suma punktów biegłości na start: 70 PB
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 50 PD
Zdobyto: Sowa
Gość
Anonymous
Gość
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]09.04.20 1:23
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Alexander Farley
Skrytka: numer 277
Uzasadnienie: Alexander korzysta z eliksirów na misjach pobocznych oraz innych eskapadach Zakonnych, teraz dodatkowo prowadzi lecznicę i chociaż ma swój niezastąpiony jednoosobowy SOR to może się też zdarzyć, że też będzie musiał wyruszyć w teren nieść pomoc potrzebującym; noszenie flaszek fiolek po kieszeniach już mu się znudziło, dlatego zdecydował się zakupić nakładkę na pas, która umożliwi mu bezpieczniejsze przenoszenie większej ilości eliksirów.
Zdobyto: nakładka na pas z sakwami

+


Alexander Farley
Zawód : Uzdrowiciel
Wiek : 22
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Zaręczony

Alex, you gotta fend for yourself

OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Rozwój postaci III - Page 15 9545390201fd274c78230f47f1eea823
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t927-alexander-farley https://www.morsmordre.net/t999-fumea https://www.morsmordre.net/t937-lubisz-moze-teatr#4917 https://www.morsmordre.net/f223-dolina-godryka-kurnik https://www.morsmordre.net/t3768-skrytka-bankowa-nr-277 https://www.morsmordre.net/t979-a-selwyn#5392
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]09.04.20 16:54
Imię i nazwisko postaci: Alex Davies
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 50 PM
Wydane punkty doświadczenia: -
Zdobyto: -


Success is the abilityto go from one failure to another with no loss of enthusiasm.


Alex Davies
Zawód : złodziejka
Wiek : 23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Wyglądaj jako kwiat niewinny,
ale niechaj pod kwiatem tym
wąż się ukrywa
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8378-alex-davies#243400 https://www.morsmordre.net/t8390-kontakt-listowny#243696 https://www.morsmordre.net/t8400-alex-davies#243778 https://www.morsmordre.net/f166-crimson-street-3-2?fbclid=IwAR2pgqNrs8LyM0RQ9UySn1DwTO4iunwHMw6k08mJrAYDlyMPvO0ZCDlko2c https://www.morsmordre.net/t8391-skrytka-bankowa-nr-2005#243697 https://www.morsmordre.net/t8389-alex-davies#243694
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]09.04.20 21:00
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Calder Borgin
Skrytka: link do skrytki
Uzasadnienie: jeden ze sklepowych dostawców ją dla mnie zdobył
Zdobyto: myślodsiewnia

+i ache in a language so old that even the earth no longer remembers; so dead that it has returned to dust

Calder Borgin
Zawód : zaklinam teraźniejszość
Wiek : 25
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
you're not dead but
you're not alive either

you're a ghost with
a beating heart
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
i am my demon.
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8051-calder-borgin https://www.morsmordre.net/t8128-atramentem-niesympatycznym-spisane#232432 https://www.morsmordre.net/t8060-rattle-his-bones https://www.morsmordre.net/f89-smiertelny-nokturn-19 https://www.morsmordre.net/t8113-skrytka-bankowa-nr-1918#232052 https://www.morsmordre.net/t8127-calder-borgin
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]09.04.20 22:24
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Alex Davies
Skrytka: link
Uzasadnienie: -
Zdobyto: kot

+


Success is the abilityto go from one failure to another with no loss of enthusiasm.


Alex Davies
Zawód : złodziejka
Wiek : 23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Wyglądaj jako kwiat niewinny,
ale niechaj pod kwiatem tym
wąż się ukrywa
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8378-alex-davies#243400 https://www.morsmordre.net/t8390-kontakt-listowny#243696 https://www.morsmordre.net/t8400-alex-davies#243778 https://www.morsmordre.net/f166-crimson-street-3-2?fbclid=IwAR2pgqNrs8LyM0RQ9UySn1DwTO4iunwHMw6k08mJrAYDlyMPvO0ZCDlko2c https://www.morsmordre.net/t8391-skrytka-bankowa-nr-2005#243697 https://www.morsmordre.net/t8389-alex-davies#243694

Strona 15 z 69 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 42 ... 69  Next

Rozwój postaci III
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach