Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Rozwój postaci III
AutorWiadomość
Rozwój postaci III [odnośnik]03.08.19 12:13
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić jedną dowolną umiejętność (oprócz magii bezróżdżkowej) lub genetykę oraz inne statystyki, biegłości i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym "dług" zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20) i dokupić jedną dowolną umiejętność, na przykład oklumencję, zacznie jednak wówczas grę z kredytem -1000 PD (500 + 500 za oklumencję).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 21 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci III [odnośnik]10.07.20 23:25
Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Rachunek: 409-400=9
Zdobyto: 5 punktów statystyk do eliksirów.
Uzasadnienie: Całe życie panny Burroughs kręci się wokół eliksirów. Pracuje w szpitalu Świętego Munga, gdzie dzień w dzień przyrządza lwie ilości eliksirów, jak i przyjmuje prywatne zlecenia. O tu na przykład przekazuje zlecenie klientowi (przy okazji sprawdzając na nim swoją miksturę) tu przedstawia Sigrun propozycje eliksirów, które rozwiążą jej problemy polegając w pełni na swojej wiedzy oraz zdobywając przy tym nowe stałe zlecenia, tu i tu wykonuje kolejne eliksiry ze zleceń, a tu błyszczy wiedzą przed Wrońskim. Na przykładzie tych wątków oraz w liście przyrządzonych przez nią eliksirów widać, że Frances nie ogranicza się do jednego rodzaju mikstur, parając się wszystkim, co związane z alchemią, która jest nie tylko jej zawodem, ale i pasją.
Co najważniejsze, w kwietniu panna Burroughs rozpoczęła stawianie kroków na ścieżce własnej kariery naukowej, w czego skutek udało jej się stworzyć dwa w pełni działające eliksiry (badania zakończone oraz rozliczone). Wkroczenie na naukową ściezkę sprawiło, że Frances miała okazję rozwinąć swoje umiejętności (Wszystko związane z eliksirami podczas badań naukowych: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18) związane z alchemią. Dokładnie poznała tajemnice związane z eliksirami, znacznie poszerzyła swoją wiedzę a skomplikowane obliczenia czy manipulowanie składnikami tak, aby przynosiły oczekiwane przez nią efekty nie stanowią dla niej najmniejszego problemu. W którymś z ostatnich linków z badań ujęte jest, że panna Burroughs wyraźnie czuje, że znacznie poszerzyła swoją wiedzę, a te najbardziej skomplikowane kwestie wydają się jej teraz proste oraz zrozumiałe.Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Biegłość:  Astronomia IV
Ilość wydanych punktów: 15PB z Reszty
Uzasadnienie: Nie da się osiągnąć alchemicznych szczytów, bez znajomości astronomii. Panna Burroughs doskonale zdaje sobie z tego sprawę i sumiennie pracuje, aby rozwijać i tę dziedzinę nauki. Co najmniej raz w tygodniu odwiedza wieżę astrologów aby pogłębiać tajemnice związane z kosmosem. Tu podczas jednej z takich wizyt napotyka się na lady jeszcze Selwyn, z którą wdaje się w dyskusję dotyczącą gwiazd by później w jej towarzystwie zdobywać nową wiedzę. Podczas innej wizyty alchemiczka uważnie przepatruje niebo w poszukiwaniu odpowiednich danych, które pomogłyby jej przy pracy naukowej, wdając się tym samym w dyskusję, dotyczącą gwiazd. Frances miała okazję również odbyć kilka lekcji pod okiem pracujących tam naukowców, którzy zgodzili się podzielić z nią wiedzą (wątek, opowiadanie).  Zdarzą się również dni, takie jak ten gdy panna Burroughs udaje się do wieży astrologicznej by na własną rękę poszukiwać informacji oraz poszerzać astronomiczną wiedzę, nie raz spędzając długie godziny nad podręcznikami.
Jeśli akurat nie zgłębia wiedzy alchemicznej, można przyłapać ją na zaczytywaniu się w książki traktujące o astronomii, zwłaszcza te, w których wyodrębnione są powiązania gwiazd z eliksirami. Tutaj korzysta z przerwy w pracy by przeczytać chociaż trochę podręcznika, tutaj wykorzystuje kilka godzin przed spotkaniem z klientem by poszerzyć swoją wiedzę, tutaj w oczekiwaniu na Dudleya zgłębia tajniki astronomii, a tutaj Frances powtarza wiadomości jednocześnie tłumacząc część z nich znajomej, u której zamówiła mapę nieba. Panna Burroughs, za sprawą uprzejmości przełożonego, miała również okazję uczestniczyć w konferencji astronomicznej podczas której miała okazję wysłuchać wykładów pełnych cennej wiedzy, którą zanotowała aby móc ją przyswoić.
Przyrządzając eliksiry Frances również używa dziedziny astronomii, bez której przyrządzanie zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych mikstur nie było by możliwe (kilka przykładów: 1,2, 3.)
Panna Burroughs przeprowadziła również dwa badania naukowe (jak wyżej, oba zakończone oraz rozliczone) w pełni oparte na astronomii, które miały na celu stworzenie dwóch, nowych mikstur. Prowadzenie badań wymagało od niej sporej wiedzy astronomicznej, bez której nie udałoby się jej ich przeprowadzić (wszystko związane z astronomią ze wszystkich badań naukowych: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17). Skutkiem badań, po za stworzonymi miksturami czy rozwojem jej osobowości, było również znaczne poszerzenie astronomicznej wiedzy dziewczęcia. Dogłębnie poznała koneksje łączące astronomię z alchemią, a nawet bardzo skomplikowane pomiary bądź obliczenia nie stanowią dla niej większego problemu. Frances doskonale rozumie nawet najrzadsze czynniki astronomiczne, potrafi stwierdzić jaki wpływ będą miały na możliwą miksturę oraz wykorzystać pomiary i obliczenia by wykorzystać je zarówno przy warzeniu znanych eliksirów oraz tworzeniu nowych receptur.

+ 5 E, Astronomia III-> IV; -400PD


Sometimes like a tree in flower,
Sometimes like a white daffadowndilly, small and slender like. Hard as di'monds, soft as moonlight. Warm as sunlight, cold as frost in the stars. Proud and far-off as a snow-mountain, and as merry as any lass I ever saw with daisies in her hair in springtime.
Frances Wroński
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it'll shine out the clearer.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7986-frances-burroughs https://www.morsmordre.net/t8010-poczta-frances#228801 https://www.morsmordre.net/t8009-frances-burroughs#228799 https://www.morsmordre.net/f254-surrey-okolice-redhill-szafirowe-wzgorze https://www.morsmordre.net/t8011-skrytka-bankowa-nr-1937#228805 https://www.morsmordre.net/t8012-frances-burroughs#228806
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]16.07.20 11:22
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Skrytka: link do skrytki
Uzasadnienie: Podczas nakładania pułapki w ogrodzie znalazłam takie małe biedactwo i bardzo chcę się z nim zaprzyjaźnić, żeby nie czuć się samotną w tym wielkim domu.
Zdobyto: Nieśmiałek

+


Sometimes like a tree in flower,
Sometimes like a white daffadowndilly, small and slender like. Hard as di'monds, soft as moonlight. Warm as sunlight, cold as frost in the stars. Proud and far-off as a snow-mountain, and as merry as any lass I ever saw with daisies in her hair in springtime.
Frances Wroński
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it'll shine out the clearer.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7986-frances-burroughs https://www.morsmordre.net/t8010-poczta-frances#228801 https://www.morsmordre.net/t8009-frances-burroughs#228799 https://www.morsmordre.net/f254-surrey-okolice-redhill-szafirowe-wzgorze https://www.morsmordre.net/t8011-skrytka-bankowa-nr-1937#228805 https://www.morsmordre.net/t8012-frances-burroughs#228806
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]16.07.20 20:30
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Cillian Macnair
Skrytka: tu
Uzasadnienie: Wróciła słabość do używek, więc zaczynam się zaopatrywać, a na dobry początek nie odmówię diablemu.
Zdobyto: Diable ziele (10 sztuk)

+


W głębokich dolinach zbiera się cień.
Ma barwę nocy…
lecz pachnie jak krew

Cillian Macnair
Zawód : Łowca magicznych stworzeń, szmugler
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Krok wstecz to nie zmiana.
Krok wstecz to krok wstecz
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Zwierzęcousty

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8529-cillian-macnair https://www.morsmordre.net/t8563-dante#249835 https://www.morsmordre.net/t8556-cill https://www.morsmordre.net/f199-gloucestershire-okolice-cranham https://www.morsmordre.net/t8564-skrytka-bankowa-nr-2018#249854 https://www.morsmordre.net/t8557-cillian-macnair
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]17.07.20 5:31
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Skrytka: tutaj
Uzasadnienie: jestem dziennikarzem, klątwołamaczem i troszkę buntownikiem. Po nieudanych pojedynkach w Londynie oraz po przygodzie Archibalda z klątwą, postanawiam zadbać o siebie i bliską mi osobą i kupuję pelerynę niewidkę, pierścień z kamieniem księżycowym oraz (na rzecz kolejnego dziennikarskiego zlecenia aparat fotograficzny. Sprzedaję też szafirową czekoladową żabę, żeby było mnie stać!

Zdobyto: pierścień z kamieniem księżycowym (100PM), peleryna niewidka (100PM), aparat fotograficzny (50PM)

+


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 30 +4
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 35 +1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]18.07.20 23:51
Imię i nazwisko postaci: Bertie Bott
Rachunek: 853-850=3
Zdobyto: Wygaszacz (100), zaczarowana torba (300), płaszcz kameleona (150), zastraszający amulet (150), peleryna niewidka (50), magiczny kompas (150)
Uzasadnienie: Bertie od jakiegoś czasu kupował przydatne przedmioty, w dużej mierze za pośrednictwem przyjaciela za resztki swoich pieniędzy

+Po prostu nie pamiętać sytuacji w których kostka pęka, wiem
Nie wyrzucę ST,
Chociaż bardzo chcę,
Mam nadzieję, że to wie MG.
Bertie Bott
Zawód : Pracownik w Urzędzie Patentów Absurdalnych, wlaściciel Cukierni Wszystkich Smaków
Wiek : 22
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Po co komu rozum, kiedy można mieć szczęście?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 21 Giphy
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t3352-bertie-bott https://www.morsmordre.net/t3460-jerry#60106 https://www.morsmordre.net/t3378-zapraszam-bardzo#57355 https://www.morsmordre.net/f304-west-country-dolina-godryka-24 https://www.morsmordre.net/t3537-skrytka-bankowa-nr-844 https://www.morsmordre.net/t3389-bertie-bott
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]19.07.20 23:51
Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Rachunek: 360-320=40
Zdobyto: 4 pkt OPCM
Uzasadnienie: Z uwagi na zmiany w mechanice animagii Steffen stracił (na rzecz pozostania szczurem transmutacji) punkty OPCM, które kupiłam mu wcześniej - po konsultacji z Tristan Rosier (odbytej podczas wprowadzania animagio-zmian) dostałam zielone światło na "odkupienie" tamtego rozwoju  :pwease: Steff zaczał grę z 15pkt OPCM i wytrwale rozwijał umiejętność od początku swojego fabularnego istnienia, tutaj wyszczególniłam argumenty na rzecz rozwoju 4 punktów umiejętności OPCM: regularne używanie OPCM w pracy klątwołamacza, przy poskramianiu anomalii, na misji sojuszniczej Zakonu, misji pobocznej Zakonu, na evencie Zakonu (link do postu ze wszystkimi udanymi zaklęciami). Regularne używanie OPCM jest wpisane w jego karierę i pasję (łamanie klątw), a także w szereg aktywności dla Zakonu i Cattermole wytrwale doskonalił się w tej dziedzinie od listopada 1956 do lutego 1957.

Gdyby potrzeba było również nowych przykładów, Steffen od tamtej pory brał jeszcze udział w dwóch pojedynkach przy odbijaniu Londynu, odbywał (i wygrywał!) pojedynki w Klubie Pojedynków, dostał lepszą pracę jako klątwołamacz, ściągał klątwy, itd itp (z uwagi na to, że na razie odkupuję stracone punkty z rozwoju fabularnego listopad-marzec, na razie nie linkuję wątków kwietnio-czerwcowych  :pwease: )

+


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 30 +4
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 35 +1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]21.07.20 14:34
Imię i nazwisko postaci: Hannah Wright
Rachunek: 436-400=36
Zdobyto: 5 punktów transmutacji
Uzasadnienie: Doceniwszy dziedzinę transmutacji, Hanka cały czas, od kilku miesięcy wykorzystuje wolne chwile na to, by nauczyć się czegoś nowego. tutaj Charlie pomaga Hann z prostszą transmutacja (wspominam, że odświeżam wiedzę z podręczników, a Charlie pokazuje mi więcej), a także inne zaklęcia transmutacyjne. Podczas tego pojedynku rzucałam zaklęcia transmutacyjne, próbowałam odwrócić skutki transmutacji, by ściągnąć swojego przeciwnika na ziemię. A podczas tego pojedynku mogę obserwować i uczyć się od najlepszych, rzucać zaklęcia pojedynkowe o bardzo silnym działaniu. Zarówno najpierw - w przypadku trolla, obserwując Steffena i czując skutki jego zaklęć, jak później walkę Steffena i Cassandry, poszerzając znacznie swój obszar wiedzy. Prócz tego wysłałam Steffenowi list z prośbą o korepetycje z transmutacji, potwierdzającym tym samym, że Hanka w wolnym czasie poprawia swoje umiejętności z tego zakresu i przyswaja nową wiedzę.

+Like a river flows
Surely to the sea
Darling, so it goes
Some things are meant to be

Hannah Wright
Zawód : Wytwórca mioteł
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna


take me back to the night we met


OPCM : 25 +5
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 21 Tumblr_oxmjfhKUXW1u5i578o4_r1_400
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5207-hannah-wright https://www.morsmordre.net/t5219-poczta-hani https://www.morsmordre.net/t5220-hania https://www.morsmordre.net/f343-baker-street-221b https://www.morsmordre.net/t6218-skrytka-bankowa-nr-1286 https://www.morsmordre.net/t6213-h-wright
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.07.20 20:43
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: michael scaletta
Skrytka: klik
Uzasadnienie: -
Zdobyto: kot!!

+


they've tortured and scared you for twenty-odd years
they hate you if you're clever and they despise a fool
till you're so fucking crazy you can't followtheir rules

Michael Scaletta
Zawód : kradnie, co popadnie
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
surely goodness and mercy will follow me all the days of my life
and I will dwell on this earth forevermore
said I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7515-michael-anthony-scaletta#207763 https://www.morsmordre.net/t7521-volare#208020 https://www.morsmordre.net/t7520-michael-the-thief#208017 https://www.morsmordre.net/f293-crimson-street-11-2 https://www.morsmordre.net/t7660-skrytka-bankowa-nr-1828#211185 https://www.morsmordre.net/t7522-m-a-scaletta#208023
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]30.07.20 22:26
Imię i nazwisko postaci: Alphard Black
Rachunek: 560 - 560 (80 x 7) = 0
Zdobyto: 5 punktów CM i 2 punkty OPCM
Uzasadnienie: Alphard śmiało korzysta z zaklęć czarnomagicznych; w jego odczuciu przychodzi mu to naturalnie, jakby był od zawsze kompatybilny z tym rodzajem magii. Nie chce odstawać od innych członków organizacji, dlatego rozwija swoją wiedzę teoretyczną w zaciszu rodowej biblioteki, ale również wykorzystuje zdobytą wiedzę w praktyce. Podczas misji pobocznej, kiedy zawiodło go inne zaklęcie, te czarnomagiczne nie stanowiło dla niego żadnej trudności (tutaj). Sięga po coraz to bardziej zaawansowaną czarną magię, podczas walki przy wieży Big Ben (tutaj) udało mu się rzucić Szatańską Pożogę wraz z Craigiem. Nawet podczas opadania - po zniszczeniu jego miotły i użyciu zaklęcia Lento - zdołał rzucić Plumosę. Przy kolejnym starciu z Zakonem, przy Moście Miłości (tutaj), poważnie rani przeciwników przy użyciu czarnej magii. Jednocześnie w obu walkach zaskakuje drugą stronę swoimi umiejętnościami w obronie. Wielokrotnie udawało mu się wyczarować tarczę Protego Maxima.

+
Alphard Black
Zawód : specjalista ds. stosunków hiszpańsko-brytyjskich w Departamencie MWC
Wiek : 29
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
step between the having it all
and giving it up
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t5607-alphard-black https://www.morsmordre.net/t5622-tezeusz#131593 https://www.morsmordre.net/t5621-black-hole-in-your-soul https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t5636-skrytka-bankowa-nr-1378 https://www.morsmordre.net/t5637-a-r-black
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]30.07.20 22:34
Imię i nazwisko postaci: Anthony Skamander
Rachunek: 518 - 4x80 -100  = 98
Zdobyto: 5 punktów uroków (4 po cenie 80pd, a 1 za 100 bo już powyżej 40 własnych wchodzi)
Uzasadnienie: Skamander zawsze czuł się pewnie w magii uroków. Ze swobodą i skutecznością sięga po trudne zaklęcia z tej dziedziny nawet w stresujących, trudnych sytuacjach. Zdobyta wiedza numerologiczna otworzyła przed nim drzwi do zakładania trudnych zabezpieczeń powiązanych z urokami które praktykuje (Niespodzianka, Oczobłysk). Bez większych trudności potrafi utrzymać aktywność swojej umiejętności legilimencji w ciągłości (tu). Umie odczytywać magiczne ślady związane z magią uroków i wnioskować na ich podstawie jakiego zaklęcia są pozostałością. W każdym aspekcie tego rodzaju magii porusza się płynnie, biegle. Zasługuje na miano mistrza, który odkrył już wszystkie karty w zgłębianej dziedzinie.

+


Find your wings


Anthony Skamander
Zawód : Rebeliant
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
You don't need a weapon when you were born one
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5456-budowa#124328 https://www.morsmordre.net/t5494-hrabina#125516 https://www.morsmordre.net/t5473-thony#124691 https://www.morsmordre.net/f256-bexley-high-street-27-4 https://www.morsmordre.net/t5495-skrytka-bankowa-nr-1354#125517 https://www.morsmordre.net/t5479-anthony-skamander#124933
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]31.07.20 13:22
Imię i nazwisko postaci: Percival Blake
Rachunek: 248 - 3*80 = 8
Zdobyto: 3 punkty OPCM
Uzasadnienie: Percival w dalszym ciągu bierze czynny udział w wojnie - a ponieważ wziął sobie do serca uwagi Gwardzistów odnośnie braków we własnej defensywie, to stara się pracować nad nią, kiedy może. W tym wątku razem z Michaelem skutecznie przepędza dementora, ratując przed nim kobietę - po czym obaj nakładają na ścieżkę zabezpieczenia, również z dziedziny obrony przed czarną magią. Zabezpieczenia nakłada też na dom Charlene, tutaj - podobnie - głównie z dziedziny obrony przed czarną magią. W tym wątku toczy walkę z Rycerzami Walpurgii, niejednokrotnie sięgając po białą magię - również w momencie, kiedy pomaga uratowanym mugolakom ukryć się na wybrzeżu za magiczną barierą. Pod szarodrzewem trenuje z Alexandrem, po czym wątek przenosi się do domu Gwardzisty, gdzie Percival ćwiczy blokowanie własnego umysłu przy pomocy sztuki oklumencji (którą finalnie opanował); w ostatnim miesiącu bierze też udział w misji Zakonu Feniksa, gdzie po białą magię zmuszony jest sięgnąć niejednokrotnie.

+


but the blood on my hands
scares me to
death

Percival Blake
Zawód : dowódca grupy smoczych łowców w peak district
Wiek : 34
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler

are we destined
to burn
or will we last the night?


OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t1517-percival-nott https://www.morsmordre.net/t1542-tatsu https://www.morsmordre.net/t1531-percy https://www.morsmordre.net/f203-kornwalia-sennen https://www.morsmordre.net/t3560-skrytka-bankowa-nr-416#62942 https://www.morsmordre.net/t1602-percival-nott
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]01.08.20 8:02
Imię i nazwisko postaci: Jayden Vane
Biegłość: Numerologia III
Ilość wydanych punktów: 15
Uzasadnienie: Vane jest badaczem i chociaż jego przewodnią nauką jest astronomia, numerologia jako nauka o liczbach obowiązkowa dla tych, którzy chcą się naukowo rozwijać, zawsze mu towarzyszyła. Profesor nie tylko zdał ten przedmiot w Hogwarcie na Powyżej Oczekiwań, ale nie zapomniał wykorzystywać zdobytych na nim umiejętności, wiedzy. Wciąż się rozwija w tym kierunku, wykorzystuje ją w codzienności - wspominam o wykorzystywaniu obliczeń w opowiadaniu z pracą już na początku tu i również w ostatnim tu, gdzie bez numerologii odpowiednie wnioski, badania nie byłyby możliwe. Jako aktywny naukowo astronom nie miałby zdolności odkrywania zasad działających w kosmosie, opierając się jedynie na astronomicznym doświadczeniu. W wątku z Michaelem profesor tłumaczy mężczyźnie podstawy, rozmawiają krótko o podręczniku do numerologii. Jako nauczyciel dba nie tylko o rozwój swoich uczniów, lecz i swój własny, dlatego często jeździ na spotkania naukowe, gdzie przebywa w towarzystwie innych, światłych ludzi np. tu, tu, tu czy tu. Od października regularnie brał udział w badaniach naukowych, gdzie musiał współpracować z i obserwował zdolniejszego od siebie przedstawiciela numerologów - tu, tu, tu. W ostatnim okresie zaczął również poznawać nowy dział numerologii pod względem praktycznym, czytać odpowiednie książki poświęcone ów tematowi - z sukcesem skupił się na tworzeniu oraz działaniu świstoklików tu, tu i tu. W przyszłości również zamierza przykładać się oraz rozwijać ów dziedzinę nauki, wiedząc, że nie tylko przyda się w badaniach, ale również i w lepszym poznawaniu świata, a profesor od zawsze stawiał na holistyczne podejście naukowe - o tym również wspominałam już we wczesnych wątkach - i wciąż trzyma się tej drogi.

+


he's the hero world deserves, but not the one it needs right now. they'll hunt him. he can take it. he's a silent guardian, a watchful protector. A DARK KNIGHT.
Jayden Vane
Zawód : astronom, profesor, publicysta, badacz, erudyta, ojciec
Wiek : 32
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Sometimes the truth
Isn’t good enough.
Sometimes people deserve more.
Sometimes people deserve
To have their f a i t h rewarded.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t4372-jayden-vane#93818 https://www.morsmordre.net/t4452-poczta-jaydena#95108 https://www.morsmordre.net/t4451-lucky-star#95083 https://www.morsmordre.net/f113-irlandia-killarney-national-park-theach-fael https://www.morsmordre.net/t4454-skrytka-bankowa-nr-1135#95111 https://www.morsmordre.net/t4453-jayden-vane
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]02.08.20 13:01
Imię i nazwisko postaci: Craig Burke
Rachunek: 136-80=56
Zdobyto: 1pkt w cm
Uzasadnienie: Burke to śmierciożerca, który nadal jeszcze rozwija się w kierunku czarnej magii, jest aktywny, uczestniczy w misjach pobocznych, stoczył nie jeden pojedynek (ie. w Marinie razem z Deirdre i Alphardem przeciwko Zakonowi oraz spalił Big Bena awsome)  i często korzysta z tej dziedziny magii.

Jbc, będzie to kolejna dziesiątka stat w cm bez przedmiotów, co jednocześnie doda mi 1pb organizacji.

+


monster
When I look in the mirror
I know what I see
One with the demon, one with the beast
The animal in me
Craig Burke
Zawód : Handlarz czarnomagicznymi przedmiotami, diler opium
Wiek : 34
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
If I die today, it won’t be so bad
I can escape all the nightmares I’ve had
All of my angry and all of my sad
Gone in the blink of an eye
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t3810-craig-maddox-burke https://www.morsmordre.net/t3814-blanche#70697 https://www.morsmordre.net/t3813-zwiazki-lorda-burke#70693 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t6332-skrytka-bankowa-nr-965#159559 https://www.morsmordre.net/t3842-craigowe#71823
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]04.08.20 6:51
Imię i nazwisko postaci: Michael Tonks
Rachunek: 250-240=10
Zdobyto: 3 pkt OPCM
Uzasadnienie: Michael jest aurorem, bierze czynny udział w wojnie, wielokrotnie sięga po znaną sobie białą magię defensywną oraz poznaje jej nowe dziedziny (nauka nakładania pułapek opartych na białej magii i świeżo opanowanej numerologii), niestrudzenie działa w strukturach Zakonu Feniksa. Po swoim elitarnym szkoleniu na kursie, latach doświadczenia w pracy aurora i poznaniu smaku wojny, zasługuje na miano prawdziwego specjalisty w dziedzinie OPCM. Czuje się w tej dziedzinie magii pewnie, bez oporu sięga po trudne zaklęcia i wie, że nie może sobie pozwolić na błędy. Stara się również regularnie ćwiczyć z przeciwnikami na każdym poziomie - w kwietniu odbył treningi zarówno z Justine, jak i z Gwen (stara się pokazywać Gwen trudne zaklęcia, aby ją ich nauczyć).
Przykłady:
- Michael zyskał przewagę w treningu z Justine dzięki Regressio, a potem podpatrzył jak ta unika jego ataków dzięki Abesio (linkuję przykład, bo podpatruję Gwardzistkę).
-Zamiast podłamywać się po przegranym sparingu z siostrą, wykorzystał tą samą technikę gdy został zaatakowany przez Lyalla i zmaterializował się za przeciwnikiem. W pojedynku z Lupinem, w sytuacji prawdziwego zagrożenia (Lyall miał za zadanie odeskortować Tonksa do Ministerstwa - chyba żywego, ale może nie), Tonks pewnie sięgnął po niewerbalne Salvio Hexia aby uciec, a zaraz potem skutecznie spetryfikował przeciwnika. Wątek z Lyallem jest przykładem pewnego, bezbłędnego i strategicznego używania OPCM przez Tonksa.
-Tonks chętnie uczy się również nowych dla siebie zagadnień z dziedziny OPCM - na przestrzeni kwietnia nauczył się numerologii, której używa do nakładania coraz trudniejszych pułapek. Tutaj linkuję pełne wątki, w których Tonks nakłada najróżniejsze pułapki - od podstawowych, po bardziej zaawansowane. Od tej pory Tonks zdążył jeszcze nałożyć kolejne pułapki i odgonić dementora.
-W sumie Michael przejął trzy lokacje w wojnie o Londyn (dwie w podsumowaniu wydarzenia, powyższy Zapomniany Tor zgłoszony) i pewnie porusza się po Londynie, pomimo zagrożenia.

+


You can tame a big bad wolf
if you don't feed him

Michael Tonks
Zawód : Rebeliant
Wiek : 35
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
Can I not save
One from the pitiless wave?
OPCM : 42 +4
UROKI : 34 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Wilkołak
Rozwój postaci III - Page 21 7f6edca3a6f0f363d163c63d8a811d78
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7124-michael-tonks https://www.morsmordre.net/t7131-do-michaela https://www.morsmordre.net/t7129-wilkolak-mugolak https://www.morsmordre.net/f139-mickleham-old-london-rd-1 https://www.morsmordre.net/t7132-skrytka-bankowa-nr-1759#189352 https://www.morsmordre.net/t7130-michael-tonks
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]04.08.20 17:30
Imię i nazwisko postaci: Alexander Farley
Biegłość: numerologia I
Ilość wydanych punktów: 2
Uzasadnienie: Alexander uczestniczył na początku kwietnia w lekcji numerologii prowadzonej przez specjalistę w dziedzinie, lorda Ollivandera [raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć]. Alex dość prędko pojął podstawy, ponieważ nieświadomie dotykał tematu numerologii już wcześniej: od dziecka ze względu na umiejętność metamorfomagii, a całkiem niedawno i w czasie stabilizowania anomalii. Chociaż przy pierwszej próbie aktywowania świstoklika Alexander ponosi spektakularną (krytyczną) porażkę to ostatecznie pokonał początkowe zawstydzenie po fiasco na oczach sporej części Zakonu i wziął od lorda Ulyssesa kolejny ćwiczebny świstoklik żeby samodzielnie ćwiczyć świadome używanie numerologii w praktyce. Alex zgłębia także zaklęcia ochronne i chociażby tutaj czyta i próbuje parę inkantacji na wyrost, lecz świadczy to o jego ciągłym zgłębianiu i coraz lepszym rozumieniu tajników magii od bardziej teoretycznej strony.

+
Ostatnio zmieniony przez Alexander Farley dnia 04.08.20 17:38, w całości zmieniany 1 raz
Alexander Farley
Zawód : Uzdrowiciel
Wiek : 22
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Zaręczony

Alex, you gotta fend for yourself

OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Rozwój postaci III - Page 21 9545390201fd274c78230f47f1eea823
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t927-alexander-farley https://www.morsmordre.net/t999-fumea https://www.morsmordre.net/t937-lubisz-moze-teatr#4917 https://www.morsmordre.net/f223-dolina-godryka-kurnik https://www.morsmordre.net/t3768-skrytka-bankowa-nr-277 https://www.morsmordre.net/t979-a-selwyn#5392

Strona 21 z 67 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 44 ... 67  Next

Rozwój postaci III
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach